DE LBNGSTHMT KMÏSHEUVEI DRUNEN ELSHOUT WASPIK RAAMSDONKSVEER GEERTRUIDENBERG SPRANG VLIJMEN BIOSCOOP-PROGRAMMA Gekleurd Jutte 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 6 JANUARI 1950 2 Uitslag Kerstprijsvraag Wilt U met SMYRNA beginnen, ga dan eens naar KIEBOOM. Gratis advies, 1.1. Maandag op 't hoofdkan toor der B.B.A. te Breda door de directeur hartelijk werd gehuldigd, werd hem door de ze dit heugelijke nieuws me degedeeld OVERZICHT VAN DE LOOP DER BEVOLKING IN HET JAAR 1949. Bevolkings cijfer op M. V. Totaal 1 Jan. 1949 6811 6789 13600 Vermeerdering door Geboorte 204 165 369 Vestiging 191 252 443 Vermindering door Overlijden 7206 7206 14412 42 59 101 Vertrek Bevolkings cijfer per 31 Dec. 1949 7164 7147 14311 213 275 488 6951 6872 13823 Bevolkingscijfer per 31 Dec. 1949 13823 Bevolkingscijfer per 1 Jan. 1949 13600 Vermeerdering 1949 223 TERUGKERENDE MILITAIREN. Met het troepentransport schip „Groote Beer", dat op 9 Jan. in Amsterdam wordt verwacht, zullen uit onze om geving repatriëren Wachtmeester J. van Tigge- len. Grotestraa* 164 a Sprang. Sold. Th. A. Broeders, En gelse wal 13, Raamsdonk Sold. J. van der Heijden, Kleinakker B 112, Vlijmen. Sold. J. H. Vermeei', Loons Hoekje 47, Kaatsheuvel. Sold. A. G. Vermeulen, Mo lenstraat 17, Drunen. Sold. H. A. v. d. Mierden, Leostraat 144. Kaatsheuvel. Sold. J. H. M. van Turnhout Schotsehooglanderstraat 51, Waspik. De passagierslijst ligt op ons bureau ter inzage. ALGEMENE VERGADERING WIT GELE KRUIS. Dinsdagavond hield het Wit-Gele Kruis een algemene ledenvergadering in Hotel Verwiel. Behalve het bestuur en de Z.E. heer Pastoor Ras was behalve de pers precies een lid aanwezig. De voorzit ter, de heer Arnold Verwiel, constateerde dan ook dat de opkomst weer allertreurigst was. Nadat hij de vergadering met de Chr. groet had geo pend, las de secretaris, de heer Veldman, de notulen voor, die met dank aan de se cretaris werden vastgesteld. Aan de orde waren slechts 2 punten het aanvragen van verlenging der koninklijke goedkeuring, die op 18 Febru ari 1950 afloopt, met 29 jaar en wijziging van de statuten, waardoor die gelijk zouden worden aan de statuten van de Provinciale Bond, maar practisch weinig zouden ver anderen. Naar aanleiding van art. 2 van de statuten, waar in het doel van de vereniging wordt omschreven, merkte de voorz. op dat er nog veel werk te wachten stond om aan het doel te voldoen. De heer Hoffmans vroeg nog of de wijziging kon plaats vinden als er zo weinig leden aanwezig waren. „Gelukkig wel", antwoordde de voorz. Hij had verwacht dat er wei nig belangstelling zou zijn en had het daarom nagekeken. Aldus werd het bestuur voor het eerste punt gemachtigd en werd het tweede punt goed gekeurd. Ook had de voorz. nog een enkele mededeling. De gang van zaken was bevi-edigend er kwamen geen klachten binnen en het aantal leden liep op, al ging het niet zo gemakkelijk als andere jaren. Toch is 5.contributie, waarvoor de leden dan alles gratis krijgen, niet veel, inte gendeel, het is de meest ide ale vorm. Bovendien ligt de contributie in Waalwijk 28 ct. beneden het gemiddelde. Verder deelde de voorz. mee dat het wijkgebouw nog even moest wachten, want er was geen bouwvolume beschik baar. Het bestuur bleef echter zijn aandacht hier aan schen ken. Tenslotte waren er nog twee legaten van 100.— binnen gekomen, waarvoor de ver eniging zich ten allen tijde aanbevolen hield. Toen niemand meer iets te vragen of op te merken had, sloot de voorz. de vergadering met de Chr. Groet. lijsting wordt deze keer ver zorgd door de Gem. Zang vereniging. Het is te hopen, dat alle le den van de K.A.B. het belang van dergelijke avonden nu eens inzien en dat er meer is dan het handjevol van altijd. Het is niet alleen nuttig, maar ook nodig. BALLET DER LAGE LANDEN IN MUSIS SACRUM. De Kunstkring kan men in zijn kunstprogramma's moei lijk van eenzijdigheid be schuldigen. In de laatste sei zoenen is ook met veel succes de danskunst geïntroduceerd en deze kunst vond direct in gang als we denken aan de goed bezochte dansavonden van Han Reinbeck, Raden Mas Jodjana en Cilli Wang. In de dans zijn prachtige dramati sche effecten te bereiken en het is zeker onjuist op de danskunst neer te zien als iets minderwaardigs, omdat velen bij de dans onwillekeu rig denken aan minderwaar dig gedoe op dansavonden. Ook het ballet heeft veel geleden onder het wanbegrip. Maar al te vaak vinden wij aangekondigd b.v. in films en operette of revueschitte rende balletten, en krijgen niets voorgeschoteld dan rythmische gymnastiek, wat met ballet niets gemeen heeft. Filmballet is benenballet. De ware dans wordt niet gedanst met de benen aleen, maar met het gehele lichaamde ex pressie van hoofd- en arm- houding speelt 'n grote rol. We kennen voorbeelden van Oosterse dansen, waarbij de danser op de grond gehurkt zit of zijn plaats niet verlaat, maar die 'n felle bewogenheid uitdrukken. Het Ballet der Lage Landen een groep van jonge Ne derlandse dansers en danse ressen tracht in ons land het publiek tot 'n zuiverder waardering te brengen van de danskunst. Daar Nederland weinig of geen danstraditie kent is de belangstelling pas groeiende nu het ballet 'n goed niveau heeft bereikt dank zij de me dewerking van vooraanstaan de buitenlandse :en 'Neder landse kunstenaars. Na jaren van intensieve voorbereiding is een omvangrijk en veelzij dig repertoire tot stand ge bracht, dat overal gunstig is onthaald.Langzamerhand ont wikkelt zich 'n eigen stijl, niet zwaarmoedig en zwaar, maar opgewekt en met pret tige vaart. De Kunstkring heeft deze avond aangekondigd als her denking van het vijfljarig be staan. We geloven dat men moeilijk iets feestelijker had kunnen vinden dan deze dans avond. We hopen dat velen dit feest zullen meemaken. BAARDWIJKS TONEEL. Zoals wij al meldden heeft Baard wij ks Toneel in studie genomen „De Moordenaar en het Meisje". Dit stuk berust op historische gegevens. Het gaat n.l. over het Italiaanse meisje Maria Goretti, die op 12-jarige leeftijd om haar deugd werd vermoord en die in de loop van het Heilig Jaar wordt heilig verklaard. Een actueel stuk dus eigen lijk, waarnaar men met be langstelling kan uitzien. Bo vendien zal Herman Kolster met „De moordenaar en het meisje" zijn zilveren toneel- iubileum vieren. Allemaal re denen voor Baardwijks To neel om er iets bijzonders van te maken. JUBILEUM. Woensdag 4 Januari heeft de heer Harrie de Jong, chauf feur bij J. H. Sars, meelhandel alhier, onder veel belangstel ling zijn zilveren dienstjupi- leum gevierd. De waardering voor de grote toewijding waarmede dejubilaris de zaak steeds heeft gediend, bleek op deze dag wel overduidelijk en van vele zijden. Zijn patroon, de heer J. H. Sars, verraste hem met een fraai rijwiel en bood hem met familie en verdere medewer kers een welverzorgde feest avond aan. Ook vele bakkers gaven door cadeaux, bloemen en op andere wijze blijk van hun sympathie en van waar dering voor de prettige en vlotte wijze, waarop Harrie de klanten, ook in de moeilij ke oorlogs- en na-oorlogsja ren, van meel heeft voorzien. VOOR AMATEURFOTOGRAFEN. Dinsdagavond 10 Januari wordt in de achterzaal van hotel Verwiel een speciale a- vond gegeven voor Amateur fotografen. De heer M. van Sandvoort, technisch adviseur van de N.V. Philips fabrieken, houdt dan 'n voordracht over fotolampen, die wordt toege licht met pi'ojecties. Zie ook achterstaande advertentie. PLUIMVEE- EN POSTDUIVEN- TENTOONSTELLING OP 7, 8, 14 en 15 JANUARI Op bovengenoemde data zal door de Waalwijkse Post duivenvereniging „De Post duif" een onderlinge tentoon stelling worden gehouden in haar clublokaal bij de heer v. Heesbeen t.o. het Station. Op 7 en 8 Januari zal het de dag der oude duiven zijn, ter wijl op 14 en 15 Januari de jonge vogels zullen worden geëxposeerd. Een 400-tal dui ven zullen die dagen de aan dacht der vele liefhebbers trekken en wij hebben zo'n vermoeden dat het zaaltje van de heer v. Heesbeen te klein zal blijken. De tentoonstelling zal geo pend zijn op de Zaterdagen vanaf 6 uur, terwijl op Zon dag reeds -vanaf 10 uur de duiven bezichtigd kunnen worden. Burgerlijke Stand. GeborenJohanna M. M. d. v. Martinus J. Klomp en Johanna L. v. d. Hoven. Laurentius Ge- rardus M. z. v. Laurentius van de Wiel en Petronella Musters. Arnoldus J. M. z. v. Cornells H. Brok en Maria A. Brok. Antonia Maria Ch. d. v. Ma theus A. Leenen en Gertruda H. C. Thomassen. Cornelia P. M. d. v. Antonius J. van Logten en Johanna Boons. OverledenJohanna Maria de Gouw 7 d. v. Johan J. de Gouw en Johanna M. de Groot. Hendrikus Pelders wedr. van Elisabeth van de Wiel 92 j. -- Hendrika Brok, wed. van Mari- nus Pulles 72 j. Johannes A. C. Willemse 29 j. cchtg. van Petronella L. van Dommelen. Gehuwd s Nicolaas van Gulp, 32 j. te 's-Bosch en Antonia A. van Mook 29 j. alhier. Gernt Gabriëls 31 j. te Uden en Catha- rina L. van Nistelrooij alhier. Johannes A. C. Willemse 29 j. en Petronella L. van Dommelen 25 j. beiden alhier. Ernstige aanrijding voorkomen. Mej. van den B. kwam met haar fiets plotseling van achter een met mest geladen wagen te voorschijn. Dit had tot gevolg dat T. v. I. met zijn auto zo ver moest uitwijken om een noodlot tige aanrijding te voorkomen, dat zijn zo goed als nieuwe wa gen zwaar beschadigd werd. Hij schoof met zijn wagen langs een paal van het lichtnet. Ontwikkclingsavond. Toneel uit 's-Hertogenbosch haar eerste winteruitvoering, aan vang half acht. Voor ere-leden, donateurs en begunstigers en ver der zo er nog plaatsruimte is voor publiek. Vlijmens Mannenkoor geeft enkele zangnummers ten beste Welkom thuis en Afscheid van onze bevrijders. Deze beide num mers hebben betrekking op onze jongens in Indië. Daarom heeft het bestuur alle militairen die uit Indië zijn thuisgekomen op deze uitvoering uitgenodigd. Verdere nummers zijn De Bruid, Nimmer Nacht en Afscheid van Moeder met solo. Rooms Toneel komt met een blijspel „De nieuwe Ty piste". Rooms Toneel heeft in Vlijmen zijn sporen reeds ver diend en wederom zijn we er van overtuigd dat een mooie avond te wachten staat. Postduivenvereniging De Zwaluw. Zaterdagavond vergadering v. de Postduivenvereniging De Zwaluw in café B. Oremans. Aanvang 7 uur. In verband met de zeer belangrijke agenda en daar het a.s. seizoen reeds na dert en daar er plannen zijn voor een grote T.B.C.-vlucht, moeten alle leden present zijn, want al ler medewerking voor het slagen hiervan is noodzakelijk. haar terrein een wedstrijd om de x\.xN.V.ü.-Deker tegen V.V.N. Aanvang halt drie. Filmvertoning. Op Donderdag 19 Januari zal in de zaal van de Chr. Volksbond alhier de tilrn van de Ned. jöond van Chr. Fabrieks- en T ransport arbeiders „Verbroken boeien" worden vertoond. K.A.J.-AGENDA. Plaatselijke afdeling Zondag 8 Jan. a.s. 11.15 uur Leidersronde in K.A.J.- Clubhuis St. Clemens. Afd. St. Jan Donderdag 12 Jan. a.s. Geen ontspanningsavond. Afd. St. Clemens Dinsdag 10 Jan. a.s. 8 uur Pioniersgroep. Afd. St. Antonius Maandag 9 Jan. a.s. 7.30 u. Pioniersgroep. Vrijdag 13 Jan. a.s. 7.30 uur Jongerengroep. RIJWIELSPORT. Blijks advertentie in dit nummer worden alle renners en belangstellenden, in de wielersport uitgenodigd tot een vergadering op Maandag 9 Januari a.s. in „De Linde boom", St. Antoniusstraat. Doel van deze bijeenkomst is te geraken tot oprichting van een wielerclub in Waal wijk. SCHOORSTEENBRANDJE. TENTOONSTELLING MISSIENAAIKRING. De tentoonstelling, die de Missienaaikring a.s. Zaterdag en Zondag in Hotel De Twee Kolommen houdt zal Zater- avond om 7 uur officieel ge opend worden door Mgr. J. Pessers, Bisschop van Timor. Zondag zal Mgr. Pessers om 6 uur een Pontificaal Lof cele breren in de parochiekerk van St. Jan. ONTWIKKELINGSAVOND K. A. B. A.s. Maandag houdt de K.A.B. haar derde ontwikkelings avond in de zaal van de Gilde- bond. Als spreker zal dan op treden Nico Schuurmans met het onedrwerp „Bezit voor iedereen". De muzikale om- „BITTER SWEET" te Waalwijk. De Residentie Operette brengt op Zondag 8 Januari 1950 in de zaal van de K.A.B. een voorstelling van de Engelse Show Operette „Bitter Sweet" van de bekende auteur-com ponist Noel Coward. Coward die als toneelschrijver ook in ons land een prima reputatie geniet, heeft met 't schrijven van „Bitter Sweet" bewezen, dat hij ook op dit terrein gro te kwaliteiten bezit. Ook als componist zal men thans Co ward leren kennen.Het succes van deze show-operette was te Londen zo groot, dat de op voeringen twee jaar achtereen stand hielden. Intussen werd ..Bitter Sweet" eveneens ver filmd door de MGM met Nel son Eddy en Jeanette Mac Do nald in de hoofdrollen. Voor dat de film in ons land ver schijnt zullen wij tekst en mu ziek leren kennen door de op voeringen door de Residentie operette, met Truus Speyck in de hoofdrol. Naast haar treden op o.a. Sophie Kohier v. Dijk, Gerard Miiller. Bert van Don gen, Rob Milton tot een totaal van 50 medewerkenden. Er zijn voor de 3 bedrijven (7 taferelen) geheel nieuwe dé cors vervaardigd door Adr. v. d. Lely, terwijl Mevr. N. Cor nells v. d. Schulp de costumes verzorgde. Zowel het orkest in de zaal als op het toneel wordt geleid door Herman Woustra, die de gehele muzikale leiding in handen heeft. Productie en regie van Rob Milton. VERERENDE UITNODIGING Naar wij vernemen is Mej. Antoinette Blom, Altzangeres alhier, uitgenodigd een con cert te verzorgen op 8 Jan. a.s. voor de Gem. Zangveren. "Bel Canto" te Kaatsheuvel. Wij wensen haar veel succes. op Dinsdag werd een schoorsteen brand gemeld bij de wasserij van B. A. v. d. Berg-Massar. Deze brand bleek echter niet van ern stige aard te zijn, want wel ruk te de brandweer uit, maar zij hoefde niet handelend op te tre den. Het vuur was met eigen middelen geblust. VERKIEZING PROVINCIALE STATEN. Naar wij vernemen hebben Ge deputeerde Staten de stemming voor de Provinciale Staten van Noordbrabant vastgesteld Woensdag 26 April a.s. MUSIS SACRUM. Vrijdag t.m. Zondag kunnen hier Tar- zanliefhebbers terecht, want dan draait er „Tarzan en de Luipaard-koningin".Deze film vertelt van Tarzan's strijd te gen de menselijke luipaarden, een strijd die zwaar is en veel avonturen meebrengt, maar tenslotte toch goed afloopt. Maandag en Woensdag kunt U gaan kijken naar „De re bellen van de prairie". LUXOR THEATER. De film „Het Geheim van Mayerling" die van Vrijdag tot Zondag draait, vertelt van het lief desleven, de mislukte politie ke loopbaan en de tragische, geheimzinige dood van Rudolf van Habsburg en Marie Vet- sera in 1889. Hij is van de Franse regisseur Jean Delan- noy. Toegang 18 jaar. Maandag en Woensdag wordt vertoond „Souka, het kind der Tropen". Een vader dwaalt van het goede pad, verlaat z'n gezin en zwerft door de we reld, terwijl de zoon priester wordt om hem te redden. Het verhaal concentreert zich voor een groot deel rond het meisje Souka, eij slavin, die de zoon van zijn vader vrijkoopt. Dinsdagavond 2 Januari was alhier de derde parochiële ont wikkelingsavond, welke gehouden werd in de Jongenscongregatie. Spreker van deze avond was de Weled.Gest. Heer van de Zan den, lid der Tweede Kamer, met als onderwerp: „Het Rege ringsbeleid en het parlementaire werk in de achter ons liggende periode". De Zeereerw. Heer Pastoor Versteeg opende deze bijeen komst en noemde het wel een bij zonder feit dj# de heer v. d. Zanden nu al 'tfor de derde maal een spreekbeu£ vervulde. Het groot aantal aanwezigen was wel een l^wijs dat men van de spreker iets verwachtte. De heer v. d. Zanden zou achtereenvolgens spreken over 't regeringsbeleid en daarmede te vens aangeven de taak van het gezin, het grote nut van een goede organisatie en corporatie, het actief deelnemen aan het staatkundig en politiek leven en het individueel meewerken om de samenleving steeds dragelijker cn beter te maken. In verband met de taak van het gezin werd gewezen op de grote taak van ouders en opvoe ders. Vanzelfsprekend weidde spr. uit over de gezins-, onderwijs-, loon- en prijspolitiek. In het kort ging spr. nog in op het Land- bouw-Egalisatiefonds. Mededelingen werden nog ge daan over de laatste besluiten be treffende het bouwvolume, de studiebeurzen en renteloze voor schotten en de kinderbijslag voor kleine zelfstandigen. Al deze be sproken onderwerpen hielden de aandacht van de aanwezigen sterk gespannen. Enkelen maakten van de gele genheid gebruik tot het stellen van vragen. Met welgekozen woorden dankte de Zeereerw. heer Pas toor voor deze leerzame avond, door de heer v. d. Zanden hier geboden. De vierde ontwikkelingsavond zal gegeven worden door de heer Vriens uit Tilburg, voorzitter van de Bossche Diocesane Bond. Datum en aanvangsuur zullen nog nader worden bekend ge maakt. Teeravond Kermispot. De Kermispot gevestigd bij de heer P. v. Son-van Loon is voor nemens om op 7 Jan. een feest avond te houden in het café van de heer v. Son aan de veiling. Nog een teeravond. In het café van de heer P. v. Son-van Oosterwaal, eveneens aan de veiling zal op Zaterdag 14 Januari een feestavond wor den gehouden voor hare Ker mispotspaarders. Ten laatste nog een. In het café het „Witte Paard" van de heer v. Hoorn zullen de spaarders van de Kermispot een feestavond organiseren op Zater dag 21 Januari. Aan alle smullers een smakelij ke maaltijd en veel plezier. Jaarvergadering Visclub ..De Hut' Zondagavond jaarvergadering van bovengenoemde vereniging, in café Vismalen. Aanvang 7 u. Deze vergadering is op boete verplicht. Een flinke agenda, als opening, jaarverslag secr., kas- verslag penningm., bestuursver kiezing. Aftredend ziin de secre taris en commissaris, welke bei den herkiesbaar zijn. Over verbe tering viswater in verband met de sluis te Engelen, enz. enz. Dus allen op tijd. Vergadering Raad van Elf. De carnaval nadert en het be stuur en de Raad van Elf zitten niet stil. Donderdagavond is er vergadering in café B. Oremans met de kasteleins om de carna val weer te regelen. De Prins en aevolg zullen weer present zijn. Deze toezegging is reeds aedaan. Laat de kasteleins eens flink uit de hoek komen en de animo van de groepen zal nog groter zijn als andere jaren. Hoe hoger de prijzen des te meer liefhebbers. Over de verdere gebeurtenissen met Carnaval komen we nader terug. -21" Grote dag te Vlijmen. Huldiging Mej. H. J. Jansen bij haar 25-jarig jubileum als kraamverpleegster te Vlijmen. 5 Januari is het de dag, maar 7 Januari zullen de feestelijkhe den plaats vinden, waaraan ge heel Groot Vlijmen zal deelne men. Zaterdag 8 Januari om 2 uur receptie. Alle vrouwen zullen hierbij present zijn. De harmonie Concordia en Vlijmens Mannen koor zullen een serenade bren gen. Om 3 uur komt wijk Haar steeg. Ook hier zal een grote hulde worden gebracht, reeds lang zijn er plannen beraamd. De Harmonie van Haarsteeg zal er bij present zijn. Naast het cadeau van Vlijmen van alle inwoners heeft Haarsteeg ook een praebt- cadeau en bij het afdrukken van het bericht was er van Nieuw- kuijk nog geen officieel program binnen. Alles bij elkaar zal het een grote dag worden voor Mej. H. J. Jansen. Gevonden voorwerpen. Motorbril. Ongevoerde br. lederen heren- handschoen. Mandje (voor vervoer duiven) Br. lederen kinderbeursje m. inh. Verloren i Vierkl. verzilv. vulpotlood. Ceintuur van bl. regenmantel. Zwartlederen boodschappentas met opgest. zakje, waarin 27 ct. Huissleutel. Inlichtingen op het Postbureau der Rijkspolitie te Waspik, op werkdagen van 11 tot 12 u. v.m. Duivensport. Zaterdag 7 en Zondag 8 Jan. a.s. houdt de Postduivenvereni ging De Reisduif haar jaarlijkse tentoonstelling in het clublokaal bij P. Roovers-Montens. Aan de ze tentoonstelling zal met onge veer 350 duiven worden deelge nomen en als keurmeesters zullen optreden de heren Broeken en v. Mook uit Made. Dit jaar is aan deze tentoonstelling ook een lote rij verbonden, waarvoor de kam pioenen 1949 gratis jonge duiven als prijs beschikbaar stelden. Elke duivenliefhebber zal op een dezer dagen zeker een bezoek brengen aan deze tentoonstelling, die even als vorige jaren weer een succes belooft te worden. Toneel. De toneelvereniging „O.B.K." onderafdeling van de K. A. B. afd. Waspik, geeft Zaterdag en Zondag a.s. in het patronaatsge bouw alhier een uitvoering van 't toneelspel „Tropengang'. Ten bate van het T.B.C.-fonds „Draagt Elkanders Lasten" zal op 12 Jan. a.s. in de zaal van v. Iersel het blijspel „De Gebroe ders Kalkoen" worden opgevoerd door de vereniginq Ons Genoegen uit Sprang-Capelle. Welkom thuis. Met het troepentransportschip „Groote Beer" hetwelk op Maan dag 9 Jan. in Nederland wordt verwacht, zal onze plaatsgenoot soldaat J. van Turnhout, weder om in het vaderland terugkeren. Aanbesteding. De fa. v. d. Elshout en de Bont was met 26280 de laag ste inschrijver voor het bestraten en het leggen van trottoirs in de Julianastraat te Kaatsheuvel. K. J. M. V. De K.J.M.V. vervolgde haar winterprogramma op 2 Jan. j.I. De hoofdschotel van deze ont wikkelingsavond bestond uit een lezing door de heer Jan de Jong, student in de letteren te Nijme gen met het onderwerp„Het boek in de handen der jongeren". Spreker hield een zeer duidelijke en interessante uiteenzetting over de Nederlandse letterkunde. Ook De oplossing van onze Kerst- kruiswoordpuzzle luidt als volgt Horizontaal 1 ruwe, 3 santa, 7 handvat, 8a gade, 12 re, 13 ever, 15 Ru, 17 engelen, 19 lam, 21 aan, 22 Ee, 23 stouw, 24 versieringen, 29 Ko, 30 spaarplan, 32 Lisse, 34 O.T., 35 ei, 36 ovaal, 39 kerstmaal, 40 erker, 42 ra, 43 adept, 45 kaarslamp, 47 d.z., 48 eigenmachtig, 51 eerst, 54 er, 55 T.N.I., 56 nar, 58 vetvlek, 60 me, 61 INRI, 62 in, 64 kaal, 65 ar tiste, 68 agent, 69 teen (been). Verticaal 1 ratel, 2 wagen wiel, 3 sneeuwvlokje, 4 a.d., 5 n.v., 6 ta, 8 A.R., 9 deler, 10 Eva, 11 krat, 14 em, 16 UNO, 18 geven, 20 veekoek, 21 asla, 22 eg, 25 roomtaart, 26 noemers, 27 notie, 28 Os lo, 31 rollade, 33 soldaten kist, 37 vrede, 38 aanzien, 41 rups, 44 tactvolle, 45 kegel, 46 anti, 49 g.r., 50 Maria, 52 RTM, 53 snel, 56 n.n., 57 Ark, 59 traan, 63 N.T., 66 r.g., 67 te. De Prijswinnaars zijn W. H. van Dommelen, Vlijmen W. Kieboom, Vrijhoeve-Capelle Mevr. Knepflé-v. Iersel, Waalwijk Corry Kruif, Waalwijk. A. Leijsten, Breda. Peter Verhagen, Tilburg. Wij wensen hen geluk met hun succes en sporen degenen die niet zo succesvol«gepuzzled hebben of niet zo gelukkig zijn geweest, de moed niet op te geven, maar een volgende keer hun geluk nog eens te beproeven. De prijzen zijn in middels aan de gelukkigen verzonden. stipte spreker enkele werken aan van enige schrijvers. Bij het eind van zijn gloedvolle bewoordin gen werden nog enige vragen ge steld. De afd. Geertruidenberg der K.J.M.V. welke sinds enkele dagen bestaat, was grotendeels aanwezig. Scheepvaart. Gedurende de maand Decem ber passeerden de rolbrug over de Donge alhier 1891 schepen, met een inhoud van 239518 ton. Burgerlijke Stand. GeborenJohannes z. v. J F. Rijpert Gallé. Omer z. v.' F. Kouer-Leeggangers. Hubertus z. v. F. Kouer-Leeggangers. Peter Johannes Jozef z. v. W. A. Spectjens-Ruedisueli. Adrinan Hubertus z. v. A. Rosenbrand- Vissers. Maria Francijna Eli sabeth d. v. J. J. Gijzen-Meeuw- sen. Wilhelmina Anna Maria d. v. A. H. Timans-v. Dalsum. Cornelis Johannes Maria Jo zef z. v. W. A. J. Brands-Maas. lacomina Cornelia Christina d. v. C. Goossens-Verhoeven. Mar tinus Cornelis Johannes z. v. T. C. W. Schaap-van der Westen. Theodorus Adrianus Wilhel mus Jozef z. v. Th. A. de Boer- van Best. -Gerardus Julius Christ z. v. A. H. de Jong-Ma- rijnissen. Johanna Petronella d. v. P. C. van den Kieboom- van Blerck, Pietje maakte een slippertje. n. li» j I Pietje maakte een slippertje en ?laatS I t We hem z'n leven. Jammer, want Pietje was 'n persoonlijkheid met veel verdien sten. Hoevelen droeg hij niet in onnavolgbare gelatenheid op z'n rug. Hoe vaak was hij niet de bekoring van de kleinen als het levend evenbeeld van wat zij als hobbelpaard kenden en waar zij triomfen op vierden. Steeds stond hij paraat in de speeltuin van ons Sport- en Wandelpark. Doch op 'n avond in het nieu we jaar maakte hij een boosaar dig slippertje: hij had binnenheks moeten blijven, want op de Pro vinciale weg dreigde hem door de auto van de fa. D. uit Waal wijk, die in een salto-mortale paardengehakt van het 24-jarige Pietje maakte en daarbij zichzelf tot 'n product voor een auto kerkhof reed, de dood. Pietje was 't rijpaardje uit de speeltuin van ons Sport- en Wandelpark. in het wijkgebouw, naast de wo ning. om to borduren. Uitvoering Vlijmens Mannenkoor. Zaterdag 7 enZondag 8 Ja nuari geeft Vlijmens Mannenkoor met medewerking van Rooms „Gezelligheid". Zoals reeds werd medegedeeld geeft de Dilettantenvereniging „Gezelligheid" Zaterdag- en Maandagavond in de zaal van de Chr. Volksbond alhier een opvoe ring van het blijspel in drie be drijven van G. Nielen, getiteld: „De Gebroeders Kalkoen". Het stuk handelt over een grossiersfirma in manufacturen, wier zaken niet al te best gaan, omdat de oude firmanten niet met hun tijd weten mee te gaan. Als zij na veel delibereren eindelijk besluiten een jeugdige verkoop ster aan hun zaak te verbinden, wordt het al spoedig een liefdes geschiedenis met veel wederwaar digheden, die de bezoekers van het begin tot het eind zullen doen schateren van het lachen. Onqetwljfeld zal „Gezelligheid" met dit blijspel weer veel succes hebben. N. E. O. Het eerste elftal van N.E.O. speelt a.s. Zaterdagmiddag op Apollo. Onder de berichten van Loon- op-Zand kwam voor een paar weken het bericht voor, dat Con cordia, het Harmoniecorps, dat in de R.K. Federatie de hoogste lauweren oogstte en ook het vo rig jaar met zoveel succes in de zaal van Apollo optrad, op 8 Ja nuari met een tweede concert in Apollo zou komen. Inmiddels is vastgesteld, dat dit concert niet op 8 Januari, doch op Zondag 22 Januari zal plaats vinden, 't Wordt ongetwijfeld voor muziekminnend Kaatsheuvel 'n avond van hoogstaand muzi kaal genot. Driekoningen-avond. Op enen Driekoningen-avond, Op enen Driekoningen-dag, dat is een der liedjes, die Kaats heuvel op Vrijdagavond aan zijn huizen te koren krijgt, want Kaatsheuvel krijgt zijn Driekonin genviering terug, zoals die leefde voor vijf en zestig jaar en langer. De Broeders en Zusters zijn al ingelicht om de kinderen te in strueren envooral de Kaats- heuvelse jeugd laat het niet on der zich om d'r fantasie uit te leven. Even een kleine bemerking... Je moet tussen half zes en half zeven in het patronaat zijn ter beoordeling. Als ge later komt valt ge buiten de mooie prijzen, die ge winnen kunt. Zorg, dat ge iets moois en origineels uitbeeldt. Denk er ook aan, dat de zang ook een voornaam punt is, dat gewicht in de schaal legt. Er moe ten op Driekoningen-avond min stens honderd Driekoningen el kaar bekampen in aankleding, uit beelding, verzorging, zang en gri me, dan krijgt Kaatsheuvel een echte ouderwetse Driekoningen dag, endat is alleen de be doeling. Agenda. Zaterdag en Zondag postdui- vententoonstelling K.P.V. in café Sportwereld. Zaterdag en Zondag 8 u. en 6 uur en 8.30 uur Apollo Theater: Johny Belinda. Toegang 18 jaar. Zondag 8 u. n.m. Groot vocaal concert Bel Canto zaal J. v. Dun. Maandag 8 n. n.m. repetitie Harm. Apollo. Zondag 12 u. repetitie en re geling concert Gem. Koor Bel Canto. Johnny Belinda. Korte inhoud: Oo Cape Breton Island woont Belinda, een doofstom meisje, mei haar vader, wiens vrouw is over-

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2