LWYK i. KIENGSTBMT ELSHOUT Leo Lorre helpen Ridder Radbout DE CHINESE PAPEGAAI AGENDA. 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 13 FEBRUARI 1950 6 FEUILLETON Ut Sm maal wereldkampioen zou worden. De heer André Hamers dankte namens Kees de Ruij- ter en zijn familie voor alle hulde die hem deze twee da gen was gebracht. Speciaal dankte hij de heer Otten die hem biljarter had gemaakt. Het feest en de huldiging zou den hem nog lang bijblijven. Buiten de rij officiële spre kers stond de heer Bolle uit Amsterdam, die als persoon lijk vriend een enkel woord zei. Hij haalde herinneringen op en wenste Kees geluk me de namens zijn vrouw en zijn biljartvereniging in Amster dam. Dan was er nog de heer de Schepper, biljartfabrikant, die Kees for-matchballen en een nieuw laken aanbood. Tenslotte sloot de heer van Wanrooy zich aan bij de woorden van de burgemeester betreffende kampioenswed strijden en dankte Gemeente bestuur en Waalwijks Belang voor de medewerking die zij gaven. Hiermee sloot hij het officiële gedeelte van de avond. Nadien bleef men nog lang gezellig bijeen. We kunnen ons voorstellen, dat Kees de Ruijter de hulde die hem bij zijn terugkomst in Waalwijk ten deel viel, niet licht zal vergeten. Het moeten inderdaad onvergetelijke da gen voor hem zijn geweest. Tenslotte zijn wij nog in de gelegenheid een overzicht te la ten volgen, dat de verschillende stadia weergeeft van de groeien de kracht van deze kampioen. Kees de Ruijter, thans 24 jaar (volgende maand 25) debuteerde als speler van de N.B.B. op 18- jarige leeftijd in het 28ste kam pioenschap van Nederland twee de klasse groot-biljart kader 45/2, gehouden te Amsterdam in de bil jartzaal van Café Dubois en ge organiseerd door de B. V. „In- sulinde" van 10 tot en met 14 Maart 1943. Hij werd toen derde met een algemeen gemiddelde van y.35 en een serie van 104. Dit was dus seizoen 1942-43. Het volgend seizoen reeds, dus in 1943- 44 werd de Ruijter kam pioen van de 2e klas groot 45/2 te Leeuwarden met 16.38, promo veerde dus en in dat zelfde jaar werd hij kampioen van de eerste klas klein 35/2 te Amsterdam met 33.61 en zijn beroemde serie van acquit van 400 (in één beurt uit). Promoveerde in Augustus 1944 dus reeds op 19-jarige leeftijd naar de hoofdklasse 45/2 met 19.35 en een serie van 193 en bezette toen reeds de derde plaats ach ter Van de Pol en van Vliet. Is sinds 1948 ook hoofdklasser 71/2. Is recordhouder 45/1 met 100.00 hoogste gemiddelde in één partij. Diverse malen kampioen van Noord-Brabant groot-biljart. Werd dit seizoen derde in 71/2, tweede in 47/2 en Europees kam pioen 47/2, ongeslagen met 13 matchpunten, 28.57 80.00 en serie 186. Kees was altijd al een sterk speler. Maar dit jaar is zijn voor uitgang enorm geweest. Maakt meer series van 100 dan elk an dere speler. Het vorig jaar be haalde hij in 47/2 16.21, dit jaar in Helmond 24.96 en nu in St. Etiënne 28.57. Hij is vooral vooruitgegaan in moreel en veelzijdigheid; zijn be scheiden optreden heeft hem zeer populair gemaakt. Hij behoort nu tot de hoogste internationale klasse; na Bos. Dommering, Robijns, Sweering, De Leeuw en Van de Pol heeft Kees ons nu aan een internationale ti tel geholpen. De overwinning van Kees in St. Etiënne is onze 15e internationale titel. NIJVERHEIDSSCHOOL. In de laatstgehouden be stuursvergadering der Nijver heidsschool voor Waalwijk en omstreken werd besloten om met 1 April de parallelklas timmeren te openen. Voorts werden de begroting voor 1951 en de rekening over 1949 vastgesteld, zowel van dag als avondschool. De regering machtigde het bestuur tot aankoop van ver schillende machines voor de machinale schoenmakerij en voor de afdeling timmeren. De outillage der school komt steeds op hoger peil en aan alle afdelingen wordt de hoogste zorg besteed. In dit verband wijzen wij naar de oproep voor aangifte van nieuwe leerlingen voor de cursus van 1 Aprilvooral de jongens die in de schoenin dustrie gaan en de schoenfa brikanten mogen wel eens terdege overwegen, welk een groot belang er is gelegen in deze tweejarige uitstekende voorbereiding. De heren J. W. v. Heesbeen en A. v. Nijnatten werden als bestuursleden herkozen. TENTOONSTELLING „DE SCHOENINDUSTRIE'' Zoals meermalen in ons blad is aangekondigd, zal op Woensdag 15 Februari in een der lokalen der Nijverheids school de tentoonstelling ge opend worden van de door de stichting „Onderwijstentoon stellingen" te Den Haag ge organiseerde tentoonstelling „De Schoenindustrie". Deze tentoonstelling, die geheel uitgaat van bovenge noemde stichting, welke reeds verschillende belangrijke ten toonstellingen op ander ter rein, o.m. textiel, tapijtweve rij, enz. heeft daargesteld, be oogt belangstelling te wekken bij de leerlingen van lagere, v.g.l.o. en b.l.o.-scholen voor verschillende takken van in dustrie, in casu voor de schoenindustrie. Zij geeft hier modellen van schoenen, vervaardigd naar verschillende systemen, mon sters van moderne schoenen en uit oude tijden, tekeningen, plaatwerk op dit gebied, ter wijl alles deskundig zal wor den toegelicht en in 'n smaak volle brochure nader wordt behandeld en volledig met fo to's enz. wordt gestaafd. Deze tentoonstelling, die zeer belangrijk hoopt te wor den voor de jeugd, maar ook voor onderwijzers en ieder die belang stelt in deze mooie tak van bedrijf, duurt een week en is voor eenieder vrij toegankelijk. Zij wordt ge houden, zoals we zeiden, in de Nijverheidsschool, ingang En gelsestraat en zal Woensdag middag 3 uur door de burge meester, in bijzijn van het be stuur der Nijverheidsschool e.a. officieel worden geopend. Wij wensen haar een druk be zoek. In verband met deze ten toonstelling en de onlangs ge opende nieuwe Nijverheids school, zal de ouders der leer lingen dezer school gelegen heid gegeven worden op de dagen der a.s. week de school te bezoeken. Zij ontvangen daartoe een nadere uitnodi ging. PROVINCIAAL GENOOT SCHAP VAN KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN IN NOORD-BRABANT. Kring Waalwijk. Het Bestuur van het Pro vinciaal Genootschap heeft een bijeenkomst belegd van de kring Waalwijk, welke zal gehouden worden in Hotel Verwiel Donderdag 16 Febru ari 's avonds 7.45 uur, waarin o.m. op de agenda staat Voordracht met lichbeelden door J. G. Renaud uit 's-Gra- venhage over „Oude Kastelen in Brabant" Bespreking van kringbelangen Bezichtiging van oude prenten, betrekking hebbende op de plaatsen van de kring met toelichting door de Directeur van het Genoot schap. De kring Waalwijk bestaat uit de volgende plaatsen Almkerk, Andel, Drunen, Dussen, Eethen, Giessen, Go- rinchem, Heusden, Leerdam. Loon-op-zand, Nederhemert, Nieuwkuijk, Rijswijk, Sprang- Capelle, Veen, Waalwijk, Was pik, Woudrichem en Wijk. Wij betreuren het dat we derom geen rekening is ge houden met de kunstavond van Max Croiset, die op de zelfde avond in Musis door de Kunstkring wordt gehouden en die reeds weken geleden is aangekondigd en een paar malen in de „Agenda" van ons blad is vermeld. Copyright Ramad Pres* ny Met Leo en Lorre op hun schouders liepen de opgewonden mensen hel vliegveld rond, terwijl ze luidkeels brulden: „En ze hebben de eerste prjjs gewonnen!" Nu wera het Leo toch wel 'te bar en gilde: „Ik wil er af. Laat me los!" en Lorre begon van de weerom stuit zó hard te krijsen, dat ze hem van schrik loslieten. Net op tijd, want di rect was er een polilie-agent bij. d.e de beide avonturiers in bescherming nam. „Wees maar niet bang, hoor" probeerde hij de vrienden gerust te stellen, jul lie zijn welkom in Londen." Aha. zaten ze in Engeland, nou, dan waren ze toch al aardig op weg en aeze gedachte goj Leo moed. Alles zou best in orde ko men, als zs maar eerst hier weg waren. Leo trok zich clan ook van de achter hen aan hossende menigte niets meer aan. De Lor.dense bobby bracht Leo en Lorre naar een ere-tribune, waar en kele deftige heren met een grote bloc menmand klaar stonden. „Als je niets zegt" fluisterde Lorre eigenwijs door zijn snavel, krijgen wij die bloemen en ja hoor, nadat de beide heren ieder een hele tijd gesproken hadden, boden ze met een gezicht van „nou, wal zeg je er wel van?" de bloemen aan. „Ja," lorde een aardige juffrouw, jullie hebt die prijs wel verdiend, want het ts een hele prestatie om tso'n we- re'dwedslrijd te winnen." Leo wilde uitleggen dal er een vergissing in hf spel moest zijn, doch kreeg daarvoor de gelegenheid niet, want plotseling staple de juffrouw op hem toe en zei: „Dat is voor jou, lieve jongen". Lorre kreeg bijna buikpijn van het lachen, toeh hij zag hoe héérlijk Leo te pakken werd genomen. „Ja," grinnikte de papegaai hardop, zodat Leo het duidelijk kon horen, „ja, dat heeft-ie wél verdiend!" (Wordt vervolgd.) PROPAGANDA-AVON „STICHTING BLINDE N- GELEIDEFONDS VOOR WOLFSHONDEN. Het was Donderdagavond j.l. in Musis Sacrum een zaai vol jeugdige bezoekers die deze propaganda-avond bij woonden. Een kort propagandistisch woordje werd gesproken dooi en van de bestuursleden dei- Stichting, waarin de werk wijze en het doel nader werd toegelicht. Onder de pauze was er gele genheid couverten te kopen voor de te houden tombola. Hiervoor waren door verschil lende Waalwijkse firma's prij zen beschikbaar gesteld. Over enige tijd hoopt de Stichting nog in Waalwijk te komen met een documentaire film over het africhten der wolfshonden. Het cabaret-programma met als modewerkenden Paul Du- val, conferencier, Lia Martin, cabaretière en het Show or kest „The Rythm Aces" o.l.v. Berry 't Sas gaven een geestig en vlot programma ten beste. Vooral het show-orkest met de meest populaire melodieën was voor de aanwezige jeugd een ware attractie. Het was beter dan wij de laatste tijd in Waalwijk gewend waren ie zien en te horen. Jammer was dat de uitge nodigde jongelui zich niet wat minder luidruchtig wisten te gedragen vooral hun optre den tijdens de pauze was er gerlijk. ONDERLINGE VEEVERZEKERING BAARDWIJK. De onderlinge veeverzeke- ring Baardwijk hield 8 Febr. j.l. haar jaarvergadering bij dhr. P. v. d. Broek, Veldtent. De voorzitter opende de vergadering, sprak een woord van welkom en verzocht de secretaris voorlezing der no tulen der laatste algem. ver gadering, welke onveranderd werden goedgekeurd. Hierna werd door de secretaris ver slag uitgebracht over 't afge lopen verenigingsjaar, waar uit bleek dat er in het afge lopen jaar 12 stuks vee waren gestorven of opgeruimd moes ten worden. De opgeruimde dieren brachten nog 781. op. Het beginsaldo was 1097.35, het eindsaldo be droeg/ 649.Aan premie werd ontvangen 1947.34. Over het gehele jaar is maar 1 °/ou aan premie opgebracht. De vereniging telt op heden 38 leden. Op 1 Jan. 1949 wa ren 331 stuks vee in de verze kering opgenomen tegen een geschatte waarde van 153580 VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN ikA.K ma door EARL DERR BIGGERS. 14) „Ik kan er niet aan denken u uit uw werk te halen". „Kom, maak geen grapjes. Breek mijn hart niet. Mijn werk Ik ben hier bezig een flinke dagtaak tot in eeuwig heid te rekken en nu komt u binnenrollen en begint me voor de gek te houden. „Het spijt me", zei Bob. „Nu valt me in, dat ik uw plakkaat op de deur heb zien staan". Holley haalde de schouders op. „Dat was goedkoop cy nisch, geloof ik. Ik probeer er vrij van te blijven, maar soms...." Zij gingen het kantoor uit en Holley deed de deur op slot. Het verlaten, saaie straatje strekte zich aan weerszijden uit naar onbe perkte ruimte. De redacteur maakte een handbeweging naar het rustige schouwspel. „Je kunt ons allemaal hier vinden bannelingen van de wereld", zei hij. „Natuurlijk, de woestijn is groots en wij hebben haar lief maar laat een dokter eens zeggen „je kunt gaan", dan zie je ons niet meer van het stof. De da gen kunnen me zoveel niet schelen maar de nachten de koude, eenzame nach ten". „Kom, Will, zo erg is het niet", zei het meisje zacht. „Neen, zo erg is net niet", gaf hij toe. „Sedert de radio en de bioscoop er zijn, niet meer. Avond aan avond zit ik daar in dat theater, en soms, bij het Laatste Nieuws, of ook wel in een stuk, zie ik New- York weer, met automobielen, en de leeuwen op de stoep van de Bibliotheek, en vrou wen in bontmantels." Zwij gend liepen ze met hun drie- en voort over het zand. „Als je me lief hebt, Paula", zei Will Holley zacht, „dan moet je eens een achtergrond voor me zoeken in New-York en een film die daar speelt. Dan zal ik er naar kijken tot deze oude ogen blind zijn." „Ik zou het wel willen", zei het meisje, „maar het publiek in de grote steden geeft er niet om. Het wil de woestijn de wijde, open ruimte, ver van het stadslawaai." Holley knikte. „Ik weet het. Dat gevoel heeft zich in de laatste jaren door Amerika verspreid als een vreselijke epidemie. Ik moet er eens een hoofdartikel over schrijven. De Fransen hebben er een goed spreekwoord voor; Waar iemand niet is, daar is zijn hart." Het meisje stak haar hand uit. „Meneer Eden, ik ga u hier verlaten verlaten voor een goede nacht in Hotel Woestijnrand." „Maar ik zal u weerzien", zei Bob snel. „Dat moet." „Natuurlijk. Morgenochtend ben ik op de ranch bij Mad den. Ik heb die brief van hem en nu zal ik hem spreken, terwijl er op 1 Jan. 1950 340 ;tuks verzekerd waren tegen en waarde van 168870. Dc aftr. bestuursleden de heren Arn. Baijens en Adr. v; Leijden werden met algemene •,'emmen herkozen, terwijl 't alaris van de secretaris werd verhoogd met f 10. Door de voorz. werd nog mededeling gedaan omtrent het schatten •an aangekocht vee. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt, waarna de voorz. 4c vergadering sloot onder ■en woord van dank tot de -lamvrzigen voor het geani meerd verloop hiervan. CONCERT LIEDERTAFEL. Wij vestigen nogmaals de oandacht op het groot concert 'lat de Liedertafel „Oefening en Vermaak" a.s. Dinsdag in Musis Sacrum geeft met so- listischc medewerking van ïioj. Antoinette Blom en ver schillende eigen solisten. Het orogramma bevat tal van be langrijke koorwerken met soli en na de pauze tal van opera- fragmenlen. Het zal een zeer interessante avond worden, maar wij honen dat zal blij ken dat het programma niet wat al te uitgebreid genomen is. ROSSINANT. Vrijdagavond had in Hotel Verwiel de jaarvergadering plaats van de Waalwijkse rij en jachtvereniging Rossinant. De notulen der vorige verga dering en de jaarverslagen van secretaris en penning- moester werden goedgekeurd. De heer Jan Jansen te Kaats heuvel had wegens studie-re denen zijn ontslag genomen, als voorzitter, in wiens plaats bij acclamatie werd benoemd de heer mr. Flor Timmer mans, terwijl de heren Mr. Verhoeven en Jac. Gragtmans tot penningmeester en secre taris werden gekozen. Mr. Timmermans bracht hartelijk dank aan de schei dende voorzitter, de heer Jan sen, die zoveel voor dc" op richting en de bloei der vere niging heeft gedaan. Het programma voor de a.s. maanden werd vastgesteld als volgt 18 Febr. Middagrit, voorge reden door Mr. C. Verhoeven. 24 Febr. Een dressuurpro- gramma in de manege der fa milie Timmermans en samen gesteld door Mr. C. Verhoe ven. 18 Maart. Cross-country voor paren. 31 Maart Manége-avond in de manége der familie Tim mermans. 21 April uitgebreide manége avond in de manége der fa milie Timmermans. daar wil ik wat om verwed den als hij er is." „Als hij er is", herhaalde Bob in gedachten. „Goede nacht. Maar voor u heengaat, hoe vindt u runderlapjes „Verrukkelijk", lachte zij. „Ja, een was genoeg. Maar dat éne ben ik heel dankbaar". „Het was 'n heel lief lapje" zei ze. „Goedenacht". Will Holley liep door naar een oude auto, die voor het hotel stond. „Stap in", zei hij, „het is niet ver." „Een ogenblik ik moet mijn valies halen", antwoord de' Eden. Hij ging het hotel binnen en kwam even later terug met zijn koffer, die hij achterin zette. „Horatius is klaar", zei Holley. „Nu naar het Westen, jonge man." Eden stapte in en het wa gentje tufte de hoofdstraat door. „Het is erg vriendelijk van u", zei de jongen. „Het is een pretje", ant woordde Holley. „Ik ben eens gaan denken, ziet u. De oude P. J. geeft nooit een persge- sprek, maar je kunt nooit we ten mogelijk kan ik hem overhalen. Die beroemde lui zijn wel eens een beetje min der hoog als ze hier zijn. Het zou een grote pluim op mijn hoed wezen. Dan zouden ze in New-York weer eens van mij horen." „Ik zal doen wat ik kan om u te helpen", beloofde Bob. „Dat is mooi van u"\ ant woordde Holley. De flauwe, gele lichten van Eldorado werden steeds vager achter hen. Zij bestegen een ruwe weg tussen twee lage heuvels onvruchtbare, lelijke sta pels slecht gesorteerde rots- Met de aanmoediging om zoveel mogelijk de belangen der ruitervereniging te behar tigen en zich actieve leden te tonen, sloot de nieuwe voor zitter de vergadering. WEL HEEL TOEVALLIG De eerste steenlegging voor net dubbel woonhuis aan de Wilhelminastraat alhier, voor rekening van de familie Snij ders, werd voor deze familie een 4-voudige feestdag. Op diezelfde dag, 9 Februa ri, dat de kleinzoon Neal Snij ders de eerste steen legde, vierde de heer C. Snijders, Mevrouw Snijders en hun zoen alle 3 hun verjaardag De echtelieden werden n.l. op precies dezelfde dag geboren en hun zoon op dezelfde da tum. JAA RVERGADERING NED. BOND VAN CHR. FABRIEKS- EN TRANSPORTARBEIDERS. Donderdagavond 16 Febr. half 8 komt de afd. Waalwijk Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders in jaar vergadering bijeen in het ge bouw voor Chr. Belangen, Besoijensestraat. De agenda vermeldt o.a. Bestuursver kiezing, jaarverslagen pen ningmeester en secretaris. Laten de leden door trouwe opkomst bliik geven van hun belangstelling in het werk dei- Christelijke vakbeweging. OP WEG NAAR HUIS. Met het troepentransport schip „Zuiderkruis", dat 20 Februari in Rotterdam wordt verwacht, zullen uit onze om geving repatriëren Sold. F. J. P. van Delft, Put straat 60, Waalwijk. Sold. J. Koenen, Hoofdstr. 110, Kaatsheuvel. S.M.I. P. Pulles, Julianastr. 43. Kaatsheuvel. Sold. H. A. Vermeulen, 't Vaartje 50, Waspik. Het troepentransportschip „Empire Brent" wordt 24 Fe bruari in Amsterdam ver wacht en brengt Korp. H. v. Baardwijk, Westeinde 396 A, Sprang, naar het vaderland terug. VOORJAARS- EN ZOMERKLEUREN VOOR DAMESSCHOENEN Het Modecentrum voor de schoen- en lederbranche heeft een kaart samengesteld met de voorjaarskleuren voor da messchoeisel voor 1950. Deze kaart is tot stand gekomen met medewerking van de toonaangevende Nederl. Stof fen- en Confectie-industrie. De opgenomen kleuren zijn afgestemd op het algemene kleurbeeld der dameskleding, voorjaar en zomer 1950, zo dat het damesschoeisel (en ook de tassen) in de juiste harmonie of het juiste con trast met de producten der kledingindustrie aangeboden kan worden. Voor de dames zal dus in het a.s. voorjaar en de a.s. zo mer weer volop keus zijn in schoenen en tassen die bij hun overige kleding passen. A. D. VAN DER SCHANS f Vorige week is vrij plotseling Ie Andel overleden de heer A. D. v. d. Schans, die juist Zaterdag zijn 76ste verjaardag had gevierd. De heer van der Schans, gebo ren te Drongelen, was oud-burge- nieester der gemeente Andel, Gies sen en Rijswijk, lid der Prov. Sta ten van Noord-Brabant, ouderling der Ned. Herv. Gemeente, voor zitter van het schoolbestuur en bekleedde verder nog tal van an dere functies. De overledene was een voor aanstaande figuur in de A. R.- partij. De heer v. d. Schans was het oudste lid van de Prov. Staten van Noord-Brabant. BENOEMINGEN. ■iiiKieu Mgr. W. Mutsaerts, Bisschop van 's-Hertogenboscn, heeft benoemd tot Moderator-gods dienstleraar aan 't St. Odul- phus-Lyceum te Tilburg de WelEerw. heer Cl. A. B. M. Gerris, tot kapelaan te Til burg (Besterd) de WelEerw. heer Eug. J. M. van den Heu vel, tot kapelaan te Groesbeek (H.H. Cosmas en Damianus) de WelEerw. heer M. P. Frik, die kapelaan was te Hatert. Dinsdag 14 Febr. 8 u. Uitvoering Liedertafel (Musis Sacrum). Woensdag 15 Febr. Tentoonstelling „De Schoenin dustrie in een der lokalen van de Nijverheidsschool. Donderdag 16 Febr. t 8 u. Max Croiset (Kunstkring - Musis Sacrum). 7.30 u. Ouderavond Gym. ver. Kunst en Kracht (R.K. Jongens school Baardwijk). 7.30 u. Jaarvergadering Afd. Waalwijk v. d. Chr. Fabr. en Transportarb. bond in gebouw Chr. Belangen Besoijensestraat. 7.45 u. Vergadering v. d. Kring Waalwijk van het Prov. Gen. voor Kunsten en Wetenschap pen in Hotel Verwiel. Zaterdag 18, Zondag 19 (leden), Maandag 20 Febr. (publiek) s 8 u. Een Vriend komt over, (D.V.S.V. in Gildenbond). Zaterdag 25 Febr. s Verg. „Visscherslust" (Café v. Helvoirt). Donderdag 9 Maart 19.30 u. Passie-avond (Cister- ciënser College. Mariënkroon te Nieuwkuijk). K. A. J.-AGENDA. Afd. St. Jan Donderdag 16 Febr. a.s. 8 uur Ontspanningsavond. Afd. St. Clemens s Dinsdag 14 Febr. a.s. 7.30 uur Pioniersbijeenkomst. Donderdag 16 Febr. a.s. 7.30 uur Ontspanningsavond. Afd. St. Antonius i Maandag 13 Febr. a.s. 7.30 uur Pioniersbijeenkomst. Donderdag 16 Febr. 7.30 uur en Vrijdag 17 Febr. 7.30 uur Jon gerenbijeenkomst. Plaatselijke afd. t Vrijdag 17 Febr. a.s. 8 uur re petitie toneel K.A.B.-gebouw. Zeer geslaagde Oudersavond. De verkenners en welpen der St. Jansgroep te Elshout gaven voor de ouders en genodigden 'n oudersavond, die in alle opzich ten geslaagd mag heten. Onder de genodigden merkten we op de ZeerEerw. Heer Pas toor Versteeg, de gehele staf uit Waalwijk, de EAchtb. hr. W. v. Sprang, wethouder der gemeente Drunen. de WelEd. heer L. van Drunen, de Eerw. Broeders en de Eerw. Zusters van de Maria- stichting alhier. De aalmoezenier, de WelEerw. heer v. d. Berg, opende deze avond. Met genoegen constateer- blokken. „Ik probeer het", voegde de redacteur er nog bij. „Maar ik hoop dat ik meer geluk heb dan de vorige keer". „O, hebt u Madden al eens gesproken vroeg Eden met belangstelling. „Maar ééns", antwoordde Holley. „Twaalf jaar geleden, toen ik verslaggever was in New-York. Ik was er in ge slaagd binnen te komen in 'n speelhuis in de Vierenveertig ste Straat, een paar huizen van Delmonico af. Het had wel geen erg goede naam in die tijd, maar de grote P. J. Madden was er zelf, uitgedost in avondkleding, en hij wedde dat hij zijn hoofd haast ver speelde. Ze zeiden, dat hij het niet meer laten kon; als hij heel de dag op de Beurs ge dobbeld had, hing hij heel de nacht over de roulette in dat huis." „En hebt u toen geprobeerd hem te interviewen „Ja, ik was een dwaze kwa jongen, met een massa durf. Er zat toen juist iets van een spoorwegfusie in de lucht, en ik besloot hem er naar te vra gen. Dus ik naar hem toe, toen er even pauze was. Ik vertel de hem dat ik aan een dag blad werkte en verder kwam ik niet. „Eruit", brulde hij. „Je weet dat ik me niet laat intervieuwen." Holley lachte. „Dat was mijn eerste en enige ontmoeting met P. J. Madden. Het was geen veel belovend begin, maar wat ik die avond daar ginds begon nen ben, zal ik nu hier probe ren af te maken." Zij kwamen boven aan de helling, de rotsige heuvels lagen nu achter hen, en door een reuzendoorgang reden zij een nieuwe, vreemde wereld binnen. Hoog aan de hemel, tussen sterren van platina, stond een smalle maansikkel, en ver daaronder lag in het vage licht de grote, grauwe woestijn, eenzaam en geheim zinnig. HOOFDSTUK V. DE RANCH VAN MADDEN. Voorzichtig stuurde Will Holley zijn wagen de steile, met stenen bezaaide helling af. „Kalm aan, Horatius", mompelde hij. Nu waren ze op woestijngrond, de weg was nu slechts een flauw wagenspoor tussen creosote struiken. Een maal vielen hun koplichten op een konijn, rechts van de weg; het volgend ogenblik was het voor altijd verdwenen. Bob Eden zag een rij pal men achter een prikkeldraad afscheiding, en tussen de bo men, aan het eind van de op rijlaan, de gloed van een een zaam venster. „De Alfalfa ranch", ver klaarde Will Holley. „Waarom gaan er in he melsnaam hier mensen wo nen vroeg Eden. „Sommigen, omdat ze ner gens anders wonen kunnen", antwoordde de redacteur. „En dan, zie je, het is hier nog zo kwaad niet voor een rancher. Appels, citroenen, peren „Maar hoe staat het met het water (Wordt vervolgd). de spr. de aanwezigheid van de de St. Jansgroep had gedaan. Dat de staf uit Waalwijk met Elshout meeleefde, bewees de aanwezigheid op deze ouders avond. Hij sprak tenslotte de hoop uit dat men een en ander niet aan een al te critische beschouwing zou onderwerpen. Het programma dat werd gebo den, was vol afwisseling. Eerst kwamen de welpen met de aan schouwelijke voorstelling van de welpenwet en een Wachten- schouwdans. De hopman en vaandrig (de staf) gaven met de akela, bagheer en Balve der welpen een zang- nummertje „Wie was degene die de loverkens brak", een Sondèr- liedeken. „De klucht van de koe", naar een bewerking van de gelijkna mige klucht van Brederode deed de lachspieren danig in beweging komen. Een berijmde terugblik van de belevenissen in het zomer kamp Lennisheuvel te Boxtel werd gegeven door de vaandrig der verkenners Brok. Zeer in de smaak vielen de lot gevallen van de 10 kleine neger tjes, uitgebeeld door de welpen. De hopman, de heer Peters, gaf daarna een korte uiteenzetting over het doel der verkennerij. Hij deed een dringend beroep op de medewerking en steun der ouders en vooral 'n gebed voor de jeugd. Een verloting die tijdens de pauze werd gehouden, bracht de som van 100.— op. De clou van de avond was wel het kampvuur. Aan het slot dankte de Zeer Eerw. Heer Pastoor voor 't vele en goede werk dat door hen zo belangeloos wordt gedaan voor 't euwig belang van het kind en dus indirect voor de parochie. E.E.B.C.-nieuws. Op het gehouden nederlaag- tournooi van de biljartvereniging Juliana wist EEBC uit Elshout fraaie resultaten te behalen. Het eerste zestal behaalde een eerste prijs, zijnde een mooie beker. Het tweede zestal wist eveneens een eerste prijs te behalen, eveneens een fraaie beker. Een persoonlijke prestatie leverde de heer L. Kui pers, lid van EEBC, door de hoogste serie te behalen van het gehele tournooi. Hiermede wist de heer Kuipers beslag te leggen op een prachtige queu. Tenslotte wist de heer v. d. Besselaar de eerste prijs te behalen op de vo- gelpik.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2