DE LÏÏNGSÏHMÏ DAMPO'PASTILLES DRUNEN ELSHOUT NIEUWKUIJK VLIJMEN HEUSDEN DE CHINESE PAPEGAAI Beschermt Uw keel J O D I M E N T Onder oons gezeed. 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 3 FEBRUARI 1950 FEUILLETON Adverteren doet verkopen prijs van 7500. De verkoper had nog enkele voorwaarden gesteld en de voorz. deelde mee dat het meestal zo was gedaan. Het leek B. en W. niet onaannemelijk. Daarop nam de raad ook zonder meer het voorstel aan. 14. Mededelingen. 1. Van W. Sulsters en D. Werther, beide wonende aan de Nieuwevaart, respectieve lijk D 282 en D 281, is, onder dagtekening van 13 Januari j.l. een verzoek ingekomen om aansluiting te verkrijgen aan het electriciteitsnet. Zo als te doen gebruikelijk is, zijn terzake inlichtingen ver zocht aan de PNEM. Voorge steld werd dit stuk aan te houden tot een volgende ver gadering. 2. Bij besluit van 13 Decem ber 1949 hebben Burgemees ter en Wethouders, krachtens het raadsbesluit van 28 No vember 1949, bij de Rijks postspaarbank te Amsterdam een kasgêldlening afgesloten, groot 260.000.voor de tijd van één jaar, ingaande 16 Fe bruari 1950 tegen een rente van 1% per jaar en een provisie van Vs Ook hadden B. en W. van Ged. Staten een brief gehad naar aanleiding van het be sluit om grond beschikbaar te stellen voor de kleuter school. Ze wilden liever dat de grond in erfpacht gegeven werd aan een lichaam dat rechtspersoonlijkheid bezat. Ze vroegen hierover inlichtin gen. B. en W. wilden nu een stichting in het leven roepen, maar dan ook rekening hou den met religieuze schakerin gen. Dus zouden ook gerefor meerden hierin zitting moe ten hebben. Het schoolbestuur stond niet onsympathiek te genover het plan. Ze hadden er bezwaar tegen dat er een vertegenwoordiger van het gemeentebestuur in het co mité zitting had. Dit kon de voorz. eensdeels begrijpen, maar hij wilde ook niet dat er maar één religieuze richting in vertegenwoordigd was en de gemeente gaf toch de erf pacht. De Stichting moest daarom bestaan uit een aan tal leden van het Schoolbe stuur, de gemeente en ook ge reformeerden en neutralen. De voorz. stelde daarom voor om het genomen besluit te wijzigen, om grond in erf pacht te geven aan de Stich ting Kleuterschool. De heer Kraak wilde nog weten of die school toch voor alle richtingen was, hetgeen de voorz. bevestigde. Schorheid, Hoestprikkel De heer Oerlemans vroeg door wie het bestuur van de Stichting werd gekozen. Dit werd niet gekozen, antwoord de de voorz., maar zou in de Stichtingsacte met name ge noemd worden. De raad ging met het voorstel accoord. Dan deelde de voorz. nog mee dat er gelegenheid was om een vaste geldlening te sluiten, groot 43856 aan 314 voor 50 jaar bij de fir ma Van Staal Co. Deze le ning was nodig voor reeds ge dane uitgaven, tot nu toe al tijd van kasgeld gedaan. B. en W. stelden voor om van deze gelegenheid gebruik te ma ken. De heer de Bas vond de voorwaarden heel billijk en hij vroeg of het niet nodig of niet mogelijk was een grotere lening te sluiten, waarop de voorz. hem antwoordde dat 't al ontzettend moeilijk was ge weest om deze te krijgen. De raad ging toen zonder meer met het voorstel accoord. Aangezien de voorz. aan het eind van zijn mededelingen was gekomen en er geen vra gen waren binnengekomen, sloot hij de vergadering met gebed. HET BOSSCHE SPORTSTADION. In het uitbreidingspdan- Oost van Den Bosch werd de aanleg van een groot sport stadion geprojecteerd, voor de bouw waarvan men drie ja ren dacht nodig te hebben. Het eerste gedeelte van dit omvangrijke project werd thans uitgevoerd, waarmee een crediet van 480.080, dat de gemeenteraad destijds vo teerde, verwerkt werd. 't Tweede gedeelte, dat dit jaar zal worden uitgevoerd ten bedrage van 617.000, om vat o.a. de aanleg van een zestal tennisvelden, 5 oefen- velden voor B.V.V., verhar ding wegen en paden, beplan ting, kleedgebouwen, de aan leg van een toegangstunnel door het dijklichaam van het hoofd wedstrijdterrein. Er zal verder een proefvak voor de tribunebouw worden aange legd omdat hiermee de ge legenheid geboden wordt na dere studie te maken van de toe te passen constructie voor de definitieve tribune-acco- modatie, met de bijbehorende kleedgelegenheden. Met de bouw van het gehele sportstadion hoopt men in 1951 gereed te komen. -*r. De gemeentelijke vakschool voor Schoenmakers gaat machinaal onderricht geven. Op 1 Mei 1950 40-jarig bestaan van de school. De gemeentelijke vakschool voor schoenmakers zal in het ko mende half jaar meermalen in het teken van belangstelling komen staan. Ten eerste doordat men thans druk bezig is om de school in te richten voor onderricht ook voor de machinale methode en ten tweede omdat in Mei-Juni van dit jaar het 40-jarig bestaan van de school op grootse wijze herdacht zal worden. Voor wat betreft het herdenken van het 40-jarig bestaan van de school, vernemen wij dat voor 't organiseren van de viering reeds een comité is gevormd, waarin zitting hebben de heren L. van Drunen, C. v. Riel. M. v. Huiten en C. Rechters. Het plan bestaat om in Juni ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan der school een tentoon stelling te houden, waarop naast het werk van de leerlingen, ter opluistering ook de schoenindus trie van Drunen zal exposeren. Verder zou nog op het program ma staan een reünie van oud leerlingen. Een en ander moet nog worden uitgewerkt. Reeds lang bestond ook de be hoefte en het plan om de school zodanig in te richten dat op ma chinaal gebied kon worden onder wezen. Alvorens echter dit plan te kunnen verwezenlijken, moes ten vele moeilijkheden worden overwonnen. Een van de grootste daarvan was wel het financieren van het geheel, daar het rijk ten enenmale geen gelden beschikbaar stelde voor bovengenoemd doel, het inrichten van de school. Even zat het bestuur met de handen in het haar. Maar spoedig kwam men op een goed idee. men zou een beroep doen op de Dru- nense schoenindustrie en vragen om machines welke men kon mis sen. af te staan voor de inrichting van de school. Spontaan werd aan deze oproep gehoor gegeven en een negental machines, welke thans in de schoollokalen op aan sluiting wachten, is het resultaat van deze oproep. En zo bezit de vakschool thans, dank zij de Dru- nense fabrikanten, de volgende machines Een zolensplitmachine, een per- foreermachine. een overleder- schalmmachine, een doornaaima chine, een 2-delige lijmpers, een gecombineerde uitpoetsmachine, een 12-delige lijmpers, een hak- kenfrontpersmachine, een kanten- schrooimachine. Aan de directeur is thans op dracht gegeven de machines te laten plaatsen en aansluiten en t leerplan zodanig te wijzigen dat naast het handwerk ook in de machinale methode kan worden onderwezen. In October van dit jaar hoopt men ook met een avondschool te kunnen beginnen. Al met al kun nen wij zeggen dat men bezig is de school nieuw leven in te bla zen. Dat de fabrikanten uit onze gemeente zo spontaan hun mede werking hebben gegeven, moge voor ons een aanwijzing zijn hoe zeer zij zijn geïnteresseerd bij een goede vakschool, waar een goede vakopleiding mogelijk is en welke VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN door EARL DERR BIGGERS. 10) Een magere man in een hoog dichtgeknoopte over jas een koud uitziende man. Hij had zijn hoed diep over de ogen getrokken en droeg verder ter vermomming een donkere bril. Charlie Chan vertrok even z'n rond gezicht, uit belangstelling. De koud uitziende man liep met flinke pas de heuvel af, en Chan, vlug zijn schuilplaats ver latend, volgde op een afstand. Toen de zwartgebrilde rechts af sloeg, deed Chan het ook; dit was kinderspel voor hem. Zij kwamen aan een goedkoop hotel, op een hoek, en de man in de overjas ging naar binnen. Met een blik op zijn horloge besloot Chan zijn prooi te laten ontsnappen. Zijn gemoed was verontrust. „Zoveel kan iedere gek ervan begrijpendacht hij, „dat we een val tegemoet lopen. Maar met wijd open ogen". Weer in zijn hotelkamertje, leg de hij enkele dingen, die hij er eerst uitgehaald had, in zijn goed kope handkoffer. Bij navraag bleek, dat zijn grote koffer in het hotel was bezorgd, maar nog niet boven gebracht. Hij liet hem op bergen tot zijn terugkomst, be taalde zijn rekening, en in een grote leren stoel in de voorzaal wachtte hij geduldig, met zijn waarde er ook in de toekomst vooral gehecht zal worden aar- arbeiders die een goede opleiding hebben genoten. Feit is dat het schoolbestuur met grote voortvarendheid alles in het werk stelt om mogelijkhe den te scheppen voor onze jeugd en voor de rijpere jeugd voor een goede vakopleiding, waarvoor onze oprechte waardering. Wij hopen onze lezers in de toekomst met het oog op de ko mende viering van het 10-jarig bestaansfeest voldoende op de hoogte te kunnen houden. Jaarvergadering. Vanavond te 7.30 uur verga dering van de R.K. Fabrieksar- beidersbond St. Willibrordus, in de zaal van de heer M. v. Hui ten. Op deze vergadering zal de heer Schoormans uit Dongen een spreekbeurt houden. Alle leden worden daarom uit genodigd op deze jaarvergadering tegenwoordig te zijn. O. L. Vrouws Schüts. A.s. Zondag 6 Febr. vergade ring van O. L. Vrouwe Schuts in haar stamcafé, na de Hoogmis. Een algehele afrekening der lotenverkoop is een van de agen da-punten. Niemand verzuime dan ook de ze maandelijkse vergadering bij te wonen. Eenieder wordt aangespoord zijn laatste loten aan de man te brengen, zodat dan de trekking zo spoedig mogelijk kan plaats vinden. Feestdag O. L. Vr. Gilde. O. L. Vrouwe Gilde te Elshout hield Zaterdag 28 Januari haar feestelijke bijeenkomst in 't stam café van de Gezusters Klerks al hier. Reeds aanstonds werd er een gezellige sfeer geschapen. Met onderling gezang en declamatie werd de avond doorgebracht. De koffie met de chocoladebol len deed zich goed smaken. Ter afwisseling zorgden de gebroeders Klerks voor een lied door hen zelf gemaakt. Hierin werd op zeer duidelijke wijze gedemonstreerd wat er momenteel in de Schutse leeft. Verschillende attracties zo wel voor heren als dames waren er aan deze avond verbonden en deze attracties namen een hele tijd van de avond in beslag. Lieten de Gildebroeders zich van hun beste kant zien deze a^ond, de gildezusters deden voor de mannen niet onder. Tot slot werd een maaltijd op gediend. Hieraan was door de Gez. Klerks met hun vrouwelijke staf van bedienden de grootste zorg besteed. Aan deze maaltijd is dan ook alle eer aangedaan. Te ca. 12 uur was de sluitings tijd aangebroken en moesten de Gebr. Klerks nog eenmaal met hun lied de gezelligheid, die er de hele avond heerste, sluiten. Hierna sloot de voorzitter deze feestelijke bijeenkomst, na allen die aan deze feestdag hadden me degewerkt dank gebracht te heb ben. Pluimvee- en Konijnenfokver. De Pluimvee- en Konijnenfok vereniging Elshout en Omstreken, hield op Zaterdag 28 Jan. haar algemene jaarvergadering in de zaal van de heer M. v. Huiten. De voorzitter der vereniging de heer C. M. J. Verhoeven uit handkoffer aan zijn voeten. Precies om half elf kwam Bob Eden binnen en wenkte hem. Op straat gekomen, zag Chan een grote limousine vóór staan. „Spring er in, meneer Chan zei de jongen, zijn tas overne mend. Toen de speurder instapte, groette Alexander Eden hem uit het donker. „Zeg, dat Michael langzaam rijdt ik wil praten riep de oudere man tot zijn zoon. Bob Eden zei iets tegen de chauf feur, sprong in de auto, en weg reden zij. „Meneer Chan", zei de juwe lier, „ik ben zeer verontrust". „Hebben meer gebeurtenissen plaats gegrepen?" „Ja, beslist", antwoordde Eden. „U was vanmiddag niet in de ka mer toen ik vertelde dat ik was opgebeld vanuit een publieke te lefooncel." Hij herhaalde de bij zonderheden. „Vanavond heb ik Draycott, de chef van het Detec tive Bureau Gale geraadpleegd, waarmee ik connecties heb. Ik vroeg hem onderzoek te doen en zo mogelijk die man in de over jas, die Bob bij de haven zag, te vinden. Een uur geleden rappor teerde hij, dat hij onze vriend zon der veel moeite had ontdekt... „In het Killarney Hotel mis schien", opperde Chan, zonder vertoon van triomf. „Lieve hemel", haperde Eden, „dus u hebt hem ook ge vonden? Nu dat is verbazend... „Verbazend geluk" zei Chan. „Vergeef alstublieft onbeleefde onderbreking. Zal niet weer ge beuren". „Nu dan, Draycott heeft die kerel gevonden, en rapporteerde dat het slimme Flip is, één van de gebroeders Maydorf, een slim mer stel oplichters dan er nog Heusden opende deze vergadering op de gebruikelijke wijze en heet te allen van harte welkom. Ook sprak hij een nieuwjaarswens uit. In het kort gaf spr. een over zicht van de stand van zaken. Wat betreft het ledental zijn ver heugende feiten te constateren. Verschillende fokkers, zowel voor konijnen als voor pluimvee heb ben zich in het achter ons lig gende jaar aangesloten. En nog steeds is er gelegenheid tot on derkomst. Verder waren aan de orde de jaarverslagen van secretaris en penningmeester. Deze verslagen, die zoals gewoonlijk keurig ver zorgd waren, werden zonder op of aanmerkingen goedgekeurd. De voorzitter bracht namens de ver eniging dank aan de beide func tionarissen voor hun keurige ver slagen. Als punt twee was aan de or de: afrekening en prijsuitreiking van de in Dec. gehouden tentoon stelling. De voorzitter gaf een overzicht van het financieel be heer der tentoonstelling, dat door een 'commissie werd onderzocht en goedgekeurd. Hierna werden de prijzen uitgereikt. De aftredende bestuursleden C. Pulles, penn. en M. v. Huiten, comm., werden bij acclamatie her kozen. Vaststelling Tentoonstellingen in 1950. Als datum van aanvrage werden vastgesteld: voor de zo- mertentoonstelling 13 en 14 Aug. en voor de wintertentoonstelling 16 en 17 Dec. 1950. Twee nieuwe leden, n.l. Jos v. Venrooij uit Elshout en G. Slui- mers uit Heusden, werden aange nomen. Een mooi begin voor '50. Verschillende ingekomen stuk ken werden voor kennisgeving aangenomen. Van de rondvraag maakte de voorzitter gebruik om zijn dank te betuigen aan die leden, die in 1949 hun beste krachten hebben gegeven voor de innerlijke op bouw der vereniging. Weliswaar heeft dit centen gekost, zodat de vereniging voor een zware last zit, maar in de toekomst zal dit zeker aan de kas ten goede ko men en zullen vele uitgaven voor andere doeleinden gebruikt kun nen worden. Wat echter meer zegt, is het feit dat de vereniging momenteel in het bezit is van eigen materiaal. Daarvoor hebben deze leden hun tijd en moeite ge geven. Hiervoor dank!! *1:1 i-1 !i r' Mooi succes. Zondag j.l. heeft onze EHBO vereniging aan de gehouden wed strijd deelgenoqien, uitgeschreven door de Kath, Ned. Bond voor EHBO „St. Jan" te Hoorn, Er werd deelgenomen met een da mes- en een herenploeg in de af deling senioren. De herenploeg behaalde met het hoogste aantal punten van deze wedstrijd de ere prijs, terwijl de damespleg de 5e prijs behaalde. Temeer nog kan dit een mooi succes genoemd wor den, omdat tegen de kampioens club van Nederland moest wor den gestreden. Vee ver zekering. De Veeverzekering hield in ca fé Siegers haar jaarvergadering. De secretaris de heer Th. Moster- mans gaf een jaarverslag. Hieruit bleek o.m. dat de totale inkom sten waren van 8101.49, uitga ven 7881.46, batig slot van 220.26. Tot bestuursleden werden her kozen Joh. Siegers en J. v. d. Lee. Benoemd. De heer A. Hornman werd tot penningmeester van het Wit-Gele Kruis benoemd. ooi uit New-York is vertrokken om gezondheidsredenen. De kerel lijdt aan malaria, geloof ik, maar anders is hij in goede conditie en zeer belangstellend in onze zaken. Maar nu uw eigen verslag, me neer Chan hoe ter wereld hebt u hem gevonden?" Chan haalde de schouders op. „Een speurder, die succes heb ben", zei hij, „is heel dikwijls man wie de fortuin een glimlachend gelaat toewenden. Hedenavond koester ik mij in hartverwarmende grijns." Hij vertelde van zijn be zoek bij Chan Kee Lim, van het telefoongesprek met de woestijn vanuit Wongs porceleinwinkel, en van de man in de overjas, die hij er uit had zien komen. „Daarna heel eenvoudig hem te volgen naar hotel", besloot hij. „Nu, ik ben ongeruster dan ooit," zei Eden. „Ze hebben de huisbewaarder van Madden s ranch weggeroepen. Waarom? Ik zeg je, die zaak staat me niet erg aan." „Onzin, vader", protesteerde Bob. „Het is juist interessant". „Voor mij niet. Ik ben niets in mijn schik met de belangstelling van de Maydorfs en dan, waar is de andere? Ze zijn niet van het moderne soort oplichters, het slag dat vertrouwt op een revolver. Het zijn lui met hersens ouder wetse vogelvrijen, waar de politie respect voor heeft, omdat ze er ja renlang tegen vechten moest. Ik heb Sally Jordan opgebeld en ge probeerd het hele plan te niet te doen maar die zoon van haar zijn vingers jeuken om het geld te hebben, en hij spoort haar aan door te zetten. Wat kan ik dan doen? Als het iemand anders be trof, zou ik me zeker terugtrek ken maar Sally Jordan dat Sr haal s wedstrijden Op de gemeentelijke ijsbaan hadden grote schaatswedstrijlen plaats, Zaterdag voor de school kinderen en Zondag voor de gro teren. Begunstigd door goed schaatsweer had de exploitant de heer v. Engelen, niet te klagen, circa 1200 man publiek en rijders waren aanwezig. Nadat de geluidswagen van de fa. Burgerhof uit 's-Bosch een reclamerondrit door het dorp had gemaakt, bewees hij daarna goe de diensten tot het regelen van de wedstrijden en het spelen van menig pittig muziekplaatje. De middenstand van Vlijmen had voor een bedrag van ver over de honderd gulden aan geld en premies beschikbaar 0 gesteld, waarvoor hartelijk dank werd uit gesproken: evenzo aan het adres van het voortvarend gemeentebe stuur, aan het brandweercorps on der leiding van de heer v. Stok- kum, hoofd der gemeentewerken, aan het kranige politiecorps, dat al een week lang zijn diensten heeft bewezen en tot slot ook aan de heer Jan de Cor, die gratis zijn motorpomp beschikbaar stelde voor de bemaling. De uitslag was als volgt Jongens tot 10 jaar op de 100 M.1. Sjef de Kroon; 2. Or- sie Vismalen. Jongens van 10—14 jaar op de 100 M.: Ie pr. W. v. d. Sterren en Andr. Krieger, 15 sec.; 2e pr. Fitters en H. v. d. Linden; 3e pr. P. v. Kuijk en J. v. Dal; 4e pr. J. de Vaan, B. de Vaan, H. Kuijs, Fons v. Zon. Afvalwedstrijd le pr. H. v. d. Linden; 2e pr. W. v. d. Sterren. Meisjes van 10—14 jaar op de 100 M.: le pr. Thea v. d. Dun- gen; 2e pr. Alie Wolfs. Heren boven 17 jaar op de 100 M.: le pr. A. Versteeg, Sprang; J. A. v. Bommel, Hedikhuizen; H. Verhoeven, Herpt en G. v. J. Wiel, 11 sec.; 2e pr. J. v. Os- trom; 3e pr. G. Verhoeven uit Waalwijk: 4e pr. H. v. Oversteeg Hedikhuizen, P. de Hart idem en K. Parijs; 5e pr. M. Berkelmans, J. v. Bokhoven, H. Merkx en M. Brandse; 6e pr. K. v. Engelen; 7e pr. W. v. d. Berk, Theo v. d. Westerlaken, A. Oosterwaal, W. v. Bokhoven, A. Pijnenborg, J. Oosterwaal. Aantal deelnemers 43. Lange afstand: le pr. A. Ver steeg Sprang 1 ronde uitg.; 2e en en 3e pr. ex aequo: H. Verhoeven Herpt en G. v. d. Wiel; 5e pr. C. v. d. Ham; 6e pr. H. Parijs; 7e pr. v. Oversteeg; 8e pr. G. Verhoeven. Prijsuitreiking had plaats in ca fé Oremans naar volle tevreden heid van de deelnemers. De nummers schoon- en kunst rijden voor jongens van 14 tot 17 jaar werden door gebrek aan tijd uitgesteld tot een volgende gele genheid. Jaarvergadering Vlijmens Mannenkoor. Maandagavond hield Vlijmens Mannenkoor zijn jaarvergadering in café Joh. Peijnenborg. Na het welkomstwoord van de voorzitter drong deze aan op een korte maar zakelijke vergadering in verband met het feestelijke gedeelte van de avond. Daarna gaf de secreta ris een jaaroverzicht, waaruit o.a. bleek dat 49 repetities waren ge houden en het lid P, Boelen hier van geen enkele had verzuimd, waarvoor deze als beloning een extra prijs in ontvangst mocht ne men. Uit het verslag van de pen ningmeester bleek dat de financi ële toestand van de vereniging goed was te noemen. Hij kreeg een dankwoord van de voorzitter voor zijn zuinig beheer. Wegens bedanken van de penningmeester werd in zijn plaats benoemd de heer M. Luijben. Enkele punten werden daarna nog afgewerkt, waarna de voorzitter met 'n dank woord de vergadering sloot en men nog enkele uren gezellig bij- eenbleef, waarbij de stemmen los kwamen. Het werd een mooie avond. Uitvoering. Zondagavond gaf de toneel groep v. Lieshout uit St. Michiels gestel een uitvering in café Toon kunst van Joh. Peijnenborg. Op gevoerd werd het dramatisch to neelspel „De Ommekeer". De be langstelling was niet groot, wat jammer was voor het gebodene. Het was een boeiend stuk en ge zien het daverend applaus na elk bedrijf, leefde het publiek geheel heel mee. Over spel en spelers niets dan lof, maar het spel van de heer v. Lieshout verdient ex tra vermelding. De toneelliefheb bers van Vlijmen hebben weder om kunnen genieten. Mogelijk wordt dit nummer nogmaals op gevoerd. IJspret. Dinsdagmiddag waren de Eer waarde Fraters met de schoolkin deren op de gemeentelijke ijsbaan die door de goede zorgen van de exploitant schitterend in orde was gemaakt voor de wedstrijd van de kinderen. De Eerw. Fraters ga ven de kinderen een tractatie en voor het hardrijden waren nog extra prijzen beschikbaar bestaan de uit lauwertakken en medailles, die als herinnering bewaard kun nen worden. Het werd een harde strijd en er was volop spanning. Het ijs was nog vrij goed ondanks sneeuw en regen. Kampioenschappen Groot-Vlijmen Wanneer er Zondag nog gele genheid is, zullen er kampioens wedstrijden worden gehouden voor deelnemers uit Groot-Vlij men. Verder worden dan de af gelaste wedstrijden voor schoon- en kunstrijden voortgezet, evenals de wedstrijden voor de jeugd, die eveneens waren afgelast. Bij het doorgaan van de wedstrijden zal het er wederom spannen. Toneelvereniging „Volharding". Op de in café B. Oremans ge houden vergadering van de to neelvereniging Volharding wer den twee nieuwe leden aan het bestuur toegevoegd en wel H. de Laat als voorzitter en J. Ooster waal als secretaris. Besloten werd een stuk op te voeren dat klinkt als een klok, want het Vlijmens publiek is in dit opzicht aardig verwend en veel mooie stukken zijn de laatste weken opgevoerd. Volharding zal trachten haar goede naam hoog te houden. Vlijmens Mannenkoor. Zondag bracht Vlijmens Man nenkoor een serenade bij de heer Chr. v. Kessel, die 25 jaar onaf gebroken lid was. Na de Hoog mis trokken de zangers, met het bestuur en 't vaandel voorop naar de jubiliaris, die die dag even eens zijn 25-jarig huwelijksfeest vierde. De voorzitter feliciteerde is een oude vriendin. En zoals u vanmiddag zei, meneer Chan, er is zoiets als trouw in de wereld. Maar ik zeg dat ik jullie met de grootste tegenzin laat gaan." „Niet tobben, vader. Het wordt vast een mooie grap. Mijn hele leven heb ik al ver langd, betrokken te worden in een flinke, spannende moordzaak. Als toeschouwer dan, natuurlijk". „Waar praat je over", vroeg zijn vader. „Nu, meneer Chan is toch detective, niet waar Een speurder met vacantie. Als u ooit een detective-roman hebt gelezen, weet u, dat 'n speur der nooit zo hard werkt als in zijn vacantie. Net als een postbode, die op zijn vrije dag een wandeling maakt. Nu ko men wij allemaal. We hebben 'n groots en schitterend doel, onze millionnair, P. J. Mad den, een der beroemdste geld mannen van Amerika. Ik zeg u, met Madden loopt het niet goed af. Tien tegen één dat meneer Chan en ik die ranch binnenwandelen en hem dood vinden op het eerste tapijt het beste". „Daar moet je geen grap pen over maken", berispte Eden hem streng. „Meneer Chan, u lijkt me een man van buitengewone bekwaamheden. Kunt u raad geven t Charlie glimlachte in de donkere wagen. „Vleierij klinkt zoet in ieder oor", merkte hij op. „Ik heb, dat is waar, neiging om nederig voorstel te doen". „Doe het dan, om 's hemels wil", zei Eden. „Ik bid u, wijd een gedachte aan de toekomst. De jonge MET SCALDfS BRASKAMP N V. RIJSWIJK Z. H. Flac. 80 tabl. 75 ct. Jao, de geminteraodsver- gaodering is de leste keer ok 'n „hondse" saomenraoping van verschillende staandpun- ten gewist, Willem. D'n ene zie unnen hond es 'n gemente- belang en d'n aandere zie un nen hond es 'n gementegevaor. D'n ene die wil „De Trouwe Vriend" subsidie gaon geven en d'n aandere zegtVeur mijn part verzuipen ze van- daog allemaol nog. Zo ziede dé unnen onneuzele gemen- teraod 't soms nog nie ins kan worren over unnen onneuze- len hond. En dè heel onneu- zel huttemutje bij mekaore dè noemen ze dan es ze lang en breed over de honden uitge- praot zijn 'n Besluit van de gementeraod. Mèr in één ding moete ze toch nog prij zen. Wè dè is Wel, dè ze er de hondenbelasting op laoten. Zo ziede war. Goed veurgaon doen goed volgen. En es Lief- tinck er de vermogensbelas ting op haawt, dan toch zeker oonze gementeraod de hon denbelasting. Ik veur mijn vuul 't meste er veur dè ze iets uitveinden dè ze allebaoi derre zin krijgen. Mer zun Saolomons oordeel kunde van unne raod mee unnen inge vallen veurzitter omdè d'n burgemester dur ziekte is uit gevallen, nie direct verwaach- ten. Mee dè al is er de Haai- straot 'n heel eind op veuruit gekommen. 't Wier trouwens wel tijd ok, want es d'n dok ter die richting in moes, dan had ie al pijn in sunnen buik alleen al es ie aon de weg docht. En es ge nou moet ge- leuven wè de meensen zeggen waorom dè daor nou die je neije weg inens kwaam Mevrouw van den burgemes ter, zeggen ze, is van de zo mer daor mee d'r fiets ten onderste boven gekeukeld en 'nuur naodè ze mee durre ka potte kous en pijnleke botten thuis was gekomen, was 't er deur dè daor unne neije weg zou kommen. Mer ik zeg nog ins dè 'k 't ook mèr heb van heuren zeggen, hoor. Veur de rest zal 't bij oon- zen burgemester wel net zo zijn es overal. Want de-vr«u- wen hebben gewoonlek gin vergaodering nodig om d'r be- suit er deur te krijgen. Mer es 't daormee te winnen is dan geef 't mer deur op de Haor- steeg, want daor lopt ok un ne sloot die nou bepaold nie lekker ruikt in de zomerdag. En mee zun straot, ziede, daor zit de oorzaok van de verbetering, nog ens, volgens ze zeggen, in 'n alledaogs on- gelukske. Wè zegde daor, Wil lem Of dè ik mevrouw van d'n burgemester ok erst unne keer in dieje sloot wil laoten vallen Gin gedaachte van. Dè gun ik munne kwaoiste vijand nog nie om in de smè- righèd terechte te kommen, 't Is al erg genog es ge zu'n ding vlak veur oe deur hèt en 't is gin reclaome langs de weg in 'n gemente die bij de pinken dinkt te willen zijn. Mèr dè blijft mèr onder oons gezeed, war Willem Tot unne volgende keer. HANNES Vlijmen, Januari 1950. heer Eden en ik gaan hand aan hand gelijk broeders, naar de ranch in de woestijn. Wat zal de toeschouwer zeggen Aha, zij brengen paarlen. In dien niet, waarom komen zij samen voor sterkte „Volkomen waar", erkende Eden. „Waarom dan reizen zij aan zij ging Charlie voort. „Het is mijn nederige wenk, dat meneer Bob alleen aankomen op ranch. Antwoordend op alle vragen, zegt hij neen, hij niet paarlen brengen. Zovele donkere wolken dreigen, hij wordt gezonden door achtba re vader om te vernemen of alles wel is. Wanneer hij daar zeker van is, zal hij telegrafe ren, halssnoer moet alstublieft dadelijk worden afgezonden". „Een goed idee", zei Eden. „Ondertussen „Op ongeveer dezelfde uur", ging Chan voort, „vermoeide oude Chinees komt ranch op- strompelen, werk zoeken. Eén met kleren van opmerkelijke kaalheid, een zwerver over zand, een wat men noemt woestijnrat. Wie zou dromen dat op maag van zo iemand deze waardevolle Philimore paarlen rusten „Neen maar dat is reus achtig riep Bob geestdriftig. „Kan zijn", gaf Chan toe. „Zo wel u als oude Chinees kijken goed uit. Als alles wel is, sa men deze Madden naderen en halssnoer overhandigen. Zelfs dan hoeven anderen niets te weten". (Wordt vervolgd). hem met zijn jubileum, waarna het koor enkele prachtige num mers uitvoerde onder leiding van Mich. v. Heivoort. Na afloop dankte de heer v. Kessel voor de ze mooie hulde en hoopte dat de wens van de voorzitter, dat hij nog 25 jaar lid mocht zijn, in ver vulling zou mogen gaan. Flatgebouwen in Den Bosch. Naar wij vernemen heeft dhr. Luijben, architect alhier, hij het gemeentebestuur van 's-Bosch een verzoek ingediend tot grondaan koop onder die gemeente, om daarop flatgebouwen op te rich ten. Gemeenteraadsvergadering. Openbare vergadering van de raad dezer gemeente op 7 Febr. 1950 des nam. 8 uur. Agenda 1. Opening. 2. Vaststelling notulen verga dering 22 December 1949. 3. Mededeling ingekomen stuk ken. 4. Vaststelling reglementen van rechtstoestand secretaris, ont vanger en ambtenaar van de burgerlijken stand. 5. Brief van Ged. Staten hou dende enige aanmerkingen op de gemeentbegroting en de begroting Woningbedrijf. 6. Voorstel van B. en W. tot toekenning van 5% toeslag aan het daarvoor in aanmer king komende gemeenteper- soneel.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 6