DELEN Waalwijkse en Langsiraatse Courani ELSHOUT HAARSTEEG SPRANG RAAMSDONKSVEER HOE DE JONGENS IN INDONESIë OVER ONS BLAD DENKEN. MAANDAG 14 NOV. 1949 Uitgever Waalwjjkse Stoomdrukker ij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN DE ECHO VM HET ZUIDEN t 72e JAARGANG No. 92 Abonnenaert 15 ceot per weeK 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". N. C. B.-nieuws. Dezer dagen werd op een alge mene bijeenkomst van de NCB afd. Drunen en Elshout, door een vertegenwoordiger van het boek- houdbureau van de NCB, de heer Vromen, een causerie gehouden over verschillende boekhoud- en belastingvraagstukken in het boe renbedrijf. Deze bijeenkomst was speciaal voor dit doel belegd. De opkomst was matig, doch de RKJB was goed vertegenwoor digd. Het zou ons te ver voeren een beschrijving te geven over spreker s uitgebreide causerie over bovenstaande vraagstukken. Spr, behandelde in zijn inlei ding de personele-, de grond- en de inkomstenbelasting en ging daarna zeer uitvoerig spreken over de vermogensaanwasbelas- ting, de vermogensheffing ineens en niet te vergeten de pas ook voor de boer geldende onderne mingsbelasting. Speciaal behan delde spr. het in te vullen formu lier voor de vermogensheffing in eens. Spr. wees er ook op dat 't boekhoudbureau van de NCB zich beschikbaar stelt om bij het invullen van de genoemde formu lieren behulpzaam te zijn. Speci aal dient nog vermeld dat bij 'n voldoende aanvrage om hulp het hureau in Drunen een zitdag zal houden. Onder een voldoende aanvrage wordt verstaan pl.m. 6 tot 10. Leden van de NCB die bij het invullen van de genoemde formulieren bijstand wensen, kun nen zich opgeven bij de voorzit ter of secretaris alhier. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd druk gebruik ge maakt. Vermelding verdient ook nog dat het boekhoudkundig bu reau van de NCB zijn diensten ook nog beschikbaar stelt voor het bijhouden of bijwerken van de bedrijfsboekhouding der leden van de NCB. De kosten hiervoor bedragen pl.m. 30.— per jaar per 10 H.A. Het jongensgilde uit Drunen brengt 'n oud gebruik weer in ere. 11 November vierde het Jon gensgilde, dat St. Maarten tot pa troon heeft, naamdag. De dag be gon met een groepsmis, opgedra gen door de aalmoezenier. Na deze H. Mis was er een vlaggen- parade met toespraak door de hoofdleider. Des avonds ging het jongens- gilde een oud gebruik in ere her stellen door het houden van een St. Maartenstocht. Voorop gin gen tamboers en hoornblazers en daarna kwamen de fakkeldragers. De in een indrukwekkend ge waad gestoken St. Maarten, geze ten te paard, werd ergens in het dorp afgehaald en met veel tam tam ging het naar het burgemees ter v. d. Heijden-plein, waar door de E.A. heer burgemeester A. Snels het St. Maartensvuur ont stoken werd. Onmiddellijk daarna zongen de jongens enkele gilde- liederen. waarna de hopman de boodschap voorlas van de hoofd commissaris Baron van Voorst tot Voorst. Deze boodschap spoorde de jongens aan het voor beeld van hun grote patroonhei lige na te volgen.- D" aalmoe-en ier snoo-^e jaar steeds trouw te blijven aan LV--- Sfa klaar." Vele inwoners van Drunen vonden deze St. Maartenstocht nog iets ongewoons. Dit behoeft echter niet, want het jongensgilde heeft niets andgrs gedaan dan n oud aebruik in ere hersteld en deze St. Maartenstocht zal voort aan ieder jaar worden gehouden. Op weg naar huis. Onze dornsgenoten H. Velt- huiisen en A. v. Son zijn vanuit Indonesië op weg naar huis en zullen waarschijnlijk op 28 No vember alhier arriveren. Welkom thuis. RKDVC nieuws. De competitiewedstrijd DVC 1 Heusden 1 werd afgelast. Winkelactie. De winkelactie welke door de middenstanders van Drunen en Elshout is georganiseerd voor het tijdvak van 19 November tot en met 5 December, belooft 'n suc ces te worden. In totaal zullen 84 middenstanders aan deze actie deelnemen. Zaterdag a.s. zal de officiële opening plaats hebben door de E.A. heer burgemeester Snels. In ons volgend nummer komen wij nog op een en ander terug. Aanbesteding. De openbare aanbesteding van de nieuwe R.K. Bijzondere Jon gensschool zal Donderdag 17 No vember plaats hebben. Ontwikkclingsavond. Heden, Maandag 14 Novem ber, zal de derde vormingsavond worden gehouden door de KAB afd. Drunen. De spreker van deze avond is de Eerw. Pater Adam met als onderwerp ..Bezit voor iedereen". Ook een zeer actueel en belangrijk onderwerp, dat zeer zeker de belangstelling verdient. Aanvang van de avond om 7.30 uur precies in het gymnastieklo kaal. Vergadering St. Nicolaas-comitc. Het St. Nicolaas-comité verga derde met afgevaardigden van de KAB, teneinde te komen tot één St. Nicolaasfeest. Er werd over eengekomen dat St. Nicolaas, wanneer hij zijn rondrit door het dorp had gedaan, aan de kinde ren beneden 6 jaar zijn geschen ken zou uitdelen. Getracht zal worden een oplossing te vinden om het volgende jaar in samen werking met de KAB en de buurt schap Wolfshoek te komen tot één St. Nicolaasfeest en één trac- tatie. Eerste parochiële ontwikkelingsavond. In de zaal der Jongenscongre gatie had de eerste parochiële ontwikkelingsavond plaats en de zaal was goed bezet. De Z.E. Heer Pastoor opende deze bijeenkomst met de christe lijke groet en heette allen, bijzon der de Z.E. spreker, van harte welkom. Hierna gaf hij het woord aan de Z.E. Pater Adam, die een lezing hield over „Bezit voor ie dereen". Bezit is dat, waarop men eigendomsrechten kan doen gelden, echter met inachtneming van de algemene wetten en rech ten van anderen. De hoge waar de van de mens is zijn zelfstan di,gheid. Daarom is slavendom niet te aanvaarden; wel dienst baarheid. Bezit is daarom voor de mens een noodzakelijk iets om zijn zelfstandigheid te kunnen handhaven en verdedigen. Duidelijk zette spr. uiteen dat bezitspreiding, d.w.z. ieder even veel, practisch onuitvoerbaar is. Bezitsvorming door allen die deel nemen aan de productie, d.w.z. de ondernemers en de arbeiders, is mogelijk en mag alleen met handhaving van het eigendoms recht van anderen. Na het grote belang van de kleine en middelgrote bedrijven te hebben aangetoond, betreurde de spr. dat er bij de middenstand dikwijls zo weinig belangstelling bestaat voor de P.B.0. Practisch werd spr. toen hij de ouders aanspoorde de kinderen de spaarzaamheid weer bij te brengen. De jeugd moest zich geen behoefte gaan kweken. Veel zou kunnen worden opgelost wan neer allen zich lieten leiden door de grote beginselen van 't Evan- qelie en als broeder en zuster in Christus hun rechten, maar ook hun plichten nakwamen. Niet het stoffelijk, maar het geestelijk be zit was hoofdzaak en zou veel chaotische toestanden kunnen op lossen. i Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. De Z.E. Heer Pastoor dankte de gewijde spre ker voor zijn interessante en dui delijke uiteenzetting. Buurtschap Schanswijk. In het café van de gez. Klerks kwam de buurtschap Schanswijk bijeen in een speciaal belegde vergadering, om te bespreken hoe men de terugkerende militair P. Lommers en in de toekomst de andere militairen die uit Indonesië terugkeren, zal ontvangen. De heer D. v. d. Brink opende deze bijeenkomst met de christ. groet en heette allen welkom, maar sprak er zijn teleurstelling over uit dafhet bestuur of afge vaardigden van Kath. Thuisfront niet anwezig waren op deze bij eenkomst, temeer daar z.i. het ontvangen van repatriërende mi litairen meer een aangelegenheid was voor heel de parochie. Besloten werd daarom maar dat de buurtschap het zelf maar zal regelen. In het bestuur werden gekozen: D. v. d. Brink, voorz., f. Jansen, secr.-penn. en tot le den de heren P. v. Huiten, H. Portier, A. v. Huiten, J. v. Ven- rooij, Er. v. Dommelen" eu J. van Kooij. In de loop van deze of be gin volgende week zal gecollec teerd worden voor een cadeau. De collectanten hopen op n rui me bijdrage per gezin en steun en nulp bij eventuele werkzaamhe den, als huisversiering, het halen van de benodigde mast, enz. De voorzitter de heer D. v. d. Brink, sloot deze bijeenkomst on der dank voor de grote opkomst en de betoonde belangstelling. Ongeval. De landbouwer P. S. werd door een stoot van een kalf zodanig getroffen, dat opneming in het Ziekenhuis noodzakelijk geacht werd. W inkelwcck-actie De officiële opening van de winkelweek-actie alhier zal plaats vinden op Vrijdagavond 18 Nov. te 7 uur in café H. v. Hoorn- De opening zal geschieden door de Edelachtb. Heer Burgemeester van Drunen en Elshout. De Ker kelijke Fanfare zal haar medewer king verlenen. De etalagewedstrijd begint op 21 en eindigt op 30 Nov. De uit reiking der prijzen aan de kinde ren geschiedt te Elshout om 2 uur in het Patronaat, door St. Nico laas. Alle schoolgaande kinderen, ook die uit Drunen, zullen hierbij welkom zijn. De prijzen voor de etalagewedstrijd worden geëtaleerd in de etalage van dhr. J. Elshout te Drunen, Grotestraat 253. De door de kinderen ingevulde formulieren moeten voor of op 1 December wederom op school worden ingeleverd. V. A. B. Donderdagavond hield de Vrou welijke Arbeidersbeweging een feest- annex ontwikkelingsavond in de zaal van J. v. üyen. De voorzitster opende deze bij eenkomst met de Chr. groet en heette alle aanwezige vrouwen van harte welkom, speciaal de geestelijke adviseur kapelaan Glaudemans. Het doel van deze avond was door een gezellige en leerrijke bijeenkomst het contact tussen de leden te verstevigen en hen een avond de huiselijke zor gen te ontnemen. Een vertegen woordiger van een zeepfabriek was uitgenodigd een demonstratie te komen geven met het wol-was middel Echfalon. Op duidelijke en leerzame wijze werd de aanwezi gen de werking van dat product gedemonstreerd. Tevens werden door een aantal meisjes enkele reidansen uitgevoerd en werd de avond met muziek omlijst. Ook kwam het oprichten van een reis- kas ter sprake. Aan het einde sprak de geestelijke adviseur nog enkele opwekkende woorden, waarna deze avond door de voor zitster op de gebruikelijke wijze werd gesloten. Feestavond. In café Kooien organiseerde de Hoevense Buurtvereniging een feestavond, die in alle opzichten geslaagd mag genoemd worden. De accordeonnist en humorist Kipping uit Hedikhuizen zorgde er wel voor dat de lachspieren danig in beweging bleven. Ter af wisseling werd een stoelendans uitgevoerd, die zeer in de smaak viel. Tevens werden de jongens in Indonesië niet vergeten en de gehouden collecte bracht ruim 20 op. Het einde van deze gezellige avond kwam dan ook te vroeg. K. A. J. De oproep, gedaan door de geestelijke adviseur en het bestuur van de Kajotters, tot weder-op- richting van deze jongeren vereni ging, is niet tevergeefs geweest. Zeer velen hebben zich weer aangemeld om de K.A.J. opnieuw te doen herleven. Maandagavond zal in café Koo ien de eerste grote vergadering worden gehouden, waar alle jon gens worden verwacht. Gemeenteraadsvergadering. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Heusden op Donderdag 17 November 1949, des avonds 8 uur. Agenda 1. Opening. 2. Vaststelling notulen verga dering 3 November 1949. 3. Mededeling ingek. stukken. 4. Verzoek van de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van Chr. Kleuterscholen te Go- rinchem om subsidie. 5. Verzoek Chr. Gemengde Zangvereniging om subsidie. 6. Vaststelling gemeentebegro ting met de daaroij behorende be- arijisbegrotingen en begrotingen van de Burgerlijke Armoesturc-n over 1^50. 7. Voorstel van buig. en wet houders tot het aangaan van een rekening courant overeenkom.^ yrool ÏGU.ÜOO. 8. vV ïjziging gemeentel <egro ting 1949 en vaststelling begroting Woningbedrijf 1949. 9. Uoeakeuring rekening Bur gerlijk Armbestuur Herp: 1Ö48. 10. Sluiting. Terug uit Indië. J.l. Donderdag arriveerde weer in ue ouderlijke woning, de oor logsvrijwilliger C. Groeneveld al hier, die ruim 4 jaar in indië zijn militaire plicht vervulde. Door de buurtbewoners was hem, zoals wij reeds mededeelden, een hartelijke ontvangst bereid: versieringen wa ren aangebracht, terwiji in de buurt van vele woningen de drie kleur wapperde. Door het buurt- cornité werd hem een cadeau on der couvert aangeboden, terwijl hij van verschillende zijden bewijzen van belangstelling mocht ontvan gen in de vorin van bloemen, enzr. De harmonie Marijke bracht hem des avonds een serenade. Bazar Kleuterschool. Zoals wij reeds mededeekhu za! Donderdag, Vrijdag en Zaterdag, 17, 18 en 19 dezer, in het gebouw van de Chr, Vloksbond alhier een groots-opgezette bazar worden gehouden ten bate van de Kleu terschool alhier. De opening zal plaats hebben Donderdagmiddag 3 uur door Ds. J. W. de Bruijn, Ned. Herv. predikant. Op deze bazar wordt veel be langstelling verwacht. Door het dames- en herencomité is alles in het werk gesteld orn de bazar een succes te doen worden. Naast de verschillende attracties, ook voor de jeugd, zoals b.v. de grabbelton en andere, zullen de schiettent, sjoelbakken enz. een aantrekkelijke sport voor de ouderen vormen. Een grote partij handwerken en textiel zal voorzeker de nodige belangstelling der ilomes hebben. Zendingsfilm. Vanwege de Geref. Zendings commissie zal a.s. Donderdag. 17 dezer, des avonds 8 uur in het Geref. Kerkgebouw alhier de Zen dingsfilm „Suriname en Bethesda" worden vertoond, waarbij een beeld wordt gegeven van het Zen dingswerk in West-Indië. Om 5 uur zal de film worden vertoond voor de kinderen. Prot. Interk. Thuisfront. Door de plaatselijke commissie van het Prot. Interkerkelijk Thuis front werden dezer dagen ruim 300 leesboeken en een grote partij andere lectuur verzonden, welke voor enkele weken door bedoeld comité werden inqezameld. Bij die gelegenheid mocht 't comité ook nog geldelijke steun ontvangen. Het comité is dankbaar voor deze medewerking van de zijde der ingezetenen. Dinsdagavond komt het comité bijeen ter voorbereiding van de Kerstpakketten-verzending aan on ze jongens in Indië. Gcrcf. Kerk. Candidaat J. H. Mulder te Santpoort, beroepen predikant bij de Geref. Kerk alhier, hoopt op Zondag 18 December a.s. zijn in trede te doen. Kinderkoor. Het bestuur der Chr. Gemengde Zangvereniging Looft den Heer, alhier, heeft het plan opgevat om een Kinderkoor aan haar vereni ging te verbinden. Daartoe wor den a.s. Zaterdagmiddag half vier de jongens en meisjes van 715 jaar in 't Geref. Kerkgebouw ver wacht. Louis Sars had met de gemengde Zangver. 't Rozeknopje schitterend succes. Op de 19e beker-zang wedstrijd, uitgeschreven door het mannen koor Ons Genoegen en het ge mengd koor Caecilia te Overschie, aan welk Nat. Zangconcours ge durende drie achtereenvolgende Zaterdagen door niet minder dan 48 verenigingen wordt deelgeno men, behaalde onze Gem. Zang ver. 't Rozeknopje j.l. Zaterdag in de afdeling uitmuntendheid met 52 punten boven het vereiste aan tal een eerste prijs. Als verplicht nummer werd on der leiding van de heer Sars uit Waalwijk uitgevoerd „O, Gulden Hoofd" van Guido Gezelle en ge componeerd door Jac. Bonset. De jury, waarin zitting hadden de musici C. J. Negarede, Jac. Bonset en J. J. van den Bos, was eenstemjnig van oordeel, dat d.t nummer uitstekend was gezongen en dat de samenzang, hoewel men enigszins was gestegen, uitstekend bewaard was gebleven. De heer Bonset, de componist van dit ver plichte werk, had niets dan lof voor opvatting en uitvoering van zijn compositie en"hij roemde het koor en speciaal de tenoren. Voor het verplichte nummer werden 174 punten toegekend. Met het eigen gekozen nummer „Ellen" van Dr. Fred, van Ee- den, een compositie van Is. J. Olman, werden 178 punten be haald. Gok bij dit nummer was racn iets gestegen, maar voor dracht en uitvoering, waren vol gens de jury zo goed, dat het aangenaam was om te beluisteren. Het valt te begrijpen, dat men bij het bekendmaken van de uit slag zijn vreugde niet onder stoe len of banken stak, doch deze uitte met een klaterend hoerage roep en dat de thuisreis, wajtrop nog even in Rotterdam v/erd ver poosd, in opgewekte stemming werd gemaakt, valt evenmin te verwonderen. Deze uitslag bewijst, dat 't Rc-, zeknopje, hetwelk voor het uit breken van de tweede wereldoor log door de successen onder lei ding van zijn oud-directeur, de heer N. Snijers uit Raainsdonks- veer, op diverse zangwedstrijden behaald tot in verre omgeving niet alleen in eigen provincie doch ook daarbuiten een goede naam genoot, de mlnking als gevolg van de oorlogsjaren thans geheel te boven is cn dat de vereniging onder dc c tTiieke leiding van haar tegenvc- dige directeur, de heer Louis de uitstekende naam van voor de oorlog gaat herwinnen. Dat dit succes in de eerste plaats te danken is aan de ijver cn kunde van de directeur, be hoeft geen betoog, dooh ook bij de werkende leden moet lust en ijver zijn orn zich aan de zaak te wijden. Deze onmisbare samen werking bestaat bij 't Rozeknopje, doordat de werkende leden ver trouwen hebben in hun directeur cn deze op zijn beurt weet, wat hij aan de leden heeft. Moge deze goede samenwerking blijven voortduren, dan kan het niet anders, oi het blijft crescendo gaan en dun kan de vereniging de toekomst cn in het bijzonder t jaar 1950, waarin de ver. haar 40- jarig bestaan hoopt te herdenken, met vertrouwen tegemoet zien. Klaprcoscollectc. De in de gemeente Sprang- Capeile gehouden collecte ten ba te van de Oorlogsgravenstichting, de z.g. klaprooscollecte, bracht 'n netto-bedrag op van 173.38. Geslaagd. Bij het te 's-Hertogenbosch ge houden examen slaagde onze dorpsgenoot, de heer G. Kerst Hz. voor het diploma vakbekwaam heid kruidenier. Mannen vereniging. De Ned. Herv. Mannenvereni- ging te dezer plaatse houdt a.s. Woensdagavond kwart voor acht in het gebouw Elthato een ver gadering waarop dc heer M. van Donqen een inleiding houdt over Mattheus 6. Sirena zet verloting op touw. In verband met de hoognodige, grondige restauratie van de inder tijd in eigendom verkregen, naast het gemeentehuis staande muziek tent en ter stijving van de kas, heeft het bestuur van de muziek vereniging besloten een verloting te organiseren, waarvoor reeds door B. en W. van Sprang-Ca- pelle de vereiste toestemming is verleend. Naar we vernemen zul len de loten van deze verloting, die kans geven op mooie prijzen, in de loop dezer week in circula tie komen en het bestuur heeft het vertrouwen, dat alle ingezetenen en in het bijzonder de leden en donateurs naar vermogen zullen bijdragen tot slagen van deze ver- loting. Buitengewone ledenvergadering. Een 17-tal leden van de afde- ling Sprang-Capelle van Het 1 Groene Kruis, hadden een verzoek j ingediend tot het houden van een algemene ledenvergadering ter bespreking van de kraamverzor- l ging in de gemeente en het te de- zer plaatse gevestigde kraamcen- trum. Onder leiding van de Edelachtb. Heer Burgemeester Smit, voorzit ter van het Groene Kruis, werd deze vergadering j.l. Woensdag avond in het vergaderlokaal in de Chr. School in de Nieuwstraat gehouden. Na een welkomstwoord waarbij de voorzitter speciaal Dr. Beijerman uit Werkendam, secre taris van de Prov. N.B. vereniging Het Groene Kruis, welkom heette, kreeg de eerste ondertekenaar van het verzoek, de heer P. Sterren burg, het woord, die verschillende „Om U precies te vertellen wat Uw blad in die drie jaar tijd voor mij betekend heeft, U zou zelf hier hebben moeten zijn om dat te ondervinden. Waalwijk is in drie jaar tijd veel veranderd en dank zij juist „dc Echo", kunnen we ons enigszins daarop voor bereiden. Uw blad zal .sxeds mi^n warme sympathie blijven huuden cn ik beveel het aan ook aan bij anderen, die hei nog niet kennen". Zo schrijft ons o.m. Jan van Dongen tc Batavia. kiachten, volgens de onderteke naars van het verzoek de kraam- verzorging betreffende, en bezwa ren tegen het ter plaatse geves tigde Kraamcentrum naar voren bi acht. lNauut nog enKele leden na.i kiachten geuit hadden, kreeg L>r. Beijerman gciegenheiu de be zwaren te ontzenuwen, /tlvorens fnfcitoe over te gaan schetste spr. in het kort het ontstaan van net tjroeue Kruis, de groei eu de werkzaamheden op verschillend terrein, waarna hij speciale aan dacht wijdde aan het werk van de kraamverzorging en het kraam- centrum, in het leven geroepen door de Prov. vereniging. Op voor allen bevattelijke wijze schetste spreker de werkzaamheden van de kraamverzorgsters en hij vroeg degenen die bezwaren en klachten hadden, een open oog te hebben voor de vele moeilijkheden, waar mede men bij de kraamverzorging die in onze prov. nog in een be- ginstadium verkeert en nog moet groeien, momenteel nog te kam- pen heeft. Nadat uit de vergadering nog enige vragen waren gesteld, wel ke door spr. werden beantwoord, sloot de voorzitter de vergadering en dankte de aanwezigen voor de belangstelling en Dr. Beijerman voor zijn verhelderende uiteenzet ting van het betreffende Groene Kruiswerk, waarover klachten waren gerezen, St. Nicolaas in aantocht. Het ligt in het voornemen met de leerlingen van de Konigin Ju- lianaschooi evenals voorheen ook dit jaar weer het St. Nicolaasfeest te vieren. Het punt financiën speelt bij de voorbereidingswerk zaamheden voor dit feest steeds een belangrijke rol. De bedoeling is daarom, dat in de loop dezer week bij de ouders der school gaande kinderen en bij degenen, die de kinderen een warm hart toedragen, en op wie nimmer te vergeefs een beroep voor de klei nen is gedaan, aan te kloppen om een bijdrage voor dit kinderfeest. Mogen de gaven, zoals steeds voor dit doel, rijkelijk vloeien, zodat 't onderwijzend personeel in samen werking met de leden van de Oudercommissie de kinderen een prettige dag kunnen bezorgen. V'olksondcrwijsa vonden. De afd. Sprang-Capelle e.o. van Volksonderwijs belegt voor haar leden Woensdag 23 en Donder dag 24 dezer een tweetal gezellige avonden in de zaal van de heer Pruijssers. De toneelvereniging Harmonie uit Oosterhout, hier welbekend, zal deze beide avon den haar medewerking verlenen. Zang- en Muziekconcours. Op Hemelvaartsdag 18 Mei en Zaterdag 20 Mei 1950 zal de Chr. Gemengde Zangvereniging „Oefe ning Kweekt Kunst" alhier, ter gelegenheid van haar 20-jarig be staan, een Nat. Zang- en Muziek concours organiseren, in de tuin van Hotel van Iersel, waarin een van Nederlands beste concert- schelp's is gebouwd: bij ongunstig weer in de zaal van het hotel. Als juryleden zullen zittinq heb ben de heren Herman Coliée te Utrecht, Rob Gevers te s-Herto genbosch en Otto de Vaal te Rotterdam. De eerste toezeggingen van deelname zijn reeds binnengeko men. Biljarten. Bii de revanchewedstrijd tussen dp Poedelaars en Van ongenoeaen vrij, waren de Poedelaars weder om de sterkste. De partijen, die wederom in een qezelliae sfeer werden gespeeld, beëindigden als volqt H. AkkermansA. v. Kuljk 20 A. v. '1 ilborghTh. Gijsman 2 —0 H. ijpelaarW. Zijlmans 20 B. Mateijsen—M. Coesmans 2—C J. de GrootB. Kamp 20 N. SmitsB. de Bont 11 B. KuijtenA. Fijncman 02 S. MateijssenJ. v. Dongen 02 A. v. Dongen-J. Zwaans Jz. 02 J. SchoutenJ. Zwaans Wz. 0—2 De eerstgenoemdeu zijn leden van de Poedelaars, zodat deze vereniging 11 punten behaalde en Van ongenoegen vrij 9 punten. Na afloop sprak de heer A. v. Kuijk en noemde het voor de Poedelaars een mooie prestatie. De heer H. Ijpelaar dankte dc leden van de Poedelaars voor dc trouwe opkomst en feliciteerde hen met de overwinning. Tot slot sprak dhr. S. Mateijssen de hoop uit, dat deze verenigingen elkaar nog dikwijls zullen mogen ont moeten voor deze sportieve wed strijden. Op thuisreis. Wederom zijn er drie onzer dorpsgenoten op weg naar het Va derland. Op de Volendam bevin den zich de soldaten G. v. Setcrs, M. de Ruijter en Ant. v. Hulst. Vermoedelijk arriveren zij 28 Nov. a.s. Geslaagd. Onze dorpsgenoot dhr. M. Merkx behaalde te 's-Bosch het diploma vakbekwaamheid Krui denier, met lof. Aanbesteding. Dezer dagen vond de aanbe steding plaats van een zeer be langrijk werk. Het betreft hier 't vernieuwen van de Julianalaan en het dempen van de langs deze weg liggende sloten. De volgende firma's schreven in als volgt P. Broeken, Breda 77.000 Fa. Schellekens, Vught 76.000 Gebr. Oome, R'donk 75.850 v. Zandbergen, G'berg 74.480 W. de Wijs, Made 73.500 Th. Heijmans Co., Nuland 72.300 Verwater, Made 71.965 A. Rovers 6 Zn., Breda 71.700 W. Rasenberg Zn., id. 71.500 Fa. C. v. Strien, Udenhout 70.900 Fa. A.v.Beuningen. Oss 70.482 Fa. Hulos N.V., Aanne- mersbedr. Oss 70.392 Aannemersbedr. De Oosthoek, Uden 69.980 Konings Wegenbouw, Vught 69.700 J. v. Oort, R'donk 67.500 A. J. Blijlevens, Breda 66.940 Fa. v.' d. Elshout-de Bont, R'veer 66.900 Fa. v. Duijn en Akkersloot. Zandvoort 64.980 Het werk is gegund aan de fa. v. d. Elshout-de Bont, R'veer. Winkelweek. Maandagavond vond in café de Jongh een vergadering plaats van de gezamenlijke middenstand van Raamsdonksveer. Het doel der bijeenkomst was, om de komen tot het houden van een winkel week, zoals dat voorheen meer is geweest. Een 30-tal personen wa ren aanwezig, die zich allen op gaven. De overige middenstauders zullen aan huis worden be? acht, om ook hen in de gelegenheid te stellen mee te doen aan deze ac tie, die zeker slagen kan. Winkel verlichting. De winkeliers van R'veer kun nen gebruik maken van de gele genheid de etalage en winkelver- lichting te laten branden in de z.g. piekuren en wel in deze maand en de twee volgende maanden. Er wordt echter op gewezen, dat dit maar de helft mag zijn van 't nor maal verbruik. Ter gemeente-secretarie kunnen nadere inlichtingen worden ver strekt.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 5