WAALWYK IU0LLEII DEK S DANCINC THALIA Willy's Dansorkest HAARSTEEG RAAMSDONK 100°/c UW Belasting - vraagstukken, BIOSCOOP-PROGRAMMA (ni/ifpfvis aalwijkI i A.s. ZONDAG opening 7 uur met Willy Schouten Entrée 11.50 Zaterdag 29 en Zondag 30 Oct. 8 uur Bijverdienste f40.- tot f50,- per week. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN, DONDERDAG 20 OCTOBER 1949 Sigarenmagazijn „De Sportwereld' VIRGINIA. DE „ECHO" OOK BLAD IN DE ZAAL VAN DE K.A.B. - WAALWIJK Entréele rang f 1.50, 2e rang f 1> P. L. VAN STOKKUM EN ZN. - VLIJMEN verhuur VAN: DANSVLOEREN KLAP STOELEN TELEFOON 272 - 384 EN TAFELS. Een actieve Agent. ROTESTRAATi I1 47.50 32.75 24.50 16.50 ff ff Mooi succes. De heer W. van den Brandt kreeg bericht dat zijn merrie Dolburga 12982 tot het pre- ferentschap is verheven. Aldus besloot het bestuur der V.L.N., dat dergelijk praedicaat maar heel zelden toekent. T oneel-uitvoering. De toneelvereniging Kunst en Genoegen gaf Zondag 1.1. 'n uit voering in Café Achten, waarin zij voor het voetlicht bracht „Achter de wolken schijnt toch nog de zon". Er was grote belangstelling en 't publiek werd niet teleurgesteld, want het mooie toneelspel werd op uitstekende wijze ten gehoie gebracht, zodat allen volop heb ben genoten. Een bijzonderheid van deze avond was nog, dat de heer A. van Beurden namens 't publiek de vereniging huldigde met haar 10-jarig bestaan en bloemen aan bood. De voorzitter de heer H. Teunisse bracht hiervoor harte lijk dank. Biljartsport. De biljartvereniging Juliana gevestigd in café W. v. d. Loo, hield een onderlinge wedstrijd." Na een spannend verloop wer den de prijzen als volgt behaald: le prijs Th. Boelen; 2e Joh. v. Halder; 3e Th. v. d. Brandt; 4e N. Vermeulen: 5e W. v. d. Loo. m -w niiN*i£idMiHïïa3 Toneeluitvoering. Drunens Toneel brengt Zondag a.s., 23 October, in de zaal van café „De Koppelpaarden" een harer succesnummers voor het voetlicht, getiteld „Vliegtuig Ver mist", een spel uit het vliegers leven in 3 bedrijven van Wim Dumont. Gezien de reputatie welke Dru nens Toneel, dank zij haar enorme successen van het afgelopen sei zoen in Drunen en omgeving ge niet, kan niet anders verwacht worden of het loopt storm bij haar eerste optreden in Raamsdonk. Drunens Toneel beschikt over de beste amateurs van Drunen en dat betekent heel wat. Vliegtuig Vermist is een stuk dat van begin tot einde boeit, dat zich afspeelt in een aantrekkelijke omgeving. Wij kunnen een gang naar „De Koppelpaarden' dan ook warm aanbevelen. (DORP). Postduivenveren. „Luchtstrijd". Behaalde kampioenschappen 1949. Vitesse. Oude duiven. 1. P. v. Amelsvoort 975 pnt.; 2. P. v. Amelsvoort 969 punten; 3. K. Ligtvoet 963 pnt. Fond kampioenschappen. 1. K. Ligtvoet 459 pnt.; 2 A. Smits 408 pnt.; 3 P. v. Amels voort 372 pnt. Hok kampioenschappen. Oude duiven. 1. P. v. Amelsvoort 3948 pnt.: 2 K. Ligtvoet 2997 pnt.: 3 A. Smits 2794 pnt. Jonge duiven 1949. Duif kampioen. 1. P. v. Amelsvoort 1365 pnt., 2. A. Smits 1341 pnt.: 3 F. van Leeuwen 1074 pnt. Hok kampioen. 1 A. Smits 4056 pnt.: 2 P. van Amelsvoort 3789 pnt.: 3 K. Ligt voet 2675 pnt. Late jonge duiven. 1 N. Kemmeren 432 pnt. Generaal kampioen: P. van Amelsvoort 7629 puhten. ZONDAGSDIENST 23 October 1949 Dr. Langemeijer. Apotheek: Geers. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 23 October 1949 10 uur: Ds. van Burgeler. GESLAAGD. De heer Fr. Wiggeraad-de Vries, vroeger leraar aan de R.K.H.B.S. alhier, thans leraar aan het Kath. Lyceum te Den Haag, slaagde aan de Rijks universiteit te Leiden voor 't candidaats-examen Wis- en Natuurkunde. BENOEMING. Tot Rijksontvanger te Tho- len is met ingang van 1 No vember benoemd de heer A. B. Goedhart, thans te Waal wijk. Propaganda-Studieclub CREDO PUGNO v$n de Kath. Arbeidersbeweging Afd. Waalwijk. Al§ gij nief tot ons komt, kp- merj wij tot u. Dit is de inzet yan du propagapdaractie yan deze Winter van pnzg Credp Pugno- mannen, 300.000, met grpte let ters stond het op de raambiljet ten, Driehonderdduizend leden heeft de K.A.B, Kijkt gij toe of doet gij mee Een nieuw tijdperk in de ge schiedenis zal gaan aanbreken de Publiekrechtelijke Bedrijfsor ganisatie zal wet gaan wprden, Het zal iedereen tot grote vreug de stemmen, dat na jaren zwoe gen en strijden de samenwerking in het bedrijf tussen werkgever en werknemer een aanvang gaat nemen. Met te meer vreugde be groeten wij dit nieuwe tijdperk, omdat door overleg en samen werking de klassestrijd geheel de kop is ingedrukt en dit is de kroon op het werk, waarvoor on- streden. Werkgever en werkne- ver voorgangers altijd hebben ge- mer hadden elkaar al gevonden in hun organisaties, de samen werking heeft goede vruchten af geworpen voor de gemeenschap en deze samenwerking zal volle dig tot zijn recht komen als de P.B.O. zal gaan werken. Met de wet op de P.B.O. zijn wij er nog 'niet nu zal het werk een aanvang nemen, een zware taak zal op de schouders worden gelegd van de leiders en bestuur ders van de organisaties, maar ook van ons arbeiders zal om me dewerking gevraagd worden en gij zult kennis van zaken moeten opdoen om te kunnen medespre- ken. Uw eerste taak zal dan zijn U aan te sluiten bij de 300.000de bisschoppen hebben u gezegd dat gij de plicht hebt als katholiek, mede te werken aan de maat schappelijke opbouw. Vele katholieke arbeiders zijn nog geen lid van hun organisatie. Is het nu nog nodig u aan te spo ren om lid te worden? Laat ons eerlijk zijn en vragenschaamt gij u niet Welnu, stelt nu een daad en sluit u aan bij uw me dearbeiders en voorgangers, die de werkers zijn geweest in het eerste uur. Komt gij niet tot ons, wij ko men tot u. De Credo Pugno man nen zullen bij u komen, voeg dan de daad bij het woord en laat u inschrijven als lid, dan staat gij niet meer als eenling, maar dan hebt gij door uw lidmaatschap getoond te willen medewerken aan de sociaal-economische op bouw. Maar ook u, vrienden, leden van onze Kath. Arb. Beweging, komen wij als C. P. mannen een bezoek brengen, want door lid te zijn alleen is Uw taak niet vol bracht, gij moet als lid van uw organisatie medewerken aan de verwezenlijking van onze begin selen. Het is niet uw bestuur al leen 3at het werk kan doen, er is voor u een grote taak weggelegd; in het bedrijf en de onderneming ligt voor u een taak. Gij zult u meer moeten ont wikkelen, gij zult meer activiteit en belangstelling moeten tonen voor de sociaal-economische en godsdienstige vraagstukken. En het is jammer genoeg dat het gezegd moet worden, dat er aan de belangstelling van onze leden (en ook van bestuurders) voor het werk van hun organisa tie nog veel ontbreekt. Onze C. P. mannen zullen bij de leden een bezoek gaan brengen en hen vra- gén wat toch de oorzaak is dat zij voor vergaderingen, het ont wikkelingswerk en alles wat de organisatie aangaat, zo weinig belangstelling tonen. Vrienden, dit moet beter wor den: het mag u tot nadenken stemmen hoe het mogelijk is dat zonder daadwerkelijke medewer king van vele van onze leden zo veel tot stand is gekomen. Dit is zeker mede te danken aan uw lid maatschap, maar voor een groot deel is het werk verricht door be stuurders en onze kernleden. Maar hoe gemakkelijk zou het werk zijn en wat zou er nog meer bereikt kunnen worden, als gij al len daadwerkelijk uw steun gaaft. Moge deze aansporing de on georganiseerden en vele leden tot nadenken stemmen om alle kracht die in hen is, te geven voor het grote doel, door lid te worden van hun organisatie en als lid me de te werken aan het sociale werk tot heil van gezin en gemeen schap. Ook met deze gedachten zijn de CreSo Pugno-mannen be zield en zij hopen dat de actie de ze winter moge slagen. A. J. v. SETERS. NIEUWE N.V. COWA N.V., Waalwijk. Doel: de uitoefening van 't textielbedrijf, daaronder be grepen het bewerken en ver werken van grondstoffen, het fabriceren van textielgoede- ren, het drijven van handel daarin, zowel voor eigen re kening als voor rekening van derden, het waarnemen van agenturen in textielgoederen, een en ander zowel nationaal als internationaal, zulks ter voortzetting van de zaken, ge dreven onder de naam „Co- wa", Confectiefabriek Waal wijk. Maatschappelijk kapi taal 150.000, waarin door de oprichters: A. J. van de Ven, Waalwijk, H. A. J. van de Ven, Amsterdam en C. J. Swinkels, Waalwijk, is deel genomen voor resp. 30.000, 1.000 en 1.000. De oprich ter A. J. van de Ven heeft de bij hem geplaatste aandelen volgestort door inbreng van de firma. Aan hem zijn uitge reikt twintig oprichtersbewij- zen. Deze oprichter werd voor de eerste maal tot directeur benoemd. ROODE KRUIS. Het Nederlandsche Roode Kruis tracht door middel van een rijdende bioscoop het vele goede werk dat het doet, een grotere bekendheid te geven. Zo was die bioscoop dan Maandag hier in Waalwijk op de Markt, waar ieder voor 'n lage entrée-prijs kennis kon nemen van hetgeen het Ne derlandsche Roode Kruis hier en in Indonesië doet voor de verzorging vai* zieke en ge wonde soldaten en burgers, zowel op medisch gebied, als door het verschaffen van voedsel en kleding. Moge deze propagandistische filmverto ning voor velen een aanspo ring zijn geweest om 't Roode Kruis naar vermogen te steu nen. DE KILINOA HAWAIANS. Blijkens achterstaande ad vertentie komen de Kilinoa Hawaïans op Donderdag 27 October in Musis Sacrum. Wij lazen dat in Vught het theater Rozenoord geheel was uitverkocht om dit gezelschap amateurs uit Eindhoven te horen. Deze amateurs gaan veruit boven het gemiddelde van amateur-clubs. De bezoekers daar behoor den voor het grote merendeel uit de jongere generatie, die van deze amusementsmuziek houden. Wat geboden werd, was goed en de entourage, de kle ding, de belichting, de sier lijkheid en de élegance werk ten mee om de vele bezoekers een avond van amusement te verschaffen. Zang en humor gingen hier hand in hand, af gewisseld met conferences door Jaco. Het was een grote muzikale show, waaronder de cowboy-songs en de jodelaar bijzondere vermelding verdie nen. Zij zullen zeker ook hier de nodige belangstelling trekken. VANAF HEDEN Hoalc Antoniusplein - Waalwijk JOOP VAN ENGELEN zal hopenlijk op 6 November uit Batavia naar 't vaderland repatriëren met de „Johan van Oldenbarneveld", na een verblijf van meer dan drie jaar in Indonesië. Hij vertrok als één der eerste dienstplichtigen in '46 met de 7 Dec.-divisie, lag al die tijd op Sumatra, was al daar heel lange tijd leider van het militaire 33 R.I.-Caba- ret, welk cabaret veel op trad voor de jongens op de buitenposten, zowel als in Medan. Verschillende hunner revue's werden per radio Su matra uitgezonden, alsook voor het strijdkrachtenpro gramma. De vorige week gaf Joop met zijn gezelschap een twee tal afscheidsavonden in Me dan met zijn laatste revue: „Nou moet je toch ophouwe". Blijkens het ons verstrekte programma, had hij hiervan de algehele leiding, verzorgde mede de tekst en de liedjes. Verschillende jongens uit Waalwijk woonden deze avon den bij, o.a. de pas aangeko- menden met „De Waterman" en verder de Waalwijkers die in Medan en omgeving liggen. Aan een verslag uit „De Deli Courant", het grootste dagblad van Sumatra, ont lenen we 't volgende: IN EN OM MEDAN, „Nou moet je toch ophouwe..." Nadat de manschappen op tref fende wijze hun gevallenen, die ter Oostkust achterblijven, had den herdacht, werd 1 minuut stil te in acht yenomen. Daarna werd een aanvang ge maakt met een vlot programma een aaneenschakeling van komi sche scènes, liedjes en andere ui tingen van de lichte muze, gere gisseerd door soldaat eerste klas J. van Engelen, die zelf de tekst der liedjes had geschreven, ter wijl hij en Ch. Bastiaanse de tekst der revue hadden samenge steld. De andere medewerkenden waren J. v. Strien, J. Brands, A. Hogenboezem, K. v. Son, T. de Haan, J. Kok, A. Muskens en C. v. d. Velden. Een programma voor soldaten en door soldaten, dat door alle aanwezigen werd geapprecieerd, gezien de lachsal vo's die herhaaldelijk losbarstten. Noemen we slecht de nummers „In de betja". „De boot is aan', en Tiet optreden van ,,De ge- brbr", een drietal jongelie den met een gitaar, die in de stijl DE NIEUWE AANGIFTE VERMOGENSHEFFING INEENS. Het ligt niet in mijn bedoeling om het gehele biljet onder de loupe te nemen en de mogelijkheden te bespreken. De hoofdzaak is dat U, door onderstaande voorbeelden, inziet hoe belangrijk dit biljet is. Vooreerst onroerende goederen: In het algemeen is het zo dat de waarde van onroerend goed, niet in het bedrijf gebruikt, wordt gesteld op 120% van de vooroorlogse waarde, en van onroerend goed, wel in het bedrijf gebruikt, op 110% daarvan, rekening houden de met de afschrijvingen. De waardestijging van verbouwingen moet worden bijge teld. En hier is de eerste moeilijkheid al. Veronderstel dat Uw woonhuis op 1 Mei 1940 een waarde had van 5.000.- De Inspecteur telt bij: 20% opslag 1.000.- verbouwing 1943 ƒ2.000.- Waarde in het eindvermogen ƒ8.000- Als de verbouwing in 1943 ƒ2000.— heeft gekost, dan is bijtelling van dit bedrag waarschijnlijk te hoog. Deskun digen beweren dat de waardestijging vaak niet meer dan 30 a 40% van de verbouwing bedraagt. Als regel zult U dat moeten aantonen door overlegging van een taxatie-rapport. Hetzelfde geldt, indien U van mening bent dat de opslag van 20% te hoog is. Het is mogelijk dat de waarde van Uw huis sinds 1940 is gedaald door de invloed van een waarde- dalende factor, b.v. omlegging van een verkeersweg. In de meeste gevallen gaan de Inspecteurs wel accoord met een schattingsrapport van een betrouwbaar deskundige. Voor bedrijfs-onroerend goed geldt de limiet van 110%. Eerst moeten de afschrijvingen echter worden toegepast. Geblokkeerde tegoeden moeten op het nominaal bedrag worden getaxeerd, voor zover zij voor betaling van belas ting konden worden gebruikt. bedrag op 1 Januari 1946 b.v. ƒ7.000.- daarvan is gebruikt voor belasting ƒ2.000.- 5.000.- het restant ad mag worden getaxeerd op 97% ƒ4850. Vorderingen moeten worden aangegeven voor 100%, ten zij de geldswaarde lager is. Dit is b.v. het geval, als'voor de pnve-vordering geen rente wordt ontvangen. Natuurlijk zal op de eerste plaats moeten worden nagegaan of de te rugbetaling van de hoofdsom verzekerd is. De vrije beroepen (arts, notaris, belastingconsulent enz.) moeten hun beroepsvorderingen per ultimo 1945 opgeven, indien zij declarabel waren, dus indien de werkzaamheden geheel voltooid zijn. Verschotten en algemene onkosten op nog lopende zaken behoeven niet geactiveerd te worden. Huisraad en kleding. De waarde hiervan maakt voor de Vermogensheffing Ineens niet veel uit. Zolang de waarde beneden de 15.000.— blijft, is het vrij. Voor de Vermo- gensaanwasbelasting kunt U de waarde van de kleding per 1 Mei 1940 stellen op hoogstens 500.—. En, zegt de Lei draad, heeft 't gezin niet ZWART bijgekocht (en wie deed dat wel?) dan is de eindwaarde van de kleding 50% lager, dus 250.Dit betekent dus een vermindering van de aanwas van 250.-en een belastingvermindering van J 1 ZO. Schulden mogen natuurlijk worden afgetrokken. In de allereerste plaats hypotheken, crediteuren, bankschulden enz. Verder alle belastingen, dus Inkomstenbelastingl941 tot en met 1945, Ondernemingsbelasting 1942 tot en met 1946 (het laatste jaar alleen wat betreft de winst), Grond belasting, Omzetbelasting enz. Men denke vooral aan de navorderingen en de daarin begrepen boeten van 10 of 100% Verder ook huishoudelijke schulden, als Personele belas ting, Schoolgeld, Molestpremie enz. Men denke ook aan de rekeningen, die meestal in Januari komen, als van dokter tandarts, timmerman, loodgieter, schilder, enz. Het is toch wel de moeite waard om hieraan nog aandacht te schenken. .Ieder tientje schuld, dat U nog kunt op duikelen, is 5.belastingverlaging. VAN LOON. (Wordt vervolgd). van de „Inkspots" hun nummers brachten. Het gehele programma werd „aan-elkaar-gepraat" door de 2 „lijntrekkers verbindingsmensen die overal de lijnen moesten op rollen en door de leider van dit cabaret Joop v. Engelen, die over onmiskenbare talenten beschikt. Een extra-vermelding verdient 't orkest „The blue starsonder leiding van R, Withoek, die deze gehele revue mede had voorbe reid en zijn medewerking ver leende, terwijl de pianisten van deze band en H. Rij ff de muzika» le omlijsting op zich hadden ge nomen. Namens de territoriale- tevens troepencommandant, gen.-maj, P, Scholten, bedankte de ondercom mandant, luit.-kolonel A. F. L. Maris de spelers en medewerkers voor het gebodene, waarbij hij zeide dat deze avond wel moest slagen, omat 3-3 R.I. gedurende haar 3-jarig verblijf ter Oostkust herhaaldelijk blijk heeft gegeven van initiatief en doorzettingsver mogen, zowel op militair- als op ander terrein. Tenslotte dankte overste J, A. J. de Groot de ondercommandant voor deze waarderende woorden, de medewerkenden voor het ge bodene en de genodigden en be langstellenden voor hun komst, waarna deze avond met het Wil helmus werd besloten. Joop van Engelen hoopt be gin December in Waalwijk terug te zijn en zijn plaats in 't Familie-cabaret weer in te nemen. LUXOR-THEATER. „Johnny Belinda" is de ge schiedenis van een doofstom meisje dat door een jonge dokter, die haar de gebaren taal leert, wordt bemind. Op zekere dag wordt zij door 'n dronken kerel overweldigd. Wanneer er dan een kind ge boren wordt, raken zij en de dokter in moeilijkheden. Als dan de vader het kind wil op eisen, doodt Belinda hem. Voor het gerecht komt, dank zij de dokter en getuigen, de waarheid aan het licht en zo kunnen Belinda en Dr. Ri chardson een nieuw leven beginnen. Dit précaire ge geven is op fijngevoelige wij ze behandeld, zodat er een goede film is ontstaan. Hij draait van Vrijdag tot en met Maandag. Toegang 18 jaar. De film die Dinsdag en Woensdag draait is mee aan de sensationele kant. Een viertal Engelse piloten, dat boven Duitsland is neerge schoten, beleeft er zijn avon turen en ziet tenslotte kans om naar Engeland terug te keren. De naam van de film is „Een roekeloos avontuur". Toegang 18 jaar. MUSIS SACRUM. „De Fatale Stem" is een opera-drama in technicolor. Een dokter die een muzikale ster heeft vermoord, wil ook haar opvolgster in zijn macht krijgen. Het lukt hem 'n heel eind, maar tenslotte blijkt de liefde sterker. Hijzelf komt met degene die hij vermoorde in de vlammen om. De film draait van Vrijdag tot en met Zondag. Toegang 18 jaar. Maandag en Woensdag loopt de film „Zij kwamen bij da geraadHij gaat over onderdrukking en verzet in Noorwegen. De hoofdpersoon is Eric Toresen die eerst vecht in het binnenlands verzet, vervolgens oversteekt naar Engeland en tenslotte sneu velt bij een commando-raid. Toegang 18 jaar. THEE EN KOFFIE DUURDER. Met ingang van Maandag j.l. zijn de prijzen van koffie en thee voor de detaillisten gestegen. Voor de consumen ten gaat deze verhoging met 24 October in. De koffie werd tot nu toe beneden de vastgestelde ma ximumprijzen verkocht, maar voortaan zal men de maxi mumprijs moeten betalen. Koffie, die tot nu toe 0.98 per half pond kostte, zal nu 1.10 kosten. Voor thee was de max.-prijsregeling reeds opgeheven. De prijs van thee, die nu 0.74 per ons kost, zal 0.80 per ons bedragen. VITAMINEN A D A Voe,t lic^ moft Durft U \_)SJ de deur niet uitgaan, omdat U kucht en hoest? Luister naar wat ik U zeg: U hebt tekort aan de nood- zakelijke vitaminen, terwijl de zomerse zon U die niet meer kan geven. Neem daarom LOVITRAN. Twee lepels ^■■1" per dag: 's morgens voor het ontbijt en 's avonds voor het naar bed gaan. Uw volle gelaatskleur komt weer terug: na een paar 4 controiestrookl dagen voelt U zich W op de ongeschonden b lcf| weer fit,,sterk en dan ge^orje «evertra__^ gezond. LOVITRAN is de allerbeste Noorse levertraan, geijkt door het Rijksinstituut voor de Volksgezondheid te Utrecht, Op elke fles is door dit Instituut het Rijkszegel aan gebracht, dat het A- en D-vitaminegehalte garandeert. KV. HANDELSVER. A. J. TEN DOESSCHATE - ZWOLLE tB&othys Voorverkoop en plaatsbespreken vanaf 24 October doorlopend bij de concierge a 10 cent. Aan de cassa Zaterdag 29 October van 2-5 uur en Zondag 30 October van 12-2 uur. Schitterende decors en verlichting Prachtige middeleeuwse costuums Vijftig medewerkenden Een sinds vele Jaren gevestigde fabriek, met goede naam, zoekt voor de afzet van haar bij H.H. Veehouders veel gevraagde artikelen Voorlopig provisie. Na gebleken bekwaamheid vast salaris en provisie. Sollicitanten moeten beschikken over verkoopkracht, kennis van vee en voldoende tijd om de veehouders te bezoeken. Brieven met voll. inl. onder No. 3077 Bureau v. d. blad.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 3