ORUNEN NiEUWKüiJK ELSHOUT SPRANG CAPELLE WASPIK GEERTRU1DENBERG Land- en Tuinbouw DE CHINESE PAPEGAAI Beschermt Uw heel JODIMENT 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 27 JANUARI 1950 2 VOOR EEN passend Corset, Bustehouder, Gordel, Stepln, FEUILLETON ALGEMENE VERGADERING R.K. FABRIEKSARBEIDERS- BOND. dig initiatief 'n kleuterschool op te richten voor 16000. De heer Wijk mans was het daar principieel mee eens. Maar hij wilde er nog eens op wijzen dat de zusters niet zo hebberig moesten zijn en op de ouders geen pressie uit oefenen om hun kinderen tel kens geld mee te laten bren gen. De heer Spanjers vond dat de heer Wijkmans te ver ging. De zusters waren leid sters op godsdienstig gebied. Bovendien keken de ouders bij de zusters op 10 cent, an ders niet op 25 gulden. De heer Wijkmans vond dat de heer Spanjers de bona fide arbeidersgezinnen aanviel, die gooiden hun centen niet weg. Ze deden hun best om rond te komen en om geen kwartje bij de bakker te hoeven laten staan. Waarop de heer Span jers weer wilde protesteren tegen de uitlating van de heer Wijkmans, maar de voorzitter hamerde af. De heer Dekkers vond dat de raad niet moest debatteren over de oorlogsschade. Dit was toegezegd en hij vond 't dus juist. Toen ging de raad ook zonder meer met het voorstel accoord. Betreffende punt 6 waar deerden B. en W. de belang stelling van de raad inizake de straatnamen, hoewel ze niet met alles konden mee gaan. Zij achtten dat de naam Papesteeg kon behouden wor den om zijn historische waar de. Ook de Akker kón blijven en ton slotte wilden ze nog de naam Onsenoortsestraat instellen. Verder konden ze niet gaan. Eerdaags zouden er ook platen aangebracht wor den. Omstreeks Pasen was dan de wijziging een feit. De huizen zouden dan opnieuw van huisnummers voorzien zijn en ook de bevolkings boekhouding zou dan bij zijn. De heer van de Meerendonk kon zich verenigen met het advies. Namens de Heemkun dekring bracht hij dank aan B. en W. en aan de raad. Hij verzekerde dat ze altijd op de steun van de heemkunde kon den rekenen. Ook de andere heren gingen er mee accoord. Met punt 7 ging de raad eveneens accoord. Bij besluit van 6 Mei 1949 had de raad besloten om 87 noodwoningen van het Rijk over te nemen voor de prijs van 79040.31. Dit bedrag was nu teruggebracht op 77819.95. B. en W. stelden voor om ze voor deze prijs over te nemen. De heer Spanjers vond het een verschrikkelijke waag halzerij. Als die keetjes in mekaar donderden dan zat de gemeente er mee te kijken. Als ze opgeruimd werden, wat dan De voorz. zei dat dit pas na 10 a 15 jaar zou gebeuren. De heer Dekkers vroeg hoe veel huur ze deden en toen bleek dat het gemiddeld 3.10 was, vond hij de waag halzerij niet zo groot meer. Na 6 jaar was de gemeente dan binnen. De heer van de Meerendonk vroeg of het niet wenselijk was om ze op te verven. An ders zat er binnenkort geen hout meer aan. De heer Oer- lemans adviseerde de wonin gen altijd te nemen en vol gens de heer van de Meeren donk moest de gemeente pro beren er 100 bij te krijgen. Waaruit dus bleek dat de raad het met 't voorstel eens was. Hoewel de voorz. eerst de heer Oerlemans gelegenheid wilde geven om een monde linge vraag te stellen, waar tegen de heer van de Meeren donk hevig protesteerde om dat de rondvraag was afge schaft, liet hij die vraag toen maar rusten tot de geheime vergadering en sloot de open bare vergadering met gebed. HET BOUWPLAN OP HET GEMENGD ZANDBEDRIJF. Op de gemengde zandbe- drijven moeten bijna alle in- komsten komen uit de vee houderij melkvee, varkens en kippen. Gezien de kracht- voederpositie en ook de krachtvoederprijs ligt 't daar om voor de hand dat het ge hele bedrijf er op gericht be hoort te zijn, zoveel mogelijk voer voor de veestapel voort te brengen. Is dit op Uw bedrijf ook het geval Of kan hieraan bij he' bouwplan-1950 nog wat meer aandacht worden besteed Op de gemengde zandbe- drijven dienen de kunstwei den, de aardappelen, de groen- voedergewassen en eventuee1 de korrelmais een belangrijke plaats in te nemen. De opper vlakten rogge en haver zullen dan veelal moeten worden in gekrompen, deze leveren veel minder voederwaarde dan de eerder genoemde gewassen Een dergelijke verandering is in het voordeel van uw be- driifs-uitkomsten. Pleegt daarom eens overleg met de assistent van de Land- bouwvoorlichtingsdienst. Past uw bouwnlan aan op de vee bezetting Do tochnisch-deskundige van de Commissie voor Voeder- en Weidebouw van de Stichting voor de Landbouw. De R.K. Fabrieksarbeidcrsbond vierde op luisterrijke wijze haar 40-jarig bestaan. Twee jubilarissen gehuldigd. De R.K. Fabrieksarbeidersbond St. Willebrordus vierde dezer da gen op luisterrijke wijze haar 40- jarig bestaan. De viering werd begonnen met een driedaags triduum, waarin de leden zich konden bezinnen over datgene wat werd bereikt en over de moeilijke taak welke hen nog wacht en waar hen nog eens haarfijn werd verteld in welke geest en hoe men een ideale maat schappij opbouwt. Zondagmiddag was er in cie gymnastiekzaal een feestvergade- ring, waarop door velen 't woord werd gevoerd. Het bestuur zat keurig in de bloemen. Onder de aanwezigen merkten wij op de Hoogeerw. heer Deken Goossens, de Edel- achtb. heer Burgemeester Snels, Wed. W. van Sprang en vele werkgevers uit onze gemeente. Na de opening sprak eerst de voorzitter van de jubilerende ver eniging. In zijn toespraak, waarin spre ker vertelde over het wel en wee van de vereniging in de afgelopen veertig jaren, herinnerde hij nog *ens aan de strijd welke gestre den was moeten worden om er kenning, de strijd om een beter en menswaardiger bestaan, de strijd om een beter begrip voor de so ciale verhoudingen. Met vreugde constateerde spr. dat reeds veel was bereikt, maar wees er op dat het arbeidende volk nog een zware en moeilijke taak wacht. De taak om er mede voor te zorgen dat de P.B.O. niet alleen wet, maar ook werkelijk heid wordt. De voorzitter rekende het zich tot een eer twee jubilarissen te mogen huldigen. Ten eerste de heer A. v. Dru- nen, de oprichter van de afdeling j Drunen. De man die 40 jaren ge- leden het initiatief nam tot de op richting van een bond. Spreker huldigde de heer van 1 Drunen met hartelijke woorden cn het verheugde hem dhr. van Drunen het erelidmaatschap van de vereniging te mogen aanbie den. De tweede jubilaris was dhr. Th. Kouwenberg, die 12jaar aenningmeester was van de afde ling. Ook deze werd op hartelijke wijze gehuldigd en mén sprak de hoop uit dat hij nog vele jaren zijn beste krachten voor de bond zou kunnen geven. De hoofdbestuurder de heer P. iuijkx hield hierna een rede, waarin hij de jubilerende vereni ging op de eerste plaats geluk .venste met haar 40-jarig bestaan en hierbij de hoop uitsprak dat de ifd. Drunen altijd zulk een goede afdeling zou blijven als zij ge weest is. Spreker gaf daarna een vrij uit voerige beschouwing over het werk en het streven van de bond en kwam tot slot tot de conclusie lat zeer veel werd bereikt. In of ficiële en semi-officiele instellin gen en stichtingen vindt men hans de werkgevers en werkne- ners samen werken. Spr. noemde de samenwerking welke groeiende een van de beste resultaten welke werden bereikt. Namens het hoofdbestuur hul digde spreker ook de twee jubi larissen met hartelijke woorden. De heer v. Drunen ontving als blijk van hoge waardering een diploma van de K.A.B., dat alleen bij grote verdienste wordt uitge reikt. De heer Kouwenberg mocht als blijk van waardering niet al leen de zeer hartelijke woorden in ontvangst nemen, maar ook een prachtige vulpen. Verschillende sprekers kwamen hierna nog op het podium om hun gelukwensen aan te bieden of uiting te geven van hun waarde ring. De Hoogeerw. heer Deken Goossens opende de rij, gevolgd door de Edelachtb. heer Burge meester, die een van zijn kern achtige speechjes weg gaf. Namens de werkgevers sprak de heer D. v. Drunen. Deze spreker zeide steeds de groei van de fa brieksarbeidersbond met veel in teresse te hebben gevolgd. Vroe ger, aldus spr., werd er hoofdza kelijk gesproken over de rechten van de arbeider, die er terecht wel waren, maar thans merkte spreker dat er ook gesproken werd over de plichten, en nu zijn, wij, aldus deze spr., op de goede weg, want hierdoor is de basis aanwezig waarop samenwerking alleen mogelijk is. Namens de K.A.B. sprak de voorzitter dhr. W. v. Gurp en namens de werkmeestersbond de heer Maas. De 85-jarige heer A. v. Dru ilen, oprichter, gaf hierna in een gemoedelijk praatje het relaas van de oprichting en bracht dank voor de hartelijke woorden tot hem gericht. Ook de heer Kou wenberg dankte voor de blijken van waardering door bestuur en hoofdbestuur betoond. De rij van sprekers werd geslo ten door de geestelijk adviseur, Kap. Simons, die het de bond als een eer aanrekende dat hij steeds in de ware zin des woords het laatste woord kreeg. Na nog het een en ander te hebben verteld over het wel en wee van de ver eniging, besloot spreker met een algemeen opwekkend woord, waarin hij er op wees toch voor al de christelijke geest niet te ver loochenen. Hierna sloot men deze bijeen komst. De direct aansluitende receptie was zeer druk bezocht. Maandagavond werd het feest besloten met een feestavond voor de leden met hunne dames. Me dewerking voor deze avond werd verleend door Pim Cante's Re vue-gezelschap. Deze avond werd een prettig slot van een zeer geslaagde vie ring van het 40-jarig bestaan van de genoemde vereniging. i P. Lommers 16.900. D. Snijders 16.900. Jaarvergadering. De Ned. R.K. tiond van Fa brieksarbeiders afd. Llshout, St. Willebrordus, is voornemens om op Vrijdag 3 Febr. des avonds te 7.30 uur in de zaal van de heer M. van Hulten een algemene le den-jaarvergadering te beleggen. Onder de punten der agenda komen o.m. voor de jaarversla gen van secretaris en penning meester en periodieke aftreding van de heer J. v. Gurp. Deze is herkiesbaar. Candidatenlijsten in te dienen tot aan de vergadering. Als spreker komt deze avond de heer Schoormans uit Dongen. Waar allen zonder uitzonde ring ontwikkeling hard van node hebben is het dringend gewenst dat ieder lid deze vergadering komt bijwonen. Tot attractie wor den drie fraaie prijzen gratis ver loot, naast nog enige consumpties. Kringvergadering K.A.B.-Kader. Voor de besturen van de afd. Vlijmen, Haarsteeg, Nieuwkuik, Drunen, Elshout en Heusden, zal op 10 Febr. des avonds om 8 uur in café M. Achten te Haarsteeg een vergadering worden belegd, waarbij tegenwoordig is een Kringbestuurder. De Kringbestuur der denkt de volgende punten te bespreken: 1. De resultaten van onze ont wikkelingsavonden en de moeilijk heden in de afdelingen. 2. De groei van de K.A.B. of de teruggang in de afdelingen. 3. De instellingen in de afde ling: C.P., H.L., de Volkskrant actie, Gezinszorgfonds; Wat mer ken wij van de industrialisatie en hoe staan we er tegenover: lonen en prijzen. Sociale verzekeringen als Concordia enz. enz. Een programma dat voldoende van belang is om deze avond be schikbaar te houden voor ieder Kader-lid dat toch zeker een i voorbeeld meet zijn en leiding moet geven aan de leden. Tecravond. A.s. Zaterdag 28 Jan. zal O.L. Vr. Schuts haar jaarlijkse teer- avond houden in het stamcafé van de Gezusters Klerks alhier. Om twee uur des middags bij eenkomst voor de gildebroeders; om circa 6 uur worden dan de dames afgehaald. Omstreeks 10 uur des avonds volgt de maaltijd, die gezamen lijk met de gildezusters genuttigd zal worden. Verbouwing en aanbesteding. Het café de „Gekroonde Hoed" van de Gez. Klerks te Elshout, met zijn mooie ligging op het kruispunt HeusdenDrunen, zal door verbouwign een heel ander aanzicht krijgen, wat ook voor de daar gevestigde verenigingen van groot belang is. Op een en ander hopen we nog nader terug te ko men. Hieronder volgt de uitslag der aanbesteding: M. van Loon 17.375. A. Herijgers 17075. J- v. d. Loo 16761.— G. Merks 17.579.— G. C. v. d. Aa 16.770.50 Jubileum-uitvoering. Zondag j.l. werd door de To neelvereniging Kunst na Arbeid alhier, bij gelegenheid van haar 30-jarig bestaan in het patronaats gebouw een uitvoering gegeven. De zaal was tot in de uiterste hoeken bezet. Opgevoerd werd „Een die niet geteld werd", to- neelsoel in drie, bedrijven van J. van Eckelen. In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer W. de Bont, allen hartelijk welkom en memo reerde in 't kort de gebeurtenis sen der vereniging gedurende haar 30-jarig bestaan. Over de opvoering van 't spel kan in een woord niets dan lof worden gesproken. Eik der speel sters en spelers vertolkte hun rol onberispelijk en het spel oogstte 1 na elk bedrijf een. uitbundig maar dan ook welverdiend applaus. Het decor was goed verzorgd, terwijl de regie bij de heer van Steensel in goede handen was. Kunst na Arbeid heeft velen 'n kunstvolle en genoegelijke avond verschaft. Harmonie „Marijke". Zoals wij reeds mededeelden geeft de Harmonie „Marijke" al hier Vrijdag 27 en Zaterdag 28 dezer haar jaarlijkse winteruitvoe- ring in de zaal van de Chr. Volks bond. Wij verwachten voor deze uit voering de belangstelling die deze jonge vereniging verdient. Onder de bekwame leiding van haar di recteur, de heer P. C. van Iersel uit Waalwijk, heeft de vereniging het reeds zover gebracht, dat zij voor een dergelijke avond een programma heeft kunnen samen stellen dat zeker een bezoek waard is. „Marijke" laat geen enkele ge legenheid voorbijgaan oin te tonen dat zij steeds tot medewerking be reid is en waar een muziekver eniging in het begin steeds een moeilijke tijd moet doormaken en zich voor grote kosten geplaatst ziet, daar verwachten wij dat velen door een bezoek aan de uitvoering de vereniging ook financieel zul len willen steunen. Medewerking aan deze avond zullen verlenen de „Hiba's" uit Waalwijk, die ook vorig jaar hun medewerking verleenden, terwijl door leden van Marijke verder een komische voordracht zal wor den opgevoerd, getiteld: „De Prins van Beverveld op stap". enz. erz. naar K I E B O O M. Hengelsportvcr. heropgericht. Op initiatief van enige liefheb bers van de hengelsport werd één dezer dagen in het café van dhr. van Tilborgh aan de haven een vergadering gehouden met het doel te komen tot oprichting van een hengelsportvereniging. Een 20-tal sport-hengelaars, voor het merendeel oud-leden van de in dertijd te dezer plaatse bestaande, doch tijdens de oorlogsjaren op geheven hengelsportvereniging De Maasmond, waren aanwezig. Na een korte bespreking werd besloten de vereniging weder op te richten en te trachten aanslui ting te verkrijgen bij de Alg. Hen- gelaarsbond. Tot bestuursleden werden gekozen dhrn. J. Kraak, Jac. Brouwers, H. Oerlemans, B. Rijken en P. Dalmeijer. Het inleg- geld werd bepaald op 1.50, ter wijl de contributie voorlopig werd vastgesteld op 0.25 per maand. In de na deze vergadering ge houden bestuursvergadering werd de heer J. Kraak tot voorzitter benoemd. Als secretaris werd aan gewezen dhr. Brouwers en als penn. dhr. Oerlemans. Sport-hen gelaars die lid wensen te worden kunnen z'ch dnari™» aanmelden bij één der bestuursleden. Gouden echtpaar. De echtelieden Huib v. Beek en Teuntje v. Zeist, aan de Winter dijk, honen Maandag 30 dezer de dag te herdenken, waaroo zij 50 'aar geleden in het huwelijksboot je stapten. Aan belanqstel'inq zal het hen deze dag niet ontbreken. Fees'.'vergadering. De schaakvereniqinq „De Vrije Pion", gevestigd in het Stations- koffiehitis, zal Dinsdag 31 Jan. in feestvernadcring bijeen komen. In tegenstelling met voorqaande ja ren zullen thans ook de dames der leden van de partij zijn. Ouderavond. In één der lokalen van He Ko ningin Julianasrhool zal Woens dagavond 1 Febr. a.s. onder lei- dinq van het hoofd d»r school een bijeenkomst plaats hebben van de ouders der schoolgaande kinderen. P. V. Noor' Gedacht. De postduivenvereniging Nooit Gedacht houdt haar maandverga dering op Donderdaq 2 Febr. a.s. Aller opkomst gewenst. Grote successen op het gebied van Muziek. Zondag 22 Januari j.l. nam een achttal leden van de harmonie Volksvlijt en Volksvermaak deel aan het groot instrumentaal so listenconcours te Hilvarenbee.t. Van deze acht Waspikse deel- VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN door EARL DERR BIGGERS. 8.) „Waarom moet alles in orde zijn onderbrak Victor. „Als .lij er maar is, dat is voldoen de". „Natuurlijk", wij willen ien onnodig risico lopen", ang Eden voort. „Maar u zult .amen wel weten wat te doen als u daar komt. Is Madden ap de ranch, geef hem dan 't moer tegen kwitantie. Dan rijn wij er af. Meneer Chan, A'ij komen u hier om half elf afhalen. Tot zo lang bent u /rij uw eigen zin te volgen". „Zin van heden*', glimlach te Chan, „betekent kuip vol kokend heet water. Om half ïlf ik wachten in de hall van hotel, onverteerbare paarlen )p maag, gelijk tevoren. Vaar wel". Hij boog voor ieder op ie beurt en ging heen. '„Ik ben al vijf en dertig iaar in de zaak", zei Eden, .maar zo iemand als hij heb k nooit in dienst gehad". „Die beste Charlie", zei Sal- 'y Jordan. „Hij zal de paarlen met zijn leven beschermen". Bob Eden lachte. „Ik hoop dat het niet zo ver komt", merkte hij op. „Ik heb ook een leven en ik hecht er aan". „Blijven jullie beiden eten stelde Sally Jordan voor. „Dank je, een andere keer", antwoordde Alexander Eden. „Ik vind het niet verstandig, vanavond bij elkaar te blij ven. Bob en ik gaan naar huis hij moet pakken, denk ik Ik ben niet van plan hem uit mijn gezicht te laten gaan voor het tijd is voor de trein". „Nog één woord", zei Vic tor. „Wees niet angstvallig precies ,als je op de ranch komt. Als Madden in gevaar is, gaat ons dat niets aan. Geef hem de paarlen en neem zijn kwitantie aan. Dat is al les". Eden schudde het hoofd. ..Het staat me niet aan, Sally. Het staat me helemaal niet aan". „Niet tobben", glimlachte zij. ,.Ik heb alle vertrouwen in Charlie en in Bob". „Zo'n populariteit moet verdiend worden", zei Bob. „Ik beloof u dat ik mijn best zal doen. Alleen hoop ik, dat die kerel in de overjas niet besluit naar de woestijn te komen om zich daar te war men. Ik ben eigenlijk niet zo zeker, dat ik hem aan kan als hij eenmaal warm is". HOOFDSTUK III. BIJ CHAN KEE LIM. Een uur later daalde Char lie in de lift af naar de schit terende voorzaal van zijn ho tel. Weer drukte hem een ge voel van zware verantwoor delijkheid, want hij had al wat nog restte van het fortuin der Philimores weer geborgen in de gordel rond zijn dik middel. Na een snelle blik door de zaal gin ghij de straat op. Het regende niet meer en hij bleef even staan bij de trottoirrand, een kleine, ern stige vreemdeling met grote ogen, starend naar een wereld die voor hem even nieuw en vreemd was, als wanneer hij op Mars was wakker gewor den. Het trottoir was vol men sen, die op weg naar de schouwburg warentaxi's ronkten in de nauwe straat bij tussenpozen klonk de luch tige waarschuwing der tram bellen, zoals men het slechts hoort in San Francisco, een stad met eigen geluid en ge baar. Onontdekt gebied voor Charlie, dit vasteland, en de electrische vrolijkheid van 't toneel voor hem, doortintelde hem. Het was een avontuur voor hem zijn avondmaal te gebruiken, gezeten op een hoge kruk'aan een toonbank. Hij liet zich de gerechten van de blanke goed smaken en dronk er drie koppen kokend hete thee bij. Een jonge man, mogelijk 'n klerk, at zijn bescheiden maal naast Chan. Na een paar woorden over de suikerpot, waagde Chan het hem wat meer te vragen. „Vergeef de toenadering van een vreemdeling", zei hij. „Drie uren ben ik vrij om te zwerven in de vochtige maar belangwekkende straten van uw stad. Wees zo goed te zeg gen wat ik moet gaan zien". „Wel, dat weet ik niet", zei de jonge man verrast. Toen lachte hij. „U weet zeker, dat het Oudejaarsavond is in de Chinezenwiik Mogelijk Chan knikte. „O ja, de 12de Fzbruari". Even later was hij weer op straat en zijn scherpe ogen schitterden van opwinding. Hij dacht aan de slaperige straten van Honolulu bij a- vond Honolulu, waar ieder een om zes uur naar huis gaat en er blijft. Wat was het hier anders Iets over achten wandelde de speurder van de eilanden in de vriendelijke gloed van de hoofdstraten, en dwaalde langzamerhand, nu en dan de weg vragend, naar de Chine zen wijk. Hier vervulde een carnavalsgeest de lucht. De gevel van elk Tong Huis, om lijnd door honderden gloei lampjes, straalde in gele pracht in de mistige avond. Een grote menigte was op de been nieuwsgierige blan ken, flinke Chinese jongelui in studentenkleding, in gezel schap van schuin-ogige bak visjes in hun beste kleren, oudere Chinezen, voortschui- felend op met vilt beklede voeten, rustig in de zekerheid dat alle schuld was betaald, hun huis geschuurd en ge schrobd, het nieuwe jaar goed ingezet. Hij kwam in een schemerdonkere, bijna verla ten straat. Zijn oog zocht de vage huisnummers boven de donkere deuren. Spoedig vond hij het ge wenste nummer en hij ging een donkere trap op. Óp een overloop, waar rood en goud geletterde papierstrookjes bo ze geesten tot waarschuwing dienden, stond hij stil en klopte luid aan een deur. Ze werd geoDend en tegen het licht daarbinnen tekende zich de hoge gestalte af van een Chinees met een magere grij ze baard en een los gebor- MET SCALDIS BRASKAMP N V. RIJSWIJK Z. H. Flac. *'80 tabl. 75 cl. nemers behaalden er 6 een eerste prijs, waarvan twee met lof der jury, één een tweede en één een derde prijs. Zij allen traden op met pianobegeleiding van de heer Chr. Kuijten. De uitslag was als volgt: P. Heijmans, afd. Uitmuntend heid, met le fantaisie over Faust, Moussard op saxophoon-alt, 118 punten, eerste prijs met lof van de jury. Als bijzonderheid kunnen wij hierbij aanmerken, dat ge noemde persoon bij de harmonie solo clarinettist is. J. Kuijten behaalde in de eerste afdeling met Louisa di Montfort van Bergson op clarinette een eerste prijs met 104 punten. In deze zelfde afdeling behaalden P. van Gulik met Grand Fantaisie van J. Reijnaud op trombone een eerste prijs met 100 punten en J. Kamp met La Dernière Pensée de Weber van J. B. Delannoy op saxophoon-alt een eerste prijs met 107 punten. Ook in de tweede afdeling werd een eerste prijs met lof van de jury behaald en wel door P. van Dongen met The Ash Grove van H. Round op corhoorn met 122 punten. In deze afdeling behaalde A. de Hond met Sancta Lucia van H. Round cp alt een eerste prijs met 105 punten. J. Zwaans behaalde in de der de afdeling een derde prijs met 57 punten met Valse Venité van R. Wiedoeft op clarinette en J. de Klijn een tweede prijs op trom pette met Introductie en dans van Chr. Kuijten, 83 punten. De jury, bestaande uit de he ren J. J. Hermans en M. Ogier uit 's-Hertogenbosch, verleende een eerste prijs, wanneer 98 of meer punten behaald werden en een eerste prijs met lof bij 112 punten of meer. Daar dit punten- aantnl in de meeste gevallen dooi de Waspikse deelnemers royaal werd overschreden, is dit weer een groot succes geworden, niet alleen voor de solisten, maar ook voor de directeur van de harmo nie de heer Chr. Kuijten, die de soli instudeerde en de solisten on kundige wiize heeft begeleid bij de uitvoering. Vergadering K.V.P. Op de in het patronaatsgebouw gehouden vergadering van de K. V. P. afd. Waspik werden candi- daat gesteld voor de a.s. verkie zingen der Prov. Staten de heren M. van Dongen uit Waspik, A. Kamp uit Drunen, Drs'. van Loon uit Waalwijk, W. Eibers uii Waalwijk en A. G. Meljs uit Waalwijk. In de wegens aftreding van de heer W. A. de Glas, als voor zitter en de heer J. Gijsman, als secretaris ontstane vacatures wer den benoemd de heer N. v. d. Rijken als voorzitter en de heer C. Kamp, als secretaris. Als afgevaardigden voor de kringvergadering werden gekozen de heren M. van Dongen en R. van Dongen. R.K. Jeugdwerk. Bij de verloting, welke was ge organiseerd t.b.v. het R.K. Jeugd werk in het Rectoraat St. There sa, zijn de prijzen gevallen op de nummers 62, 79, 86, 370, 408, 417, 480, 642, 749, 983, 1044. 1144, 1191, 1198, 1260, 1385, 1414, 1429, 1451, 1563, 1592. 1656, 1701, 1742, 1748, 1761, 1801, 1825, 1866, 1908 en 1993. De prijzen kunnen worden af gehaald aan het Carmelietenkloos- ter, Carmelietensïraat 54, vóór 15 Februari a.s. Huldiging. Door de burgemeester, de Edel achtbare Heer J. Bianchi is Zon- i dag j.l. aan mevr. de Wed. van de Made, moeder van de in In donesië gesneuvelde militair de heer J. J. P. v. d. Made, het on- derscheidingsteken voor Orde en Vrede uitgereikt. Deze posthume hulde maakte diepe indruk. Ver- der reikte de burgemeester het i oorlogsherinneringskruis uit aan de wachtmeester der Rijkspolitie de heer W. J. v. d. Anker alhier. Burgerlijke Stand. j Geboren: I Elisabeth Bertha Maria dv Th. W. Zijlmans en Johanna v Don gen Catharina Henrica Gerar- da Maria dv J A Snijders en J v Duren. Huwelijksaangifte Johannes Marinus Sweres cn Antonctta Maria Kerremans. Huwelijksvoltrekking: Johannes Andreas Bogaerts en Johanna Elisabeth Maria Zijl mans Frank Friedrich Kelder- rnann en Dymphna Antonia Ver- ZONDAGSDIENST. Zondag 29 Januari Dr. Kolster Apotheek Geers NED. HERV. KERK WAALWIJK Zondag 29 Januari 's Morgens 10 uur Ds. C. E. v. Voorthuysen, Breda. 's Avonds 6.30 uur Ds. L. v. d. Peut, Besoijen. DIRECTEUR POSTKANTOOR Tot Directeur van het post kantoor alhier is benoemd de heer W. de Eruijn, tot nu toe referendaris ter inspectie der P.T.T. te Breda. Het is nog niet bekend wanneer de nieu we directeur in functie zal treden. GESLAAGD. Voor het te Eindhoven ge houden examen voor 't groot Chauffeurs-diploma, slaagde de heer H. Moonen uit Loon- opzand, touringcar-chauffeur duurd zwart satijnen buis. Enige ogenblikken lang sprak geen van beiden. Toen glimlachte Chan. „Goede a- vond, roemrijke Chan Kee Lim", zei hij in zuiver Can- tonees. „Is het, dat gij uw on waardige neef van de eilan den niet kent Er blonk een licht in de smalle ogen van Kee Lim. Eén ogenblik niet", ant woordde hij. „Aangezien gij komt in het kleed van een vreemde duivel en met uw knokkels 'op mijn deur klopt, zoals ruwe vreemde duivels doen. Duizendmaal welkom. Verwaardig u, mijn verachte lijk huis binnen te treden". Nog altijd glimlachend ging de kleine speurder naar bin nen. De kamer was allesbe halve verachtelijk, dat zag hij dadelijk. Er waren prachtige Hang-chiu zijden behangsels en rijk gebeeldhouwde teak houten meubelen. Frisse bloe men geurden voor het altaar der voorouders, en overal stonden Chinese lelies, de ble ke, welriekende sui-sin-fah, symbool van het aanbreken de jaar. Od de schoorsteen mantel tikte een Amerikaanse .wekker luid naast een kleine Boeddha van Ningpohout. „Neem plaats in deze ellen dige stoel", zei Kee Lim „Gij komt zo onverwacht als Au- gustusregen. Maar het ver heugt mij u te zien". Hij klap te iji de handen en toen trad een vrouw binnen. „Mijn vrouw, Chan So", verklaarde de gastheer. „Breng rijstkoe- ken en mijn rozendauwwijn", beval hij. (Wordt vervolgd). bij de Musa-Express te Waal wijk. Geslaagde genoot zijn opleiding van Auto-post, Den Haag. Wij wensen de heer H. Moonen proficiat. POSTZEGELS EN BRIEFKAARTEN VOOR HET KIND. Deze actie is dit jaar weer prachtig geslaagd, ondanks de concurrentie van de omlig gende plaatsen. Hiervandaan kwamen kinderen langs de huizen zegels verkopen, wat niet prettig is voor de Waal wij kso medewerksters, die dan met een „neen" werden doorgestuurd. Maar bijna iedereen heeft zegels of prentbriefkaarten gekocht, wat, gezien 't mooie doel, ook 'n zeer goed werk is. Verkocht zijn dit jaar 220.18 stuks zegels, ter waarde van 2366.10. 1362 stuks briefkaarten ter waarde van 273.05. Werkelijk een prachtig re sultaat en waarvoor we ieder een van harte danken, die door kopen of verkopen dit mede heeft helpen bereiken. WANDELPARK ENZ. De werkzaamheden aan het Gemeentelijke Wandelpark vorderen goed en men hoop 't 1 Mei a.s. voor 't publiek te kunnen openen. Ook aan 't Vredesplein wordt druk gewerkt, zodat men dit ook in 't voorjear ge reed hoopt te hebben. Zijn wij goed ingelicht dan zal bij de ingebruikneming 't wereldberoemde circus Strass burger op dit plein enige da gen zijn tenten opslaan. Het was Maandagavond een behoorlijk aantal leden dat op de vergadering van de R.K. Fabr.arbeidersbond „St. Wli- librordus" aanwezig was. De heer J. Schoormans, districts-bestuurder, besprak de C.A.O. der Schoen- en Le derindustrie, de Fabriekscom- missies en de 5% loonsver hoging. Op deze vergadering waren ook tegenwoordig de Eerw. Adviseur, Kap. Wassen- berg en de hoofdbestuurder de heer Buykx. De C.A.O. was een onder werp, waarmee alleen al en kele avonden te vullen wa ren. Spreker wilde zich daar om beperken tot de gewijzig de punten hiervan, hoewel deze meer van administratie ve aard waren. In de Lederindustrie, wat de vakgroep-indeling betreft, is geen wijziging gekomen. De organisatie heeft enkele verbeterde toepassingen ge daan wet ente krijgen voor de

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2