runen SHOUT W2LALWYK Waalwijkse en Langstraatse Courant NEUSDEN VLIJMEN HAARSTEEG SPRANG CAPELLE WASPIK RAAMSDONKSVEER GEERTRUIDENBERG ,aANDAG 7 NOV. 1949 ilgever (ialwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TDELEN jofdredacteur JAN TIELEN DE ECHO Wt HET ZUIDEN |PGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. Ongeluk met dodelijke afloop. Donderdagmiddag even over -naif had alhier een ongeluk laats met dodelijke afloop, waar- de heer H. Verhoeven, met- ^r-aannemer, oud 68 jaar, het jchtoffer is geworden. De heer Verhoeven begaf zich 3 genoemde tijd per fiets van jj werk naar huis en werd in ^Grotcstraat ter hoogte van de Rederij van M. v. Delft achter- ,jÜ door een op hol geslagen aard met wagen van de land- ijqwer A. Vissers. Op genoemde laats moest Verhoeven ook een jjstaande bakkerswagen passe- e. Blijkbaar heeft Verhoeven de jjtt van de toestand niet opge- ^kt en passeerde dan ook de 3gen, met 't gevolg dat hij door K op hol geslagen paard met agen werd geramd, terwijl dit vens ter plaatse kwam te val- r. Verhoeven kwam onder het |end paard terecht en was vrij- i! op slag dood. irgerlijkc Stand over Oct. 1949. Geboorten Leonarda A M dv A Pulles-v Heeswijk. Cor- |is H zv W v Drunen-Bruur- ju. Joannes A M zv A van arooij-v Haaren. Wilhel m-a M dv A J v Rooij-v Delft. Maria J dv Th J v Delft-Hen- iks. Adrianus zv Th J van Jft-Hendriks. Johanna A M A Klerks-Brekelmans. Mpr- j H J M dv M J v Hu!ten-v ]ft. Johannes A C M zv A Gcrks-Sniiders. Wilhelmina G v Ballekom-Smits. An- lias G G zv P W v Sambeek- !ersel. Hendrikus M zv G C las-v Korsten. Leonardus J zv L J Knippels-Snelders. nrica J Fr M dv G v Tuijl-v Ben. Jverlijden: Godefridus Peijnen- rg 86 jaar. Petrus Th J M Aa 2 jaar. {uwelijken: Wilhelmus v Delft jaar en Wilhelmina H de uw 30 jaar beiden alhier. melius Snellen 33 jaar te H^a- en Maria J Smits 26 jaar al- - Hendrik A v Oversteeg jaar te Sprang-Capelle en ria A Verhoeven 23 jaar al- S. W. G. >e grote propagandavergade- I voor het instituut Steun jttig Gezag zal alhier naar wij jnemen, gehouden worden op November a.s. Thuiskomst. )nze dorpsgenoot A. Cales ar- eerde Zaterdag j.l. in Drunen een verblijf van pl.m. 2x/i jaar de tropen. Evenals de andere igens. die reeds repatrieerden, chtte ook Cales een hartelijk thaal. Welkom thuis. ortvereniging „de Wolfshoek". let bestuur van de Buurtver- ging is overeengekomen met 't van Engelen uit Waalwijk op 20 Nov. a.s. 's avonds 7 't Veilinglokaal een Du- taavond te geven, let belooft een succesvolle jod te worden. Zij verzorgen uitgebreid programma en on- verwachtingen zijn dan ook hoog gespannen. Par. Ontwikkelingsavond. 'rijdagavond 11 Nov. om 7 u. ties zal in het Jongenspatro- fi de eerste ontwikkelingsavond iden gehouden. Spreker op de- avond is de ZeerEerwaarde tt; Adam, met als onderwerp: ttitvoor iedereen", let onderwerp zegt op zichzelf ids voldoende om in grote ge- naar het patronaat op te es. Men houde dus deze avond i-0ok de dames zijn zeer wel- t ook zij behoren tot iedereen. Vertrek naar de Missie. Missiepater de Zeereerw. ttt Herman Jozef van Huiten caze Parochie zal deze maand trnaar zijn missiegebied terug- BL Voordat hij echter deze grote aanvaardt zal hij Zondag a.s. Nov. in onze parochiekerk on- r alle drie de H. Missen een cfaidspredicatie houden waar- fan gecollecteerd zal worden r de Missie aldaar. -en goede reis en Gods rijkste en vergezelle Pater van Hul- °P zijn reis en gedurende zijn far verblijf in de Missielanden Borneo. Handboog „Victoria". Zondag na de Hoogmis zal •andbooqschutterij „Victoria" maandelijkse algemene leden- Nering houden in het stam- van de Gez. Klerks alhier, far lid wordt op de vergade- verwacht. jadering St. Nicolaascomité. a.s. 8 Nov. zullen t- Nicolaascomité en de af- krdigden van de K.A.B. in Nering bijeenkomen om de elijkheid van een St. Nico- faest te overwegen. Schitterende verbouwing. e van ouds bekende levens- den- en genotsartikelenzaak c wed. M. v. Beurden heeft een fraaie verbouwing ondergaan. Het timmerwerk werd uitgevoerd door Ch. Lommers Mzn. en de lichtinstallatie door L. v. Enge len. Alles heeft een fris en gezel lig aanzien gekregen, waardoor de klant zich thuis kan voelen. Vergadering Buurtcomité. Dinsdagavond 8 November zul len de buurtbewoners van de Schanswijk bijeenkomen ter be spreking van de feestelijke ont vangst van de militair P. Lom mers, die thans in Indonesië zijn militaire dienstplicht vervult. De heer Lommers is 6 November scheep gegaan. Deze vergade ring, die ook door mensen die buiten de Schanswijk wonen, be zocht kan worden, zal gehouden worden in de zaal van de gez. Klerks en zal te 8 uur aanvan gen. Elshout's Middenstanders gaan actie voeren. In overleg met de Drunense ne ringdoenden is besloten om van 19 Nov. tot 5 December a.s. een grootscheepse winkelactie te voe ren. Alle deelnemende winkeliers zullen gedurende die tijd bij de aankoop en contante betaling van een gulden een genummerde bon afgeven. Een loting zal dan de gelukkige aanwijzen die voor 100.—, 75.-, 50.-, 25.-, f '0.5.of 2.50 kunnen kopen bij een of meerdere aange sloten winkeliers. Voor de kinder-etalagewed- strijd, het ontdekken van fouten in de etalage, zullen eveneens fraaie prijzen worden beschikbaar gesteld. Meer en meer worden de klanten aangetrokken om hun in kopen te gaan doen in de zaken uit hun eigen gemeente. Massa doorlichting. Dat een massa doorlichting op t.b.c. wel nuttig en wenselijk is, hiervan getuigt het feit dat bij het alhier gehouden röntgenologisch borstonderzoek een 12-tal geval len geconstateerd werden. De meeste patiënten zullen door een bedkuur van enkele maanden wel weer opgeknapt zijn, maar het nuttige blijkt toch wel duidelijk hieruit, dat deze personen anders hadden blijven lopen tot slechts een jarenlange verpleging in een sanatorium genezing had kunnen brengen. Moge het spoedig wet worden dat alle personen, groot of klein, verplicht worden zich enkele malen per jaar te laten onderzoeken. Brabants Orkest. Het Brabants Oskest komt 26 November- a.s. in Heusden een concert geven. Gezien het grote succes dat het orkest oogstte bij zijn eerste optreden in Heusden en de grote roep die er van uit gaat, is het wel te verwachten dat de zaal ditmaal te klein zal zijn. Om zeker te zijn van een plaats, is tijdig plaatsbespreken dus wel wenselijk. Proefvaart. Het door de firma De Haan en Oerlemans gebouwde motorschip .Elisabeth B" voor rekening van Gebr. Broere, hield op de Nieu we Waterweg haar proefvaart. De afmetingen zijn Lengte 46 m., lengte tussen LL. 42 m., de breedte hoogspant 7.40 m., hoog te 3.15 m., draagvermogen 450 ton. Het schip is uitgerust met 'n Bronsmotor van 500 P.K. Sinterklaasactie en HollandBelgië. Dat onze Hollandse ploeg het daar in Rotterdam met 1—0 zou verliezen, was een wedden op glad ijs. Toch werd deze wed strijd door enkele personen ge wonnen. Jammer voor ons Neder- 'andse team. Echter behoeft dit voor de grote St. Nicolaasactie in Vlijmen geen enkel bezwaar te zijn om deze niet door te zetten. Zo dachten er de verschillende Standsorganisaties tenminste over toen deze actie, uigaande van de K.A.B.besproken werd. En het is weer in orde. De K.A.B. zal met medewerking van de R.K. Middenstand, de Jonge Boeren stand, de Vrouwenorganisatie van de kath. arbeiders, de Boeren bond, de Boerinnenbond en de overal in Nederland bekend staande Spoorwegarbeidersbond hier ter plaatse een grote St. Ni colaasactie voeren, om daardoor elke kleine peuter uit elke stand of rang een echte St. Nicolaas- vreugde te bezorgen. Hiertoe geeft het niet welke club van sport de wedstrijd wint of verliest, zaak is dat dit gezamenlijk opgezette doel in combinatie slaagt. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst en zo ook de Standsorganisaties in Vlijmen. Een schitterend idee van de gezamenlijke organisaties om alle kinderen een mooie dag te bezorgen en de ouders ,met hun peuters aan de hand aan de goe de Sint voor te stellen, die straks uit zijn mars de gaven zal uitde len, die door u allen zijn bijeen gebracht. Toont belangstelling in deze mooie geste en geeft straks met gulle hand uw bijdrage. Hel is voor de kleine kinderen, die hog geloven in en blij zijn met de goede Sint. En wij steunen dit mooie plan van harte en bevelen het zelfs gaarne aan. Vergadering. Dinsdagavond 8 Nov. vergade ring van de R.K. Middenstand in café v. d. Hout (de Braai). Bespreking winkelweekactie, Sinterklaasactie enz. Opkomst dringend gewenst. Visclub De Hut. Zondag 13 Nov. vergadering van de Visclub De Hut in café Vismalen. Aanvang 5 uur. Daar in deze vergadering een huldiging zal plaats hebben in verband met het 25-jarig lidmaat schap van Joh. v. Heivoort, wor den alle leden op tijd verwacht. Eenieder weet wat het lid Joh. v. Heivoort steeds voor de Vis club De Hut geweest is; trouw nam hij steeds deel aan de grote hengelconcoursen te Arnhem, Nij megen, Tilburg, Waalwijk en Heusden. Eenieder kent Hannes, vooral om zijn mooi vissen had hij grote bekendheid en telkens was de eerste prijs in de vorm van een medaille of lauwertak voor hem. Jammer dat de Duit sers hem al zijn mooie prijzen hebben ontnomen, anders zou hij zeker a.s. Zondag hiermee uitge dost zijn geweest. Doch dit alles zal geen bezwaar zijn en de Vis club De Hut staat Zondag weer een mooie avond te wachten. Gouden bruiloft. Vrijdagavond had in het café v. d. Hout (de Braai) een verga dering plaats van de buurt van de gouden bruiloft Ekels-Kuijs. Toen te ruim 8 uur de voorzit ter, de heer Meesters, allen ver welkomde, was de opkomst be vredigend. Er werd een program ma opgemaakt. De rijvereniging gaf haar volle medewerking en verschillende wagens gaven zich op. Voor de bruidjes enz. kwa men plannen naar voren voor een eventuele koude dag. Voor het maken van een ereboog werden de juiste mannen aangezocht en eveneens voor het halen van mast. De aanwezige dames gaven zich spontaan od voor het maken van rozen. Alles had een vlot verloop en er was volle mede werking. Degenen die nog niet bij een wagen waren aangesloten, konden zich opgeven bij het be stuur; voor wagen enz. wordt gezorgd. Alles wijst er op dat de ze gouden bruiloft zal staan in 't teken van een ouderwetse brui loft. Vergadering Brandrampencomilé. Dinsdagavond 8 uur had in het café v. d. Hout een vergadering plaats van het Brandrampenco mité, waarbij waren uitgenodigd een afgevaardigde van alle be staande vak- en standsorganisa ties en van alle andere verenigin gen. De opkomst was bevredi gend. Onder de aanwezigen was bur gemeester v. Hout, die in korte trekken een nadere toelichting gaf op de huis aan huis bezorgde cir culaires. Spr. bracht dank aan de pers voor haar breedvoerig verslag en hoopte op alle mede werking van de verenigingen om de getroffenen van de twee laat ste branden de helpende hand te bieden. Daarna gaf burgemeester van Hout het woord aan de voorzit ter, de heer M. v. Wagenberg, die zeide weinig toe te voegen te hebben, daar burgemeester van Hout in zijn uiteenzetting het doel van deze bijeenkomst had weer gegeven. Spr. vroeg aan de ver enigingen in welke vorm zij hun medewerking konden verlenen om gelden bijeen te krijgen. Direct kwamen plannen naar voren en allen gaven hun volle medewer king. De harmonie Concordia wilde een rondwandeling maken door het dorp, met als collectan ten de brandweerlieden. Dit idee had de volle instemming. Toneel verenigingen werkten mee, alsook de voetbalvereniging voor 't spe len van een wedstrijd. Zo kwa men tal van verenigingen met voorstellen en verschillende zou den op de eerstkomende verga dering de zaak eens nader bespre ken. Tevens zal een loterij wor den gehouden. Een voorstel kwam naar voren betreffende het aanwerven van donateurs, welk voorstel werd toegejuicht. Eveneens kwam een voorstel naar voren betreffende het geven van bruikbare meube len, welk voorstel eveneens in dank werd aanvaard. Nog werd besloten binnen 8 dagen aan de secretaresse A. v. d. Hout, door te geven, wat elke vereniging wilde doen, waarna het gehele programma zou worden bekend gemaakt. Daarna werd nog dank ge bracht voor de trouwe opkomst en medewerking, Rondgang door het Dorp. De Harmonie Concordia maak' te Zondagmiddag een muzikale rondwandeling door het dorp met medewerking van de Brandweer lieden als collectanten, om gelden bijeen te verzamelen voor het brandrampencomité. De opbrengst zal nader worden bekend gemaakt. Utile Dulci gaf in Nieuwkuijk een uitvoering, waarvan de op brengst werd afgedragen aan het Brandrampencomité. Voor dege nen die geldelijke bijdragen willen storten is het giro-nummer 412863 ten name van W. Kuijs, penning meester. Bevrijdingsfeesten. Zaterdag en Zondag werden in Vlijmen de bevrijdingsfeesten ge houden. In verschillende café s was er gelegenheid tot dansen. De be langstelling was matig. Biljart-competitie '49-'50. Voor Woensdag 9 Nov. staan de volgende wedstrijden op het program. In café Oremans: Poe delvrees AGeen Verschil B. In café Peijnenborg O.B.K. BNooit Volleerd B. In café van Eggelen Nooit Volleerd AO.B.K. A. In café Boom Geen Verschil APoe delvrees B. Postduivenver. De Zwaluw. Zaterdag 12 Nov. jaarvergade ring van de Zwaluw in café B. Oremans. Aanvang 7 uur. Agenda: 1 Opening, 2 Jaar overzicht voorzitter, 3 Voorstel bestuur splitsing bestuursverkie zing, 4 Bespreking feestavond, be noeming feestcommissie, 5 Bespre king tentoonstelling Drunen en Vlijmen, 6 Mededeling Brand rampencomité, 7 Bekendmaking kampioenschappen 1949, 8 Be stuursverkiezing, 9 Bespreking be zoek Kampioensdagen Tilburg en Amsterdam, 10 Rondvraag en slui' ting. Vergadering op boete ver plicht. K.A.J.-actie. Deze winter zal er een her nieuwde actie worden onderno men om onze K.A.J. nieuw leven in te blazen. Door diverse om standigheden en tevens door te zwakke leiding en daardoor van zelf verslapping door de leden, is deze jongeren-vereniging enigs zins in verval geraakt. Er zal nu getracht worden om door propa ganda belangstelling bij onze jon gens te kweken voor deze schone vereniging. In deze tijd van gees telijke en materiële verzwakking is het vooral voor de jongens die over enkele jaren de toekomst van de maatschappij vormen toch zeke.' een gebiedende eis goed ge vormd te zijn, om een behoorlijke plaats in de maatschappij van thans en in de toekomst te kun nen innemen. Daarom dienen de jongens te beseffen dat alleen door goede vakkennis en daarnaast ook kennis der sociale wetten wat te bereiken zal zijn. Jongemannen, grijp daarom iedere kans die u, door lid te zijn van een actieve K.A.J. kosteloos wordt geboden aan, om je steeds meer te ontwik kelen en te vormen tot een man in de maatschappij. Breng je kostbare tijd niet door met het gaan staan praten op hoeken van een straat of iets der gelijks, maar bedenk dat de toe komst voor je worden zal wat je er zelf van te maken wenst. De K.A.J. biedt u, zij het dan in be scheiden mate, de eerste kansen. Binnenkort zal er een beroep op jullie worden gedaan om weder om een actieve K.A.J. te vormen, die een voorbeeld voor de omlig gende plaatsen zal moeten vor men. Het bestuur stelt zich ten doel direct een aanvang te maken met het geven van een aantal ont wikkelingsavonden op velerlei ge bied. Bedenk dat alles1 gaat om u, jonge arbeiders! Ongeval. Zaterdagmorgen had de arbei der Sj. Timmermans, werkzaam bij de lederfabriek De Kroon te Waalwijk het ongeluk met zijn hand tussen een prentmachine te geraken, waardoor drie zijner vin gers ernstig werden verwond en hij zich onder geneeskundige be handeling moest stellen. Toen zijn vader, eveneens werk zaam op reeds ^genoemde fabriek op zijn motor huiswaarts keerde, slipte hij bij het nemen van een scherpe bocht en kwam in botsing met een vrachtauto, waardoor zijn motor ernstig werd beschadigd en hij zelf een geblesseerde voet op liep. Gelukkig liepen deze onge vallen voor beide nogal goed af. Kiescollege Ned. Herv. Kerk. Tot lid van het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk alhier is qekozen de heer J. v. d. Hoven Czn. Geref. Kerk. In verband met de periodieke aftreding van de heren Wachtels van den Berg en J. van Dronge- len, zijn door de kerkeraad der Geref. Kerk alhier de volgende dubbeltallen gesteld voor de ver- kiezinq van ambtsdragers: voor ouderlinq de heren A. C. Fijan en W. Slender en voor diaken de heren K. Hofman en J. C. Va- rossieau. N.E.O.S.D.O., 2—1. Zaterdagmiddag heeft het tref fen plaats gevonden tussen de bei de Sprangse voetbalverenigingen N.E.O. en S.D.O., die momenteel beide de bovenste plaatsen bezet ten. Dat het een wedstrijd zou worden waarin ook de zenuwen een rol speelden was logisch en is vooral in de eerste speelheltt tot uitdrukking gekomen. Er is aan weerskanten niet gespeeld zo als men dit van beide clubs ge woon is. Hoewel de wedstrijd dik wijls hard en fors was, kan men toch niet zeggen dat er is is ge speeld zoals velen verwacht had den, met ruw en oneerlijk spel. Dit was ook veel te danken aan de goede leiding van de scheids rechter. Wat de wedstrijd betreft het volgende S.D.O., dat de toss gewonnen had, koos de vrij sterke wind mee, zodat N.E.O. de aftrap had en direct op het SDO-doel afstorm de. Het eerste kwartier werd er aan de zijde van NEO een prima partij voetbal gespeeld, doch daar na was het SDO dat steeds in de meerderheid was en na ongeveer 30 minuten spelen wisten zij via haar midvoor de leiding te ne men, 01. Dit doelpunt bracht de gemoe deren een beetje in onrust en er kwam weer wat leven in de Neo- voorhoede, die een slap partijtje voetbal speelde. Zij smaakten echter 2 minuten voor rust het genoegen via haar rechtsbuiten de stand op gelijke voet te brengen, 1—1. Na de rust had NEO de wind mee en wist toen ook van dit voordeel gebruik te maken. Zij waren het die toen het meest in de aanval waren, met twee bui tenspelers die hun voorhoede di verse kansen gaven, die deze geboden kansen meestal jammer lijk om zeep bracht, door te lang te wachten met schieten, zodat zij dan een tegenstander aantroffen die hen het schieten belemmerde, want de S.D.O.-achterhoede was er steeds als de kippen bij om geen speler een goede schietkans te ge ven als deze in het bezit van de bal was. Toch was het N.E.O. die na ongeveer 10 minuten spelen na de rust de leiding nam via haar links binnen, toen de bal die bijna op de uitlijn was, nog keurig op tijd door de rechtsbuiten werd gestopt die na 'n duel met de SDO back te hebben gewonnen, de bal prach tig voor doel bracht, waar hij door de linksbinnen werd inge schoten, doch op een verdediger afketste, doch er toen weer direct als de kippen bijzat om een twee de schot te lossen dat roos trof en alzo de stand op 21 bracht, in welke stand geen verandering meer kwam. Het einde kwam dus met een 21 overwinning voor N.E.O. IJsclub „Eendennest." In de zaal Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart komt de Ca- pelse IJsclub „Eendennest" vana vond om 8 uur in jaarverqaderinq bijeen. Aan de orde komt, behalve ver slagen van secretaris en penning meester, verkiezing van drie be stuursleden, wegens periodieke af treding van de heren A. H. Kerst, fac. Versteeg, en B. Spierings. Gemeente-ambtenaar benoemd. Tot commies ter gemeente-secre tarie van Sprang-Capelle is be noemd de heer L. J. Kuiper, thans ambtenaar ter gemeente-secretarie te Beesd. Nieuwe beschermheer. Het bestuur van de muziekver eniging Kunst na Arbeid heeft Dr. N. L. Gerlach bereid gevonden op te treden als beschermheer der vereniging. Bezoek beroepen predikant. De bij de Ned. Herv. gemeente 'e dezer plaatse beroepen predi-, kant Ds. K. Poot te Barneveld, is voornemens a.s. Woensdag 9 de zer een bezoek aan onze gemeente te brengen en des avonds half 8 in het kerkgebouw in de Dienst des Woords voor te gaan. Algemene Ledenvergadering Volksonderwijs. In de zaal van de heer Pruijs- sers bij het Station Capelle— Nieuwevaart hield de afdeling Sprang-Capelle van Volksonder wijs Vrijdagavond een algemene ledenvergadering waarvoor slechts geringe belangstelling bestond. De voorzitter, de heer Polder vaart, opende deze bijeenkomst en drukte er zijn leedwezen over uit, dat zo bitter weinig leden van hun belangstelling blijk ga ven. De notulen der vorige leden vergadering werden na voorlezing goedgekeurd, evenals de versla gen van de secretaris-penninq- meester, de heer J. Kraak, over de laatste drie jaren. De reke ning en verantwoording over deze jaren werden nagezien en in orde bevonden door een commissie, waarin zitting hadden de dames Mevr. Gerlach en Mevr. Polder vaart. Besloten werd de bestuurs verkiezing wegens periodieke af treding en ter aanvulling van de vacature, ontstaan door het be danken van de heer J. Michaël. aan te houden tot een in 't voor jaar te houden vergadering. Nadat nog besloten was in de tweede helft dezer maand voor de leden en hun huisgenoten een ge zellige avond te organiseren, waarvoor de toneelvereniging Harmonie" uit Oosterhout zal worden uitgenodigd sloot de voor zitter deze vergadering. Op thuisreis. Onze vroegere dorpsgenoot de sergeant verpleger H. Koenen, die 1 Oct. 1946 voor het vervullen van zijn militaire plichten naar In donesië vertrok, is thans aan boord van het troepenschip Vo- lendam op weg naar het Vader land. Serenades. De muziekver. Kunst na Arbeid maakte Zaterdagnamiddag haar opwachting bij Dr. N. L. Ger lach, die op uitnodiging van het bestuur bereid was gevonden op te treden als beschermheer der vereniging. Nadat het muziekge zelschap met een pittige mars tot voor de woning van de nieuwe be schermheer was gemarcheerd, bracht de voorz. der vereniging de heer v. Nieuwenhuijzen, Dr. Ger lach in hartelijke bewoordingen dank voor zijn bereidwilligheid de ere-functie van beschermheer te aanvaarden. Spr. sprak de hoop uit dat Dr. Gerlach, die blijk heeft gegeven veel voor het plaat selijk verenigingsleven te voelen, tal van jaren deze hoge ereplaats zal mogen innemen. In zijn dankwoord liet de be schermheer uitkomen dat hij he' tot hem gericht verzoek op hoge prijs stelde en dat hij met genoe gen deze uitnodiging had aangeno men, waarna hij bestuur en wer kende leden een verfrissing aan bood. Na deze serenade bracht de mu ziekvereniging nog een muzikale groet voor de woning van haa' ere-voorzitter, de heer J. Michaël welke geste door de heer Michaël ten zeerste werd gewaardeerd. Dankstond voor het gewas. In de Ned. Herv. Kerk aan de Loonsedijk wordt a.s. Vrijdag avond een dankuur voor het ge was gehouden, in welke dienst hoopt voor te gaan Ds. Haver kamp uit Veen. Het was een typische naboot sing van ons hedendaags zaken leven en belichtte de moeilijkheden en lasten waarmede een midden stander zoal te kampen heeft. De spelers hadden een dankbaar pu bliek voor zich. De adviseur Kap. Luyck sprak nog een opwekkend woord. Te 12 uur sloot voorzitter G. Nollen de bijeenkomst. Solisten-concours. Te Vught werd een solisten concours gehouden. Onze dorps genoot dhr. M. Verschuren van de Kon. Harmonie De Eendracht, behaalde aldaar in afd. Uitmun tendheid de le prijs met lof. Hij kwam uit met fluit. Proficiat Aanbesteding. De bouw van 6 transformator huisjes werd onderhands aanbe steed als volgt: J. Lodewikus, R'veer 35.000 J. v. Laarhoven, R'veer 34.600 ra. Leijten en Zn., R'donk 34.200 Fa. Mertens en Weterings, R'veer 32.800 Fa. v. d. Bouwhuizen, 's-Bosch 32.225 Fa. Gebr. Oome, R'donk 31.912 Fa. Nijsen, 's-Bosch 31.128 Kano-film. De Kano-club De Donge orga niseerde op Vrijdag een avond voor haar leden en bezoekers. Het was een grote eer voor de vereniging dat de voorzitter der Ned. Kanover. dhr. Koster uit Den Haag in hun midden was. De voorzitter opende de avond, waarna enkele Franse en Engelse St. Nicolaas. Het St. Nicolaas-comité werkt weer even ijverig als vorige jaren en heeft van de H. Man reeds de verzekering weten te krijgen dai hij wederom een bezoek zal bren gen aan deze gemeente en wel op Zondag 27 Nov. a.s. Om deze dag voor de kinderen wederom tot een onvergetelijke te kunnen maken, werd door dit comité een collec te gehouden en bestaan de plan nen om ten bate van deze actie een toneeluitvoering te laten ge ven in hotel Roovers op Zaterdag 12 November a.s. Hieraan zal waarschijnlijk medewerken de Bossche toneelvereniging De Ko meet, met de bekende speler, onze oud-plaatsgenoot de heer A. van Hooren, belastingambtenaar te Den Bosch, die niet alleen in zijn woonplaats, maar ook alhier be kend staat als een goed toneel speler. Deze vereniging hoopt het bekende blijspel Over twaalf da gen... tegen middernacht, voor het voetlicht te brengen. Wanneer de uitvoering doorgang vindt, zal eenieder trachten een plaatsje te bemachtigen, omdat men dan zal kunnen genieten van een mooi to neelstuk, goed spel en daarbij nog steun verleent aan het goede doel. Toneelspel. Naast het bovengenoemde blij spel op Zaterdag 12 Nov. in ho tel Roovers, presenteert de toneel vereniging De Kon. Harmonie uit Oosterhout op Zondag 13 Nov. in de zaal van hotel van Ierse!, on der regie van J. de Jong 't toneel spel Achter de wolken schijnt toch de zon. Dat groenten uit eigen tuin töch het best zijn, zal de toneelvereni ging Henri Belletable tonen op Zaterdag 19 en Zondag 20 Nov. a.s., wanneer zij in de zaal bij de St. Theresiakerk het bekende to neelspel Verschroeide aarde, van Arie van de Lugt voor het voet licht zal brengen. Sinds de enkele jaren dat deze vereniging bestaat, heeft zij zich een naam verwor ven, die velen naar deze uitvoe ring zal doen gaan. En ongetwij feld zullen zij wederom niet te leurstellen. Als bijzonderheid kun nen wij U mededelen, dat voor 't eerst dames zullen medewerken. R.K. Middenstand. De Middenstandsver. St. Fran- ciscus vergaderde Donderdag j.l. in de zaal van Huis ten Deijl. Als spreker hierin viel te beluisteren de in onze parochie zeer bekende pater Melchior, met als onder werp: Sociaal, juist nu. Ook de verenigingen van R'donk en Geer- truidenberg waren door verschil lende leden vertegenwoordigd. *De spreker oogstte na zijn spreekbeurt veel bijvalsbetuigin gen.. De toneelver. Kunst en Genoe- qen uit Haarsteeg bracht het to neelstuk achter de wolken schijnt toch de zon, voor het voetlicht. 72e JAARGANG No. 90 Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. TEL.-ADRES „ECHO". kano-filmpjes werden vertoond, alsmede een film van de Olym pische spelen, in kleuren-opname, die pas uit Engeland is overgeko men en voor het eerst draaide. De heer Koster hield een zeer interessante uiteenzetting over de ze bij uitstek mooie watersport, waarbij hij een aandachtig publiek voor zich had. Te 11 uur werd deze mooie avond besloten. Reünie. Ter herdenking van het feit dat 40 jaar geleden op 1-11-1909 het derde regiment vesting-artillerie in deze gemeente gelegerd werd, is door de oud-onderofficieren van dat onderdeel een reünie ge houden, waarbij ongeveer een tien-tal oud wapenbroeders elkan der met dame ontmoetten. In hotel Stal hadden zij een ge zamenlijk dinerf voorafgegaan door een klein borreluurtje. Van zelfsprekend maakten deze oud onderofficieren een excursie door de gemeente (tevens om oude be kende hoekjes nog eens in herin nering te roepen) en bezochten ook de voor hen oude kazerne, waartoe zij welwillend in de ge legenheid werden gesteld. Tot slot brachten zij een bezoek aan de oudheidkamer en verdere beziens waardigheden. Nieuwe recruten. In de loop van deze week zul len ongeveer 170 nieuwe recruten der pontonniers in de kazerne al hier worden ondergebracht. GESLAAGD. De heer Dorus van Liempt alhier slaagde te Den Haag voor het 3e gedeelte notaris- )xamen en wel aldus bevor derd tot candidaat-notaris. Hij is op 't ogenblik werk zaam op een notaris-kantoor te Gouda. Geslaagde en familie van harte proficiat. ERE-TENTOONSTELLING JAN VAN DELFT. De Kunstkring Tilburg or ganiseert in Kunsthandel Donders aldaar van 18 Nov. tot 3 December een ere-ten- ..oonstelling van werken van Jan van Delft, ter gelegen- neid van de 70ste verjaardag van deze bekende kunstschil der. Deze tentoonstelling werd wegens ziekte uitgesteld en wordt nu gehouden op boven genoemd tijdstip'. Er is een ere-comité ge vormd, waarin o.m. zitting neeft de voorzitter van Waal- wij ks Belang, de heer J. Tim mermans. VEDEHOVA. De geschiedenis van de naaimachine lijkt blijkbaar niet buitengewoon aantrek- Kelijk, als men mag afgaan op de belangstelling die de le zing, verzorgd door de N.V. Singermaatschappij en geor ganiseerd door Vedehova in Hotel Verwiel, Donderdag avond trok. Die belangstelling was tehminste erg klein. Toch zit er ook in een pro zaïsch ding als een naaima chine nog wel enige roman- eerste jaren van haar bestaan, tiek, uiteraard vooral in de zoals men uit de geschiedenis kan leren. Het is te hopen dat Vede hova een volgende keer meer succes boekt, wanneer zij een lezing organiseert. KYNOLOGEN VERENIGING „WAALWIJK en OMSTREKEN". Hedenavond om 8 uur zal in de zaal van Hotel De Twee Kolommen een algemene ledenvergadering worden ge houden. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen van de gehouden algemene ledenvergadering van 26 Sept. 1949. 3. Ingekomen stukken en mededelingen. 4. Stemmen leden Raad van Beheer. 5. Tentoonstelling U.Z.G. op 12 en 13 Nov. te Utrecht. 6. Gratis verloting onder de aanwezigenvan een lap stof. 7. Rondvraag en sluiting. GOED NIEUWS VOOR ZELFVERZORGERS. Naar wij vernemen is voor vee en vlees een regeling ge troffen waardoor ook de zelf- verzorgers bij het slachten hunner varkens voor een ver goeding in aanmerking ko men. Deze regeling is echter al leen van toepassing voor var kens die centraal, dus op het slachthuis geslacht worden. De suppletie bedraagt even wel voor de slagers 55 ct. per kg. Tegenover de geringe kosten aan het slachten op 't slachthuis verbonden, kan een zelfverzorger voor een varken van bijv. 100 kg. ƒ55.- sup pletie ontvangen. 't Is dus voor de zelfver- zorgers van het grootste be lang zich nader van deze re geling, waardoor ook voor hen het varkensvlees veel goed koper wordt, op de hoogte te stellen. DENK OM UW VUILNISBAK. De politie is momenteel be zig met een controle op de vuilnisbakken. Vele worden overvol geladen of zonder deksel op straat gezet. Hier zal de politie bijzonder op letten. Men is dus gewaar schuwd. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: Ceintuur voor damesmantel; hondje (ter rier); kerkboek; étui met in houd; zakmesje; vulpendop; vulpen; twee paarden; zwart étui met zilveren rozenkrans; wit wantje; baret; bruine handbeschermer; damespols- norioge; enveloppe inh. pa pier. Verloren: vulpen, prikband, armband, rozenkrans in étui, bruin jongensoverhemd, wol len kinderwant, damespols horloge. UITVOERING CHR. VERKENNERS „JAN DE ROOIJ". De Chr. Verkenners „Jan de Rooij" uit Sprang gaven j.l. Za terdagavond in het gebouw voor Chr. Belangen, Besoijensestraat al hier een uitvoering. De hopman der verkenners, de heer D. de Vries, heette de aanwezigen wel kom en zei dat de groep, die aan vankelijk alleen uit jongens uit Sprang bestond, sinds enige tijd is uitgebreid en nu ook leden uit Waalwijk telt, waarom men be sloot ook in Waalwijk een avond te organiseren. Het ligt in de be doeling in het a.s. voorjaar nog maals een uitvoering te geven. Na een leuke voordracht ten beste te hebben gegeven, voer den de verkenners enige oefe ningen E. H. B. O. uit, die de jongens goed afgingen en waarbij bleek dat zij zonodig in staat zijn bij ongevallen eerste hulp te ver lenen. Door de heer de Bont uit Waal wijk werden enige films vertoont, o.a. een prachtige kleurenfilm en een oranjefilm ter gelegenheid van de geboorte van Prinses Marijke, die zeer in de smaak vielen. Na de pauze werd door de ver kenners een spel in drie bedrijven „De Geheime Zender" opgevoerd. Dit spel houdt in, dat de jongens bij het in gebruik nemen van een amateurs-zendapparaat een gehei me zender horen, die berichten uit zendt waaruit blijkt dat een over val op een bankgebouw wordt voorbereid. De verkenners stellen de politie op de hoogte en met medewerking van de verkenners worden de inbrekers op heterdaad betrapt. Na elk bedrijf werden de jongens met een luid applaus be loond. Door vaandrig Bogers werd een slotwoord «sproken. Het was een mooie avond.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 5