WAALWYH GEERTRUIDENBERG DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 14 NOVEMBER 1949 Voor de Schoenindustrie derde partijcongres K.V.P. m Op heterdaad betrapt. In de nacht van Vrijdag op Zaterdag kon de Rijkspolitie van G'berg twee kolendieven, n.l. C. IJ. en R. Sch. op heterdaad be trappen, toen zij gebogen onder de zware zak met kolen, van de opslagplaats van de Tankfabriek naar huis meenden te gaan om hun buit in „veiligheid" te bren gen. Dank zij de fijne speurders zin van de G'bergse Rijkspolitie zal de voorraad van genoemde fa briek door dit tweetal niet langer op onwettige wijze verkleinen. Afgelast. Wegens de slechte conditie van het voetbalterrein is de wedstrijd Right-OhVoab afgelast. Dc winkeliers, die gesteld zijn op een goede plaats voor en goede verzorging van hun ST. NICO- L AAS-ADVERTENTIE, gelie ven ze ten spoedigste, in elk go- val DINSDAG te bezorgen. GEMEENTERAAD. Hedenavond om 7.30 uur spoedeisende openbare verga dering van de Raad der ge meente Waalwijk, ten ge meentehuize. Punten van behandeling: 1. Voorstel tot het aangaan ener geldlening. 2. Voorstel inzake vaststelling vergoeding ex artikel 101 der Lager Onderwijswet 1920, over 1948. 3. Voorstel inzake vaststel ling kosten openbare lage re school over 1948. GROOT SUCCES. De heer Louis Sars alhier behaalde Zaterdag te Over- schie, met de Gemengde Zang vereniging ,,'t Rozenknopje" te Capelle, waarvan hij direc teur is, de le prijs in de afd. Uitmuntendheid, met 't hoog ste aantal punten, n.l. 352. Onze hartelijke gelukwen sen. LIEDERTAFEL „OEFENING en VERMAAK" De Liedertafel „Oefening en Vermaak" hield Zondag ochtend in de achterzaal van Hotel Ver wiel haar algemene jaarvergadering, die zeer druk bezocht was. Na opening door de voor zitter, de heer M. J. P. van Loon, las de heer A. v. Ier- sel, secretaris, de notulen en het jaaiverslag voor, die in verschillende feiten van het afgelopen jaar naar voren brachten o.m., dat de vereni ging ongeveer 120 werkende leden telt (dames en heren) en dat op elk gebied de ver eniging crescendo gaat. De penningmeester, de heer Lamb. v. Oudheusden, bracht het financiëel verslag uit, met aan ontvangsten 2202.30 en uitgaven 2428.51, met een nadelig saldo van 226.21. Het kas-saldo beloopt thans nog 380.37. Het dames-comi té heeft daarenboven nog 200 in kas. Tot commissie van onder zoek werden benoemd Mej. Ad. Hendriks en de heren C. de Bont en W. de Graaff. Omtrent het 90-jarig be staan deelde de voorz. mee dat er voorlopige plannen be staan om een drie-daags feest te vieren. Eén dag een groot militair concert, de volgende dag een zang-tournooi van bekende zang-gezelschappen uit ons land en de derde een feest-concert van de Lieder tafel met orkest en solisten. Hiermee is'een groot bedrag gemoeid van naar schatting 6 a 7000, waarvoor bron nen gevonden moeten wor den. Maar, zegt de voorzitter, discussie hierover is praema- tuur, daar alles nog voorlopig is en er toch een extra ver gadering over gehouden wordt. De vice-voorzitter, de heer A. v. d. Meijdenberg, brengt de aanname van nieuwe leden (dames en heren) ter sprake, waarna besloten wordt de reglementaire regeling der aanname in de toekomst meer toe te passen en een leeftijds grens voor de aanneming vast te stellen. De heren v. d. Meijdenberg en Ad. van Iersel werden als bestuurslid herkozen. De voorzitter sloot de bij eenkomst met een woord van opwekking en de verzekering dat de vereniging er fianciëel en materiëel zó voorstond, dat ze tot hogere bloei ge bracht kan worden. De voorzitter feliciteerde de directeur met z'n groot succes behaald te Overschie met ,,'t Rozenknopje" uit Capelle. Hij bracht hem dank voor alles wat hij voor „Oefening en Vermaak" deed, zo ook de pianist, de heer Fr. Wilmont. K.A.V. BAARDWIJK. Pater v. Huiten uit Drunen hield voor onze leden 'n licht beelden-avond, welke jammer genoeg te weinig bezoekers had. Het was heel interessant, daar het ging over de Indië- Missie waar de Pater al ja ren vertoefd heeft en veel had meegemaakt. Bij de vertoning van de lichtbeelden hield de Zeereerw. Pater een treffen de uitleg. A.s. Vrijdag 18 November a.s. vertrekt Pater v. Huiten weer naar Indië, waar hij z'n missie-werk zal hervat ten. De leden van de K.A.V. afd. Baardwijk wensen Zijn- Eerwaarde een voorspoedige reis en veel succes bij zijn missie-werk. TWEE BOTSINGEN OP EEN MORGEN. Woensdagmorgen kwam P. uit Tilburg de Besoijensestr. uitgereden, terwijl de N.S.- bus, bestuurd door R. uit Geertruidenberg, juist de hoek Grotestraat—Besoij ensestraat wilde passeren. R. bemerkte de luxe auto van P. te laat, zodat deze hem nog juist raakte. De luxe auto werd aan de linkervoorkant beschadigd, de N.S.-bus mankeerde niets. Dezelfde morgen wilde v. B. uit Loonopzand met zijn luxe auto een dam in de Grotestr. bij de Mr. v. Coothstraat in rijden. Daar hij zijn draai niet goed kon nemen reed hij te rug, maar op dat moment kwam er een vrachtauto, be stuurd door R. uit de richting Haven. Deze greep de luxe auto toen die weer vooruit wilde rijden en ramde hem van voren. De politie maakte proces-verbaal op en zoekt naar de oorzaak. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: werkjas, lips- sleutelsleutel, boodschappen tas, blauw kinderschoentje, medaille van Lourdes, grijs wollen kinder want je, rode stropdas, gekleurde wanten, driewielig kinderfietsje. Verloren: étui inh. vulpen en vulpotlood, zwart-lederen portefeuille met inhoud, don kergroene step, witte dames- schort, blauw colbertjasje, licht-blauw geruit overhemd, lederen portefeuille met inh., rood kinderwantje, kinderpor- temonnaie, een paar suède schachten en 2 paar zwarte schachten, polshorloge. Men schrijft ons Een profeet wordt zelden in zijn eigen land geëerd. Daaraan moesten wij denken, toen wij, een tijdje geleden, toe vallig een technisch blad in han den kregen, waarin met veel op hef den volke werd kond gedaan, dat een Deense firma er in was geslaagd een graveermachine, die vroeger door Duitsland werd ge construeerd, na te bootsen. Wij wreven onze ogen uit, want enige dagen tevoren hadden wij toevallig in het Zuiden van ons land, in een modelfabriek een gehele serie van dezelfde machi nes van eigen fabrikaat in volle werking gezien. Voor ons was dit een bewijs, dat, hoevele nadelen de oorlog ook moge hebben gebracht, toch als voorbeeld genoemd kan wor den, dat de goede technische eigenschappen van ons volk door diezelfde oorlog en zijn gevolgen naar voren zijn gekomen. Nog dezer dagen deden wij op nieuw een ontdekking, die het be wijs levert van deze mooie vader landse kwaliteiten en dit deed ons besluiten daarover eens wat meer te vertellen. Wij Nederlanders weten wel, dat de Nederlandse Schoenfabri kanten heus niet voor hun Euro pese collega's behoeven onder te doen. Vandaar ook, dat de schoenindustrie een der belangrijke bronnen is, waaruit ons land zijn welvaart moet putten. Bovendien is ons wederom ge bleken, dat onze schoenfabrikan ten nog lang niet aan het einde van hun kunnen ziin nekomen en cr steeds oo uit zijn, hun bedrij ven te moderniseren. Dit moge uit het volgende blij ken: Algemeen leeft de overiuininn. dat een mens niet twee dezelfde voeten zou hebben. Koopt men een paar schoenen en komt men, blij om de qeslaaqde koop, thuis, dan kan het gebeuren, dat b.v. de linkerschoen niet zo prettig zit als de rechter, of omgekeerd. Het gevolq is een hernieuwde gang naar de schoenwinkel, waar de beleefde winkelier II ervan tracht te overtuiqen, dat de mens nu eenmaal met het euvel van ongelijke voeten rondwandelt. Na tuurlijk voegt hij er de opmerking aan toe, dat het euvel verholpen zal worden, indien de ongemak kelijke schoen op de pers wordt gezet. Wij kopers staan bij dergelijke dingen niet verder stil en vinden het vanzelfsprekend. Onze schoenfabrikanten denken daar echter anders over. Zij moe ten dit wel doen, omdat zij hel standpunt dienen te huldigen, dat stilstaan achteruitgaan is. Het verkooppraatje van de twee ongelijke voeten moge zijn succes sorteren, maar de schoenfabrikant weet ondertussen, dat het prac- tisch onmogelijk is twee nauw keurig in pasvorm gelijke schoe nen te maken. Een probleem, dat zijn oorzaak vindt in het feit, dat schoenen haar vorm krijgen op een houten leest. Nu zou men denken, dat die beide leesten toch nauwkeurig hetzelfde kunnen zijn. Inderdaad is dat ook zo. Echter, en dat is de leek doorgaans niet bekend, om een schoen te maken ondergaat het materiaal, het leder dus, een of meer natte behande lingen. Vanzelfsprekend moet de schoen dus gedroogd worden. Dit drogen geschiedt voor een gedeel te zonder dat de vormleest in de schoen aanwezig is. Immers is voor het drogen bij het, tot nu toe bekende systeem, luchtspoeling nodig. Dit zal in den vervolge niet meer zo zijn. Dc Unicums Bedrijven te Weert zijn er, in samenwerking met de, in de schoenwereld be kende specialist Trommelen en de Philipsfabrieken te Eindhoven in geslaagd, een machine te constru eren, die de schoen in het vervolg op de leest door middel van in- fra-rode stralen droogt, waardoor het vervormen volkomen uitgeslo ten wordt, zodat men in het ver volg zeker zal zijn, dat b.v. de linkerschoen even prettig zit als de rechter. Bovendien en dat is een geweldig voordeel, de te Weert geconstrueerde machine neemt als het ware geen bedrijfs ruimte in beslag. Dat het bovenstaande niet en kel op theorie berust, moge blij ken uit het feit, dat de bekende Jeveldo-fabriek te Dongen zijn be drijf met dit systeem heeft inge richt. Een verheugend feit is het, dat de Nederlandse schoenfabrikanten hiermede een aanmerkelijke voor sprong hebben op hun buiten landse collega's. In het buitenland bestaat reeds veel belangstelling voor deze machine, maar, naar men ons verzekerde, zijn de fabri kanten, hoe gaarne zij ook expor teren. niet van plan dit novum aan het buitenland priis te geven, voordat onze eioen industrie zijn kans heeft waargenomen. 20 MILLIOEN KUIKENS. Bij de herfstregistratie is de vol gende kippenstapel geregistreerd: hennen geboren in 1949: 6.396.000 oudere hennen: 6.408.000. Het is mogelijk dit jaar enige uitbreiding van de pluimveestapel toe te staan. In het voorjaar 1950 zullen 20 millioen kuikens mogen wor den uitgebroed, dat is 5 millioen meer dan vorig jaar. Op het stuk van de zuivel is de mededeling van de minister be langrijk, dat een wetsontwerp, re gelende de uitbetaling van de melk naar kwaliteit, geldend voor 't gehele land in voorbereiding is. Er zal afgewacht moeten worden, of de omstandigheden het mogelijk zullen maken om b.v. in het a.s. voorjaar tot een verhoging van het vetgehalte der consumptie- melk over te gaan. HOEVEEL RADIOLUISTERAARS TELT NEDERLAND? Het aantal aangegeven ra diotoestellen in Nederland be droeg op 1 November j.l. 1.305.418 tegen 1.289.776 op 1 October. Op 1 October waren er 521.523 aangeslotenen op het Rijksradiodistributienet tegen 523.678 op 1 September. Zaterdag en Zondag is in de zaal van Tivoli te Utrecht het derde partijcongres van de K.V.P. gehouden. Er waren ruim 1500 deelnemers, onder wie vele katholieke ministers en als buitenlandse gasten vertegenwoordigers van de verschillende katholieke par tijen in Frankrijk, Italië, Bel gië, Duitsland en Oostenrijk. De voorzitter, de heer An- driessen, sprak in zijn ope ningsrede van Zaterdag o.a. over het gevaar van de mas sa-mens, de gezinspolitiek, waarbij hij zich niet tevreden toonde over de kinderbijslag. Prof. Gielen sprak 's avonds over „mens en maatschappij", waarin hij waarschuwde tegen de belemmeringen die de mens in zijn ontwikkeling als gemeenschapswezen en als persoon in de weg staan. Zondag hield prof. Romme een overzicht van de parle mentaire werkzaamheden. Hij wees op de successen bij de behandeling van de P.B.O. en materiële oorlogsschade, over de kinderbijslag aan zelfstan digen en over de buitenland- se'politiek. Betreffende Indo nesië betoogde hij dat de RTC geen Unie had opgeleverd als beloeld door de K.V.P. Voor de politiek van de partij in de Tweede Kamer in deze, nam hij de gehele verant woordelijkheid op zich. Ten slotte deed prof. Romme een beroep op de aanwezigen om de partij te blijven steunen. DE UITSLAGEN. Zuid I le klas. MVVPSV 1—1 BrafcantiaRBC 02 KcrkradeLimburgia 12 NOAD—VVV 0—3 ElelmondiaSitt. Boys 01 Zuid 2 le klas. Maurits—BW 1—3 EindhovenTSC 30 Sp. EmmaNAC 03 Willem IIJuliana 70 2e Klasse A Zwaluw VFCWoensel 25 WilhclminaDESK 61 Concordia SVDRAC 2—1 De Valk—RKC 8—0 SchijndelTOP 21 3e Klasse B BaardwijkBlauw-Geel 53 Boxtel—UDI 1—0 ÖJCUno Animo 31 Best VooruitHaarsteeg 20 SCBODC 1—3 Mich. Gestel—WSC 7—0 4e Klasse C ZallbommelOSS 40 RKSVA—Opijnen 0—2 RKOSC—N. Gedacht 3—1 VI. BoysMaliskamp 20 Berchem Sp.HVCH 15 4e Klasse D. WaspikBroekhoven 21 WSJ—RWB 2—5 Veerse B.Raamsdonk 42 Right 'Oh—VOAB afg. DE VALK—R.K.C. 8—0. Dat RKC het niet tot succes zou brengen in Valkenswaard hadden we wel vermoed, maar dat het tot een zo vol slagen debacle zou worden, zal toch wel niemand hebben verwacht. De uitslag is echter enigszins geflatteerd, maar dat neemt niet weg dat de achterhoede van RKC tegen de jeugdige, productieve voor hoede van de Valken niet was opgewassen. Toen de rust in ging was het dan ook 4—0. Hierdoor niet ontmoedigd, begon RKC met de wind in de rug aan de tweede helft, waarin zij minstens een kwar tier lang in de meerderheid waren, doch dit overwicht niet in doelpunten wisten uit te drukken. Na een half uur spelen kreeg Tini de Bruine een strafschop te nemen, doch ook deze elfmeterschop ging langs de verkeerde kant van de paai. Daarna kwam de Valk weer opzetten en met nog 4 prachtige doelpunten in het laatste kwartier dienden zij RKC een nederlaag toe, zoals zij er nog geen ontvan gen hebben. Toch kunnen we niet zeggen dat RKC zulk een zwakke indruk maakte als de uitslag zou doen vermoe den, doch wanneer de voor hoede, aardig samenspelend, mooie aanvallen kon opzet ten, ontbrak op het juiste mo ment het beslissende schot. De gastheren hadden hierbij meer succes; en al had Span misschien bij wat beter op stellen enkele doelpunten kunnen voorkomen, bijna al le goals waren van zuiver ge halte. Vooral de water vlugge v. Doorn van De Valk was een voortdurend gevaar en maakte dan ook niet minder dan 4 doelpunten. Scheidsrechter Driemuller leidde deze wedstrijd op be vredigende wijze. ST. MICH. GESTEL—W.S.C. 7—0. WSC heeft Zondag in St. Mich. Gestel wederom haar onproductiviteit gedemon streerd en een smadelijke ne derlaag geleden. In de eerste helft gaven de Ir. Hofstede opent de Nijverheidsschool voor Waalwijk en Omstreken namens de de Minister van O. K. en W. Waalwijkers behoorlijk partij, al werd het dan ook 02 door een paar fouten in de achter hoede. Een prachtkans om 'n tegenpunt te scoren, bracht Blijlevens jammerlijk om zeep door 3 meter voor doel staan de hoog over te schieten. Het eerste kwartier na de rust waren de WSC-ers over wegend in het offensief, maar zij wisten hun meerderheid niet in een doelpunt uit te drukken. Bij Gestel lukte het beter. Uit een paar gevaar lijke aanvallen voerden zij hun voorsprong op tot 40. Een penalty leverde voor hun het 5e doelpunt op, wat het moreel der WSC-defensie zodanig schokte, dat de Ges telnaren verder een gemakke lijke prooi aan WSC hadden en er 70 van konden maken. JULIANA-BLAUWGEEL 5-3. Energiek pakte de thuisclub aan. Diverse aanvallen werden ondernomen, die spoedig resul teerden in een goed doelpunt van linksbinnen K. v. Gelder. Rechts buiten Klerx bracht de bal snel op, gaf scherp voor de Blauw- Geel defensie in totaal uit haar verband gerukt, bracht v. Gelder in schietpositie voor liet doel en dankbaar accepteerde hij de ge boden kans, 1—0. Trouwens ge durende de gehele eerste helft gaf de thuisclub de toon aan. Met succes pasten echter de bezoe kers de buitenspelval toe en zo kon het gebeuren dat een vrije trap, genomen even buiten het strafschopgebied de score op 2-0 bracht. Rechtsbinnen Aarts be nutte deze gelegenheid. Hard over de grond ging de bal in de richting van het Veghelse doel, waar een been er de laatste hand aan legde en onhoudbaar vloog het leder in het net, 2—0. Na de thee opereerde de thuis club met de storm op kop. En toch was dit aanvankelijk het beste deel. Nadat Blauw-Geel en kele gevaarlijke bezoeken had bracht aan het heiligdom van v. Os, trok Juliana technisch beter ten aanval. Een snelle ren van linksbuiten v. Gelder bracht de bal binnen het bereik van dc naar binnen gezwenkte rechtsbuiten Klerx, die hard inschoot. 3—0. Het was dezelfde speler die een scrimmage met de blauwe doel man won en daarop hard in schoot. 4-0. De bezoekers zagen eindelijk hun zwoegen beloond. Razend snel ging de bal van man tot man en voordat men wist wat er gebeurde, trilde het net door een hard schot van de linksbin nen 4—1. Lang hadden echter de blauwhemden van deze stand geen pleizier. Midvoor A. v. Tuijl passeerde de verdediging en on houdbaar vloog zijn kogel achter de uitstekende keeper, 5—1. De thuisclub geloofde het nu wel. Zij deed het kalmer aan en hiervan profiteerde Blauw-Geel. In de laatste 5 minuten van de ontmoe ting wist zij de achterstand terug te brengen tot 5—3. Door deze overwinning wees de Waalwijkse ploeg de aanval op haar fraaie positie op de rang lijst resoluut van de hand. Haar overwinning onder zeer moeilijke weersomstandigheden was volko men verdiend en doet voor de toekomst het beste verwachten W.S.J.—R.W.B. 2—5. Deze wedstrijd is, ondanks 't slechte weer dat goed voet bal onmogelijk maakte, in 'n royaal verdiende overwinning voor RWB geëindigd. Ver diend vooral door het betere veldwerk voor de rust, toen de bezoekers tegen de sterke wind in speelden, die van doel tot doel stond. Weliswaar waren de Tilbur- gers in de eerste helft meer in de aanval dan RWB, maar de achterhoede was toen steeds op haar qui-vive en wist ie der onheil, zij het af en toe op het nippertje, het hoofd te bieden. Ook de middenlinie verrichtte toen goed verbin dend werk, zodat de voorhoe de verschillende malen in ac tie moest komen, wat dan ook niet zonder gevaar was voor WSJ. Over de wedstrijd het vol! gende: Reeds vanaf de aftrap ontr stond er voor RWB 'n pracht kans om de leiding te nemen, die echter door te lang tal men van de'rechtsbinnen ver loren ging. Nadat er verschillende we derzijdse aanvallen waren on dernomen, was het na 17 minuten spelen linksbinnen Schalken die een mooie aant val besloot met een schot dat doel trof; 01. WSJ reageerde hierna even fel en oefende een stevige druk uit op de Besoijense ves te, doch de achterhoede van RWB met doelman Snels aan het hoofd, gaf geen krimp, maar zette steeds via de half- spelers hun voorhoede aan 't werk; zo kon het gebeuren dat 10 min. voor rust de voor sprong door linksbuiten v. d. Anker op 02 werd gebracht, met welke stand de rust in ging- Na de thee was 't de thuis club die reeds na 4 minuten succes had, doordat de RWB- doelman bij een ver schot te ver voor zijn doel stond op gesteld; 1—2. Goed gesteund door de wind, waren nu de be zoekers hierna steeds in het offensief, wat na een kwartier spelen resulteerde in 'n mooi doelpunt van midvoor Valk. 1—3. Steeds verder drong men WSJ in de verdediging, maar wat zich onder zulke omstan digheden veel voordoet, ge beurde ook hier: een plotse linge uitval van de gastheren werd besloten met een hard schot van dichtbij dat raak was; 23. RWB raakte hierdoor even uit haar evenwicht, doch kon zich gelukkig spoedig herstel len en na een half uur was 't wederom de midvoor die alle onzekerheid bij de Besoij ena- ren wegnam en 24 liet aan tekenen, terwijl 5 min. voor het einde dezelfde speler de WSJ-doelman met een harde schuiver voor de vijfde maal het nakijken gaf; 25, met welke stand het einde kwam van deze ontmoeting, waar door RWB zich op verdiende wijze met twee kostbare pun ten heeft rijker gemaakt. RWB 2 deed het minder goed en verloor met 21 van Willem II 4, terwijl 't „derde" en het „vierde" allebei gelijk speelden, respectievelijk tegen Willem II 5 en RKC 5. HAARSTEEG. Best Vooruit—Haarsteeg, 2—0. In een spannende en sportieve strijd is het Haarsteeg niet mogen gelukken de zo begeerde winst punten te veroveren. In het veld waren zij zeker niet de mindere van de gastheren, maar de thuis club was technisch beter en druk te dit dan ook uit in het maken van twee goede doelpunten. Bij de gasten was het de totaal schot- loze voorhoede die het niet kon vinden. Als dat probleem niet kan worden opgelost, ziet het er voor Haarsteeg somber uit. Slechte ter- reingesteldheid en een zeer harde, dwars over het veld staande wind, maakte balcontrole en zodoende goed voetbal onmogelijk. Precies om half drie werd onder leiding van scheidsrechter Kuipers be gonnen. Best wint de toss en Haarsteeg mag aftrappen. Er ontwikkelt zich direct een vurig spel en de doelen komen beurtelings in gevaar, maar ver der dan een corner aan weerszij den komt het niet. Haarsteeg, be zield met de wil om te winnen, onderneemt vele aanvallen op het doel der thuisclub. Bij een dezer aanvallen denkt ieder reeds aan een goal als linksbuiten Verboord alleen voor de doelman komt, maar zijn schot belandt in de handen van de doelman, maar de thuisclub pakt ook beter aan en zij zien hun werken beloond, toen enkele minuten voor rust keeper Achten een bal uittrapt; deze komt bij de linksbinnen der thuisclub, hij drib belt even met de bal, lost een schot en het is 10. Met deze «tand wordt gedraaid. Na de rust pakt Haarsteeg flink aan om de gelijkmaker te forceren, maar de voorhoede blijkt niet bij machte het net te vinden. Bij een duel om de bal valt Koks uit en wordt vervangen door v. Huiten. Er worden enkele wijzigingen aangebracht, maar ook dat helpt niet. De thuisclub heeft nog een maal succes, als bij een aanval over rechts de rechtsbuiten on houdbaar inschiet. De gasten trachten althans de eer te redden, maar slagen daarin niet. Onder grote spanning komt het einde van deze sportieve strijd. VLIJMEN. Vlijm. Boys IMallskamp I, 2-0. Zondag speelden de Vlijm. Boys een thuiswedstrijd tegen Malis kamp. Ondanks het slechte weer was er flinke belangstelling. Vlij men wint de toss en Maliskamp trapt om half drie af. Vlijmen neemt de bal over en is zo voor het doel van Maliskamp. Aanval op aanv.al wordt ondernomen, maar doelpunten blijven uit. Nu en dan een uitval van Maliskamp, maar voor het doel was het spel te onbesuisd om te doelpunten. Dan blijft Vlijmen voortdurend in de aanval, maar er werd niet gedoelpunt en met blanke stand komt de rust. Na de rust dacht men een aanvallend Maliskamp aan het werk te zien, maar Vlij men dacht er anders over en speelde met animo om de puntjes thuis te houden. Als er 5 min. is gespeeld, denkt men Maliskamp te zien doelpunten, maar het vlie gend schot ging juist naast. Dan gaat Vlijmen weg, de linksbuiten krijgt de bal toegespeeld, plaatst naar van Overdijk en Vlijmen heeft de leiding, 10. Rosmalen beantwoordt dit men een serie aanvallen, maar de aoed werken de verdediging van Vlijmen weer staat deze aanvallen. De wed strijd blijft spannend, al komt de regen als spelbreker. Vlijmen is tegen wind en regen nog 't meest in de aanval, maar het duurt lang eer de overwinning een feit wordt Enkele minuten voor het einde een goed schot op het doel van Maliskamp, de doelman laat de bal los, van Overdijk is er als de kippen bij en maakt 20. Vlijmen speelt een gewonnen partij. Maliskamn gooit het elftal nog eens door elkaar, maar het is telaat. Met Rosmalen in de aanval komt het einde van deze goede wedstrijd, ondanks het voor vote- bal slechte weer. De leiding be rustte bij van Son, die in deze wedstrijd zich teveel oo de grens- rechters in liet. al waren deze eerlijk.: maar de scheidsrechter moet zelf de Hiding behouden. Vlijmen heeft door deze over- winninn de derde plaats ingeno men. We zi'n benieuwd naar de verdere verrichtingen. KA ATS«PTTVFX. DESK-NTF.MWS. WilhclminaDESK 6-1. Onder arbitrale leiding van de heer Wartenberg uit Helmond werd een voetbalvertoning afge draaid, die DESK een verdiende 6—1 nederlaag opbracht. Het is onmiyelijk van zulk en onsmake lijke vertoning een gedetailleerd verslag te geven, daar het een aanfluiting was van ieder begrip sportiviteit. DESK 2 wist ook al niet beter te doen dan St. Michielsgestel met 5—2 de punten te overhandigen. DESK 3 onderging hetzelfde lot tegen RKTVV 3. Ook hier was de uitslag 5—2 in het voor deel der Tilburgers. DESK 4 wist in Loonopzand een gelijk spel te veroveren. Met 1 1 eindstand werden de punten broederlijk gedeeld. DESK 5 schoot bij SET danig uit haar slof. Met 7—1 kwamen zij vrolijk aan wal. DESK 6 bracht het in de derby tegen Berkdijk 3 eveneens tot een gelijk spel 2—2. DESK 8 tegen RWB 1 ging niet door vanwege 't slechte weer. DESK 9 liet de punten bij WSC 1; 2—1 bleef het voor Waalwijk. DESK 10 overspeelde Wit—- Zwart 3. Het was een 7—0 korf balzege in het voordeel van de Dessers.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 6