WAALWYK DE IMSSTHmT DRUNEN ELSHOUT HEUSDEN Waalwijk leeft en werkt. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 24 OCTOBER 1949 2 sprak, kwam de vraag: „Is meneer Odekerken er nog?" En bij een bevestigend ant woord kwam dan altijd de reactie: „Da's toch 'ne goeie mens!" En de heer Van Well vond dat de jubilerende le raar bij zijn werk aan school niet beter was te typeren. Hij voelt voor zijn leerlingen en zijn vak, het Duits, ,,'ne Goeie mens", waarmee men blij is samen te werken en van wie men graag les krijgt. De directeur noemde hem een voorbeeld van doorzettings vermogen, om iedere dag op nieuw met hetzelfde humeur zijn taak te verrichten. En hij bracht de heer Odekerken dank daarvoor. Het was niet gemakkelijk geweest om een stoffelijk bewijs daarvoor te vinden. Tenslotte hadden be stuur, leraren, oud-leerlingen en leerlingen besloten een kleine radio aan te bieden, die de jubilaris onder luid ge juich in ontvangst nam. Vervolgens sprak de heer v. Well de jubilerende con cierge toe. Het „de heer Ver hoeven" lag niet gemakke lijk, want het was altijd Wil lem geweest, zonder meer. Willem, voor wie nooit iets teveel is, wiens werk niet op valt, terwijl hij toch onmis baar is, die altijd aanwezig is en die de zorg heeft voor hon derden leerlingen. Wat Wil lem in 25 jaar gedaan heeft, aldus de directeur, grenst aan het onbegrijpelijke, hij werkt steeds onvermoeidbaar. De feestredenaar sprak de hoop uit dat Willem zijn werk nog lang zou kunnen en wil len doen in het belang van allen. Als stoffelijk blijk bood hij hem een glasservies aan en een tafelkleed met de wens, dat hij er nog jaren lang plezier van zou mogen hebben. Ook de echtgenote van de heer Verhoeven kreeg haar deel van de dank, voor de op offeringen die zij zich had moeten getroosten omdat haai man al die jaren 's avonds zo vaak weg was geweest. Haar werden bloemen aange boden. Tot slot van zijn rede sprak de heer v. Well de hoop uit dat de school onder Gods rijk ste zegen een weldaad zo mo gen zijn voor Waalwijk en omgeving. „Wij allen zullen er voor werken", zo besloot hij. Waarderende woorden en gelukwensen. De eerste spreker die een gelukwens uitsprak aan het adres van de school, was de burgemeester. Met bijzonder genoegen had hij gevolg ge geven aan de uitnodiging om de viering van het zilveren jubileum bij te wonen. Hij vond het een voorrecht om burgemeester te zijn van een plaats, die als centrum-ge meente zo goed voorzien was van onderwijs. De Handels avondschool beschouwde de burgemeester daarbij als een belangrijke schakel. Zij komt tegemoet aan de behoefte van hen die niet H.B.S. of U.L.O. kunnen volgen, om 's avonds onderwijs te volgen. Als hij trots was op de arbeidende stand, zo ging de burgemees ter verder, en op de industrie, dan was hij het ook op de middenstand, die door een dergelijk instituut in staat wordt gesteld om zijn be langrijke plaats in te nemen, een bufferstand tussen arbei ders en werkgevers. Verder zei burgemeester Lambooy, dat, als mensen in Waalwijk een goede zaak konden op bouwen, dit niet ging zonder goed kantoorpersoneel en hij was blij dat velen hun oplei ding genoten in Waalwijk. Hij hoopte dat het bereikte een spoorslag zou mogen zijn om verder te gaan en dat Gods zegen op het werk zou mogen rusten. De heer Tielen sprak als v/nd. voorzitter van het be stuur der H.B.S. en M.M.S. een felicitatie uit. Men kon blij zijn met de bereikte re sultaten en hij hoopte dat de reputatie van de school in de toekomst zou blijven gehand haafd. Een bijzonder woord van waardering sprak hij tot de directeur, die de school' 14 jaar lang voorbeeldig had ge leid, en tot de zilveren jubi larissen en hij sprak de wens uit dat ze nog lang zouden mogen blijven werken tot voordeel van Waalwijk en de Langstraat. Burgemeester Snels felici teerde ais voorzitter van de Afdeling Kleinbedrijf van de Kamer van Koophandel. Bo vendien zou voor hem het persoonlijk contact alleen al een reden zijn. Hij wees ook op de bijzondere betekenis van de school voor Waalwijk en Omgeving, waarvan hij van nabij kon getuigen. Zij levert krachten voor indu strie, kantoor en vooral voor de middenstand eh de spreker dacht hierbij bijzonder aan de P.B.O. Hij verzekerde dat die krachten in de toekomst van ander formaat zouden moeten zijn dan in het verleden. Zij zouden zich verder moeten ontwikkelen door b.v. kader cursussen en Sociale Avond scholen. Hij feliciteerde be stuur, directeur en leraren en jubilarissen en hoopte dat de middenstand een goed ge bruik van de school zou we ten te maken. Drs. De Vries trok een ver gelijking tussen de H.B.S. en (Middelbare Handelsavond school en kwam tot de con clusie dat de laatste in zekere zin gelukkiger was geweest. Van de H.B.S. waren oprich ting en zilveren feest in een slechte tijd gevallen, resp. in 1916 en 1941. Overigens wa ren ze nauw verbonden ge weest vanaf het begin. De in specteur had er indertijd al op gewezen dat, als er een middelbare dagschool kwam, er ook gedacht moest worden aan hen die overdag niet naar school konden. Bijzondere na druk legde Drs. De Vries op de verdiensten van de heer v. Liempt, toenmalig gemeen te-secretaris, die in overleg met Dr. Moller toen getracht had een Middelbare Handels avondschool te stichten. Nu voegde de directeur der HBS graag zijn felicitaties bij de overige en hij hoopte nog ja ren met de heer v. Well sa men te werken. De heer Siemer, oud-direc teur, was de volgende spre ker, die verklaarde veel dank verschuldigd te zijn aan de school, vooral aan zijn vriend en collega Odekerken. Hij had bewondering voor diens door zettingsvermogen, want het werk was vermoeiend: hij zelf was bij zijn vertrek in 1935 blij van de avondlessen af te zijn. Ook Willem dankte hij. De heer Siemer voelde dank baarheid en ook een zekere trots, omdat hij mee had mo gen werken om de school vooruit te brengen en hij dankte daar allen voor. Namens de oud-leerlingen sprak de heer v. Zon. Hij richtte woorden van geluk wens tot bestuur, directeur en leraren en vooral aan de heer Odekerken en Willem. Het geschenk der oud-leer lingen was een buitengewoon mooie geste: ze boden n.l. het bestuur onder enveloppe een boekenfonds aan voor min vermogende leerlingen. In zijn slotwoord drkte de voorzitter daarvoor dan ook zijn bijzondere erkentelijk- uit. Tenslotte sprak één der leerlingen namens de anderen dankwoorden voor de initia tiefnemers, bestuur, directeur en leraren voor de gelegen heid die zij boden om onder wijs te volgen. De heer Ode kerken dankte hij voor de moeiten aan de leerlingen be steed en Willem voor zijn aandeel in de vorming. De spreker beloofde namens al len in de toekomst steeds met ijver te werken en dankte ook God voor Zijn zegen in de af gelopen jaren. Als allerlaatste spreker be steeg onder gejuich de jubi lerende heer Odekerken het podium. Als een bergbeklim mer die de top van een berg heeft bereikt, keek hij terug naar de achter hem liggende jaren. Ondanks de'zware taak die op hem rustte was hij toch verheugd, omdat zijn werk gewaardeerd werd. Me de namens zijn mede-jubila ris Willem dankte hij voor dé felicitaties en geschenken. Hij hoopte nog jaren aan de Avandschool te werken en dat Gods zegen op zijn werk mocht rusten. De voorzitter, de heer Meys, sloot het officiële gedeelte van de vergadering met dank woorden aan de sprekers. Op de lof maakte het bestuur geen aanspraak; die moest 't overdragen aan directeur en leraren. Ook dankte hij de H.B.S. en M.M.S. voor de bloemenhulde en de Gewes telijke Sociale Avondscholen. Na een korte pauze trad Mej Tanny de Groot op met voordracht en dans, zowel in het ernstige als in het vro lijke genre. In verschillende nummers, voordracht en dans gaf zij veel te genieten. Zo dachten er. blijkbaar enige jongelui achter in de zaal niet over, want ze gaven door hun rumoer weinig blijk van be leefdheid tegenover en waar dering voor deze prestaties. De heer v. Well dankte de kunstenares na afloop en bood haar een bouquet bloemen aan. Na de vergadering bleven de genodigden in Hotel „De Twee Kolommen" nog enige tijd gezellig bijeen. Hier toonde het bestuur zich een royale en vlotte gastheer. Zo is het 25-jarig bestaan van de R.K. Middelbare Han delsavondschool te Waalwijk gevierd met een feestelijke avond, waarop, zoals wij in het begin schreven, op veler lei wijze van vele kanten de verdiende algemene waarde ring voor deze instelling tot uiting kwam. Ook wij wensen de school hier nog eens vele vruchtbare jaren toe. Al zo herhaaldelijk hebben we gewezen op de grote ac tiviteit op het terrein van uit bouw onzer gemeente, dat ons verhaal eentonig dreigt te woeden. Doch telkens komen er nieuwe gezichtspunten, die ons nopen de aandacht onzer lezers toch weer op een en ander te vestigen. Zo ziet men thans weer ver schillende straten opgebroken waar de P.T.T. met man en macht werkt ten behoeve van de versterking van het tele foonnet; er komen steeds aan vragen voor aansluiting en men hoopt deze mensen zo spoedig mogelijk te helpen, zodat zij weldra aan een 700 aansluitingen zullen komen. Velen menen dat dit werk verband houdt met weldra te verwachten automatisering, maar hier zal men nog ge duld moeten oefenen tot in de loop van 1950. Een bijzondere gebeurtenis was het zeker deze week toen burgemeester Lambooy in ge zelschap van de directeur van gemeentewerken en de direc tie van de N.V. Ingenieurs bureau voor Bouwnijverheid te Oegstgeest de vlag hees op de eerste blok van 10 der mon tage-woningen op de nieuwe aanleg ten Oosten der Put straat. De burgemeester wees op 't belang van dit feit, maar nog meer op het belang van de spoedige afwerking van 't gehele huizen-complex (70 stuks), daar de woningnood nog zeer groot is. Hij spoorde •de arbeiders aan daaraan naar vermogen mee te werken en zegde hen een gratificatie toe. Men hoopt met het geheel in Mei 1950 klaar te komen. En overal wordt gebroken en gebouwd: aan de Kloos- terweg, Burgem. Smeelelaan, Wilhelminastraat en de ver dere verbindingsstraten wor den particuliere huizen gezet; in de Victoriestraat komen 19 nieuwe woningen en de St. Bernhardstraat 4. Men is druk bezig met de nieuwe fa briek der firma Landis en Gyr, de fabriek van electri- sche precisie-apparaten, die men in Februari gereed hoopt te hebben. De werkzaamhe den worden hier flink aange pakt en vooral het grondwerk trekt veel belangstelling, waar bergen zand verzet wor den om onder vrijwel de ge hele fabrieksruimte kelders aan te brengen. Dit wordt een prachtig fa- brieks-complex, wat nog slechts een gedeelte is van 't uiteindelijke plan om 6 a 700 mensen werk te verschaffen en van hier uit Nederland en België te kunnen bedienen. Maar ook anderzijds zit men niet stil. De heer D. v. Oss- van Buuren heeft b.V/ de hoekpanden Stationsstraat St. Bernhardstraat met de daarachter gelegen woningen aangekocht, om daar metter tijd in een mooi modern in gericht pand z'n bekende „Pe- likaan"-drogisterij over te brengen, terwijl de Musa- Express (de heer A. Mulders- Sars) niet minder grote plan nen heeft. Hij kocht de naast zijn bedrijf gelegen panden om z'n reisbureau-onderne ming uit te breiden en een prima outillage te verschaffen. Zodra hij er over beschikken kan, zal hij ruime garages bouwen met een flinke par keerplaats, omgeven door boxen. Speciaal zal dit alles tot z'n recht komen wanneer de geprojecteerde verbin dingsstraat Stationsstr.Wil helminastraat is aangelegd en zijn perceel dan aan twee straten komt te liggen, waar hij mooie ruime entrée's met benzine-pompen enz. kan ont werpen. Dan zal Musa-Express z'n vleugels nog verder kunnen uitslaan, vooral ook met het oog op Üe steeds beter wor dende binnen- en buitenland se verkeersmogelijkheden. Zo ziet men dat het ge meentelijk en particulier, initiatief hand in hand gaan om onze gemeente steeds ver der omhoog te stuwen. Ook het „Huisgezin" had dezer dagen een belangwek kend artikel, waarin een on derhoud was verwerkt met onze burgemeester en dat een goed beeld gaf van de be tekenis en vooruitgang van Waalwijk op verschillend ge bied. WAALVVIJKS BELANG. Algemene vergadering op heden Maandag 24 October, des avonds ten 8 uur in Hotel Ver wiel. Aan de orde: 1. Opening en notulen. 2. Jaarverslag van de pen ningmeester. 3. Mededelingen en plannen, o.m. onthulling ^oorlogs monument e.a. 4. Rondvraag en sluiting. Wij vertrouwen dat vele leden hun belangstelling op deze vergadering zullen to nen. INTERESSANTE LEZING. Wij herinneren U nog eens aan de vergadering van a.s. Woensdagavond in de achter haal van Hotel Ver wiel, waar de heer A. A. van Sandick, Directeur van de Nederlandse Handel-Maatschappij te Am sterdam zal spreken over de Financiering van de Onder neming, nu en in de toekomst. De ledenvergadering begint om half acht. Andere belangstellenden worden om half negen ver wacht. Toont door Uw aanwezig heid dat U deze voorlichtings vergadering op prijs stelt. Ze is van groot belang voor fa brikanten, ja voor iedere za kenman! BLUSSEN ZONDER BRAND. De brandweer heeft Woensdag weer eens haar beste beentje voor gezet om te laten zien hoe vlug ze is als er eens ergens brand uit zou breken en hoeveel water ze in een vuurzee zou kunnen gooien. Maar z$s Waalwijkse stralen wa ren blijkbaar nog niet genoeg om de denkbeeldige brand die op het terrein van de gasfabriek woedde te blussen, want Kaatsheuvel werd gealarmeerd. In de kortste keren waren ook deze stoere brandweer lieden aanwezig. Wel duurde het lang eer we eindelijk het water eens door de slangen zagen krui pen en toen ze eenmaal goed en wel aan het blussen waren kon den ze weer inrukken. De brand was uit. Behalve brandweer-autoriteiten woonden ook de burgemeester, wethouder Smolders en de ge meentesecretaris de oefening bij. MAR1A-AVOND K. A. V. Dinsdagavond hielden de leden van de K.A.V. in de Gildenbond een bijeenkomst, waarop de voor zitster, mej. Kolster-Albers en de geestelijk-adviseur Kap. Wassen- berg over de Rozenkransmaand October spraken. Verder werden er mededelingen gedaan over het vaandelfonds en tot slot droegen kinderen van de leden voor naar aanleiding van Maria en de ro zenkrans. fj, KINDERFEEST IN DE GILDENBOND. Woensdagmiddag was het een familiefeest in de Gildenbond. De zaal zat vol rumoerige school jeugd, toen Prof. Barna Jacovi zijn goochelkunsten ten beste begon te geven. Het is een toer om zo n aantal meisjes en knapen als er buiten een stormwind blaast een tijd bezig te houden, maar de pro fessor slaagde er aardig in, voor al omdat hij enkele kinderen in zijn kunsten betrok. De clou van een dergelijke mid dag is natuurlijk de poppenkast, met Jan Klaassen en als dan zo n publiekje nu en dan nog eens mee kan zingen en heel hard mag roe pen: „Dag Jan Klaassen", dan kan succes niet uitblijven. De K.A.B. heeft in ieder geval de Waalwijkse schooljeugd weer een goede middag bezorgd. STERKE VERHALEN! Er was ergens in v.m. Be- soijen besloten een einde te maken aan 't leven van een kat! Dus werden drie schutters van het aloude gilde St. Cris- pijn uitgenodigd déze execu tie te volvoeren. Aan wie zou men zulk een werk beter kunnen toever trouwen dan aan zulke gerou tineerde schutters. En zo verschenen 3 gilde- broeders met geladen geweer in de tuin, waar de kat, onbe wust van het droeve lot dat haar wachtte, rustig zat te spinnen. De drie nimrods posteerden zich, één op de grond, de an der z'n geweer op een haag, de derde op een andere wijze, maar allen in goede schot positie. Eén van hen zou tot drie tellen en dan zou het geza menlijke salvo volgen. Drieéén vuurwapen weigert, vanzelfsprekend, de pal stond nog over! De twee anderen hadden vast raak geschoten en de kat had, natuurlijk gewond, het hazenpad gekozen; zij zou hier of daar onder een bosje wel haar laatste rustplaats vinden, en zij bleef dan ook onvindbaar. Drie dagen later vond de eigenaar het beestje in z'n schuur terug, moeder gewor den van drie jonge katjes. Tableau! BURGERLIJKE STAND. Geboren: C., dv. J. M. Pas- wikowski-Braspenning - Cla- sina A., dv. J. Versteeg-van Herwijnen Hendrikus T. G., zv. A. J. P. Dekkers-v. d. Sanden te Loonopzand Jo hanna M., dv. C. H. Verhoe- ven-v. Geene Elisabeth M., dv. J. Verhoofstad-v. Tilborgh Nicolaas J. H., zv. A. v. d. Linden-Steenbergen Anto- nius A. M., zv. A. L. de Pef- fer-de Jong Huiberdina P., dv. P. v. Eeten-Kramer Govert, zv. A. v. d. Nieuwen- giessen-Molegraaf Dym- phina M. G. T., dv. W. C. A. Hens-v. d. Heuvel. Overleden: Johanna Kuij- ten 56 j., wed. van P. A. de Louw Ludovicus C. Maaij- wee 80 j., weduwn. van J. A. van Balkom. Huw.-aangiften: E. Jacque- mard 29 j. te Oss en J. C. M. v. d. Meijs 26 j. te Waalwijk F. L. J. de Vries 35 j. te Hilversum en J. Trots 26 j. te Waalwijk. Gehuwd: N. van Strien 26 j. te Raamsdonk en M. C. Roomer 24 j. te Waalwijk A. J. van de Pas 27 j. en A. M. Klerks 23 j., beiden te Waalwijk L. J. Verschu ren 24 j. en M. van Son 23 j., beiden te Waalwijk. Ingekomen: P. H. J. van Velthooven, echtg. van Leyen, en gezin van Kleef C. Kruijf van Utrecht H. van Leyen van Kleef J. W. Nienhuis van Nijmegen M. A. Rullens van Dussen G. F. A. Klerkx van Ubbergen. Vertrokken: C. J. van Hoof naar Tilburg P. A. Gode- rie naar Oirschot M. C. Roomer naar Raamsdonk A. H. de Rooij naar Tilburg E. W. Kuijten, echtg. Snels, en gezin naar Buitenzorg J .F. Franssen naar Bergen op Zoom E. F. Wrede naar Zeist M. H. Lambermont, echtg. Ruijters, naar 's-Bosch N. A. Vervoort naar Loon op Zand R.K. BOND VAN MUZIEK GEZELSCHAPPEN. Bovengenoemde bond, bisdom den Bosch, vergaderde in Eindho ven en bracht een piëteitsvolle hulde aan de nagedachtenis van de overleden vice-president de heer M. van Soestbergen en in stalleerde de nieuwe adviseur, ka pelaan Tilman uit Boxtel. Tot voorzitter werd gekozen notaris Hellenberg Hubar te Den Bosch, waar het 12J^-jarig be staan zal worden herdacht. Bonds- concoursen zullen worden gehou den in Leende en Ravestein, fes tivals in Aarle-Rixtel, Loon-op- Zand en St. Michiels-Gestel. Tenslotte wijdde de vergadering aandacht aan het feit dat nog een groot aantal muziekcorpsen in het bisdom en waarvan de leden prac- tisch geheel of uitsluitend katho liek zijn, buiten katholiek verband blijven. Met name werden ge noemd de plaatsen Eindhoven, Nijmegen, Tilburg, het Land van Maas" en Waal, de Langstraat en de Kempen. Middenstandstriduum. Onder het motto „Een bezin ning op de rechten, plichten, macht en mogelijkheden van de Katholieke Middenstander" hiel den de middenstandsverenigingen van Drunen en Elshout op 17, 18 en 19 Oct. j.l. drie verdiepings- dagen. Pater Hubertinus O.F.M. Cap. heeft drie avonden confe renties gehouden over de actuele onderwerpen op de middenstand betrekking hebbende. Op een speciale avond van ont spanning sprak ook Burgemeester Snels en spoorde de middenstand aan zich hecht aaneen te sluiten. De laatste avond werden in een sluitingslof de middenstandszaken aan God toegewijd. Het middenstandstriduum dat kerkelijk en buitenkerkelijk alhier werd gehouden, heeft zich in een •grote belangstelling mogen ver heugen. Maandagavond sprak in de kapel van de Eerw. Broeders pater Hubertinus over het onder werp „Wees een 10, geen 0". Spr. noemde drie punten die de middenstander voortdurend in het oog moet houden, n.l. ten le een groot zelfstandigheidsgevoel, ten 2e kracht, energie en accuratesse, ten 3e ontwikkeling. Wees, aldus spr., geen 0, ook geen 6 of 7, maar een 10, n.l. de volle 100 in uw zaak en in het sociaal maatschappelijk leven. In verband met de werkzaam heden in de gymnastiekzaal had de tweede dag de bijeenkomst plaats in café v. d. Geld. Wegens verhindering van de voorzitter werd de vergadering geopend door de heer Wagenmakers, die de tal rijke aanwezigen n hartelijk wel kom toeriep. Pater Hubertinus sprak nu zijn tweede causerie uit, onder de ti tel: „Er zijn nog meer mensen (de middenstander in organisatie en gemeenschap). Spr. toonde aan hoe heel de ge meenschap één grote belangen- en werkgemeenschap is'. Ieder van ons heeft er het zijne toe bij te dragen, doen we dit niet, dan zijn we parasieten. Hieruit volgt so ciaal voelen en sociaal werken, dit is de gemeenschap dienen. De middenstand heeft, aldus spr. in deze gemeenschap een eigen taak. Dit is niet alleen verdienen, maar evenzeer ook dienen. Men moet, aldus spr., zijn positie in de sa menleving zien in groter verband; men zal dan 'n andere kijk krijgen op zijn klanten, zijn personeel en zijn concurrenten. Oneerlijke con currentie is altijd tegen de dienst baarheid en dus onredelijk. Spr. gaf vervolgens aan dat; men de titel van zijn causerie: er zijn nog meer mensen, ook kan verstaan: er zijn nog meer middenstanders. Eén middenstander is niets, en kan gemakkelijk worden gekraakt of men kraakt elkander, maar als de middenstanders hun krachten bundelen, zijn ze onverslaanbaar. Besef, aldus spr., de kracht van uw organisatie. Hoe kan, zo be sloot spr., de middenstand als het moet met de vuist op tafel slaan, als die vuist niet eerst is ge vormd. Na de pauze sprak de E.A. Heer Burgemeester Snels. Spreker begon met een woord Van lof voor de leider van dit in - bui ten kerkelijk triduum, pater Hu bertinus, en was blij nog eens in contact te kunnen komen met de plaatselijke middenstand, nu deze zich op haar taa kbezint. Vals is de mening, als zou men in Drunen geen leven in de mid denstand kunnen brengen. De gro te opkomst getuigd, aldus spr., van het tegendeel. Spr. beklem toonde: het triduum moet door werken. Wij moeten komen tot een middenstandsorganisatie die haar plaats waard is in de dioce sane en nationale organisatie. De middenstand, aldus spr., moet klaar zijn ook op organisatorisch terrein, daarom: kernvorming, ka dercursus, gewestelijke sociale cursus, intellectuele vorming, dit alles is hard nodig.- Het is hoopvol, aldus spr., de kern te kunnen zien van de Dru- nense middenstand, maar dan moeten we bedenken dat het vijf voor twaalf is. Er moet worden aangepakt. De Burgemeester besloot zijn toespraak met de wens: Een voortvarende, welvarende Katho lieke Middenstand, Drunen waar dig. Na deze toespraken zorgde de bekende humorist de heer Noiret voor een bonte afwisseling van ernst en luim. De laatste avond en de sluiting had plaats in de kapel van de Eerw. Broeders. Pater Huberti nus had hier tot onderwerp „God staat achter U", een pakkend on derwerp, dat een waardig slot maakte aan deze drie verdiepings- dagen. Tot 'slot van dit triduum véerden alle middenstandszaken en mid denstanders aan God toegewijd. Iedere middenstander had daar om voor deze toewijding een ka rakteristieke gave uit eigen zaak medegebracht; deze werden na afloop aan het Katholiek Thuis front overgedragen. Vergadering Pluimvee- en Konijn nenver. Elshout en Omstreken. Bovengenoemde vereniging hield Zaterdag 22 dezer een algemene ledenvergadering in de zaal van de heer M. v. Huiten, onder voorzitterscahp van de WelEd. heer C. M. J. Verhoeven uit Heusden. Deze opende de bijeen komst en heette de leden van har te welkom. Bijzonder richtte hij zich tot het nieuwe lid, de heer v. Eggelen uit Vlijmen. Spreker hoopte dat de heer v. Eggelen al zijn krachten in dienst zou stel len van het belang der vereni ging en dezelfde gemoedelijke houding zou tonen als nu onder de leden heerst. Saamhorigheid is nog steeds vereist voor een grote opbloei der vereniging. Een be wijs hiervoor is, dat bijna iedere maand nieuwe leden worden aan genomen, zowel konijnenfokkers als pluimveehouders. Nu op deze vergadering werd wederom een nieuw lid aangenomen. Het gaat crescendo met de pluimvee- en konijnenfokvereniging. De notulen der vorige verga dering werden na een kleine wij ziging goedgekeurd. Een schrijven was binnengeko men dat de heer Boers, keur meester van de N.K.B., als keur meester zal fungeren op de a.s. tentoonstelling, die gehouden zal worden op 17 en 18 December 1949 te Elshout (clubtentoonstel ling). Hierbij merkte de voorzitter op dat we nog maar één vergadering (op het laatst van November) hebben. Hij spoorde de leden aan thans hun hokken te controleren, welke dieren men op de tentoon stelling zal plaatsen, zodat in de korte tijd die nog rest, de zaak vlot kan worden afgewerkt. In schrijvingsformulieren zullen op bovengenoemde vergadering wor den uitgereikt en deze zullen 8 dagen later kunnen worden inge leverd. Een schrijven van de E.P.C. te Eindhoven was ingekomen voor de tentoonstelling, die met Kerst mis te Eindhoven zal worden ge houden. De voorzitter lichtte een en ander toe en met hem was de heer Th. v. Son voorstander voor deze tentoonstelling in clubver band, terwijl de heer Elshout met enkele andere leden deze mening bestreed. Een schrijven van de Raad van Beheer aangaande wijziging van statuten en huishoudelijk regle ment werd toegelicht door de voorzitter. Verschillende ingekomen stuk ken werden voor kennisgeving aangenomen. De Konijnenfokver. „Het Ras konijn" de ver. „Helpt Elkander' te Rosmalen en de ver. „Heesch en Omstreken" te Heesch zullen in de Bossche Veemarkthallen 'n tentoonstelling organiseren op 26 en 27 November. Keurmeesters van de R. v. B. zijn J. Boers, H. Wolberts, A. v. d. IJsel en Jac. van Kooten. De leden die hieraan wensen deel te nemen kunnen hiervoor inschrijvingsformulieren bekomen. Catalogus met voorwaarden wer den uitgereikt. Met algemene stemmen werd de heer A. v. d. Aa te Elshout als nieuw lid aangenomen. Van deze aanneming zal de heer v. d. Aa schriftelijk in kennis worden ge steld. Van de rondvraag maakte de heer G. Elshout gebruik om te informeren naar de kaarten van de Raad van Beheer. De voorzit ter beaamde dat deze kaarten niet in zijn bezit waren, doch de num mers der kaarten waren bij hein genoteerd. Hij zegde echter een onderzoek toe. Onder gezellige kout en een re clamestunt van „Wim en Ata" bleef men nog een hele tijd bijeen om een kaartje te leggen en de Russische ballen in beweging te brengen. Voldaan keerde men om elf uur naar eigen haard terug. Verg. W.-G. Kruis afd. Elshout. A.s. Woensdag des avonds na het Lof van 7 uur zal een verga dering worden gehouden van het Wit-Gele Kruis afd. Elshout, in de zaal van de Jongenscongrega tie. Alle leden, zowel mannelijke als vrouwelijke worden aange spoord deze vergadering bij te wonen. De agenda vermeldt o.a. be- stuursaanvulling en verkiezing voorzitter. Er zijn drie vacatures wegens overlijden van drie be stuursleden. Trouwe opkomst wordt verwacht. Vergadering O.L.Vr. Schuts. Zondag na de Hoogmis wordt een algemene ledenvergadering belegd van het O. L. Vrouwe Gilde alhier in het clublokaal bij de Gez. Klerks. Alle leden worden aangespoord op tijd aanwezig te zijn. zodat de vergadering te half 12 kan be ginnen. Dijkgraaf. Bij Kon. Besl. is tot Dijkgraaf van het Waterschap de Hooge Maasdijk van het Bovenland van HeuSden benoemd de heer P. v. Huiten. Kerkelijke Fanfare te Elshout. In de loop dezer week zal het" bestuur der kerkelijke fanfare „Eendracht maakt Macht" alhier haar jaarlijkse rondgang houden ter inning van de financiële bij dragen van haar ereleden, dona teurs en begunstigers. L.S.B. In ons nummer van Donder dag 27 October hopen we de standenlijst te publiceren van de L.S.B. voor wat betreft de per soonlijke verrichtingen in het af gelopen seizoen op de Bonds- concoursen. Biljarten. De pas opgerichte biljartclub „E.B.C.", gevestigd in het café M. v. Huiten alhier, heeft Dins dag 11 October thuis 'n vriend schappelijke wedstrijd gespeeld tegen de zwierende club uit Haar steeg en wist deze match met 37 caramboles te winnen. Donder dag 20 dezer werd de returnwed strijd gespeeld te Haarsteeg. Ge durende de gehele wedstrijd is er fel gekampt. E.B.C. wist tenslotte de overwinning te behalen met 77 caramboles. E.B.C. is op de goede weg. Wie zal nu weer aan haar zegekar gebonden kunnen worden „Vergeet hen niet". De opbrengst van de postzegel- verkoop van de actie „Vergeet hen niet", bracht in onze gemeen te 209.10 op. De opbrengst postzegelver koop ten bate van de actie „Ver geet hen niet" bracht in Heusden op 209.10. 29 October is het 25 jaar geleden dat de melkproductenfa- briek „de Bommelerwaard" met haar werkzaamheden in Heusden aanving. Het eerste jaar werd 2.200.000 kg. melk verwerkt; en kele jaren later was dit 5.200.000 kg, terwijl de verwachting bestaat dat dit jaar 17.000.000 kg. melk verwerkt zal worden. Op deze datum is ook dhr. M. de Koning 25 jaar als administra teur aan de fabriek verbonden. Naar we vernemen zal dit ju bileum in Nov. a.s. gevierd wor den met een avond voor perso neel, leden en genodigden. Dhr. H. had op de scheeps werf alhier het ongeluk een ha mer uit een luchtdrukrevolver te gen zijn neus te krijgen. Dr. Ver meer achtte overbrenging naar 't ziekenhuis te Den Bosch noodza kelijk. Door de Gebr. Kuijpers werd een voederbiet gerooid van ruim 24 pond.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 2