DE LENGSTHMT GOED NIEUWS ICS VAN DE VEN DRUNEN ELSHOUT HEUSDEN VLIJMEN WASPIK HAARSTEEG SPRANG RAAMSDONKSVEER mm 2 zuid n. POLITIEZAKEN. Zondag heeft de politie enkele mollenvangers bekeurd. Een zekere K. uit Gcnderen werd bekeurd wegens verzet te gen de politie. Hij werd ingeslo ten en na berisping weer vrijge laten. AANRIJDING. Bij,het uitgaan van de kinder voorstelling in de Gildenbond Zondagmiddag, liep het vierjarig zoontje van de heer S. alhier, bij het oversteken van de straat te gen een passerende auto, bestuurd door P. W. alhier. Het jongetje kwam te vallen en liep een hoofd wonde op. Na verbonden te zijn door Dr. Langemeijer kon het kind weer naar huis. Opening Fancy-Fair. De door de Missienaaikring georganiseerde Fancy-Fair werd Zaterdagavond geopend door de Edelachtbare Heer Burgemeester Snels. De gymnastiekzaal, voor zovele doeleinden tegenwoordig in ge bruik, was voor deze gelegenheid bijna onherkenbaar omgetoverd met groen en vlaggedoek. De ver schillende stands gaven met hun talrijke prijzen een verlokkelijk aanzicht. Alles was keurig en tot in de puntjes verzorqd en stónd er reeds borg voor dat deze fan cy-fair voor 100% slagen moest. Bij de opening waren aanwezig de Hoogeerw. Heer Deken Goos- sens, Burgemeester Snels, Mevr. Snels en vele notabelen uit onze gemeente. De eerw. heer Kap. v. Erp heette allen van harte wel kom en bracht in zijn welkomst woord dank aan allen die door hun medewerking en steun er toe hadden bijgedragen om deze fan cy-fair te kunnen houden. Spreker wees ook nog op het goede doel, namelijk steun aan de op initiatief van de H.E. heer Deken heropqerichte Missie naaikring. Dank bracht spr. aan de Hoogeerw. heer Deken voor zijn hulo en steun bij het organi seren van deze fancy-fair alsmede in 't bijzonder aan B. en W. en niet het minst aan de fabrikanten en middenstanders-winkeliers voor het schenken van de talrijke en prachtige prijzen. Hierna verzocht Z.E., Burge meester Snels deze fancy-fair te willen openen. Aan dit verzoek zeide Burgemeester Snels gaarne te voldoen, maar niet na eerst gewezen te hebben op het goede doel van deze fancy-fair, 't Ver heugde spreker vooral dat bij de eerste roep om medewerking en steun voor deze fancy-fair, deze overal zo spontaan werd gege ven. Hieruit blijkt, aldus spr., de onderlinge saamhorigheid van Kath. Drunen en zijn godsdienst zin. Dank zij het feit dat spr. in de gelegenheid was geweest een duik te nemen in het archief der missienaaikring van voor de oor log kon hij getuigen dat het werk van voor de oorlog groot en nut tig was geweest; hiervan getuig den de brieven van missionaris sen uit vrijwel alle delen van de wereld. Spr. sprak de hoop uit dat de kring na deze heroprich ting even bloeiend zou worden als voor de oorlog. De wens uitsprekende dat de fancy-fair in alle opzichten zou mogen slagen, verklaarde spreker deze voor geopend. Twee dagen heeft deze fancy- fair reeds in het middelpunt der belangstelling gestaan. Wij ho pen hierop nog terug te komen. Sluitingsvergadering Winkelactie DrunenElshout. Nagr wij vernemen zal heden avond (Maandag 9 Jan.) een slotvergadering worden gehou den van de winkelactie Drunen- Elshout. Deze vergadering zal worden gehouden in café Gez. Klerkx te Elshout. Aanvang 7 uur. Cursus Vceverloskunde. Naar wij vernemen zal de cur sus veeverloskunde en gezond heidsleer, welke georganiseerd is door de R.K.J.B. alhier a.s. Don derdag 12 Jan. des avonds om half 8 aanvangen. De betrokken cursisten kunnen hiermede reke ning houden. Trekking loterij. Maandagavond *9 Jan. zal op de laatste avond van de Fancy- Fair van de Missienaaikring, de trekking plaats vinden van de grote loterij, welke door de ge noemde kring is georganiseerd. Hierna werd opgevoerd „Zijn eerste schot een spel uit het stropersleven in drie bedrijven door Ant. Verborkt. Regie en leiding berustten bij de heer Fr. v. Wezel, die als zodanig voor de eerste maal optrad en goed heeft voldaan. Decor en grime werden door de heer Joh. van Venropij ook goed verzorgd. Al les bijeen een smaakvol geheel. Om iedere speler onder de lou pe te nemen, zou te veel tijd en plaatsruimte In beslag nemen. Twee spelers echter, Nelis Mar tens en Karei Martens (vader en zoon) respectievelijk Fr. v. We zel en Jo Jozen, verdienen hier wel een extra vermelding. Zij speelden hun rollen dat men zou denken met twee beroepsspelers te doen te hebben. Zij kenden hun rollen vlot en speelden met ge mak. Ook de andere medespelers hebben hun rollen goed gespeeld. Zij kenden ze goed van buiten. Waren de verwachtingen hoog gespannen, zij werden met de Op voering van dit stuk, waarin di verse zware rollen voorkwamen, verre overtroffen. Dat het stuk goed in de smaak viel, getuigde het gulle applaus dat de spelers aan het einde van elk bedrijf ten deel viel. Aan het eind dankte de voor zitter, de heer Joh. v. Venrooij, allen die hadden medegewerkt om deze uitvoering te doen slagen en de aanwezigen voor hun belang stelling. Hierbij deelde hij tevens mede met de Carnavalsdagen ho- penlijk wederom een uitvoering te zullen geven. Tevens kondigde hij aan dat in de loop der week wederom zal worden aangeklopt om de onmisbare jaarlijkse bij dragen. Met tevredenheid kan de zang vereniging terugzien op een zeer geslaagde uitvoering. De Edelachtb. heer Snels, bur gemeester van Drunen, had be richt van verhindering gezonder.. Gouden Klooster feest. Vrijdag herdacht zuster Fer nanda van het St. Antoniusge- sticht de dag, waarop zij vóór 50 jaren in 't klooster trad, waar van 18 jaren in Heusden, waar zij de ziekenverpleging en de zui gelingenzorg met grote toewijding op zich nam. Werd het feest in huiselijke kring gevierd, toch was er grote belangstelling en de Heusdense fanfare bracht een se renade. Zaterdagmiddag werd een druk bezochte receptie gehouden, waarbij de gemeenschap Heusden veel belangstelling toonde en geestelijke en wereldlijke autori teiten tegenwoordig waren. Uitvoering Zangveren.: „U.D.I." De Zangvereniging „Uitspan ning door Inspanning" te Elshout gaf op 7 en 8 Januari haar 2de winteruitvoering voor haar leden, ereleden en donateurs in de zaal van de heer M. v. Huiten. De opkomst was groot, zodat de zaal geheel gevuld was. De voorzitter, de heer Joh. v. Venrooij, opende deze avond met alle aanwezigen een gelukkig en zalig nieuwjaar toe te wensen voor henzelf alsmede voor hun gezinnen. Hij heette verder allen van harte welkom. Onder leiding van hun direc teur, de heer C. Lambrechts wer den door de zangvereniging eerst een viertal nummers het ,.Alma Mater", „In de Kerstnacht", „Avondklokje" en „Welkom Thuis", opgedragen aan de Els- houtse jongens overzee en gezon gen bij de thuiskomst dezer jon gens, zeer verdienstelijk uige- voerd. Een warm applaus viel de zangers ten deel. bloemen een grote tafel met prachtige cadeaux te bezichtigen viel. Vele notabelen, maar ook alle dankbare moeders, gaven van hun medeleven blijk. Uit de overgrote belangstelling bleek hoe bemind juffrouw Jansen is. De voorzitter van het Wit- Gele Kruis sprak als eerste tij dens de receptie zijn waardering uit voor de stiptheid en opoffe ring, waarmee zij steeds haar werk deed. Haar werd een „knip sel" aangeboden, zijnde 'n schil derij, voorstellende le de bood schap van de Engel Gabriël aan Maria, 2e de aanbidding van de drie koningen en 3e het bezoek van Maria aan haar nicht Elisa beth, wat de priesterzoon in een schitterend gedicht verduidelijkte. Bewogen dankte juffr. Jansen voor het fijngevoelig gedicht en het prachtige cadeau. Een ponny- wagen reed beladen met cadeaux naar de feestzaal, we zagen o.a. een electrische kachel, bloemen en nog veel meer. Hierachter volg den honderden Vliimense moe ders. Mej. Anna Wolfs hield, als zijnde haar eerste patiënte, een geestige toespraak: haar zoon (in middels vader van twee kinderen) stuurde een zelf vervaardigde, met bloemen versierde ooievaar naar de feestelinge. Daarna kwamen de Haarsteeg- se en Nieuwku"kse moeders met hun geestelijke herders hun cade aux aanbieden. De pastoor voel de zich verplicht met de moeders sarften juffrouw Jansen zijn op rechte dank te betuiqen en legde ef de nadruk op dat 2e steeds zowel voor het lichamelijk als geestelijk welzijn van de patiën ten zorg droeg. Een moeder van 15 kinderen sprak op keurige wijze haar ge voelens uit voor het werk van Zuster Jansen als „vroedvrouw", waarna nog twee kinderen een samenspraak hielden en een bloe menmand aanboden. Nadat ze de feestelinge de hand ged'ukt hadden, de enorme hoe veelheid cadeaux bezichtigd en Glaudemans nog een opwekkend woord tot de aanwezige vrou wen, waarna deze feestavond wederom met dq chr. groet werd gesloten. Ont wikkclin gsavond In de zaal van de heer Vugts hield onze plaatseilijke afdeling van de R.K.J.B. een belangrijke ontwikkelingsavond. Als spreker was aangezocht d£ Weledele hr. v. Laarhoven, hoofd van de land bouwschool te Boxtel over het onderwerp „De krachtvoerpositie en voedermethode in onze tijd". De voorzitter van de R.K.J.B. de heer P. v. d. Brandt Wzn., be groette alle leden en meer speci aal de spreker van deze avond. In een voor ieder duidelijke en leerzame causerie zette spreker uiteen de voedermethoden van onze voorouders, toen er van werkelijk krachtvoer nog geen sprake was en hoe door de mo dernisering en ontwikkelingsgang van de boerderijen het krachtvoer een belangrijke plaats ging inne men. Een belangrijk punt vormde het vraagstuk, om, nu het kracht voer van buiten nog steeds zeer schaars is, de verbouwing daar van zelf actief ter hand te nemen en de kwaliteit op te voeren. Na afloop volgde nog een aan gename gedachtenwisseling waar na de bijeenkomst met de chr. groet werd gesloten. Vergadering Veeverzekering. De onderlinge veeverzekering hield op Vrijdag 6 Januari haar algemene jaarvergadering in café Vugts. De voorzitter heette alle leden van harte welkom, en na 't voorlezen van de presentielijst bleek dat er 46 leden aanwezig waren. De notulen der vorige jaarver gadering werden op een enkele aanmerking na onveranderd goed gekeurd. Het boekjaar 1949 sloot met een batig saldo van 175.27. In het afgelopen jaar werden 19 runderen opgeruimd, waaronder 15 die nog levend konden worden Het ballet der Lage Landen, dat a.s. Dinsdag in Musis Sacrum te Waalwijk voor de leden van de Kring voor Kunst en Weten- schap c i> treedt. lijk waren er wat dat betreft, evenals ten opzichte van het spel uitblinkers, en dan mogen wij ze ker wel noemen de hoofdfiguren Jacob Kalkoen (H. de Bie) en FienMe van Eisen (Me). M. Nieu- wenhuijzen), die resp. als firmant der grossiersfirma en verkoopster kantoorjuffrouw, bijzonder natuur getrouw en ongedwongen, bekoor lijk spel te zien gaven. Ook het spel van de oudste firmant Hen drik Kalkoen (Sip Ramstein) en Leo Nieuwland (J. Haverhals) als neef der firmanten en verloof de van Fientje, viel bijzonder in de smaak, al was de eerste meer malen moeilijk verstaanbaar, wat wij gezien zijn moeilijke rol wel wat door de vingers willen zien. Minder gelukkig leek ons dhr. Reeser (A. Versteeg) als afge vaardigde der Chr. Arbeiderspar tij. Zijn opkomen voor de belan- van „Cowa" Coni'ectie-Ateliers, Waalwijk. Na jarenlange studie, uitpro beren en hard werken, mede door onze vakbekwame medewerkers, met daarnaast een goed opgeleid personeel, dat liefde voor het vak heeft, is „Cowa" er in geslaagd, Confectiecostuums te maken in de hoogste kwa liteitsklasse. Het „Directoraat Generaal" heeft „Cowa" Confectie Ateliers in de hoogste kwaliteitsklasse ingedeeld. De schitterende afwerking komt hierin vooral naar voren. Zoals chique coupe, kraag' en revers, mouwvalling, streepbeloop en bewerking. Daar moet u eens goed op letten en vergelijken met anderen. Het is le klas. Laat vakmensen oordelen. De prijzen welke door de overheid worden vastgesteld, zijn zeer voordelig. De alleenverkoop voor Waalwijk en Omstreken is de oude vertrouwde zaak van vanwege de Ned. Chr. Biinden- bond, ten bate van het werk on der de blinden. De plaatselijke predikanten zullen een openings- en slotwoord spreken, terwijl de Chr. Mandolineclub A Tempo de muzikale omlijsting zal verzorgen. HERENKLEDING GROTESTRAAT 178 WAALWIJK Komt U eens kijken en vergelijken. U zult verbaasd staan. Voorlopig nog beperkte voorraad. Een zilveren jubileum. Mej. Jansen, voorzitster van de R.K. Vroedvrouwenbond afdeling Noordbrabant en lid v. h. Hoofd bestuur, vierde op Zaterdag 7 Januari haar zilveren jubileum als vroedvrouw te Vlijmen. De dag werd begonnen met een gezongen H. Mis. die door vele moeders en genodigden werd bij gewoond en waaronder de Zeer- Eerw. Heer Pastoor op eenvou dige, maar sympathieke wijze de werkkring van Mej. Jansen te kende als een ware roeping. Hij legde er vooral de nadpuk op. dat zij haar werk het opoffering ge daan had en de mooie deugd van liefde steeds had betracht en men hiervoor dan ook dank aan God moest brengen. Omringd door familie, kennis sen en een fotograaf, die de ge hele daa alle fiine momenten op de gevoelige plaat vastlegde, ging de feestelinge naar het stadhuis. De waarnemende burgemeester, in tegenwoordiaheid van het Daa. Bestuur, schilderde op gevoelige wijze de sociale zijde van haar mooi beroep, dat, hoewel zwaar, steeds in oonewekte stemmino werd uitgeoefend. Als huldeblijk werd haar door het gemeentebe stuur een mooie bloemenmand aangeboden. Mej. Jansen dankte en wist niet i of zij de lof wel voor honderd procent waard was. Haar werk d.pe4 r>5 steeds met n'e'-'er en dan valt het niet zwaar. Ze zou in de volgende jaren trachten zo mogelijk nog meer haar krachten te oeven. Tijdens het feestelijk ontbiit kwamen de parochiegeestelijken haar feliciteren in het Wit-Gele Kruisgebouw, waar een bloemen pracht te bewonderen viel. Bloe men en telegrammen bleven bin nenstromen. In de loop van de morgen kwa men intieme kennissen hun op wachting maken. o.a. Dr. Lamers gynacoloog te 's-Bosch, met zijn vrouw. Om 2 uur begon de druk be zochte receptie, waar behalve van de tractatie genoten hadden, verliet men voldaan de feestzaal. Vroeg in de avond kwam de harmonie Concordia en bracht n vrolijke serenade. De voorzitter, notaris Huijbrecht, huldigde juf frouw Jansen en noemde haar een van Vlijmens grootste figuren van de laatste 25 jaar. De jubilaresse kan met grote vreugde en dankbaarheid aan God op deze dag terugzien. We sluiten onze wens in, dat ze nog lang in staat zal zijn om haar beste krachten te geven aan moe der en kind, Feestavond V. A. B. De Vrouwelijke Arbeidersbe weging organiseerde Vrijdag avond voor hare leden een feest avond in de harmoniezaal van dhr. J. v. Oijen. Dit was nog een Kerstviering, die door omstandig heden enigszins is verlaat. Om deze avond een meer officiéél ka rakter te laten dragen was uitge nodigd de hoofd-secretaresse mej. Stokwielder; eveneens was aan- weziq de neesrelijk adv!««*ur Ka pelaan Glaudemans. Allen wer den door de voorzitster mevr. v. d. Brandt-Beekmans, hartelijk welkom geheten, die daarna het woord gaf aan mejuffrouw Stok wielder, die een uiteenzetting gaf van de eigenlijke waarde van het Kerstfeest, zoals wij als Katho lieken dat moesten zien, hetwelk door de geestelijk adviseur werd onderstreept. Na het officiëel gedeelte kreeg de avond een meer feestelijk ka rakter en werden allen getrac- teerd op koffie met gebak, terwijl er een kerstboomverloting plaats had die zeer in de smaak viel. Met voordracht en muziek werd het geheel omlijst. Door mede werking van onze middenstand kon er nog een loterij worden ge houden om de kas te versterken. Aan het dot sprak Kapelaan verkocht, deze werden voor de vastgestelde prijs van 170 ge leverd aan A. v. d. Wildenberg, veehandelaar 's-Bosch, die ze in het komende jaar weer zal ont vangen, nu voor de prijs van 235 per stuk in levende staat. De vleesprijs uit te betalen dooi de verzekering die in het afge lopen jaar 0.80 bedroeg, werd nu vastgesteld op 0.90, terwijl de prijs van de huid van 10 op 20 werd gebracht. Het inschrijf geld voor nieuwe leden bleef op 0.25 gehandhaafd, plus 0.10 brandgeld. De aftredende be stuursleden Jan Siegers, H. van Esch, J. Pulles en Sj. v. d. Big- gelaar, werden bij acclamatie her benoemd, die de vergadering dankten voor het in hen gestelde vertrouwen. Van de rondvraag werd zeer veel gebruik gemaakt en alle vra gen werden tot ieders tevreden heid door de voorz. beantwoord. De voorzitter sloot hierna op de gebruikelijke wijze. „De Gcbr. Kalkoen". Voor een uitverkochte zaal bracht de Dilettanten-vereniging „Gezelligheid alhier j.l. Zater dagavond de eerste opvoering vaD „De Gebroeders Kalkoen' blij spel in drie bedrijven van Gerard Nielen, onder regie van de heer C. Dekkers uit Waalwijk. De opvoering van dit stuk is voor „Gezelligheid" een succes geweest en de aanwezigen heb ben zich bijzonder geamuseerd, zowel om de inhoud van het stuk als om het spel dat te zien werd gegeven. Al valt er op beide wel een en ander aan te merken, mag toch gezegd worden, dat het stuk dat van het beqin tot het einde een aaneenschakeling is van grap pige gebeurtenissen, over 't alge meen goed werd weergegeven. De rollen zaten er bij de speelsters en spielers tamelijk goed in. Natuur- gen der arbeiders was o.i. de zaak minderwaardig, terwijl het stuk op dit punt ver bensden de verwachting was; de schrijver had juist hier" aan het stuk een inhoud kunnen geveen, waardoor het nog enige propagandistische waarde had kunnen krijgen en de strekking van het geheel bijzon der had kunnen verhogen. Het viel ons nog op dat de spelers en speelsters wat de uit spraak betreft vrijwel allen goede vorderingen hebben gemaakt. Ook de meer ondergeschikte rollen, kwamen behoorlijk tot hun recht. Al met al zijn we er van overtuigd dat de aanwezigen om dit leuke, onschuldige blijspel, hartelijk hebben kunnen lachen en dit ook gedaan hebben. We ver wachten ook voor de tweede op voering op hedenavond, zeker weer een volle zaal. A. R. Kiesvereniging. Woensdagavond half acht komt de A.R. Kiesvereniging alhier in de zaal van de Chr. Volksbond in vergadering bijeen. O.m. komt aan de orde: Bespreking a.s. Pro vinciale Statenverkiezing. Chr. Metaalbewerkers. De afd. Sprang-Capelle van de Ned. Chr. Metaalbewerkersbond houdt Donderdagavond een ver gadering in de zaal van de Chr. Volksbond. Een hoofdbestuurder van genoemde bond zal daarbij het woord voeren. N. E. O. De voetbalvereniging N. E. O. alhier houdt a.s. 'Vrijdagavond 8 uur een algemene ledenverga dering in haar clubtent, o.m. ter bespreking van de viering van haar a.s. jubileum. Filmvertoning. Naar men ons mededeelt zal op Maandag 00 Januari a.s. in de zaal van de Chr. Volksbond alhier een film worden vertoond Naar de 3500! Uit het overzicht van de loop der bevolking in het afgelopen jaar blijkt, dat het aantal inge zetenen is toegenomen met 70 personen. Op 1 Januari 1949 bestond de bevolking namelijk uit 1778 man nelijke en 1644 vrouwelijke per sonen, dus een totaal van 3422. In de loop van 1949 vermeer derde dit door geboorten in de gemeente met 47 mannen (56) cn 42 vrouwen (37) en door ge boorten elders met 8 mannen (13) en 7 vrouwen (7). in totaal met 104 geboorten (113). In deze gemeente vestigden zich 41 mannen (65) en 54 vrouwen (71), in totaal 95 personen (136). Met de geboorten is dit een ver meerdering van 199 personen (249). Er overleden in de gemeente 16 mannelijke (17) en 8 vrouwe lijke (12) ingezetenen en elders 5 mannelijke (5) en 3 vrouwe lijke (5). In totaal overleden er in 1949 dus 21 mannelijke (22) cn 11 vrouwelijke (17), te samen 32 (39) personen. Er vertrokken uit de gemeente 50 mannen (55) en 47 vrouwen (69), hetwelk met de overlijdens een totale ver mindering vormt van 129 perso nen (163). De vermeerdering was 199, de vermindering 129, dus een restant vermeerdering van 70 personen, waarvan 25 mannelijke en 45 vrouwelijke personen, zo dat de bevolking op 31 Dec. '49 bestond uit 1803 mannelijke en 1689 vrouwelijke personen, een totaal dus van 3492. Deze vermeerdering steekt wel ver uit boven het gemiddelde van de laatste 50 jaren. Op 1 Januari 1900 bestond de bevolking na melijk uit 3119 personen; in 50 jaren dus een vermeerdering van 373 personen. Dit wil zeggen dat i de bevolking in deze 50 jaren ge- I middeld per jaar is vermeerderd met nog geen 8 personen. Hier- tegenover staat de vermeerdering van 70 personen in het afgelo pen jaar, zodat met een vrij grote zekerheid kan gezegd worden dat 1950 de 3500ste zal brengen. Burgerlijke Stand Dcc. 1949. Geboren Josephus W zv L A Smits- Verboven Adriaan G zv Ph M Blom-Blommaert Marinus L F zv C F Fitters-Timmermans Jozef A M zv A J A Broek- mans-Baaten Antonius zv W H Donks-van Tilborgh Hen- ny N dv H Verhulst-de Vreng Adrianus P L zv Th. Smits- Smits Jacoba N M dv C N Rpkkers-Vrienten Antonius G Th zv A W van Strien-Ver- schuren Lauren tius H zv J M Loonen-Timmers. Overleden: Cornelia van Gils echtg. van Dirk Lievens 71 jaar. Ingekomen: Reinder Kroon van Apeldoorn Henricus H M van Wagen berg van Vlijmen Gerardina C Vaarten van Alphen en Riel Wilhelraina Th Schapers van Waalwijk Adriana M Veeke van Dongen Dympna J van Dongen van Raamsdonk. Vertrokken Cornelis A van Dongen naar Oosterhout Joh an Sprangers naar 's-Gravenmoer Huberói- na W Langermans naar Waal wijk Francisca Grootswagers naar Tilburg. Jane Eyre. De toneelvereniging 't Clubke alhier gaf in de zaal Rchoboth n toneeluitvoering. Voor een totaal uitverkochte zaal werd voor hei voetlicht gebracht: Jane Eyre, n spel in 5 bedrijven, naar de be roemde roman van Charlotte Bronte. Afgaande naar het radio hoorspel en de film, trok dit veel bezoekers,daar het voorts alge meen bekend is geven wij bier van geen resumé. Als wij de spelers en speelsters even de revue laten passeren, ontdekken wij reeds direct het op vallend goede spel van de hoofd personen Jane (Dora van de» Waals) en Edward (Han van der Waals), die voor hun taak ten volle berekend waren. Ook mej, Greet Konings wist haar rol van mevr. Fairfax op artistieke wijze uit te beelden. De resterende, spelers en speelsters gaven subliem spel te zien, vooral de oude kolonel. De criticus kan overal fouten ontdekken, doch aangezien het hier slechts amateurs betreft en wij het moeilijke, zware stuk in aanmerking willen nemen, mogen wij zeggen dat het Clubke net veel succes op deze avond kan terugzien. De regie had mej. Ko nings. Aanbesteding. Voor rekening van de heer A. Ruitenberg alhier werd onder-x hands aanbesteed en gegund aan de firma C. Kerstens, het bou wen van een koelhuisbewaar plaats en pakhuisruimte te Raams- donkdorp. Harmonie. Het bestuur der Kon. Erkende Harmonie De Eendracht weet 't een en ander ten zeerste te waar deren. Voor haar donateurs en leden en verdere belangstellenden heeft zij ook ditmaal een uitvoe ring op het programma staan voor 11 en 12 Jan. Het is een toneel stuk „De Spooktrein". Deze spooktrein wordt gereden door de gemengde toneelver. „Geestbe schaving" uit Etten. Deze vereni ging trad reeds eerder met veel succes hier ter plaatse op. De Eendracht heeft ook ditmaal weer een goede keus gemaakt. ZUID L RBC—NOAD 0—0 Sitt. BoysHelmondia 21 MVVErabantia 2—0 VVVKerkrade 84 PSV—Limburgia 1—2 NAC—BW LongaWillem II BleyerheideTSC MauritsJuliana Sp. Emma—Eindhoven ZUID L 0—0 0—1 5—1 1—0 lr-1 TweedeTweede klasse A. Cone. SVDWilhelmina 03 Zwaluw VFCDe Valk 01 DESK—Woensel 0—3 RKCSchijndel 31 TOP—'Veloc 2—1 Derde klasse B. WSCUno Animo 4—1 SCB—Best Vooruit 0—3 UDI '29—Baardwijk 1—3 BoxtelODC 22 OJC—Blauw Geel '38 5—1 Haarsteeg St. Mich. Gestel 03 Vierde klasse C. ZaltbommelRKOSC 21 RKSVA—Vlijm. Boys 2—1, OpijnenHVCH 11 N. Gedacht-Maliskamp 1—2 Vierde klasse D. Waspik-Veerse Boys 32 RKDVC-RightOh' 2—1 RKFSV-Voab 3—0 Heusden-Raamsdonk 11 Broekhoven-RWB 30

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2