Langstraatse Schutters WAALWYK DE LKNG5M&T Waalwijkse en Langstraatse Courant ELSHOUT HEUSDEN ut emeenteraad van Waalwijk brikantenkring LANGSTRAAT Subsidieert de Christel. H.B.S. -dredacteur cebicht antoon tielen (Tot Slot) >4VPAG 31 OCTOBER '49 p\eX- Stoom drukkerij JAN TIELEN DE ECHO \M HET ZUIDEN 72e JAARGANG No. 88 Abonnenaeut 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO' Algemene Vergadering Industrie-financiering a ons nummer van 27 October p, wij in»extenso het verslag j, secretaris van de Fabri- ^enkring Langstraat in de ^dcring van Woensdag over gelopen 5 jaar uitbracht, ^dat de heer Dercksen dit jgg had voorgelezen, bracht voorzitter hem dank, niet al- hiervoor, maar bijzonder |,et vele werk dat hij als se- jhs had verricht en het initia- dat hij getoond had. het begin van de vergade- had eerst aanvulling van het uur plaats gehad. De voor de heer J. v. Heesbeen, je mee dat de afdeling Kaats- fel in de vacature, die was (3311 door het aftreden van ^er Steenbergen, de heer J. e. Mosselveld had benoemd, lesiuursleden die aan de beurt voor periodieke aftreding, jen als herkozen beschouwd, jt er geen tegencandidater, gesteld. erder gaf de voorzitter een nicht van het verloop der ac- ot schadevergoeding voor ge- je goederen en machines. Hef dat deze actie, reeds in 1945 yinen. er momenteel iets gun- r voorstaat dan men aanvan- vreesde, althans wat de eringen op Höhn betreft. De eringen op de weermacht kon tchter gerust afboeken meen de voorzitter, want daarvan toch niets meer terecht. lat de uitbetaling van verlet- wegens doktersbezoek be deelde de voorzitter mee de Bedrijfsunie voor Fabriek- ge bedrijven had toegezegd :e deze kwestie bij de be tingen over een nieuwe CAO schoenindustrie opnieuw an in breder verband zou >n. nslotte bleek dat het meren- 'an de bedrijven in Waal- Maandag 31 October als een ttieve snipperdag zou be uwen, al kon er geen bin- e afspraak gemaakt worden, .aatsheuvel zijn vandaag alle iven pesloten, maar in Dru en Waspik hadden de snip agen al een andere bestem- gekregen, zodat daar ge- gewerkt werd. nanciering der Onderneming. a een korte pauze was het rd aan de heer A. A. v. San- directeur van de Nederland- andelmaatschappij te Amster- die zou spreken over „Dc inciering der Onderneming nu de toekomst". De zaal in Verwiel was ondertussen gelopen met belangstellenden, echter van de heer v. San- een oplossing verwachtte zijn financieringsmoeilijkhe is bedrogen uitgekpmen. De ter wees er trouwens zelf op lij geen tovenaar was die le ïlijkheden zo maar uit de weg kunnen ruimen. De grootste trde van zijn causerie was er ook in gelegen dat hij de si de van het ogenblik helder «zette. voorzitter, de heer v. Hees- hield een korte inleiding het belang van het onder- p. Hij merkte op dat de re- ig de kapitalisatie zeer moei- maakt, terwijl de devaluati oplossing niet gemakkelijker gemaakt. 3e heer v. Sandick maakte de trictie dat hij alleen zou spre- over de financiering van de delgrote bedrijven, die kwan- van 't meeste belang zijn, tormen de basis van het on- lemingsleven. Eerst nam hij nanciering van het productie fs onder de loupe, waarvan fcl de grondstoffen, de arbei- |J Honen en sociale lasten) en lileinigheid" van de belastin- van belang zijn. Voor dit pro- heproces zijn productiemidde- ig: eigen kapitaal, van fa- e of van aandeelhouders of tcredieten waartegenover som- ra echter huiverig staan. Een factor, die bij het produc tieproces aanstonds om de hoek komt kijken, zo ging de heer van Sandick verder, is de rentabiliteit van het bedrijfhiermee staat of valt de financiering van grond stoffen en arbeiders. In de loon regelingen die op het ogenblik gelden, zag de spreker een zekere accentverschuiving van loon naar prestatie naar loon volgens be hoefte, maar het loon moest ei genlijk verdiend zijn. De rentabi liteit blijft de uiteindelijke maat staf voor een gezonde onderne ming. De hoofdschotel van de cause rie betrof de financiering van het productie-apparaat, waarbij de heer v. Sandick als vaste regel stelde, dat dit gefinancierd dient te worden uit eigen vermogen. Bij leningen blijft men vastzitten aan vaste lasten, zoals rente en aflos singen. Men moet dus in ieder geval werken met risicodragend vermogen, dat b.v. verstrekt zou worden door familieleden. Maar hier zag de spreker niet veel heil in wegens de grote belastingen die oc^c op particulieren drukken. Verder noemde hij als belangrijke beleggers levensverzekeringsmaat schappijen e.d., maar ook hier zijn bezwaren vanwege de risico's die aan de financiering verbonden zijn. Ook in de Herstelbank en de Participatiemaatschapppij zag de heer v. Sandick geen oplos sing. Zij hebben geen lichte con dities en zijn meer berekend op leningen over lange termijn. De belangrijke bron die vroe ger veelal gelegen was in win sten uit de onderneming, die dit ook nu moesten zijn. baart ook grote zorgen door de belastingen en de regeling der afschrijvingen. De zware belastingen maken het uitermate moeilijk reserves te vor men en met de regeling der af schrijvingen is men op het hellend vlak gekomen, meende spreker, omdat behalve de uitgekeerde winst ook de niet uitgekeerde winst wordt belast. Voor vernieu wing en uitbreiding zijn echte- contanten nodig, waarvoor dit fonds niet gemist kan worden. Een tegemoetkoming, die wei opinie was dat het voor leerlin- verstrekken van een premie voor gen in de hogere klassen een nut- woningsplitsing was ieder het tige wijze was om wetenschap bij eens. Ook de heer Van Seters, te brengen. De hoofden der scho- maar hij vroeg toch het woord, len deelden mee dat de resultaten Want, zei hij, er waren nog bevredigend waren. Er werden films van allerlei aard vertoond, maar de aardrijkskunde speelde n voorname rol. Daarmee was de heer Brouwer wat dat betreft tevreden gesteld, maar hij merkte nog op dat er geen bedrag was opgenomen voor de exploitatie en voor de aan schaffing van films. De voorzitter meende dat dit geheel door het rijk werd gesubsidëerd. Mocht dit niet het geval zijn, dan zou het gebeuren ex. art. 101 der L.O.- wet. Dan wilde de heer De Raat nog weten of alle scholen medewer king konden krijgen voor de aan schaffing van een projectie-toe stel. Voor een school alleen zou den de kosten te hoog zijn, meen de de voorzitter, maar in combi natie met meer scholen kon het ook voor anderen. Dit toestel was echter alleen voor de St. Petrus- scholen, de St. Aloysiusschool en de R.K. Jongens-u.l.o.-school. Na deze opmerkingen ging de raad met het voorstel accoord. Zonder meer ging men accoord met het voorstel om 698 be schikbaar te stellen voor aan schaffing van een nieuwe lees methode en een bord voor de R.K. Jongensschool in de Baard- wijksestraat en om 410.50 be schikbaar te stellen voor het aan schaffen van nieuwe leer- en lees boeken voor de Nuts-u.l.o.-school. Het bestuur van de Chr. H. B. S. alhier had een subsidie ge vraagd van 150 per leerling, omdat het zich bij de opbouw der school voor uitermate zware las ten zag geplaatst. Daarom stelden B. en W. voor over het lopende schooljaar het gevraagde subsidie toe te staan. De school telt 12 leerlingen, zodat er op de begro ting 1949 600 voor wordt uit getrokken. Voor het volgend schooljaar zouden B. en W. zich dan beraden over het bedrag, om dat de subsidies voor andere scho len ook lager zijn. De raad ging met het voorstel accoord. De punten 7, 8 en 9 werden op voorstel van de voorzitter in be sloten vergadering behandeld. Bij de heropening stelde de voorzitter aan de orde de verkoop van bouwterrein op de hoek van de Burg. Moonenlaan en de Jan de Rooijstraat aan de heer C. J. van Wijk, waar de raad mee accoord t c ging. Evenzo met het voorstel om mg of mets te betekenen heeft. de d wa het monument zag spr. in de herwaardering tot staat te pachten van de heer Van op het dubbele voor machines Wjjk tQt Mei 1950 van voor 1 Januari 1940 Meer Qok met het voorstei tot het waarde hechtte hij aan de tege moetkoming dat men 30% mag afschrijven van wat men na 1 Ja nuari 1946 geplaatst heeft. Toch is het mogelijk dat men ook over deze reserve belasting moet be talen. Door de devaluatie was de on dernemer ook niet veel beter ge worden, meende de heer v. San dick. Die betekent in veel geval len een verzwaring van lasten, b.v. bij de import uit Amerika, terwijl het de vraag is of de prij zen omhoog gaan. Qp 3 November a s< zal Sprekers conclusie luidde der- Waalwijk in het pand Grotestraat halve, dat het intern kapitaal het 194 een kantoor worden geopend belangrijkste blijft bij de instand- van de Amsterdamsche Bank houding en uitbreiding van het Incasso-Bank. steeds mensen die de ernstige ge varen van de woningnood, waar onder de grote gezinnen te lijden hebben, niet inzagen. B. en W. deden wat ze konden, maar met goede wil was er nog veel leed te verzachten. Als men de nood aanvoelde dan zou men alles doen om te helpen. De heer Van Se ters dacht hierbij vooral aan de huwelijkscandidaten. Hij herinner de aan het woord: Bemin Uw evennaaste als Uzelf. Er waren er volgens hem nog steeds die wel ruimte hadden, maar er zich op allerlei manieren aan trachtten te onttrekken. Met name de huis eigenaren drukte de heer Van Se ters op het hart om alle moge lijke medewerking te verlenen. Hij meende dat B. en W. op veel te genwerking stuitten in deze. De voorzitter kon het op veel punten wel eens zijn met het be toog van de heer Van Seters. Maar. toch moest hij enkele op merkingen maken. Er waren b.v. woningen die ogenschijnlijk wel gesplitst konden worden, maar waarvan de indeling zo was dat de verhoudingen niet zouden be vredigen. Wat de medewerking van de huiseigenaren betrof, vond de voorzitter het vrij gemakkelijk om over weinig samenwerking en weinig naastenliefde te spreken. Als dat zo was dan zouden B. en W. niet schromen om maatregelen te nemen. Maar hij wees er op dat de positie van de huiseigena ren niet zo gemakkelijk is: een kleine reparatie kostte vaak meer dan een jaar huur opbracht. Over medewerking had hij trou wens niet te klagen. Er waren in Waalwijk nu nog 425 samenwo ningen, waarvan minstens de helft was aangeboden of door bespre king tot stand gekomen. Hij waar schuwde ervoor om de zaak niet eenzijdig te belichten. De rekening-courant overeen komst met de Nederl. Handel maatschappij werd voor 1950 op nieuw aangegaan voor een bedrag van 150.000. Het voorstel tot het aangaan van een geldlening moesten B. en W. intrekken, om dat ze er op het ogenblik geen kans toe zagen. Dan werd nog 't voorstel tot wijziging van de be groting 1949 aangenomen en ten slotte boden B. en W. de ge meente- en bedrijfsrekeningen over 1948 aan. In de commissie van onderzoek werden gekozen de he ren Van den Hoven, Meijs en Duyvelaar. de groep van 100—150, maar al die huiverigen, die nog nooit een concert meemaakten, maar toch weten dat het „niets voor mij" is. De Kunstkring heeft het voor de jeugd wel extra aantrekkelijk gemaakteen sterk gereduceerde entréeprijs doet ons een jeugd verwachten, die in de toekomst een zuiverder muzikale cultuur op moet bouwen dan we nu hebben. ETALAGE-VERLICHTING. Wij vestigen de aandacht van belanghebbenden nadrukkelijk op de in dit nummer voorkomende mededeling van de directie der gemeente-licht- en waterbedrijven, betreffende de etalage-verlichting gedurende de piek-uren van No vemberFebruari. Belangrijk is dat men 'n etala ge-verlichting in die tijd mag ge bruiken, wanneer men zich schrif telijk verbindt niet meer dan de helft te gebruiken van het in de etalage- en winkelverlichting ge- installeerde vermogen van 't vo rig jaar. Men leze verder de mededeling. KILINOA-HAWAIIANS. Donderdagavond traden in Mu sis Sacrum voor een klein publiek dé Kilinoa-Hawaiians uit Eind hoven op. Zij wel niet alleen, want er was nog een accordeon- wonder, twee zingende Zwervers, concurrenten van Scholte en Van 't Zelfde, een jodelaar, enz., maar deze Zuidzee-musici waren toch de clou van de avond en ze had den dan ook groot succes. Een conferencier hield de zaal tussen de nummers bezig met grappen. De liefhebbers hadden het deze keer ongetwijfeld naar hun zin en daar was het tenslotte om begon nen. WEER NAAR HUIS. Met het troepentransportschip „Waterman", dat op 5 Novem ber in Rotterdam wordt verwacht, zullen repatriëren uit Waalwijk: s.m.a. C. H. v. d. Zande, Grotestraat 1: uit Drunen: sold. A. A. Cales, Kleinstraat 4: uit Raamsdonksvcer: sold. G. B. Stoop, IJzerstraat 6. Met het troepentransportschip „Empire Brent", dat op 7 Novem ber in Amsterdam verwacht wordt, zal repatriëren: korp. W. N. v. d. Wiel, le Crispijnstraat 124, Waalwijk. De passagierslijsten liggen op ons bureau ter inzage. Langstraatse Schuttersbond. MEDEDELING van de GEMEENTE LICHT- EN WATERBEDRIJVEN, WAALWIJK. Aan het einde der vijf Bonds- concoursen, die dit seizoen zijn gehouden, sluiten we met 'n over zicht van de behaalde prestaties. In totaal konden 20 punten wor den behaald. Iedere schutter kan aan de hand van onderstaande lijst zijn persoonlijke capaciteiten zien. De besten waren W. van Kasteren van St. Blasius Heus- den met 19 punten, B. v. d. Ho ven van St. Jan Kaatsheuvel met 18 punten en Th. Buijs van St. Catharina Herpt met 19 punten. De drie 18-punters zijn G. van Hemert van St. Blasius Heusden, W. de Kort en G. v. d. Eijndc van St. Catharina Herpt. Er is dit seizoen vrij goed ge schoten. Met een dankwoord aan allen die op enigerlei wijze heb ben medegewerkt om deze versla gen te kunnen doen plaatsen en de hoop uitsprekende een volgend seizoen dezelfde steun te mogen ontvangen, sluiten we dan dit sei zoen af. w. pt. str. Th. Buijs St. C. Herpt 5 19 W. v. Kasteren St. B. Heusden 5 19 B. v. d. Hoven St. Jan Kaatsheuvel '5 19 G. v. d. Eijndc S. C. Herpt 5 18 Hierna werd de met gebed gesloten. vergadering NIEUW KANTOOR TE WAALWIJK van dc Amsterdamsche Bank Incasso-Bank. bedrijf, maar dat op dit gebied niet veel mogelijk is. De heer v. Heesbeen dankte voor de uiteenzetting en meende er de les uit te moeten trekken dat de ondernemers zich moeten bezinnen hoe ze hun bedrijf zul len financieren door een zakelijk en deskundig beleid. De discussie die er op volgde, leverde niet veel nieuws op. Al leen kwam de wens naar voren dat de vakgroepen de regering zouden verzoeken de schijnwin sten, die door de devaluatie kun nen ontstaan, van belasting vrij te houden en dat het door de zware belastingen en de onmoge lijkheid om reserves te kweken, moeilijk, haast ondoenbaar zal zijn de bedrijven te financieren, zowel w»t de' vernieuwing van machines als grondstoffen betreft, vooral voor kapitaal-intensieve bedrijven. In zijn vergadering van 1.1. Donderdag besloot de raad van Waalwijk o.m. overeenkomstig het advies van B. en W. de nieuwe Chr. H.B.S. met een subsidie te steunen. De heer Van Seters nam punt 9 te baat om enige op merkingen te maken over dc woningnood en het be schikbaar stellen van woonruimte. Uit de mond van de voorzitter vernamen we dat er nog 425 samen woningen zijn in onze gemeente, waarvan minstens de helft uit aanbod of dank zij overleg. a de opening deelde de voor- stelling van max. 1000 aan het burgemeester Lambooy, me- dat de heer Pulles verhinderd oni aanwezig te zijn. De no- 1 werden zonder opmerkingen esteld en alle ingekomen ïn voor kennisgeving aange- tQ. het voorstel tot beschikbaar- bestuur van de Sint-Petrusscholen voor aanschaffing van een pro jectietoestel voor de vertoning van leerfilms, informeerde de heer Brouwer wat de taak van een dergelijk leermiddel in het onder wijs was. De voorzitter antwoord de hierop dat het de algemene Tot directeuren van dit kantoor werden benoemd de Heren M. Roelofs en J. A. de Waal. Eerstgenoemde is tevens direc teur van de Incasso-Bank N.V. te Kaatsheuvel. De heer J. A. de Waal was tot dusverre verbon den aan het kantoor te 's-Herto- genbosch van de Amsterdamsche Bank Incasso-Bank te 's-Her- togenbosch als bijzonder procura tiehouder. DE NIEUWE ZWITSERSE FIRMA LANDIS EN GYR. Met een maatschappelijk kapi taal van 500.000. verdeeld in 500 aandelen van 1000, is op gericht de Landis en Gyr N.V. te Waalwijk, fabriek van electro- technische apparaten enz. In het maatschappelijk kapitaal wordt deelgenomen door Landis en Gyr a.g. te Zug (Zwitser land) voor 225 aandelen, die worden volgestort door overma king van 'n bedrag in vrije Zwit serse francs fat een tegenwaarde van 87.500 gulden en door in breng van goederen tot 'n waarde vn 137.500. Bovendien neemt ir. P. J. Plaisier deel voor 75 aan delen, die in contanten worden volgestort. De heer E. Huber, bedrijfsingenieur bij Landis en Gyr te Zug is tot directeur be noemd. CHOPIN-AVOND IN MUSIS SACRUM. Donderdag a.s. speelt Gerard Hengeveld. Iedere krant en ieder tijdschrift heeft een of meer artikelen ge wijd aan de honderdste sterfdag van Frédéric Chopin. De radio heeft hele cycli aan hem gewijd en het concertleven in de gehele wereld heeft hem geëerd. Chopin is populair, ook bij de grote massa, die achteloos de con certzalen voorbij loopt of hen die maar niet snel genoeg de radio op een ander station kunnen over schakelen als ze horen Beetho ven, Mozart, Bach. Chopin, als componist veel een- rijdiger dan de andere groten hij schreef bijna uitsluitend piano muziek en dan nog meestal voor de piano als solo-instrument heeft toch grote betekenis, ook voor de muzikale vorming. Zijn études, polonaises, mazurka's, walsen, „liggen" in het gehoor, men kan deze begrijpen, men kan de bedoeling van de componist verstaan. Dit is met de anderen vaak niet het geval en daarom is de niet gevormde toehoorder er „bang" van. Dan vormt Chopin heel vaak de schakel naar de klassieken. Over het algemeen houdt men mee# van pianomuziek dan van viool, cello e.a. instru menten. Daarom zal vaak na de bewondering voor Chopin die ko men voor de pianoconcerten van Mozart, waar de pianopartij dui delijk hoorbaar is en 'n zuivere melodiek heeft. We moeten Chopin dus niet al leen dankbaar zijn voor de vele prachtige pianowerken die hij schreef, maar ook als inleider. Ook Waalwijk krijgt zijn Cho- pin-avond op 3 November in Mu sis Sacrum. De Kunstkring heeft Gerard Hepgeveld uitgenodigd. Hengeveld behoort tot die pianis ten die zich speciaal op Chopin toelegden en is dan ook een van de allerbeste Chopin-spelers. Een hele avond Chopin Voor de liefhebbers van prach tige muziek een unieke gelegen heid om Chopin te horen spelen in 'n kleine zaal, zoals Chopin zelf bij voorkeur optrad in de Pa- rijse salons om de zeer eigen sfeer die daar hing. Chopin schreef zijn muziek niét voor de grote concertzalen, maar voor besloten kring. De zaal van Musis Sacrum leent zich daarvoor uitstekend en heeft bewezen een goede accous- tiek te bezitten, zodat alle facto ren voor een prachige avond aan wezig zijn. We hopen dat de zaal van Mu sis stampvol zal zijn, niet alleen met het gewone concertpubliek, BURGERLIJKE STAND. Geboorten Maria J P dv A v Veldhoven-Sprangers. Marti- nus A G zv G J A Smit-Pulles te Loonopzand. Henricus A M zv F J v d Gouw-de Kloe. Le na en Cornelia dochters van M C Rosenbiand-van der Schans re Sprang-Capelle. Petrus M zv H C Vermeulen-Leijtens Adri- ana A dv P M Molegraaf-Nieu- wenhuizen. Petra M dv J J Koedijk-van Haaren. Christi ans C zv B Besters-Schapendonk Dilia A dv W Oostdyck-Blom te Sprang-Capelle. Mattheus J zv M P Kuijsten-van der Mast. Overlijden Dingena M Laros 58 jaar chtg van P J van Wezen beek te Loonopzand. Anna Kuijsten 67 jaar echtg v P Blom. B. v. Eggelen Pr. Jul. VI. 4 L. Kouwenberg S.C. Herpt 5 Arn. de Kort S.B. H'den 4 S. v. Eeuwijk idem H. Baniering S.C. Herpt P. Fitters idem v. Berkel St. J. K'heuvel M. Kops idem C. v. d. Aa OLVS Elshout 5 W. dc Louw St. Cr. Bes. 5 J. v. Beijnen S.A. B'wijk 5 J. Baaijens idem J. v. Huiten idem G. de Kort S.C. Herpt Th. Siegers idem J. Brouwers S.B. Heusden H. Koos S.J. Kaatsheuvel Jos. K'erks OLVS Elshout 3 J. v. Huiten St.Cr. Bcsoijen 4 H. de Jong S.A. Baardwijk 3 H. Brouwers S.B. Heusden 3 H. v. Nieuwstad St. Jan Kaatsheuvel C. v. d. Ven idem W. E'shout idem A. Oerlemans idem Mej. Oerlemans idem v. Bergen Henegouwen S.B. Heusden 4 M. v. d. Wiel OLVS Elshout 3 H. v. Dongen S.C. Resor J. Klerks St. Cr. Besoijen 3 A. v. d. Wens S.C. Herpt 4 B. Lamoen Pr. Jul. Vlijmen 4 Mej. v. d. Griendt idem 3 W. v. Heivoort S.B. H'den 3 BetreftEtalagcvcrlichting gedurende de piek-uren. Zoals bekend kan ontheffing worden verleend van het verbod tot gebruik van etalageverlichting aan degene die zich schriftelijk heeft verbonden tegenover het bedrijf waarvan hij electrische stroom betrekt om niet meer dan de helft van het in het vorig jaar voor etalage- en winkelverlich- ting geïnstalleerde vermogen af te zullen nemen. Op verzoek van dc Bedrijfs groep Detailhandel heeft de Ka mer van Koophandel te Waalwijk zich bereid verklaard om bemid deling te verlenen bij het tot stand komen van bovenbedoelde verbintenissen. Aan belanghebbenden wordt hierdoor medegedeeld dat ten kantore van genoemde Kamer van Koophandel (Raadhuis) op a.s. Woensdag. Vrijdag en Zaterdag 2, 4 en 5 Nov., telkens van 9 12^2 uur> gelegenheid bestaat tot het tekenen van de verbintenissen en het afhalen van de verklaring (Raambiljet). De Directeur, P. G. VAN VLIET. G. v. Hemert S.B. Heusden 5 18 Ff- Kolsteren S.J. K'heuvel 3 W. de Kort S. C. Herpt 5 18 Joh. Klerks O.L.V.S. Elsh. 5 17 M. v. Leeuwen S.B. H'den 4 16 M. v. Ooijen S. B. H'den 5 16 C. Elshout St. J. K'heuvel 5 16 C. de Kort Cz. S.C. Herpt 5 15 P. Berkelmans St. Crispijn Besoijen 5 16 G. v. Heesch St. Ambr. B'wijk 5 15 J. Broeders Pr. Jul. Vlijmen 5,15 A. v. d. Griendt, idem 5 15 H. Klerks O.L.V.S. Elsh. 5 55 J. Verboord Pr. Jul.Vlijmen 5 15 Th. Sperber St. J. K'heuvel 5 15 C. de Kort Jr. S. C. Herpt 5 15 A. de Kort Nz. S.C. Herpt 5 15 W. Pulles St. A. Baardw. 5 14 C. v. Muilekom St. Cr. Besoijen 5 14 G. v. Beijnen St. A. B'wijk 5 14 G. de Wilt S.C. Herpt 5 B. v. Balkom S. J. K'heuvel 5 Jos. v. Sprang S.C. Herpt 5 14 A. v. Buul St. A." B'wijk 4 14 F. v. d. Wiel O.L.V.S. Elshout 5 H. de Wilt S.C. Herpt 5 M. Luijben Pr. Jul. Vlijmen 5 J. v. d. Donk S.B. Heusden 5 Th. Pulles St. A. B'wijk 5 W. v. d. Broek idem 5 A. Verhoeven S. C. Herpt 4 M. de Kort S.B. Heusden 4 J. v. d. Oever idem 4 G. v. Keulen O.L.V.S. Elshout 5 J. v. d. Wiel idem 4 W. Fitters S.C. Herpt 4 A. v. Bladel S.B. Heusden 5 B. v. Cromvoirt St. Jan Kaatsheuvel 3 E. de Haan O.L.V.S. Elsh. 4 Mej. Collard idem 3 Mej. A. Mcrkx idem 3 P. Lommers OLVS Elsh. 1 B. Verhoeven idem 1 N. v. Dongen St. Cr. Bes. 4 A. v. Huiten S.A. B'wijk 1 J. Kuis Pr. Jul. Vlijmen 3 A. de Vaan idem 2 Mej. Broeders idem 3 W. v. Wijk S.B. Heusden 2 J. v. d. Wiel OLVS Elsh. 5 Jan Merkx idem 4 P. v. Dommelen idem J. v. d. Aa idem J. v. d. Water S.A. Baardwijk K. de Hart S.C. Herpt Mej. N. v. Wijk idem G. v. Engelen Pr. Jul. VI. 2 P. v. Buul idem 3 C Diepstraten idem 3 P. v, Deursen S.B. H'den 1 A. A. Fitters idem M. v. Cromvoirt 1 1 1 1 A. Veltman OLVS Elshout 3 1 St. Jan Kaatsheuvel J. v. Hest idem D. v, Cromvoirt idem W. Klerks idem 4 S. Fitters Idem 4 A. v. d. Gouw St. Cr. Besoijen 5 H. de Louw idem 4 L. v. Huiten S.A. Baardw. 3 A. de Kort Cz. S.C. Herpt 4 J. de Kort idem 4 HuwelijksaangiftenA A van Riel 24 jaar en A J M v Wezen beek 24 jaar beiden alhier. A P Verhof 21 jaar alhier en W M J Mulders 24 jaar te Tilburg. HuwelijkenG v Oosterhout 37 jaar te Sprang-Capelle en M j. Luijben Pr. Jul. Vlijmen 4 J v Alphen 35 jaar alhier. D F. Luijben idem Buijtendorp 26 jaar te Loonop- W. Venis idem zand en J C v d Pas 20 jaar al- Molenschot St.J. K heuvel 4 hier. J H A de Bont 27 jaar A. v. Logten OLVS Elsh. 5 te Renkum en A J Vermeer 25 jaar alhier. E Jacquemard 29 jaar te Oss en J C M v d Meijs 26 jaar alhier. IngekomenA G v d Pluijm (wed Pelgrim) van Tilburg. Ca en C Blankert van Zierikzee. N J I Rodewijk van Alkemade F L J Hoppenbrouwers en ge zin van Nijmegen. L N J van Bladel van Leusden. - P H J v Velthooven (echtg van Leyen) en gezin van Kleef. J M van der Heijden (echtg Raaymakers) van Loonopzand. Vertrokken A R van Dinteren naar Loonopzand. - M J'v Al phen naar Sprang-Capelle. W A Vugts naar Loonopzand. P W v Eeten naar Semarang. B H Barkel naar Breda. Th C van den Brand naar Vlijmen. 12 12 12 12 11 11 11 11 11 10 10 10 P. Klerks idem J. Fitters S.C. Herpt 1 J. v. d. Weijenberg Pr. Jul. Vlijmen 2 W. v. Bladel idem 2 G. Schmidt St. J. K'heuvel 1 B. v. Heesch idem 1 L. Klerks OLVS Elshout 2 G. v. Engelen idem 2 A. Gelen, idem 2 G. d. Teuling S.C.Besoijen 2 J. v. d. Meijs idem 1 H. v. Buul Pr. Jul. Vlijmen 1 A. de Leeuw S.B. Heusden 1 A. Elshout St. J. K'heuvel 1 J. v. Es, A. de Haan, D. Elshout, Mej. Schuurmans en L. v. d. Wiel, allen van OLVS Elshout, allen 1 L. de Louw St. C. Besoijen 1 K. de Leeuw S.A. Baardw. 1 5 5 5 5 5 5 5 5 4 4 4 4 1 4 4 4 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 2 2 2 2 2 2 2 N. Klerks idem 1 Mej. Prinsen, Mej. Weij enberg en B. Ruremonde van Pr. Jul. Vlijmen allen 1 0 J. v. d. Hoven, P. Mikkers en K. v. Dun van St. Jan Kaatsheuvel, allen 1 0 Mr. SCHOKKING BURGE MEESTER VAN DEN HAAG. Mr. F. M. A. Schokking, sedert 1946 burgemeester van Alphen aan de Rijn, is boenemd tot bur gemeester van 's-Gravenhage en wel met ingang van 1 December. Mr. Schokking, die tot de Chr. Hist, richting behoort, is 5 Mei 1908 te Dordrecht geboren als vierde zoon van mr. dr. J. Schok king, de latere minister van Jus titie en Staatsraad, die toen Ned. Herv. predikant te Dordrecht was. Buurvereniging „De Wolfshoek". Dinsdagavond hield de buurt vereniging „De Wolfshoek" een bestuursvergadering tot vaststel ling van het winterprogramma. Tot voorzitter werd gekozen de heer W. C. v. Sprang. In het kindercomité werden benoemd de dames Annie Smits en Annie v. d. Lee. Voor onze jonqens in In- dië kunnen geld en giften in na- tura (die niet aan bederf onder hevig zijn) worden ingeleverd bij Jos Vrijhoeven, Wolfshoek 36 en bij Bertus Schapendonk, Schei dingstraat 26. Zeven jongens uit Wolfshoek zijn in Indië, van wie één dit jaar nog thuis wordt ver wacht. Verder zal op 6 Novem ber a.s. een dansavond worden gehouden. Het St. Nicolaasfeest voor de kinderen zal weer op de gebruikelijke wijze worden ge vierd. Besloten werd verder nog dit jaar een komische scènes- of duetten-avond te houden, vooral voor de ouderen, die niet aan de dansavond kunnen deelnemen. Een en- ander zal per circulaire worden bekend gemaakt. Algemene Ledenvergadering van het R.K. Wit-Gele Kruis. Woensdagavond te circa half acht vergaderde in de Jongens congregatie het Wit-Gele Kruis onder presidium van de waarn. voorzitter de heer P. v. Huiten. De heer v. d. Brink las de jaar verslagen voor, die een goede kijk gaven op de vereniging en een terugblik wierpen op de grote verdiensten van de ontslapen voorzitter met zijn twee medebe stuurders. Voor deze pioniers werden op deze vergadering nog gebeden gestort door de aanwezi ge leden. Uit het financiële jaarverslag bleek, dat dit met een nadelig saldo moest worden afgesloten. Aan de orde was aanvulling bestuursvacatures, ontstaan door het overlijden van de voorzitter de heer H. Muskens. de heer H. v. Engelen en de heer P. v. Loon. Vrouwelijke candidaten waren door het bestuur ingediend, n.l. mevr. Jansen-Luijben, mevr. Ver- meer-v. Loon en mevr. Muskens- de Wilt. Daar geen der aanwe zige leden hierop enige aanmer king had, werden genoemde da mes bij acclamatie gekozen. De heer P. v. Huiten, die mo menteel vicevoorzitter was, werd met op 1 na algemene stemmen tot voorzitter gekozen. De heer v. Huiten dankte de leden voor het in hem gestelde vertrouwen en hoopte al zijn krachten aan te kunnen wenden in het belang van het Wit-Gele Kruis. De vereniging telt 288 leden. Hierna kwam het gesprek op de contributieverhouding en de hulp die door het Wit-Gele Kruis wordt of kan worden verleend. Als iemand die lid is der vereni ging, uittreedt, kan hij geen hulp verwachten voor hij zijn achter stallige contributie over al de ja ren na zijn uittreden heeft vol daan. Dit ontlokte de heer Veltman de opmerking dat er personen zouden kunnen zijn die hun con tributie niet meer zouden kunnen betalen en daardoor van alle hulp verstoken zouden moeten blijven. De heer Adr. v. d. Wiel be toogde dat de contributie voor niemand een bezwaar kan zijn, daar de bestuursleden bereid zijn om dc contributie in elke vorm in ontvangst te nemen. De heer Veltman vroeg of niet ieder een reglement kan krijgen, daar men over 't geheel slecht op de hoogte was van de werkzaam heden en de financiële toestand der vereniging, en men zou dit kunnen laten betalen. Men zou hiertoe trachten te komen. De heer Jansen stelde de vraag of, wanneer iemand hulp nodig had van een kraamverzorgster, deze dan geheel gratis was. Deze vraag werd ontkennend beant woord, daar dit de draagkracht van de kas ver te boven gaat. Van de rondvraag maakte de geest, adviseur gebruik om de nieuw benoemde voorzitter te fe liciteren met het vertrouwen dat hij van de leden heeft mogen on dervinden. Voorzitter zijn wil niet alleen zeggen de vergaderingen leiden, maar wil zeggen voorgaan zoals ook z'n voorganger deed. Laat daarom ook van u de ac tie uitgaan die nodig is. Bewerk met uw medehelpers de leden, wat ge kunt doen op verschillende manieren. Ook het stimuleren van het vergaderingbezoek achtte spr. van belang en ieder lid moet door drongen zijn van het belang van het Wit-Gele Kruis, een onmis bare vereniging in de parochie. Repatriëring. Onze dorpsgenoot de heer P. Lommers, Schanswijk alhier, die reeds sinds drie jaar in Indonesië zijn militaire dienstplicht vervult, hoopt 6 November a.s. scheep te gaan om naar zijn geboorteplaats terug te keren. Er bestaan plan nen bij de Zangvereniging waar van soldaat Lommers lid is. op een enigszins passende wijze hem een ontvangst te bereiden. Gemeenteraad. Openbare vergadering van de raad dezer gemeente op 3 Nov. 1949 des avonds 8 uur. Agenda 1. Opening. 2. Vaststelling notulen vergade ring 29 September 1949. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldle ning bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten ter finan-

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 5