de mysterieuze Pan NET DAGMEISJE ELSHOUT L00N-0P-ZAND Lederfabriek „HOLLANDIA te Loon op Zand 25 jaar CAPELLE m Fokveedag. een ervaren STIKSTER ORGEL Een LERAAR Een LERAAR DE ECHO VAN HET ZUIDEN vAn MAANDAG 19 SEPTEMBER 1949 3 Zij is moeilijk tc beschrijven, doch ligt verborgen in de rijke, diepe gloed, de zachte glans, de weelderige soepelheid van het edelst materiaal. Door de bekwaamste coupeurs met royale hand ont worpen, door vaklieden met zorg verwerkt, is zulk een bontmantel een rijk en blijvend bezit. Ook in minder kostbare bontsoorten kunnen wij U een uitgebreide collectie tonen. EINDHOVEN Stationsplein 6 Telefoon 3865 in Kaatsheuvel in Tramlaan Vaartstr. of Gasthuisstraat voor Ambtenaar halve of bovenwoning TE HUUR met eigen keuken Brieven onder No. 3049 b. v. d.bl TE KOOP» goed onderhouden HENNEN I Hennen kopen is een ver trouwenskwestie, koop daarom le kwaliteit van onderstaand adres A. M. PRUIJSSERS GEVRAAGD: HOVERS Kerkstraat 52 WAALWIJK GEVRAAGD NIJVERHEIDSSCHOOL VOOR WAALWIJK EN OMSTREKEN GEVRAAGD per 1 October Natuurkunde en Mechanica voor 8 lestijden per week of wel vaktekenen aan metaalbawerkers voor 8 lestijden per week Sollicitaties voor 22 September bij de Directeur. tuut S.W.G. staan de voorwaar den voor toetreding tot een van de vier groepen welke wij reeds noemden. Het zou ons te ver voe ren deze voorwaarden op te som men. Voor de Nationale Reser ve willen wij echter de voornaam ste noemen. Men moet de leeftijd van 21 jaar hebben bereikt en niet boven de 50. jaar zijn. De oefen tijd en diensttijd wordt verricht in eigen gemeente en de vrijwilliger zal minstens 200 uren per jaar aan de diensttijd besteden. De rechten en plichten van be trokkeneen voor alle vier de groe pen zijn ook nauwkeurig omschre ven. De taak van de reserve grens wacht spreekt reeds voor zichzelf, alsmede de taak van de reserve- politie. kolonel Latour besprak ook nog de organisatorische opbouw en samenstelling van het Instituut S. W. G. Het nationaal comité heeft zich reeds voortgeplaatst in pro- vincale comité's, welke op haar beurt haar taak zal verdelen over plaatselijke comité's. De taak van de plaatselijke comité's bestaat er in te trachten vrijwilligers te wer ven voor een van de organen van S. W. G. Het plaatselijk comité zal dan ook binnenkort nog een grote propagandavergadering beleggen. Onder een zeer hartelijk en propagandistisch woord installeer de de heer Raaijmakers, de voor zitter van het provinciaal comité het plaatselijk comité. Spr. verheugde zich er over dat zovelen er in hadden toegestemd om in het comité zitting te ne men. '3 D Nederlander, alsdus spr., is zorgzaam en bezorgd. Zorgzaam vóór wat hij bezit en bezorgd voor de toekomst. Waarom zou den wij dan ook niet zorgzaam en bezorgd zijn voor onze vrijheid en veiligheid. Onze beste krachten te geven voor het Instituut zijn wij, aldus spr., verplicht tegenover ons ge zin, onze zaken en onze gemeen schap. Spr. sprak de hoop uit dat het comité in Drunen aan de gestelde verwachting zou mogen beant woorden. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden Een kinderbril Een vulpen, kleur zwart-groen, merk „Union'' Een vulpen, kleur zwart met gouden pen. Verloren Een bruin lederen portemonnaie, inhoudende een bankbiljet van 10.en enig klein geld. Gezamelijk geldsbedrag 14.31. Een bruin lederen jon- gensportemonnaie Een kinder truitje. Weggelopen Een jachthond, Duitse staande, kleur donker bruin op de schoft iets gespikkeld, lan ge staart, luisterend naar de naam „Tonny Inlichtingen te bekomen op het Politiebureau. Gouden Jubilarissen bij de Maria-Congregatie. A.s. Dinsdag 20 September zullen de gouden jubilarissen der Maria-Congregatie gehuldigd worden. Het programma voor de fees telijkheden ziet er als volgt uit Dinsdagsmorgens een algemene H. Communie van de leden der Meisjes-Cogregatie. Daarna zal om half 10 een plechtig gezongen H. Mis opgedragen worden tot intentie der jubliarissen. Deze H. Mis zal door de Congreganisten worden gezongen. Na de H. Mis zullen de Gouden medailles wor den uitgereikt aan de 10 gouden jubilarissen. Verder zullen dan de nieuwe leden worden aange nomen. Des middags om 3 uur zal eeen Congregatie-oefening worden gehouden in de Kerk. Na deze oefening trekke men gezamenlijk op naar de feestzaal, alwaar de gouden jubilarissen het een en ander zal worden aange boden. Wat hier zal worden aangeboden blijft een verrassing voor de jubilarissen tot op de dag zelve, wanneer zij het met eigen ogen kunnen aanschouwen. Onze hartelijke gelukwensen aan deze gouden congreganisten. Filmavond voor Ere-leden, Donateurs en Begunstigers. Op Zondag 25 September zal de Kerkelijke Fanfare voor hare Ere-leden, Donateurs en Begun stigers een filmavond organise ren in de Jougens-Congregatie. Deze voorstelling zal worden verzorgd door E. H. Weisman, Fothofilms te Den Haag. Zondag na de Hoogmis zal er alsdan ge legenheid zijn om plaatsen te be spreken. Aangezien er weinig ruimte beschikbaar is, wordt eenieder aangeraden om tijdig een plaats aan te vragen. Burgerlijke Stand. GeboortenJohannes A. z. v. J. A. Hooijmaaijer-Krijnen. Jacqueline C. H. d. v. W. J. A. van der Wee-Berm. Josephus P. z. v. J. G. Klijn-Vugts.— Henricus A. E. M. z, v. P. M. van Boztel-van Best Joannes L. Th. z. v. J. W. Ch. van Heeswijk-van Zon. Gerdina M, C. J. M. d. v. A. Soeterbaek- Pruijmboom. Catharina d. v. A. J. Damen-Boutier. Joanna M. J. d. v. P. J. v. d. Velden- v. d. Wiel. Johanna A. M. A. d. v. M. H. v. Woensel-Didden. Johanna A. M. Th. d. v. J. B. van Gurp-van Dongen. Hendrika A. C. d. v. M. M. Mandemakers-v. Dongen. Ge- rardus J. M. z. v. G. van Gor- kom-Dingemans. Lena J. d. v. J. A. Bossers-Schulled. Wilhelmus L. M. z. v. G. H. Witlox-van der Sanden. Huw.-AangiftenMartinus C. W. van Zon 27 j. en Johanna A. van Dongen 28 j. Zegerus H. van der Velden 26 j, en Jo anna Maria Boons 25 j. Huwelijken s Johannes M. Kops 29 j. en Johahna M. Broe ders 27 j. Petrus in 't Groen 34 j. en Helena A. M. Snoeren 26 j. Johannes A. de Jong 31 j. en Johanna van Rooij 35 j. Hubertus P. van Best 32 j. en Hendrica van Woensel 30 j. Johannes W. Moolenschot 26 j. en Hendrika P. J. van Wezel 27 j. Johannes A. Heijda 27 j. en Wilhelmina A. M. Coomans 28 j. Adrinnus C. van Wan- rooij 26 j. en Johanna A. G. van Riel 24 j. - Adrianus C. M. v. d. Velden 27 j. en Johanna Ja M. Sins 26 j. Adriaan J. Paans 22 j. en Maaike A. van Rijswijk 23 j. OverledenAntonius van Gorkum 65 j. wedr. van Antonia van Delft. Johannes C. Meer- mans 55 j, echtg. van Maria J. Robben. Vertrokken personen: Wilhel mus J. van Roosmalen n. Goirle. Johanna van Rooij n. Uden- hout. Johannes C. M. van der Velden naar Tilburg. Louis F. T. M. MallenS n. Waal wijk. Huberta de Nys n. Waalwijk. Bernardus M. J. Vesters n. St. Michielsgestel. Antonie B. W. Vesters n. St. Michielsgestel. Matheus P. J. Vesters n. St. Michielsgestel. Joannes Koenen n. Waspik. Joanna Coenraad n. Amsterdm. Cornelia F. M. van Loos- drecht n. Gilze c.a. Henriette J. van Beek n. Oirschot. Ge- rardus H. Th. M, van Lier n. Oudenbosch. Louisa A. Th. Kleijngeld n. Engelen. Elis- beth G. M. de Leeuw n. Jut- phaas. Johannes W. C. van Heeswijk n. Eindhoven. Adri- ana M. Groenendaal n. Tilburg. Adrianus J. H. A. Korthout n. Eindhoven. Antonius J. C. van Riel n. Waalwijk. Her- manus F. M. J. M. Hopman n. Tegelen. Alice G. L. M. van Kemenade n. Dongen. Adria- na Brenters n. .Zevenbergen. Carolina J. Damen n. Oirschot. Bernardus J. Kuiper n. Bever wijk. Helena A. M. Snoeren n. Dongen. Elisabath Bax n. Sprang-Capelle. Marinus Tim mermans n. Doorn. Maria A. v. Breugel n. Tilburg. Joseph A. M. Frederiks n. Utrecht. Hendrikus A. Heesbeen n. Don gen. Opgenomen personenPetro- nella A. M. de Laat v. Moer gestel. Petronella Beerens v. Engeland. Adriana M. C. J. van der Krabben van Vught. Cecilia B. Flotman v. Haarlem. Adriana van Helvert van Son c.a. Hendrikus J. Stevens v. Nijmegen. Wilhelmus A. Hul- sen van Nuland. Laurentius M. v. d. Velden v. Kampen. Theodorus C. Lemmens c. Til burg. Lidwina W. M. Loerak ker v. Haarlem. Maria E. de Poot v. Berghem N.B. Maria H. G. Capetti v. Grubbenvorst. Johannes M. Th. M. v. Lier v. Oudenbosch -- Jansje van Velzen v. Hardenberg. Maria S. A. Pel van Oisterwijk.Her- manus M. van Zutphen v. St. Oedenrode. Johannes J. Ver schuren v. Rotterdam. Ru- moldus C. M. Vervoorderdonk v. Eersel. Alida A. van de Geer v. Soest. Johannes W. van Bergenhenegouwen v. Z,ist. J.L Woensdag was het 25 jaar geleden dat de Lederfa briek „Hollandia" te Loon op Zand werd opgericht. Deze dag is uiteraard, gezien de plaats die deze fabriek in de Nederl. industrie inneemt, niet ongemerkt voorbij ge gaan. In zijn huidige vorm werd Hollandia opgericht in 1924. De eerste directeuren waren de heren E. J. van Hoorn, J. E. M. Wijtvliet en G. J. S. Nijkamp. De heer Nijkamp heeft nog steeds mede de lei ding van het bedrijf. Mede firmant is nu de heer E. P. J. van Hoorn, die sinds 1927 de plaats van zijn vader inneemt, terwijl de heer Wijtvliet zich in 1937 terugtrok. De fabriek hoort tot de middelmatig grote lederfa- brieken van het land, maar zij mag er in elk opzicht zijn. Het voornaamste product is reparatieleer; daarnaast ver vaardigt men er echter ook schoenfabricage-leer en van de afval tuigleer. De grote op gang in het bedrijf kwam ei genlijk kort voor de oorlog en zette zich onder de oorlog door, maar het ondervond van die oorlog ook veel scha de: bij een bombardement werd de fabriek getroffen, zo dat een derde gedeelte plat lag. Men herbouwde de zaak en trok er nog een nieuw nat- huis bij op, alles wit geschil derd, zodat, als men naar Til- Lurg rijdt, rechts van de weg dit witte gebouwencomplex opvalt. Vanuit de lucht schijnt dit nog meer het ge val te zijn. Op de feestdag zelf maak ten natuurlijk velen gebruik van de gelegenheid om de directie hun gelukwensen aan te bieden. Op de receptie, in de Kon. Harmonie te Tilburg gehouden, verschenen o.a. burgemeester Mr. v. d. Heij den en wethouder v. Tilborgh, vele vooraanstaande figuren uit de leder- en schoenindu strie, collega's en cliënten. Ook mocht de directie een groot aantal bloemen en an dere geschenken ontvangen en natuurlijk veel schriftelij ke en telegrafische felicitaties. Het personeel bood een huis telefoon over de hele fabriek aan en kreeg een gratificatie, plus een halve dag vrij. Het is voor de firmanten en voor 't bedrijf een mooie, on vergetelijke dag geworden, waaruit blijkt de grote vriend schap die men de leiders van „Hollandia" toedraagt, maar tevens de waardering die men in den lande voor het product koestert. Ook wij bieden gaarne onze gelukwensen. ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. Vraag en aanbod. Worden gevraagd: Diverse fabrieks- en thuis- stiksters voor schoen- en le- derwarenfabriek. Thuishandschoenenstiksters. Twee mannelijke leerling- stikkers. Jeugdige lederbewerker. Leerling schoenmakers. Leerling lederbewerkers. Een schalmer. Een ophaler. Twee overledersnijders. Dagmeisje. Jongemannen voor opleiding tot filiaalchef. Een bezorger winkelbediende. Enige schilders. Enige metselaars. Enige betonwerkers. Bieden zich aan: Chef (ledermagazijn). Chef voor finis-afdeling. Modelleur ontwerper. Aankomend handzwikker. Correspondent. Vertegenwoordiger. Typiste. Enige oudere kantoorbedien den voor kantoor- en maga zijn-administratie. Enige mannelijke jongste kan toorbedienden met U.L.O. of H.B.S.-opleiding. Een dozenhechter. Huishoudster. Autogenisch lasser. Twee machine bankwerkers. Constructiewerker. Chauffeur. Een meubeltekenaar. Enige grondwerkers. Een landbouwer. Diverse hulparbeiders. Aanmelding dagelijks tussen 912 uur v.m. op 't Arbeids bureau Waalwijk, Grotestraat 339, tel. 63. Deze bekendmaking is gel dig vanaf 19 tot en met 24 Sept. 1949. Het Arbeidsbureau Waal wijk verstrekt ook inlichtin gen aan adspirant emigranten Cornelius M. J. v. Huiten v. Waalwijk. Comelis L. J. Fouchier v. Tilburg. Henricus A. W. M. van den Oord v. Os- sendrecht. René G. A. Cor- beels v. Goirle. Johannes F, E. van Gaal v. Schaijk. Ja cobus J. van Dinter v. Megen c.a. Wilhelmus P. van Stigt v. Amsterdam. Adrianus J. J. Everstijn v. Voorschoten. Alexander F. M. Everstijn van Voorschoten. Henricus J. Th. J. van Kleijnenbreugel v. Hilva renbeek. Antonius W. A. Hoog Antink v. Groenlo. Henricus J. Rensen v. Zevenber gen. Antonius J. .Vugts van 's-Hertogenbosch. Cornelis L. J. Stokman van 's-Hertogen bosch. Francis P. Carpay v. Appeltern. Wat gevonden en verloren werd. Bij de Groepscommandant der Rijkspolitie van de Groep 's-Gre- velduin-Capelle zijn inlichtingen te bekomen omtrent de navol gende goederen, welke op het Politiebureau als gevonden of verloren werden aangegeven GevondenEen medaille met inscriptie „T.O.P. 70 jaar eere- voorz." VerlorenEen bruin lederen portefeuille, inhoudende 80.— en enige kaasbonnen een foto toestel (Box), merk en nummer onbekend, geborgen in een brui ne zeildoeken tas, met zwart le der afgezeteen zwart lederen motorjas, inhoudende een motor ketting en een grote Engelse sleutel een gouden tientje ver maakt tot broche. Beroepen predikant bij Ned. Hrev. gemeente komt kennis maken. De bij de Ned. Herv. gemeente alhier beroepen predikant, Ds. J. Zwijnenburg uit Huizen, hoopt a.s. Woensdag een bezoek ter kennismaking aan onze gemeente te brengen en des avonds 7 uur in het Kerkgebouw in de Dienst des Woords voor te gaan. Collecte-opbrengst. De in de Ned. Herv. Kerk te dezer plaatse gehouden collecte ten bate van de Herv. Geref. Evangelisatie te Tilburg heeft 't mooie bedrag van 182.54 op gebracht. Gouden Huwelijksfeest. Het echtpaar L. Sprangers- Stoel, woonachtig aan de Loon- sedijk te Vrijhoeve-Capelle hoopt 5 October e.k. de dag te her denken, waarop zij vijftig jaar geleden in het huwelijksbootje stapten. Het zal de oudjes, die beiden nog flink zijn, die dag aan belagstelling niet ontbreken. In de voorronde van het tournooi om de wereldbeker (coupe Jules Rimet) wordt op 9 October a.s. te Belgrado de wedstrijd Zuid-Slavië—Frank rijk gespeeld. Karei van der Meer zal deze ontmoeting lei den, bijgestaan door twee Oostenrijkse grensrechters. v. •V./—-N r V*, ry-'-d OQQQDDj 2 0 01)? s, iSlönfH BREDA Eindstraat 14 Telefoon 7634 TILBURG Heuvelstraat 44 Telefoon 4944 Vrijdag kwam het bestuur van de Langstraatse Fokvee dag in Hotel De Twee Ko lommen bijeen en hoewel een deelname van een 13-tal fok- vee-verenigingen uit de Lang straat en omgeving aan de Langstraatse Fokveedag te Waalwijk zeer zeker belang rijk genoemd kan worden, bleek de inzending der indi viduele leden over het geheel van dien aard, dat 't bestuur dit te gering achtte voor een interlocale Langstraatse fok- vee-dag. Voor een locale fokvee-dag zou het prachtig zijn, maar voor een centrale fokvee-dag der streek achtte men 't niet voldoende. Er zijn loffelijke uitzonde ringen, b.v. Elshout 50 stuks, Raamsdonk 24, Waalwijk (roodbont) 34, maar als ge heel achtte het bestuur de in schrijving niet representabel genoeg. De oorzaak ligt in hoofdzaak in het feit, dat op tal van plaatsen zeer jon ge fokvee-verenigingen be staan, die nog niet over vol doende prima materiaal be schikken. Op de plaatselijke fokvee-dagen blijkt dit uit de keuringen en dan gaan deze leden niet naar de centrale fokvee-dag te Waalwijk, met 't oog op de concurrentie der oudere verenigingen. Het standpunt kan misschien be grijpelijk zijn, verstandig is het niet, zouden we zeggen; men moet ook in deze van de genen die het ver-der gebracht hebben, trachten te leren. Hoe dit zij, het bestuur be sloot de fokkers wat meer respijt te geven, dit jaar geen algemene Langstraatse Fok vee-dag te houden en deze te verschuiven tot het volgend jaar, wanneer dan ook geen plaatselijke fokvee-dagen zul len worden gehouden, maar dan alles te concentreren op Waalwijk. Deze aangelegenheid zal nader worden uitgewerkt in een in Januari alhier te hou den vergadering, waar ook be sproken zal worden een cen trale landbouw of -veedag te Waalwijk te organiseren, met prima sprekers over lancP bouw- en veeteelt-aangele genheden, waartoe alle boeren uit de streek zullen worden uitgenodigd. ABONNEERT U OP DIT BLAD. Langs deze weg betuig ik mijn oprechte dank, ook namens mijn Ouders, Broer en Zusters, aan Familie, Vrienden en Kennissen vooral de buurt voor de MOOIE CADEAUX EN BLOEMEN en de grote belangstelling bij mijn erug- keer uit Indonesië. Marn. I W. ADRIAANSE Waalwijk, September 1049 BesoiJensestraat 129 WIE HEEFT HörUgel 3'/2 «pel. 17 reg. zeldzaam geluid. HOGE VAART B 117 SPRANG-CAPELLE Beleefd aanbevelend, Loonsa Dijk D183 '«-CAPELLE (N.Br) OP SCHOENFABRIEK TE WAALWIJK die bekwaam is de leiding van stikkarij op zich U naman. Productie 400 paar Damesschoenen per waak. Brieven onder No. 3041 bureau van dit blad.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 3