JE ECHO VAN HET ZUIDEN Fa. F. VERSCHUREN EN ZONEN WASPIK ^Luit/bil OL I E S T O O K BONNENLIJST De Raad van Waspik Hei voormalig Cisterciënserklooster PROBEER HET ZELF I CONSTATEER ZELF! SPOEDI SPOEDI Grotestraat 282, Waalwijk - Tel. 367 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAG 20 OCTOBER 1949 7 deelt subsidies uit. ELSHOUT in. ELECTRISCH SCHEREN IS IDEAAL U hebt er geen rommel van, U scheert zich vlug en gemakkelijk en U spaart Uw huid. ZATERDAG 22 OCTOBER aanstaande Is ••n PHILIPS-.DESKUNDIGE IN ONZE ZAAK. Een goede gelegenheid voor U om ZELF de proef te komen nemen. ELECTRO-TECHNISCH INSTALLATIE BUREAU Zo goed als nieuw BANKSTEL (zeer mooi) HUISKAMER met uittrektafel en dressoir Old finish. stel VELOURS GORDIJNEN. PRACHT BOEKENKAST old fin. 180 x 170 Te zien AMSTERDAM (C.) Slró* Het Plaatselijk blad komt binnen. tacfoeüteeXt ut Wie met succes wil adverteren Moet het in dit blad proberen HERZIENING VAN HET LICHTNET. De Waspikse Raad was Dinsdagavond royaal met subsidies. Alle instellingen waarbij een direct ge meentebelang betrokken was kregen hun deel, terwijl B. en W. er bij de Stichting 1940'45 toe meenden te moeten overgaan, omdat de bijdragen van andere zijden niet voldoende waren. Overigens werkte de raad zich vlot door de omvangrijke agenda heen. Aan het begin van de ver gadering wijdde de voorzitter enkele woorden aan André Brokx, die in Indonesië ver mist wordt. Het was nog maar zes maanden geleden, zo zei hij, dat Waspik het verlies had te betreuren van een jon gen in Indië. Nu was pas het droevige bericht gekomen dat Ltn.-vlieger André Brokx op de vliegroute naar Medan was vermist. Men kon zich niet de smart voorstellen die dit bericht verwekte bij 3e ouders, wier trots hij was. Trouwens, hij was ook de trots van de gemeente. Bur gemeester Couwenberg sprak de hoop uit dat de droefheid in vreugde zou verkeren, of dat anders de familie de kracht zou mogen krijgen om de smart te dragen. Daarna verzocht de burge meester de raad enkele ogen blikken stilte in acht te ne men ter herdenking van de in Indonesië gesneuvelde jon gens, met name de Waspikse. Ten aanzien van de notulen had de heer v. d. Broek een opmerking. Er stond n.l. in dat de bewoners aansprakelijk waren voor de beschoeiing aan de haven. Als de raad dit geweten had, zou hij zich nog wel eens bedacht hebben de vorige vergadering. De voorz. antwoordde hier op dat hij onmogelijk had kunnen vinden wie er aan sprakelijk voor waren, maar hij had menen te mogen af leiden dat het de bewoners waren. Maar het was niet over de beschoeiingen ge gaan, maar hoe de huizen wa- tervrij gemaakt konden wor den zonder grotere kosten voor de gemeente. De enige manier daartoe was het aan brengen van vloeideuren. Aan de beschoeiing zou wel niets gedaan hoeven te wor den. Het wachten was op het -bfsluiten van de Donge en dan was het een werk van 't Rijk. De heer v. d. Broek kreeg de indruk dat een kleine min derheid, die de haven wilde, houden, haar zin kreeg, maar hij was van mening dat Was pik met dit moddergat een modderfiguur sloeg. De men sen zaten van de winter weer met de misère. Verder zou hij het in en in treurig vinden als de haven werd uitgebag gerd en de beschoeiing begaf het, terwijl de mensen zelf er aansprakelijk voor waren. Hij kreeg de indruk dat het op de lange baan werd gescho- ven- Dit ontkende de voorz. Hij weet het aan de administra tieve molen die langzaam rnaalt. Mocht de beschoeiing nog eens aan de orde komen, dan kon daar nog over ge praat worden. De heer v. d. Broek vroeg of er al iets van de plannen was uitgevoerd, hetgeen de - voorz. moest ontkennen, maar dit hoorde niet bij de notu len vond hij. Verder werden deze goedgekeurd. De ingekomen stukken wer den vopr kennisgeving aan genomen, terwijl de raad zich op voorstel van B. en W. niet aansloot bij de ontwerp-rege- ling van Ged. Staten voor de bezoldiging der wethouders. Het college was van oordeel dat, de werkzaamheden in aanmerking genomen, er niet veel verschil was tussen wet houders in een gemeente van minder en een van meer dan 6000 zielen. De eerste zouden 200 krijgen, de laatste 400. De raad besloot zich aan te fluiten bij de gemeente Aar- le-Rixtel en ook voor de eer ste ƒ400 te vragen. De geloofsbrief van 't nieuw benoemde lid W. A. de Glas, werd door de commissie van onderzoek in orde bevonden. .Bij punt 4 (zie ons vorig nümmer) zag dhr. Smits (t.o. B. en W.) liever een andere commissie. Maar de voorzit ter was voor dezelfde, om de lopende zaken af te handelen. Later kon men dan nog zien. De heer Smits maakte er een voorstel van, dat echter door niemand werd gesteund. Zo werden in de woonruimte commissie herbenoemd: W. A. de Glas, L.' Verduijn, W. H. Zijlmans, A. A. v. d. Broek en A. Kamp. Over een verzoek om tege moetkoming in reiskosten voor het bezoeken van een school voor L.O., werd over eenkomstig advies van B. en W. afwijzend beschikt. Punt 6 handelde over de boerderij van de heer L. A. Smits in de Vrouwkensvaart- sestraat 20, die op de voorlo pige lijst der Nederlandse mo numenten in Noord-Brabant stond. De kosten zijn begroot op 11.500, waarvoor het Rijk 'n subsidie verleent van 60%, mits de gemeente Waspik en de provincie eveneens elk 12%% zouden bijdragen. 15% komt dan voor de eigenaar. De prov. zou het aan de sta ten voorstellen en B. en W. stelden nu de raad voor om een bijdrage te geven max. 1437.50. Daarmee ging de raad accoord. Punt 7 was een aantal ver zoeken om subsidie. De Voor zitter merkte op dat B. en W. de aanvragen toetsten aan het belang der gemeente. Verder wilde hij de eis stellen dat de aanvragen voortaan voor 1'5 September zouden inge diend worden, waarmee de raad het eens was. Subsidie kregen: de Katho lieke Gezinszorg te Waalwijk 1.50 per verzorgingsdag, waarvan het aantal werd ge raamd op 400); de R.K. Land bouwschool te Raamsdonk van 10 per leerling (8 uit Waspik zullen de school be zoeken); afd. Waspik van het Wit-Gele Kruis, 40% van het geraamde contributiebedrag voor 1950, dat is 1200 (dit is meer dan verleden jaar, omdat de contributie werd verhoogd in verband met het vertrek van de religieuse ver pleegster, zodat een lekever- pleegster moet aangesteld worden, wat een hoger salaris betekent); de Klokkenberg een bijdrage ineens van 0.10 per inwoner, d.w.z. 345. de katholieke blindenvereni- ging St. Antonius van Padua de jaarijkse bijdrage van 10; met betrekking tot de subsidi ering van Se stichting 1940- '45 waren ook B. en W. eigen lijk wel van mening dat dit niet op de weg van de ge meente lag, maar van de an dere kant meenden ze, als rijk en particulieren niet ge noeg opbrachten, dan reken den zij het tot hun plicht mee bij te dragen. Zij stelden daarom een jaarlijkse bijdra ge voor van 50. De heer v. d. Broek vond het in en in treurig dat de gemeente daar voor moest zorgen. Het rijk moest volgens hem meer doen, waarop de voorzitter antwoordde dat dit nu een maal niet gebeurde. Boven dien waren de mensen col lectemoe, daarom vond hij dat de gemeente het moest doen. De raad ging er mee accoord. Ook hier in Waspik wilden B. en W. zich als subsidie aan de Gew. Sociale Avondscho len niet binden aan een vast bedrag van 2 ct. per inwoner. Zij wilden het vaststellen ge baseerd op het aantal leer lingen die de cursus bezoeken (het zijn er drie) en wel op 20 per leerling. De heer v. d. Broek maakte zich bezorgd dat het wat veel zou zijn als er eens meer leerlingen kwa men, maar dat vond de voor zitter niet zo erg. Bovendien moest het subsidie telkens op nieuw vastgesteld worden. De heer Zijlmans vond de opvat ting van B. en W. juist. Zo ging de raad er mee accoord. Ook de R.K. Leergangen te Tilburg kregen een subsidie, gebaseerd op het aantal cur sisten uit Waspik1 en wel voor elke 50.Momenteel be zoekt er een de R.K. Leer gangen. Afwijzend werd er beschikt over de verzoeken van het Prov. Genootschap voor K. en W., het Provinciaal Opbouw- orgaan en de Ned. Vereniging tot Bescherming van dieren, omdat B. en W. er geen di rect gemeentebelang in zagen, waarmee de raad het blijk baar eens was. Dan stelden B. en W. voor om voor algemeen woning- onderzoek een crediet be schikbaar te stellen van 700. Op een vraag van de heer Zijlmans verklaarde hij dat alle woningen onderzocht zouden worden en dat het voornaamste doel was wonin gen los te krijgen, omdat de woningtoestanden vaak treu rig waren. Niemand zou na tuurlijk gedwongen worden om verbeteringen aan te brengen. De heer v. d. Broek dacht een zuiniger manier van onderzoek gevonden te hebben, maar de voorzitter dacht dat het niet veel zou maken. De raad ging verder met het voorstel accoord. Voor de revisie van de straatverlichting had de ge meente van verschillende fa's prijsopgave gevraagd. De laagste inschrijver was een ingezetene, voor 1530. Voor onvoorziene uitgaven en ter afronding vroegen B. en W. een crediet van 1850, waarmee de raad accoord ging. Voor verlichting van de straten in het uitbreidingsplan Waspik-Dorp vroegen B. en W. een crediet van 5800, nl. voor Julianastraat, Prins Bernhardstraat, Kanaalstraat en Beatrixlaan. De heer Zijl mans vond dat men er niets aan had om die zandwegen te verlichten. De mensen zou den daar toch niet heen lo pen. Maar B. en W. waren van plan later voor te stellen die wegen te verharden en dan moest eerst de lichtlei- ding gelegd worden. Ook dit keurde de raad toen goed. Eveneeens het voorstel om een crediet van 1700 be schikbaar te stellen voor het leveren en monteren van 4 twee-armige lichtmasten in de Schoolstraat. Dan werd er nog een cre diet gegeven voor de verlich ting van de wijzerplaten van het uurwerk van de kerk van de H. Bartholomeus, dat het kerkbestuur wil aanbrengen. Daar dit van groot algemeen belang was stelden B. en W. voor om de aanschaffingskos- ten van 1100 en de jaarlijk se verlichtingskosten van maximum 112 door de ge meente te doen dragen. De heer Zijlmans was er ook voor, vooral met het oog op de verfraaiing der gemeente, terwijl de heer van Kuik het een noodzakelijk iets vond. De heer Smits vroeg of een ander kerkbestuur het ook zou krijgen, maar de voorzit ter vond dat elk geval afzon derlijk beoordeeld moest wor den. Voor punt 13 was de urgen tie gebleken, lichtte de Voorz. toe. Bouw en eerste inrichting zouden op 14400 komen. De inspecteur was er mee ac coord gegaan. Ook de raad deed dat toen. Zo ook punt 14. Een perceeltje grond van de gemeente (vroeger schuts- kooi) werd aan C. J. de Groot verkocht voor 15. Het uit breidingsplan had 4 weken ter inzage gelegen en er wa ren geen bezwaren tegen in gebracht, zodat het nu zonder meer werd vastgesteld. Het bedrag per leerling ex. art. 101 der L.O. wet voor '50 werd overeenkomstig de nieuwe normen door de in specteur vastgesteld, bepaald op 19 per leerling. Voor de kleine Chr. school was dat te weinig, die kon daartegen nog in beroep gaan. Dan werd er nog een pre mie toegekend aan H. Hamers voor het vrijwillig beschik baar stellen van woonruimte. Van de ongeveer ƒ712, nodig ter verbetering, zou 300 voor rekening van het rijk komen en 100 voor de gemeente. B. en W. stelden nu voor een tegemoetkoming te verlenen van ƒ400, waarvan er dan la ter 300 van het rijk zouden terugkomen. De raad ging er mee accoord. Tenslotte werden in de commissie van onderzoek voor de gemeenterekening over 1948 benoemd de heren v. Kuik, Smits en Verduin. Punt 20 verviel. Daarna ging de raad nog over in geheime zitting. //I TE Wanneer wij nagaan in de ge schiedenis, wat een van .ie voor naamste redenen is geweest tot het ontstaan van dit klooster, moeten we, gezien de lange lijst van schenkingen, zeker lit niet over het hoofd zien. Het dorp Oudheusden alwaar in H39 dit klooster tot stand kwam, heeft grote, ja zeer grote offers gebracht reeds jaren tevoren om -cumanl hiertoe, te geraken. Het lijkt ons wel nuttig ook U het een eri an der hiervan te verhalen. We kun nen uit deze onderstaande iijst van schenkingen zoveel leren. We vin den daarin vooreerst vele geslach ten, die toen daar leefden en wel ke nu geheel reeds jaren zijn uit gestorven. We vinden er vervol gens een opsomming van lande rijen, die zeker voor een groot ge deelte ook nu nog onder de land bouwers bekend zijn niet alleen, maar nog heden ten dage zo ge noemd worden. Ook maten waar mede gemeten wordt treft men uit die tijd ook nu nog aan. Wanneer we verder eens een vergelijk trekken tussen die tijd en deze, zullen nog vele andere punten ons ten zeerste opvallen. Om maar eens iets te noemen: schenkingen van vaten rogge, tar we of andere landbouwproducten. Dan krijgen we de schenkingen van land. In dit zo overbevolkt Nederland, waar duizenden jonge boeren zonder boerderij zitten, zou het zeker iets ongehoords zijn om nu dan nog te spreken of te ho ren spreken van schenkingen van landerijen aan een klooster. Deze schenkingen hadden in die tijd meestal plaats zonder enig voor behoud. Toch kwam het wel eens voor, dat voor deze of gene schen king een bepaald aantal H. Mis sen werden gevraagd. Het ge beurde ook wel, dat bij een schen king verzocht werd bij overlijden van de schenker voor diens zie- lerust een bepaald aantal H. Mis sen te lezen. Al is het volgende nu direct geen bewijs, het is wel zeer wonderlijk, dat juist op de plaats van het klooster, waar het zwart bont vee hoogtij viert, ook nu nog heden ten dage het zwart- boven het roodbont gewenst wordt. We zullen nu eerst gaan zien wat de bewoners van Oudheusden aan Mariënkroon schonken, dat binnen de stadsmuren van Heus- den lag, om hiermede de stichting voor te bereiden te Oudheusden, nu Elshout geheten. 1385 Augustus 2. Hacke Arnold Ywijnsz. van Huesden, notaris, oorkondt, dat Herbern Hackensz, van Boning- hen voor de memorie van vrou we Elisabeth van Boexstel, zijn echtgenoote, schenkt aan prior en convent van St-Mariëncroon 10 stuivers erftijns uit 3 morgen te Oudhuesden in den Bredencamp. 1406 November 14. Schepenen van Huesden oor konden, dat Jan van Berne Ja- copsz en Jacop Bryevong, zijn broeder, opdroegen aan broeder Thomaes, abt van St. Mariën- croon te Huesden, 10 pond erf tijns uit 8 morgen te Oudhuesden op 't Vorste Uutrot. Voorts ver klaren schepenen een brief gezien te hebben van 1406 Juli 29. 1422 October 4. Schepenen van Huesden oor konden, dat Henric die Veer, Jan Pottersz en Dire van den "izynde, gasthuismeesters te Huesden, be loofden aan heer Jan, abt van St. Mariëncroon te Huesden, jaarlijks alle tijnsen te zullen uitreiken: d.w.z. 1 mud rogge uit 5 morgen te Oudhuesden in de Gaersweide, 1 mud rogge uit 4 morgen te Oudhuesden de Gaersweide. Voor deze schenkingen en nog menig andere moeten 5 missen gelezen worden per week in 't gasthuis te Huesden. 1432 Februari 1. Schepenen van Huesden oor konden, dat Ywijn Hack van Out- huesden overdroeg aan heer Eve- raet, prior van St. Mariëncrcon te Huesden, 3 morgen land met duifhuis onder Oudhuesden te Elshout. 1432 September 13. Schepenen van Huesden oor konden, dat Heinric van Outhues den en Willem van Outhuesden, zijn zoon, afstand deden, ten be hoeve van het convent van sinte- Mariëncroon binnen Huesden, van 3 morgen land in Outhuesden, in Spieringshoeve. Verder beloven zij het convent 2 schellingen 's jaars te betalen, zolang een van hen beiden leven zal, voor de huur van 4 morgen land «aldaar. Na hun dood zullen de geheele 7 morgen aan 't convent komen. 1459 April 21. Schepenen van Huesden oor konden, dat Philips Jan Airns- zoonsz, afstand deed van lJ/j Hol- landsche schild uit een van 3 hont onder Outhuesden op den Westacker, ten behoeve van heer Roelof, prior van St.-Mariën- croon. 1461 Januari 19. Heynryc van Ranst, ridder, heer van Boexstel en van Kessel, beleent, na opdracht door Jan Robbrecht Jan Aertsz, met XII hont lands onder Oudhuesden en de Oye het klooster van Sinte- Mariëncroon binnen Huesden. 1477 Februari 28. Schepenen van Huesden oor konden, dat Claes Spierings van Aelborch en Jan Ywaen Claes Spieringsz, bastaard, opdroegen aan broeder Lambert, prior van St.-Mariëncroon te Huesden, 14 hont onder Oudhuesden op den Westacker. 1492 Januari 16. Notaris Reymbold Adriaansz, instrumenteert, dat Gijsbert van Mallant Jansz, bij testament schenkt 11 hont lands te Oud huesden op den Westacker aan heer Lambert, prior van St. Ma riëncroon te Heusden. 1492 Maart 23. Henrick van Ranst, ridder, heer van Boextel, van Kessel etc., be leent na opdracht door Hille Willem Zeghersz, met Zeger, zijn broeder, met 12 hont onder Out huesden op den Westakker het klooster van St.-Mariëncroon bin nen Huesden. 1499 September 21. Notaris Remboldus Adrianus'z, instrumenteert, dat Gerardus, de zoon van Arnoldus Nauwenzoon, genaamd die Potter, en zijn wet tige echtgenoote Johanna, dochter van Lambertus, opdroegen aan heer Lambertus, prior van het klooster St. Mariëncroon te Hues den, ten gebruike van zijn con vent 1M bunder land, gelegen in de parochie Outhuesden. 1503 Maart 27. Schepenen van Huesden oor konden, dat Oeyl, weduwe van Gijsbert Mallantsz, Gijsbert, Jan, Jan, Antonius, Gijsbert Mallantsz, kinderen, en Goessen Jansz, als man van Essel, Gijsbert Mallants- dochter, afstand deden van 11 hont onder Oudhuesden op den Westakker, ten behoeve van broe der Lambert, prior van St. Ma riëncroon. 1509 Februari 27. Jan van Hoirne, ridder, en Adri- ana van Boxtel, zijn vrouw, heer en vrouwe van Baucingnies, Box tel en Kessel, geven in eigendom over aan broeder Jan van Bom mel, prior van het klooster van St. Mariëncroon binnen Huesden, 24 hont land, makende 4 morgen, gelegen onder Oudhuesden, in 2 percelen, die het klooster van het huis Boxtel in leen had. 1521 Juni 7. Schepenen van Huesden oor konden, dat heer Jan van Catwijck, heer Wouter Jan Doeremansz, en meester Willem van Goer, pries ters, als executeurs van het tes tament van heer Gerrit van De renter, priester, afstand deden van 11 hont onder Oudhuesden in d'Oester, ten behoeve van broe der Jan van Langel, prior van het convent van St. Mariëncroon bin nen Huesden, 1522 Juni 25. Schepenen van Huesden oor konden, dat Katheryna van De renter, zuster van heer Gerrit van Derenter, met Arnout Lenairtsz. als momber, afstand deed van 11 hont land onder Oudhuesden in t Oester, ten behoeve van broe der Jan van Langel, prior van 't convent van St. Mariëncroon der orde van Cisterciën binnen Hues den. Wanneer we nu deze lijst wat nader bezien, zult U direct be merken, dat we in de aanhef van dit artikel niet te veel ge zegd hebben. Van al de genoem de geslachten is er nu in geheel Elshout niet één meer te vinden waarschijnlijk. Dit is geheel anders met de namen van landerijen. We horen heden ten dage nog meer dere malen spreken van Gaers weide, Oesters en Westacker. Of al de opgenoemde namen nog he den in gebruik zijn laten we aan de mening van de landbouwers over. Deze lijst van schenkingen, die gegeven zijn aan het klooster Mariënkroon te Heusden en waar van later een gedeelte is overge gaan aan de nieuwe stichting Ma- riëndonk, leert ons, dat de bewo ners van Oudheusden het klooster met zijn bewoners lief hadden en dat zij allen 't hunne hebben bij gedragen om te komen tot ook zulk een klooster in hun parochie, temidden onder Kun, omdat zij wisten dat daar gebeden werd ook voor hun,, opdat Gods zegen over hun dagelijkse bezigheden over vloediger mocht nederdalen. We zullen dan in een volgend artikel zien, dat deze monniken gekomen, zijn, en dat na de vele schenkin gen die de bewoners van Oud heusden zich reeds getroost had den te geven, ook en nog met meer liefde hun geschenken aanboden onder allerlei vormen, nu de mon niken leefden te midden van Ken, onder de schutse van Maria's bij zondere bescherming, onder de titel van de Zoete Moeder van den Elshout. WAALWIJK 25-JARIG DIENSTJUBILEUM. Bij al de jubileums in de schoenindustrie is er thans eens een in het bouwbedrijf. Op 23 October a.s. hoopt dhr. A. de Jong de dag te her denken dat hij 25 jaar ge leden als timmerman in dienst trad bij de firma H. J. van Hulten-v. Bladel alhier. Daar dit in de bouwvakken, met zijn meestal losse dienstver band, een zeldzaamheid is, is dit zeker een vermeldens waardig feit. GESLAAGD. Op het te Amsterdam ge houden examen slaagde Mej. Thérèse Weijers voor 't theo retische en practische gedeel te dokters- en tandarts-assi stente. NOTARIS KNOEIDE MET ZONDAGSRIJBEWIJS. De 58-jarige notaris A. E. v. A. te Waardenburg reed op Zondag 12 Juni met een auto nabij Den Haag, toen hij voor controle van de verschillende papieren van de auto werd aangehouden door de rijks- verkeerspolitie. Hij toonde o.m. een bewijs van onthef fing voor het verbod om op Zondag te rijden. De politie ontdekte echter dat er met de datum was geknoeid. Het be wijs werd in beslag genomen en na chemisch onderzoek kwam vast te staan dat ver schillende malen met radeer- middelen de datum was uit gewist om een andere datum daarvoor in de plaats te kun nen stellen. Met grote vreugde geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje D Y M P H I E dat bij 't H. Doopsel de namen ontving Dymphina Maria Gerarda Theresia. WIM HENS JO HENS-v. d. HEUVEL GERARD Waalwijk, 18 October 1949. Grotestraat 355. Tijdelijk: St. Nicolaas-Ziekenhuis. Gebruikers van PHILISHAVES, waar ook gekocht, kunntn GRATIS laten controleren of hun apparaat [nog In goede conditie Is. Zwanenburgwal 82-84. Tal. 49133 (K 2900) hr, J* W.W ^"■OrZ de regelmatige, wel kome brenger van alle nieuws uit de eigen omgeving. Juist op het platteland en ln de provinciesteden is er een grote gehechtheid aan de eigen streek. I puUicalU ui d« Ncd.rl.odjcbt MUuwibUd p«r» HET PLAATSELIJK BLAD IS EEN DEEL VAN HET VOLKSLEVEN» II voor het tijdvak van 23 October t.m. 5 November 1949. Elk der volgende bonnen geeft recht op het kopen van VOEDINGSMIDDELENK AARTEN 909 361 Vlees (A, B, D) 100 gram vlees 362 Vlees (A, B) 300 gram vlees 363 Vlees (D) 100 giam vlees 364 Algemeen (A, B, D) 250 gram rijst 366 Algemeen (A, B) 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 374 Algemeen (D) 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas (De letters achter de bonnummers geven de kaarten aan, waarop de betreffende bonnen voorkomen). Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MP, MH 912 (bijz. arbeid, a.s Moeders en Zieken) Geldig zijn de bonnen gemerkt met de letter C.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 7