W&ALWYK DE LANGSTRAAT KMTSHEUVEL Waalwijkse en Langstraatse Courant SPRANG GAPELLE WASPIK RAAMSDONKSVEER LOON OP ZAND u filmvertoning PADDESTOELEN. •v V V tassv ALLE SIGARETTEN jAANDAG 10 OCT. 1949 ütgever jfaalwiikse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN [oofdredacteur JAN TIELEN facteur-Verslaggever W. v. d. MEE Jr. DE ECHO \M HET ZUIDEN 72e JAARGANG No. 82 Abonnement 15 cent per weefc 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878. Bureaux GROT^STRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". MIJNHEER VINCENT". £Cn Franse film van klasse. pe Franse filmmaatschap- ien verrassen van tijd tot 4 de filmwereld met een er bijzonder product, zodat ;n moet zeggen: de Franse n leeft en heeft zijn plaats Ier ingenomen naast de bij - jder sterke Italiaanse film n na 1945. In vormgeving Rijveren zij om de ere cts en staan gemiddeld iralitatief hoger dan de g.A.-f Toch zien we betrekkelijk reinig Franse films op het edei'landse witte doek. Als n reden daarvoor zouden we -illen wijzen op 't avant- rde karakter van de Franse jn dat over het algemeen oeilijk te verstaan is voor 't orsnee-filmpubliek, dat voor t grootste deel naar de film |at om „uit" te zijn. Logisch dus dat de bioscoop-exploi- jjt niet een film draait aarvan hij practisch tevoren eet dat ze het bij 't publiek et „doet". Een bioscoop- edrijf is een zaak, en even als een zakenman een on- ndabel artikel koopt, neemt >n bioscoopdirectie een der- dijke rolprent in zijn pro- amma op. Bovendien heeft theater-exploitant te be- jken: is die film geschikt? nu moeten we helaas zeg- n dat een belangrijk deel de Franse filmproductie ch niet leent voor vertoning in „het grote pu,bliek". Films als: „Zo'n aardig bad- aatsje" en „Van de duivel zeten" kunnen filmtech- sch perfect zijn, maar hun houd is dermate pessimis- sch en fatalistisch van in- elling, dat de invloed op het jbliek nooit goed kan zijn. aarmee moet men rekening iuden en houden gelukkig ze bioscoop-exploitanten Dldoendé rekening. Over bei- genoemde films is zoveel Eschreven, dat een plaatse- ke directie toch wel op een ihoorlijke recette zou kun- n rekenen. Dat de Fransen films kun- m maken die niet aleen fil- lisch, maar ook wat inhoud etreft tot de topklasse van tegenwoordige productie ehoren, bewijst de film: ijnheer Vincent" die Don- rdag a.s. in Musis Sacrum ait. Als centrale figuur t Vincent temidden van armoede, werkend en roegend, een werkelijke hei enfiguur. Een film die gaat ver een groot man die een ilige werd en die duizenden elp. In het begin heeft men ligszins humeurig gestaan genover het plan van Mau- ice Cloche om dit geweldige ven te verfilmen. Maar in ïze film is Cloche er in ge- Vincentius op de eer- e plaats te schildeken als ens en hqeft hij geen „zoete ave" film gemaakt, maar #n film van „een kerel", aarbij ieder toeschouwer ge- «id zal toekijken. Aanbe ling van een dergelijke )ede film goed in elk op- cht is overbodig. AANBESTEDING. Uitslag van de aanbesteding or't bouwen van een klas- taal aan de R.K. Meisjes- ïool, Parochie St. Clemens Kooien 14.900 ]A v. Brunschot Zn. 14.283 L Vermeer 14.183 3ebr. v. d. Aa 12.985 v. Heesch 12.685 Architect is de heer A. v. luiten, Kerkstraat alhier. Enige leden van de vereni ng voor Heemkunde maak- ;n Zondag 9 October een ex- ursie in de omgeving van de flgenwiel, om kennis te ne- n°n van de paddestoelen flora. De activiteit dezer vereni- !1)g heeft lange tijd de schijn fwekt tot nul te zijn geredu- ;erd. Uit eigen boezem en |n buitenstaanders is hierop ritiek gegeven. En men zou dan ook ver achten dat, wanneer na een ngdurig stilzwijgen een in- ressante excursie in 't voor- tzicht wordt gesteld, de he istelling groter zou zijn. De 5 deelnemers hebben hter deze gelegenheid uit buit om meer dan opper- akkig van de paddestoelen uinis te nemen. In voorgaande jaren was de ïnnismaking slechts van die *d. dat de grotere groepen boleten, russula's, amanie- n werden herkend, van lieverlede is men ech- ;r gaan leren dat niet elke °feet een eekhoorntjesbrood is, ja, dat deze met de naam het meest algemeen bekende bolect (clank zij de school boekjes) het minst van alle voorkomt. De dennenbossen rond ons vennencomplex vormen een zeer geschikte voedingsbodem voor de paddestoelen en het komt ons belangrijk voor bin nenkort op alles wat met de paddestoelen samenhangt, uit voerig terug te komen. De zeldzame deelnemers waren het hierover eens dat zij deze excursie niet graag gemist hadden. DE AVOND VAN LOU BANDY. Zaterdagavond gaf Lou Bandy met z'n gezelschap een cabaret-avond onder 't motto: „Wie danst de Samba met Lou Bandy", die vanzelfspre kend grote belangstelling trok. Er is veel gelachen door het publiek, meer misschien dan de avond in z'n geheel verdiende. Wel waren er natuurlijk leuke grollffn en liedjes, maar jammer was dat de hoofd persoon van de avond zich nog al eens tot dubbelzinnig- heidjes liet verleiden, wat de avond ontsierde. Overigens waren er zoals we zeiden, vele goede en amu sante momenten, waarbij vooral niet mogen vergeten worden de muzikale clowns Sax en Phon, het acrobaten- nummer en ook de beroemde Samba". „HONDENSPORT". Op Zondag 9 October 1949 lield de Dresseervereniging Hondensport", gevestigd in net café van de heer Jos. 'Steenbergen aan de Galgen- wiel, haar traditionele jaar vergadering. Voorzitter A. Verhoeven opende de vergadering met jen goed gekozen woord van welkom, terwijl het hem ver- .neugde te constateren dat de opkomst zo verbluffend groot .vas. Hij dankte alle aanwezigen voor de prettige samenwer king in het afgelopen seizoen en hoopte in de toekomst op ie zelfde medewerking te sunnen rekenen. Eerst dan kan er iets goeds worden be reikt. Gaat zo voort! Hierna volgde voorlezing van de notulen van de gehou den algemene vergadering van 4 Sept. 1949, welke onver anderd werden goedgekeurd. Secretaris Nic. v. Well gaf hierna een overzicht van het afgelopen jaar, waaruit bleek, dat er 9 nieuwe leden tot de vereniging zijn toegetreden. De wisselbeker, beschikbaar gesteld met honden in het be zit van het certificaat der K.N.P.V., werd gewonnen door de heer C. van Mierlo met zijn hond Herta, (Mech. Herder), terwijl de beker voor jonge honden, zonder certifi caat, werd gewonnen door de heer Adr. v. Wel met zijn hond King, eveneens Mech. Herder. Hierna gaf de penningm. de heer H. A. v. d. Pol, een zeer gedocumenteerd Kas overzicht. Dit had de volle in stemming der aanwezigen. Tot leden der kas-contröle- commissie werden benoemd: J. v. d. Broek en L. de Peffer. In de komende periode heb ben de volgende personen we derom zitting in het bestuur: A. Verhoeven, voorzi', C. van Mierlo, vice-voorz.; Nic. van Wel, secretaris; H. A. v. d. Pol, penningmeester en A. v. Hilst, commissaris. In het vervolg zullen voor taan in gelijk aantal jaren twee leden van 't bestuur af treden en in de ongelijke ja ren 3, terwijl voorzitter en se cretaris nimmmer in het zelf de jaar tegelijk zullen aftre den. Wederom gaven zich drie personen op, die lid wensten te worden van de vereniging. Voor het volgende seizoen werden wederom de onder linge wedstrijden vastgesteld. Over het feit, dat de ver eniging in 1950 het 25 jarig bestaan hoopt te vieren, ontstond een zeer levendige discussie, terwijl de uitwer king der plannen aan het be stuur werden overgelaten. In de komende winter avonden zal wederom 't keu ringsreglement worden be handeld. Van de rondvraag werd een zeer druk gebruik gemaakt, terwijl er op werd gewezen meer publiciteit te geven, zo dat het publiek de vereniging niet verward met andere clubs, wat de opmerking ont lokte dat er in Waalwijk toch maar één Galgenwiel is, en daar is deze vereniging geves tigd. Hierna sluiting. GEVONDEN en VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: rozenkrans-etui: driewielig kinderfietsje; pak moutkoffie; rode plastic re gencape; textielkaart; gabar dine regenjas; zilveren rozen krans; rol belastingkaartjes; dames-armband; herenregen jas; 2 portemonnaies; kinder- pórtemonnaie; herenpolshor loge. Verloren: Zilveren oorbel letje; gele herenhandschoen; vulpen; jonge hond. (terrier); beige shawl; herenportemon- naie met inhoud; giro-biljet; broche (gemaakt van rijks daalder); rozenkrans; gouden armbandhorloge; hoofddoek: nikkelen polshorloge; shawl; zilveren damesringetje. OP DE WILDE ZWIJNENJACHT. Lindbergh's Touringcars N.V. te Amsterdam organi seert dit jaar op verschillen de data in October en Novem ber voor jachtliefhebbers een wilde zwijnenjacht op de Ve- luwe en in de Drunense Dui nen!, zo lezen wij in het door deze N.V. uitgegeven Huis orgaan. STREEK V.V.V. 's-HERTOGENBOSCII EN OMSTREKEN. Onder leiding van de voor zitter der V.V.V. 's-Hertogen- boSchVught, dhr. H. Ger- ritBe, is in Hotel Noord-Bra bant een vergadering gehou den ter bespreking van het j vraagstuk om te komen tot de Stichting van een streek V.V.V. omvattende de plaat sen: 's-Hertogenbosch, Vught, Vlijmen, Drunen, Udenhout, Helvoirt, O iê ter Wijk, Haaren, Esch, Boxtel, Liempde, St. Michiels-Gestel, Rosmalen, Berlicum, Den Dungen, Mid delrode, Waalwijk, Loon op Zand, Uden, Gemert, Schijn- del, St. Oedenrode, Veghel. Het doel dezer streek V.V.V. zou zijn om door de bundeling van de propaganda te komen tot een efficiënte wijze van werken. Gezamenlijk zou men kunnen overgaan tot het uit geven van fiets- en wandel tochten, hotel- en pensionlijs- ten, brochures, affiches enz., het nemen van initiatieven ter bevordering van het vreemdelingenverkeer, 't voe- ,ren van actie tot het behoud van het natuurschoon, het or ganiseren van excursies en 't verkrijgen van een goed ge outilleerd fietspadennet. Na een ampele discussie, waarbij allen de wenselijk heid tot samenwerking onder streepten, werd besloten o n onder leiding der V.V.V. Den BoschVught een groep van samenwerkende gemeenten en V.V.V.'s op te richten, ter bevordering van het vreem delingenverkeer. Daar 't Bu reau der V.V.V. 's-Hertogen boschVught ressorteert on der een directeur, zou het se cretariaat aldaar gevestigd zijn. RAAMSDONKSVEER. Veer se BoysF.S.V. 35. Zondag kregen de Boys Flora uit Goirle op bebzoek. Direct na aftrap namen de bezoekers 't ini tiatief en begonnen zo vast maar te doelpunten door de fout van keper Verhoeven om uit te lopen hadden zij makkelijk werk: 01. Na 15 min. speeltijd waren de Boys weer in overwicht en uit een mooi opgezette aanval kreeg Hovers de bal en via Mekus ver huisde deze als gelijkmaker in 't net; 11. Het was een prachtig doelpunt, waarnaar de keper geen kans had. De onzen hielden het tempo goed vast en het was Ho- vers die bijna kon scoren, doch de bal werd corner gewerkt. De hoekschop, door v. Hulst geno men, liep op niets uit en de bal werd naar het midden gewerkt. Weer waren het de Boys die sterk kwamen opzetten. De nu volgende corner van v. Hulst werd beter genomen, maar be landde via het één of andere hoofd boven de lat. Het liep tegen rusttijd en de gasten lieten het er niet bij zitten. Een fout van de keeper, die ge regeld zijn doel verliet, was oor zaak dat er weer bijna een doel punt gemaakt werd. W. Verhagen was de redder en behoedde de Boys voor een puntje. Een corner verdween eveneens weer boven de lat en 1 minuut voor rust kwam het overwicht van 21 voor de bezoekers, dat even onder de lat binnen kwam. Een keeper met wat doelverdediger-capaciteiten had zoiets niet kunnen overko men. Na de thee was het een ver kwikt FSV dat, na een opbou wende aanval van de onzen, het initiatief overnam. Van heel het overwicht van de onzen was niet veel meer over. Door een fout voor de goal kwam de stand op 13. Maar we laten de moed niet zakken, dachten de Boys en gevaarlijk naderden zij de goal. De keeper liep uit, maar op 't eind van het strafschopgebied liet hij de bal in de steek en ging terug, waarna Fens zich over het leder ontfermde en het in het net liet belanden. Hovers gaf nog een tikje er bij. 2—3. Wie denkt dat het nu beter zou gaan, het had juist een ave rechtse uitwerking. Wel werden enige verre passes gegeven, maar 't raakte kant noch wal..Bij een aanval der gasten liep back Verhagen nog een beetje mee en trapte in eigen doel. Misschien dacht hij wel dat zijn doelman man hem niet hebbben kon en de trekbal werd een doelpunt. 2-4. De linksbuiten van Flora ging aan de haal met het leder, een schot en de stand was met een puntje vermeerderd, 5—2. Dit was een grote fout van de doel man. De spelers lieten de moed niet zakken, maar de bezoekende keeper was op z'n qui vive. en hield het gat dicht. Keer op keer werd zijn heiligdom belegerd en het gelukte v. Strien om een hem toegespeelde bal met een knie schot de keeper te doen passeren. Hierna bleef het 3—5. Een teleurstellende match wel iswaar. De punten andersom was een betere verhouding geweest voor de Boys, want goed spel f werd vertoond. Jammer genoeg 1 was er bij de eigen goal wat pech en een doelman, die in deze wed strijd zeker niet aan de gestelde verwachtingen voldeed. Wij zou den de keuzecommissie een goed advies mee kunnen geven. Hopen wij slechts dat ook zij hun taak begbrijpen en maatregelen tref fen. Nu zitten we in het bebgin der competitie, laten we het nu halen en denken aan vorig jaar. Als het nu weer op 1 puntje na moet gebeuren LOON OP ZAND. Best VooruitUno Animo 3—1. Als Uno Animo met een in valler verschijnt, trekken zij direct ten aanval. De achter hoede van Best maakt hierbij geen sterke indruk en 't laat zich aanzien dat het voor Uno een zacht eitje zal zijn deze wedstrijd te winnen. Maar hoe gheel anders komt 't uit, want langzaamaan komt Best er beter in, terwijl Uno haar vorm hoe langer hoe meer kwijt raakt en reeds na 15 minuten krijgt Best een pe nalty te nemen die echter te gen de lat wordt geschoten, doch Best houdt stevig aan en na 20 minuten weet zij te doelpunten 10, en zelfs kor te tijd hierna er 20 van te maken. Wie dacht dat Uno hierdoor wakker geschud zou worden, kwam bedrogen uit. Integendeel, het bleef een mat partijtje voetbal in een zan derig terrein, tot aan de rust. Na de hervatting is 't aan vankelijk Uno dat ten aanval trekt, maar het succes komt weer onverwachts aan de an dere zijde, en nu wordt ein delijk ingezien dat het zo te bar is en Uno trekt krachtig ten aanval, waaruit Pijnen burg succes heeft bij een cor ner die wordt ingekopt; 31. Het spel wordt nu groten deels op de speelhelft van Best uitgevochten, maar 't is te rommelig en ondoorzichtig hieruit succes te boeken. Wel wordt door Pijnenburg en v. Veldhoven nog gedoelpunt, maar ze worden geannuleerd wegens vermeend buitenspel. Zo komt dan het einde van 'n wedstrijd welke gemakkelijk in een overwinning had kun nen eindigen voor Uno wan neer dan ook vanaf den be ginne voor een overwinning was gestreden, met een 31 zege voor Best. Bezoek beroepen predikant. De beroepen predikant bij de Geref. Kerk alhier, candidaat M. J. Mulder te Santpoort, hoopt a.s. Woensdag een bezoek aan de ge meente te brengen. Des avonds 8 uur zal in het Geref. Kerkge bouw gelegenheid zijn voor de gemeente met de beroepen do- miné kennis te maken. VRIJH.-CAPELLE. Twee grote vrachtwagens rol den dez eweek Vrijhoeve binnen: in korte tijd werden ze gelost en kwamen er een twintigtal ruiters en paarden te voorschijn, 't Bleek dat de ruiters van Hippos en de Giessenruiters enkele dagen te gast zouden zijn bij hun vrienden van de Margrietruiters. 't Was een bedrijvigheid van je welste en spoedig waren de dieren gezadelü, de amazones en ruiters wat opge frist en daar ging het in het zaaei. En zo trok een stoet van wel tü man sterk, met hun banieren voor op, gecommandeerd door de in structeur der Margrietruiters, de heer J. van Broeken dorpwaarts naar het gemeentehuis, waar zij werden ontvangen door de Edel- achtb. heer Smit, burgemeester dezer gemeente en beschermheer der landelijke rijvereniging „De LVlargrietruiiers". De commandant presenteerde de groep, waarna de bescherm heer de parade afnam en daarna in een kernachtige, geestige toe spraak de Overmaase ruiters har telijk welkom heette in zijn ge meente. Hij duidde op de kame raadschappelijke geest die bij hen heerste en het grote belang van hun bezoek om zodoende meer bekend te worden met de mooie Brabantse omgeving. Na een drie werf hoera op hun beschermheer vertrokken de ruiters naar de Drunense duinen, de Roestelberg en Bosch en Duin, waar een ge meenschappelijke maaltijd werd gebruikt, 's Avonds keerden zij naar V rijhoeve terug, waar zij een gastvrij onthaal vonden bij de leden der Margrietruiters. La ter op de avond kwamen zij allen bijeen in café van Dijk, het club lokaal, waar zij de verdere tijd genoegelijk doorbrachten met mu ziek, zang en dans. De andere dag werden er nog tochten ge maakt in de omgeving van Giers- bergen en node vertrokken des avonds weer de gasten, vastbeslo ten nog meerdere malen terug te komen om te genieten van het mooie Brabantse land, waarvan daan zij mooie herinneringen mee namen naar hun streek. En weer rolden vrachtwagens aan, weer was er bedrijvigheid, vrienden gaven elkaar de hand, een kort signaal en weg was al les weer. De invasie was goed geslaagd Dinsdag 11 October des avonds half acht hoopt D.V. voor de Geref, Gemeente aan de Hoogevaart voor te gaan Ds. M. Heerschap van Wageningen. A vond-oriënteringsrit De motorsportvereniging „Ma rijke" organiseerde j.l. Vrijdag voor haar leden een oriënterings- rit in de avonduren, waaraan door 21 leden werd deelgenomen. Vanaf half acht vertrokken de deelnemers met één minuut tus senruimte vanaf t clublokaal aan de Nieuwevaart voor het 46 km. lange traject, dat door geen der mederijdenden zonder strafpunten werd afgelegd. Nadat de rappor ten van de verschillende controle posten waren binnen gekomen, werd de uitslag van deze door schitterend herfstweer begunstigde sterrit vastgesteld. 3 rijders kwa men binnen elk met 2 strafpunten en 2 ieder met 3 strafpunten, zo dat om de eerste drie prijzen en om de 4e en 5e prijs moest wor den geloot. De Ie prijs werd be haald door H. Moonen te Loon- opzand, 2e prijs M. Waarts te Capelle, 3e prijs C. van Ooster hout te Capelle, 4e pr. G. N. v. Achterberg te Vrijhoeve-Capelle en 5e prijs C. de Jong te Sprang. De voorzitter, de heer van Ach terberg, reikte de prijzen aan de winnaars uit, waarna nog enige tijd in het verenigingslokaal, café Cové-van der Haart, in gezellig samenzijn werd doorgebracht. Opening Nutsbibliotheek. De te dezer plaatse bestaande Nutsbibliotheek, welke gevestigd is in een der lokalen van de Ko ningin Julianaschool in de Kom, is gedurende de wintermaanden vanaf j.l. Zaterdag weder iede re Zaterdagmiddag van half vijf tot half zes voor belangstellenden geopend. Door aanschaffing van verschillende nieuwe werken is 't aantal boeken, dat voor uitlening aan volwassenen in aanmerking komt, thans gestegen tot 400. Aan deze bibliotheek is ook een kinderbibliotheek verbonden, wel ke iedere Donderdagmiddag van half 4 tot half 5 is geopend. Collecte-opbrengst. De in de Ned. Herv. Kerk al hier gehouden collecte ten bate van de Chr. H.B.S. te Waalwijk heeft 168.50 opgebracht. Geslaagd. Bij het te Amersfoort gehouden examen werd het politiediploma behaald door onze oud-dorpsge noot, de heer W. A. van Nieu- wenhuizen, thans te Katwijk aan Zee. In de sloot. De molenaar Mouthaan, welke Vrijdagmorgen aan de Winterdijk even bij een klant binnen was en zo lang paard en wagen aan de kant van de weg had geparkeerd, kwam, toen hij térug kwam, tot de minder aangename ontdekking dat paard en wagen in de naast de dijk liggende sloot terecht wa ren gekomen en dat zijn lading voor een gedeelte in het water lag. Nadat een en ander met ver eende krachtaen weer op de kant was gebracht, bleek het ongeval, behoudens enige materiële schade, tamelijk goed afgelopen te zijn. Brand. Vrijdagavond ongeveer half 9 loeide de sirene voor een schoor steenbrand bij bakker Broekmans. De brandweer was in 4 minuten op de plaats des onheils, waar bleek, dat het niet zo ernstig was als aanvankelijk werd gedacht. De brandweer nam enkele veilig heidsmaatregelen, waarna deze weer inrukte. De vele mensen die in de Benedenkerkstraat waren samengestroomd, hadden allen veel respect voor de brandweer, die weer toonde steeds paraat te zijn. S.W.G. Deze avond wordt begonnen met de training van de plaatselij ke Nationale Reserve. Benoemd. Mej. C. Broeders is per 15 Oc tober benoemd tot onderwijzeres aan de R.K. Lagere School te Made. Voorheen was zij als tij delijke kracht werkzaam als zo danig te Raamsdonk. Dam nieuws. De Damvereniging D.G.V. uit Raamsdonksveer is weer begon nen met haar onderlinge compe titie. De opkomst der leden was uitstekend. Hier volgen de uit slagen C. v. Strien—J. Wuijten 2—0 Th. Zwets—J. Boezer 0—2 M. D. BarelA. Verduijn 1 1 H. Blom—G. v. Erk 2—0 P. Blom—J. C. Schott 2—0 J. Boelaars—J. Steigenga 0—2 Dinsdag 11 Oct. a.s. wordt de competitie voortgezet met de vol gende partijen P. BlomJ. Boelaars. J. Steigenga—Jac. Wuijten. H. Blom—Th. Zwets. G. v. Erk—J. Boezer. J. C. Schott—A. Vingerhoets. M. D. Barel—Jac. Dirven. A. Verduijn—A. Blom. u Geslaagd. Te 's-Hage slaagde voor het examen Wiskunde l.o. de Eerw. Broeder Heradus van de Broe ders van Liefde alhier. Biljartsport. De biljartsport viert in Kaats heuvel weer hoogtij. In alle café's zijn verenigingen gevestigd, die alle zijn aangesloten bij de N.B.B. en druk in competitie spelen. Dat de caféhouders met de sport mee leven en er iets voor over heb ben blijkt wel uit het feit, dat de heer C. van Wanrooij voor een paar weken en nu weer de heer P. v. Dun een nieuwe match-tafel plaatste in bondsformaat. Dins dag a.s. zal bij de heer P. v. Dun de eerste competitiewedstrijd ge speeld worden en wel tegen het sterke drietal van café Franken uit Tilburg in de landscompetitie. De heer Franken, die een gemid delde 30 cadre is toegewezen, komt mede in deze ontmoeting uit. Er bestaat in biljartkringen veel belangstelling voor deze ontmoe ting. Het Brabants Orkest. De cultuur-vereniging „De To ren" opent haar seizoenprogram ma met het optreden van het Bra bants Orkest op Zaterdag 15 Oc tober in de zaal van de heer Jan van Dun. Het orkest komt met een geheel nieuw programma van voor de meesten onbekende, doch zeer hoogstaande werken, waar van de echte liefhebbers van kunstmuziek volop zullen genie ten. De heer W. Bredercde, Di recteur van de Stichting „Vrien den van het Brabants Orkest" zal de werken met een korte bespre king inleiden. We verwachten een verdiende belangstelling voor dit eerste optreden in dit seizoen. Het programma is als volgc sa mengesteld 1. Quartet voor hobo, viool, altviool en cello van W. A. Mo zart. 2. Octet op. 166 voor 2 vio len, altviool, cello, contrabas, cla rinet, fagot en hoorn van F. Schu bert. 3. Quintet no. 1 voor 2 vio len, altviool en 2 celli van Karl Ditters von Dittersdorf. 4. Quintet op. 56 no. 2 voor blazersfluit, hobo, clarinet, fa got en hoorn van Fr. Danzi. vri) naar keuze Grote voorraad MfcRK-SIGAREN en TABAK Vakkundige verzor ging. Sigarenmagazijn CHR. VERHOEVEN Vaartstr 76 KAATSHEUVEL SPECIAALZAAK Uno-protcst. Enige actieve jongelui van de K.J.M.V. hebben het initiatief ge nomen in de parochie St. Jan handtekeningen te verzamelen op het Uno-protest door de radio priester Henri de Greeve reeds meermalen met groot enthousias me in het gehele land gesteund. Deze week komen de jongens om uw handtekening aan uw woning en niemand zal nalaten zijn naam hierop te plaatsen. Agenda. Maandag 10 October 8 u. n.m. repetitie Harm. Apollo. Dinsdag 11 October 7.30 uur n.m. repetitie R.K. Par. Zangkoor St. Janv Woensdag 12 October 8 u. n.m. Apollo Theater „Singapore", toe gang 18 j. 8 u. n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Donderdag 13 October 7.30 u. n.m. repetitie Dameskoor Bel Canto. 8 u. n.m. repetitie Gem. Koor Bel Canto. Bekroond. Op de internationale Honden tentoonstelling te Brussel 8 en 9 October gehouden, behaalde de heer Fr. Elshout in classe de Gagnants F. Ie pr. Excellent, price d'Honneur en tevens beste Dwergpincher met de reu Zampa van Hügelicht. Kon. Erk. Schictver. St. Jan Baptist. L.l. Zaterdag had het traditio nele Koningschieten plaats van bovengenoemde vereniging. Na 'n felle strijd werd tenslotte de heer C. Elshout Koning voor het jaar 1949-1950, waarbij hij al zijn schoten wist te benutten, n.l. 12. 1 evens was het die dag dat voor de laatste maal werd geschoten voor de zomercompetitie. Er werden hiervoor in 't geheel 120 schoten gelost, verdeeld over 12 Zondagen. Het eindresultaat van de bo venste 10 is als volgt 1. H. v. Nieuwstad 102 pnt. 2. C. v. d. Hoven 101 pnt. 3. H. Molenschot 95 pnt. 4 C. Elshout 91 pnt. 5. M. Kops 87 pnt. 6. H. v. Balkom 83 pnt. 7. W. Mikkers 69 pnt. 8. T. Sperber 68 pnt. C. v. d. Ven 56 pnt. 10. G. v. Hest 55 pnt. Om 4 uur arriveerde het Kon. Muziekgez. „Euphonia", die met de nieuwe koning een muzikale rondwandeling maakte door de plaats, waarbij nog even de wo ning werd aangedaan van ons lid G. v. d. Hoven, die door een on geval verhinderd was om, deze middag aanwezig te zijn. 's Avonds was er nog een ge zellig samenzijn van de leden met hunne dames bi] van Berkel, als een waardig slot van deze zo zeer geslaagde dag. UITSLAGEN VAN BILJARTWEDSTRIJDEN VAN DE N.B.B. DISTR. „DE LANGSTRAAT" AFD. KAATSHEUVEL. De uitslagen van de op Zaterdag 1 October gespeelde wedstrij den zijn als volgt: Voor de 4e klas Libre Car. Brt. Gem. H.S. Pnt. Groene LakenOns Genoegen 215-148 161 1,34-0,89 12-15 6-2 N.A.S.—O.N.A. 196-196 106 1,85-1,85 10-11 6-2 H.K.S.Altijd Raak 158-202 107 1,48-1,89 12-17 2-6 Voor de 3e klas Libre O.N.A.N.A.S. 270-201 147 1.84-1,37 20-10 7-1 T.O.K.'t Centrum 208-270 115 1,81-2,35 12-16 0-8 K.T.O.Altijd Raak 159-192 91 1,75-2,11 6-17 2-6 PoedelvreesH.K.S. 254-243 130 1,95-1,89 18-11 6 2 Ons Genoegen't Groene Laken 256-259 109 2,35-2,38 15-12 5-3 Poedelvrees't Centrum 198-253 128 1,55-1,98 12-14 2-6 Op Maandag 3 October Voor de 2e klas Libre Ons GenoegenD.E.S. 343-319 108 3,17-2,98 16-18 6-2 H.K.S.Altijd Raak 346-242 126 2,74-1,92 20-15 5-3 T.O.K.—K.T.O. 317-338 89 3,56-3,80 23-22 2-6 Groene LakenPoedelvrees 330-269 95 3,47-2,83 20-19 6-2 Voor de Cadre klasse K.O.T.—T.O.K. 405-376 81 5 -4,64 22-40 4-4 D.E.S.—N.A.S. 2 450-320 85 5,29-3.76 25-20 7-1 N.A.S. 1't Centrum 385-319 74 5,20-4,31 29-34 6-2 De „klasse-kampioenen" zijn deze week Voor de Cadre klas is het A. Snoeren van T.O.K., die zijn par tij van 125 car. in 13 brt. beëindigde. Gem. 9.66 met een hoogste serie van 40. Dat er in deze klas harde strijd geleverd wordt, bewijst wel het feit dat er maar liefst 6 personen waren die boven een gemiddelde van 6.50 kwamen. Voor de 2e klas libre is het: W. Mandemakers van H.K.S., die zijn partij van 100 car. in 13 brt. beëindigde. Gem. 7.69. Voor de 3e klas Libre zijn er 2 kampioenen, n.l. M. Dingemar.s van Ons Genoegen en C. Spapens van Het Groene Laken, die beiden hun partij van 75 car. in 15 brt. beëindigden. Gem. 3.26. Voor de 4e klas libre is 't H. Klis van H.K.S., die zijn partij van 50 car. in 22 brt. beëindigde. Gcm. 2.72. De standen in de verschillende klassen zijn In de Cadre klas-: 1. N.A.S. 1 2. K.O.T. 3. T.O.K. Gesp. 3 3 3 Pnt. 21 18 13 4. D.E.S. 5. 't CentrumN 6. N.A.S. 2 Gesp. Pnt. 3 13 3 6 3 1 Er zijn nog te veel wedstrijden te spelen, om een voorspelling te doen wie de meeste kans heeft. In de 2e klas Libre is de stand Gesp. Pnt. Gesp. Pnt. 1. K.T.O. 3 20 5. Ons Genoegen 3 10 2. T.O.K. 3 16 6. Altijd Raak 3 9 3. Groene Laken 3 16 7. D.E.S. 3 6 4. H.K.S. 3 14 "8. Poedelvrees 3 5 In de 3e klas is de stand Gesp. Pnt. Gesp. Pnt. 1. 't Centrum 3 20 6. H.K.S. 3 10 2. O.N.A. 3 19 7. T.O.K. 3 8 3. Poedelvrees 3 14 8. Groene Laken 3 8 4. Altijd Raak 3 13 9. K.T.O. 3 8 5. Ons Genoegen 3 12 10. N.A.S. 3 8 Voortaan zullen in de „Echo" van Donderdags de uitslagen en standen gepubliceerd worden van de 3e en 4e klas en 's Maandags van de 2e en le klas, maar dan moeten de uitslagen direct na de wedstrijden verzonden* worden aan de klasseleiders. En nu succes voor de volgende strijd van De Wedstrijdleider. Schoenen voor de „Reus. Door de „Reus van Rotterdam" werd een bezoek aan ons dorp gebracht om zich "n paar schoen tjes te laten aanmeten bij schoen fabriek Gebr. Vermeer, welke een maat van 62 toonde. Dat de „Reus" direct veel bekijks had behoeft geen beoog, zeker van de kinderen, daar juist de school uit was en een paar honderd hun opwachting maakten. Gilde „St. Crispijn". Zaterdag vierde het gilde „St. Crispijn" zijn jaarlijkse feestdag. Om 2 uur kwamen allen in de zaal „Concordia" bijeen en wer den de hoofdman en koning aan hun resp. woningen afgehaald en onder de tonen der muziek naar de zaal gebracht, waar met de feestelijkheden een aanvang verd gemaakt en de ouderwetse dansen wederom hoogtij vierden. Na een muzikale rondwandeling door het dorp werd aangezeten aan een Brabantse koffietafel, welke alie eer werd aangedaan, waarna de feestelijkheden in alle gezelligheid werden voortgezet en het schei dingsuur weer te vroeg was aan gebroken. Een collecte voor Kath. Thuisfront bracht fl. 20.89 op. Uno-protest-actie. Schier alle parochianen deelden Zondag mede in het Algemeen protest bij de Verenigde Naties, door hun handtekening te plaat sen tegen de vervolging van het Christendom in Oost-Europa. Toekenning Oorlogsherinnerings- kruis 1940. Dezer dagen mocht onze dorps genoot Arn. Brands, Kerkstr. 20, dpi. soldaat bij het 7e Reg. In fanterie, van het Ministerie van Oorlog, de toekenning ontvangen van het Oorlogs-herinneringskruis met gespen voor zijn heldhaftige strijd in de Meidagen van 1940, toen hij met groot gevaar voor eigen leven zijn laatste kazemat ten verdedigde aan de Duitse grens bij Kessel (L.) waar hij la ter krijgsgevangen werd gemaakt. Ere wie ere toekomt.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 5