L00N-0P-ZAND 1 1 BOUWTERREIN Om volledig en uitvoerig op de hoogte te blijven van het nieuws uit Waalwijk en alle plaatsen van de Langstraat en Omgeving is een abonnement op „DE ECHO" noodzakelijk maar ook voldoende. Het kost slechts 15 cent per week. 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 14 NOVEMBER 1949 7 «r y BERKDIJK—NEVELO 5-0. Berkdijk zette haar zegetocht door met een flinke overwinning op Nevelo, 5—0. Ondanks het slechte weer is er door Berkdijk toch nog goed gespeeld en deze uitslag is dan ook ten volle ver diend. Nevelo, dat de toss wint, trapt af met de sterke wind in de rug, maar toch is het Berkdijk dia het initiatief neemt en keer op keer voor het doel van Nevelo zit. Slechts door de buitenspelval iflt te zetten, kan men doelpunten voorkomen, maar doordat de druk toch te rwaar werd en corner op corner genomen moet worden door Berkdijk, is het deze club die na 20 minuten spelen door 'n mooi genomen hoekschop van de midvoor voor de eerste maal de Nevelo doelman het nakijken geeft, 1—0. Ook Nevelo probeert dan enkele malen door te breken, maar verder dan een paar onge vaarlijke schoten komt men niet, en zo komt dan de rust met Berk dijk steeds in de aanval. Na de thee proberen de Oister- wijkers het ook eens, door alles op de aanval te gooien, maar de achterhoede is vandaag in goede conditie en weet doelpunten te voorkomen, al moet één keer ie paal redding brengen. Maar na ongeveer vijftien mi nuten weet de midvoor de links back te verrassen en het is 2—0. Nu Nevelo de moed iets laat zakken, komen de doelpunten aan de lopende band en zo weet de linksbuiten eenmaal en de rechts buiten nog tweemaal het net te vinden, waartegenover de Oister- wijkers niets anders kunnen stel len dan enkele schoten, die ech ter door de keeper keurig gered worden, en zo komt dan 't einde van deze in prettige verstandhou- ing gespeelde wedstrijd. Het was echter voor Nevelo een dubbel slechte dag, want ook Nevelo 2 moest in Berkdijk haar meerdere erkennen en wel met 8—1. Ook hier kwamen na een half uur spelen de doelpunten met de regelmaat van een klok en wisten eerst de midvoor en daarna A. Snoeren met 'n pracht- schot 2—0 te maken, waarna de midvoor, die deze middag een erg productieve bui had, de Stand voor de rust op 30 bracht. Na de thee komt Nevelo er niet meer aan te pas en zo komt na nog een vijftal doelpunten het einde, al weten de tegenstanders kort voor het einde de eer te red den. En hiermede heeft Berkdijk 2 haar overwinningenreeks voort gezet en staan ze zonder verlies- punten schitterend bovenaan. Berkdijk 3 wist 't stoute stukje uit te halen om DESK 6 één puntje af te snoepen door een ge lijk spel 2—2 en dat nog wel met enkele invallers. Al met al een goede dag voor Berkdijk. SPRANG. N. E. O. Doordat het terrein der voetbal vereniging Good-Luck wegens de grote regenval werd afgekeurd, is de wedstrijd Good-Luck INeo 1 Zaterdagmiddag niet doorgegaan. N.E.O. 2 en N.E.O. 3 moesten elkaar bekampen, welke wedstrijd door N.E.O. 2 met 4—0 werd gewonnen. De stand in Afd. A is thans S.D.O. 6 4 119 19-7 N.E.O. 4 4 0 0 8 11-4 G.-Luck 6 2 3 1 7 23-10 N.A.C, 6 2 2 2 6 18-15 Sparta 5 2 1 2 5 12-9 Lonqo 6 114 3 8-32 Vobba 6 1 0 5 2 9-20 VRIJH.-CAPELLE. SpartaN.A.C.-Vet. 41. Sparta heeft Zaterdag j.l. met niet minder dan 41 weten te zegevieren, hoewel aanvankelijk het spelbeeld 'n juist omgekeerde uitslag zou doen vermoeden. Reeds onmiddellijk na de aftrap namen de Veteranen 't initiatief in handen. Hun bui tengewoon goed positiespel plaatste voornamelijk onze verdediging voor een zeer zware taak. Spoedig wist NAC dan ook de stand op 01 te brengen. Hierdoor werden on ze jongens echter wakker ge schud. Sparta begon nu een temp.o te ontwikkelen dat de Veteranen te machtig werd en waarop ze met een te gefor ceerd spel reageerden. In een minimum van tijd wist onze/ voorhoede de NAC-doelman twee maal te doen vissen; 21. Van een NAC-overwicht was nu geen sprake meer, in tegendeel. Reeds spoedig na de rust doelpuntte Sparta voor de 3e maal. Als een stormram beukte nu onze voorhoede de NAC-verdedi- ging, maar zonder succes. Wel ontsnapte het Sparta-doel ter nauwernood aan een doorbo ring, toen de linksbinnen der gasten door onze verdediging heen brak en tegen de lat kanjerde. Nee, dat zou onze linksbuiten beter doen. Na op listige wijze enkele NAC-ver- dedigers omspeeld te hebben, loste hij vanaf de cornerhoek een meesterlijk schot, dat de NAC-doelman te machtig bleek; 41. Na nog enkele wederzijdse aanvallen, floot de scheids rechter voor het einde. CAPELLE. W t-Zwart-nicuws. Het le elftal had Zondag een vrije dag. De wedstrijd Wit— Zwart 2Sprangse Boys 2 werd wegens de regen afgelast. De junioren speelden respectie velijk RKC 2Wit-Zwart 1 2—1 Wit-Zwart 2—Waspik 1 1-1 DESK 4-Wit-Zwart 3 7-0. WASPIK. Er waren Zondag vier gasten op het Waspikse voetbalterrein, waarvan er drie, wind, regen en kou, de voetbalsport vijandig ge zind zijn en de vierde, Broekho ven. na afloop met lege handen naar Tilburg werd gestuurd. Reeds direct na de aftrap pro beerden beide elftallen tot de goal door te dringen, maar stuitten op een goed verdedigende achter hoede. Na ongeveer een kwartier spelen wist de rechtsbinnen van Broekhoven van een misverstand tussen v. Etten en Smits gebruik te maken, 0—1. Nog geen twee minuten hierna slaagde de Klijn er in, na mooi individueel spel de bal achter de Tilburgse keeper te plaatsen, waarmee de stand gelijk en het fraaiste doelpunt van de wedstrijd gemaakt werd, 1 1. Waspik bleef hierna nog sterk in de aanval, maar de vele kan sen die zij kregen, werden slecht benut, wat voor een groot deel zijn oorzaak vond in de sterke wind. Ook Broekhoven kon het niet meer tot doelpunten brengen want de Waspikse verdediging was weer goed in vorm en nam geen risico's. Na de rust was het weer Was pik dat de toon aangof. Bij een van hun vele aanvallen in het eerste kwartier hadden de blaüw- witten pech, toen Kerst na een mooi opgebouwde aanval door Kamp'en Kuijten de bal tegen de paal schoot. Het doelpunt, dat Waspik in deze periode zeker verdiend had, kwam echter pas op het laatste nippertje. Keeper Smits moest zijn kunnen tonen, toen een der voorwaartsen van Broekhoven ongehinderd op zijn heiligdom kwam toestormen. Hij liet deze Broekhovenman rustig tippelen, maar pikte de bal voor zijn schoen weg. Al vallende wist hij hierna het „gladde monster dat door een andere Tilburger opnieuw werd ingeschoten, tot corner te verwerken, welke voor Tilburg wederom niet het ge wenste resultaat opleverde. Beide clubs probeerden nog wel op hun beurt in de stand verandering te brengen, maar slaagden hierin niet. Ook de supporters rekenden reeds op 'n gelijk spel, want de Tilbur- gers onder hen trokken al naar hun bus en de Waspikse zochten reeds niet hun verkleumde hon den naar het sleuteltje van het fietsslot, toen Waspik het harde werken met een doelpunt van Kees Donks beloond zag, 2—1. Zo was de eindstand dus we derom 2—1, maar nu in 't voor deel van Waspik. i White Boys. Het was een goede dag voor de Waspikse voetballiefhebbers, want ook de White Boys won nen de wedstrijd van de Veerse Boys 2 met 42. Het begin van deze strijd was voor de witte boys echter niet zo mooi, want de mannen uit het „fantenland" waren al tweemaal keeper Neijs- sen gepasseerd, toen zij nog steeds nul noteerden. Maar de doelpunten van Veerse Boys konden, wat de kwaliteit betreft, niet in de schijn staan bij 't eerste doelpunt vn de White Boys, dat door Verhoofstad op schitterende wijze werd gescoord. Na de rust doelpuntten de Boys uit Waspik nog driemaal en wel door Verhoofstad, Bkx en van Etten, zodat zij met 4—2 wonnen van de club die tweede op de ranglijst stond. HOCKEY. WAALWIJK. Uitslagen. Dames: Waalwijk 1EMHC 3 44 Heren: Warande 1Waalwijk 1 22 Waalwijk 2Warande 2 30 KAATSHEUVEL. Dames: DESTempo 52 (bekercomp.). Heren: Zwart-Wit 4DES 2, 3—6. De dames van Des hebben gis teren in de le ronde voor de Am sterdam-beker een mooie over winning behaald. In een goede wedstrijd wonnen zij overtuigend en verdiend met 52. In de eer ste minuten na t begin opende de mid-voor van Des de score met 'n goed doelpunt. In 't vol gende kwartier voerde de voor hoede die goed samenspeelde, de voorsprong op tot 3-0. De dames ^an Bergen op Zoom die zich met 'n grote nederlaag bedreigd voel den, gingen het anders proberen en dit bracht betrekkelijk vlug het eerste tegenpunt. Het tweede doel punt van Tempo, dat ook van goed gehalte was, kon gescoord worden door 'n misvatting in de verdediging. Bij deze 32-stand trokken de K'heuvelse dames weer ten aanval en weer met volledig succes. De goed opgestelde mid voor plaatste een van rechts aan gegeven bal goed in 't doel, 4-2. Met deze stand kwam de rust. *Na iets warms gedronken te hebben begon men de tweede helit en wat Tempo betreft met 'n versterkte verdediging. De Des dames ondervonden dit maar al te zeer, want hun vele aanvallen werden vaker en beter afgeslagen dan voor rust. Ondanks dit bleef Des domfineren en er kwamen dan ook vele en goede aanvallen. Wat het 5e doelpunt had moeten worden, werd door de linksbui ten voor een leeg doel een meter naastgeschoten. Intussen werden de sporadische aanvallen van de Tempo-dames dqor de achterhoe de geretourneerd en de druk op jiet doel der Bergense dames bleef gestadig zwaar. Tenslotte bracht dit het enige doelpunt na rust op. Toen de bal goed werd doorge speeld scoorde de midvoor vallen de haar 3e doelpunt. De resteren de tijd na deze 52 stand hield hetzelfde karakter en het einde kwam zonder verdere opwindende momenten. De K'heuvelse dames kunnen terugzien op een ver dienstelijk gespeelde wedstrijd en 'n royale overwinning. De herenwedstrijd voor de Treslingbeker: DESEindhoven 3 werd afgelast. Zwart-WitD.E.S. (Heren). Als de scheidsrechters beginnen blazen, verschijnen beide elftallen onvolledig op het veld. Direct na het begin gaat het spel snel op en neer en komen beide doelen beur telings in gevaar. Na pl.m. 5 min. spelen weet onze spil uit 'n scrim mage voor het doel te scoren 0-1. Hierdoor aangemoedigd zit DES iets feller op de bal dan Zwart- Wit en zij weet dit in een doel punt uit te drukken. Hierna neemt DES het iets gemakkelijker op, waarvan Zwart-Wit handig weet te profiteren. Zij weet het spel geheel te verplaatsen en kort na elkaar tweemaal te scoren, 22. Als antwoord trekt DES weer ten aanval en een strafcorner wordt in een doelpunt omgezet. Direct hierop maakt Zwart-Wit (ook uit een strafeprner) weer gelijk, 33. Met deze stand gaat de rust in. Na de rust komt Zw.- Wit er bijna niet meer aan te pas en weet DES de stand gelei delijk tot 36 op te voeren. Zo kwam het einde van de faire en door Des verdiend gewonnen wedstrijd. A.s. Zondag de „big-match" DES II—Waalwijk I. Standenlijstjes competitie Dames HTCC 2 5 5 10 23-2 Geel-Zw. I 5 4 1 8 22-5 Tilburg 3 5 4 1 8 9-4 Liberty I 4 1 1 2 3 6-11 DES I 6 1 1 4 3 9-18 Or.-Zw. 3 5 1 1 3 3 3-17 Rapide 6 1 5 1 1-16 Heren Breda 2 5 5 10 15-2 Push 2 5 3 2 6 16-8 Hoco I 5 3 2 6 15-15 DES I 5 2 1 2 5 10-15 Middelb. 5 1 2 2 4 8-8 Tempo I 6 2 4 4 16-21 Forward 2 5 1 4 1 4-15 DUIVENSPORT. P.V. „DE POSTDUIF" WAALWIJK. Degenen die een prijs heb ben verdiend op de wedvlucht vanuit Roodeschool op 2 Oct. j.l., kunnen hun prijs en poul- gelden. afhalen bij onze pen ningmeester de heer M. Leij- ten, Putstraat 105. Dit bericht geldt ook voor personen buitenWaalwijk woonachtig, die voor boven genoemde wedvlucht in Waal wijk hebben ingemand. A.s. Zondag 20 November om 12 uur vergadering voor de junioren van de P.V. „De Postduif" in 't clublokaal van Heesbeen -Ketels Bespreking o.m. de tentoon stelling voor de junioren en de hokcentrale. Trouwe opkomst zeer ge wenst. E Zilverdieven bekennen. Een jaar geleden had een in braak plaats in de pastorie van de St. Janskerk te Kaatsheuvel, waar bij voor een beduidend bedrag aan tafelzilver en sieraden, eigendom van de Hoogeerw. Deken v. d. Brekel. werd ontvreemd. Het is de politie eindelijk mo gen gelukken de hand op de da ders te leggen. In Zuilen bij Utrecht werd voor een paar we ken zekere E. aangehouden, die bij zijne bekentenis ook de inbraak met dieistal van Kaatsheuvel noemde. I Dr. Tcunissen bij „Wij Jongeren' De tweede contact-avond van „Wij Jongeren" was opnieuw een succes, ditmaal in hoofdzaak door het optreden van Dr. Teunissen, die als spreker optrad met het onderwerp „Rome en Moskou Niemand beter dan Dr. Teunis sen kan zo n onderwerp worden toevertrouwd: immers spreker kent Rome en Moskou van zeer nabij door zijn verblijf en studie in bei de wereldsteden. Daarbij beschikt de geachte spreker over een bui tengewoon redenaarstalent dat hem in staat stelt zijn gehoor te boeien voor een tijdsbestek, waar in uren geen rol spelen. Dr. Teu nissen boeit op onnavolgbare wij ze en weet spanning te wekken, waar zelfs een onverschilligheid grondslag zou zijn. Niet dat die onverschilligheid bij „Wij Jonge ren" als verwijt zou kunnen gel den, want en in opkomst en in attentie gaven de jongens blijk van volle waardering. Speciaal leerzaam was de avond, doordat Dr. Teunissen op doelmatige wij ze de houding van „Wij Jonge ren" in deze tijd wist te bepalen om te voorkomen, dat het Westen met als centrum „Rome" eenzelfde duistere tijd zou tegemoet gaan, als Oost-Europa achter het ijzeren gordijn. TE KOOP GEVRAAGD TE KAATSHEUVEL groot ongeveer 10 x 25 meter Brieven onder No. 3098 bureau van dit blad Aan het einde van zijn rede wees spreker nog op het nut van een organisatie als „Wij Jonge ren", waardoor onderling contact, nauwere samenwerking en beter begrip voor elkanders opvattin gen bereikt wordt. Winkel-Actie. Donderdagavond werd defini tief besloten tot de organisatie van een winkelweek ter voorbe reiding van het komend St. Nico- laasfeest. De vergadering onder voorzitterschap van de heer J. Put in Euphonia gehouden, was druk bezocht en reeds staande de vergadering sloten zich een 50-tal neringdoenden bij de actie aan. Burgemeester v. d. Heijden heeft zich bereid verklaard wanneer de organisatie goed geregeld is, om op 26 November de winkelweek, die is vastgesteld van 26 Nov. tot en met 5 December, officieel te openen. Deze opening zal voor de microphoon geschieden en uitge zonden worden door de luidspre kers, die door de plaatselijke in stallateurs in de straten zullen worden opgesteld en tijdens de ac tie in de drukke winkeluren pas sende muziek zullen ten gehore brengen. Vanaf 14 November worden door de deelnemende winkeliers bonnen uitgegeven bij aan koop van een bepaald bedrag, welke bonnen recht geven op deelname aan een drietal verlotin gen, die op 26 November, 1 en 7 December zijn vastgesteld. De prijzen hiermede te verdienen, zijn waardebons die recht geven om voor 't winnende bedrag bij de deelnemers a. d. actie in te kopen Het ligt in de bedoeling een extra blad uit te geven en dit in de verre omgeving gratis te versprei den, waarin met advertenties en in een redactioneel gedeelte het publiek over de bedoeling van de winkelweek wordt ingelicht. De ouderen zullen zich ongetwijfeld nog de winkelweken van een 20 jaar terug herinneren, die voor de verre omgeving een attractie wa ren en jaar op jaar groot succes hadden. Wij wensen onze Kaatsheuvelse neringdoenden in de komende we ken eenzelfde succes toe. Hoe staat het hiermee? Reeds een paar jaar geleden is er in Kaatsheuvel een co mité opgericht voor het over brengen van 't stoffelijk over schot van Pierre v. Boxtel, die in Engeland gevallen is en daar ligt begraven. Sedert de oprichting hebben we tot op heden niets meer van het comité gehoord. Wat is daar eigenlijk de oorzaak van? Laten we hopen dat we spoedig er iets van zullen ho ren. Enige oud-militairen. Huldiging Keurmeester v. Helsland. De K.N.P.V. staat of valt met de figuur van de heer v. Helsland. Dit waren de woorden, die de substituut Off. van Justitie uit Breda in zijn huldigingsrede Zon dagmiddag in de zaal van Bel Canto tot de heer v. Helsland sprak bij gelegenheid van diens zilveren ambtsjubileum als keur meester voor het certificaat Poli tiehond van de K.N.P.V. De met palmen en bloemen rijk versierde zaal was reeds om 2 'u. tot in de hoeken gevuld met lief hebbers van de politiehondensport uit alle kringen van Noord tot Zuid. Het huldigingscomité met als' voorzitter de heer v. d. Vijver, voorzitter van de Kring Kaatsheu velWaalwijk heeft eer van zijn werk gehad, wat minder moeilijk werd, doordat de heer v. Helsland als keurmeester van de K. N. P. V. een geziene, niet te missen fi guur is, die aller waardering en sympathie heeft. Dit bleek uit de inleidende woorden door de heer v. d. Vijver gesproken, waarin hij dank bracht voor de medewerking in de voorbereiding ondervonden. Dit bleek eveneens uit de drukke opkomst. Naast Mr. Deelen uit Breda, vice-voorzitter van de K.N.P.V. en ere-voorzitter van het huldi gingscomité, waren meerdere hoofdbestuursleden van dc Ver eniging, van afdelingen, districten en kringen en vele verenigingen present. Bij de felicitaties, die de jubilaris ten deel vielen werden reeds voor de huldiging woorden gesproken door de heer v. d. Kaa namens „De Trouwe Hond en Zwaans, namens „Onze Verdedi gers Na het inleidend woord van de heer v. d. Vijver, kreeg Mr. Deelen het woord. Hij ving aan met te zeggen, dat hij de heer v. Helsland kent en dus weet, dat hij te bescheiden is om op deze huldiging gesteld te zijn, doch hij zal er zich aan moeten onderwer pen. Hij schildert dan de figuur van de heer v. Helsland, als lid van het hoofdbestuur, waar zijn mening zakelijk en helder kort en bondig wordt uitgedrukt, doch als practisch en deskundig zeer hoog wordt aangeslagen. Hij schetst hem als keurmeester van onkreuk bare eerlijkheid en nauwgezette correctheid, wiens ja een ja en wiens neen ook neen blijft, die toegankelijk is evengoed voor de overwinnaar als voor de overwon nene, wiens raad en voorlichting de waardering ontvangen van al len, die zich tot hem wenden, on geacht plaats of persoon. Hei doet Mr. Deelen goed hier zijn dank en waardering te kunnen uiten. In de K.N.P.V. zijn meer mensen, die met hart en ziel de belangen der vereniging beharti gen, maar hij durft om de grote verdienste die de jubilaris heeft en het enthousiasme, dat geleid heeft tot een groei en bloei van de vereniging, te zeggen, dat deze staat en valt met de figuur van de heer van Helsland. De heropbouw der vereniging na de jaren van knechting was een werk van U dat het respect van allen wegdroeg op de eerste vergadering, die in Tilburg ge houden werd. Spreker eindigde zijn huldigingsrede door de echtgenote van de jubilaris in zijn hulde te betrekken voor de onbaatzuchtige medewerking en het volkomen me deleven met het werk van haar man voor de K.N.P.V. Namens het hoofdbestuur brengt hij mevr. v. Helsland daarvoor dank en me de voor de gastvrijheid steeds ge boden aan de ontelbaar velen, die zij voor de vereniging in haar wo ning moest ontvangen. Mr. Deelen bood daarna na mens de afd. Brabant een cassette Zilmeta tafelzilver aan en speci aal aan de heer v. Helsland een reis-nécessaire, namens het hoofd bestuur een elcctrische straal- kachel en aan Mevr. v. Helsland bloemen. De heer Loves, commandant v. d. gemeente-politie buiten dienst te Helmond en voorzitter van de afd. Nrd.-Brabant, huldigde de ju bilaris voor het vele werk dat hij voor deze afdelinq verricht heeft, voor de kameraadschap, waarme de hij steeds de leden tegemoet trad en de afdelinq heeft opge voerd tot de beste uit den lande wat voor meer dan het werk van hem is. Hij hoopt op zijn niet te missen steun te mogen blijven rekenen. Hij betrekt eveneens Mevrouw van Helsland in zijn felicitatie en biedt voor haar steun en hulp een pracht bloemenmand aan. De heer v. Helvoirt, 2e pen ningmeester van het hoofdbestuur en voorzitter van de afd. Limburg verklaart eveneens, dat deze afd. groot geworden is door de raad en de steun en voorlichting van de jubilaris, zodat nu Limburg na de laagste te zijn geweest behoort tot de beste uit het land. Hij weet wat de zorgen zijn van het pen ningmeesterschap en brengt hem voor het omvangrijke werk hierin verricht hulde. Het spijt hem dat hij nog niet in staat is het souve nir van de afd. Limburg te kun nen overhandigen, daar de fabri kant 't niet op tijd heeft kunnen leveren, doch hij weet zeker dat 't een sieraad zal zijn in zijn huis gezin en een herinnering aan het werk, dat hij verricht heeft. De heer Boomhouwer uit Hil versum sprak namens zijn afde ling en bood eveneens een sou venir aan. De heer Hageman uit Eindhoven en omgeving liet zijn felicitatie vergezeld gaan van een bloemenhulde, waarna de jubila ris het woord verkreeg om op zijn eigen wijze, kalm en bezadigd, weldoordacht en zakelijk, allen, die aan de grootse hulde hadden medegewerkt zijn dank te bren gen. Hij gaat er trots op zijn werk in dienst van de K.N.P.V. te kun nen stellen, waarvan H. M. de Koningin beschermvrouwe is. Als hij de vele woorden tot hem gesproken beluisterd heeft, schijnt het of de K.N.P.V. op hem ge draaid heeft, doch hij heeft niet meer gedaan dan zijn plicht voor zover dat in zijn vermogen lag. Hij dankt de K.N.P.V. voor het vertrouwen in hem geschonken. Niet hij heeft de K.N.P.V. groot gemaakt, doch gij door uw steun en medewerking, aldus spr. Hij brengt dankt voor de wijze waarop zijn echtgenote en kinde ren in zijn hulde betrokken zijn. Hij dankt voor de mooie cadeaux waarmede hij en zijn gezin ver eerd zijn en wijdt dan uitvoerig uit over de taak en het werk van de keurmeester, welk werk hem zo na aan het hart ligt. Hij roept het de jongere keurmeesters toe, steeds de stipste eerlijkheid aan de dag te leggen, wat niet steeds vriendschap als dank zal ontmoe ten, doch uiteindelijk alleen tot succes kan leiden. Hij gaat na, dat het aantal keuringen onder zijn leiding gepasseerd reeds tot over de 1000 gestegen is, dat de vereniging van de 1000 leden met een 40-tal keuringen per jaar is gegroeid tot een ledental van 5000 met 300 keuringen per jaar. Hij orijst dc K.N.P.V., die op tijd de bakens weet te verzetten en reke ning houdt met de nieuwe eisen, zodat thans ons land geldt als 't beste op oebied van politiehon densport. Hij wijst er op, dat bin nenkort door de activiteit van de K.N.P.V. internationale wedstrij den moqel'ik zullen zijn, dat er met alle kracht naar gestreefd wordt in samenwerking met de Raad van Beheer op kynologisch gebied stambomen voor politie honden te verkrijgen en te komen tot de combinatie van ras- en diensthond, waarbij hij de heer Mutsaers ui t Tilburg, hoofdbe stuurslid van de Raad v. Beheer dank brengt. Hij sluit met nog maals dank te brengen aan allen in de zaal aanwezig en allen die iets bijdroegen aan het slagen van deze hulde. Adjudant Kramer van de Mare chaussee uit Breda sprak na dit laatste woord nog een laatste, waarin hij op humoristische wijze keurmeester v. Helsland als een derde. Interlandwedstrijd Tafeltennis. Op initiatief van de K.A.T. werd Zondag in de Gildenbonds zaal een interlandwedstrijd voor tafeltennis gespeeld, die de be langstelling had van vele beoefe naars van deze sport, die hebben kunnen genieten van een spel dat de bewijzen leverde, wat door geharde training ook op dit ge bied kan worden bereikt. Jammer dat de verhindering van de heer Will. v. Zoelen en vooral Ina Kiek een wijziging noodzakelijk maakte, die vooral bij de dames geen versterking bleek. De Hol landse dames v. d. Velden en Snijders waren niet in staat om Mevr. Roland waardig partij te bieden, zodat deze geen moeite had alle sets te winnen. De heer Stoop verving de heer v. Zoelen op goede wijze en was voorai in het dubbelspel een goede partner voor Cor du Buy, welke laatste in de slotpartij een machtig spel ontplooide. De totaaluitslag was Dames enkelMej. v. d. Vel den—Mevr. Roland 6-21, 10-21; gem. dubbel: Mej, Snijders-Stoop —Mevr. Roland—de heer Roland 15—21, 8—21. Heren enkelStoop—Roland 13-21; 13-21; 21-18: 12-21. Heren enkel: Cor du Buy-Dela- barre 21-16; 21 15; 21-17. Heren dubbel: Cor du Buy— StoopRoland-Delabarre 19-21: 15-21; 21-17; 21-17: 21-15. Heren enkel: Stoop—Delabarre 11—21; 10-21: 22-20; 16-21. Heren enkel: Cor du Buy-Ro- land 12-21; 21-19; 22—20: 21-20. Voor de aanvang opende de voorzitter, de heer Pooters, de avond, waarbij hij de spelers aan de bezoekers voorstelde. Tijdens de pauze sprak de districtsvoor zitter de heer Kok, een woord, waarbij hij de K.A.T. voor 't ge nomen initiatief dankte, de hoop uitsprekend spoedig hier weer n wedstrijd te mogen bijwonen. Agenda. Maandag 14 November .8 uur nam. repetitie harm. Apollo. Dinsdag 15 November 7.30 u. nam. repetitie R.K. Par. Kerkkoor in de school. Dinsdag 15 November 8 uur nam. vergadering K.J.M.V. Woensdag 17 November 8 uur nam. repetitie harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 17 November 8 uur nam. Apollo-theater: „Muzikale Scherpschutters" en „Het Bloc- men-mysterie. Toegang 14 jaar. Tafeltennis K.T.C. Het 1ste team van K.T.C. speelde thuis tegen St. Ca- thrien I uit den Bosch en wist met niet minder dan 100 te winnen, zodat zij thans van 4 gespeelde wedstrijden twee gewonnen, 1 gelijk en 1 ver loren heeft. Het 2de team speelde eveneens Donderdag thuis tegen N.V.R. 2, doch kon het niet tot een overwinning brengen, met 64 moesten zij in de jonge mannen van „Den Horst" hun meerdere erken nen. Ook de dames konden 't in Den Bosch niet bolwerken tegen P.N.E.M. 3 en verloren met 7—3, A.s .Donderdag speelt het lste team tegen Cor du Buy uit Den Bosch. Voorzitter K.C.C. In de Zaterdagavond ge houden grote ledenvergade ring van de postduivenlief- hebbers K.C.C., werd de heer H. Pooters met nagenoeg al gemene stemmen tot voorzit ter gekozen in de vacature, ontstaan wegens bedanken van de heer A. Vrinten. SÜt'X'LLs De Toren. H' '1 Donderdag a.s. presenteert „De Toren" een filmavond in het Apollo-theater. De prachtige kleurenteken- film „Sneeuwwitje", 't mees terwerk van Walt Disney, zal dan de Toren-leden en voor zover er plaats is ook de niet- leden door zijn overweldigen de kleurenrijkdom, de inge nieuze opzet en de schitteren de uitbeelding imponeren. „Sneeuwwitje" is een kunst uiting op filmgebied, die zelfs voor de meest ontwikkelde en hoogsteisende bioscoopbezoe ker de hoogste voldoening biedt. De mening, als zou het een kindervertoning zijn, kan alleen berusten op de titel, aan het kindersprookje ont leend. Sneeuwwitje is een kunstwerk van de hoogste waarde. RtfÜi-Wr Toneel-avond. Zondagavond heeft 'n groot aantal bezoekers weer eens echt genoten van een genot volle avond in de zaal „Con cordia" waar de „Groep van Lieshout" uit St. Mich. Gestel voor het voetlicht trad met 't in Brabantse stijl prachtige toneelspel in 3 bedrijven:

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 7