WLRtLDXiMFIOEH wié» 3 3 BROEKHOVEN—R.W.B. 3—0. en dan KAATSHEUVEL. V.'flS V R.K.C. SCHIJNDEL 31. Onder grote belangstelling had op 't RKC-terrein boven genoemde wedstrijd plaats. Beide startten in een hoog tempo, waarbij Schijndel voor rast het beste van het spel liet zien en toen v. Herpen lü min. voor rust onhoudbaar voor doelman Leijten met n strak schot Schijndel de lei ding bezorgde, was dit volko men verdiend. Na rust legde RKC er nog een schepje op en dit tempo bleek Schijndel te hoog en ïecds na 5 min. kon Jan Du- quesnoy volkomen verdiend met een pracht schot de stand ud gelijke voet brengen. Schijndel bleek niet bij mekte di- RKC-offensief te «orstnan. daar zij voor half me reeds gedwnogen wer- ('en lies te geven wat in hen om het hoge tempo te hVen. Na r.ngeveer 25 min. .-Ion was het Stanley, die r* -t ren mooi schot RKC aan t< lyncht. 5 Minuten voor het einde stelde Jan Duquesnoy nog de overwinning veilig door na mooi opbrengen van Stanley onhoudbaar voor de Schijndel keper, met een schitterend schot 3—1 op het scorings- bord liet aan tekenen. Hiermede was het pleit be slecht en de toeschouwers gingen tevreden van 't RKC- sportpark, want de wedsetijd was het aanschouwen ten volle waard. VERDIENDE VVSC - OVER WINNING OP UNO-ANIMO 4—1. Ditmaal kon WSC haar veld- meerderheid wel degelijk in doelpunten uitdrukken en door een betere balbehande ling en platsen wisten zij on betwist de meerdere te blij ven. Scheidsrechter Bart, die deze wedsctrijd volkomen be heerste, liet WSC aftrappen met de zon in het gezicht. De eerste onsamenhangende anvallen werden aan weers zijden door de reso. verdedi gingen onschadelijk gemaakt. Het eerste serieuze pogen van Uno Animo liep dood oo de WSC-doeiman v. Delft, die er deze middag goed het oog in had. Ook van Meeuwen kreeg weer zijn ouderwetse vorm te pakken en eenmaal zelfs kopte hij vallende een kei harde voorzet weg, voor de aanstormende rood-witte mid denvoor gevaarlijk kon wor den. Aan de andere zijde had Piet Blijlevens veel moeite met de Uno-stopper, doch uitnemend start hij als deze de bal half mist. Ook de kee per wordt gepasseerd, doch te zacht plaatste hij de bal nog wel tegen de paal Frans Pull»*, weer „full back" en Schiedon, onver vaard, verrichtten keurig werk en de beide kanthalfs staan hun mannetje. Een voorzet van Jos Blij levens raakt Spijkerman on zuiver, waardoor Muskens een kans krijgt. Zijn schot gaat echter naast. Uno Animo zit echter ook niet stil, maar hun wat te en thousiaste aanvallen, geba seerd op „hard naar voren", stranden op de zwarte defen- sie. Een felle rush van Piet Blij levens vlak voor de rust brengt hem oog in oog met de L.o.Zandse keeper. Dit maal treft hij de roos via d« binnenkant van de paal. 1-0. Vlak daarop is het rusten. Direct na de thee golft de W.S.C.-aanval op het doel der tegenoartij. Een goede pass van Pulles doet de bal bij Spijkerman belanden. Diens keurige voorzet wordt door Piet Blijlevens met een bonk van een schot „ineens op de slof" besloten. De kogel suis de langs de verkeerde kant van de paal. v. Delft valt op door zijn koelbloedig ingrijpen en Mus kens toont ons weer enkele staaltjes van prima voetbal techniek. Uno Animo gaat feller aan vallen en Schiedon moet alle zeilen bijzetten. Steeds ech ter wordt het doel weer ont zet. Eenmaal zelfs is v. Delft zover uitgelopen, dat hij de bal over de zijlijn moet kop pen Maar de volgende uit trap van deze keeper is weer raak. P. Blijlevens stormt er mee naar voren en als de te genstanders dreigen aan te vallen, schuift hij de bal naar zijn broer, die de geboden kans keurig benut. 20. Pulles, iets geblesseerd, verwisselt van plaats met Knepflé en diverse aanvallen van Uno Animo worden nu via links geleid. Het centrum heeft echter niets geleden door deze manipulatie en al les wordt geretourneerd. Een keiharde voorzet wordt door de doelman in zijn baan gestuit en klemvast gevangen. Het is nu al W.S.C. wat de klok slaat. Frans Pulles, ver naar voren gedrongen,, jaagt no. 3 in de touwen, terwijl Jos Blijlevens keurig het 4e doelpunt scoort. De uitvallen van Uno Animo leveren geen moeilijkheden meer op en juist als de scheidsrechter voor de laatste maal zal flui ten, wordt een schot op het W.S.C.-doel van richting ver anderd via de handen van SchiedonDe strafschop waarmede Uno Animo de eer kon redden, was onhoudbaar Er werd niet eens meer afge trapt. ten goede wedstrijd die meer hoop geeft voor de toe komst. UDI-JULIAN A 1—3 Een zeer groot publiek is deze middag getuige geweest van een goede sportieve ont moeting, die door de bezoe kers verdiend gewonnen werd. Doch nog meer dan de ze zege is het herstel der Waal wij kers verheugend. Het was een vlotte partij met ver rassend snelle aanvallen. Aan vankelijk kon de thuisclub 't technisch betere Juliana in evenwicht houden, doch ge leidelijk aan werden de gas ten sterker. Het was Aarts die de score opende. Een effect volle, op doel geschoten bal kon de doelman niet voldoen de onder controle krijgen, waaruit deze speler doelpunt te. Udi liet het hier echter niet bij zitten en viel fana tiek aan. Kort daarop was dan ook de stand weer gelijk. Nog voor de rust bezorgde echter linksbuiten van Gelder als nog Juliana opnieuw de lei ding door een uitzonderlijk fraai doelpunt. Een uittrap van de thuisclub-keeper ving de techniker Spapens op, di rigeerde het leer daarop glas- zuiver naar de linksbuiten, die meteen van 30 meter af stand inkogelde, 12. Na de hervatting trachtte Udi de ba lans in haar voordeel te doen overslaan. Zij oefende een poosje een lichte druk op van Os' heiligdom uit, waar echter de Baard'wijkse verdediging geen krimp gaf. Aarts was ten slotte de man die de zege veilig stelde. Een goed opge zette attaque, waaraan prac- tisch alle spelers deelnamen, bracht de bal in het bezit van de geel-zwarte rechtsbinnen, die zijn tegenstander geen schijn van kans gaf. 13. In het resterende gedeelte kwa men nog wat doelrijpe kan sen, zelfs een penalty, die de thuisclub niet benutte, doch verandering kwam er niet meer, zodat de overwinning kwam bij de ploeg die er qua spelopvatting en overwicht 't meeste recht op had. JULIANA 2—ONS VIOS 2 7—3. Dit reserve-team bleef op 't pad der overwinningen. Dat echter bij voetbal alles moge lijk is, moest ook deze middag uw verslaggever, die deze wedstrijd bijwoonde, weer on dervinden. De thuisclub was van meet af aan overtuigd in de meerderheid, toch was het draaien met een 13 voor sprong voor de Tilburgena- ren. Ook na de thee duurde het,' ondanks een nog grotere sterkte, lang, voor er doel punten kwamen. Echter een maal het hek van de dam kwamen ze in de laatste 10 minuten met de regelmaat van de klok. JULIANA 3—KORVEL 3. 4-1 Kampioenscandidaat Kor- vel trof het niet dat Baard wijk in een uitstekende vorm was. Dit elftal, dat nog niet kon bogen op grote resulta ten, was zo in conditie, dat uiteindelijk Korvel met deze uitslag nog meer dan tevre den kan zijn. van Snels in een doelpunt werd omgezet. 20. Nog gaf R.W.B. zich na de ze morele tegenslag niet ge wonnen, alles trok mede ten aanval, maar nu stond er een muur van spelers voor het Eroekhoven doel, die niet te doorbreken was. Zeven minuten voor het einde kreeg de meters buiten spel staande Tilburgse rechts binnen de bal toegespeeld, de Besoijense verdediging bleef staan, in de veronderstelling dat er wol gefloten zou wor den, doch dit was niet het ge val, zodat deze speler onge hinderd in kon schieten, 3-0. Ondanks heftig protesteren ging de bal toch middenuit, doch in de stand kwam de laatste minuten geen wijzi ging meer. LEDENVERGADERING R.W.B. Hedenavond algemene le denvergadering in het club lokaal. Aanvang half 8. Denk erom, allen present. DRUNEN. R.K.D.V.C.-nieuws. Het le elftal van Drunen was gastheer voor de jongens uit Geertruidenberg. Met heel veel moeite wist RKDVC de puntjes in Drunen te houden. Van de kant van RKDVC was het een zeer slecht gespeelde wedstrijd, terwijl Right-Oh een behoorlijk partijtje liet zien. Na 40 minuten spelen weet DVC door haar mid- voor uit een scrimmage voor doel de leiding te nemen. Met deze stand ging de rust in. Na de rust hadden we even de hoop dat Drunen een beter spel zou gaan spelen. Ze zaten meer op het vijandelijk doel, maar zelfs voor een lege doelmond, na dat de doelman reeds geslogen was, wordt tweemaal een opge legde kans verknoeid. Het is dan Right-Oh, dt gelijk weet te ma ken, hoewel gescoord werd in buitenspel positie. 10 minuten voor het einde scoort de Drunen.se linksbuiten met een trekbal een juweel van een doelpunt. De rest van de strijd is paniekvoetbal en slechts door alle zeilen bij te zet ten. weet DVC de voorspronsj en daarmee de kostbare puntjes in Drunen te houden. Het tweede elftal van RKDVC leed in Haarsteeg een geheel on verwachte 4—3 nederlaag tegen Haarsteeg 3. Het 3e elftal van Drunen ging op de goede weg voort en sloeg od eigen terrein heel regelmatig Nicuwkuijk 2 met 6—1 en blijft zodoende stevig aan de kop gaan. SPRANG. N.E.O. Deze wedstrijd, die door R.W.B. verdiend is verloren, :s er een geweest, die het aan kijken, vooral vóór de rust, zeer zeker waard was. Nogmaals, Broekhoven heeft de punten verdiend, maar de ze uitslag is zeer geflatteerd, daar de twee laatste doelpun ten evenveel blunders van de scheidsrechter waren. Een 1-0 uitslaguitslag was de juiste verhouding geweest. De tricolores, die met een invaller speelden, hadden vóór de rust een klein over wicht. Verschillende doelrijpe kansen werden er geschapen, maar de juiste maat aan di verse schoten ontbrak, terwijl één doelpunt wegens buiten spel werd geannuleerd. De aanvallen van de Til- burgers waren dikwijls ook niet zonder gevaar, doch de R.W.B.-defensie wist steeds erger te voorkomen, zodat de rust met dubbel blanke stand aanbrak. Na de thee was het R.W.B. die de eerste 10 minuten de meerderheid had, doch wisten dit niet in een doelpunt uit te drukken. Integendeel, Broekhoven wist zich los te werken en nam geleidelijk aan het ini tiatief. Na 20 min. spelen, kreeg hun linksbuiten de bal te pakken, zijn schot werd door een R.W.B.er van rich ting veranderd, waardoor deze buiten bereik van doelman Snels in het doel verdween. Hierna stroopten de gasten nag eens extra de mouwen op, maar eenmaal voor het vijandelijk doel, wilde het maar niet vlotten. Nu, wat dat betreft, trof het Broek hoven even later beter; hun linksbinnen kwam in het be zit van de bal, deze werd door de spil van de bezoekers op normale en faire manier aangevallen. Deze zag kans de bal voor de Tilburger zijn voeten weg te trappen, doch dit laatste was tot ieders ver bazing aanleiding voor de ar biter om voor een strafschop te fluiten, die via de handen NEO speelde Zaterdag voor de KNVB bekerronde haar eerste thuiswedstrijd tegen WN uit Noordschans en wist deze wed strijd met 4 1 te winnen. Dat zij uit deze wedstrijd als overwin naars te voorschijn zijn gekomen is alleen te danken aan het /eer slechte spel van hun tegenstan ders. want ook NEO heeft een zeer slechte wedstrijd gespeeld tn de meeste spelers dachten dat ::lj met individueel spel hun tegen standers konden verslaan. Het was dan ook treurig hoe lang di verse spelers de bal bij zich hiel den en deden of zij alleen maar voetballen konden, zodat de hele wedstrijd maar half het aanzien waard was. Het was dan ook al leen de achterhoede van NEO die deze overwinning heeft ve ten te bewerkstelliaen. want d?z* was het toch, die vooral voor de rust, toen de gasten met de ster ke wind in de rug speelden, het: hoofd koel hield en elke aan al in de kiem wist te smoren. Het was dan ook maar goed dat de gasten niet in hun beste vorm speelden, want anders had het >-r droevig voor de NEO lui uitge zien. Voor de rust waren hc steeds de VN lui. die. gesteuad -trw-ir He stp-ke wi«H He toon lan- qaven en het de NEO achterhoe de vrij lastig maakte. Had er een goede schutter in deze voorhoede gestaan, dan zou de rust niet met een 1—0 voorsprong in 't voor deel van NEO zijn ingegaan, want ongeveer 4 minuten voor rust werd door de midvoor van NEO uit een der weinig goeJe aanvallen uit een voorzet van de linksbuiten gedoelpunt. Na de thee hadden de gasthe ren de wind mee en wisten h'?r- van even gebruik te maken. De zelfde speler wist dc «st-«"» ooede aanval op 2—0 te breien en kort daarop was 't de rechts buiten die, na enkele tegenstan ders gepasseerd te zijn, ook nog de doelman wist te passeren, 3-0. Doch dit was het enigste kwar tier van de gehele wedstrijd dat er door de gastheren een behoor lijk spel te zien gegeven werd. want toen dachten vele NEO lui dat de overwinning veilig was en zij maar een beetje konden gaan jongleren met de bal. Toch wis ten zij door haar linkshalf de stand na 20 minuten tot 4-0 op te voeren, welke stand wel een beetje gedecideerd was. Het ge lukte de WN rechtsbinnen 11 minuten voor het einde een wel verdiend tegenpunt te scoren, waarmede het einde kwam van een door beide partijen slecht ge speelde wedstrijd. Wanneer NEO een ernstige candidaat voor deze beker wil worden, zal er toch uit een ander vaatje getapt moeten worden en zal menig speler de gedachte uit 't hoofd moeten zetten dat hij 't wel kan en zijn medespelers in 't spel moeten betrekken, want anders zullen zij heel spoedig uit geschakeld zijn. A.s. Dinsdagavond 7.30 uur zal de training onder leiding van de heer Stansewisz aanvangen. Alle actieve spelers worden drin gend verzocht tijdig aanwezig te zijn. KAATSHEUVEL. DESK-WOENSEL 0-3. De eerste wedstrijd in 't nieu we jaar is voor DESK ook geen succes geworden. Heel normaal hebben zij voor Woensel met 3-0 de vlag moeten strijken. Heel nor maal, want Woensel was abso luut, wat techniek, tactiek en in telligentie betreft, de meerdere van de Sporparkbewoners. Al ontbrak het de Dessers niet aan enthousiasme, zij konden hun te kort aan het overige hiermee niet compenseren. Al hadden zij dan ook enkele perioden van over wicht in het veld, torh waren zij niet In staat het verdedigingsblok van-Woensel uit elkaar te ruk ken. Het trio Fransscn, Aarts en v. Herpen wist de onsamenhan gende DESK voorhoede vhijwel steeds in bedwang te houden en kwam er al eens een schot, dan stond keeper Steenbeek op zijn plaats, met zo nu en dan Fortuna achter hem. Het meeste gevaar kwam van de Eindhovense linkervleugel waar vooral Peeters een prima partij voetbal weggaf en zijn voetbel- show bekroonde met twee doel punten van goed kaliber. Het eer ste doelpunt, dat reeds na een kwartier spelen tot stand kwam, was het directe gevolg van een vrije trap, waar dc Woenselman- nen heel vlug mee - waren. Het strakke schot, door de Smet af gevuurd, had de Nijs niet klem- vast in zijn bezit en zodoende kostte bet W. v. Herpen maar weinig moeite de Niis voor een voldongen feit te plaatsen. Of schoon DESK hierop danig van repliek diende, liet Woensel zich niet van de wiis brengen. Een prachtig opqezette aanval van Piet Balvers schonk aan zijn broer Tan een dot van een kans, maar Steenbeek gaf niet thuis. Trouwens aan het schieten mangelde het meer. Niet alleen de richting, maar het duurt steeds te lanq. Geen enkel onverwacht schot konden we noteren. Het proces van ballen goed leggen en startklaar maken kost tijd, waar door de tegenpartij weer gelegen heid krijgt in te grijpen. Er zit te weinig intelligentie in het DESK- spel. terwijl het ontdaan is van iedere vorm van fantasie. Het was dan ook voor de goed func- tionnerende Woensel-machine niet moeilijk het DESK spel te door zien en de nodiqe maatregelen te nemen, waardoor opnieuw hun onproductiviteit bestendigd werd. Al met al is DESK in een zeer gevaarlijke positie verzeild ge raakt en alle hands zullen aan dek moeten komen om hierin ver andering te brengen. DESK 2 deed voor de groten niet onder. Ook zij leden een 3-0 nederlaag bij Wilhelmina in Den Bosch. Het gaat er wel op lijken dat DESK dit jaar een crisis doormaakt. DESK 3, dat in zijn afdeling onderaan bengelt, was te gast bij Were Di 2 en kwam met 1 punt thuis aan. Is er beterschap te be- zigd. Toen de spelers naar de kleedkamers trokken voor een korte rust, hoorde men bij het pu bliek langs de lijn „Waspik gaat er dik aan". Maar toen er voor de tweede helft werd begonnen, werden deze woorden al gauw ingetrokken. Waspik kwam ge heel anders voor de dag. Hun voorhoede speelde zeer actief en de middenlinie steunde hun aan vallen, terwijl de verdediging de Veerse voorhoede geheel in be dwang hield. In de voorhoede ont popte Kerst zich als een ware aanvalsleider. Hij schiep vele kan sen en reageerde met goede scho ten op de hem geboden kansen. Het eerste tegenpunt kwam uit een hard diagonaal schot van v. Tilborgh, dat voor de keeper on houdbaar was en waarbij door een laatste krachtsinspanning van de rechtshalf van Veerse Boys de bal nog van richting veranderd werd, maar toch nog in de goal verdween ,(1-2). Veel peth hadden Kerst en v. Tilburg met hun schoten, die dan weer juist over de lat of naast gingen, en dan weer tot grote vreugde van de keeper door lat en palen wer den gekeerd. Bij een van de vele corners, die Waspik in deze pe riode kreeg te nemen, plaatste de Klljn dc bal vlak langs de paal, waar deze via het lichaam van de Wit in het net belandde. 22. Het Waspik-offensief bleef aan houden en het derde doelpunt kon dan ook niet uitblijven. Dit kwam bij een snelle aanval, die voor de Veerse verdediging te machtig was. De bal kwam van linies, werd door Kerst doorgespeeld naar Donks, deze speelde 't leder door naar van Tilborgh, die laag over de grond terugspeelde en Kerst de kans gaf te schieten, die dat ook deed op een wijze dat de kee- Der zich moest laten passeren, 3—2. Zo werd het harde van na de rust beloond met een overwin ning. CAPELLE. WIT-ZWART—R.K.S.S.S. 4—3. tit Prol. proMierei! Hieronder volgt esn praatje met Jack Heid, die ais amateur in Kopenhagen met de sprintwed strijden de wereld verbaasde, met een journalist van Sportwereld. sepren WASPIK. De wedstrijden tussen Waspik en Veerse Boys zijn altijd zeer spannend en men waagt zich hier bij niet gauw aan een voorspel ling. De spanning ontbrak ook Zondag niet en het slot was heel sensationeel. Direct na de aftrop bleek al, dat de Veerse Boys heel wat in hun mars hadden. Met snelle en goede combinaties bouwden zij aanvallen op en besloten deze met goede schoten. Toch hielden zij hun spel dikwijls te kort, waar door zij de Waspikse verdediging bijeen dreef en het hierdoor voor de eigen voorhoede moeilijker maakte te doelpunten. Toch wis ten deze boys in de eerste helft tweemaal te doelen. Voor de eer ste maal uit een hoge voorzet waarbij doelman Smits de bal niet onder controle kon krijgen en na een misgreep de geel-zwarten het intrappen liet. Veerse Boys bleef ook hierna steeds sterker en de Waspikse voorhoede stond mach teloos tegenover de Veerse ver dediging. De bal bereikte hen echter ook slechts enkele keren, wat voornamelijk een gevolg was van het feit, dat de Waspikse halflinie in te ver teruggetrokken oositie speelde en hierdoor de Veerse Boys op het middenveld vrij spel liet. De Wasupikse backs hadden dan ook een zeer zware taak die zij ten dele goed ver vulden. Bij een verre trap door de spil van Veerse Boys ging de bal over de backs heen en kee ner Smits liep uit zijn goal om de bal op te vangen. Kennelijk last hebbende van de zon greep hij mis en de Veerse Boens scho ten de bal in het net. De scheids rechter kende dit doelpunt echter niet toe. Hierdoor in het geheel niet ontmoedigt trokken zij weer ten aanval en besloten met een hard schot, dat doel trof (02). Even hierna beging Dré Kamo n overtreding en de scheidsrechter wees naar de gevreesde witte stip Aanvoerder van Hulst plaatste zich achter de bal. maar zijn goed oericht schot werd door doelman Smits schitterend gehouden. Tot de rust bleef Veerse Boys sterker, maar de stand ongewij- Op Zondag 8 Januari werd deze wedstrijd gespeeld, doch voor de wedstrijd een aan vang nam sprak de voorzitter van Wit-Zwart als volgt Sportvrienden, met enige weemoed wens ik een enkel woord te spreken, 't Zal u allen bekend zijn dat Wit- Zwart in Capelle op Zondag niet mag voetballen, zodat deze vereniging naar andere wegen heeft gezocht en ge vonden. Spreker dankte in de eerste plaats de burgemeester van Waspik, welke de V.V. spontaan toestemming gaf in zijn gemeente hun thuiswed strijden te spelen. Verder dankt hij de heer Kamp voor 't afstaan van zijn terrein. Hierna verklaarde de voor zitter dat Wit-Zwart wel voor het gemeentebestuur van Sprang-Capelle heeft moeten buigen, doch zich niet heeft laten breken. Ik wens alle spelers een aangename en faire wedstrijd en verklaarde hiermede het nieuwe terrein geopend, wat met een harte lijk applaus van beide elftal len werd begroet. Van de wedstrijd het vol gende Terstond na de aftrap ont wikkelde zich een gelijk op gaande strijd met om beur ten beide doelen in gevaar. Na 15 min. spelen is het van Beek die Wit-Zwart de lei ding geeft. 1—0. Wel krijgen de Wit-Zwarten nog enkele mooie scoring-kansen, doch verder dan enkele harde scho tendie rakelings over de lat gaan, brengen zij het niet en met een kleine voorsprong voor de thuisclub gaat de rust in. Na de thee hetzelfde spel- beeld, met Wit-Zwart 't meest in de aanval. Na 5 min. spelen is het wederom v. Beek die met een geweldig hard schot de voorsprong vergroot. 2—0. Even later is het de linksbin nen Priest die de verdediging der gasten te vlug af is en er 3o van maakt. Doch RKSSS laat zich niet ontmoedigen en weet in enkele minuten tijds de achterstand te verkleinen t.m. 32. Er resten nog 6 min. te spelen en de gasten probe ren de stand op gelijke voet te brengen, doch v. Beek denkt daar anders over en passeert de doelman met een prachtig schot, 42. Enkele min. voor het einde is 't ech ter de midvoor der gasten die de achterstand verkleint, 4-3. Wel zien we nog even een be legering van het Wit-Zwart doel, doch in de stand kwam geen verandering meer en heeft Wit-Zwart verdiend ge wonnen in deze faire en spor tieve wedstrijd. De leiding was in goede handen van de heer J. F. Da- men. Verder een woord van lof aan onze voorzitter, de heer J. Kraak, die ondanks al le tegenwerking wist door te zetten, zodat wij normaal op Zondag kunnen blijven voet ballen. HOCKEY. WAALWIJK. Waalwijk IIWaranda I (dames) 31. Waalwijk IWaranda I (heren) I1. De wedstrijd Waalwllk II tegen Zwart-Wit IV uit Breda ging niet door, omdat de heren van Zwart-Wit het blijkbaar niet de moeite waard vonden om daarvoor naar Waalwijk te ko men. Nu zijn de puntjes vanzelf binnen. De dames van het tweede elf tal deden weer goed werk door Jack Heid die met de Au straliër Reynolds een trip maakte door Zuid-Afrika, daar vijftig wedstrijden be twistte en er zeven en veer tig van won, wel diezelfde Heid keerde Dinsdagochtend naar zijn tweede „home" te rug, naar Antwerpen. Hij sprong op de kaai te 9 u 15. Rende naar zijn meisje, dat al die maanden naar hem hunkerde en.... nauwelijks twee uur later waren zij in de echt verbonden Toen wachtte hen het brui loftsmaal en stapten dan in de Express Amsterdam-Ant- werpen-Brussel-Parijs. Te 9 u. 15 wax-en zij in de trein gestapt en de kleine wijzer had pas een volledige cirkel afgelegd of daar ston den zij, 350 km. ten Zuiden, in de „Gare du Nord", in de Franse hoofdstad. „Ja, 't is allemaal vlug ge gaan", lichtte Mevrouw toe. „Wij huwden echt op een drafje. En op een drafje zou de „struikelblok" van Alex Schandorff voortgaan over zijn Afrikaanse trip. De 25-jarige Yankee uit New Yersey (26 Juni 1924) reed, zoals gezegd, tijdens zijn drie maanden verblijf in Transvaal en Oranje-Vrijstaat vijftig wedstrijden en daar van verloor hij er slechts 3. Om ons te overtuigen spreid de hij de tafel vol met kran tenuitknipsels, die sprekende bewijzen zijn van Jack's suc cessen. Het meest reed hij er te Durban, Johannesburg, Port Elisabeth, Kimberley, Pieter Maritzburg, 5 mijlen of 8 km.- races. In twaalf van derge lijke nummers startte hij en won ze alle twaalf. Meestal was er voor die meetings een grote belang stelling. Tienduizend toe schouwers is er het gewone gemiddelde. Van de verschillende wie lerbanen is deze van de dia mantstreek Kimberley, op een hoogte van 1000 m. boven de zeespiegel, de beste. Vooral omdat dit cement en600 m.- ovaal prima gelegen is op die hoogvlakte. Daar is het de uitgelezen plaats om record- aanvallen te wagen. Wat een temperatuur En wat een zuivere lichte lucht „Ik zelf reed er tijdens een meeting „één km. met stil staand vertrek". Ik reed de eerste 800 m. 1/5 sec. sneller dan Reginald Harris, maar Krampen verplichtten me te otoppen. Ik rustte en rustte. En on dertussen trok de plaatselij- xe kampioen G. Eastmen ('n zeer goed renner) „ten aan val". Hij lukte 1 min. 10 sec. 1/5. Later, in de vóóravond, waagde ik weer mijn kans en zette 1 min. 11 sec. Moest ik volgend jaar te rug keren naar KimbexTey en zo ik nog gezond ben en de forme heb, dan waag ik me nogmaals tegen Harris chro- na". „Ondertussen jaag ik ech ter op ander wild. Twee wensen In de eerste plaats zal ik er alles opzetten om de we reldtitel sprint bij de ama teurs te winnen. Dat is „mijn" mikpune en daar hangt alles van af. Wereldkampioen worden Nu ik getrouwd ben, zal mijn levenswandel veel een voudiger zijn dan ten tijde als jonggezel. Toen durfde ik de oefening wel eens ver waarlozen. Maar thans moet er geld verdiend worden voor het huishouden. Want als ex- met het rennen niets in het laad je komt, moet ik stoppen. Dit staat in alle geval vast: ik blijf amateur tot na het regenboog-tournooi. Waarschijnlijk wordt ik dan prof. En wat daarvoor gebeurd Volgende week keer ik naar Antwex-pen terug. Ik be gin dan de oefening en hoop met Sheldon zoals voorheen te Antwei-pen, Brussel en Gent te kunnen optreden. Men beloofde me ook con tracten voor de Vel'd'Hivei. En moest ik tot beroepsren ner promoveren, dan zouden we eveneens tesaam in de „Grote Koppel wedstrijden" uitkomen, 't Is trouwens daarom dat we ons willen specialiseren, nahet we reldkampioenschap. Moest er van dit alles niets terecht komen en kan ik niet komen waarnaar ik verlang, dan keer ik volgend jaar te rug naar de States, om daar te blijven en er in een han delszaak mijn kost te winnen. Luk ik echter wel, dan steek ik eveneens de plas over, maar dan als vacantie- reis met vrouwlief, die toch moet kennis maken met mijn ouders en het Vrijheidsbeeld. Rare knaap, die Jack Heid. Zijn eerste reis als echtge noot is nog niet ten einde (hij moet nog alles van Parijs zien, wil en zal dat doen ook) en spx-eekt reeds van een tweede. Want dat die trip naar het Dollarland in 1951, maar een trip zal zijn is ze ker, omdat ik er wat op durf te verwedden dat hij, Jack Heid, als renner „iemand" zal worden. Ik heb dat trou wens ook gezegd. Niet tegen hem, maar bij het afscheid nemen aan Mevrouw Heid. Jos VAN ANTWERPEN de Oosterhoutse dames met een 31 nederlaag naar huis te stu ren. Maar eerst bleven die kijken hoe hun mannelijke afdeling het er af zou brengen tegen het eerste herenelftal van Waalwijk. Dat was de wedstrijd van de middag. Nu, het was wel te merken, want er werd heel wat over de bal heen geslagen, onzuiver geplaatst enz., allemaal tekenen dat de spanning zich meer deed gelden dan an ders. Beide goals ontstonden uit een strafbully. De eerste was voor Warande, al gauw na het begin, 10. In diezelfde eerste helft miste Waalwijk nog een strafbully, zodat de gelijkmaken nog niet kwam. Na de rust begon Waalwijk sterk op te dringen en verschil lende keren scheelde het weinig of het lukte, maar het scheelde telkens iets. Een minuut voor het einde was het zover: een straf bully voor Waalwijk. Deze werd genomen. Oosterhout maakte shoot, met als gevolg dat er re glementair een goal gemaakt was, 11. Evenwel, dit ontketende na Ski i i leiding had gegeven tot opgeto genheid, verbeterde zienderogen en de midvoor, die nu ook meer steun ontving, kwam er vooral zeer goed in. Zij liet dan ook 2 2 noteren, waarna men nog harder aanpakte om een kleine voorsprong te bereiken. In de res terende tijd had de midvoor met haar prachtige schoten en straf- corners bitter weinig geluk. Vlak voor het einde braken de enthou siast spelende Zeeuwse dames door. De verdediging klopte niet en daardoor behaalden de bezoe kende dames haar eerste overwin ning.. De heren kwamen uit tegen de kampioenscandidaat, waarvan zij in de uitwedstrijd met 50 ver loren. In de thuiswedstrijd van gisteren, wisten zij de toekom stige kampioenen niet alleen in bedwang te houden, maar hen zelfs 2 x 35 minuten hun wil op te leggen. Na de cheers opende Push het spel met een paar aanvallen, wel ke door de achterhoede zonder pardon werden geretourneerd. De aanvalslinie van de thuisclub nam - ------ - aanvalslinie van ae tnuisciuo nam de wedstrijd hevige debatten, l hierna he( initiatief over en stond waaraan leiders, spelers en sup porters deelnamen. Maar tenslotte is naar 't schijnt alles in der min ne geschikt, zodat Waalwijk en Oosterhout in deze belangrijke ontmoeting de puntjes hebben ge deeld. Dames: Des I—Rapide 23. Heren: Des IPush 2 00. Op de eerste competitie-Zon dag van het nieuwe jaar, hebben de dames zich niet van haar beste kant laten zien, door met 32 te verliezen van de hekkensluiters, Rapide uit Hulst. De wedstrijd was nog geen 10 min. oud toen Rapide de leiding nam. Met veel moeite gelukte het de Kaatsheuvelse dames nog om de rust met gelijke stand in te gaan. Na rust hernam Rapide de leiding en pas toen schenen de ontvangende dames te gaan be seffen wat ér ging gebeuren. Het spel dat tot dan toe weinig aan- dit niet meer af. Was voor rust de meerderheid van Des duide lijk waarneembaar, na rust was deze zo overtuigend, dat de voor- waartsen van Breda nagenoeg niet meer aan bod kwamen. Alle onderdelen van het elftal gaven zich volledig en alles paste prima. Intussen verrichtte de uitsteken de doelverdediger der gasten schitterend werk. Dit en de be scherming, die Fortuna de Breda se heren schonk, bewerkten dat de dubbel en dik verdiende doelpun ten uitbleven. Na de wedstrijd verzekerde de aanvoerder van Push, dat een royale overwinning van Des zeer verdiend was ge weest. Intussen deelde toen ech ter de punten. De Des-rechtshalf was de gro te uitblinker. Hij speelde een bui tengewoon gave partij. A.s. Zondag spelen de dames tegen Tilburg 3. terwijl de heren, ook in een thuiswedstrijd, het te gen Tempo opnemen.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 3