X HAARSTEEG HEUSDEN SPRANG DRUNEN CAPELLE vA A*- Leo Lorre helpen Ridder Radbout fel j 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 30 JANUARI 1950 2 De 100 meter voor heren werd tegen het horloge gereden, 4x11 seconden werd op de lange af stand gereden en hier was de strijd spannend. Jammer was liet dat v. d. Wiel uit Drunen en Verhoeven uit Herpt kwamen te vallen, waardoor de strijd om de eerste pjaats was beslist. Ver steeg uit Waspik ging alleen door en wist tenslotte allen te dubbe len, waardoor hij met een ronde voorsprong winnaar werd. Ver hoeven werd door een formidabele sprint tweede en v. d. Wiel wist op de derde plaats beslag te leg gen. Door de Vlijmense Middenstand waren prachtige prijzen geschon ken, welke in café B. Oremans werden uitgereikt. De volledige uitslag van de wedstrijden geven wij in ons vol gend nummer. Postduivenvereniging De Zwaluw Zaterdag 4 Febr. vergadering van de postduivenvereniging in café B. Oremans, aanvang 7 uur. Alle leden zijn zeker present, want de ringen worden uitgereikt. Er is een belangrijke agenda. Rozenjacht. Zondagavond vergadering van Rozenjacht in café A. van Vugt, Melie. Aanvang 7 uur precies. Belangrijke agenda. Geestelijke cursus. Voor de leden van de EHBO gaf pastoor Serrarens Donder dagavond in haar verenigingslo kaal bij G. Kolen zijn eerste les in geestelijke EHBO. Het initia tief daarvoor was uitgegaan van het hoofdbestuur, dat in alle af delingen aandrong op het geven van een dergelijke cursus, omdat het door het snelverkeeren de daarmede gepaard gaande ernsti ge ongevallen een gebiedende eis is, dat alle leden ook op de hoog te zijn van hun taak als katholiek eerste helper, om bij eventueel stervensgevaar de getroffene ook geestelijk te kunnen bijstaan. Z.Eerw. j3rees de bereidwillig heid van ieder die in het bezit is van zo n diploma, om zijn even mens te kunnen helpen in zijn li chamelijke nood en schetste de EHBO als een vereniging die niet het eigen belang en eigen baat nastreeft, doch wiens leden al hun kracht inzetten en zich opofferin gen getroosten om hun medemen sen belangeloos te kunnen bij staan. Daarom, zo zeide hij, gaf hij gaarne gevolg aan 't aan hem gedane verzoek om zulk een cur sus te geven. In de eerste les die daarna een aanvang nam, zette Z.Eerw. de toestanden uiteen die zich bij een getroffene die in ster vensgevaar verkeert, kunnen voordoen en hoe de eerste helper dan een redder in de nood kan zijn, om niet alleen de patiënt li chamelijk te kunnen bijstaan, maar om ook door doeltreffende geestelijke eerste hulp zijn onster felijke ziel te kunnen redden, wat voor ons als katholieken een be langrijke zaak is en de patiënt in zijn laatste ogenblikken grote vol doening kan verschaffen. De uiteenzetting werd door de leden met grote belangstelling ge volgd. Haarstccgs Belang. In het Parochiehuis sprak j.I. Woensdagavond voor het comité Haarsteegs Belang, Dr. Zwijen- berg uit Nijmegen, over het on derwerp: De openbaarmaking van het Geloof. Spr. werd door de insteller van het comité, Pastoor Serrarens, welkom geheten, die in zijn inleidend woord uiteenzette dat hij, door een deskundige uit te nodigen, om een lezing te hou den, trachtte de taak van het co mité te vergemakkelijken en hen in te wijden voor de te vol gen weg. Dr. Zwijenberg daarna het woord verkrijgende, zeide vol gaarne te zijn gekomen om voor zulk een comité, die er nog maar weinig bestaan, te komen spreken. Spr. gaf een overzicht vanaf 't eerste bestaan van het christen dom, hoe onze voorvaderen heb ben moeten strijden om het Ka tholiek Geloof te mogen behou den en uit te dragen tot 'n mach tig wereldbouwwerk, maar hoe ook vooral de laatste 50 jaren 't Geloof steeds meer en meer is' gaan verzwakken en aan vervlak king blootstaat. Daarom, zo zeide hij, moeten wij allen de handen ineen slaan en door durf, moed en aanpakken, het weer in het openbaar uitdragen, dat het weer gaat leven onder de mensen, en zij zich derhalve bewust worden van hun kostbaar bezit. Wij moe ten niet alleen katholiek zijn in de kerk, aldus spr., maar ook op straat, in de fabriek en op het kantoor. Een belangrijke taak zag hij in de opleiding van leken aan een Kath. Universiteit, waar de ideeën die de wereld ten goede moeten leiden, worden gedoceerd, zoals ook op de grote vrijzinnige universiteiten de slechte wereld- beheersende ideeën Worden klaar- gesmeed. Met de slotwoorden dat wij Christus moeten zien als qids bij al ons doen en laten, besloot spr. deze zeer geslaagde avond. bruiloftsfeest van het echtpaar W. v. Sambeek-Hombergen ver zuimden wij te vermelden dat ook de zangvereniging „Zang en Vriendschap" 'n serenade bracht. Heffingen van recht voor slachtingen. Naar men ons van bevoegde zijde mededeelt, heeft men in de Vleeskeuringsdienst Waalwijk thans een nieuwe regeling getrof fen met betrekking tot de heffing van de rechten, welke voor slach tingen verschuldigd zijn aan het Bedrijfsschap voor Vee en Vlees. Tot op heden werden deze rech ten voldaan ten kantore van de plaatselijke bureauhouders. Thans echter zijn de gemeentebesturen overeen gekomen, de heffing van deze rechten te doen geschieden ter gemeentesecretarie, en wel met ingang van 1 Febr. 1950. Deze rechten worden geheven zowel van huisslachtingen als van elke andere door de slagers te ver richten slachting. Zowel voor de landbouwers als voor de slagers betekent deze centralisatie onge twijfeld een vereenvoudiging daar thans alle terzake verschuldigde gelden ter gemeentesecretarie kun nen worden voldaan. Jaarvergadering Chr. Gemengde Zangver. „Sursum Corda". In de gehouden jaarvergadering van bovengenoemde zangvereni ging werden herkozen de heren K. A. Deurloo, A. Weck en C. Baaijens, resp. als voorzitter, pen ningmeester en alg. adjunct, ter wijl mej. J. Slingerland gekozen werd tot secretaresse in de plaats van mej. M. Vos. Besloten werd om met Hemel vaartsdag deel te nemen aan een zangconcours te Zetten fGld.i Ter gelegenheid van de Bach- herdenking zal het koor in Juli een concert geven waaraan ver schillende solisten zullen deelne men als sopraan, tenor en violen. De heer G. Schipper werd het ere-voorzitterschap aangeboden, dat deze aanvaardde. Kunstavond. Dinsdag werd in de zaal van het Wapen van Amsterdam een kunstavond gegeven, welke voor het grootste gedeelte uitgevoerd werd door blinde solisten. Wel willende medewerking verleende t Heusdens Dubbelmannenkwar- tet onder leiding van dhr. Groen, dat „Die Morgenbede" van H. Altink en „Lenteavond" van J. Nauta ten gehore bracht. Hier na trad de heer Slegtenhorst op met Sonate A gr. K.V. 331 van Mozart, waarna de eveneens blinde violiste Mej. Gusta v. d. Heijden met bovengenoemde pia nist uitvoerde Sonatine opus 137 n. 3 van Fr. Schubert. De heer v. d. Berg, de bekende blinde propagandist, hield 'n rede waarin hij doel en streven van de Ned. Blindenbond uiteenzette en een beroep deed op steun, daar vooral de aanschaffing van ge leidehonden grote financiële uit- qaven met zich brengt en een ge leidehond voor de blinden haast onmisbaar is. In de film die hier op volgde, werd de africhting en het werk dezer honden belicht. Wethouder Groen sprak een slotwoord, waarin hij de dank van alle aanwezigen uitsprak tot de blinde solisten en tot de aanwezi gen voor hun opkomst, welke dankwoorden wat de solisten van de avond aangaat, ten volle ver diend genoemd mogen worden te meer als men zich indenkt dat ge noemde werken allen uit 't hoofd gespeeld moeten worden, daar ui teraard geen gebruik gemaakt kan worden van muzieknoten. Spelen de op het gehoor weten zij hun toehoorders te boeien door hun voordracht en muzikale talenten. Gouden bruiloft. In ons verslag van het gouden Bezoek beroepen predikant. J.I. Donderdag bracht de be roepen predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier, Ds. Verwelius van Hei- en Boeikoop, een be zoek aan de gemeente. Na in de middag kennis te hebben gemaakt met kerkeraad en kerkvoogdij, werden kerk en pastorie bezich tigd. Des avonds ging Z.E. de gemeente in een Dienst des Woords voor. Uitvoering „Marijke". Vrijdag- en Zaterdagavond gaf de Harmonie „Marijke" alhier voor haar donateurs en belang stellenden een uitvoering in de zaal van de Chr. Volksbond, met medewerking van de „Hiba's" uit Waalwijk. Het .programma dat door Marijke werd uitgevoerd, on der leiding van haar directeur, de heer P. C. van Iersel uit Waal wijk, bestond uit een 9-tal mu zieknummers en de jonge vereni ging heeft zich daarbij van haar taak zeer goed gekweten. Geopend werd met een mars van P. B. Bisselink: Mooi Zed- dam". Het volgende nummer: Do- nauwellen, wals van L. Walsgrot, werd uitstekend gespeeld en oogstte veel bijval; ook Doorne roosjes Bruidspaar van Max Rho de getuigde van ijverige studie der muzikanten. Marijke besloot het eerste deel met een raars van Fr. Jackma Sr.: Met lichte pas. Vervolgens traden de „Hiba's" uit Waalwijk op, welk 5-tal ver schillende leuke nummertjes ten gehore bracht, waarmede het veel succes oogstte. Door een 9-tal leden van Ma rijke werd daarna een komische voordracht: „De Prins van Be- verveld op stap" opgeveord, die vlot werd gespeeld en de aanwe zigen hartelijk deed lachen. Nadat de Hiba's nogmaals en kele mooie nummertjes hadden ge- geveen, sloot Marijke met de Pio niersmars van S. P. van Leeu wen, en met het Wilhelmus, dat door de aanwezigen staande werd meegezongen. De voorzitter van Marijke sprak beide avonden een kort openings- en slotwoord. Hondensport. De Hondensportvereniging „Ge duld Overwint" te Sprang-Capelle hield Zaterdag 21 Jan. haar derde jaarvergadering. De voorzitter, de heer Adr. Brouwers, heette de leden hartelijk welkom en spoor de hen aan tot trouwe opkomst bij de oefeningen. Door secretaris en penningmeester werden vervol gens de jaarverslagen uitgebracht, waarvoor beide functionarissen werd dank gebracht. Uit het ver slag van de penn. bleek dat het boekjaar sloot met een batig sal do. Bij de bestuursverkiezing wer den de aftredende bestuursleden herkozen. Vervolgens werd overgegaan tot het feestelijke gedeelte van de jaarvergadering, waarbij het ge zellig toeging. Voordrachten en zang werden ten beste gegeven, terwijl de feestvierenden zich te goed konden doen aan een flinke karbonade enz., 't welk men zich goed liet smaken. De voorzitter dankte tot slot allen voor de me dewerking en in 't bijzonder de fam. van Tilborgh, die voor een en ander had gezorgd. W oningsplftsing. In verband met een door het College van Burg. en Weth. der gemeente bprang-Capelie ontvan gen mededeling, dat de premie regeling voor woningsplitsing ook na 1 Jan. 1950 van kraent blijft, heeft dit College zich dezer da gen per rondschrijven tot de in gezetenen gericht om deze pre mieregeling meer onder de aan dacht van belanghebbend >n te brengen. Allereerst wordt in het schrijven een antwoord gegeven op de vraag, wat onder woning- splitsing wordt verstaan. De be doeling hiervan is het verbouwen van huizen, waardoor deze ge schikt worden gemaakt voor blij vende bewoning door meer dan één gezin. Voorlopige, niet van permanente aard zijnde voorzie ningen, welke bij samenwonen veelal getroffen worden, vallen niet onder het bij de premierege ling bedoelde begrip woningsplit sing. Na een uiteenzetting omtrent de grootte der toe te kennen premie, welke 60 van de te maken kosten bedraagt, doch nimmer ho ger kan zijn van 2520 (60 van 4200) wordt in het schrij ven gewezen op het feit, dat in de gemeente verschillende huizen worden aangetroffen, welke zon der ingrijpende veranderingen tot twee geschikte woningen te split sen zijn, hetgeen aan de ene kant de bewoner, die eigenlijk in een te groot huis zit van een last (huishoudelijke hulp etc.) bevrijdt, terwijl anderzijds geholpen wordt het nijpende tekort aan woon ruimte te verminderen. De premieregeling schept de mogelijkheid bij inwoning volko men apart te zitten, waardoor veel narigheid, aan inwoning verbon den, vanzelf verdwijnt. Dit is in de praktijk in enkele gevallen, waarbij van deze regeling gebruik werd gemaakt, reeds gebleken. Ten slotte adviseren Burg. en Weth., na mededeling, dat ten gemeentehuize iedere werkdag tussen 9 en 12 uur inlichtingen omtrent deze premieregeling kun- nen worden ingewonnen en aldaar formulieren voor aanvrage der premie verkrijgbaar zijn, belang- waarvan de toepassing in handen hebbenden van deze regeling, van het College is gelegd, zoveel mogelijk gebruik te maken. Programma Ouderavond. Zoals reeds medegedeeld wordt Woensdag 1 Febr. a.s. 's avonds 7 uur in een der lokalen van de Koningin Julianaschool in de Kom de jaarlijkse Ouderavond gehou den. Van 78 uur zal er gele genheid zijn het schriftelijk werk der leerlingen te bezichtigen, en zullen de ouders gelegenheid krij gen met het onderwijzend perso neel te spreken over de vorderin gen hunner kinderen, 'levens zal dan een kleine tentoonstelling in de z.g. oude school plaats heb ben van alle nieuwe, moderne leermiddelen en van de hand werken. Het huishoudelijke gedeelte be gint te kwart over acht. Na ope ning door de voorzitter van de Uudercommissie, volgen verslag vorige ouderavond, ingekomen stukken, financiëel verslag, verslag kascontröle-commissie, benoeming nieuwe kascontröle-commissie en bestuursverkiezing wegens perio dieke aftreding van de heren J. L. J. van Bremen en Joh. Rosenbrand Nzn. Na de pauze volgen enige mededelingen, waarna, als de tijd het toelaat, het hoofd der school, de heer Poldervaart, nog een kor te inleiding zal houden over: „Vernieuwing van het onderwijs en moderne scholenbouw". Ned. Herv. Mannenvcreniging. In de consistoriekamer wordt a.s. Woensdagavond kwart voor acht weer een ledenvergadering gehouden 'van de Ned. Mannen- vereniging Filologus. De heer A. Spuijbroek zal deze avond ter be spreking inleiden Mattheus 9 van af het 18e tot het laatste vers. Kerkdienst. Donderdag 2 Febr. a.s. des avonds 7 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier in de Dienst des Woords voor te gaan Ds. P. Zandt uit Delft. 't Rozeknopje. De gemengde zangvereniging 't Rozeknopje is voornemens Woensdag en Donderdag 9 Febr. a.s. onder leiding van de heer Louis Sars uit Waalwijk in het Stationskoffiehuis van de heer Pruijssers voor donateurs en ho noraire leden haar jaarlijkse uit voering te geven. Jubileum. De heer M. van Peer Adr.zn. hoopt Dinsdag 7 Febr. a.s. het feit te herdenken dat hij geduren de 40 jaar werkzaam is in de schoenfabriek Kerst en Oerle- mans in de Nieuwstraat. Dit heu gelijke gebeuren zal in de krin gen van jubilaris en werkgever zeker niet onopgemerkt voorbij gaan. t Plattelandsvrouwen bijeen. In het bovenzaaltje van dhr. Ant. van Dijk te Vrijh.-Capelle waren j.I. Donderdagavond de leden van de afdeling Sprang-Ca pelle van de Ned. Bond v. Plat telandsvrouwen bijeengekomen in verband met een demonstratie van Duyvis' Oliefabrieken. Met be langstelling volgden de dames de interessante, leerzame uiteenzet ting en de aanschouwelijke voor lichtingsles. Ruiteravonden. De landelijke Rijvereniging „De Margrietruiters" organiseert voor haar donateurs en leden met in troducés een tweetal ruiteravon den in de zaal van de heer Ant. van Dijk aan 't Bruggetje en wel Dinsdag 7 en Woensdag 8 Febr. GESLAAGD. Op 25 Januari slaagden te Tilburg voor het aldaar ge houden examen Machine schrijven Mej. A. van der Hoeven en de heer A. v. Wij len, beiden te 's-Capelle. Zij genoten hun opleiding bij de heer L. v. d. Leur te Waalwijk Aan de Landbouwhogeschool te Wageningen slaagde de heer P. v. d. Schans voor het candidaats-examen Nederl. Landbouw. NIEUWE P.T.T.-DIRECTEUR TE WAALWIJK. Omtrent de nieuw-benoemde di recteur van 't P.T.T.-kantoor al hier, de heer W. de Bruijn te Breda, wiens benoeming wij in 't vorig nummer mededeelden, lezen we in „De Stem" nog de volgen de bijzonderheden De heer de Bruijn, die in 1900 te Bergen op Zoom werd geboren, trad na zijn middelbare schoolop leiding in 1919 in dienst van de P.T.T. Hij doorliep daar de ver schillende middelbare rangen. Van 1937 tot 1940 was de nieuwbe noemde werkzaam als adjunct commies in de plaats, waar hij nu na 10 jaar als directeur terug keert: Waalwijk. Nadien vertrok hij als kommies naar Dordrecht, volgde gedurende een half jaar de applicatie-cursus aan de hogere postschool in Den Haag, en werd in 1947 hoofdkommies. In 1949 werd de heer de Bruijn benoemd tot referendaris 2e klas ter in spectie van de P.T.T. te Breda. De laatste 11 maanden trad de heer de Bruyn op als wnd. direc teur van het postkantoor te Vlis- singen. WAALWIJKSE KRING VOOR KUNST EN WETENSCHAP. Donderdag 16 Februari a.s. zal op uitnodiging van de Kring in Musis Sacrum optreden Max Croiset, voordrachtkunstenaar, in „Spel in de Ochtendschemering" door Arthur Schnitzler. De Nieuwe Eeuw sprak van een adembenemende, weergaloos boeiende prestatie, en de Nieuwe Courant zegt: „Opnieuw heeft de ze onvergelijkbaar knappe en be gaafde voordrachtkunstenaar be wezen waartoe hij in staat is" en „de Tijd" spreekt van een mees terstuk. Het belooft dus weer een zeer kunstvolle, bijzondere avond te worden. KUNSTKRING. Comedia speelt „De Held van het Westen". De avonden van Comedia hebben steeds tot de toppun ten van het seizoen behoord en zijn steeds het drukst be zocht. We herinneren aan „Candida", „Glazen Speel goed", en „De Herbergier ster". Zo was het ook Vrij dagavond Musis Sacrum was vol liefhebbers of minnaars der toneelkunst en ze zijn on getwijfeld allemaal tevreden naar huis gegaan. Het was weer een goede avond. Inderdaad een poëtische held, die held van het Wes ten, die iedereen wijsmaakte dat hij zijn vader met een spa door midden had gekliefd van de schedel tot zijn broeks- riem. Maar och, er bleef niet veel over van die heldhaftig heid toen de vermoorde in le vende lijve ten tonele ver scheen en toen hij zijn lieve zoon in hel bijzijn van alle bewonderaarsters en bewon deraars op hardhandige wijze om rekenschap vroeg, sloeg de bewondering om in het tegen deel. En niets hielp er meer aan. Maar tenslotte was er slechts een voor wie het hui len was, de lieftallige herber giersdochter Pegeen Mike, die haar „held van het Westen" verloren had. En dit verhaal dan in het Vlaams van Karei Jonckheere, vol humor en ruige poëzie, alsof het in Vlaanderen geboren was. Het is waar, men ging er vertrou welijk om met heilige zaken, maar wie ergerde er zich aan in dit millieu. Die kostelijke typen nemen u voor zich in, al doen ze niet alles comme il faut. Neem b.v. de herber gier Flaherty of de weduwe Quin, ze zijn zoals ze zijn en zo nemen we ze. En dan die vader Mahon, die daar rond waart als een wrekende god heid en tenslotte toch maar weer gek is. Moeten we de medewerken den allemaal noemen Co media is een groep die de goede heeft en we zagen er die avond weer het bewijs van. Of het Henk Rigters was in de zware rol van Christo- fel Mahon, „De Held" van 't stuk, of John Gobau als de vader, of Lucas Wensing of Lous Hensen of John Soer of Magda Janssens, laten we er maar mee ophouden. Johan de Meester had het geheel meesterlijk geregisseerd en Lucas Wensing had een decor in stijl gemaakt. Het Vlaams kwam bij sommigen goed tot zijn recht, maar bij anderen lag het toch wat stijf in de mond, b.v. bij Henk Rigters, het was teveel Hollands- Vlaams. Zijn vader had er meer slag van. Het is prettig als je alle maal goede dingen kunt schrijven en daarom alleen al zien we Comedia hier nog graag dikwijls terug, maar nog om zoveel meer andere redenen. Toneelminnend Waalwijk en omgeving heeft er nog steeds de beste herinneringen aan. OPERETTE „DE LANDLOPERS" Het gemengd koor der Lie dertafel „Tot bloei der Toon kunst" alhier, onder leiding van de heer J. Lombarts, gaat binnenkort weer een operette opvoeren. De keuze is ditmaal gevallen op „De Landlopers", een spel van het land in 3 bedrijven. Sommigen zullen zich deze mooie en grote ope rette nog herinneren van de opvoering door een gezelschap uit Oisterwijk in de R.K. Gil denbond, welk gezelschap toen veel succes oogstte. De uitvoeringen zullen gegeven worden op Zaterdag 11, Zon dag 12 en Maandag 13 Febru ari a.s. in het Patronaatsge bouw te v.m. Baardwijk. Wij hopen op de inhoud de zer operette, waarvoor onge twijfeld weer veel belangstel ling zal zijn, in een volgend nummer nader terug te ko men. HARMONIE ST, CRISPIJN. Zaterdagavond vierde de har monie St. Crispijn haar jaarlijkse feestavond in het gebouw van de K.A.B. De voorzitter van het feestcomité en vice-voorzitter van de harmonie, Jac. M. Didden, opende deze feestavond met een hartelijk welkom toe te roepen aan alle leden met hun dames. Hij constateerde met genoegen dat vele nieuwe gezichten aanwezig waren, hetgeen wees op 'n grote toevloed van leerlingen. Ander zijds legde hij de nadruk op het gemis aan instrumenten voor de leerlingen en hij spoorde alle aan wezigen aan om zoveel mogelijk mede te werken, als er een beroep op hen gedaan zou worden, zo dra er pogingen in het werk ge steld zouden worden om aan nieu we instrumenten te komen. Verder herdacht hij het oud-lid H. v. d. Pennen, die in 1945 in een concentratiekamp in Duits land is overleden en waarvoor die morgen een requiem-Mis was op gedragen. Hij verzocht een minuut stilte en een kort gebed voor zijn zielerust. Spr. deelde mede dat de voorzitter, F. Smolders, plotse ling ziek was geworden en hij wenste hem een spoedig herstel toe. Daarna gaf hij het woord aan het eigen orkest van de har monie „De Vrolijke Golf" o.l.v. P. Hurkmans. De verdere avond werd onder leiding van de cere moniemeester J. v. Riel in gezel ligheid doorgebracht. Op het einde van de avond spoorde de directeur, de heer G. Duijvelaar, vooral de jongere le den aan om trouw de repetities te bezoeken, dan zou St. Crispijn 'n goede toekomst tegemoet gaan. Spr. bracht een speciaal woord van dank aan de heer A. Kelder, die steeds zorgde voor een toe vloed van leerlingen. De heer A. v. Seters, vice- voorzitter van de K.A.B.sprak ook nog een opwekkend woord en spoorde de leden ook aan om zoveel mogelijk hun best te doen. FEESTELIJKE BIJEENKOMST. Zondag 5 Februari zal er om 12 uur een feestelijke bijeenkomst worden gehou den in de R.K. Gilden bond, ter viering van het feit dat de P.B.O. is aanvaard. Deze vergadering wordt ge organiseerd door gezamenlij ke kath. Standsorganisaties, t.w. de K.A.B., de N.C.B., de Kath. Middenstandsbond en de Kath. Werkgeversvereni ging. Alle leden van deze or ganisaties en ook de leden van hun jeugdafdelingen wor den op deze bijeenkomst uit genodigd. Spreker is de Eerw. Pater Simeon O.M. Cap. uit PRINSES BEATRIX 12 JAAR. Morgen wordt Prinses Bea trix al 12 jaar. Wij zeggen „al", want het lijkt allemaal nog zo kort geleden. En toch heeft ons oudste prinsesje in die 12 jaar al veel meege maakt. Denken we alléén maar aan de vijf jaar die ze ver van Nederland, in Canada, heeft moeten doorbrengen. Bovendien is ze nu de oudste van vier zusjes en dat ze net als alle oudste zussen vooral goed voor haar jongste zusje zorgt, hebben we al dik wijls kunnen zien. Beatrix heeft een symbo lische naam zij die gelukkig maakt. Ze is onze kroonprin ses. Moge Nederland onder de regering van haar Moeder een gelukkige toekomst tege moet gaan, opdat Prinses Bea trix met haar Vader en Moe der, Grootmoeder en zusjes, onder Gods bescherming ge lukkig kan zijn in een vrij Ne derland met ons hele volk. Mo ge de dreiging die nog steeds heerst, geen hinderpaal zijn voor het geluk, waarvan haar naam het symbool is. Heel Nederland wenst dan ook ons oudste prinsesje een onbe zorgde jeugd en een rijke toe komst. Breda, i.p.v. Mr. B. v. Spaan donk, die door ziekte verhin derd is. 's Morgens wordt in alle 4 de parochiekerken een H. Mis van dankbaarheid opgedragen en tot afsmeking van Gods Zegen over het verdere werk. GEZELLIGE AVONDEN. O.V. organiseerde wederom voor hare leden een gezellige avond in „De Lindeboom", waarvan de heer Brouwer de leiding had en waaraan de Rigo-band haar medewerking verleende. Met een druk be zoek en een gezellige sfeer slaagde deze avond in elk op zicht weer uitstekend. In café Leijtens vierden „Spaarzaamheid" en in café van Gogh „Onder Ons" hun jaarlijkse teeravond, waar het vanzelfsprekend prettig toe ging en het aan niets ontbrak. CABARETGEZELSCHAP „D.V.V." Voor een vrij talrijk pu bliek trad Zondagavond het plaatselijk Cabaretgezelschap D.V.V. voor de eerste maal op in het Patronaatsgebouw te v.m. Baardwijk. Zoals de conferencier, de heer André Hamers reeds bij de opening naar voren bracht, moest men van dit jonge ama teursgezelschapje geen hoog staande, kunstzinnige presta ties verwachten. De bedoeling was een gevarieerd cabaret programma te brengen waar mede het publiek zich een avond goed zou amuseren. En afgaande op het applaus en 't medeleven van het publiek, hebben de aanwezigen zich in derdaad ook best geamuseerd. De verschillende komische scènes en eenacters gingen er goed in. Dat er bij sommigen nog gebrek aan toneelroutine te bespeuren viel en de uit spraak, enscenering en ande re onderdelen lang niet per fect waren, werd gaarne over het hoofd gezien. Ook de 3 Torino's hadden veel succes met hun gedurfde staaltjes van kracht en lenig- GRR* Rustig cirkeide Leo boven het Eskimo dorp rond en maakte aanstalten om te gaan landen Mei overleg koos hij een geschikte landingsplaats uil en na enke le ogenblikken gleed de machine lang zaam op een ijsveld neer. Brr, icat mos liet koud aan de Noordpool I Gauw sloeg Leo de kraag van zijn jas op en in spanning wachtten de beide avonturiers op de Eskimo'a die kwamen aanhollen Gehuld m dikke jjsberenhuiden leken het teel menselijke dieren, vond Lorre, doch de Eskimo's ontpopten zich als breed glimlachendevriendelijke Noordpool- bewoners. „Gaan jullie meet" vroegen ze. ..het middageten slaat klaar." Daar hadden Leo en Lorre wel oren naar en liepen vlug met hun gastheren mee. Ze dachten dat ze direct een heerlijk maal zouden genieten, maar eerst sprak de Eskimo burgemeester hen in de open lucht tóe. Hij heette hen hartelijk welkom en terwijl Lorre naar de lang ademige rede stond te luisteren, trap pelde hij van ongeduld. Ggrr luid grommend wilde een gro te ijsbeer op de vreemde gasten toe lopen. Lorre schrok geweldig. „Wees maar niet bang" vertelde de burge meester, het is een heel mak beest en hij bijt niet." Ggrr weer maakte de ijsbeer een dreigende beweging en loer <le met kleine oogjes naar de papegaai Lorre stond niets op zijn gemak en on dertussen duurde de langdradige toe spraak voort. „O, waarom schier die man niet opT" verzuchtte Lorre. Geluk kig, er kwam een eind aan. Toen krei/i n de beide vrienden een glas met lever traan, de na'tonale Eskimo-drank, en klonken op de gezondheid van nu Noordpoolbewoners. „Proost!" zri l.pr. .Proost!'- pr. cslte Lorre, d e het vreem de goedje bijna niel dooi zj.i keel V»i« krijgen. (Wurdl venoi^ i.,

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2