KERST-ADVERTENTIE L00N-0P-ZAND DRUNEN SPRANG CAPELLE Ook Vlijmens Raad FEUILLETON ZONDER GELUK VAART NIEMAND WEL Leo Lorre helpen Ridder Radbout v° I v* 4, i DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 19 DECEMBER 1949 stelt de Begroting onveranderd vast. Er zullen 16 gemeente-woningen gebouwd worden. Zorgt t ij d i g voor Uw in „DE ECHO" Donderdagavond kwam de raad van Vlijmen bij een ter behandeling van een uitgebreide agenda. De burgemeester was nog ziek, zodat wethouder v. Bokhoven zijn plaats weer moest innemen. In een vlot tempo gingen er de diverse punten door heen. Bijzondere waardering had de raad voor B. en W. wegens hun activiteit inzake de woning bouw voor 1950. De leden juichten dan ook het voorstel in deze toe en deden de raadszaal weer galmen van de strijdkreet: Bouwen! bouwen! bou wen! Over dc begroting werden enige beschou wingen ten beste gegeven, maar overigens werd die goedgekeurd. Nadat wethouder v. Bok hoven de vergadering had geopend, werden de notulen met een kleine opmerking van de heer v. Son goedge keurd. Van Ged. Staten waren bin nengekomen een goedkeuring van de kindertoelage-veror dening en een brief met en kele kleine aanmerkingen op de gemeentelijke salaris- en loonverordening. De raad machtigde B. en W. om deze zaak af te werken. Punt 4. Voorstel van B. en W. om van G. v.'Bokhoven alhier voor de tijd van één jaar (1 Jan. 1950 tot 1 Jan. 1951) onderhands te huren 'n strook grond, bestemd tot voetpad. Punt 5. Voorstel van B. en W. tot het aangaan (verlen gen) van een kasgeldlening, groot 50.000. Met deze beide punten ging de raad zonder meer accoord. Ook met punt 6, het voor stel van B. en W. tot 't aan gaan van een kasgeldlening ad 75.000, na een gedachten- wisseling over het maken van straten ,het toezicht daarop en de kwaliteit der materialen daarvoor, ging de raad ac coord. 7. Voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op het verzoek van C. van Baardwijk, Nieuwkuijk, tot 't beschikbaar stellen van een stukje grond voor de oprich ting van een schiethoorn op het perceel kadastraal bekend gemeente Nieuwkuijk, sectie C nr. 779. Ook met dit voorstel ging de raad accoord, vooral op grond van de door de heer Van de Meerendonk uitge sproken vrees voor het risico als er op dit stukje gemeente grond gedurende het schieten eens een ongeluk zou gebeu ren. 8. Voorstel van B. en W. tot het aanvragen en het aan vaarden van het benodigde rijks-, bouw- en grond voor schot voor de bouw van zes tien woningwetwoningen. Dhr. Van de Meerendonk heeft een compliment voor de activiteit van de burgemees ter. Huizenbezit is volgens hem geen voordeel voor de gemeente, maar om tsociale redenen werd alles opzij ge zet. Per 1 Jan. 1949 waren er 182 woningen tekort, het aan tal huwelijken is ongeveer 150 per jaar. De toestand is dus, zo zegt de heer Van de Meerendonk, hopeloos, erbar melijk. Hij is dus voor het voorstel, ook al ziet hij prin cipieel liever particuliere wo ningbouw. Hij juicht de snel le afwerking toe, waarvoor de burgemeester tot laat in de nacht heeft gewerkt. Hij brengt aan B. en W. dan ook alle hulde. Verder vindt hij 't prachtig dat aan de raad de gelegenheid wordt gegeven om alles van nabij te bekij ken. Aan de hand van 't rap port van het Economisch- Technologisch Instituut heeft hij geconstateerd dat Vlijmen, vergeleken met Den Bosch, 'n dubbel woningtekort heeft. Hij wil daarom bij Ged. Sta ten aandringen op een extra toewijzing. Door grote toe wijzingen moeten de wantoe standen uit de weg geruimd worden. De voorz. dankt dhr. Van de Meerendonk voor zijn woor den en merkt op, dat Vlijmen nog 100 woningen moest kun nen bijbouwen. De heer Spanjers informeert naar de uittocht naar Goirle, maar de voorz. denkt dat het wel niet zo'n vaart zal lopen. Dan verzoekt de heer Span jers nog om een urgentielijst, waarop de voorz. antwoordt dat deze taak door de Com missie en door B. en W. wordt verzorgd en bekeken. Het voorstel toejuichend, gaat de raad er dan mee ac coord en daarna klinkt door de raadszaal het driewerf: „Bouwen!" 9. Nader voorstel van B. en W. tot het verlenen van een bijdrage ter vervanging van een 4-tal noodnetten. De kosten hiervan bedragen 4670 gulden, waarvan de P.N.E.M. de helft voor haar rekening neemt, van de rest de ge meente de ene helft en de be langhebbenden de andere helft. Alle leden gaan met dit voorstel accoord. 10a. Voorstel van B. en W. tot voorlopige vaststelling van de bedragen, bedoeld in art. 55 der L.O.-wet 1920. 10b. Voorstel van B. en W. tot bepaling van het bedrag per leerling voor de openba re lagere school, bedoeld in art. 55 bis der L.O.-wet 1920. Met beide voorstellen gaat de raad zonder meer accoord. 11. Voorstel van B. en W., houdende overname van de Schapensteeg en de Kerk steeg, ten Zuiden van de spoorweg-overgangen der Ne derlandse Spoorwegen, in be heer en onderhoud van het Waterschap „De Polder van Nieuwkuijk", door de ge meente. De heer v. Son wil ook het gedeelte ten Noorden van de spoorlijn overnemen, maar omdat hij er nu geen meer derheid voor krijgt, houdt hij het op zijn verlanglijstje voor de toekomst. Overigens ging hij met de rest van de raad accoord met het voorstel van B. en W. 12. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van het aantal opcenten, te heffen op de per sonele belasting voor 't jaar 1950. 13. Voorstel van B. en W. tot ontheffing van een aan slag hondenbelasting. 14. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de begro ting 1949. Met alle drie deze voorstel len gaat de raad zonder meer accoord. Behandeling der begroting. 15. Voorstel van B. en W. VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN door H. VAN HEESWIJK 32) Hij had echter achter af bekeken, wat meer ver trouwen moeten hebben in 't gezonde verstand van de bur gemeester. Bovendien had hij verwacht dat de diefstal eerst des nachts zou plaats vinden. Daarom was hij ook van plan geweest om na het feest niet weg te gaan, maar na afloop in de nabijheid van de villa op post te gaan staan. Dat de diefstal al eerder plaats vond, was van hem 'n misrekening. Evenwel prees hij zich nu gelukkig dat hij het blaadje met adressen uit 't opschrijf boekje van de graaf in zijn bezit had. Ongetwijfeld was één dier adressen het doel. Binnen korte tijd had hij de rand van de stad bereikt. Eenmaal in de bebouwde kom gekomen, moest hij, ondanks het vergevorderde uur het liep inmiddels al tegen twaal ven zijn vaart verminderen want hij moest immers reke ning houden met eventueel verkeer uit zijstraten. Het duurde echter geen kwartier of hij had de wijde Heisteeg bereikt. Op een behoorlijke afstand van deze smalle straat zette hij de jeep neer, deed de deuren op slot en in een zenuwachtige stemming wan delde hij naar de steeg. Toen hij de straat inkeek, kon hij een kreet van vreugde haast niet weerhouden, want hal verwege zag hij de wagen van de graaf staan. Zijn vermoe den bleek dus juist te zijn. In zoverre paste de legkaart. Maar nu was hij besluite loos. Hij moest oppassen niet weer een stommiteit uit te halen. Als hij er alleen naar toe ging was het practisch zeker dat hij gevaar liep neer geslagen te worden, aangeno men dat hij er in zou slagen binnen te komen, want wie weet hoeveel van die lui er zouden zijn. Nee, nu was de tijd gekomen om de politie in de arm te nemen. Met hetgeen hij nu wist, zou hij in staat zijn de dader te laten arres teren en de schilderijen terug te krijgen. Die zouden natuur lijk nog wel daar zijn, want de diefstal was, naar zijn be rekening, nog geen drie uren van tevoren gepleegd. Juist, hij moest de politie Lebben. Maara1i r weg ging, bestond natuurlijk de kans dat de buit ergens an ders heengebracht werd ge durende zijn afwezigheid. Aan de andere kant was het zo, dat hij hier ook niet kon blij ven wachten tot er eindelijk eens een politie-agent zou passeren. Daarom moest hij 't eerste risico maar lopen en zo spoedig mogelijk naar het po- litie-bureau gaan. Joop liep de gracht weer op waar zijn wagen stond en aan een late voorbijganger vroeg hij waar het politiebureau was. Deze voorbijganger zou ||P „De laatste loodjes treffen het zwaarst h\jffde Leo. Hij was nu boven op dt rotspunt) geklommen Beneden gaaph een diepe atgrcxia, waarin het water in tomeloze vaart neersloeg. 8 tevig greep Leo zich vast. want het duizeldt hem een ogenblik. Toen ontdekte hi, een flinke klip. die wat verder in de stroom lag. Hi) irikte en woog z<jn kan sen en hup! met een flinke sprong kwam ht) op hel rotsblok terecht. Ait daar gleed hi) onderuit en stortte bijna omlaag, maar Leo kon zich nog net op liet nip per i )e staande houden. H\) was door liet oog van een naaia gekropen. Nu stond n(j hoog boven dt afgrond en speurde naar de plek, wan. de rugzak volgens Lorre's aanwijzir.pri moest liggen. Ja. daar was-ie! Duirte'.p' j zag Leo zijn rugzak onderaan de iratei I va' liggen. Hij aarzelde. Moest hij r, 1 zo maar naar beneden duiken op hi gevaar af dat hij te pletter sloegZijn gedachten gingen een ogenblik terug naar Dollandia en de belofte aan Hid der Radbout kwam in zijn herinnering op: ze zouden de kostbare perkament rol terugbrengen! Die belofte mocht niet verbroken wor den. ..Een man een man. een woord een woord" zei Leo plechtig en suisde on middellijk daarop in een pracht sprong naar beneden, het kolkende en bruisen- tc water tegemoet. Lorre had intussen leeds rond gevlogen en hield zijn moe dige vriend in de gaten. „Als dat maar goed afloopt'' bromde hi) in zijn krom me snavel, ..ik ben er niks gerust op." Maar Leo kon uitstekend duiken en had :\}n sprong van tevoren goed berekend. Hij naderde zijn doel tn pijlsnelle vaam en schoot loodrecht hei water in. Lorre kerk in spanning loi en wachtte. Muur er kwam mets.... {Wordt vervolgd.) tot: a. goedkeuring van de begroting van het Burgerlijk Armbestuur 1950; b. vast stelling van de begroting van het woningbedrijf voor 1950 en van die van de gemeente, eveneens voor 1950. De begroting van het Bur gerlijk Armbestuur wordt goedgekeurd met voor de ge wone dienst in inkomsten en uitgaven 39.423.96 en voor de kapitaaldienst 250. Over de gemeentebegroting krijgt eerst de hoer Van de Meerendonk het woord. Hij was van te voren reeds zeer goed ingelicht en begint weer met een compliment aan de samenstellers van de begro ting. Hij vindt dat de verkor te begroting zeer goed vol doet. Over de overeenkomsten heeft hij weinig te zeggen. Prettig vindt hij het dat de ondernemingsbelasting zo hoog geraamd kan worden; hij beschouwt die gedeeltelijk als een stille reserve. Het treft hem dat een massa nieu we subsidies niet zijn toege wezen. Volgens hem dienen er verschillende van verleend te worden. Hij verzoekt B. en W. dan ook om in de loop van 1950 die subsidies te herzien, waarop de voorz. hem ant woordt dat dit de bedoeling is van,B. en W. De heer Van de Meeren donk gaat verder met de op merking dat de telefoonkos ten aan de hoge kant zijn, naar aanleiding waarvan hij aandringt op zuinigheid. Wat de kleding van de gemeente bode betreft, is hij er in be ginsel voorstander van om daar een vast bedrag voor uit te trekken, maar na toelich ting van de voorz. stapt hij daar van af. Wat de post voor de Ge zinszorg betreft, is de heer Van de Meerendonk er voor om de post van 1600.te handhaven, echter op voor waarde dat deze gelden alleen voor armlastigen besteed worden. De voorz. zegt toe, dat hij deze voorwaarde zal stellen. Dan wil de heer Van de Meerendonk bij Ged. Staten aandringen op een bijdrage in de afkoop van de Mommer- steeg. Met de huur van de materialen voor de technische dienst gaat de heer Van de Meerendonk niet accoord. Hij vindt 60 per jaar te veel en stelt voor om die post op 30 te brengen en hij vraagt om snel, nieuw materiaal aan te schaffen. Naar aanleiding van de postjes voor deurwaarder en schatter dranklokaliteiten merkt hij op, dat die niet op de begroting thuis horen, maar de voorzitter antwoordt hierop dat het laatste voort vloeit uit de Drankwet en dat het ambt van de eerste hoort bij zijn werk van techniscn ambtenaar. Tenslotte vraagt de heer Van de Meerendonk inlichtin gen over de post Buitenge woon Lager Onderwijs, waar op de voorz. hem meedeelt, dat in Den Bosch en Waal wijk 20 kinderen dit onder wijs volgen. De heer Samuels bepleit ge lijkstelling in subsidie voor de harmonie in Nieuwkuijk en de voorz. zegt toe'dat ook dit in de loop van 1950 zal be keken worden. De heer v. d. Ven vindt de ramingen over het algemeen nogal krap en ten overvloede merkt hij op dat hij nog steeds niet sympathiek staat tegen over de post voor de regiona le brandweer. Over de Gezinszorg zegt hij dat de mensen dit niet als een recht, maar als goedheid moe de hoofden der scholen op dit gebied verder zal werken. Zelfs stelt hij voor dat de ge meente een op te richten cur sus voor deze jongens zal be talen. De voorz. antwoordt dat voor de kinderen die het nij verheidsonderwijs bezoeken een regeling is getroffen, waardoor hun gedeeltelijk wordt tegemoetgekomen in de kosten, maar de heer v. d. Ven betwijfelt de practische waarde van deze regeling. Over het algemeen dringt de heer v. d. Ven er op aan om zuinig om te gaan met de gelden der gemeente en te trachten de belastingen op 't bestaande peil te handhaven. Naar aanleiding van 'n uit lating van de heer v. d. Ven zegt de heer v. d. Meeren donk dat hij het niet in het belang van de kinderen acht ten beschouwen. Hij is van mening dat hiermee de uiter ste soberheid moet betracht worden en dat men op de eerste plaats moet uitkijken naar familie- en burenhulp. De voorz. zegt. dat hij niet altijd een sympathieke wer king van Gezinszorg heeft ge zien en dat niet -op de eerste plaats de armen worden ge holpen. Verder dringt de heer v. d. Ven er op aan, de rijkspolitie de huur van het politiebureau op te zeggen. Tot zijn vreug de heeft hij geconstateerd dat de lonen over het werk aan wegen, landerijen en voetpa den juist zijn verdeeld. Hij dringt er op aan om vooral de gevestigde industrieën te steunen, gezien de opbrengst van de ondernemingsbelas ting. Over de hondenbelasting merkt hij op, dat die meer zou opbrengen bij een ver hoogde activiteit. De voorz. antwoordt dat op 1 Jan. een nieuw controle systeem in gebruik wordt ge nomen. Ten aanzien van de woning bouw vindt de heer v. d. Ven dat Vlijmen tegenover Den Bosch en omliggende gemeen ten geen goed figuur slaat. Hij wijst hierbij op hoofdstuk III van het Rapport van het E.T.I. en op het groot gebrek aan woningen in vergelijking met Rosmalen en Drunen. Hij dringt aan op zorg voor arbeiderskinderen die de school hebben verlaten en be pleit de instelling van een commissie die in overleg met dat de klassen zo groot zijn; hij wil daarom graag dat er schoollokalen bijgebouwd worden, waar dhr. v. Oyen het mee eens is. Naar aanleiding van de post voor Gezinszorg vraagt dhr. Spanjers of de familie ge dwongen kan worden om te helpen, maar de voorz. ant woordt dat de overheid mach teloos staat als de familie weigert. De heer Oremans merkt op dat een huisgezin niet volle dig is gebaat met hulp van de Gezinszorg, omdat die er maar op bepaalde uren is, zo dat een gezin dan genood zaakt is er een tweede hulp bij te nemen. Tenslotte ziet ook de heer Van den Hout ook nog een mogelijkheid om de huur van het politiebureau op te zeg gen. Na al deze beschouwingen wordt de begroting voor de gewone dienst in inkomsten en uitgaven vastgesteld op 365.719.53 en voor de kapi taaldienst op 701.903.41 vastgesteld. Ook de begroting van het Woningbedrijf wordt na een korte toelichting door de voor zitter vastgesteld, voor de ge wone dienst op 39.785.en voor de kapitaaldienst op 49.639.70. Daarna werd de vergade ring gesloten, maar niet voor dat de heer v. d. Meerendonk wethouder van Bokhoven be dankt had voor de prettige wijze Waarop hij deze verga dering had geleid. geweest zijn, als hij niet in. geen goede Amsterdammer onvervalst Mokums had ge vraagd: „Iets aan de hand, meester?" Joop daarbij een beetje nieuwsgierig aankij kend. „Een klein heibeltje. Een dronken vent is net thuisge komen en wil de boel kort en klein slaan", loog Joop kei hard. De ander was teleurge steld, maar wees tocht de weg naar het politie-posthuis dat het dichtst bij was en Joop startte zijn wagentje om naar het aangegeven adres te gaan. Daar binnen gekomen stond een slaperige brigadier hem te woord. Haastig vertelde Joop wat er in Doornenburg had plaats gevonden. Dat hij door een toeval het adres te weten was gekomen en dat de wagen, die vermoedelijk 't gestolen goed vervoerd had, in de Wijde Heisteeg stond. De dienstdoende politieman wist niet goed wat hij hier mee moest aanvangen. „Een ogenblik", zei hij, waarna hij de hoorn van het telefoontoestel nam en het hoofdbureau draaide. Er had een kort gesprek plaats en Joop bemerkte dat de briga dier hem een paar maal aan keek en iets zei: „Ja, dat klopt wel. Ja, inderdaad. Precies. Ik zal er voor zorgen, InsDecteur". „Nu, vervolgde hij, nadat hij de hoorn weer opgehan gen had, er komt zo meteen een overvalwagen hierheen om dat zaakje op te knappen. Wacht dus maar een paar mi nuten af". „Dan ga ik alvast weer naar de Wijde Heisteeg" zei Joop, om de wagen en het huis in de gaten te houden". „Ik zou hier maar even wachten tot de wagen er is", adviseerde de politieman rus tig. „Gaat u maar even zitten" Joop werd ongeduldig. Hij fronste de wenkbrauwen. „Ja, maar als ik daar ben kan ik misschien voorkomen dat ze er met de buit vandoor gaan". „U kunt als burger toch niets beginnen, wacht hier maar af", antwoordde de bri gadier onverstoorbaar. „Inderdaad, als burger kan ik niets doen. Maar ik gevoel me toch niet gerust als ik hier werkeloos blijf zitten. Zegt u maar dat ik naar de Wijde Heisteeg ben en „Blijft u hier maar wach ten", herhaalde de ander voor de derde maal, en ging zó zit ten dat hij naar de deur kon rennen als Joop het toch in zijn hoofd mocht krijgen er van door te gaan. „Ja, maarbegon Joop weer. „Wachten!" viel de ander hem nu ruw in de rede. „Ik heb mijn orders, en daar houd ik mij aan". „Zeg eens", viel Joop ver ontwaardigd uit, „u doet net of ik de diefstal gepleegd heb". „Hebt u mij dat horen zeg gen? Ik volg alleen de orders van het hoofdbureau op en daar hebben ze gezegd dat u hier moet blijven wachten tot de wagen er is". „Maar stuurt u dan tenmin ste een agent naar dat be wuste pakhuis!" riep Joop wanhopig uit. „Heb ik niet", antwoordde de brigadier flegmatisch. „Al les is de straat op." Tenslotte berustte Joop en ging zuchtend zitten. „Als ze er straks vandoor zijn, zal ik u er verantwoordelijk voor stellen", zei hij dreigend. „Ja, doet u maar wat u niet laten kunt", antwoordde de politieman gemoedelijk glim lachend. Rustig stak hij een pijpje op, maar liet geen oog van de ander af. Joop, die nu spinnijdig was, draaide de ander zijn rug toe en trok heftig aan zijn siga ret. De minuten schenen hem eeuwigheden te lijken, maar eindelijk hoorde hij toch het geluid van een auto die voor het politiebureau stopte en enkele seconden later trad er een aantal politiemannen binnen, waaronder een in specteur. „Is hem dat?" vroeg deze aan de brigadier, die vlug was opgesprongen en in de hou ding stond. „Jawel", inspecteur. Deze wendde zich nu tot de jongeman, keek hem aan en knikte: „Joop van Kampen, hè?" „Jawel", antwoordde de aangesprokene verbaasd, „die ben ik „Garagehouder in Doornen- berg?" „Ja „Waar is je wagen?" „Mijn wagen? Die staat bui ten." „Kijk zyn wagen eens even na", beval de inspecteur tot één der meegekomen agenten. Deze vertrok en de inspec teur keek Joop opnieuw on derzoekend aan. (Wordt vervolgd). Burgerlijke Stand Loon op Zand van 115 December 1949. Geboren: Gerardus J L zv A J v Riel- IJpelaar Marius P C J zv J A Oomis-Schellen Adrianus M G zv M L Zwaans-v d Heijden Martinus J A F zv F A J Maas van Seters Antonius M J zv A M Klijn-Akkermans Lau ren ti us GFMzvLTJde Leijer- Pessers Catharina M E dv P J de Nijs-van Deutekom Marius C D zv C A A van Iersel-Ha- mers Andreas L J I P zv J van den Broek-van de Wouw Antonia M C dv J M Vugts-v d Made Henriëtte A J dv A Ploegmakers-v d Berg Johanna M dv G H Damen-v Wanrooij Franciscus W L zv A G Tol boom-van Berkel Maria A dv MAT Laros-Woltering Cor nelia E M J dv J H Bergmans- Donders. Huwelijksaangiften: Jacobus J Claassen 29 jaar te Waalwijk en Adriana M v Best 24 jaar alhier Henricus J Bar- tels 29 j te Den Bosch en Cor nelia Wilhelmina Damen 24 j al hier. Huwelijken: Jacobus J Claassen 29 j en Adri ana M van Best oud 24 j. Overleden: Adriana Dingemans echtg van Gerardus van Gorkum 78 j. Johanna Maria Mateijsen 61 jaar echtg van Wilhelmus P Lugters Martha van Boxtel 66 j echtg van Franciscus Laros. Vertrokken: D T S Baak naar Eindhoven J C van der Ven naar Tilburg H J P Gubbens en gezin naar Den Bosch H V M v Opstal naar Helmond. Ingekomen: B Douma van Amsterdam T J A IJpelaar van Waalwijk J Laros van Tilburg B v Gils van Tilburg C H Schoenma kers van Tilburg W J van Bal- kom van Tilburg C M W Korthout van Waalwijk N v Helvoirt van Hoeven MC Moonen van Nijmegen MP Smulders van Tilburg C J M Oomen van Eindhoven C W Damen van Den Bosch H J H Vrinten van Oudenbosch P J G M Stupers van Dussen. Geslaagd. Onze dorpsgenoot de heer Jan Snoeren Mz. behaalde op het de zer dagen gehouden examen Ne derlandse Handelscorrespondentie het desbetreffende diploma. De geslaagde, die wij bij deze pro ficiat wensen, kreeg zijn oplei ding bij de heer L. C. Schellen te Tilburg. Loonse Oudheidkamer. Het Comité Stichting Oudheid kamer alhier heeft met medewer king van Loonopzand's Belang 'n circulaire verzonden aan alle in gezetenen van Loonopzand, ten einde door aller medewerking te komen tot de inrichting van een bescheiden museum, waarvoor reeds een gebouwtje is beschik baar gesteld. Middels de verschillende buurt- comité's zal gepoogd worden de beschikbaar zijnde voorwerpen, oudheidkundig van belang, op één centraal punt bijeen te brengen. Kon. Erk. Harmonie Concordia. In de dezer dagen gehouden vergadering der Kon. Erk. Har monie Concordia, werd besloten om op 2de Kerstdag haar eerste winterconcert aan te bieden aan donateurs met hunne dames, waar bij de beide concoursnummers waarmede in Amsterdam de hoog ste punten werden behaald, zullen worden uitgevoerd. Na 't concert zal een gratis bal worden aange boden .hetwelk zal worden ver zorgd door het Tiroler orkest uit leden der harmonie. Tevens werd besloten de uitnodiging te aan vaarden voor 't armenconcert in de Apollo-zaal te Kaatsheuvel op 8 Januari a.s. Verder werd bepaald dat de Harmonie haar jaarlijkse statiedag zal houden op 2829 Januari met de daaraan verbonden uitvoering. Tridium. Vanaf Donderdag tot Zondag werd in onze parochie een Tri dium gehouden voor alle leden der Maria Congregatie en de le den der H. Familie, waarbij een tweetal Paters Capucijnen uit Udenhout de predikaties hebben geleid en welk tridium Zondag werd besloten met een algemeene H. Communie. Verbetering lichtnet. Reeds langen tijd heeft het ge hucht „Land van Kleef' een slechte bovengrondse lichtleiding gehad, met het gevolg dat de be woners dikwijls zonder licht za ten en ellendige avonden hebben meegemaakt. Thans heeft de P.N.E.M. hier in voorzien door het lichtnet on dergronds aan te leggen en zal de misère voor deze bewoners weer tot het verleden gaan beho ren. Naar wij vernemen zullen ook de buitenwijken „Finantie" en Molenstraat binnen afzienbare tijd van electrisch licht worden voorzien, wat een uitkomst be tekent voor de betreffende be- Toneeluitvoering. De toneelclub van de Jongens- Congregatie speelt op Maandag en Dinsdag, 26 en 27 Dec. het drama „Onder de Sovjetvlag", een stuk uit het hedendaagse Rus land. In dit stuk komt tot uiting de slavernij en de godsdiensthaat die heerst in het arme Rusland, maar ook treedt naar voren het diep geloof, geworteld in de harten van nog vele Russen. Daar deze, toneelvereniging over een uitstekende reputatie beschikt twijfelen wij niet, of het publiek zal een paar mooie en leerzame avonden hebben. Bedankt. Ds. J. W. de Bruijn, Ned. Herv. predikant alhier, heeft voor het beroep naar Bolnes bedankt. Kerstfeest. Op Tweede Kerstdag, Maandag 26 December, des middags 2 uur, zal met de kinderen der Ned. Herv. Zondagschoolvereniqing „Jachin" in de Ned. Herv. Kerk Kerstfeest gevierd worden. Ouders en belangstellenden zijn daarbij van harte welkom. Muziekuitvoering met medewer king van toneelvereniging. Dinsdagavond uitsluitend voor kunstlievende leden met introdu- cé's en Woensdagavond ook voor niet-leden, gaf de muziekvereni ging „Kunst na Arbeid" met me dewerking van de toneelvereni ging „Tot ons Genoegen" haar jaarlijkse zaaluitvoering in het café Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart. Was de belangstel ling bij de uitvoeringen van de muziekvereniging de laatste jaren steeds bijzonder groot, dit jaar was de opkomst niet zo overwel digend. De eerste avond was de zaal bezet, doch van de tweede avond kan dit niet gezegd wor den. Dit is wel jammer, want zo wel het werk van de muziek als dat van de toneelvereniging was groter belangstelling waard. Beide avonden sprak de voor zitter, die de eerste uitvoerings avond in het bijzonder welkom heette de Edelachtb. Heer bur gemeester Smit, alsmede de hoog geachte beschermheer Dr. N. L. Gerlach en Mevrouw Gerlach, 'n kort openingswoord. Spr. betreur de het ten zeerste dat de ere voorzitter, de heer J. Michaël, in verband met zijn gezondheidstoe stand, geen gevolg had kunnen geven aan de uitnodiging tot bij woning der uitvoering. Na de officiële opening voerde de muziekvereniging onder leiding van haar directeur, de heer Jos Dankers uit Loonopzand. een tot in de puntjes verzorgd program ma uit, dat geopend werd met de mars „Sabre et lance" van Her man Starke. Na deze openings mars volgden „Pinksterbloemen", een prachtige fantasie van P. B. Bisselink, „Pergo et Pezago", ou verture van M. J. Cerfontaine, het verplicht werk, waarmede cfe vereniging met Hemelvaartsdag 1.1. op het federatief muziekcon cours te Beekbergen in de twee de afdeling met 53 punten een le prijs behaalde en de ouverture „L'Aurore" van Aug. Fribis. „Kunst na Arbeid" besloot haar optreden met „Jubelklanken" een mars van Ernst Ubbel. De uitvoering van het eerste gedeel te van het avondprogramma ge tuigde van toegewijde studie on der verdienstelijke leiding. Nadat even gepauzeerd was voor inrichting en aankleding van

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 2