Langstraatse Schutters J.pOAt. 0.oa(2 BERGMANS schoenmapzijn Cu (Lat DANSCURSUSSEN een Melkhandel J. P. Rombouts een nette Jongeman nette WERKSTER. Wie kan voor ons stikken 400 tot 500 paar jongensschoenen Dansschool KEES VAN K00TEN PANTALONS PLUSFOURS TWEEDJASSEN REGENJASSEN Van de Veil's Kleding-winkel bekwame HUISNAAIS DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1949 B. Z. A. VERMIST KIND DOOD ONDER ZAND GEVONDEN. per week, waarin de contreforts gestikt moeten worden. Brieven aan Schoenfabriek NIVOSCH VOLENDAM Vanaf heden bestaat er weer gelegenheid om zich te laten inschrijven voor de welke wij de komende winter geven te WAALWIJK en KAATSHEUVEL. Alle verdere inlichtingen worden verstrekt door bovengenoemde zaalhouders. Een modern Hoorapparaat is een uitkomst. U kunt deze GRATIS proberen op Donderdag 1 Sept. van 10.30—5 uur in Hotel Centraal, Markt, "Den Bosch. VOOR MAAR HEREN-,J0N6ENS- EN BEDRIJFSKLEDING. Ondergetekende verklaart hierdoor dat hij met ingang van Maandag 29 Aug l.l ontslag heeft genomen als melkventer bij Zuivelfabriek ,,De Toekomst'' te Vrijhoeve-Capelle en dit heeft gekregen met. ingang van 5 September a.s. Tevens deelt hij mede dat door hem met in gang van 5 September a.s. zal worden gevestigd in de Marktstraat 38 te Kaatsheuvel. Hij hoopt Uw aller vertrouwen waardig te mogen blijven en beveelt zich thans aan voor de toe komstige leveringen van Melk en Melkproducten uit eigen zaak. Voor prompte en vlotte be diening staat hij borg. Aanbevelend, W A A L W IJ K, brengt bij het begin van het nieuwe schooljaar Bruin en zwart Bott. tot 35 I 9.75 Meisjessch'oenen, bruin en zwart tot 35 I 9.90 Jongensbof .trubberzooi, zes maanden garantie Rubberlaarzen in alle maten, vanaf f 2.60 „Ravo" we rkschoen is buitengewoon sterk en geschikt voor eiken werker. Répara tie:i steeds binnen 2 dagen gereed BIEDT ZICH AAN DAM ESFI ET ELECTRO-MOI KEURIG DRUKWE Biljartsport. Zaterdag j.l. werd de beker- 1 wedstrijd voortgezet tussen de biljartclubs D.E.S., N.A.S., T. O. i K. en het Centrum. Het was' niet de finale, zoals we abusievelijk in het nummer van de vorige week .eldden, doch de eerste wedstrijd .in de tweede helft van deze wedstrijd. Na deze ontmoeting is ce stand van het eerste viertal D. i i S. I 21 pnt., N.A.S. I 17 pnt., i.O.K. I 15 pnt. en het Centrum 1 pnt. De uitslag van de tjveede .ertallen is thans N.A.S. II 19 p., ï'.O.K. II 12 p., D.E.S. II 5 p. en 1 t Centrum 3 punten. Naar de Missie. De Eerw. Broeder Gennardus (de heer L. Balvers) van de Eer waarde Broeders van Liefde al hier, is goedgekeurd voor de Mis sie in Indonesiëë en zal vermoede lijk reeds over een paar maanden naar zijn standplaats vertrekken. Brand. Dinsdagavond nauwelijks een half uur na werktijd loeide de brandsirene. Dikke rookwolken stegen op in het Westen van Kaatsheuvel en binnen enkele mi nuten was de brandweer in volle actie om alles te doen wat mo gelijk was om de uitgebroken brand bij de firma P. v. W.-N. in de Berkdijk te bestrijden. Zonder dat men tot heden de oorzaak kan vermoeden was brand uitgebroken in de in hout opge trokken schoenfabriek. De eige naar der zaak was met zijn huis gezin in Oosterhout, terwijl de bedrijfsleider de fabriek gesloten had en reeds thuis was. Het der- tig meter lange gebouw, waarin f,' veel voorraden en met een goed Jï stel machines uitgerust, waarin een twintigtal arbeiders werkzaam waren brandde nagenoeg geheel uit. Door het krachtig optreden van de brandweer kon de opstand voor een deel gespaard worden, doch er gingen veel voorraden en materiaal in de vlammen op, ter- ,j' wijl de machines eveneens veel schade leden. De schade, die moeilijk te taxeren is, doch vol- gens gegevens wel 80.000 gld. kan kennis van alle ingezetenen te brengen. Bij voetbalwedstrijden des Za- terdlags en Zondags, zal het Sportpark geopend zijn een half uur voor de aanvang van de wedstrijden tot zonsondergang. In de week is het Sportpark na 7 uur niet meer toegankelijk. 2e. Tot aanvoeders van de di verse elftallen werden gekozen: André van Es van het eerste elf tal. Reserve Piet van Boxtel. Van het tweede elftal Cor Vrin- ten. Reserve Antoon Heijs. Van het derde elftal Sjef Heijs en van het vierde elftal A. van Gooi. 3e. Op Zondag 11 September zal de voetbalclub in samenwer king met de Supportersclub een avond organiseren in het clubhuis bij Bertus van Berkel. Bij deze gelegenheid zal aan de spelers die in het seizoen 1947-'48 het kampioenschap behaald heb ben in de 2e klas K.N.V.B. aan ieder persoonlijk een plaquette ge schonken worden, als blijvend aandenken tot deze grootse pres tatie. Een en ander zal met opgewek te klanken vergezeld gaan, in dien tenminste de burgerlijke over heid hier toestemming voor wil verlenen. Tot zover de publicatie-punten van de bestuursvergadering. D.E.S.K. is startklaar voor de zware competitie. bedragen, is slechts voor een ge deelte door verzekering gedekt. Agenda. Donderdag half acht repetitie S Gemengd koor Bel Canto. Gemeente-Rekening. Mogelijk weer als' eerste in de ij lende, werd de gemeente-rekening I v n het dienstjaar 1948 door de If C itvanger der Gemeente Loon- 9 --Zand reeds voor het einde der :1 iland Augustus ingediend en wel 4 iet een batig slot voor de Gewo el Dienst van 87.096.64. Gevonden en Vcrioren. Gevonden: een rozenkrans I plastieke regenjas bruin le deren herenportemonnaie met in houd bruine damescentuur zwart vilten herenhoed bruin lederen damesportemonnaie met i inhoud bruine kinderportemon- naie blauw vulpotlood zonder stift. Verloren: bankbiljet van 25 gld. bruin lederen damesportemon naie inh. pl.m. 9.porte- monnaie inh. ongeveer 10. donkerblauwe damesportemannaie inh. pl.m. 18.Herenporte feuille inh. papieren. Inlichtingen omtrent vorenstaan de te bekomen Groepsbureau Rijkspolitie te Kaatsheuvel! D.E.S.K.-Nieuvvs. Aanstaande Zondag gaat Desk deelnemen aan het Zilveren Bal- tournooi te Maastricht. De twee Brabantse clubs, R.K.T.V.V. uit lburg en Desk, komen meteen uit in de kwart-finale. Om 2 uur speelt Desk de eer ste wedstrijd van de kwartfinale tegen Heer. Hierna treedt R.K. T.V.V. aan tegen R.K.H.B.S., j! waarna de winnaars en verliezers ronde wordt gespeeld. Indien Desk in dezelfde condi tie is als 1.1. Zondag tegen Alli ance, dan dan zien we hen Zon dag thuis komen met een nieuwe trophee. Goed succes in het Lim burgse. Terwijl D.E.S.K. I de clubkleu- j ren in Limburg hoog tracht te houden, zullen twee Desk-combi- ji naties in het Sportpark hun kun- nen tonen, resp. tegen Heusden 1 en 2. Dus voor voetballiefhebbers die niet van huis kunnen, is er ook i het sportpark weer te profite- n. Ook de junioren blijven niet r hter. Deze gaan eveneens op t urnooi en wel bij W.S.C. in /aalwijk. Zij zijn aan hun stand erplicht, behoorlijk uit de strijd voorschijn te komen. Tot zover de aanstaande wed- 'rijden. Maandag 1.1. heeft het voltallig -stuur haar maandelijkse verga ring gehouden in het clubhuis bij Bertus van Berkel op den Horst, waarvan enkele besproken punten voor publicatie in aanmer king komen. le. Wat betreft de openstel ling van het Sportpark bij voet balwedstrijden. Nu het Sportpark bij gelegen heid van de Tentoonstelling weer keurig in orde is gemaakt, is het begrijpelijk dat het Sportparkbe- stuur alles in het werk zal stellen cleze toestand te handhaven, waar toe de medewerking van alle in woners gevraagd wordt. Ook de verenigingen die in het Sportpark gehuisvest zijn, hebben de ver- j antwoordelijkheid op zich te ne men, dat alle maatregelen geno men worden, om dit pracht-na- tuur-complex in deze pracht-staat te behouden. Daarom heeft het Desk-bestuur het nodig geacht, het volgende ter Wisselbekercompetitic van de Langstraatse Schuttcrsbond. ,,St. Catharina" te Herpt voor dit seizoen bekerhoudster. Zondag 28 Aug. is de laatste wedstrijd geschoten voor de wis- selbekercompetitie van de L.S.B. te Kaatsheuvel. Hier heeft .»St. Catharina" uit Herpt beslag we ten te leggen op de wisselbeker. De eindspurt was niet zo span nend als men verwacht had. Wist Herpt te Elshout Heusden al een jasje aan te meten, zodat de ach terstand lot 1 punt werd genivel leerd. in Kaatsheuvel rekende Herpt volkomen met Heusden af door zelf 23 van de 24 te beha len punten te schieten, maar ook doordat Heusden niet meer kon schieten dan 18 punten van de 24. In totaal bezit Herpt nu 135 punten en Heusden 131. Een open vraag zal wel blijven hoe Heusden met dergelijk scbutters- materiaal zo weinig punten be haalde. Heusden bezet hiermede de tweede plaats op de ranglijst. St. Jan Kaatsheuvel stelde ook ditmaal niet teleur en handhaaf de haar goede beurt, die ze in Elshout met 20 punten behaalde, ook nu weer. Jammer dat deze vereniging in het begin zo weinig punten heeft geschoten. Zeer ze ker zou zij dan ook mede 'n ern stige candidaat geweest zijn voor de beker. Deze laatste wedstrij den zullen zeker een stimulans zijn om de oefeningen grondiger te doen zijn, om de volgende competitie goed te kunnen inzet ten. Zij bezet nu met haar 112 punten de derde plaats. Eenzelfde pluim kunnen we „St. Ambrosius" te Baardwijk op de hoed steken om haar prachtig volhouden in de laatste wedstrij den. Uit haar laatste drie wed strijden wist zij 58 punten te be halen, terwijl ze uit haar 4 voor gaande wedstrijden maar 47 pun ten fabriceerde; bekijk dit ver schil eens. Het eerste geeft een gemiddelde van ruim 19 en het tweede een gemiddelde van am per 12. Commentaar overbodig. Oefent ook, om voor de volgen de competitie volkomen fit aan de start te kunnen verschijnen, maar zorg dan boven de vierde plaats te eindigen. No. 5 is ..Prinses Juliana" uit Vlijmen. Ook een vereniging die te laat de goede weg wist te vin den. Maar op deze weg heeft ze toch nog kar.s gezien om Elshout te doen duikelen naar de zesde plaats. De 18 punten die zij be haalde. hebben deze plaatsver wisseling mogelijk gemaakt. Ze heeft in totaal 95 punten bijeen gegaard. „O. L. Vr. Schuts" Elshout, heeft het deze competitie lelijk la ten zitten. Hier zal anders moe ten worden aangepakt, willen zij een volgend seizoen in de rij kun nen blijven. Goede schutters vol doende op eigen boom, daarbui ten is het mis. De volgende com petitie beter inzetten, anders zult ge nog in het zand moeten bijten voor ,,St. Crispijn." Er kunnen toch meer punten geschoten wor den dan 91 uit 7 wedstrijden. „St. Crispijn" Besoijen sluit de rij met 70 punten. Als er één ver eniging is. die oefenen moet, dan is het toch zeker Besoijen. Man nen, probeer de zaak beter en se rieuzer aan te pakken, 't Werkt zo remmend, wanneer telkens en telkens zo weinig punten worden geschoten. Hieronder volgen de uitslagen van 28 Augustus. St. Blasius, Heusden. sch. pnt. G. van Hemert 4 2 S. v. Eeuwijk 4 3 W. v. Kaster»n 4 4 J. v. d. Oever 4 2 N. de Kort 4 3 M. v. Leeuwen 4 4 Totaal 18 St. Catharina, Herpt. sch. pnt. W. de Kort 4 4 G. v. d. Eijnde 4 4 A. de Kort Czn. 4 3 Th. Buijs 4 4 C. de Kort Czn. 4 4 C. de Kort Sr. 4 4 Totaal 23 O. L. Vr. Schuts, Elshout. sch. pnt. Joh. Klerks 4 2 J. v. d. Wiel 4 2 W. Klerks 4 2 Kr. Klerks 4 1 E. de Haan 4 2 Jos Klerks 4 3 Totaal 12 St. Ambrosius, Baardwijk. sch. pnt. Th. Pulles 4 4 G. v. Heesch 4 3 G. v. Beijnen 4 2 A v. Buul 3 L. v. Huiten 4 4 W. Pullen 4 4 Totaal 20 St. Crispijn. Besoijen. sch. pnt. S. Klerks 4 1 P. Berkelmans 4 3 J. v. d. Meijs 4 2 C. v. Muilekom 4 2 J. v. Huiten 4 2 H. v. Dongen 4 0 Totaal 10 sch. pnt. B. v. Balkom 4 4 C. Elshout 4 3 St. Jan, Kaatsheuvel. B. v. d. Hoven 4 2 H. Molenschot 4 3 B. v. Cromvoirt 4 4 Mej. Sperber 4 4 Totaal 20 want allen kampen met geldmoei- lijkheden, zodat iedere bron van inkomsten van harte welkom is. In ons blad van Maandag 5 Sept. kan de uitslag verwacht worden van het Bondsconcours met de uitslag van de personele prijswinnaars die 4 punten heb ben geschoten, 21 stuks. Meningen van onze lezers. REGERING BEREIDT EXPORT-CAMPAGNE VOOR. Binnenkort zal van over heidswege een speciaal bureau worden ingesteld, dat tot taak heeft een grootscheepse ex- men. Op het terrein dat wordt port-campagne te gaan voe- opgehoogd, hebben 4 vracht- Een bewoner der Mr. van Coothstraat vraagt op zijn beurt of het niet mogelijk is hem en anderen van de ont zettende stofboel, ontstaan door het leggen van nieuwe buizen in deze straat, af te helpen. Als er auto's of vrachtwagens passeren is het verschrikkelijk. Dit zal toch hopelijk niet blijven duren tot er een nieuw wegdek komt? ren. De directeur van de afd „Landengroepen" van de N.V Philips Gloeilampen Fabrie ken te Eindhoven, L. Smit wordt met de leiding van dit bureau belast, waaruit blijkt dat men hier niet te doen heeft met een zuiver over heidsorgaan. Er worden in verschillende buitenlandse steden en havens zogenaamde „trade promotio- nists" (handelsambassadeurs) benoemd, die de markten, welke zij kunnen bestrijken, zullen gaan verkennen op mo gelijkheden om de bestaande afzetting van Nederlandse producten uit te breiden of nieuwe artikelen daarop te plaatsen. Hiervoor zullen pro minente figuren uit de handel en het bedrijfsleven worden aangezocht. Prinses Juliana, Vlijmen. sch. pnt. J. Broeders 4 2 A. v. d. Griendt 4 4 M. Luijben 4 4 G. v. Engelen 4 3 J. Luijben 4 3 J. Verboord 4 2 Totaal 18 Hieronder volgt de standénlijst na het beëindigen van de compe titie voor de wisselbeker, dus de behaalde punten uit 7 wedstrijden. 31 23 Tot. Juli Aug. St. Catharina Herpt 112 23 135 St. Blasius Heusden 113 18 131 St. Jan Kaatsheuvel 92 20 112 St. Ambrosius Brdw. 85 20 105 Pr. Juliana Vlijmen 77 18 95 O.L.V. Sch. Elshout 79 12 91 St. Crispijn Besoijen 60 10 70 Totaal geschoten punten in de REPUBLIKEINSE ACTIVITEIT. Republikeinse |uerilla-troe- pen, die reeds geruime tijd in Zuid-Borneo actief zijn, heb ben de afgelopen dagen in de nabijheid van Bandjermasin vijf aanvallen ondernomen op Nederlandse soldaten. Vier Nederlandse militairen wer den gewond. Acht aanvallers sneuvelden. Het uitvoeren van de order staakt het vuren in Zuid-Borneo stuit op moeilijk heden, omdat de order slechts betrekking heeft op Java en Sumatra. Thans worden ech ter in Bandjermasin bespre kingen gevoerd tussen de Ne derlandse sous-chef van de staf, kolonel Pereira, en de staatssecretaris van Binnen landse Zaken in Batavia, de heer H. van de Wal aan de ene en de republikeinse gene- raal-majoor Suhardjo aan de andere kant. Op Java is het tot gevech ten gekomen tussen Indone siërs onderling. Ten Zuiden van Tegal hebben goed be wapende groepen van de Da- rul Islam, een Mohammedaan se strijdorganisatie, de T.N.I. verdreven uit Pagerbarang. Bij de strijd,! die verscheidene dagen duurde, werden burgers mishandeld ën huizen en meu bilair vernield. De T.N.I. ver loor 3, de Darul Islam 5 man. wagens de afgelopen weken voortdurend zand gestort. De politie neemt aan, dat het knaapje achter één van deze vrachtwagens heeft gestaan toen de chauffeur de laadbak omhoog trok. Het knaapje werd gevonden met 'n schep je in zijn hand. Het zandter- rein is door een grote politie macht afgezet. voor leantoorwerkzaamheden in het bezit van Diploma 5-jarige H. B. S- A. Brieven onder No. 3021 Bureau van dit blad. GEVRAAGD op Handelskantoor te Kaatsheuvel voor 2 dagen p. week Loon f5— per dag. Adres te bekomen bij Agentschap Echo, Schooistr. 11 te Kaatsheuvel gehele competitie739. Hiervoor ]_'uizenden burgers zijn naar werden gelost 1176 schoten waar van 739 treffers en 437 missers. Hieronder volgt de standénlijst van het Koningschieten en het schieten om het kampioenschap der Bondsconcoursen. Koningen: Joh. Klerks van O.L.Vr. Sch Elshout met 14 pnt. uit 4 wed strijden Th. Sperber van St. Jan Kaatsheuvel met 12 pnt.; M. de Kort van St. Blasius Heusden met 12 pnf: uit 4 wedstr.; J. Broeders Balapulang gevlucht. Het Ne derlandse bestuur in Pager barang werd met rust gelaten. VERDELING MARSHALL—HULP. Na langdurige onderhande lingen heeft de leiding van de organisatie der Marshall-lan den een verdelingsplan voor 't komende jaar opgesteld. In dit plan is er rekening mee ge houden, dat het Amerikaanse Congres de toewijzing voor 19491950 waarschijnlijk zal van Prinses Juliana Vlijmen met verminderen. Daar0^ zyn de 11 pnt. uit 4 wedstr.A. de Kort - J Czn: van St. Catharina Herpt met 10 pnt. uit 4 wedstr.; Th. Pulles van St. Ambrosius Baard wijk met 9 pnt. uit 4 wedstr.'; W. de Louw van St. Crispijn Be- 1 miflioerT dollar* minder! soijen met 6 pnt. uit 4 wedstr. voorgestelde toewijzingen voor negen landen, waaronder Ne derland, minder dan vorig jaar. Nederland zou 309 mil- lioen dollar krijgen of 106,6 Totaal geschoten punten 74. Hiervoor zijn gelost 112 scho ten, dus 38 missers. Gemiddelde per schutter: 74:7 10.5 per 4 wedstrijden. Kampioenen G. v. Hemert van St. Blasius Heusden met 16 pnt. uit 4 wed str.; B. v. d. Hoven van St. Jan Kaatsheuvel met 15 pnt. uit 4 wedstr.; Th. Buijs van St. Catha rina Herpt met 15 pnt. uit 4 wed str.; J. v. d. Wiel van O. L. Vr. Schuts Elshout met 11 pnt. uit 4 wedstr.; A. v. d. Griendt van Pr. Juliana Vlijmen met 11 pnt. uit 4 wedstr.; G. v. Beijnen van St. Ambrosius Baardwijk met 9 pnt. uit 4 wedstr.; A. v. d. Gouw van St. Crispijn Besoijen met 7 pnt. uit 4 wedstr. Hier bedraagt het aantal ge schoten punten 84. Koning der koningen van de Langstr. Bond Joh. Klerks van O. L. Vr. Sch. te Elshout, met 14 punten uit 4 wedstrijden, en kampioen der kampioenen G. v. Hemert van St. Blasius te Heus den met 16 punten uit 4 wed strijden. Vermeld zij nog dat G. v. Hemert van de firma H. Poo- ters te Kaatsheuvel een lauwer tak kreeg toegewezen, en tevens twee paar kinderschoenen gratis kon laten aanmeten bij genoemde firma voor zijn twee jongste spruiten. Een prachtige geste die zeker navolging verdient, in wel ke vorm die geschenken dan ook worden aangeboden. Een harte- deel, die, als niet-schutter zijnde, lijk applaus viel deze firmant ten zulke hartelijke woorden richtte tot de gilden in het algemeen. Het Koningskruis werd ge schonken door een lid van St. Ambrosius, die echter onbekend wenst te blijven. Ook dezulken kunnen alle gilden gebruiken, M.G. en RIJKSDIENSTEN: Ruim 14 millioen onverrekend. Een bedrag van 14.588.993.20 is bij de vorderingen van de andere Rijksdiensten op het Militair Gezag per saldo on verrekend gebleven, aldus een nadere mededeling van de Al gemene Rekenkamer, die haar pogingen om de ontbrekende verantwoordigen op te sporen nog steeds voortzet. Zoals reeds eerder werd gemeld be draagt het nadelig saldo in totaal ruim 135 millioen. VOOR 18 MILLIOEN DOLLAR GROENTEN EN FRUIT NAAR DUITSLAND. De onderhandelingen tussen de Nederlandse handelsdele gatie en de Verwaltung für Ernahrung Landwirtschaft und Fasten (VELF) over het groenten- en fruitcontingent voor het Komende jaar, ont wikkelen zich in gunstige richting. Er is een plan tot stand gekomen, waarbij Ne derland gedurende het tijd vak van 1 Augustus 1949 tot 1 Juli 1950 naar Duitsland voor 12 millioen dollar aan landbouwproducten zal uit voeren. Deze hoeveelheden zijn belangrijk groter dan het contingent, dat Nederland in het afgelopen jaar leverde. Dinsdagmorgen is het lijkje gevonden van de vijf weken lang vermiste 3-jarige Abra ham van ter Mey uit de Com- melinstraat te Amsterdam. Het knaapje lag bedolven onder zand op het terrein tus sen de Pontanusstraat en de spoorbaan. Uit niets is geble ken dat het jongetje door mis drijf om het leven is geko- DRIEMAAL „REVANCHE" VOOR KOPENHAGEN. Reg Harris door v. Vliet en Derksen verslagen. Schulte won 40 meter op Coppi. Pronk eerste der stayers. Reg Harris, twee dagen we reldkampioen der beroeps sprinters, heeft zijn tweede herkansing" van Kopenha gen verloren. Op de regelma tige sprintbaan van het Olym pisch Stadion moest de zelf bewuste Brit Dinsdagavond jl. onder 't juk van Arie v. Vliet èn Jan Derksen door. Een on bevangen v. Vliet, die in het duel om de palm met een half wiel volop Nederlandse re vanche haalde voor de verras sende slag, die Derksen hem in het nationale kampioen schap had toegebracht. De 4e demi-finalist van de Ordrup- baan, Louis Gérardin - scherp van zin nog, maar wat stram van benen was geen partij meer in deze „schok". Ook Elio Frosio. de kleine kampioen der stayers, moest het hoofd buigen voor een Nederlander: Jan Pronk be wees met een zege in een wei nig schokkende 100 kilometer, dat een Nederlandse stayers- titel in Kopenhagen geen uit schieter zou zijn geweest. Er was nog een derde re genboogtrui, die niet de ere- ronde van de winnaar reed, de g'lanzendsté van alle: Faus- to Coppi, de pour-suiterijder. Een Schulte „geladen rnet al de wrok om verloren illusies versloeg de Italiaan rukke- rig van stijl en een beetje dof met 40 meter in een tijd, die een wereldkampioen zeker waard was: 6 min. 23.6 sec. Reginald Harris dus een toevalskampioen, die slechts won omdat de merkwaard |ge Ordrup-baan hem goed „ligt,, en omdat Van Vliet weer door een vreemd remcomplex 'Verd gehinderd? Nee. In zijn ver loren ritten bewees de lachen de Brit opnieuw, dat hij in z'n vorm van Dinsdagavond j.l. de snelste wielrenner ter we reld is. Veel sneller dan Derk sen, die hij, na een blunder van belang, uit gladweg ver loren positie tot op een half wiel „remonteerde". Een vleugje sneller dan v. Vliet, die hij (na een nieuwe fout) knap opving en in een verschrikkelijke nek-aan-nek- race honderd meter naast zich hield. WOENSDAG 7 SEPTEMBER beginnen de lessen in Zeel ,,T H A L I A" te Waalwijk zowal voor beginners els voor gevorderden. MAANDAG 12 SEPTEMBER beginnen de lessen in Zaal VAN DUN, Markt te Kaatsheuvel eveneens voor leerlingen en gevorderden. Vrijdag 2 Sept. van 10—5 uur In Hotel v. Alem te Oss, en op Zaterdag 3 Sept. van 10.30—4 uur in Hotel „de Twee Kolommen" te Waalwijk. DIVERSE MERKEN VERKRIJGBAAR. Fa. „HOORAL" (W. de Jong) Korenstraat 2 a Telefoon 26986 ARNHEM Heden overleed tot onze diepe droefheid, In het St. Elisabeth ziekenhuis te Tilburg voorzien van de H H. Sacramenten der Stervenden mijn geliefde Echt genoot de Hesr Johannes C. Meermans In de leeftijd van 55 jaar. WED. M. MEERMANS ROBBEN Kaatsheuvel, 30 Augustus 1949 Kruisstraat 19 De plechtige uitvaart en be grafenis zullen plaats hebben op Vrijdag 2 Sept. a s. om 9 30 u. In de parochiekerk van de H.H. Martelaren van Gorcum te Berk dijk—Kaatsheuvel! Op 4 Sept. a s. hopen onze ge liefde ouders en grootouders Gerrit Nicolaas v. Achterberg en Jenneke van Achterberg- Tolenaars hun 121-jarige echtvereniging te herdenken. Hun dankbare kinderen: B. van Achterberg M. v. Achterberg-v. Drongelen en Kind S. Spierings-van Achterberg T. Spierings en kinderen. Capelle N.B., D 217, Aug. 1949. Receptie: Maandae5Septembera.s. tussen 5—7 uur. nu ook double texture. Grotestraat 178 Waalwijk Bijverdienste gevraagd als Incasseerder ol winkelreclame verspreiding of I. d. Agentschap ,DE VOLKSKRANT" Crlspljnstraat 115 WAALWIJK aan voordelige prijzen. WAALWIJK. THEATER PLEZIER. Op Donderdag 8 Septe» a.s. zal het theater Plezier zijn jaarlijks bezoek brengen Musis Sacrum". De'bekendi morist Toon Hermans is van de partij. K. J. M. V. De Jonge Middenstanders Waalwijk namen Zondag jj. aan de Interdiocesane contact te Dongen, waar o.m. aamv, waren Dr. Sweens en Burgen;. ter Sqels van Drunen. De ai ling Waalwijk kwam bij de balwedstrijden uit tegen Ra- donksveer, waarvan met werd gewonnen, en tegen Brf welke afdeling de Waalwi sloeg met 3—0. Het prograg bestond verder uit een Brabaj koffietafel, voordracht, zang declamatie. KORTE BERICHTEN. Op de binnenlandse tan markt heerst een zeer l^ loze stemming. De grootjj del cn de meelfabrieken; den een zo lage prijs, voor de normale tussenhaa geen winst-marge overblij: In de St. Pietersi pleegde een jongeman moord, door van een hog van 50 meter omlaag te sp gen. De basiliek is geslo tot ze wederom gewijd is. Nederlahdse groen kunnen sinds Zaterdag j.l een totaal gewicht van 15 ton naar Frankrijk worden gevoerd. De maximum-verkt prijsregelingen voor rode zwarte bessensap, framboa sap, tomatensap en jam ingetrokken. Dankbetuiging. Voor de vele blijken van bel stelling, in welke vorm ook, vangen bij onze 25-jarige ech enlging, zeggen wij allen namens onze kinderen hart dank. C. HOLSTER A. HOLSTER—JANi Waalwijk, Augustus 1949. OPENLIJK DANK aan de H. Maagd Maria verkregen gunst doorhetbli van de 3 Weesgegroeten. N. voor Waalwijk en Omstreken. Adres te bevragen Bureau v. d.' IE KOOP een i. g. s. z. Te bevragen; HEISTRAAT CAPKLl TE KOOP GEVRAAGD •en gebruikte plm. 6 P K. Brieven onder No. 3020 B van dit blad. IE KOOP: S'ellen stoelen bij Ons vanaf de zes. Koffie Servies, W» Wastafels, Waskasten(en vaslt tafel 56 Dressoirs 70.-, 89 -, kastjes Linnenkast, Commode, sols, schilderijen, partij Ledlkn en matrassen, Tafels en Bijzei vanaf f6 50, Philips Radio f Bureau 57 60, compl. prima Pe 47.50, Haard 32 Haard-fau! en Arm-fauteuils vanaf 12.—, buitenhand maat 550 x 161 Mantelkachel 15—,fabr, Kacbe partij Borden, Lampenkapper zoeken 6.50, Bakfiets open laa Cocos en enig vloerbedekking Alles moet weg! Haast Meubelhandel Joh. v. Wa Trainslrmt 87 DO GIEL VAN BOXTEL KAATSHEl DRUKKERIJ KANTOORBEHOEFTEN FANII levert Zondag 4 September naar het Bloemencorso Zundert Donderdag 8 September Luik, Spa. Watervallen van Coo, prachtige Ar- dennentocht Zondag 11 September Grot van Han, Dinant enz. Zondag 1 I September Brussel, Antwerpen Gedurende de Jaarbeurs alle naar Utrecht. Reisbureau ,,MUSA EXPR Stationsstraat 95—97 WAAI Telefoon 14! TE KOOP: Een bascule, draagverm. slijpsteen, kabinet, auto ore m. 16, schrijfbureau f 25.—. kasten f 15— linnenkasten stofzuiger. Verder alle soort**' beien enz. enz. G. v. d. SLUYS Laageinde 92 - WaaW

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 6