DE LRNGSTBflAT SpoAt. Waalwijkse en Langsiraatse Courant ÜKUNEN ELSHOUT VLIJMEN HAARSTEEG SPRANG CAPELLE WASPIK RAAMSDONKSVEER GEERTRUIBENBERG MAANDAG 5 SEPT. 1949 Uitgever VVaaiivijk.se Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Redacteur-Verslaggever W. v. d. MEE Jr. DE ECHO m HEI ZUIDEN 72e JAARGANG No. 72 Abonnement :t 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO' Si Jaarvergadering Wit-Gele Kruis. Het Wit-Gele Kruis afd. Dru ilen hield Zondag na de Hoogmis haar jaarvergadering. De belang stelling was niet bijster groot, want naast het voltallig bestuur waren in totaal 5 leden aanwezig. Na de gebruikelijke opening en voorlezing der notulen waren aan de orde de verslagen over 1948. Uit het jaarverslag bleek 't volgende:. Gehouden waren drie bestuurs- en 1 ledenvergadering. In de samenstelling van het be stuur kwam geen wijziging. Het ledental steeg met 17 en de ver eniging telt thans 661 leden. Wijkverpleging. Door de Eerw. Zusters wijkverpleegsters werden 5193 huisbezoeken afgelegd. 880 personen bezochten de kliniek. Uit het magazijn werden 336 maal artikelen uitgeleend. Consultatiebureau. Nieuw inge schreven baby's 90 aantal zittin gen 23 bureauconsulten 640 nieuw ingeschreven kinderen uit Elshout 18 aantal consulten 77. Kindcrhygiëne. Onder toezicht stonden 986 zuigelingen. Aantal huisbezoeken 1470. T.b.c.-bestrijding. Ingeschreven stonden 26 gezinnen met 29 pa tiënten nieuw ingeschreven ge zinnen 10 met 15 patiënten. Aan tal huisbezoeken 389 aantal ver plegingen 336. 5 patiënten werden dit jaar in een sanatorium opge nomen en 4 patiënten in een zie kenhuis. Kraamverzorging. In 7 gevallen werd interne hulp en in 24 ge vallen wijkkraamhulp verleend. Aantal bezoeken 68. Moedercursus. Deze werd ge volgd door 56 deelneemsters. Uit het financiëel verslag ver- meidén wij nog het volgende De exploitatierekening Wit- Gele Kruis sloot met een nadelig saldo van 1421.11. Kapitaal per 31 December '48 3589.35. De exploitatierekening t.b.c.-be- strijding sloot met een voordelig saldo van 626.92. Kapitaal per 31 Dec. '48 2605.79. De jaarverslagen werden onder dankzegging aan de secretaris goedgekeurd. Ook aan het adres der wijkverpleegsters bracht de voorzitter enkele hartelijke woor den van dank over. Over het financiëel verslag gaf de voorzitter een korte toelich ting. In verband met een pensi oenbijdrage voor de wijkverpleeg sters van 1163.53, was een na delig saldo ontstaan. Het periodiek aftredend be stuurslid de heer Fr. Elshout werd met 12 van de 13 uitge brachte stemmen herkozen. De tegencandidaat was de heer W. van Gorp. Aan de orde was verder een bespreking over de kraamverzor ging. Do afd. Drunen had in 1948 en 1940 tot en met 1 Juli noo in dienst 1 kraamverzorgster. Met ingang van 1 Juli heeft deze ech ter de dienst verlaren en momen teel bobben de afd. Drunen en de afd. Elshout niet de beschikking over een kraamverzorgster. Het vorig jaar heeft men in een ver-7 gadering de kraamverzorging al besproken en men heeft toen be sloten om de geestelijke adviseur te verzoeken om te trachten in dc standsorganisaties meisjes te viden om tot kraamverzorgster te worden opgeleid, teneinde naast de wijkverpleging en kraamver zorging ook nog interne hulp te bieden. De voorzitter deelde nu echter mede dat de onderhande lingen op niets waren uitgelopen en men bij voorbaat dus reeds geen resultaten van de actie, wel ke niet was doorgevoerd, kon verwachten. Intussen beschikt men thans niet meer over wijkverpleging noch interne hulp en alle pogin gen van het bestuur om hulp te krijgen, zijn tot nu toe nog zon der resultaat geweest. Dit is in hoofdzaak toe te schrijven aan 't feit dat er niet voldoende kraam verzorgsters zijn. Het feit dat het districtsbestuur in Waalwijk een cursus voor kraamverzorgsters zal gaan ope nen, heeft voor Drunen wel enig perspectief. De voorzitter sprak dan ook de hoop uit dat deze cur sus spoedig tot stand zou komen en noemde het zaak dat er dan voor gewerkt werd om een aan tal Drunense meisje deze cursus te doen volgen. In afwachting van de resultaten van de genoem de cursus was de vergadering van mening dat men nu een af wachtende houding kon aanne men. Ook de financiële zijde van het geval werd onder ogen gezien en zo men t.z.t. niet de contribu tie wil verhogen, zal men naar een andere oplossing moeten zoe ken. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt en men sloot de vergadering met de chr. groet. Pluimvee- en Konljnenfokver. De Pluimvee- en Konijnen fok- vereniging „Elshout en Omstre ken hield Zaterdagavond te 9 u. een algemene ledenvergadering in café M. van Huiten. De voorzitter de heer C. M. J. Verhoeven uit Heusded heette de aanwezige leden van harte wel kom en hoopt op een vruchtbare vergadering en dat er in het ver volg meerdere leden de vergade ringen zouden bezoeken. Een schrijven van de E. P. C. te öindhoven- was binnengekomen, betreffende een te houden Nati onale tentoonstelling, welks in houd door de voorzitter werd voorgelezen en toegelicht. Het is de bedoeling dat door de vereni ging 25 dieren worden ingezon den. Hierdoor kan men dan indi viduele prijzen en een verenigings- prijs verdienen. De punten die worden behaald tellen voor de ge hele inzending van dieren, zodat elk dier dat een bekroning krijgt, mededingt naar de verenigings- prijs. De te behalen punten zijn dan als volgt ingedeeld: U 5 pun ten, ZZG 4 punten, ZG 3 pun ten, GG 2 punten en G 1 punt. Op de volgende vergadering zal worden besloten of men deze .25 dieren zal inzenden. Een drietal stukken waren bin nengekomen van het Ned. Mer kenbureau, een van de Raad van beheer betreffende reorganisatie bestuur en de statutenwijziging van genoemde Raad van Beheer. Rekening en verantwoording werd afgelegd over de 1.1. gehou den tentoonstelling. Door de he ren Fr. v. Delft en v. Keulen wer den deze bescheiden nagezien en in orde bevonden. Met een batig saldo werd deze tentoonstelling afgesloten. Voor de winter.ten toonstelling die op 17 en 18 December zal worden gehouden werd benoemd de heer Boers uit Tilburg. De heer L. van Engelen, Stati onsstraat te Vlijmen werd aange nomen als nieuw lid. De voorzitter maakte van de gelegenheid gebruik om nog eens te wijzen op de kosten die zijn ge maakt betreffende de bouw der kooien. Hij spoorde de leden aan die hun contributie nog niet had den voldaan over dit jaar, hier deze te voldoen, aangezien de ver eniging in bovengenoemd verband dringend behoefte heeft aan in komsten. Langstr. Bond van Handboog schutters. A.s. Zondag 11 September zal de Handboogvereniging „Victoria" te Elshout het 5e en laatste Bonds- concours verzorgen onder auspi ciën van de Langstraatse Bond. Er zal dus te Elshout worden uitgemaakt wie de leiding heeft der verenigingen en de afgevaar digden en wie de Koning der ko ningen zal zijn. De Wets Zonen I te Drunen heeft een zo goéd als onbedreigde kans naar het kampioenschap ha- rer afdeling, daar zij thans in het bezit is van 1206 punten. Haar naaste concurrent Ons Genoegen uit Herpt heeft 1032 punten, zodat het zo goed als ze ker is dat zij is uitgesloten van de hoogste titel. Zij bezet op het ogenblik de tweede plaats. Eendracht Maakt Macht I te Baardwijk bezet de derde plaats met 970 punten. Victoria I uit Elshout kan met eigen bodem onder de voeten een plaats hoger klimmen. Zij heeft 3 punten minder dan E.M.M. Ge zien het resultaat van de laatste geschoten wedstrijd is die moge lijkheid aanwezig. Victoria schoot toen 214 punten en E.M.M. 203 punten. Dus voor haar een rede lijk goede kans om haar vierde plaats aan E.M.M. over te doen. Maar ook Constantia I Drunen kan in deze plaatsbezetting ook nog een hartig woordje gaan mee spreken. Bij de Wets Zonen wist zij 247 punten te schieten. Gesteld dat alle drie laatstgenoemde ver- eniginqen haar zelfde puntenaan- tal schieten als bij de Wets Zo nen, dan komt Constantia vanaf de 5e plaats naar de derde nlaats omhoog en dan wordt E.M.M. no. 5 van de ranglijst. Alles is hier mogelijk. Claudius Civilis zal met haar 733 punten wel als no. laatst ge klasseerd blijven. Voor wat de 2e zestallen be treft. Ook hier gaan de Wets Zo nen bovenaan met 939 punten, ook zijn zij niet meer van de bo venste nlaats te verdringen. E.M.M. II heeft momenteel 730 punten en bezet de tweede plaats. Victoria II bezet met 661 punten de derde plaats en Constantia II met 658 punten de vierde plaats. Ook hier zijn nog verschillende mogelijkheden voor een plaatsver wisseling van de 2e, 3e en 4e plaats. Constantia III met haar 549 pt. bezet de laatste plaats. Men hou- de er echter rekening mede dat alle drie de zestallen van Con stantia een wedstrijd minder heb ben geschoten, anders zou de stan- denlijst er anders hebben uitge Ie Zestallen. D.W.Z. I 1206 O.G. 1032 E.M.M. 970 Victoria 967 Constantia 935 Claudius Civilis 733 He Zestallen. D.W.Z. II 939 E.M.M. 730 Victoria 661 Constantia II 658 Constantia III 549 punten punten punten punten punten punten punten punten punten punten punten Kind aangereden. Vrijdag werd het kind van Bruurmijn-Kuijs uit de Ekerlaar- laan op de Grotestraat ter hoogte van de Koffiebranderij van van Hest, toen het de straat wilde oversteken, aangereden door een treinbus. Het kind liep ernstige verwondingen op aan beide been tjes en 'n lichte hersenschudding. Terstond werd het kind naar 't ziekenhuis te Den Bosch overge bracht: de toestand is thans tame lijk goed. Hoewel de chauffeur uit alle macht remde, kon hij de aanrijding niet meer voorkomen. Nog een aanrijding. Toen een luxe auto uit de rich ting Haarsteeg en mej. Klerks uit Vlijmen de Verlengde Kerkstraat kwamen uitgereden, was 'n aanrij ding onvermijdelijk toen mej. K. de weg wilde oversteken. Hoewel de chauffeur krachtig remde werd mej. K. over de straat geslingerd. Met een gehavend rijwiel en lichte schaafwonden bracht mej. Klerks het er nog goed af. Ouden van dagen maken een uitstapje. Kort geleden werden er plan nen gemaakt om met de ouden van dagen een uitstapje te maken. Thans is de zaak zover dat de datum reeds is vastgesteld en wel op 8 September. Met luxe wagens en met de touringcar van Kivits zal de reis gemaakt worden. De plannen zijn om Rotterdam met de nieuwe tunnel te bezichtigen en verder verschillende plaatsen aan te doen. Postduivenver. De Zwaluw. Zaterdag, hield bovengenoemde vereniging haar maandvergade ring in café B. Oremans. Om 8 u. werd de vergadering geopend en 45 leden waren present. Na het innen der contributie en het voor lezen van de notulen der vorige vergadering volgde stemming over donateur Mommersteeg die met al gemene stemmen werd aangeno men. Het bestellen der ringen voor 1950 nam veel tijd in beslag en de bestelling zal die van 1949 nog overtreffen. Het kampioenschap .voor de na- vlucht kan alleen met late jonge duiven worden behaald. Van de rondvraag werd door een lid gebruik gemaakt en zijn vraag werd bevredigend beant woord. Daarna werd de vergade ring gesloten en werden de laat ste vluchten nog eens druk be sproken. Terug uit Indië. Onze dorpsgenoot A. Dickx met gezin wordt 8 Sept. te Am sterdam verwacht met de Johan van Oldenbarneveld, na een ver blijf in Indië als vrijwilliger. De buurt van de Wolput is reeds bijeen geweest om hem bij zijn thuiskomst te verwelkomen. Gouden Bruiloft. Op 24 Nov. a.s. hoopt het echt paar A. Ekels-Kuijs, Maasdijk, hun gouden huwelijksfeest te vie ren. De buurt komt Maandag om 8 uur bijeen in café B. Oremans om reeds voorbereidingen te treffen om de dag tot een onvergetelijke te maken voor het nog krasse paar. Meerseldreef. Op 16 Sept. gaat de bedevaart naar Meerseldreef met de touring car van J. Kivits. Zij die nog mee willen gaan kunnen zich nog op geven tot Donderdag bij J. Kivits. Aan de betere hand. De landbouwer Mary van Fa- lier, die enige tijd geleden door een trap van een paard een zware hersenschudding en een kaakfrac- tuur opliep, waardoor opneming in het Ziekenhuis nodig was, is thans aan het beteren, zodat het direct gevaar geweken is. Welkomst-front. Haar^teegs Kath. Thuisfront, dat de laatste tijd een opmerkelij ke activiteit ontwikkelt, riep een welkomstfront" in 't leven, be staande uit een deputatie van de vier buurtschappen. Dit comité heeft tot taal;: bij de repatriëring van soldaten uit Indonesië bemid delend op te treden, wat betreft de ontvangst en aanbieding van cadeaux. Hierdoor zal worden be reikt dat bepaalde buurten niet overbelast worden en dat aan al len een gelijkwaardig geschenk kan worden aangeboden. Men deed per circulaire de parochianen hiervan mededeling en reeds spoe dig zal het z'n practische bruik baarheid kunnen bewijzen, als sol daat Bertus v. d. Brandt op 9 September thuisvaart. Voetbalver. N.E.O. Dinsdag 6 Sept. hoopt de voet balvereniging N.E.O. een leden vergadering te houden in café J. Trompen, voor haar leden boven 16 jaar. Daar er zeer belangrijke dingen te bespreken zijn. rekent het be stuur dezer vereniging er op, dat al haar leden tijdig aanwezig zul len zijn. De vergadering begint om 7.30 Indrukwekkende plechtigheid. Een verdienstelijk man werd ten grave gedragen. Onder meer dan gewone be langstelling werd j.l. Woensdag middag op de begraafplaats der Ned. Herv. gemeente aan de Loonsedijk het stoffelijk overschot van wijlen de heer B. Verhoeven, in leven eerste ambtenaar ter ge meentesecretarie van Sprang-Ca- pelle, ter aarde besteld, nadat te voren ten sterfhuize een korte rouwdienst was gehouden, geleid door Ds. van Griethuijzen, Ned. Herv. predikant te Waspik. Op het kerkhof bleek, hoe mijn heer Verhoeven in zijn omgeving werd gewaardeerd. De begraaf plaats was vol mensen, die de overledene dc laatste eer wilden bewijzen. Daar waren met de fa milie o.m. de Edelachtbare heren A. Smit, burgemeester van Sprang Capelle, van der Heijden, burge meester van Loon-op-Zand Kaatsheuvel, D. van den Berg, burgemeester van Bunschoten en Spakenburg en oud-gemeente-se cretaris van Sprang-Capelle, de heer van den Bos, de tegenwoor dige gemeentesecretaris van Spr.- Capelle met het voltallig secreta rie- en gemeentepersoneel, bestuur en leden van de Raad van Toe zicht van de Coöp. Boerenleen bank, waarvan de overledene meer dan 30 jaar kassier is ge weest, bestuur van de Chr. school vereniging aan de Loonsedijk, waarvan hij voorzitter was, het personeel van de Chr. school al daar, verschillende collega's-leden van de gemeenteraad van Loon- op-Zand-Kaatsheuvel en gemeen tepersoneel dezer gemeente en zijn talrijke vrienden samengekomen. Nadat de kist ter aarde was be steld, werd het woord gevoerd door burgemeester Smit, die sprak namens het gemeentebestuur en secretarie- en gemeentepersoneel en wees op de vele verdiensten van de overledene als gemeente ambtenaar, eerst in de voormalige gemeente Capelle en daarna in de verenigde gemeente Sprang- Capelle, hem daarbij schetsende als iemand, die zijn taak tot aller tevredenheid verrichtte. De heer G. A. S. de Bas sprak als vriend en namens de Coöp. Boerenleenbank en bracht de overledene dank voor de vele werkzaamheden gedurende meer dan 30 jaren in het belang der Bank verricht. Als laatste sprak de heer P. Busink, hoofd der Chr. school aan de Loonsedijk, namens het bestuur der Chr. Schoolvereniging en het personeel der Chr. school. Spr. bracht de ontslapene dank voor zijn grote toewijding voor het Chr. onderwijs en voor de school aan de Loonsedijk in het bijzonder. Spr. bracht ten slotte namens Me vrouw Verhoeven en kinderen dank aan allen voor de laatste eer de overledene bewezen. Door Ds. van Griethuijzen werd deze plech tigheid vervolgens, na een kort woord, met het bidden van het Onze Vader besloten. Ontroerd verlieten allen hierna de begraafplaats in het besef een liefdevol echtgenoot en zorgzaam vader, een verdienstelijk inan, die voor velen een steun is geweest, ten grave te hebben gebracht. De nagedachtenis aan hem zal bij al len in eerbiedige herinnering wor den gehouden. Mogen de echtgenote en kinde ren en de familieleden troost vin den in het algemeen medeleven en in de overweldigende belangstel ling bij de begrafenis van de ont slapene en moge God hun de kracht schenken dit smartelijk ver lies moedig en gelaten te dragen. Dinsdag 6 September des avonds half acht hoopt D.V. voor de Geref. Gemeente aan de Hoge- .vaart op te treden de Weleerw. Heer Ds. Bel van Krabbendijke. Gevonden. 1 herenportemonnaie met in houd; 1 paar gebreide dames wanten; 1 electr. lamp met fit ting; 1 zwarte of donkerblauwe portemonnaie met ritssluiting m. inhoud: 1 herenportemonnaie met inhoud, 1 herensjaal, 1 sleutel. Komen aanlopen een Duits- Hollandse herder, oud 1x/2 jaar, donker van kleur. Verloren. 1 bruin lederen herenportemon naie, inhoudende geld en 'n rond herenpolshorloge zonder bandje; 1 bankbiljet van 20.—; 1 mo torhandschoen: 1 doublé dames- armbandhorloge, dik bol glas met beige bandje; 1 zilveren arm bandje (schakel-); 1 damesporte- monnaie, zwart, druksluiting. met inhoud; 1 portemonnaie; 1 dou blé damespolshorloge met rood plastic bandje; 2 grijze wieldop pen (Opel-Cadet)1 zilveren armband (bloemtak ingegra veerd) 1 grijs-bruin colbertjasje (in de jas een portefeuille met fo to's en getuigschriften, zwarte haarkam en zwarte vulpenhou der): 1 paar lichte glacé dames handschoenen; 1 gabardine regen jas; 1 bruine herenportemonnaie: 1 bruin herenbndpak en 1 bad handdoek rose met blauwe rand; 1 vierkante groene zijden sjaal. Inlichtingen op het Postbureau der Rijkspolitie te Waspik op werkdagen des voormiddags tus sen 11 en 12 uur. Burg. Stand over Augustus 1949. Geboren: Martinus J zv C J v Hooren-Verhoeven. Hendrikus P J zv J G Langermans-v Wan- rooij. Thomas C N zv N C M v d Rijken-de Hond. Jaco bus H zv J Timmers-Fijneman Huiberdina J dv D Lanqer- mans-Huijs. Johannes C zv J C Lambooij-van Boxtaele. Theresia A C dv E A Akker mans-Smits. Cornelia J M dv C J Schellekens-Kuijten. —.Mar tinus J P zv W H de Zeeuw- Kemmeren. Overlijden Geen. HuwelijkenA J v Meel 24 jaar en C J Timmers 20 jaar. IngekomenCornelis IJpelaar van Raamsdonk. Louisa M v Gorp van Aarle-Rixtel. Johan nes Driessen van Amersfoort. Hendrikus A Driessen v. Amers foort. Josephus C M Corsten van Wamel. Johanna M S v d Ploeg van Workum. Vertrokken Pieternella v d Bosch naar s Heer-Arendskerke. Catharina J. Timmers naar Katwijk. Lambertus J Bruur- mijn naar Drunen. Theodora J Engels naar Zcveaar. Edu- ard C R Wijffels naar St. Mi chielsgestel. Theodora C van Dongen naar Putte Terug naar het vaderland. Naar wij vernemen is onze dorpsgenoot de soldaat le klasse Piet de Bruijn, Kloosterweg, thans op terugreis naar het va derland. Met de Johan van Ol denbarneveld wordt hij na 2]/2 jaar tropendienst op 8 September verwacht. Scheepvaart. Gedurende de maand Augustus passeerden de rolbrug over de Donge alhier 1315 schepen met een inhoud van 202395 ton. Bekroond. Op de op 1 September 1949 bij gelegenheid van de Land bouwtentoonstelling te Eeindho- ven gehouden Centrale Noord brabantse Trekpaardendag, be haalde de heer J. J. van Dongen, Veenestr. 35 alhier een le prijs met de merrie „Vesta van de Schaaphoeve" in de categorie merries van 9 t.m. 12 jaar kleine maat en een 2e prijs met de mer rie „Bertha van Vainqueur" in1 de categorie merries van 2 jaar kleine maat. JEUGDDAG W.S.C. Het warme zomerweer, de Ronde van Den Bosch, het Bloemencorso van Zundert, dit heeft alles wel de oorzaak van de weinige belangstelling voor dit Jeugdtournooi. Ondanks alles echter is er, de warmte ten spijt, goed voetbal vertoond en is dit tournooi wederom bijzonder geslaagd. Voor de eerste wedstrijd startte WSC tegen SET, in welke strijd WSC een duide lijk overwicht heeft getoond en dit tot uitdrukking ge bracht met een 40 overwin ningsstand. In de wedstrijd B.V.V. DESK zag BW eerst kans in de verlenging 2 doelpunten te scoren, waartegenover DESK geen tegenpunt meer kon stel len. Hoewel beide elftallen knap spel te zien gaven met een klein technisch overwicht van BW, werd het spel toch van beide zijden te kort ge houden, waarmede de beide achterhoeden wel raad wisten Techniek en uithoudingsver mogen gaf in de verlenging de doorslag. Voor de verliezersronde kloote DESK het Tilburgse SET met 10. Over het ge heel een goed op en neer gaande strijd met een klein overwicht van DESK. De warmte deed zich echter ter dege gelden. Evenals bij de vorige gelegen heid draaide de finale tussen BW en WSC, wat direct al voor een goed begin zorgde door een prima doelpunt van Henk v. Bladel. BW gaf ech ter geen krimp en ondanks alles stond het spel nog op 'n behoorlijk hoog tempo, welis waar met een zwaarder wor dend overwicht van B.V.V., die dit met de gelijkmaker uitdrukte, waarbij keeper Bergmans gehinderd werd door de felle zon. Kort hierop nam BW de leiding met een prima schot van hun midvoor, waarna Bergmans nog een vergeefse poging waagde. Kort na de rust verhoogde BW haar voorsprong door een misverstand in de achter hoede. Dit was voor WSC het sein er nog een extra schepje op te doen en inderdaad ge lukte het Pulles uit een vrije trap de achterstand te ver kleinen. De BV V-achterhoede hield echter goed stand en de voor hoede zag zelfs kans uit een goed opgezette algemene aan val de stand op 42 te bren gen, kort voor het einde. Hoe wel WSC tot het laatst goed stand hield en pogingen in 't werk stelde om alles nog te keren, mocht het niet baten. Voor dit jaar ging dus de prachtige wisselbeker mee naar Den Bosch, en verdiend. Het beste elftal heeft gewon nen. Onder enige hartelijke woorden werden de prijzen door de heer Spijkerman uit gereikt, die dank bracht aan de medewerkenden aan dit tournooi en de hoop uit sprak dat het volgende jaar kende dat het volgende jaar elk weer present zou zijn om het Jeugdtournooi van WSC te doen slagen. JULIANA—R.W.B. 6-2. Deze ontmoeting is in een roy ale, verdiende overwinning voor de thuisclub geëindigd. Geduren de de gehele wedstrijd was. de thuisclub in technisch opzicht de tricolores de baas. De eerste helft was verreweg het spannendse gedeelte. RWB trok met 'n spor tief aandoend enthousiasme ten strijde ert gesteund door de wind was er van een tamelijk gelijk opgaande strijd sprake. Achttien minuten waren er verlopen voor rechtsbinnen Aarts de eerste ke gel aan het scoringsbord bracht. Een voorzet van links plaatste deze speler onhoudbaar voor Snels in het net, 01. Ook na dit doelpunt bleven de geel-zwar- ten gevaarlijker. Kort voor de rust was het midvoor W. v. Cor- stanje, die fraai inschoot, 2—0. Met deze stand werd gedraaid. Na de hervatting bleek aldra dat RWB te veel van haar krach ten gevergd had. Invaller mid voor R. v. Corstanje, die zijn broer goed verving, maakte er al spoedig met een goede kopbal 3—0 van, spoedig gevolgd door een vierde voltreffer- van Baard- wijk's linksbinnen, 4—0. Dit werd de RWB'ers te bar. Enige onstuimige aanvallen brachten succes, toen midvoor Valk v. Os kansloos passeerde, 41. Na dit doelpunt was de thuisclub weer aan bod. De geelzwarte linksbui ten en linksbinnen maakten met goede doelpunten er 61 van. Toen verslapte de wedstrijd. De hoge temperatuur deed zich gelden. Met nog enkele minuten te spelen, was het tenslotte v. Os die uit een corner met een kopbal de Baardwijkse doelman geen kans gaf, 6—2. Met deze stand kwam het einde. Het was 'n goe de, laatste benutting van de com- petitieloze Zondag, door beide teams aangegrepen om er het beste van te maken. Met belangstelling worden hun verrichtingen in het Zondag a.s. aanvangende seizoen tegemoet gezien. Mogen zij waardige ver tegenwoordigers van onze plaats zijn. Met meer dan gewone be langstelling worden hun verrich tingen tegemoet gezien. GEERTRUIDENBERG. Sportdag Right-Oh Junioren. Zaterdag 3 September organi seerde Right-Oh te Geertruiden- 9 een sportdag voor haar ju nioren Begonnen werd met twee voetbalwedstrijden, waarna de ju nioren. in 3 groepen ingedeeld, aan de start kwamen voor ver schillende athletieknummers. Voor de best geklasseerde van ieder nummer werden punten gegeven. Uegene die op het eind de meeste punten had, was clubkampioen voor een jaar. De resultaten wa ren als volgt Groep C. 50 M. hardlop en. 1. B. Pluijm 10 p.; 2 A. Mi- cbielsen 8 p.; 3. J. Verweijmeren 6 pnt. 300 M. hardlopen. 1. J. Ver weijmeren 10 p.; 2. B. Pluijm 8 P-: A. Michiclsen 6 p. Hoogspringen: 1. A. Michiel- sen 10 p. (1.10 M.); 2. A. de Jong 8 p. (1.05 M.); 3 H. Dir- ven 6 p. (1 M.). Ver springen. 1. J. Verweijme ren 10 p.; 2. A. Michielsen 8 p.; - 3. A. de Jong 6 p. lotaal: 1. A. Michielsen (club kampioen met 32 pt.)2. J. Ver weijmeren 26 pnt. Groep B. 50 M. hardlopen. 1. H. Bo- gaards 10 p.; 2. F. Maas 8 p.; 3. H. Reijpert 6 p. 300 M. hardlopen. 1. H. Bo- gaards 10 p.; 2. F. Maas 8 p.; 3. H. Reijpert 6 p. Hoogspringen. 1. F. Maas 10 P- (1.20 M.); 2. J. Vial 8 pnt. (1.15 M.); 3. J. van Blerck 6 p. (1.10 M.). P Ver springen. 1. F. Maas 10 p.; 2. A. Sweep 8 p.; 3. H. Reij pert 6 p. lotaal: 1. F. Maas (clubkam pioen met 36 pt.; 2. H. Bogaards 20 p. Groep A. 100 M. hardlopen. 1. C. Heesters 10 p.; 2. A. Rij ken S p.; 3. C. dc Vries 6 p. 450 M. hardlopen. 1. A. Rijken 10 p.; 2. C. de Vries 8 p.; 3. C. Heesters 6 p. Hoogspringen. 1. F. van Rooij 10 p. (1.40 M.); 2. A. Rijken 8 p. (1.35 M.); 3. B. Okkersc 6 p. (1.30 M.). Ver springen. 1. A. Rijken 10 p.; 2. C. Heesters 8 p.; 3. C. de Vries 6 p. Totaal 1. A. Rijken (clubkam pioen met 36 pnt.); 2. C. Hees ters 24 pnt. Tot slot van deze welgeslaag de dag werd er nog een fikse voetbalwedstrijd gespeeld. Right-Oh 1-TSC 2. Zondagmiddag werd 'n vriend schappelijke voetbalwedstrijd ge spééld tussen Right-Oh 1 en TSC 2 uit Oosterhout. Al spoedig bleek dat.TSC een zware dobber aan R-O hebben zou. Na een kort op en neer golvend spel nam R-O de leiding, die door een fout in de achterhoede na een kwar tier teloor ging. De gasten moes- en echter bij de ruststand met 'n 3—2 achterstand genoegen ne men. Na de rust qaf R-O een spel te zien, waar Oosterhout niet meer aan te pas kwam. Het re- sulaat van de regelmatige trai ning was overduidelijk te zien. Het plaatsen, beheerst spelen en opstellen was af. Het ene doel punt volgde het andere op. Een kwartier voor het einde was de stand 10—2 voor Right-Oh en dat tegen een 2e klas reserve- ploeg. Right-Oh mag wel met heel veel vertrouwen de compe titie tegemoet gaan en 't zal een zware concurrent blijken te zijn. VLIJMEN. Vlijm ense BoysOJC Rosmalen 1-7. Zondag speelde Vlijmense Boys haar derde en laatste wedstrijd voor het nederlaagtournooi tegen Rosmalen. In verband met de wielerwedstrijden te 's-Bosch was de aanvang op 1 uur bepaald. Onder weinig belangstelling geeft scheidsrechter v. d. Wiel uit Vlijmen om ruim 1 uur het beginsignaal. OJC trapt af en neemt direct het spel in handen. Aanval op aanval wordt onder nomen, maar 't spel is te kort om succes te kunnen behalen. Vlijmen werkt zich van de druk los en het spel wordt beter, maar voor doel ontbreekt het juiste schot. Als er 15 minuten is ge speeld, komt bij een aanval van OJC de bal hoog voor het doel van Vlijmen, de linksbinnen van OJC loopt toe en schiet prachtig in, 01. Bij een volgende aan val van OJC valt de achterspelcr van Vlijmen wat hardhandig aan, doch de toegekende strafschop wordt naast geschoten. Dan gaat Vlijmen weer op het doel van OJC af, forceert een corner, die door de rechtsbuiten mooi voor doel wordt geplaatst en even

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 5