het¥f 4»*ïS met MASCOTTE goedlt^^S KmïSHEÜVE SPRANG-CAPELLE 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 30 JANUARI 1950 3 VLOEITJES ONDERLINGE VARKENS VERZEKERING pw heid, die ieders bewondering wekten. De „Yellow Cowboys" wa ren van het publiek oude be kenden en zorgden weer voor een vrolijke muzikale opwin ding met hun mooi repertoire van leuke cowboy-liedjes. Al met al een gevarieerd program dat wel in de smaak viel. JUBILERENDE DIENSTBODE. Een dertigjarig dienstjubi- leum komt tegenwoordig on der de dienstboden niet zo vaak voor. De familie Broos te Besoijen heeft echter zulk een trouwe hulp in mej. Nellie v. d. Houdt, die a.s. Woens dag 1 Februari de dag her denkt, dat zij aldaar vóór 30 jaar in dienst trad. KINDSHEIDDAG. Woensdag 1 Februari wordt in de Parochie van St. Jan de jaarlijkse Kindsheiddag ge houden. Om 9 uur gezongen H. Mis, waaronder algemene H. Communie met intentie de bekering van de heiden- kindertjes. Na de H. Mis, om 9.40 uur precies, wordt de Kindsheidzegen gegeven. De Moeders zijn verzocht om daarbij met de baby's en nog niet schoolgaande kinderen aanwezig te zijn 's Middags om 2 uur komen enkele Mis sionarissen van het H. Hart uit Tilburg een filmvoorstel ling geven voor de meisjes en om 4.15 uur voor de jongens. FILMAVOND. De Missionarissen van het H. Hart te Tilburg komen Woensdagavond 1 Februari om 8 uur in de zaal van de K.A.B. een filmvoorstelling geven. Alle missievrienden worden uitgenodigd daarbij aanwezig te willen zijn. Ver- tond zullen worden o.a.„De Eeuwige Vernieuwing", een documentaire film over de Priesteropleiding, waarin de missiegedachte verwerkt is. Verder „Met Hand en Hart" Het werk van de Zusters in de Missie zeer mooi van opnamen. Daarna „De Stem in de Wildernis", een film over het leven van St. Joan nes Baptist (40 min.) Deze film geeft een diepe kijk op het uiterlijk tragische en in nerlijk grootse leven van de Eoetgezant. Vooral de Paro chianen van de St. Jan moe ten deze film gaan zien om een betere kijk op het leven van hun patroonheilige te krijgen. Tenslote geven de Paters nog een aardige teken film tot besluit. DE WANDAAD TE WAALWIJK OP 6 SEPT. 1944. Voor de bijzondere strafkamer van de arrondissementsrechtbank te Zutphen werd de zaak behan deld tegen de oud-ritmeester J. P. Ilshen uit Apeldoorn, die in de oorlog in dienst der Duitsers was getreden en die 't bevel voerde over de troep die in Waalwijk burgemeester Moonen en de ge broeders Hoffmans voor 't vuur peloton bracht. Tegen hem werd 20 jaar ge vangenisstraf geëist. I. is nog voortvluchtig. BAARDWIJK i- .j i. j jli iJ in. Bovengenoemde verzeke ring hield Donderdag 26 Jan. haar jaarvergadering in café 't Vosje. Na opening door de voor zitter, de heer Nic. Klerx, die alle aanwezigen van harte welkom heette, werden door de Secretaris, de heer Adr. v. Leijden, de notulen der laat ste algemene vergadering voorgelezen, welke na voorle zing onveranderd werden goedgekeurd en getekend. Uit het jaarverslag van de secr. bleek dat de vereniging mo menteel 49 leden telt en dat er vanaf de oprichting 5 April tot 31 Dec. 18 stuks werden uitgekeerd en pl.m. 125 var kens waren verzekerd. Uit het financieel verslag kon men afleiden, dat het met de ver zekering nog niet zo slecht gesteld is. De ontvangsten be liepen 890.52, de uitgaven 762.20. Batig saldo van 128.32. Beide verslagen had den de goedkeuring der ver gadering. De aftredende wijk meester, de heer P. Klerx, werd met algemene stemmen herkozen. Daar bij de oprich ting bestuur en wijk meesters geheel gratis voor de verze kering het eerste jaar hadden gewerkt, werd nu aan de ver gadering voorgesteld het sala ris van de secr.penningm. te stellen op 15.en dat der wijkmeesters op 7.50 ieder. Geen der leden had hiertegen bezwaar. Door de voorzitter werden de leden er nogmaals aan her innerd dat ze in hun eigen belang verplicht zijn de var kens direct bij de geboorte of aankoop aan te geven, alsook bij verkoop of slachting ze te laten afschrijven. Wanneer zelf gefokte biggen 10 weken oud zijn, komen ze automa tisch onder de mestvarkens. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt, waar op de voorzitter deze jaar vergadering sloot met een woord van dank tot de aan wezigen voor het geanimeerd verloop. NOORD-BRABANTSE CHRISTELIJKE BOERENBOND. Algemene vergadering op Dinsdag 31 Jan. 1950 des nam. te half acht bij Fr. v. Hel- voirt te Waalwijk. Agenda1. Opening. 2. Spreker de Weled. Heer Th. Bonants over alle verzekerin gen van de N.C.B. 3. Zo mo gelijk ook de heer v. Aren- donk van de rijkslandbouw- voorlichtingsdienst over gras land en rantsoenbeweiding. K.J.M.V. De heer H. van Well zal Dinsdagavond in hotel ..De Twee Kolommen" voor de le den van de K.J.M.V. een le zing houden over „Midden standsproblemen". ZIEKENKAS DER K.A.B. De op j.l. Donderdag vast gestelde jaarvergadering kon wegens gebrek aan belang stelling niet doorgaan. NEDERL. CHRISTELIJKE BOUWVAKARBEIDERS. A.s. Donderdagavond 2 Fe bruari hoopt de afd. Waalv/ijk van de Nederl. Chr. Bouw vakarbeiders in vergadering bijeen te komen. Na de gewone agendapun ten zal de heer Koetsveld, distr.-bestuurder in het Zui den, spreken over „de wette lijke wachtgeld- en werk loosheidsverzekering". Waikiki Hawaians. De Waikiki Hawaians traden gisteravond in de zaal van de K.A.B. op voor een handjevol be zoekers, ondanks dat de recette voor een goed doel was bestemd. Het programma was vol afwis seling en viel bij de bezoekers goed in de smaak. De goochelaar Tasco liet aardige staaltjes van goochelkunst zien; ook de twee clowns wisten het publiek best te vermaken met hun grappen. De middaq-kindervoorstelling waaraan hetzelfde gezelschap me dewerkte was ook niet druk be zocht; hierbij zal de ijspret wel spelbreker geweest zijn. 't Gebo- dene was overigens uitstekend. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden Step; fietsmof; padvindersriem; bivakmuts; ceintuur; ring met sleutels; damespolshorloge; stof jas; een paar wanten; hoofddoek; shawl. Verloren Polshorloge; damesportemonnaie m. inh.; damesvulpen; gebreide handschoen; een paar gymnastiek schoenen; lederen zadeldek: ge vlochten boodschappenmand; wol len dameshandschoen; bos sleu tels; schaar; portemonnaie m. inh.; 2 papieren guldens; militaire ba ret. IJSVREUGDE. Ook in onze gemeente wordt als overal druk aan de ijssport gedaan, al is de gele genheid dicht bij huis, nu niet zo overvloedig. De jeugd ver maakt zich op de Spoorsloot, sloten in de buitenpolder, op de vijver in 't toekomstige Wandelpark, terwijl ouderen hun weg vinden naar Galgen- wiel, waar het de hele week druk was. Vooral Zaterdag met de schaatswedstrijden was er zeer grote belangstelling. De uitslagen waifen als volgt Hardrijden volwassenen 1. G. v. d. Wiel. 2. H. van Oversteeg 3. J. Haanstra. De eerste prijs bestond uit een medaille, geschonken door sporthuis „Fides". Hardrijden Jongens 1. P. v. d. Schans. 2. R. Dijkstra Schoonrijden paren 1. B. Spierings en Mej. Lenie Kerst 24% punt. 2. G. v. d. Hoven en Mej. M. van Loon 24 p. 3. J. van Ballekom en Mej. M. Ausems 23% p. 4. L. van Loon en Mej. M. van Loon 22% p. Een jury, bestaande uit de heren Norb. van Loon, Jac. Kemperman en P. Dekkers, beoordeelde de prestaties der deelnemers. BURGERLIJKE STAND. Geboren Sebastiana dv A H Pijnenburg- Vissers Silvester A M zv C J B A Verwiel-Verhoeven Gerdina P M dv A H Leijtens- IJpelaar Maria H F dv A F H Somers-van der Waarden Maria J E C dv A Kolsteren-van de Sandt Gerrit zv L v Box- tel-Descendre te 's-Hage. Overleden Hendrika Klootwijk 63 j echtg v H Verhagen Cornelia F Go- dula 2 weken Alexander W M de Jongh 9 mnd. Hendrika v Loon 71 j wed C J Pullens Johanna M de Vaan 30 j Hen- drikus van Loon 76 j echtg v G M Knippels Cornelia van Loon 81 j wed v C. van de Leur Engelina van Son 79 j echtg v P van de Leur. Huwelijksaangiften: F Verhoeven 23 j en W H Klerx 20 j beiden te Waalwijk. Huwelijken J A A van den Hoven 26 j en C C de Peffer 26 j beiden te Waalwijk. Ingekomen P L F van de Wiel van Vught H J M Mumsen van 's-Bosch A M T Koks van Drunen J C A van der Geld van Ede A van den Broek van Schijndel 1 J H van Wijk van Helvoirt C G W Toorians van Venlo B H van Harmeien van Tilburg. Vertrokken M A van Hoof naar 's-Bosch JAC van Heesbeen naar 's-Bosch I L Liem naar Til burg J H Boons naar Tilburg W I Baltissen naar Geldrop JE van Herwijnen naar Ois- terwijk. Gemeenteraadsvergadering. Openbare vergadering van de raad der gemeente Sprang-Capel- le op heden, Maandag 30 Jan., 's avonds te half 8 ten gemeente huize. PASTOOR J. F. C. M. LOMBARTS. Op Zondag 22 Januari 1950 overleed te Escharen, na tij dig voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Ster venden, de ZeerEerw. Heer Josephus Franciscus Cornelius Maria Lombarts, pastoor te Echaren. Z.E. werd geboren te Loon- opzand op 9 Mei 1875; ontving de H. Priesterwijding op 24 Mei 1902; werd achtereenvol gens benoemd tot kapelaan te Winssen op 18 September 1903, te Kerkdriel op 23 Fe bruari 1912 en te Boekei op 22 September 1916; daarna werd Z.Z.E. benoemd tot pastoor te Biest-Houtakker op 28 Mrt. 1924 en tot pastoor te Escha ren op 3 Mei 1929. Hij ruste in vrede. Activiteiï in de Middenstand. Er zit de laatste tijd activiteit in onze Middenstand. Dat is te zien geweest op „De Schoen" 1949, dat was opnieuw te zien in de K.W.A. gedurende de St. Ni- colaas-periode n goede maand geleden, t Was weer te zien op de jaarvergadering van Donder dag j.l. in de Euphonia-zaal, waar de Middenstanders gezellig en eendrachtig vergaderden en nog eens luchtigjes het succes van de laatste actie „de K.W.A." her dachten. Pater v. Aken uit Heeswijk was er, als de inan van „Santosr om in den brede, doch practisch en zakelijk dit mooie instituut meer bekendheid te geven onder de Middenstanders. Waren velen oorspronkelijk de mening toege daan, dat „Santos" uitsluitend en alleen voor de georganiseerde Middenstanders het fonds was, dat hulp en steun verleende, wan neer een lid door de witte pest getroffen was, Pater van Aken wist de vele andere voordelen op te sommen, waarbij „Santos" hel pend en steunend naar voren treedt, zelfs, in vele gevallen, waar het uitsluitend de finantiële moeilijkheden van de leden be treft. Menige Middenstander, die meende in Santos alleen maar „een verpleegster" te zien, kreeg nu het idee, dat hier ook een ac tieve finantiële waarborg kan ge vonden worden. 't Was Donderdag niet de spe cifiek geëigende avond om een zware agenda af te werken, al stond deze dan al zwaarwichtig geannonceerd. Daarom werd de kwestie wanbetaling en een nieu we actie ter behandeling verscho ven naar de vergadering van Dinsdag a.s. in hotel W. Smit. De bestuursverkiezing vond echter wel doorgang. De aftre dende bestuursleden Jan Frede- riks en André Dekkers werden herkozen, terwijl in de vacaturen de heren G. van Boxtel en L. Schraauwers Jr. gekozen werden. Op de schouders van de heer Jan Frederiks werd opnieuw de voor hem lichte last van het voorzitter schap gelegd. Het hoofdpunt van de agenda was de „gezelligheid" en die was er en bleef er tot, te vroeg, het uur van sluiting kwam. Alles bijeen een avond, zoals er, volgens een goed begrijpend middenstander, minstens vier in een jaar moesten zijn. In een goed georganiseerde feestavond wordt vaak 't spreek woord „Eendracht maakt Macht" het beste begrepen!!! Toneel. De R.K. Gem. Toneelvereni ging „Laetitia", die het vorig sei zoen op uitstekende wijze debu teerde met de opvoering van „De Klokkengieter" van Ant. Coolen, trad Zondagavond in de zaal van de heer Jan v. Dun op met het Stropers-drama „Krates van Joh. v. hekelen. De grote koude is be slist mede oorzaak geweest, dat de zaal niet geheel uitverkocht was. Er was echter een aandach tig, zeer waarderend publiek, dat van het goede toneelwerk gepro fiteerd heeft. r In het eerste bedrijf van dit goede volkstoneel maken we ken nis met de familie, waar het stuk zich afspeelt. Door bezoek van 'n zwerver en later van de pastoor krijgen we 'n beeld, hoe zwaar dit huishouden getroffen is, deels door het noodlot, deels door het ontzettende gedrag van Wout, die er zelfs niet tegen opzag in vroeger jaren 'n onschuldig mens te doden en hiervoor een ander laat boeten. In het tweede bedrijf zien we Wout steeds dieper weg zinken, hiertoe nog aangezet door zijn slechte vrienden. 'n Samenzwering op het leven van de pastoor werd zelfs door hen op touw gezet, op het laatste moment echter verijdeld door een oude zwerver, die in z'n angst om de gruweldaden van Wout een bekentenis doet van 'n vroe gere misstap. Weer vier jaren later is „Kra tes" gestorven. Steeds meer leed komt over de familie en Wout schokt zelfs niet bij zoveel ellende, waarvan hij de oorzaak is. Laetitia beelde het werk goed uit. En spel en dictie, en grime en decor, hadden een verzorging, die toewijding en oefening ver ried. Speciaal Mej. Klijn typeerde haar rol uitstekend. 'n Goed geslaagde toneel-avond waarvan de liefhebbers geprofi teerd hebben. K. J. M. V. Dinsdag zet de K.J.M.V. haar winterprogramma voort met een avond die niemand mag missen en waarbij het van zeer groot belang is op tijd present te zijn. ten zeer bijzonder spreker zal deze avond interessant maken voor elk K.J.M.V. lid enwat voor een K.J.M.V.-er zeker van zeer groot belang is, onze oud moderator Kap. 'leunissen zal bij zijn jongens present zijn, met nog meer genodigden. Getracht zal wprden de kaar- tenverkoop voor de K.J.M.V.- revue, die loopt van 18 t.m. 20 Febr. deze avond te regelen, ter wijl tevens alles wat met deze uit voeringen in verband staat be sproken zal worden. De Handelsavondschool, die weer met nieuwe cursussen be gint komt eveneens ter sprake. Apollo. De Harmonie Apollo hield Za terdag haar statiedag. Ofschoon de koude nu juist niet tot een mu zikale wandeling aanlokte, kon dat traditionele gedeelte niet ge heel achterwege blijven, temeer waar in de Maandag j.l. gehou den ledenvergadering twee nieu we bestuursleden gekozen waren, die steeds de eer genieten bij de eerste wandeling aan huis te wor den afgehaald. Alzo verscheen Apollo in groot ornaat voor de woning van de heer P. Dekkers en Andr. Schalken, waarna een bezoek werd gebracht bij het te huis van de zusterharmonie Eu- phonia en bij het tehuis van Bel Canto. Teruggekeerd in eigen home werd de tijd met een dronk en een spel, een dansje en een voor dracht gekort, waarbij de hospes, de heer W. Smit, oudergewoonte voor een goed maal zorgde. Om de kas, die bij zulke gele genheden een sterke aderlating krijgt, te spekken, werd door de voorzitter van de harmonie, de heer J. v. Woensel een Ameri kaanse verkoop gehouden, die het verlangde resultaat opleverde. Misplaatst. Vrijdagavond meenden een tweetal jongelui hun antipathie te moeten demonstreren tegen Mej. V., die met haar wagen in de Verl. Hoofdstraat passeerde, door haar met een rijwiel tot stoppen te dwingen, om vervol gens de beide portieren van de wagen te openen en tot handtas telijkheden over te gaan. Toen Mej. V. bij de kapster Mej. K. was binnen geleid is de politie van de zaak in kennis gesteld, die rapport van het voorgevallene op maakte. Gevonden en Verloren. Bij de Groeps-commandant van de Rijkspolitie is aangifte gedaan van het verliezen van de volgen de voorwerpen: een bril in etui; een benzinedop met drie sleutel tjes; een bruin geprent lederen damesschoudertas inh. een licht beige damesportemonnaie met 5.een beige werkschort, broodtrommeltje en een blauwe hoofddoek; een geel met bruin ge ruite shawl; een zwart-lak kinder schoentje (rechter) maat 25; een lap wollen stof hoofdkleur groen en rood geruit van 2 meter lang; een doublé schakelarmband met slotje; een double op zilver scha kelarmband met zilv. slotje; een damesportemonnaie inh. 1 zilver- bon van 2.50 en 2 of 3 van 1 wisselgeld, 3 radiozegels, 21 spar- zegels; een bruinlederen hand schoen (linker); een dek van een motor-duo-zitting. Als gevonden is opgave ge daan van: een bruine acte-tas; 'n bruin-lederen dameshandschoen; een overall (van een auto geval len); een bruin lederen dames portemonnaie met inh.; een col lier; een paar groene kinderwan ten; een zilveren oorbel; een wol len want en een zwart lederen portemonnaie met inhoud. Agenda. Maandag 30 Januari 8 u. n.m. repetitie Harm. Apollo. Dinsdag 31 Jan. 7.30 u. n.m. repetitie R.K. Par. Kerkkoor St. Jan. Dinsdag 31 Jan. 8 u. n.m. le denvergadering K.J.M.V., zaal W. Smit. Dinsdag 31 Jan. 8 u. n.m. le denvergadering R.K.M.V. Café W. Smit. Woensdag 1 Febr. 8 u. n.m. rep. Harm. Kon. Muz. Gez. Eu- phonia. Woensdag 1 Febr. 8 uur n.m. Apollo-theater „Naboanga" en „Rokende Zesschieters". Toegang 14 jaar. Donderdag 2 Febr. 7.30 u. n.m. repetitie Dameskoor, 8.15 u. n.m. repetitie Gem. koor Bel Canto. OEFENWEDSTRIJD NED. ELFTAL-ZWALUWEN. Het Nederlands elftal zal op 22 Februari te Newcastle tegen het Engelse B-elftal uitkomen. De Zwaluwen zullen op 21 Februari te Gent de Rode Duivels als teg enstanders ontmoeten. De K.N.V.B. heeft daarom besloten op Woensdag 8 Februari op een nog nader aan te wijzen terrein een oefenwedstrijd te laten spelen tussen een voorlopig Nederlands elftal en De Zwaluwen. De opstelling dezer beide elfta Hen is als volgt Voorlopig Nederlands elftal: Kr aak (Storm vogels) Potharst Van der Sluis (Ajax) (B.V.V.) Van der Hoeven Terlouw De Vroet (Ajax) (Sparta) (Feijenoord) Michels Roosenburg Rijvers Clavan (Ajax) (Sneek) (NAC) (ADO) Lenstra (H'veen) Draeger (Ajax) Lakenberg Meijer Steenbergen Schrumpf (BI. Wit) (Spartaan) (Feijenoord) (SVV) Stoffelen Van der Hart Verbeek (Ajax) (Ajax) (Sparta) Smulders Huybregts (Feijenoord) (BW) Sa ris (B.V.V.) Zwaluwenelftal Reserves: Landman (Neptunus), Meertens (Willem II), Lussen- burg (NAC), Möring (Enschede) Weenink (Brabantia) en Van der Bogert (DOS). BILJARTSPORT. HAARSTEEG. KAATSHEUVEL. Persoonlijke kampioenschappen 1950. Binnenkort beginnen na een zware, doch succesvolle compe titie weer de jaarlijkse persoon lijke kampioenschappen. En of die even glorieus en spannend zul len zijn als de vooralgegane com petitie, ligt aan U zelf, heren bil jarters. De moed van en de lust naar biljarten zit er nu weer eens in (enkele uitzonderingen daar gelaten). En dat er onder de bil jarters een streven naar een titel is, is duidelijk bewezen door het systeem van de wekelijkse klasse kampioenen. De systeem is blijk baar ook ten goede aan de pres taties van de biljarters gekomen. De hoge gemiddelden bewijzen dit. Laat daarom iedere biljarter aan dit seizoen eens een waardig slot maken door in te schrijven, zodat de bekende 5 kampioenen straks en ook in latere jaren kun nen zeggen „Ik ben (was) kam pioen van de klas in 1950". Dus niet zoals in 1949 kampioen van 4 deelnemers. Iedereen be grijpt dus wat de bedoeling is „Iedere biljarter doet mee". De termijn van inschrijving eindigt 11 Februari, zowel voor biljarters als voor de „kasteleins". Het ver standigste en gemakkelijkste is dat per vereniging wordt ingeschre ven. Stel de klasseleiders niet te leur, hun voornaamste taak komt nu pastenminste als ieder een inschrijft. Heren biljarters, let dus op uw saeck. De wedstrijdleider. Biljarten. De dertiende wedstrijd die de biljartclub Juliana speelde voor haar ncderlaagtournooi, ging te gen O.O.O. uit Drunen en ein digde in een nederlaag voor bei de zestallen. De uitslagen waren: le zestal: JulianaU.O.O.: Joh. v. Halder—C. v. Riel 38—32 Th. BoelenC. Klomp 1443 H. v. d. HeijdenP. Maas 2616 W. v. d. BrandtF. v. d. Wiel 19—23 Fr. v. Liempt—M. v, Broekhoven 839 M. v. d. WielG. v. Engelen 3127 136—180 Hoogste serie Juliana H. v. d. Heijden 13; hoogste serie O.O.O. C. Klomp 10. 2e zestal: JulianaO.O.O.: B. VerreijtJ. v. Dalen 2922 J. v Bokhoven-J. Veldman 3329 W. v. d. Wiel—M. v. d. Wiel 24—22 L. VermeulenFr. v. d. Zanden 1828 W. v. RavensteinP. Elshout 17—37 C. v. HelvoirtM. Elshout 2136 142—174 Hoogste serie Juliana J. van Bokhoven 7; hoogste serie O.O.O. J. van Dalen 10. Prins Bernhard heeft een bezoek gebracht aan Saba en aan St. Eustatius. De gehele bevolking heeft de Prins per soonlijk kunnen ontmoeten. St. Eustatius telt 90 zielen. VERGADERING VAN DE K.M.H.C. WAALWIJK Zaterdag had een vergade ring plaats van de K.M.H.C. Waalwijk. Wegens afwezigheid van de voorzitter, werd de vergade ring geopend door de heer v. Dongen. Na de opening las de secretaris de notulen van de vorige vergadering voor, die goedgekeurd werden. Als pnt. 3 stond op de agenda tussen tijdse bestuursverkiezingen, waarbij de heer J. Hoffmans met algemene stemmen werd aangenomen. Het bestuur is in onderhan deling met de gemeente over het huren van nieuwe terrei nen. Als trainer zal de heer Hazenbos, leraar aan de H.B.S. alhier, de clubleden de nodige tactiek en techniek bijbrengen. Hij zal echter voor vast benoemd worden als hij in Waalwijk woont. Punt 4 was de donateursactie, waar bij de leden nog eens op het hart gedrukt werd om zoveel mogelijk donateurs te win nen, daar anders van het hu ren van meer terreinen niets kan komen. Bij de rondvraag werd namens de leden ge vraagd om uniformkousen. Na enig over en weer praten en voorstellen om de kousen te laten breien door de dames leden, die hier echter tegen m opstand kwamen, besloot het bestuur om prijsopgave te vragen. Om kwart voor negen werd de vergadering gesloten. IJ S S P O R T. Nederland heeft Zaterdag en Zondag zijn hart kunnen opha len aan de nationale ijssport. Overal werd druk gereden en er waren talrijke wedstrijden. Groot was de aantrekkings kracht van de dorpen tocht in Noord-Holland, Er waren liefst 4500 deelnemers uit alle delen des lands, ook een flink aantal uit Brabant. FARSTAD EN LIAKLEV NAAR NEDERLAND? Klaas Schenk, die op het ogen blik als leider fungeert van de Nederlandse hardrijders in Noor wegen, heeft meegedeeld dat Kees Broekman, Wim van der Voort, Anton Huiskes en Cor Heus na de Europese kampioenschappen, welke 4 en 5 Febr. te Helsinki worden gehouden, enkele wed strijden in Nederland willen rij den. Twee Noorse rijders, Reidar Liaklev en Sverre Farstad en de twee snelle Amerikanen Ken Hen ry en Johny Werket, zouden dan met de Nederlanders van Helsinki naar ons land reizen. DE RALLYE MONTE CARLO Prins van Monaco reikte prijzen uit. Prins Rainier 3 van Monaco reikte Zondag voor het paleis van liet vorstendom de prijzen uit. De volgende prijzen vielen ten deel aan Nederlandse equipes Ie prijs van Categorie 4, de Coupe Mont AeglVan der Heij den en Langestraat (Dinah Pan- hard). Barclays Bank Silver Challen ge (voor de ploeg die met een Britse wagen de beste plaats be zette) Gatsonidcs en Barendregt (Humber Super Snips). De in memoriam van Wicke- voort—Crommelin-bcker (door de Internat. Sporting Club ter her innering van mr. G. S. v. Wicke- voort-Croinmelin aangeboden aan de best geplaatste Nederlandse ploeg) Gatsonides en Baren dregt. De W.S.-wisseiprijs (aangebo den door de heren J. F. C. Wes- terhan en P. H. Smalt, aan de best geplaatste Nederlandse piotg Gatsonides en Barendregt. De Gatsonides-prijs (door M. Gatsonides beschikbaar gesteld voor de best geplaatste Neder landse dames-equipe): Mevrouw Gravin van Limburg-Stirum en Mevr. Stahl-Wytema (Ford). Challenge Anthony Noghes (wisselprijs voor de best geplaat ste deelnemer, die reeds voor de oorlog aan de Rallye deelnam dr. J. J. Sprenger van Eijk (Che vrolet) ONDERHANDELINGEN MET WESTERLING. 25 Arrestanten. De Indonesische militaire gouverneur van Bandoeng, de overste Sadikin, heeft aange boden openlijk te onderhan delen met Westerling. Wes terling zou in dergelijke on derhandelingen hebben toege stemd, mits de regering van de R.I.S. het bevel tot arres tatie van hem en zijn mannen zal intrekken en de minister president van Pasoedan, An war Trokroaminoto, in vrij heid zal stellen.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 3