I IBIIM-IBAW-IBOM WAÜLWYK J-P u I HAARSTEEG SPRANG RAAMSDONKSVEER GAPELLE De Onthulling van het Oorlogsmonument A DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 31 OCTOBER 1949 H 1 Een mooie plechtigheid rr nedei (.c. i i I mrnsm AAA Incasso-Bank. Naar wij vernemen, opent de Amsterdamse Bank Incasso-Bank op 3 November a.s. in de Grote straat 194 te Waalwijk een nieuw kantoor. Tot directeuren van dit kanoor werden benoemd de heren M. Roelofs en J. A. de Waal. Naar aanleiding van de geruch ten hier ter plaatse kunnen wij uit goede bron berichten dat de heer M. Roelofs directeur van de In casso-Bank alhier blijft en ook ie Kaatsheuvel woonachtig blijft. Stamboekkeuring. Door de Weled. heer Kloek, Inspecteur van het Nederlands Rundvee Stamboek uit Peursum, werden deze week in onze ge meente de keuringen gehouden den vele gevaarlijke aanvullen op de Forward-veste ondernomen. Hal de voorhoede iets fortuinlij ker geweest, dan hadden er voor de rust beslist goaltjes gekomen. Met 10 stand ging de rust in. Direct na de bully ondernam DES weer aanval op aanval en er moesten goaltjes komen. Na 14 min. spelen weet de midvoor het doel te vinden, de scheidsrechter wijst reeds naar het midden, maar de scheidsrechter op de andere speelthelft floot voor sticks. Zo doende werd dit doelpunt gean nuleerd. Ook de gehele tweede helft was DES verre in de meer derheid. Met nog 3 min. te spe len trok alles naar voren, ook de beide backs. Een snelle aanval van Forward kon slechts door het weggeven van een strafcorner tot staan worden gebracht. Deze straf- voor de inschrijvingen in het corner wordt prima gestopt en Stamboek van het Zwart Bonte door dezelfde speler in een prima Hollandse Veeslag. Ingesche- doelpunt omgezet. Direct daarop ven werden 29 runderen, n.l. krijgt de linksbuiten een mooie uit Loonopzand: van E. v. d. Ho- kans, waarvan hij dan ook dank- ven Rika II onder 211608 R en baar gebruik maakt. Eindstand Nelly III no. 211609 R; van C. de Kort Dina no. 211630 S. Uit Kaatsheuvel: van W. de Jong Jo no. 211610 S; Annie no. 211611 S; Dina VII no. 211627 S.; Mientje V no. 211628 S; van Jos Smulders Truda II no. 211612 S; van A. Smulders Cor IV no. 211613 S: van A. Huibrechts NN no. 211614 R; en NN no. 211615 R; van G. de Jong Jet II no. 211616 S: van A. in 't Groen Dina VI no. 211617 S; van J. in 't Groen Bertha no. 211618 R; van A. Zijlmans Grada no. 211619 R; Bertha no. 211620 R en Cor no. 211621 R; van C. Nouwens Elsje II no. 211622 S: van de Wed. P. Verschure Cor IV no. 211623 S: van A. Verboven Jana II no. 211624 R; van de Wed. P. Zijlmans Emma No. 211625 R; en Anna no. 211626 R:tvan A. Rom- aouts Tilda VIII no. 211629 S: van A. v. d. Hoven Nolda VI no. 211631 S; van P. Kleijn NN no. 211632 R; van A. de Rooij Annie io. 211633 R; van H. de Kort NN no. 211634 R: van A. van VIensvoort Marie IV no. 211635 5: van A. Stam Cor no. 211642 R. Christus Koning Feest. Er was zeer veel belangstelling voor de laatste acte van de vie- •ing van Christus Koning-feest op Zondagmiddag om 12 uur, toen ia een voorbereidend triduum in le drie kerken met een H. Mis en ilgemene H. Communie als mor gensluiting op de feestdag zelf, al- e georganiseerde jongens en meis- es in waardige en fiere houding, net overtuigende ernst hun bloe nen hulde brachten voor het H. Hartbeeld der St. Janskerk om laarna onder leiding van een Eerw. Pater Jezu'it in de kerk een alechtige opdracht te doen. Er vas veel belangstelling voor de <erk waar de verenigingen hun nooie bloemwerken deponeerden. Joch tevens in de kerk, die geheel gevuld was met jongens en meis jes, die aan Christus Koning hun trouw beloofden in de strijd te gen ongeloof en zedenbederf. 't Was een mooie dag voor on- :e goed-willende jeugd. Voor de Supportersclub. Ons Genoegen speelde Zondag- wond met veel succes voor de Supportersclub van Desk in de taal van de heer Jan van Dun 't antroerende toneelspel „Zo waar- ijk helpe mij...". Maandagavond A-ordt dit toneelwerk weer ten ba- e van de supportersclub voor 't aatst gegeven. Crescendo. n Moeder draaide in Kaatsheu vel Zondagavond voor de vierde naai. 'n Moeder is voor 'n uit voering in de K.A.B. in Waal wijk uitverkocht. 'n Moeder loopt onbetwist ook n Waalwijk voor 'n uitverkocht :ehuis. 30. De „fluiterij" liet veel te wensen over. Kajotters. Donderdagavond om half acht komen de Kajotters van Kaats- heuvel-Berndijk bijeen in de Gil denbond om er hun maandverga dering te houden. Ook deze keer vermeldt de agenda weer enkele actuele punten, zodat we met al ler medewerking weer een prima avond kunnen opbouwen. Ons eigen orkest zal ook zeer zeker zijn uiterste krachten deze avond geven. Kajotters, we gaan verder met de uitwerking van ons winter- program, en op onze maandver gadering zullen de verschillende problemen, waarin we ons de ko mende maand gaan verdiepen, be sproken worden. Daarom Donderdagavond kost wat kost zijn alle Kajotters in de Gildenbond op hun post. I Agenda. Maandag 31 October 8 u. n.m. repetitie Harmonie Apollo. Dinsdag 1 November Apollo- Theater 6 u. n.m. en 8.30 u. n.m. De Fatale Stem. Toegang 18 jaar. Woensdag 2 November 8 uui a.m. repetitie Harm. Kon. Muz. 3ez. Euphonia. Donderdag 7.30 u. n.m. repetitie Dameskoor Bel Canto. Donderdag 8 u. n.m. repetitie 3em. Koor Bel Canto. Sint Nicolaas-Actie. Door de R.K. Middenstands- /ereniging wordt Donderdagavond 3 November a.s. om 8 uur in de taal van Euphonia een vergade ring belegd, waarbij vooral alle winkeliers worden uitgenodigd. Er bestaan plannen om een 10- Jaagse winkelweek te houden in Je St. Nicolaastijd. We hoDen dat alle winkeliers oresent zullen zijn om mede te werken om deze actie te doen sla gen. De plannen hiervoor zullen op de vergadering bekend worden gemaakt. Het bestuur hoopt dat allen needoen en zeker aanwezig zul- en zijn om daardoor uiting te ge ven aan de goedkeuring van deze 5t. Nicolaas-Actie. HOCKEY. Forward IIID.E.S. II (Heren). Direct na het beginteken zaten oeide elftallen fel op de bal. Na 5 min. spelen benut Forward een aarzeling van de DES-verdediging ;n de stand is 10. Hierna kwam DES geweldig opzetten en wer- Kajottersagenda. Maandag half acht wekelijkse groep. Dinsdag geen pioniersgroep. Woensdag half acht wekelijkse groep; acht uur Bestuursvergade ring. Donderdag half acht maand vergadering. Zaterdag half acht ontspanning. Zondag half twaalf Studiekring Wederom een grote landelijke actie van „Veilig Verkeer". Wedstrijd in veilig rijden door beroepschauffeurs. Terwijl velen zich nog goed de grote veilig verkeersactie van Ju ni j.I. zullen herinneren, gevoerd onder de leuze „Die zwarte vlek moet weg", vraagt het Verbond voor Veilig Verkeer te Utrecht thans opnieuw de aandacht van de weggebruikers, zij het ditmaal allereerst van een zeer bepaalde categoriede beroepschauffeurs. Hoewel deze wedstrijd uiter aard centraal zal worden geleid door het bureau van het Verbond te Utrecht, zullen niettemin de vele verenigingen voor veilig ver keer en de consuls voor veilig verkeer worden ingeschakeld om de wedsrijd plaatselijk te active ren. In verband hiermede brengt de consul Verbond voor veilig hebbenden, dat de inschrijving thans is opengesteld en dat zowel de werkgevers als de beroeps- chauffers zich om inlichtingen kunnen wenden tot de consul de heer P. Borsten, Gasthuisstr. 105, bij wie ook de nodige reglemen ten en inschrijvingsformulieren zijn te verkrijgen. Bijzondere vermelding verdient het feit, dat de wedstrijddiploma's behoren tot de certificaten, die door de Contactcommissie Chauf feurs Vakbekwaamheid (CW) zijn erkend en derhalve gebruikt kunnen worden voor het verkrij gen van de vakbekwaamheids-di ploma's B en C voor chauffeurs. Aangenomen mag dan ook wor den, dat er voor deze loorlopen- de wedstrijd in veilig rijden van de zijde der werkgevers zowel als der werknemers grote belangstel ling zal bestaan, hetgeen in de toekomst door het publiek zal zijn te merken aan het speciale her kenningsteken, dat de deelnemers Vergadering Onderlinge Paardenvcrzckering. Op Woensdag 26 October des avonds half acht hield de Onder linge Paardenverzekering in café Ant. Vugts een algemene leden vergadering. De voorzitter open de de vergadering met de christ. groet en heette alle aanwezigen hartelijk welkom. Na aflezing der presentielijst bleek dat 27 leden aanwezig waren. Deze geringe belangstelling vond zijn oorzaak wellicht in het buitengewoon slechte weer, waardoor velen het raadzamer achtten thuis te blij ven. De notulen der vorige verga dering werden zonder op- of aan merking goedgekeurd. Het afgelopen boekjaar sloot met een batig saldo van 543.09. De aftredende bestuursleden Ant. Pulles en Th. v. Bokhoven werden bij acclamatie herkozen, eveneens de schatters J. v. Son en G, Timmermans. De schattingswaarde der paar den werd vastgesteld op 900.-, die der ponny's op 500.—. Na de rondvraag, waarvan een druk gebruik werd gemaakt, sloot de voorzitter op de gebruikelijke wijze deze zeer geanimeerde ver gadering. Jubileum. Zaterdag 28 October vierde t echtpaar M. Slegers-v. d. Heijden hun zilveren huwelijksfeest. Des morgens werd ter hunner intentie een H. Mis van dankbaarheid op gedragen en des avonds bracht de fabrieksharmonie van de firma v. Wagenberg-Festen het jubile rende echtpaar een serenade. Hun woordvoerder bracht de felicita ties van het gehele personeel over en bood namens hen een fraaie pendule aan. De heer Siegers dankte mede namens zijn twee af wezige zonen voor deze aardige attentie. Correspondent. Tot correspondent van dit blad is voor Haarsteeg in plaats van A.A. v. Engelen aangesteld F. v. d. Brandt, A 55. Verenigingen worden verzocht met het door zenden van copie daarmede reke ning te houden. 40-Jarig Jubileum. Dinsdag herdacht de heer Jac. Molegraaf alhier de dag, dat hij vóór 40 jaar in dienst trad als melkbezorger bij de Coöp. Stoom- zuivelfabriek „De Toekomst". De heer Molegraaf, die de enige em ployé is die sinds de oprichting der fabriek aan De Toekomst ver bonden is het jubileum der fa briek werd thans nog niet feeste lijk herdacht werd Dinsdag avond te zijnen huize door de di recteur in tegenwoordigheid van het bestuur gehuldigd, waarbij hem een cadeau onder couvert werd aangeboden. Ook het personeel der fabriek liet zich niet onbetuigd; de jubi laris werden bloemen aangeboden, terwijl hem tevens nog een blij vend aandenken zal worden over handigd. Het personeel werd ten huize van de jubilaris een gezel lige avond aangeboden. Van verschillende zijden ontving de heer Molegraaf blijken van be langstelling in de vorm van bloe men, enz. Ook wij bieden de ju bilaris gaarne onze gelukwensen aan. Uitvoering Chr. Verkenners. Zaterdagavond werd door de Chr. Verkenners Jan de Raoij een uitvoering aangeboden aan leden, ouders der leden en donateurs, in de zaal van de Chr. Volksbond. De hopman der verkenners de heer D. de Vries, opende de bij eenkomst en sprak in zijn wel komstwoord* de hoop uit dat de aanwezigen een aangename avond zouden hebben; we mogen gerust zeggen dat de avond uitstekend geslaagd is en de aanwezigen van het gebodene hebben genoten. Zowel de voordrachten door de verkenners ten beste gegeven, als de oefeningen E.H.B.O. die wer den uitgevoerd, hadden ten volle de belangstelling van het publiek. De film „Spoorzoekers" die na de pauze door de heer de Bont uit Waalwijk werd afgedraaid, was natuurlijk voor velen 't voor naamste van de avond en viel dan ook bijzonder in de smaak. Al met al hebben de Verken ners voor een mooie avond ge- Edelachtb. heer burgemeester Smit de toegekende erepenning uitge reikt in 't bijzijn van Mevr. Ver- heijden-van den Heuvel. De gezondheidstoestand van de heer Verheijden was deze dag ta melijk goed, zodat hij met genoe gen de hem toegekende onder scheiding in ontvangst kon nemen Wij feliciteren de heer Verheij den met deze onderscheiding en gaarne hopen wij dat hij nog een aantal jaren zo nu en dan een blik mag werpen op deze zeer zeker door hem verdiende erepen ning. Het winterprogramma van het Departement „De Langstraat" van het Nut. Het Departement „De Lang straat" van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen biedt zijn le den en voor zover er op de Nuts- avonden plaats is in de zaal, ook niet-leden in de aanstaande win termaanden enkele interessante avonden aan, hetgeen uit het na volgende programma blijkt. Zoals reeds in een der vorige nummers is medegedeeld, wordt het Nutsprogramma Dinsdag I November a.s. geopend in 't Sta tionskoffiehuis van de heer Pruijs- sers met de schitterende film „Ja va's Pracht en Praal" van de N.V. Stoomvaartmij. NcderlanJ. Donderdag 15 Dec. e.k. volgt de tweede avond, welke in Hotel Verwiel te Waalwijk wordt ge geven, waarop de heer C. J. M. van der Hidde, sécretaris van L. Smit Co.'s Internationale Sleep dienst, een lezing, toegelicht met film, zal houden over Nederland se zeeslepers In de tweede helft van Januari van het volgende jaar zal de heer G. Monnik uit Oldenzaal voor het Nut optreden met een relaas over „Met fiets en tent naar de Oriënt" eveneens in hotel Verwiel te Waalwijk. Het programma wordt dan op 15 Maart d.a.v. besloten met eer. KLM-avond met film in de zaal Cové-van der Haart aan de Nieu- wevaart. Beroep uitgebracht. Door de kerkeraad van de Ned. Herv. Gemeente alhier is tot pre dikant beroepen Ds. K. Poot te Barneveld. Aanvang kerkdiensten. Evenals vorige jaren zullen ge durende de wintermaanden de ochtendkerkdiensten in de Ned. Herv. Kerk aan de Loonsedijk om 10 uur inplaats van om half tien aanvangen. Deze verande ring gaat in Zondag 6 Nov. a'.s. Prot. Interk. Thuisfront. Naar we vernemen ligt het in de bedoeling van de plaatselijke afdeling van het Interkerkelijk Thuisfront, zowel de jongens uit Sprang-Capelle als die van het aangrenzende deel van Loonop zand, welke momenteel in Indo nesië hun militaire plichten ver vullen, binnenkort weer een pak ket te zenden en hun zodoende weer een tastbaar bewijs van me deleven met hen te geven. Naar de Missie. Vrijdag 28 October vertrok pa ter A. de Meijer naar zijn missie gebied in Chili in Z. Amerika. De oorspronkelijke datum was 5 October maar werd wegens om standigheden uitgesteld. Wij wen sen deze jeugdige missionaris veel succes met zijn zegenrijk werk. Aanbesteding. Dinsdag vond ten gemeentehuize de aanbesteding plaats van de herbouw van een woning aan de Julianalaan alhier. Inschrijvers waren Gebr. Blom, R'veer 8595 P. Spuijbroek, R'veer 8774 Gebr. Oomen, R'donk 8785 C. J. Kersten en Zn., R'veer 8930 J. C. de Ruijter en Zn., R'veer 8954 P. Lodewikus en Co., R'veer 9464 H. Weterings, R'veer 9536 P. v. Suilekom, R'veer 9670 J. v. Laarhoven, R'veer 9777 Terug naar 't Vaderland. Op het troepentransportschip „Waterman", dat vermoedelijk op 5 Nov. in Rotterdam aankomt, bevindt zich ook onze dorpsge noot sold. G. Stoop uit de Ijzer- straat no. 6. Eenvoudig, maar stijlvol, was de manier waarop Waalwijk Zondag de vijfde verjaardag van zijn be vrijding vierde. Het was geen feestelijke herden king van de grote dag, maar Waalwijks Belang had deze zinvolle dag uitgekozen om |ich namens ge heel Waalwijk te kwijten van een ere-plicht: de onthulling van een blijvend gedenkteken aan hen die vielen voor onze Vrijheid. Het was een fijne geste om Mevr. Moonen-Sassen uit te nodigen dc^e :jlechtigheid te verrichten. Timmermans de verschillen de genodigden: het college vfan B. en W., raadsleden en secretaris, de geestelijkheid, onder wie bijzonder onze oud- CORRESPONDENTIE. Door overvloed van copie moe ten talrijke stukken en berichten tot Donderdag blijven liggen. Red. op de voorruit van de wagens zorgd, die nog meer belangstelling zullen voeren. ten volle had verdiend. Bovendien verdient het doel A-s- Zaterdagavond geven de van deze wedstrijd hetbevor- Verkenners een uitvoering in het deren en aanmoedigen van een gebouw voor Chr. Belangen in de veilig en correct rijden door be- Besoijensestraat te Waalwijk, roepschauffeurs, die, zoals be kend, een zeer belangrijke groep weggebruikers vormen de waardering van ieder, die het streven naar een grotere verkeers veiligheid op de weg voorstaat. Aan de wedstrijd kan worden deelgenomen door chauffeurs van vrachtauto's, autobussen en huur auto's, wier beroep in hoofdzaak bestaat uit het besturen van ge noemde motorrijtuigen en die ten minste 40 weken per jaar dat be roep regelmatig uitoefenen. Zilveren erepenning van Sprang- Capelle uitgereikt aan de heer Adr. M. Verheijden Adrz. Aanvankelijk lag het in de be doeling de door de gemeenteraad van Sprang-Capelle ingestelde erepenning dezer 'gemeente, bij raadsbesluit van 5 Augustus 1949 toegekend aan de heer Adr. M. Verheijden, met enig ceremoniëel uit te reiken. Het plan was dat de Gem. Zangver. ,,'t Rozeknopje", waarvan de heer Verheijden reeds jarenlang voorzitter is, bij deze gelegenheid enkele liederen uit haar repertoire zou zingen, terwiil de muziekvereniging „Kunst na Arbeid" eveneens haar mede werking zou verlenen. De gezond heidstoestand van de heer Ver heijden liet echter niet toe, dat aan dit voornemen gevolg kon worden gegeven. Daarom heeft j.I. Donderdag in alle stilte de Velen waren op deze mooie herfstmiddag tegen drieën bijeen in de Mr. van Cooth- straat bij de ingang van de Burg. Moonenlaan, die naar het oorlogsmonument voert. Daar was natuurlijk op de eerste plaats Mevr. Moonen- Sassen, die de laan zou ope nen, met haar familie, verder burgemeester Mr. Lambooy met het college van B. en W., oud-wethouder de heer W. Eibers, burgemeester Smit "Van Sprang-Capelle, het be stuur van Waal wij ks Belang, Deken Heezemans, de katho lieke geestelijkheid, vertegen woordigers van 't Rode Kruis en het Verzet, de leden van de gemeenteraad, de ge meente-secretaris, de direc teuren van Gemeente Licht en Waterbedrijven en Ge meentewerken de heren v. Vliet en Kobbe, de beeld houwer John Raedecker, de architect prof. Holt, Mevr. H. de Kat-van Zijl en vele andere genodigden en belang stellenden. Alvorens Mevr. Moonen de laan die naar haar gefusil leerde echtgenoot is genoemd, opende, sprak de burgemees ter haar toe. Hij zei dat de gemeente het passend had ge vonden om de laan mij het monument naar burgemeester Moonen te noemen ter zijner gedachtenis, die een goed bur gemeester was geweest en hij achtte het een groot voor recht dat Mevr. Moonen deze plechtigheid had willen ko men verrichten. Daarna ont hulde deze het naambord: Burg. Moonenlaan. DE ONTHULLING. De genodigden wandelden nu door de laan naar het mo nument dat een prachtige plaats heeft gekregen, omringd door heesters en struiken. Toen allen hun plaats hadden ingenomen zong de Liederta fel „Oefening en Vermaak" onder leiding van dhr. Louis Sars „Beati Mortui" van Men delssohn, waarna de voorzit ter van Waalwijks Belang de heer J. Timmermans, een rede uitsprak. Hierin herdacht hij de ge vallenen en wees hij op de plicht om hen niet te ver geten. Hij schetste in 't kort nog eens de geschiedenis van het monument en wees op het grote dat Waalwijk op aallerlei gebied tot stand had gebracht, en nu ook weer door de doden zo te eren. Het moest voor de familieleden een troost zijn te weten, dat hun doden niet vergeten zou den worden. Vervolgens begroette dhr. pastoor Heezemans, vertegen- w-oorigers van het Verzet en Rode Kruis en tenslotte Me vrouw Moonen, aan wie hij namens allen nog eens mede leven betuigde. Haar nodigde hij uit het monument te ont hullen. Mevr. Moonen begaf zich in gezelschap van de heer Tim mermans en de burgemeester naar het monument en ver wijderde 't doek dat het beeld omhulde: het beeld stelt een mannenfiguur voor die op 't punt staat neer te storten, zich met inspanning nog staande houdend, een schitte rend en imponerend beeld houwwerk. Nadat de Liedertafel „Ecce quomodo moritur" van Han del had gezongen, las de heer Timmermans het vierregelige gedicht van mevr. H. de Kat- van Zijl voor, dat aan de voet van 't monument in een steen staat gegrift: Zij vielen ter aard vóór het gloren der goudene zonne, de vrijheid, den langen nacht van den oorlog verdreef, voor ons, gespaarden. Een schoonere ochtend om ving hen, gevallen ter hemelsche gaarde, met het, den broeders ge- gevene leven, geweven uit eeuwige blijheid. Dan volgde de lange lijst van de 83 doden: de ge- fusilleerden, de slachtoffers van de concentratiekampen, zij die op de vlucht werden doodgeschoten, de slachtoffers van bom-inslag, granaten en V 1. Hun aller namen staan ook gegrift in een steen aan de voet van het monument. De aanwezigen namen en kele ogenblikken stilte in acht om hen te gedenken. DE OVERDRACHT. Alvorens het beeld aan de gemeente over te dragen, bracht de voorzitter van Waalwijks Belang dank aan allen die medewerking had den verleend aan 't tot stand komen van dit waardige mo nument aan hen die finan ciële steun hadden gegeven, aan de beeldhouwer John Raedecker, die zijn grootse conceptie zo prachtig had uit gewerkt, de firma Binder uit Overveen die het beeld had gegoten, aan de Gebrs. Verap- pe die het basement en de bank, in 1947 aan Waalwijks Belang aangeboden, hadden vervaardigd. Hij uitte zijn erkentelijk- aan prof. Holt, die de plaat sing van het basement en de inscripties had verzorgd, alles in de juiste verhouding en een grote steun was geweest bij moeilijkheden en tegen slagen. Verder memoreerde hij de samenwerking tussen bestuur, comité en burgem. Lambooy. Zonder hulp van de burgemeester, zo zei de voorzitter van W. B., zou het niet zover zijn gekomen. Ook deze wilde een mooi monu ment en hij had deze mooi aangelegde plaats aangewe zen. Hij dankte de burge meester en de gemeenteraad, die het basement en de werk zaamheden voor rekening van de gemeente hadden geno men. Hierna droeg de heer Tim merman? namens Waalwijks Belang het monument over aan burgemeester Lambooy als hoofd van de gemeente. De burgemeester aanvaard de het monument met een toespraak. Hij verklaarde verheugd te zijn namens het gemeente bestuur het kostbare monu ment te mogen aanvaarden, dat er zou staan als een brok historie. Ook hij drukte nog eens zijn bijzondere waar dering uit voor allen die er aan hadden meegewerkt. Met eerbied, respect, trots en weemoed herdacht de bur gemeester de gevallenen, voor wie dit monument was ont huld door haar, wier echtge noot als symbool van de ge meenschap zijn leven had ge offerd. Tenslotte dankte de burge meester de initiatiefnemers en de uitwerkers van het idee voor een monument en bad hij dat God de zielen der gevallenen genadig mocht zijn. Na deze rede legden de bur gemeester namens de gemeen te en de heer Timmermans namens Waalwijks Belang 'n krans aan de voet van het monument. Vervolgens defi leerden de genodigden langs het beeld en velen legden bloemen om de gevallenen te eren. De plechtigheid werd besloten met het Wilhelmus, gezongen door de Liedertafel en door allen staande aan hoord. Een treffender besluit Hoe schoon klonk eens zijn hoogste lied in jubelende tonen, hoe trouw heeft hij met ko'pren mond de vreugd'en droefenis verkond' van ons, die om hem wonen, bim - bam - bom Totdat een wrede horde kwam van plund'rende vandalen, die zoekende naar oorlogbsuit en doof voor zijn gewijd geluid hem zijne stem ontstalen, bim - bam - bom Zo bleef hij stom en droevig staan door rovershand geschonden, en sloeg vóór het bevrijdingsuur des vijands moordend oorlogsvuur hem vol met diepe wonden, bim - bam - bom Maar nu, op deze schone dag is hem het leed ontvloden, nu zingt weer zijn sonorestem een indrukwekkend Requiem bij 't „memento" onzer doden, bim - bam - bom Nieuw leven is er, nieuw geluid nu weer in onze toren, en kunnen wij bij traan en lach in zijn gelui weer elke dag de stem des Heren horen, bim - bam - bom 30 Wijnmaand 1949 dan met ons prachtige volks- liei\ een lied van trouw aan en vertrouwen op God, Ko ning efi Vaderland was niet mogelijk geweest. Met deze stemmige, treffen de herdenking van zijn geval lenen, sloot Waalwijk op waardige wijze het eerste lus trum van zijn herwonnen vrijheid. En steeds zal daar deze prachtige gedachtenis staan aan hen, die voor de vrijheid hun leven gaven. Zij zullen niet vergeten worden. (In ons nummer van a.s. Donderdag zullen wij de be langrijke redevoeringen van de voorzitter van Waalwijks Belang en van de burgemees ter in hun geheel publiceren). HOOFDAGENT C. A. KLERKS GAAT HEEN. Een typisch afscheids-cadeau. Na 30-jarige trouwe politie dienst, eerst in de gemeente Baardwijk, later in de geïn. Waalwijk, heeft hoofdagent C. A. Klerks deze dienst-met pensioen verlaten. Het gehele politie-corps, met aan 't hoofd burgemees ter Mr. Lambooy, heeft hem Zaterdagmorgen een typische en hartelijke afschcidsplecn- tigheid bereid. De wachtkamer van 't po- litie-bureau had een feestelijk tintje gekregen en het gehele politie-corps stond als een ere-haag opgesteld toen hoofdagent Klerks met zijn echtgenote daar arriveerde en in de versierde stoelen plaats nam. Allereerst sprak burgem. Lambooy als hoofd der ge meente de scheidende hoofd agent toe en schilderde hem als een typisch man, die ei genlijk een dubbel leven leid de. Naast zijn taak als agent (sinds 1947 hoofd-agent) van politie, had hij ook aan het boerenbedrijf zijn hart ver pand. Spr. karakteriseerde hem als een politieman die in het corps niet bepaald als een wetenschappelijk stootblok gold, maar toch als een man waarop men kan vertrouwen, die in het politie-corps een speciale taak had. Kwesties over loslopend vee e.d. kon hij alleen tot ieders tevreden heid oplossen. Het corps zal hem missen. Namens de gemeente uitte spr. zijn waardering en dank baarheid voor zijn trouwe plichtsbetrachting en prees zijn goede kameraadschap met de overige politiemannen. Hij bood hem, van gemeente wege, onder couvert een bij zondere gratificatie aan. Vervolgens sprak de burge meester op verzoek van het politie-corps, dat vooral de kameraadschap zeer gewaar deerd had. Het corps wilde als blijk van waardering gaarne een souvenir aanbieden, doch de keus was moeilijk, want de vertrekkende politieman denkt nog niet aan rusten, dus komt de gebruikelijke ruststoel niet in aanmerking. Kennende zijn grote lief hebberij voor het boerenbe drijf en voor het rood-bonte veeslag, heeft men gezocht naar iets dat nog aan zijn vee-stapel mankeerde. Door tussenkomst van de vee koopman C. de Jong, werd een mooi rood-bont kalf aan gekocht dat, onder grote hi lariteit vóór de zetel van de jubilaris werd geleid. Het beestje, dat prachtig met bloemen was opgesierd, keek wel wat vreemd op in die feestelijke omgeving met zo veel belangstelling, blitzlicht van fotografen enz., doch ge droeg zich overigens zeer cor rect en het gelegenheids-tapijt bleef van vreemde smetten vrij. Inspect. Hoog Antink wilde ook de echtgenote van dhr. Klerks in de hulde betrekken en bood haar onder een toe passelijk woord bloemen aan. Hoofdagent Klerks dankte de burgemeester en 't gehele corps voor deze blijken van waardering en kameraad schap en nodigde allen op een afscheidsfeestje te zijnen hui ze. JUBILEUM. Vorige week Maandag vier de de heer A. de Jong zijn 25-jarig jubileum als timmer man bij de firma H. J. van Huiten alhier. Des mox'gens om 11 uur werd de jubilaris, in tegen woordigheid van zijn echtge note en collega's, gehuldigd voor zijn trouw en ijver aan de zaak betoond. Als stoffe lijk blijk van waardering werd hem een couvert met inhoud aangeboden, terwijl z'n vrouw een fraaie bloemenmand ten geschenke kreeg. Door zijn collega's werd de jubilaris met een prachtige rooktafel verrast. In de loop van de dag lieten velen nog van hun belangstelling blij ken. De feestavond werd op een zeer prettige wijze gevierd ten huize van zijn patroon en het was reeds ver na midder nacht toen allen zeer voldaan huiswaarts keerden. STEUNT WETTIG GEZAG. Vrijdagavond j.I. had onder voorzitterschap van de Burge meester een vergadering plaats van Steunt Wettig Gezag. Er werd een plaatselijke commissie gekozen waarbij de functies als volgt werden verdeeld. Wethouder M. van Loon,voor zitter; Th. van Liempt, secretaris; J. van Heeswijk, vice-voorzitter. Leden: G. Veltman, Raaijma- kers, van Well, Hoog-Antink, GruDDelaar, J. A. van Kempen, A. Slaats, G. Klerx. Besloten werd om op korte ter mijn een propagandaavond te or ganiseren, waarbij dan enkele sprekers worden uitgenodigd. Tevens bestaat er dan gelegen heid zich aan te melden. CROSS COUNTRY. De door de Waalwijkse Rui- tervereniging „Rossinant" j.I. Zaterdag in de omgeving van Galgenwiel en Plantloon ge organiseerde grote cross, is uitmuntend geslaagd. Daar voor waren dan ook alle fac toren aanwezig. Prachtig herfstweer, een schitterende entourage in een pracht- streek, een uitstekend uitge zet parcours, grote deelname met prima materiaal, goede organisatie en grote belang stelling; wat wil men nog meer. staande W ze haa. amateurs r trlaatV, vVim R°mD pit nar: ,h'j «jo g°ed dc nar soms heen. vj Maas die u'1 het ide h ^bedeeld D, Haar inl aangepas speelde Kvrtie lan< De dui' jas mocht zijn artici spel wel i Oiadat dezi drie bedr V qua ve e?. Tegen we het jorsnee wat jren- Dat zi- best te vi 0 moet er hier veel - (den. Neem ridder Ei kregen ui dat hij ar. u't ziin het tegend zich in i« minnaar. )it was er meer tweede be jrtk aan t< iguren, er jlïjkheid. Ti rcelijke scè Zoals we zeiden was 't eenF zc,s^at mooi uitgezet parcours, maai*1'' het eiste van de ruiters heel wat, want het was niet e?. makkelijk. H. VAN ENGELEN. Na afloop was het een helt :i'n drukte in Hotel Verwiel, waa: L" de voorzitter van Waalwijk Belang met een toepasseliji- woord de prijzen uitreikte °Pmcrkf nadat de voorzitter van „Ros ode voord' sinant" de heer Jan Janser t]e u C< uit Kaatsheuvel, deelnemer; jury, uitzetters van het par cours, tijd-opnemers en schen kers van prijzen had dank gezegd. Er waren 13 prijzen, waar onder een beker van W. B. één van stal Timmermans en voorts nog verschillende an dere, geschonken door parti culieren. Na uitreiking spraken de heren van Rijswijk en voorzitter van „Hippos" uit Tilburg hartelijke dankwoor den voor deze prachtige cross in de meest ideale omgeving Zij beloofden gaarne steun voor de toekomst en wezen op de slipjacht van 19 Nov „Rossinant" kan terugzien S n op een mooi geslaagde mid- dag, in elk opzicht. De persoonlijke uitslagen komen in 't volgend nummer GESLAAGD. De heer Cor v. d. Wiel, da meskapper alhier, slaagde dezer dagen voor het te Eindhoven a. houden examen medische haar- kundige behandeling. uitgaande van het Ned. Genootschap voor Haarhygiëne. Maas er e telde. Ve kunner schreven degenen di bespraken gen bestec :?ere gang kosteres o fsen minde 'atten we kunnen v spreken hoofdroller eel zeker v r mej. v. de bewer jerg, aanbc nzo het c Becrens die het decor ha- zaal 1 heel ma' een voor E van de E volle en R.K. HUISHOUDSCHOOL. Woensdag 9 November a.s. zal de nieuwe bouw van de R.K Huishoud- en Industrieschool door pastoor Ras ingezegend worden, I evens wordt dan de nieuwe af deling aan deze school, die van opleiding tot schoenstikster, geo- pend. Om 9 uur zal de Zeer- F.erw. heer pastoor in de paro chiekerk van St. Jan een H. Mis opdragen, waarna om 10 uur de inwijding plaats heeft en om half II de opening van de cursus. s Middags en 's avonds is er voor de ouders van de leerlingen en voor de oud-leerlingen gele genheid om de school te bezich tigen. CHRISTUS KONING. Gisteren is in de Waalwijkse parochies het feest van Christus Koning weer op de traditionele |,liana_Ma plechtige wijze gevierd. In de pa- rochie van St. Jan werd aan dea WT—E viering extra luister bijgezet door AC-EindE het feit dat het feest Zaterdag avond werd ingezet met het lui- llvccl den der nieuwe klokken. He' |!oc-Wilh doet goed weer hun mooie klan ken uit de kerktoren te horen gal- iet Nederl dstrijd tege dag 6 No #rd-stadion ld, is 1: bel: Kraal khter: v. 1 aar (EDC .lidden: v. rlouw (Sp- ivoerder Voor: Ler nap ('t C Beek), Tin ivan (ADC kserves: Si tptunus), f d, Tuijn DE UI ÜjndelC IC—Zwali men en er is geen betere manier IDP-RKC rkrade1 cburgia taondia— SV-RBC It Boys Z Derde >C—Boxte K—Baarc CS-OJC om de gelovigen op te roepes naar de kerkelijke diensten. Zondagavond in het Lof werd een plechtige processie 'gehouden, waarin veel mannelijke parochia- PI GeelM nen meetrokken. I Vierd GEVONDEN EN VERLOREN. PpijnenRï Gevonden Een paar kinder- H- Gedacht- schoenen step; damespolshorlo ge; bril in étui; 2 shawls; porte- monnaie met inhoud, wit wantje stopmes. Verloren shawl; 2e paraplu- ie's; trouwring; portefeuille met inhoud; damestas met inhoud; pakje inh. kousen; bruine glacé handschoen; actetas (inh. 2 jas jes en 2 overalls). D.V.S.V. SPEELT BEATRIJS Een respectabele prestatie k- verde Betsie v. d. Pennen me: haar vertolking van de hoofdrol Beatrijs' in het gelijknamige spel waarvan D.V.S.V. onder regi' van Jac. Didden dezer dagen eni ge uitvoeringen geeft. We mogen gerust zeggen dat zij het spel gr^ tendeels droeg. En ze had waar achtig geen gemakkelijke taak want het was een toer om in <k dikwijls lange monologen leven te houden. Onze waardering voor de uitvoering geldt dan ook op eerste plaats haar en met name d< manier waarop zij het derde R' aliskamp— VCH-Zalt Vierd KFSV—RB eusden—W oekhoven- VB—Veer; TOP— Hs_om half Dijk begi k ploegen D.P.; w. Wijnèi ikman—W PPel Vc Timmerm; Duqucsno' Tiny de E Duquesno 0 de Bruine R-K.C. trap tct een a; *1. maar ee Top kei

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 2