1U KAATSHEUVEL DE LMGSTHMT ELSHOUT Waalwijkse en Langsiraaise Courant 100% MERTENS DRUNEN SPRANG CAPELIE RAAMSDONKSVEER VIRGINIA. vrij naar keuze. Telefoon 396. BIOSCOOP-PROGRAMMA Geerfruidenberg Sigarenmagazijn De Sportwereld VANAF HEDEN ALLE SIGARETTEN STATIONSSTRAAT 79. Wij gaan door Mozaiekkoekjes voor 50 cent. H. v. EEUWIJK-COOLS LOU BANDY DEMONSTREERT DE SAMBA Wollen Dekens Gewatteerde Dekens KIEiOOM. I DONDERDAG 6 OCT. 1949 Uitgever VVaalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Redacteur-Verslaggever W. v. d. MEE Jr. OPGERICHT 1878. DE ECHO VM HEI ZUIDEN 72e JAARGANG No. 81 Abonnement 15 cent per weeK 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". e 25* ZONDAGSDIENST 9 October 1949 Dr. Lenglet. Apotheek: Geers. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 9 October 1949 10 uur: Ds. van Burgeler. FABRIKANTENKRING LANGSTRAAT. Financieringsproblemen. Het bestuur van de Fabri kantenkring Langstraat heeft besloten eind October een vergadering te houden, die voor alle belangstellenden vrij toegankelijk zal zijn. De Di recteur van de Nederlandse Handelmaatschappij, één van de grootste deskundigen in Nederland op. het gebied van de financiering der onderne ming, zal dan een causerie houden over hèt probleem voor iedere ondernemer in deze tijd: kunnen liquiditeits moeilijkheden nu en in de toekomst voorkomen worden en welke zijn de technische en Commerciële perspectieven binnen het raam van de fi nanciële en fiscale mogelijk heden? Als voorlopige datum wordt aangehouden: Donderdag 27 October a.s. Nadere bekend makingen volgen nog. Beperking stroomverbruik in de maanden November t./m. Januari. Het vorig jaar toegepaste systeem van periodieke werk tijdverkorting heeft niet vol daan. Het bestuur heeft daar om thans de leden geadvi seerd te trachten om gedu rende de gehele periode 20% op de maximale kW-belasting (die van 8 tot 9 uur 's mor gens optreedt) te besparen, door het uitschakelen van be paalde machines of anders zins. Collecteren bij de industrie. In verband met een aan vraag van de Niwin om een bepaalde collecte bij de leden aan te bevelen, heeft het be stuur besloten geen enkele collecte te houden door wie dan ook bij de leden aan te bevelen. Dit neemt niet weg dat ieder de vrijheid heeft om voor een bepaald doel iets te offeren. Dat de in dustrie zich hierin met 't oog op de talloos vele aanvragen, drastische beperkingen zal moeten opleggen, werd vorig jaar reeds betoogd. Overbruggingsdag 31 Oct. '49. Voor het al of niet vrijaf geven (als snipperdag) op Maandag 31 October, zal geen algemene gedragslijn worden vastgesteld. Hoek Antoniusplein WAALWIJK DE WAPENSMID. Was de uitvoerende repetitie van „De Wapensmid", waar van wij in ons vorig nummer een uitvoerig verslag gaven, een groot succes, de „gala première", als we 't zo eens mogen zeggen, van Dinsdag mocht zich in een „uitbundig" succes verheugen. Men wist de onvolkomenheden, die we hebben gesignaleerd, mees terlijk te omzeilen, zodat we kunnen spreken van een gave •uitvoering, waarvan de vele aanwezigen hebben genoten in elk opzicht. De zaal was vol; we merk ten o.m. op: burgemeester en wethouders met de gemeente secretaris, vele bezoekers van buiten, o.m. uit Kaatsheuvel, Waspik, Dongen, Breda, Dru- nen enz. We behoeven thans niet op nieuw in bijzonderheden te treden, maar als onze alge mene indruk weergéven dat aan zang, actie, zowel als enscenering en costumering alle zorgen waren besteed, die gezamenlijk deze prachtige opvoering van een niet al te mooie opera tot resultaat hadden. Moeten we nog namen noe men; ja, dan komen alle hoofdfiguren naar voren en zeker op de eerste plaats Ma ria (Nel Dupont) met haar prachtig sopraan-geluid en haar subtiel spel, uitstekend gesecondeerd door haar ridder Lamb, van Oudheusden. Dat de Wapensmid Harry Vesters met z'n sonore en krachtige bariton een groot stuk van de avond droeg zowel door zang als spel, behoeven we niet te herhalen. Noemen we dan nog George de page (Jetty de Kort) met ridder Adelhof (Frans Snels) en niet te vergeten Irmen- traut (Rie van den Broek) die door haar bijzonder vlot spel een groot deel van het succes opeiste. Tenslotte alle medewerken den eisten hiervan hun deel op; noemen we b.v. de man nen- en vrouwenkoren, de gezamenlijke koren, alles was in de puntjes verzorgd. Voor lndië gratis In blik en vrij van alle kosten en rechten. Voor de Sigarenrookers alle MERK SIGAREN ook in luxe verpakking van 25 stuks. Voor de Pijp- en Shagrookers alle TABAK voorradig. STEEDS Het van ouds bekende meest ge sorteerde Sigarenmagazijn van de Langstraat. NOG STEEDS Maar ook Raymond Smul ders, Cor van de Wiel, Nel Gebbing, firma Doornink en J. Ecker met hun geacheveerd werk in decors, grime, kap- werk, costumes en meubile ring, moge met ere genoemd worden. En last but not least, onze grootse waardering mogen we zeker betuigen aan de regie van Mej. Alda van Boort. Dat alles zo in de finesses klopte en op rolletjes liep was aan haar te danken, aan haar on vermoeid pogen om 't beste van 't beste te bereiken. Te recht had zij aan het slot een grootse hulde in ontvangst te nemen. Niet minder gaat onze waardering uit tot de heer Fr.' Wilmont, de dirigent, die z'n moeilijke taak op eminente wijze vervulde, terwijl Mej. Joke van Helvoirt en 't orkest voor een goede muzikale begeleiding zorgde. Kortom, 't was prima in elk opzicht en de executanten zagen hun maandenlang en moeizaam repeteren dubbel beloond. Geen Waalwijker mag deze opvoering missen, want 't is weer als steeds: Als Waalwijk iets doet, dan doet het 't goed. 25 JAAR HEILIGE FAMILIE. De Congregatie der H. Fa milie in de parochie O. L. Vr. Onbevlekt Ontvangen alhier, zal op Tweede Kerstdag a.s. haar 25-jarig bestaan her denken. Op die dag zal het 25 jaar geleden zijn dat, na moeizame voorbereidingen, door wijlen Pastoor Buys en de heren B. v. Nuenen, A. Brans en v. Dommelen, in genoemde pa rochie een afdeling der H. Fa milie kon worden opgericht. Van de oprichters is alleen de heer A. Brans nog in leven die tegelijk met het zilveren bestaansfeest der H. Familie, tevens de dag zal herdenken waarop hij vóór 25 jaar werd gekozen tot prefect en pen ningmeester, welke functies de heer Brans tot op heden met zeergrote ambitie en nauwgezetheid heeft vervuld. Het zilveren jubileum van met onze Reclame-koekjes DEZE WEEK 250 gram Doe als vele andere en neemt eens een proef DE BAKKER de H. Familie in de parochie van O. L. Vr. Onbevl. Ont vangen zal worden gevierd met een plechtig Triduum, waarvan de datum nog nader bepaald zal worden. Zaterdag 8 October in R.K. Werkl.-vereen, te Waalwijk. Lou Bandy is op tournée met 'n keur van internatio nale artisten en dat belooft een daverende avond, gezien de grote komiek 'n schat van nieuwe liedjes zingt en nog een speciale Samba-Show brengt, welke in het Haagse Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen duizenden be langstellenden trok. De pro minenten die hem terzijde staan zijn 2 Corita's met een accordeonsymphonie van de bovènste plank, voorts Sax en Phon, beroemde Belgische Clowns, direct daarop de sen satie van alle buitenlandse theaters Trio Rio. De muzi kale leiding verzorgt Neer- lanc<s jfneest bekende musi cus Joop de Leur en als klap op de vuurpijl is men er in geslaagd te engageren het Internationale Zangwonder Menno Grondsma met imita ties van Josephine Baker, Maurice Chevalier, Al Jol- son en andere beroemdheden. Voorwaar een avond die in aller belangstelling zal staan. K.A.V. Op Dinsdag 18 October a.s. wordt er in het gebouw van de K.A.B. een jaarlijkse Ma- ria-avond gehouden voor de leden van de Kath. Arbeiders Vrouwen Organisatie. MUSIS SACRUM. In deze bioscoop draaien a.s. week twee dwaze films. Van Vrijdag tot Zondag „Goldwyn Follies", gekke ver wikkelingen in 'n film-studio door de gril van een producer. Songs, balletten en liefde, het vindt er allemaal zijn plaats in een film in technicolor. Maandag en Woensdag is het de beurt van Stan Laurel en Oliver Hardy als „IJsco- touristen". Wij kunnen U al hun avonturen niet vertellen, maar wie er plezier in heeft ga kijken hoe Laurel en Har dy, handelaars in muizenval len, dienstmeisje spelen in 'n hotel en er de nodige onge lukken veroorzaken. LUXOR-THEATER. In de aangrijpende film „De Laatste Etappe" wordt uitge beeld de lijdensweg van dui zenden vrouwen naar en door het concentratiekamp Ausch witz. Ze is vervaardigd door twee Poolse vrouwen die de ellende aan den lijve hebben ondei-vonden. In schrille te genstelling worden getekend heldenmoed en onmenselijk heid, martelaarschap en ui terste wreedheid. Het is geen opwekkend verhaal, maar een eerlijk relaas van het leed dat zo velen hadden te verdragen voor de vrijheid waar tal lozen hun leven voor lieten. Deze film draait van Zater dag t.m. Zondag. Toegang 18 jaar. Een andere film uit Oost- Europa is „Een man komt te rug" die Maandag en Woens dag draait. Deze gaat over 't verzet van het Letse volk tegen de onderdrukking der Nazis. De hoofdpersoon is een jonge boer Janis, die eerst langzamerhand doordrongen wordt van het besef wat de overheersing voor het gehele volk betekent, er zich dan echter geheel voor inzet. Toegang 18 jaar. PRACTIJKEXAMENS IN BOEKHOUDEN EN HAN DELSCORRESPONDENTIE De Nederlandse Associatie voor Practijkexamens heeft de data voor de a.s. examens als volgt vastgesteld Examen Boekhouden en Handelscorrespondentie over dag op 13 en 14 December, des avonds op 9, 10 en 11 Jan. Examens Moderne Bedrijfs administratie overdag op 13 en 14 December. MX Wielerclub Kaatsheuvel. Met 4 amateurs kwam de Wie lerclub Kaatsheuvel Zaterdag j.l. in de ronde van het Stuivenzand- plein te Tilburg uit. Niet minder dan 50 uitgezochte renners start ten op dit vrij gevaarlijk parcours, v. d. Ven valt reeds halve cours wegens kettingbreuk uit. Als v. u. Elshout een uitlooppoging waagt, gaat Damen hem achterop t n bei den weten 50 meter en meer voor te komen. Damen weet in deze periode een tweetal sprints te winnen. Als nog 10 ronden te rij den zijn krijgen ze gezelschap van Dielissen en het tempo wordt nog voortdurend opgevoerd. Als op een 150 meter na door dit drietai een ronde is gewonnen moet Da men inhouden en komt alzo ten laatste nog op de 15e plaats te recht. Kuiten zat steeds ia het hoofdpeleton, doch kwam bij de 85ste ronde tussen het publiek te recht, toen hij voor een vallende fiets moest, uitwijken. Ondanks deze strubbeling wist zich Kuiten toch nog 16e te plaatsen. Zaterdag a.s. starten vier van onze Aamateurs in de ronde van Brabant te Chaam. Om pl.m. 5.32 moeten ze Kaatsheuvel pas seren, tenminste als onze renners dan nog van de partij zijn, wat al een hele prestatie is, daar dan reeds een 180 km. gereden is. Of er in Kaatsheuvel strijd geleverd zal worden moeten we afwachten. Momenteel is er nog niets bekend aangaande ter beschikking gestel de premies. Wie hierin helpen wil kan zich wenden tot de Penning meester der vereniging de neer G. v. d. Linden de Linco die ook programma's v. d. wedstrijd beschikbaar heeft. De nieuwelingen starten alle in Vlijmen om 13.30 in een wedstrijd van 50 km. Zondag wordt het tweede gedeelte van de Brabant ronde gereden met als eindpunt Bata-Best. Goed succes Tafeltennis. De Tafeltennisvereniging N. V. R. speelde een vriendschappelijke wedstrijd tegen T.O.S. uit Tilburg Ondanks het vinnige spel van T. O. S. uit Tilburg won N.V.R. I met 73. N.V.R. 2 liet het evenmin on der zich en behaalde op T.O.S. 2 een beslissende 64 overwinning. Dienstjubileum. In de Pastorie van de parochie St. Jan wordt Zaterdag 8 October a.s. een jubileum gevierd. He: geldt ditmaal niet een van onze heren Geestelijken, doch de nede rige dienstmaagd der heren, Auia. Vissers, die 25 jaren onafgebro ken de HoogEerw. Deken A. J. v. d. Brekel haar diensten gewijd heeft. Dat deze diensten gewaar deerd worden, zal ongetwijfeld de zilveren jubilaresse Zaterdag on dervinden. Wij bieden de getrou we dienstmaagd meteen onze leli- citatie aan. Wij Jongeren. Wij Jongeren openden Dinsdag avond in het Patronaat hun win- terprogramma. Wij mogen begin nen met te zeggen, dat de avond volledig geslaagd is, al mochten sommigen met enige schroom deze avond in het patronaat tegemoet gezien hebben. Alles was gedaan om de bijeenkomst zo gezellig mo gelijk te maken en wie het patro naat betrad en dat waren er zeer velen, want de grote z.i:.l was vol moest direct constateren, dat er door aankleding ea verzor ging een sfeer geschapen was, die huiselijk en gezellig aandeed. Het gevolg was dat er vanaf den be ginne stemming heerste en... dat men ongemerkt een uurtje nableef, omdat men zich op z'n gemak voelde. De feitelijke bedoeling van de ze openingsavond was, de onder linge band tussen de leden van de jeugdstandsorganisaties te v«-r- stevigen. En juist dit vooral is, voor zover dit op een avond le bereiken is, verwezenlijkt. Men zag elkaar, men herkende elkaar, men sprak elkaar aan en vond el kaar terug zoals op de speelplaats der school, waar evenmin onder scheid gemaakt wordt. Op zijn gemoedelijke wijze on derhield de Zeereerw. Pater Re ginald de jongens over de invloed van het slechte in de wereld op het gemoed en de geest. Speciaal doelde spreker hierin op de mas sa-mens, die zich geen tijd gun: om bewust te leven, maar uitslui tend tracht volop van het even :e genieten. Hij spoorde de jongens aan trouw de avonden van „Wij Jongeren" bij te wonen, daar juist op deze avonden geleerd za' wor den bewust te leven. Gezellig bleven de jongens na afloop nog geruime tijd onder el kaar in spel en kout. Toneelgezelschap „Crescendo". Zoals uit de advertentie in het vorig nummer van dit blad blijkt, wordt door bovengenoemde to neelvereniging in de zaal van Eu- phonia het toneelse'.zom geopend met het mooie toneel verk „Een Moeder van Cor Hermns. Het stuk speelt zich af, in een op het oog welgestelde boeren familie. Het behandelt de strijd van een moeder voor het weit-ja van haar kinderen. Deze st.-'jd haar bij het sterven van haar man, opge drongen en zij heeft hem voor baar hinderen aanvaard. D.'/e bfgrijpen ,m- echt'-r niet, vooral door hun zucht naar tigen- belang. Zij stibi hierin moederziel al leen, met ais enige ste n y;n- pele jongen. Wanneer door deze simpele d< redd.n.-j komt, blijkt voor haar toch de strijd verloren. Crc .o ndo heeh geen moeite ge spaand, om dit mtiv/ie, maar moei lijke werk, voor het puoüek te brengen. Mede door de weKvillendheid van .-«et Bestuur van Euoiomn en de beer Harry van Dor., b.idiikt zij thans over een geheel nieuw toneeldiz jr, dat t- zeker nan het st ik ter. goede zal kemen. Benoemd. Tot volontair ten gemeentehuize alhier is benoemd de jongeheer N. Berkelmans uit Vlijmen. Tot klerk op de gemeentesecre tarie te Zalt-Bommel is benoemd onze dorpsgenoot J. Willems, vo lontair ten gemeentehuize alhier. Intcrlocalc fokvccdag. Vrijdag 7 October a.s. zal al hier een grote interlocale fokvee- dag worden gehouden, die geor ganiseerd is door de K. I. Fok- vereniging uit Drunen en de Con- trolevereniging De Toekomst en de verenigingen der omliggende plaatsen, o.a. Herpt, Haarsteeg, Nieuwkuijk en Vlijmen. Er worden vele goede inzendin gen verwacht en Drunen zal on getwijfeld a.s. Vrijdag het beste vee uit onze naaste omgeving bin nen haar poorten zien. De fokveedag zal om half of ficiéél door de Edclachtb. Heer Burgemeester Snels worden ge opend. Zoals reeds bekend zal de fok veedag gehouden worden op de weilanden van de Wed. de Gouw, gelegen aan de Bosscheweg. De deelnemers worden verzocht om 12 uur aanwezig te zijn. Ontwikkclingsavond. Maanagavond sprak in een vol le zaal voor de leden der K.A.B. afd. Drunen en vele verdere be langstellenden de eerw. pater Hen- ricus. Spr. had als onderwerp: „Vrede zij U". Het zal ongetwijfeld voor de aanwezigen 'n verbazende open baring zijn geworden wat de gewijde spreker over dit simpele onderwerp had te zeggen en welke grote sociale, economische en cul turele maatschappelijke aangele genheden en problemen spr. om dit ene woord Vrede, wist te we ven. Het zal voor velen na deze geestige causerie, met ernst en hu mor doorspekt duidelijk zijn ge worden dat Vrede iets anders is dan sappige rust. Het is hier niet de plaats om het behandelde onderwerp nog eens te herhalen of uit te wijden, maar laten wij volstaan met te zeggen, dat alle die deze eerste avond misten, vele goede, wijze en verheven gedachten, welke spelenderwijs werden opgediend, hebben laten liggen. Het was een zeer geslaagde avond, hoog van gehalte, leer zaam, vrolijk, stemmig in een goed bezette zaal. K.A.B. het be gin was goed. Comité voor ouden van dagen. In vele plaatsen in onze omge ving bestaan comité s of vereni gingen, welke op bepaalde tijden, eens of tweemaal per jaar, de ou den van dagen een uitstapje schen ken, een uitstapje dat dan meestal door de betrokken oudjes ten zeerste wordt geapreciëerd. Op initiatief van de Edelachtb. heer Burgemeester Snels kwamen dezer dagen de auto-bezitters van de gemeente Drunen in vergade ring bijeen, ten einde de mogelijk heden onder ogen te zien, om iets dergelijks ook in Drunen tot stand te brengen. Nadat de kwestie uitvoerig was besproken, werd tenslotte een co mité gekozen dat zich met de or ganisatie van het een en ander zal belasten. In dit uitvoerend co mité werden de volgende heren gekozen: L. v. Drunen, voorzitter; verder Jo Vissers, M. Leenaarts, Verdiesen, J. Sikkers en C. v. Riel. Het kan niet anders of dit lofwaardig initiatief moet de goed keuring wegdragen van alle ge meentenaren. Naar wij vernemen bestaat het plan reeds in Mei van het volgend jaar een reisje te organiseren. Veel succes en onze steun naar vermogen. T oneel. Naar wij vernemen heeft ook de toneelclub der R.K.J.B. een toneel spel in studie genomen, waarmede zij deze winter op de planken hoopt te komen. Het is een to neelspel in drie bedrijven van J. Orosteld, getiteld: „Vorst in eigen rijk Wij verwachten dat ook de R. K. J. B. deze winter in staat zal zijn om ons een genoeglijke avond te bezorgen. Geslaagd. Op de Nijverheidsschool te Waalwijk werden door jongens uit Drunen de volgende einddiplo ma s behaald: Smid bankwerker W. v. d. Wiel; Schoenmaken W. Brok; Timmerman Tonie Cales. Proficiat. Burgerlijke Stand over Sept. '49. Geboren: Johannes M M zv Th v d Krabben en A. M v Drunen Johanna M G Kruijssen dv P W M Kruijssen en Fr. üeursen Johannes H M zv W v Bokhoven en C P Koenders Godefridus F M zv Frans v Wezel ei: M Vissers Henricus J M zv W Roes ten berg en J EUzaoeth - Ger- truda G A M dv M Elshout en A Scholten Johannes H M zv NV H de Kort en J A Bruijstïcs Johannes W Oome zv H üome en J Pelders Annemaric J dv L v Engelen en W M Jehoel An- tonius G zv A de Gouw ea A Klerks - Daniël zv D de Raden en A Kwetters. Huwelijken: Hendrik de Raden 40 j en Maai ke Sipkema 39 j beiden alhier Jacobus H Klerx j.9 is Waal wijk en Catharina A Cales 28 j alhier. Overleden l'heodorus v Broekhoven 34 j tzlisabeth de Man 81 jaar. '1 huisfront Contactblad. Dezer dagen zal het contactblad van het Kath. Thu'srrout weer verschijnen. Dit vijrdï cor.uctoiad zal bestaan uit 12 payinas. 1:. ver band met de vele copie die bin nen kwam, moest men tot deze uitbreiding overgaan. Zij die zien voor dit contactblad interesseren kunnen zich als ubon- né nog altijd opgeven t>ij de leden van het Thuisfront of liet bestuur, o.a. bij mej. Annie IJpeuiK, Grote- straat 51 en Nelly van Wezel p a. C. van Loon, Grotestraat 259. Men steunt dan tevens 't Thuis front. Handboogsport. Dat de handboogsport een zeer geliefde sport is, blijkt uit 't feit dat men de banen van Victoria heeft verlicht, zodat ook gedu rende de wintermaanden bij goed weer geoefend kan worden. Men pat hier de zaken wel zeer seri eus aan. Het actieve bestuur spaart moeite noch tijd om de schutters terwille te zijn. Ongeval. De bakkersleerling A. van B. kreeg bij het uit de weide halen van een paard een trap, zodat hij zich onder geneeskundige behan deling moest stellen. Ontspanning. Met ingang van Zondag 9 Oc tober zal voor de jeugd en de groteren de ontspanningszaal we derom zijn opengesteld en wel van 6—9 uur. Vertrek naar de Missie. De ZeerEerw. Pater H. van Huiten uit onze parochie zal op 18 November a.s. weer naar zijn missiegebied in Borneo terugke ren. Voor zijn vertrek zal hij in de parochiekerk te Elshout een afscheidspredikatie houden. Maurikloop te Vught. Onze dorpsgenoot B. Tausch wist zich in bovengenoemde loop als derde te plaatsen in de E- klasse. Tjeu Thaus werd 16e, D. v. d. Wiel 19e en Joh. v. Dom melen 20e. Cor v. d. Wiel moest wegens zijpijnen uitvallen. Chr. Fabrieksarbeiders. Maandagavond kwam de afde ling Sprang van de Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbei ders in de zaal van de Chr. Volks bond in algemene vergadering bij een, onder leiding van haar voor zitter de heer C. Braspenning. De voorzitter gaf o.m. een toe lichting van de voorgestelde wij zigingen van de C.A.O. voor de Schoen- en Lederindustrie. Verder behandelde de voorzit ter de komende Wachtgeld- en Werklozenverzckering, waarop een flinke bespreking volgde. Evenals vorig jaar werd beslo ten een reiskas te vormen voor een gezamenlijke reis in de volgen de zomer, waaraan alle leden deelnemen. Terug uit lndië. Zoals wij reeds mededeelden keerde de militair van Beek alhier j.l. Zondag in de ouderlijke wo ning terug, na een verblijf van ca. 3 jaar in lndië. Maandagavond bracht de Har monie Marijke de gerepatrieerde een serenade, waarbij de voorzit ter enkele woorden van gelukwens met de behouden thuiskomst sprak. Van de buurt ontving1 v. Beek een prachtige rooktafel, terwijl hij van verschillende zijden bewijzen van belangstelling ontving, in de vorm van bloemen enz. PRACHTDLKENS BIJ Weer rijpe pruimen. Als een unicum kan worden ge meld, dat de heer A. van Dom melen in de Nieuwstraat voor dc tweede maal dit jaar van een tweetal in zijn boomgaard staan de pruimenbomen rijpe pruimen kan plukken. Beroep niet aangenomen. Ds. J. Zwijnenburg te Huizen heeft voor het op hem uitgebracht beroep naar de Ned. Herv. ge meente te dezer plaatse bedankt. Scheepvaart. Gedurende de maand Septem ber passeerde de rolbrug over de Donge alhier 1370 schepen, met in inhoud van 199370 ton. Terug haar Holland. Onze dorpsgenoten de soldaten C. de Meijer, C. Kicboom en G. v. Vugt, zijn thans op weg naar het Vaderland. Vermoedelijk arri veren zij 10 October a.s. met de Zuiderkruis, na hun plicht in de tropen te hebben vervuld. Dodelijk ongeval met elcctrische wasmachine. Maandagmorgen had de echt genote van de heer Ros, Zuid- wal, alhier, met haar electrische wasmachine de was gedaan, waar na zij de rubber verlengkabel, die echter niet uit het stopcontact was getrokken, oprolde. Op een gil kwam de buurvrouw toelojDcn, die onmiddellijk Dr. Jaspers waar schuwde, die spoedig ter plaatse was, en trachtte met de toepassing van kunstmatige ademhaling de levensgeesten op te wekken, waar in hij echter niet mocht slagen. In de kabel was een breuk, waaruit enige draadjes staken. Vermoedelijk is de ongelukkige daarmede in aanraking gekomen met de stroom. De algemene verslagenheid en medeleven met dit droevig ver scheiden is groot. Het slachtoffer was 40 jaar en moeder van twee kinderen. Collecte. De op Zaterdag gehouden col lecte ten bate van de provinciale bond voor tuberculosebestrijding heeft 120.opgebracht. Maandagavond j.l. opende de technische school te Geertruiden- berg haar deuren voor de leerlin gen van de avondschool voor het cursusjaar 1949—1950. Begonnen werd met 145 leer lingen, n.l. 58 voor de afd. bouw kundig en 87 voor de afd. ma chine- en electrotechnisch teke nen. In een bijeenkomst van het onderwijzend personeel en leer-

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 5