KEES DE RUYTER KAATSHEUVEL gladde ringen C.v.d.LEUR Telef. 184 WILD EN GEVQ6ELTE een DOOPSPREI een JURKJE en MUTSJE GIEL VAN BOXTEL KAATSHEUVEL EEN FEESTELIJKE SFEER EN FRANSE CHARME een Autowiel DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 19 DECEMBER 1949 IN TOPVORM TE HELMOND BOERENLEENBANK BAARDWIJK Voor de a.s. Feestdagen bij H. Pullens Nog juist op tijd voor de feestdagen ontvingen wij uit Parijs, een pracht-collectie cocktail- en avondjaponnen. Modehuis: KERKSTRAAT 16a 's-HERTOGENBOSCH Tel. 8217 Komt onze uitgebreide collectie zien, 14 krt. goud, voegloos, mas sief en heel het leven garantie. KAATSHEUVEL Hoofdstraat 173 Wij hebben een mooie sortering Visileltaarljes met Enveloppei KERSTSERVETTEN. KERSTTAFELLAKENS. KERSTLOPERS inderdaad alle zeilen ^ten bijzetten om een 31 ywinning uit het v'Uur te .jen. De wedstrijd op zich I was van slecht gehalte, Li vooral het zeer gladde jein schuld aan had. pe verdedigingen hadden 't de goal zeer moeilijk, ^door diverse hachelijke naties ontstonden, fas Heusden vóór de rust et wind tegen het meest in aanval en hadden zij het s-te van het spel waardoor 1—0 voorsprong bij de thee jnschoots verdiend was, na rust waren de rollen jgszins omgekeerd en wa- j^de tricolores het meest in aanval, al kwam Heusden k in deze periode nog al is aan bod. )ver de wedstrijd kunnen Kort zijn: Vanaf de aftrap onderneemt i'B diverse aanvallen, waar- ji er enkele besloten wor- 0 met harde schoten, waar de lat en in laatste instan- de Heusdense keeper op achtige wijze weet redding brengen. Hierna weten de ■usdenaren zich uit de om- jmming los te werken en men zij meer" in. de aanval, 25 minuten na de aanvang Kok uit een worsteling om bal met een mooi schot aan xusden de - leiding weet te ezorgen. Door dit succes aan- emoedigd blijft Heusden oortdurend in de aanval, tot- at na 10 minuten bij een oed geplaatst schot van één er Heusdenaren, de RWB- nksback niet beter weet te uen dan de bal al vallende ;et de hand te keren. De te emen strafschop wordt ech- door lihks-achter v. Wijk eters naast geschoten; tot n de rust gebeurt er verder ets bijzonders meer. De rust schijnt de RWB-ers ied gedaan te hebben, want wordt er iets vlotter ge- eeld, al liet 't plaatsen nog eens iets te wensen over; verse aanvallen worden door ft'B opgebouwd en de Heus- -n-verdediging heeft alle oeite om op het gladde deel an 't terrein erger te voor- omen. Na ongeveer 20 min. eet de RWB-rechtsbinnen t een door de linksbuiten ed genomen corner met een rachtige kopstoot de stand lijk te maken. Na enige we- rzijdse aanvallen is het mslotte Schalken die uit een ije trap met een prachtig hot 21 laat noteren. Vu komt RWB herhaaldelijk de aanval en moqt de Heus- m-keeper handelend optre- en, waarbij blijkt dat hij uit et goede hout gesneden is. \cht minuten voor 't einde an deze wedstrijd weet v. d. inker, na goed voorbereidend ,erd van de voorhoede, met mooi strak schot de zege eilig te stellen. Met RWB in aanval komt 't einde van eze wedstrijd en heeft RWB, ndanks minder goed spel dan ii van hen gewoon zijn, twee jstbare puntjes veroverd. RWB 2 kon het tegen de KC-reserves met een onvol- edig elftal niet bolwerken en erloor verdiend na sportieve (rijd met 42. RWB-ers, de volgende maal eter spel en bij het tweede lftal rekenen wij 2e Kerst- ag weer eens op een over- rinning. GREV.-CAPELLE. V.v. „Nooit Gedacht". Zaterdag j.l. werd het ter- in aan de Nieuwe Vaart ge- end met de wedstrijd Nooit edachtSparta. Het voor letbalspel ongeschikte weer stond een stormwind van el tot doel) had velen niet eerhouden om toch eens een kie te komen nemen. Nooit Gedacht had vóór de ist de sterke wind in de rug belegerde herhaaldelijk 't iarta-doel waar hun oude teper weer present was, en talloze ballen uit hield, wee schoten van rechts- en tksbinnen waren echter on- udbaar, 2—0. De harde wind laakte controle en wegwer- m van de bal haast onmo- tlijk. Na de rust kreeg Sparta 't "Jidvoordeel en hoe goed de wit Gedacht-keeper zich ijl ook weerde, tweemaal vamen de Spartanen aan 'n ïlukkig doelpunt; 22. De 'ooit Gedacht-voorhoede zat ïhter ook niet stil, doch oiste jammerlijk twee opge- ;gde kansen, met alleen de 'oelman voor zich. Sparta maakte uit 'n hoek- chop 23. Het was een in ■itstekende verstandhouding Speelde wedstrijd, die goed deid werd. Een prachtige 'oemenmand werd door het stuur van Soarta aangebo den en velen bleven nog lang gezelig samenzijn bijeen. Naar ons door de heer Nieu- [enhuizen werd meegedeeld jd ons muziekgezelschap Xunst na Arbeid" beslist de lening opgeluisterd, doch .'t ■rzoek daartoe was te laat fdaan. goed half uur spelen heeft DVC i In klasse B werd A. v. Es uit door haar midvoor succes, als de- uit Waalwijk kampioen 2. M. ze een serie critieke ogenblikken j v. Wanrooijj 3. J. v. d. .jS^en. H. v. Ree ui DRUNF.N. VOAB 1 RKDVC 1 2-4. De Drunense voetballers wa- n naar Goirle getrokken om ü>b partij te geven. Voor rust "gen de partijen goed tegen el- op. Van beide zijden kwa- 01 er gevaarlijke aanvallen cn ''ieke momenten voor doel maar doelverdedigers wisten de si- meester te blijven. Na een voor het Voab doel afsluit met een doelpunt. Doch een paar mi nuten later profiteert Voab van een fout in de verdediging van DVC om gelijk te maken. Een paar minuten voor rust herneemt Drunen met een prachtig schot van haar linksbinnen de leiding, maar nog voor rust maakt Goirle gelijk uit een corner. Na de rusr speelt DVC aan merkelijk beter. Ze zijn sterker dan Goirle en Voab moet alle zei len bijzetten om de stand gelijk te houden. Na 10 minuten her neemt DVC door de rechtsbuiten de leiding. Ook nu antwoordt Voab met een paar gevaarlijke aanvallen. Maar de DVC verde diging is er nu beter in en weet de toestand meester te blijven. Steeds meer komt DVC in de meerderheid en Voab raakt lang zaam uitgespeeld. In de Goirle achterhoede moet men twijfelach tige methoden gaan toepassen om verdere doelpunten te voorkomen, penalty kan dan ook niet uitblij ven en 10 minuten voor 't einde brengt de DVC linksbuiten uit een strafschop de stand op 2—4, wat tevens de eindstand is. VLIJMEN. Maliskamp 1-VUjm. Boys 1 4-1. Zondag speelden de Vlijm. Boys een uitwedstrijd tegen Ma liskamp Rosmalen. Dat het voor Vlijmen een zware uitwedstrijd was, stond vast. maar dat het 4-1 zou worden, had niemand durven denken. Vlijmen was merendeels in de aanval, maar dat het in het begin spoedig 2-0 was voor Ros malen, gaf de doorslag op het verloop van de wedstrijd. Vlij men was technisch stukken be ter, maar Rosmalen zat op de bal (nu en dan wat onbesuisd, waar tegen de scheidsrechter onvol doende optrad). Maliskamp trapt af en Vlijmen neemt de bal over en is meteen voor het doel van Rosmalen. Met moeite werkt de doelman de bal weg. Hij komt bij de linksbuiten van Rosmalen, deze zet voor, de doelman van Vlijmen werkt de bal onvoldoende weg en de rechts buiten schiet fraai in, 1—0. Vlij men antwoordt hierop met 'n se rie aanvallen, die niets opleve ren. Dan komt de linksbuiten weer voor het doel van Vlijmen en schiet hard in. De doelman raakt door het effect de bal kwijt en de rechtsbinnen trapt de bal in het verlaten doel, 2—0. Zo is de stand na 10 minuten spelen. Vlijmen speelt enige tijd moe deloos, maar door het talrijke pu bliek aangemoedigd, komen zij weer opzetten. Telkens is de bal in het strafschopgebied, maar de doelpunten blijven uit. Na een half uur spelen komt Vlijmen weer voor het doel en tenslotte komt de bal bij v. Overdük uit een goede voorzet van rechtsbui ten v. Heivoort en de stand wordt 2—1. Ieder ogenblik wordt nu de gelijkmaker verwacht, maar de ver opgedrongen verdediging van Vlijmen wordt door 'n snelle uitval van Rosmalen verrast. De rechtsbuiten breekt door, loopt op het doel af, de linksbuiten krijgt de bal toegespeeld en met een hard schot is het 31 voor Rosmalen. Met deze stand gaat de rust in. Na de rust eenzelfde strijd. Vlijmen is voortdurend sterker, maar de snelle uitvallen van Ros malen blijven gevaarlijk, al is de verdedigina van Vlijmen beter op z'n post. Vlijmen gooit de voor hoede door elkaar, wat ook niet helpt. Eenmaal dachten we de beste man (deze middag v. d. Wiel) te zien doelpunten, maar zijn kopbal gaat juist naast. Dan komt Rosmalen even opzetten, maar de doelman van Vlijmen is weer in vorm en keert enkele goede schoten. Tegen het einde moet hij echter zwichten voor 'n harde schuiver van de rechts buiten, die aan alle onzekerheid een einde maakt en de overwin ning voor Rosmalen 'n feit maakt door de stand op 4 1 te bren gen. Vlijmen speelt ontmoedigd verder, niets wil lukken en de leiding van de 4e klasse werd haar ontnomen door Maliskamo, want OSS sneelde tegen Heesch geliik. zodat Vlümen met 'n over winning de leiding zou hebben genomen. Nu hebben OSS, Vlij men, Berohem Sport en Malis kamo de beste kansen. Een groot aantal supporters uit Vlijmen woonden deze wedstrijd bij. KAATSHEUVEL. Wielerclub K.W.C. De Zondag werd benut om op het laatst van het seizoen de kampioenen van ons eerste maar toch succesvol sportjaar 1949, bekend te maken en te huldigen. De regeling van het kampioen schap is een te lange geschiedenis om hier te publiceren. Er is „broederlijk" gevochten en gestreden, maar de welbeaeer- de titels zijn ook ..broederlijk" verdeeld. Zowel Waalwiik en Waspik hadden evenals Kaats heuvel een kampioen onder zich. Zoals bij alle andere sport, speel de ook hier het geluk een grote rol, maar onze jonqens worden ondanks dit toch gekneed om ook in tegenslagen de moed niet te laten zakken. Het hoofdpunt van de agenda der vergadering was dus de be kendmaking. En de prijzen vie len aldus In klasse A was L. Fitters uit Waspik kampioen 2. J. Damen; 3. A. Snoeren. In klasse C werd H. v. Kce -uit Kaatsheuvel kampioen: 2. J. Koe nen; 3. v. d. Wouw. De voorzitter reikte onder een toepasselijk woord de kampioens truien uit. Hij spoorde hen aan om in het toekomende jaar nog intensiever te trainen om Op de algemene wedstrijden nog meer als het afgelopen jaar te kunnen presteren. Want er schuilen on der deze zo pas opgerichte ver eniging werkelijk veelbelovende krachten. De kampioenen van dit jaar zijn nu gerechtigd om het komen de jaar in deze kampioenstrui uit te komen, onder het opschrift „Kampioen van K.W.C." Nog iets van de Wielerclub. iiu dic' Onze ronde van „Kaatsheuvel 1949" mag werkelijk geslaagd he ten en voor deze ronde, maar nu voor die van 1950, toog het vol tallig bestuur van de K. W. C. Zaterdagmiddag naar Breda, al waar de algemene vergadering werd gehouden van de Brabantse Rondebond, om het wielerpro- gram 1950 vast te stellen. Aan vankelijk stond „onze" ronde op 15 Augustus, maar in het komen de jaar zou die samenvallen met de te houden wereldkampioen schappen. Na lange beraadslagin- oen werd gekomen tot een datum die naar ieders mening de. ge schiktste was, n.l. 30 Juli,, weder om voo>- amateurs en/nieuwelin gen. 't Was de geschiktste datum om drie redenen, n.l. hij valt pre cies voor de grote vacantie, hij valt juist buiten de kermissen in onze omtrek en hij ligt 3 weken voor de wereldkampioenschap pen, welk laatste wel het voor naamste is. omdat we d^.ónze „afgevaardigden" aan het" wérk kunnen zién. De mogelijkheid be staat zelfs dat het een selectie wedstrijd zal worden, waardoor de 16 beste amateurs verplicht worden mede te rijden. In die richtinq worden door het bestuur reeds belangrijke stappen onder nomen. De eerste stappen zijn dus Vóór dit grootse sportgebeuren weer gezet en er kan en zal weer ge werkt moeten worden, waarbij wij op de hulp. zowel financiële als materiële, van onze gehele be- volkinci moeten kunnen rekenen om te komen tot het ons gestelde doel: 1949 was een echte, Bra bantse koers, maar wij strev^' ër naar om 1950 nog „echterte maken. wankelmoedige en onvaste De Leeuw kansloos op 171 staan. Vrijdagavond is er weer enorm gespeeld en heeft Hel mond, zoals „de Volkskrant" schrijft, met Europese moyen nes verrast, en toen was al" beslist dat Zondagavond Kees de Ruyter en Piet van de Pol, twee grootmeesters van het kleine spel, de degens zouden kruisen. Kees werd in zes beurten overwinnaar over de sterk spelende Metz; 400 punten in 6 beurten, hoogste serie 146, met een gemiddelde van 66.66 tegen Metz 20.16. Van de Pol behaalde in zijn partij een ge middelde van 57.14 tegen De Leeuw 10.85. De verslaggevers die deze partij van de Waalwijkse crack bijwoonden, waren en thousiast over zijn soepel spel, z'n virtuositeit op het groene laken. niet z'n vorm kon halen als de gegadigden voor het kampioen- de dagen tevoren; hij verloor van Sweering, zij het met slechts 4 punten en een slecht gemiddelde. Van Kobus wist hij 's nachts om half drie te winnen. Van de Pol had z'n beide partijen die dag gewon nen met een veel beter ge middelde, dus 't was een uit gemaakte zaak dat Van de Pol 't kampioenschap veroverd had, maar voor Kees de Ruy ter was het nu een ere-zaak Zondagavond van de toekom stige kampioen Van de Pol te winnen. Na 6 beurten was 't 101 om 42 voor Van de Pol. Een 80 was het antwoord van Kees; toen nog eens 132 van Van de Pol, waarop de Ruyter een indrukwekkende 210 scoorde. Ja, ja, 't was volgens de kenners van een wereld klasse. Het werd 311 om 379 en Kees de Ruyter pikte de laat ste 21 om deze titanenstrijd te winnen; een prachtig suc ces die hem een grootse ova tie bracht. Jammer dat Kees Zaterdag De uitslag is pnt. car. h.s. gem. 1. Van de Pol 12 2728 176 30.65 2. De Ruyter 12 27% 210 24.96 3. Sweering 7 2608 133 14.73 4. Kobus 6 1954 156 15.63 5. Van Lochem 6 2216 137 14.29 6. Eichelsheim 6 2239 116 13.32 7. De Leeuw 5 1959 228 17.79 8. Metz 2 1813 113 14.52 De radiospreker zeide in zijn reportage Zondagavond, toen Kees de Ruijter aan stoot was tijdens zijn partij tegen v. d. Pol, waarin hij briljant speel de „Op 't ogenblik speelt de Ruijter, die schitterend op dreef is, Kees de Ruijter, on ze toekomstige kampioen, want hij heeft de jeugd en de capaciteiten." En over de arbiter Dré Ha mers „Arbiter is Dré Hamers uit Waalwijk, die uitnemend arbitreert." We mogen besluiten met Kees de Ruijter van harte ge luk te wensen met dit ecla tant succes, waardoor hij de naam onzer plaats op dit ge bied opnieuw schitterend hoog heeft gehouden. Hockey- en Biljart-verslagen in het volgend nummer. schap behoort, mogen gelukken een gelijk spel af te dwingen. Doordat er met enkele invallers moest worden gespeeld waren de verwachtingen bij de bezoekers niet hoog gespannen en begon men met de gedachte de nederlaag zo klein mogelijk te houden. Dat zij er derhalve in geslaagd zijn de stand dubbel blank te houden, hebben zij vooral te danken aan de wil om door zich ten volle te geven, die resultaten te bereiken die er bereikt kunnen worden. Doch het succes is wederom voor een groot deel te danken aan de achterhoede, met keeper Achten aan het hoofd, die op een schitterende wedstrijd kan terug zien; hetzelfde kan gezegd wor den van de thuisclub, wier ach terhoede waarin de stopperspil en de linksback uitblonken, tot het beste deel van de ploeg behoor de. Ook de beide vleugelspelers waren uiterst gevaarlijk, maar over het geheel maakte de club 'n zwakke indruk en hebben ook zij gebrek aan enkele goede schut ters die de aanvallen in doelpun ten kunnen omzetten. O.D.C. zal zeer zeker uit een ander vaatje moeten gaan tappen, wil zij in de running blijven voor de bovenste plaats. Over de wedstrijd het volgen de: Het is even over half drie als de midvoor van de gasten met wind tegen de bal aan het rollen brengt, doch deze wordt direct door de thuisclub overgenomen en de eerste aanval op het doel der gasten wordt ondernomen, die ook een corner oplevert. De bal wordt echter weer het veld inge kopt en de gasten gaan er weer mee vandoor, maar verder dan de stopper weten zij het niet te bren gen. Aanval op aanval wordt door hen ondernomen en de gas ten spelen helemaal in de verde- Donderdagmiddag begon in de feestzaal „Afgier" onder auspiciën van district Hel- monl van de N.B.B. het tour- nooi om het kampioenschap van Nederland, hoofdklasse 47/2. jIsv Na de officiële openin^dbor de burgemeester van Hel mond, de edelachtb. heer A. Moons, werd begonnen en al weldra bleek dat onze Kees de Ruyter ditmaal niet alleen bijzonder op dreef was, maar zelfs in topvorm.. Hij won n.l. de eerste partij van de Leeuw met 400 punten in 14 beurten met een gemiddelde van 28.57 tegen de Leeuw 171 in 14 beurten, een gemiddelde van 12.21, maar hij scoorde de nrachtige hoogste serie van 202 tegen de Leeuw 48. 's Avonds won hij nog van Eichelsheim met een gemid delde van 23.52 tegen 15.35. Het totaal klassement was die avond dat Kees de Ruy ter no. 1 stond met een ge middelde van 25.80 tegen v. d. Pol 21.05 en Sweering 12.12. De verslaggever van „De Tijd" schrijft omtrent de wed strijd op Donderdag over Kees de Ruyter 't volgende De Ruyter: 202. De beste partij van de middag had De Ruvter od zijn naam staan. De Waalwijker speelde nu eindelijk zijn eerste grote kampioenschap op „eigen grond" en voor eigen publiek en het is niet gewaagd te be weren, dat hij zich had voor genomen daar een gebeurte nis van te maken, voor wel ke moeilijkheden hij. ook mocht komen te staan. De eerste moeilijkheid was De Leeuw. Een moeilijkheid? Misschien in de eerste i^egen beurten, toen de Brabander nog niet op temperatuur was en de snelle speeltafel hem evenzeer parten speelde als zijn collega's. Maar toen kwam de benja min van het tournooi voor de draad met de hoogste serie van de eerste séance: een 202 in recordtijd, vast en blakend van overtuiging; een pikante keur van kundige stoten, wel ke even bedreigd werd, toen de ballen op 78 vast kwamen te. liggen, maar toen* van ac quit aan de lopende band en zonder stoornis werden voort gezet tot 200. Bij dit kroon- getal brak de bezieling; er kwamen nog slechts twee ca ramboles napruttelen. Maar de strijd was intussen beslecht en de 100, die na een paar zwakke tussenbeurten de par tij vol maakten, lieten een HUURVERHOGING VAN 15 PCT. Wetsontwerp zeer spoedig te wachten. De huurpolitiek ziet de rege ring als een onderdeel van de loon- en prijspolitiek, daar verho ging van de huren het budget van de huurder verzwaart en wil men het levenspeil zoveel moge lijk op hetzelfde niveau houden een verlaging van andere voor 't levensonderhoud noodzakelijke kosten daar tegenover moet staan. In dit licht bezien heeft de re gering het percentage van 15 ge kozen. WEER DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Eén dode bij botsing te Nijkerk. Vrijdagavond omstreeks kwart voor tien is een vrachtauto met lege melkbussen op de onbewaak te overweg in de Slichtenhorster- weg onder Nijkerk gegrepen door de sneltrein uit Amersfoort. De auto werd bestuurd door de 28- jarige A. G. uit Voorthuizen: naast hem zat de 19-jarige G. H. O. uit Nijkerk. Beide inzittenden werden zwaar gewond naar het Sint Elizabethsgasthuis te Amers foort overgebracht. Bij aankomst aldaar bleek G. inmiddels te zijn overleden. NACHTMISSEN OP OUDEJAAR. Z. H. Paus Pius XII heeft ver lof gegeven tot het lezen van Middernachtmissen in alle kerken ter wereld in de Nieuwjaarsnacht ter viering van het 25ste Heilige aar, aldus is te Vaticaanstad bekend gemaakt. De gelovigen is tevens toegestaan in deze Mis de H. Communie te ontvangen. Zij, die in deze Mis wensen te communiceren, moeten zich gedu rende twee uur voor het ogenblik van de H. Communie onthouden van eten of drinken. O.G. WORDT M.U.O.R. Het is de bedoeling, dat het te genwoordige ministerie van Over zeese Gebiedsdelen na de souve- reiniteitsoverdracht zal worden: „ministerie voor Unie-aangelegen- heden en Overzeese Rijksdelen, wat wordt afgekort tot M.U.O.R. Onder dit ministerie zul len dan ressorteren de betrek kingen met Indonesiëë in unie- verband, de betrekkingen met Su riname en de Nederlandse Antil len en het bestuur over Nieuw- Guinea, dat in de toekomst zal worden gevoerd van Nederland uit. REGERING WIL GEEN „GROTE TREK" NAAR NIEUW GUINEA. De regering kan een niet be hoorlijk voorbereide en georgani seerde transmigratie op enigszins grotere schaal niet voor haar ver antwoording nemen, aangezien op Nieuw-Guinea noch onderdak, noch voedsel, noch bestaansmoge lijkheid voor grote aantallen transmigranten aanwezig is en ook niet op korte termijn kan worden geschapen. Aan een groep van 300 geselecteerden is toe stemming verleend naar Nieuw- Guinea te vertrekken. Deze groep zal er voor zorgen, dat de over komst van verscheidene andere groeoen in de toekomst mogelijk wordt gemaakt. Dit wordt opge merkt in een regeringsnota, naar aanleidinq van het verslag van de commissie van rapporteurs uit de Tweede Kamer. diging, waarbij de achterhoede bergen werk te verzetten krijgt. Geleidelijk aan weten zij zich wat los te werken en slagen er in en kele gevaarlijke uitvallen te on dernemen, die zeker beter lot had den verdiend. De thuisclub had eenmaal reden tot juichen, maar dit doelpunt werd wegens buiten spel geannuleerd. Met blanco stand werd gedraaid. Na rust is het spelbeeld enigszins veranderd en gesteund door de wind weten de gasten zelfs enig overwicht te forceren, maar naarmate de tijd verstrijkt, trekken zij zich enigs zins in de verdediging terug en wordt de voorhoede machteloos gesteld om de aanvallen af te werken. De gastheren zetten toen alles op de aanval, maar het mocht hen door het te ver door voeren van het samenspel en door het taaie verdedigen van de gas ten niet gelukken een doelpunt te scoren. En met dubbel blanke stand eindigde dan ook deze spor tieve kamp. De wedstrijden Haarsteeg 2 ODC 2 en Haarsteeg 3Concor dia 4 werden wegens slechte ter reingesteldheid afgelast. Biljarten. Woensdagavond speelde de bil- jortclub HBC. gevestigd bij W. Zeeuwen, de returnmatch tegen de biljartclub „De Stoottroep", gevestigd in café Concordia te Heusden en het werd wederom een overtuigende zege voor HBC. De gedetailleerde uitslagen wa ren als volgt W. van Bokhoven 30 W. Zeeuwen 29 A. van Bijnen 30 Totaal 353 De Stoottroep. car. Van Leeuwen 34 G. Jonker 35 B. Aerts 40 A. Jansen 16 A. den Engelse 39 Van Leijden 14 Verhoeven 24 A. v. d. Pol 16 v. Oijen 30 Bertens 27 Totaal 275 H.B.-C. car. J. Treuren 40 M. v. d. Water 40 Sj. van Bijnen 34 C. v. d. Lee 30 H. v. d. Heijden 40 B. v. d. Heijden 40 J. van Ravensteijn 40 Deze wedstrijd werd dus door HBC met 78 car. gewonnen. De houders van spaarboekjes worden vriendelijk verzocht hun boekjes voor het bijschrijven van de rente zo spoedig mogelijk bij de kassier in te leveren. Laageind* 28 Talefoon 313] WAALWIJK Staten van Indonesië. Hjj heeft zijn benoeming aanvaard en is Zaterdag beëdigd. Bij de verkie zing bleek, dat geen andere can- didaat dan Sukarno werd voor gedragen. JAARLIJKS 100 MILLIOEN Onze export naar de V.S. stijgt. Het moet mogelijk zijn jaarlijks voor 100 millioen dollar aan Ne derlandse producten in de Ver. Staten te verkopen. Dit verklaarde eergisteren de heer L. Smit, hoofd van de Ne derlandse dienst voor bevordering van de export, toen hij na een rondreis van zes weken door de U.S.A. in New-York terugkeerde. Hij raamde de Nederlandse ex port naar Amerika dit jaar op 55 millioen dollar, tegen 44 millioen in 1948. Smit deelde mede, dat Neder land handelskantoren zal openen te New-York, Chicago, Dallas en Los Angelos en verklaarde voorts, dat voorbereidingen getroffen waren voor het maken van grote etalages met Nederlandse pro ducten in Amerikaanse warenhui zen. De N.C.R.V. (Chr. Radio- omroep) en de Vara (socialisti sche omroep) deelden beiden 1.1. Woensdag in feestelijke stemming mede dat zij ae 200.000 leden waren gepasseerd. In de vliegende storm zijn 2 leden van de bemanning van de reddingsboot „Koningin Wilhelmina" overboord ge slagen en verdronken. Een Belgische Dakota is bij Parijs neergestort. Acht personen kwamen om het le ven. In Mexico is een Dakota vermist en gevonden. Zeventien doden. Ir. Sukarno is Zaterdag beëdigd. Hij beloofde 'n goed president te zijn. Hij zal 28 December in Batavia zijn in tocht houden. SUKARNO PRESIDENT DER V. S. I. Ir. Sukarno is gekozen tot eer ste president van de Verenigde Afscheid. De K. A. kwam deze week in een korte vergadering bijeen, om afscheid te nemen van zijn Direc teur, kapelaan v. d. Heuvel, bij zijn benoeming tot pastoor van de Par. St. Jans Onthoofding te Ge- mert. Van alle afdelingen van de K. A. waren afgevaardigden pre sent. De voorzitter de heer A. Frederiks hield een korte toe spraak, waarin hij de nieuw be noemde pastoor huldigde voor het vele wat hij voor de afdeling Kaatsheuvel gedaan had. Hij bood hem namens de leden een symbolisch cadeau aan, dat later zal worden overgereikt. Pastoor v. d. Heuvel bracht dank voor de hulde en de pretti ge samenwerking steeds in de K. A. ondervonden. Ook de prefecten van de H. familie hielden een afscheids avond van hun directeur, waarbij de heer J. Jansen in keurige woor den de scheidende directeur hul digde. Ook hij zegde een stoffe lijk blijk van waardering toe, dat later als dankbare herinnering door de H. Familie zal worden aangeboden. Ook hier sprak de nieuw benoemde pastoor woor den van dank. HAARSTEEG. O. D. C.Haarsteeg, 00. In een aan weerszijde uiterst harde, maar zeer sportieve strijd [is het Haarsteeg, tegen het veel - sterkere O.D.C., die tot een van /ERLORLN Op grot* w*g Tilburg-Waalwijk •uts*n molan Kaatsheuvel *n karkhof van Sprang LICHT BLAUW GELAKT MET RODE BIES T*rug t* bazorgan of kennis te geven tegen beloning bij MAISON VAN DER VEN Pep erstraat 6 Kaatsheuvel VERLOREN tussen Vlctoriestr. en Laageinde 82 e*n zwaar gouden zegelring Tegen beloning terug te bezorgen, KLERKX-VAN HERPT Laageinde 82 WAALWIJK Verloren van Kaatsheuvel naar Waalwijk, vla Sprang en Kloosterweg voor baby Tegen beloning terug te bezorgen Kruisstraat 3 KAATSHEUVEL of Antonlusstraat 2 WAALWIJK DRUKKERIJ KANTOORBEHOEFTEN PAPIERHANDEL

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 7