h MagDe Zon i, SINT NICOLAAS VROOM DREESMANN Kaatsheuvel foiSt p aSPen. dan tsvpmi emeenteraad GEERTRUIDENBERG flinke Werkster. OPENBARE AANBESTEDING. Fa.», d.Schans A193 Tel. 10 te SPRANG. WINTERMANTEL KINDERFIETSJE R.K. MEISJE BRUIN ETUI DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 28 NOVEMBER 1949 3 besluiten Welk degelijk R. K. Meisje GEVRAAGD - - -1MS» Maten 40-46 26 HENNEN EENDEN. Namens zijn opdrachtgever het Schoolbestuur der R. K. Meisjesschool te Waspik, zal de ondergetekende in het openbaar aanbesteden, overeenkomstig het AanbestediDgsregkment W.B. het bouwen van een klaslokaal aan de bestaande school. Bestek en voorwaarden verkrijgbaar bij de architect, tegen betaling van f5. restitutie f2.50. De aanbesteding vindt plaats op Donderdag 8 De cember '49 des avonds om 6 uur in het café van den Heer H. VAN IERSEL te Waspik. De Architect, A. VAN HULTEN Kerkstraat 36, Waalwijk MET ONZE STERK VERLAAGDE PRUZEN CAMPAGNE DAN alléén lfD E S T I C H T S EM- maar was er tegen dat men J kosten ging maken voor 'n Waarom laat men dat de niet doen Zij is immers de waarop zo lang gewacht werd. Het voorstel van B. en W- werd hierna z.h.s. aangenomen. Over het voorstel tot beschik- rancicr. die er het meeste bij baarstelling van een crediet voor fl3t is. Waarom zou men zich voorbaat al afhankelijk gaan van de gemeente Ooster- Kunnen de samenwerkende ^nten 't gas niet rechtstreeks de mijnen betrekken Spr. er ook van overtuigd, dat er 'de toekomst een centraal be- i ;al komen voor gas, zoals dit nu kent voor electriciteit komt Waspik, bij Ooster aangesloten zijnde, misschien in eenzelfde positie als de «ente Raamsdonk tot voor met haar electriciteitsbedrijf: veel duurder gas dan omlig- jje gemeenten. )c voorzitter zegt dat 'n eigen jjf der samenwerkende ge iten veel te duur zal uitko- j en de kosten van gasverbruik f de ingezetenen veel te hoog ;{n komen. je Heer Brokx is het ten dele de heer de Glas eens. Hij de de gemeente Oosterhout 't. t laten samenstellen, daar de er ook hij gebaat is, omdat de- vijf gemeenten betalen in de jjen van een reeds bestaand Injf van de gemeente Ooster- ct. )e voorzitter zegt dat Ooster ut hierbij in het geheel geen ordelen heeft, maar dit pdan suggestie van het provinciaal stuur heeft opgevat. Wat de [ordelen betreft, zegt spr. nog de samenwerkende gemeenen dragen in de kosten van het trdcr werk, dat de gemeente ijsterhout door deze uitbreiding ijgt. Wethouder v. Dongen is van ming dat dit kwesties zijn die is kunnen worden bezien wan- <r het plan is opgesteld en be- ueft dan nog niet tot aanvaar- ag hiervan te worden overge- an. De heer Zijlmans vindt dat ijsterhout in de toekomst gerust «rdelen mag hebben, omdat 'aspik dan ook de voordelen reft van de gasvoorziening verharding van de wegen in het uitbreidingsplan Waspik-dorp die de Kanaalstraat met het station verbinden, werd minder gedebat teerd en overeenkomstig 't voor stel besloten. De heren Kamp en v. d. Broek vroegen wanneer de Am. Ver- schurenstraat verhard zal wor den, daar de aardebaan van deze weg toch al veel eerder was aan gelegd en verharding hiervan ook zeer gewenst is voor kerkgangers uit de Sch. Hooglanderstraat. De voorzitter zegt deze kwestie onder ogen te zullen zien. Er werd nog een punt aan de agenda toegevoegd betreffende de verhging der keurlonen. Op voor stel van de centrale gemeente werd het keurloon van runderen gebracht van 5.— op 6.— en voor varkens v. 2.50 op 3.50 plus 1.25 gemeenteleges. De heer v. Kuijk kon deze ver hoging begrijpen, maar vond het een zeer ongewenste toestand dat varkens uit deze kring geslacht moeten worden in Breda of in Waalwijk, wat dan dubbele keur lonen met zich brengt. „Een vleeskeuringsdienst zonder slacht huis is als een pastoor zonder kerk", aldus de heer v. Kuijk. De voorzitter zei dat deze kwestie van verschillende kanten was bezien en alles was gedaan om in eigen kring te mogen slach ten. Dit is echter niet gelukt, om dat de- minister op t standpunt staat dat de door hem aangewe zen plaatsen voldoende in getal zijn. De voorzitter deelde hierna nog mede dat het plan tot gedeelte lijke demping van de Kerkvaart- sehaven, hetwelk door Ged. Sta ten werd goedgekeurd, zal wor den uitgevoerd. De aanbesteding geschiedt binnenkort. De sloot naast de tuin van hotel v. Iersel zal dan met het ontsierend hek gaan verdwijnen. De vergadering werd hierna op de gebruikelijke wijze gesloten. dige, maar dat werd hem door de raad spontaan vergeven. Kosten gemeente-geneesheer. De commissie meent dat de Godshuizen het salaris van de ge meente-geneesheer geheel voor hun rekening moesten nemen, Met 7 stemmen vóór en 4 te gen wordt de door B. en W. voorgestelde subsidie van 50. op de begroting gehandhaafd. Het uitbreidingsplan. Aangaande het uitbreidingsplan kan de voorzitter mededelen dat daar dit eigenlijk armenzorg was, aan de Planologische Dienst een want de geneesheer kreeg deze j tracéplan is gevraagd voor de uitkering voor behandeling van de armlastige patiënten. De. voorzitter zeide dat B. en W. van dezelfde mening waren en dat hierover elk jaar met de regenten is gesproken. Vroeger betaalden de Godshuizen het ge hele salaris van de gemeente-ge neesheer en ook de kosten van de armlastige zwakzinnigen. Door het teruglopen hunner inkomsten hebben zij echter moeten bezui nigen. Vroeger waren de Gods huizen een melkkoetje, aldus spr., maar nu niet meer dan een melk- geit. Ook dit jaar heeft spr. er bij de regenten weer op aange drongen de kosten van de ge meente-geneesheer geheel te dra gen inplaats van gedeeltelijk. Men zou het overwegen. Het re sultaat dient dus te worden afge wacht. Opbrengst Ondernemings- bclasting. Deze is 10500.hoger ge raamd dan in 1949, volgens ra ming van de Inspecteur. Spr. hoopt met de commissie dat inderdaad de opbrengst zo veel hoger zal zijn, want daarop is met de begroting der uitgaven gerekend. De begroting ongewijzigd vastgesteld. De heer P. J. Vermeer benoemd tot secretaris penningmeester der Gods huizen. De heer Hartong dringt op spoed aan bij uitvoering uitbreidingsplan. Vrijdagavond kwam de gemeen- •aad in voltallige zitting bijeen nder voorzitterschap van burge rmester Bianchi. De heer Hartong maakte be vaar tegen de notulen der vo- raadsvergadering. Daarin aat dat zonder hoofdelijke stem- j besloten werd de voorstel- van B. en W. ten opzichte an het uitbreidingsplan goed te euren. De heer Hartong had toen chter een voorstel gedaan van erdere strekking, n.l. om reeds :rect te trachten alle tot het uit- reidingsplan behorende gronden in te kopen of te onteigenen. Hij leende dat dit zonder hoofdelijke lemming was goedgekeurd. De voorzitter zeide geen andere adruk te hebben gehad dan dat raad het voorstel van B. en V. had goedgekeurd, om een cre- liet van 10.000.beschikbaar stellen en een opdracht te ge- .en aan het Ingenieursbureau om erdere plannen uit té werken. Wat de heer Hartong met zijn voorstel bedoelde zal vanzelf ge wen, maar spr. had in de vo- :ge vergadering reeds opgemerkt iat men thans nog niet de gehele older kan gaan onteigenen. Hij inde dat het besluit goed ge- otuleerd was. Over deze kwestie werd gerui- tijd gediscusieerd, tot dat de corzitter de raad zelf liet be- issen over de vraag of het ge- in besluit al of niet goed ge deerd was. De meerderheid raadsleden meende aanvan- tlijk dat de notulen gewijzigd .enden te worden, doch later r.amen sommige leden op hun wndpunt terug en de notulen tonden onveranderd worden vast- tsteld, na toezegging van de voorzitter dat op de verdere ont- ■geningsplannen nog nader kan morden teruggekomen. Aan de orde Vaststelling bedrag per «rling voor het Bijzonder Onder is. i 0? voorstel van B. en W. wordt 3 vastgesteld op 18.94 per «ling voor bijzonder lager on tijs en op 21.44 voor voort- klager onderwijs. Dt heer Harting drong er op tevoren met de schoolbestu- - hierover overleg te plegen, 141 voorkwam men dat men, r*nals vorig jaar, hiertegen in Sr«p zou gaan. De voorzitter merkte op dat :ri9 jaar een lager bedrag dan 'normen werd voorgesteld, doch hebben B. en W. de nor- 'ffl aangehouden. -■ Verzoek aan de Minister 41 Onderwijs Kunsten en We ischappen tot toepassing van Wkel 55 quater der l.o. wet. In dit verzoek wordt gevraagd hosten der openbare school maatstaf buiten beschouwing 'mogen laten, omdat voor deze wol buitengewone omstandig- «ai gelden. h Vaststelling van het getal kijkse lesuren lichamelijke g aan de openbare lagere Dit wordt onveranderd vastgesteld, n.l. op 2 als voor de openbare school en op 6 uur voor de ene en 7 uur voor de andere bijzondere school. 4. Vaststelling bedrag kosten openbare lagere school over 1948. Besloten volgens voorstel. 5. Vaststelling regeling be treffende het verlenen van ver goeding uit de gemeentekas bij vrijwillige beschikbaarstelling van woonrupimte. Volgens deze regeling kan door rijk en gemeente samen een ver goeding van maximum 400. worden gegeven aan hen die een woning geschikt maken voor sa menwoning. De vergoeding wordt weliswaar eerst na de uit voering van de veranderingen toegekend, doch als men zich te voren met de gemeente verstaat over de aan te brengen verande ringen loopt men niet het risico straks geen vergoeding te krij gen. Wordt z. h. st. aangenomen. 6. Vaststelling gemeentebegro ting dienst 1950. De commissie van onderzoek bracht bij monde van wethouder Broeken rapport uit van haar be vindingen, waarop de voorzitter nader het standpunt van B. en W toelichtte. Het betroffen voorna melijk de volgende posten Ambtswoning Burgemeester De commissie dringt aan op spoedige verwezenlijking van de plannen dienaangaande. De bedoeling van de gemeente is de kwestie van de ambtswo ning tegelijk op te lossen met de verbouwing van het daarnaast ge legen gemeentehuis, teneinde een deel der ambtswoning als dienst ruimte bij het gemeentehuis te kunnen voegen. Het architecten bureau Ir. v. d. Laan te 's-Bosch heeft deze zaak in handen, maar dit bureau is overstelpt met werk. Deze week is een schetsplan van dit bureau ontvangen, dat na af loop dezer vergadering aan de raadsleden getoond zal worden. Het is een moeilijke karwei, omdat het 3 panden betreft, die alle op verschillend niveau liggen. Monumentenzorg zou er zich echter tegen verzetten als men deze gebouwen ging afbreken. Haven- en kadegelden. De commissie wees op onge wenste toestanden aan de haven kade, waar meer ruimte werd in beslag genomen dan waarop men recht had en niet alleen voor goederen en materialen, doch ook voor vuilnis. Ook moesten geen goederen zo hoog vóór de woon huizen mogen worden opgesta peld dat men het uitzicht belem merde. B. en W. zullen de havenmees ter opdracht geven hierop con trole uit te oefenen. Men zit ech ter met een bedrijf dat inderdaad ruimte tekort komt. In onderling overleg is hier wellicht iets te be reiken. Opbrengst graspach-.. Het was de commissie gebleken dat één pachter wederrechtelijk een deel van zijn perceel had onderverhuurd. De voorzitter wees er op dat hem bij onderzoek gebleken was dat hijzelf 2 jaar geleden aan de betreffende pachter toegestaan had ongeveer Vs deel door een ander te laten bewerken wegens personeelsgebrek. De pachter bleef echter de aansprakelijke persoon voor het geheel. Deze had dus niet stiekum gehandeld. Spr. zelf was eigenlijk de schul- Wandclplaatsen en plantsoenen. De commissie had de aandacht gevestigd op de weg nabij het station. B. en W. zullen zich tot de Provinciale Waterstaat wenden met verzoek een eenvoudige struikbeplanting te willen aan brengen langs het gedeelte van de weg dat bij haar in beheer is en aan de Ned. Spoorwegen zal ver gunning gevraagd worden langs het andere gedeelte van gemeente- wegee beplanting te mogen aan brengen. Kosten gemeente reiniging. De commissie gaf in overwe ging een klein vuilniswagentje aan te schaffen, zoals dit ook in an dere plaatsen gebruikt worden. B. en W. zullen eens prijs op vragen. De heer Okkerse zou hiermee nog even wachten met het oog op de uitbreidingsplannen der ge meente. Anders zou dat kleine materiaal misschien weer ontoe reikend zijn. De heer Hartong is van mening dat spoedig verbetering moet ko men inzake het ophalen van vuil nis en dringt aan op meer toe zicht op de stortplaatsen. Er kon den zich meer mensen bij de vuil- nisdienst aansluiten dan thans het geval is. Kosten handels avondschool. De commissie zou de gemeenten waaruit kinderen deze avond school bezoeken mede in de kos ten laten betalen. De voorzitter merkt op dat zulks bij nijverheidsonderwijs wet telijk geregeld is. Voor een han delsavondschool kunnen andere gemeenten echter niet verplicht worden bij te dragen. Het ge meentebestuur wil deze gemeenten echter we lvragen of zij genegen zijn in de kosten bij te drégen. Subsidie zangverenigingen. Een deel der commissie vond de verhouding tussen de subsidie die aan de harmonieën en aan de zangverenigingen gegeven werd te groot. Zij zouden de zangver enigingen elk 100 subsidie wil len geven inplaats van 50. De voorzitter merkt op dat B. en W. voor de zangverenigingen toch al 'n hogere subsidie voorstel den dan bijv. voor de jeugdver eniging, die slechts 25 kreeg, 't Was geen kwestie van minde re appreciatie, doch de stroom van subsidie-aanvragen wordt verontrustend. Straks komen er weer een paar toneelverenigingen. Als we zo doorgaan zullen straks alle subsidies beknot moeten worden. De heer Hartong zou vaste re gelen stellen onder welke voor waarden men voor subsidie in aanmerking kan komen. Een der eerste vereisten zou zijn dat men zich ook voor de gehele gemeen schap verdienstelijk maakt en niet alleen voor eigen vrije-tijd-beste- ding van de leden. De heer Okkerse merkt op dat in een vorige vergadering sub sidie aan de gemengde zangver eniging geweigerd werd omdat zij geen donateurs had. Uit de stukken heeft hij gezien dat de zangvereniging Inmortelle ook geen donateurs-inkomsten heeft, dus moest men die thans ook geen subsidie gaan geven. De heer van Alphen merkt op dat in het bedrag van de contri butie-ontvangst ook de donateurs- gelden begrepen zijn. De heer Hartong vindt dat de jeugdverenigingen zich moeten zien te bedruipen met de contri buties der ouders. Die verenigin gen zijn er voor plezier van hun kinderen, daar behoeven de be lastinggelden van ongehuwden en anderen niet aan weggegeven te worden. De heren Schot, Broeken en Venus wijzen op de opvoedende en culturele taak der jeugdver enigingen. De heer Okkerse vindt dat het niet goed is dergelijke verenigin gen te subsidiëren. Straks kunnen ook de duivenclub en de geiten vereniging wel komen. Na nog enige discussie brengt de voorzitter in omvraag of men 50 of 100 aan de zangver enigingen wil geven. nieuwe weg van de Venusweg naar het nieuwe gedeelte. Ged. Staten vragen thans om nadere motivering hoe wij de plannen denken te verwezenlijken. Het ge- meentepersoneedl heeft reeds zo veel mogelijk nagegaan over wel ke kadastrale percelen de nieuwe weg ontworpen is en heeft een staat van de eigenaars der gron den opgemaakt. Deze zijn ook reeds aangeschreven. Nadat hiermede de door de commissie aangevoerde punten door de voorzitter behandeld wa ren, gaf deze elk der raadsleden gelegenheid eventuele bezwaren tegen de begroting kenbaar te ma ken. Alleen de heer Hartong maakte hiervan gebruik om zijn mening over verschillende begro tingsposten weer te geven en en kele wijzigingen voor te stellen. Zo merkte hij o.m. dat de op brengst van de Ondernemingsbe lasting nog veel hoger zou kunnen zijn als de arbeiders die hier werkten hier ook konden wonen. Van de 895 arbeiders op 1 Jan. woonden er slechts 258 in Geer- truidenberg. De opbrengst dezer belasting zou dus 2Vi maal zo veel kunnen zijn. Het vraagstuk van de woningbouw is dus zeer urgent, ook al omdat vele krot woningen dienden te worden op geruimd. Spr. was verder van mening dat de gemeente-eigendommen te laag verzekerd waren en tegen een te hoge pjremie. De leges-opbrengst was te zui nig geraamd. De post voor rioleringen zou hij willen verhogen van 700 tot 1000 om in de nieuw gepro jecteerde straten reeds een riole ring volgens het nieuwe plan aan te brengen. Er moet op aangedrongen wor den dat de gasleiding zo spoedig mogelijk naar Geertruidenberg wordt doorgetrokken. De tarieven van de waterlei ding acht spr. te hoog. Voorts zou hij meer banken in plantsoenen wensen. De subsidie voor het zwembad zou hij willen verhogen tot ƒ750, ook al had men daar niet om ge vraagd. Tenslotte besprak hij nog de speeltuin, het sportterrein, het museum, de brandweer en de straatverlichting, waarvoor hij verschillende wensen tot verbete ring uitte. Een afschrift van de door hem besproken punten zou de heer Hartong aan B. en W. ter hand stellen ter bestudering. Nadat de voorzitter het stand punt van B. en W. betreffende verschillende punten in het kort had toegelicht, werd de begroting voor 1950 zonder hoofdelijke stemming ongewijzigd vastgesteld. 7. Verzoek eervol ontslag door de secr.-penn. van de Stedelijke Godshuizen. De heer M. J. J. Smolders heeft eervol ontslag verzocht wegens zijn gevorderde leeftijd met in gang van 1 Januari 1950. Dit wordt hem verleend onder dank- zeqging voor hetgeen hij in het belang der Godshuizen en daar door indirect in het belang der gemeente heeft gedaan. 8. Benoeming van een secreta- ris-penn. van de Sted. Godshui zen. Het college van regenten der Sted. Godshuizen hebben hiervoor de volgende voordracht opge maakt 1. P. J. Vermeer. 2. G. A. v. Alphen. Zij stellen voor om de bepaling betreffende het stellen van borg tocht te wijzigen en voortaan een fraudeverzekering te sluiten. Dit laatste is voor gemeente ontvangers e.d. reeds lang inge voerd en de raad gaat hiermede z.h.s. accoord. Hierna wordt overgegaan tot benoeming van een nieuwe secre tarispenningmeester. Deze benoe ming geschiedt zoals gewoonlijk met een proeftijd van 1 jaar. De oud-secretaris zal de nieuwe eerst inwerken. De heer Hartong herinnerde aan de moeilijkheden die er vroe ger waren tussen de gemeente en de Godshuizen. Hij achtte 't ver standig in deze kwestie niet van de voordracht der regenten af te wijken om in de naaste toekomst die moeilijkheden te voorkomen. De heer P. J. Vermeer bleek 6 stemmen op zich te hebben vere nigd en de heer G. A. v. Alphen 5, zodat eerstgenoemde is geko zen. 9. Ingekomen stukken. Hieronder was o.m. een besluit van Ged. Staten tot goedkeuring van de verhoging der presentie gelden voor de raadsleden, die per 1 Dec. a.s. op 4.per ver gadering gesteld zullen worden. Op voorstel van de kringvlees keuringsdienst worden nieuwe, enigszins verhoogde keurlonen vastgesteld. Een voorstel van B. en W. o;n aan de gymnastiekleraar P. van Doorn uit Roosendaal een tege moetkoming in zijn reiskosten te verlenen van 17.50 per maand, werd met 7 tegen 4 stemmen ver worpen, nadat de heer Hartong hiertegen ernstig bezwaar had geuit, omdat bedoelde leraar bij zijn aanstelling reeds wist dat hem geen reisvergoeding gegeven zou worden. Door de heer Hartong waren verder diverse schriftelijke vra gen ingediend, o.a. hoe 't stond met de herstrating van de Zuid- wal en de verdere afwerking van de nieuwe straat. De voorzitter^ meende dat de heer Hartong naar de bekende weg vroeg, want in het vorige college van B. en W. is dit her stel ook steeds afgestuit op het gebrek aan stenen. De herstrating wordt nu aanbesteed inplaats van in eigen beheer uitgevoerd, daar aannemers beter aan stenen blij ken te kunnen komen dan de ge- mente. Waterkolken voor de nieuwe weg zijn besteld en met de PNEM is men in onderhandeling over de verlichting, daar een wijziging in het plan was gekomen. De heer Hartong heeft verder een schriftelijk voorstel ingediend om een tijdelijke technische kracht te benoemen die zich speciaal met een zo snel mogelijke uitvoering van het uitbreidingsplan zal bezig houden. Sinds de eerste stap in deze is genomen (een z.g. 5 ja renplan) is er reeds veel kostba re tijd door omstandigheden ver loren gegaan. Er rest ons nog slechts de helft van deze tijd.' Er zal onmiddellijk begonnen moeten worden, wil men niet achterop ra ker.. De PNEM hoopt haar plan nen in de winter 1951- 52 verwe zenlijkt te hebben en daarmede moet rekening gehouden worden. De gemeenteopzichter is thans de enige die deze aan|elegenheid be- Mandelen moet en deze kan on mogelijk voldoende tijd hieraan besteden. De voorzitter zegt dat B. en W. moeten ontraden thans reeds een dergelijke technische kracht te benoemen. Men benoemt nu toch ook nog geen badmeester voor het nieuwe zwembad dat in het uitbreidingsplan is gedacht. Veel meer behoefte heeft de ge meente aan een iemand die met de grondeigenaren kan onderhan delen als de eerste pogingen niet lukken. Het Ingenieursbureau dat het uitbreidingsplan in handen heeft, zal zich ook met het tech nisch toezicht belasten. Daarnaast zou spr. geen nieuwe technische kracht gaan aanstellen die weer 5000.— per jaar extra kost. t is ook mogelijk dat er nog een wijziging in de plannen komt, waarover de volgende week een bespreking met de Planologische Dienst zal plaats hebben. De raad besluit voorlopig nog geen nieuwe kracht aan te stellen. Daarna sluiting. BURGEMEESTER en WET HOUDERS van W A A L W IJ K vestigen er de aandacht van belanghebbenden op; dat van rijkswege een LANDELIJKE RESERVE is aangelegd VOOR WONINGBOUW DOOR PAR TICULIEREN, zonder finan- ciëje steun van het Rijk, met eeri maximum classificatie- inhoud van 500 M\ Het benodigde volumen zal bij de afgifte van de rijks- goedkeurings zonder meer ter beschikking komen. Voor dergelijke woningen zal een vrije huurprijs mogen worden bedongen. Aangezien de aangelegde reserve aan bepaalde grenzen is gebonden, wordt hem die voornemens is van deze ge legenheid om te kunnen bou wen gebruik te maken, ern stig aapgeraden zijn bouw plannen ten spoedigste in te zenden, daar de ingediende plannen in volgorde van bin nenkomst worden afgewerkt. Nadere inlichtingen worden zo nodig verstrekt door de Directeur van Gemeentewer ken. Waalwijk, Nov. '49. Burgemeester en Wet houders voornoemd. BURGEMEESTER en WET HOUDERS van WAALWIJK; gezien de beschikking van de Minister van Economische Zaken van 17 November 1949, nr. 51290 M.W., (Nederlandse Staatscourant van 18 Novem ber 1949); gelet op artikel 2, eerste lid van het Winkelsluitingsbe- sluit 1941; ontheffing te verlenen van het verbod, vervat in art. 2, eerste lid, van het Winkel- sluitingsbesluit 1941, in deze zin, dat de winkels voor het publiek geopend mogen zijn tot uiterlijk 20 uur op: a. 1 tot en met 3 Decem ber 1949; b. 22 en 23 December 1949. Waalwijk, 25 Nov. '49. Burgemeester en Wet houders voornoemd. z. s. k. w. wil mat da hulsvrouw d* z*rg op zich namen van 6 KINDEREN, waarvan da jongste 4 jaar is. Warlcster aanwezig. Brieven onder No. 3112 Bureau „Echo" Kaatsheuvel. voor 2 dagen per waak Brieven onder No. 3113 Bureau „Echo" Kaatsheuvel. 2uiv&r wollen damespuflover in de nieuwste winter-pasteU kleuren, met ritssluiting 73 Ce nieuwste „Flatter"-rok, in Qrijs kamgaren. Maten 38-44 7 7 Zuiver wollen twin-set, mooi kleur-assortiment, OQ73 Pull-over en vest tezamen Grijs kamgaren, „Flatter"-sok, apart en mooi model. DEN BOSCH - EINDHOVEN - TILBURG werkelijk in alle opzich ten „geknipt" voor U Poor ieder figuur een juiste pasvorm in alle maten voorradig "fc I UW BELANG Alle rassen Hennen 5 mnd. f5 50, 5i mnd. 16.—, 6 mnd, f6.50,7 mnd. f7.— p. st. Witte Legh. br. '48d.d. rui f4.— p. st. Alle rassen Eenden 14.p. st. Niet goed In volle 8 dagen retour zenden. ERK. PLUIMVEEH. (No. 1101) Mulderslean 12. VEENENDAAL Voor een nuttig en practisch St. Nlcolzasgeichenk naar de enigste en van ouds bekende schoenenwinkel Uit een uitgebreide collectie warme HEREN-, DAMES- en MEISJES-PANTOFFELS in diverse kleuren kunt gij Uw keus maken. Verder een pracht sortering DAMES-, HEREN JONGENS- en MEISJESSCHOENFN in diverse snitten en betere kwaliteiten. RUBBERLAARZEN en VOETBAL SCHOENEN vanaf f 12.50. St. Nicolaas, die toch wel het een en ander gewend is, moest bekennen „Ho* is het mogelijk, zo mooi en zo goedkoop". TE KOOPi een prachtige, roodbruine maat 44, z.g.a.n., 30 gulden. Een mooi SCHILDERSTUK met zwaar gouden lijst, groot 60 bij 80 cm., 35 gulden. Adres te bevragen Bureau van dit blad. WIJ GAAN DOOR MANTEL COSTUUM WINTERJAS REGENJAS JAPON enz. «toornen 2.75 oudo prijs 4.50 verven 6.00 - 9.50 Triploneren gesehledt bij ons geheel GRATIS ook tijdens de verlaagde prljzenactle alleen op verzoek. WILT U MEER BETALEN GA NAAR EEN ANDER. WILT U MINDER BETALEN VOOR BETER WERK TE KOOP: een prima maat 20 x 1^2. M. VAN WIJK. Binnenhaven C 181, Capelle. GEVRAAGD een net voor de namiddag, in klein ge zin z. k. Brieven onder no. 3114 aan het Bureau van dit blad. Dp Engelse Movus-fabrie- ken zullen een auto-fabriek in Nederland vestigen, voor lopig voor 6000 wagens per jaar. Vermoedelijk VERLOREN inh. BI. vulpen en -potlood. Goede bel. voor terugbez. aan Rudi van Mill, v. Coothstr. 54, Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 3