KAATSHEUVEL L00N-0P-ZAND DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 13 FEBRUARI 1950 7 Sigarenmagazijn „De Sportwereld" AAA R.K. Werkmeestersbond. In de zaal van Euphonia ver gaderden Zaterdagavond de leden van de R.K. Werkmeestersbond, ditmaal tot aller genoegen met hunne dames. Het welkomstwoord van de voorzitter klonk alzo nog hartelijker dan gewoonlijk, daar hij in de drukke opkomst, welke hij nu mocht constateren, de aan beveling kon vastknopen ook de gewone huishoudelijke vergaderin gen drukker te bezoeken. De secretaris wilde de dames niet lang het stilzwijgen opleggen cn gal daarom een kort jaarver slag, waarin hij memoreerde de vele voorbereidingen, die de vie ring van het 25-jarig bestaan wa ren voorafgegaan, welk feest mede om de goede voorbereiding zo schitterend geslaagd is. Met een dankwoord van de voorzit ter aan de secretaris kreeg ook de penningmeester het woord, die zijn kasverslag, ondanks de feest viering met het 25-jarig bestaan nog kon doen sluiten met een klein batig slot, waarvoor hij de dank van de voorzitter en een applaus van de zaal ontving. Aan een controle-commissie werd opgedra gen de boeken en bescheiden te controleren. Het hoofdbestuurslid, de heer v. Zwieten, hield hierna een kor te bespreking over de toestand in de diverse bedrijven, die er vol gens spreker, de laatste tijd niet beter op geworden is. Hij lichtte hierbij de kwestie van het ont slagrecht nader toe, hetgeen van groot belang kan zijn in de toe komst. Hij eindigde zijn toespraak met een propagandistisch woord het vergaderingbezoek betreffen de. Na afwerking van de huis houdelijke agenda volgde het of ficieus gedeelte van de vergade ring, dat aanving met een goed verzorgde koffietafel, die hospes van Dun alle eer aandeed. Ver der was er een band, die keurige muziek ten beste gaf, die noodde tot een klein dansje. Een verlo ting als attractie toegevoegd, had aller belangstelling, zodat de eer ste jaarvergadering met de dames wel als gevolg zal hebben, dat hierop in de toekomst terug wordt gekomen. Kajotters-lustrum. De Kajotters van Kaatsheuvel- Berkdijk zijn bezig hun eerste lustrum te vieren en ze doen dat groots en waardig. Maanden van voorbereiding zijn voorafgegaan, want al is een eerste lustrum-vie ring, volgens de voorzitter van Kaatsheuvel in zijn openings woord op Zondagavond geen feit van wereldschokkende betekenis, toch heeft Kaatsheuvel de moed gehad dit feest groots op te zet ten, omdat de afdeling daar recht op heeft, want in vijf jaren is het een afdeling geworden van meer dan gewone betekenis, een afde ling die reeds ontzettend veel tot stand bracht en een der beste ge worden is van het Bisdom. (Dit waren ook de woorden van de heer Hendriks, diocesaan voorzit ter van de K.A.J.). Natuurlijk werd met de dank aan God begonnen, met een al gemene H. Communie en een So lemnele Hoogmis in de St. Jans parochie, opgedragen en geassi steerd door de aalmoezeniers der K.A.J. Het parochiaal zangkoor voerde Missa SS. Trinitatis van Hub. Cuijpers uit. Alle leden van de K.A.J. en de V.K.A.J. hadden op stoelen voor in de kerk plaats genomen. Kajotters dienden de H. Mis en met tromgeroffel en vaan- delgroet werd tijdens de Opheffing aan God hulde gebracht. Tussen 12 en 1 uur recipieerden de Kajotters in de grote Gilden bondszaal, keurig versierd en ver zorgd ingericht. Ontelbaar velen maakten van de gelegenheid ge bruik om de feestelingen hun compliment te maken en te felici teren. Ook bloemen en andere giften vertolkten de sympathie voor deze jeugdige, volkrachtige jeugdorganisatie. Om 7 uur liep de grote zaal opnieuw vol. Toen voor genodig den voor de K.A.J.-revue, die vier avonden achtereen loopt voor de K.A.B.-leden en andere belangstel lenden voor het werk van de Ka jotters. Voorzitter Stokkermans opende de avond met een spon taan woord van hartelijk welkom, waaraan hij in 't kort een uiteen zetting voegde van wat de K. A. T.-beweqing voor Kaatsheuvel in de voorbije 5 eerste jaren geweest is. Met recht mocht hij verklaren, dat hier pionierswerk verricht is en met opoffering veel bereikt is voor de jonge arbeider. De Diocesane voorzitter de heer Hendriks, die met de voorzitter van de Culturele afdeling van de Kajotters en een Hoofdbestuurslid van de Nat. Bond acte de pré- sense gaf, hield een spontane toe spraak met als motief: elke Jonqe Arbeider dichter bij Christus. Hij lichtte de moeilijkhedep toe, die de vorming van de jonqe arbei der na volbrachte schooltijd in de weg staan en die vaak leiden tot een desillussie, wanneer hij de fa briek betreedt. Hij voeqde hieraan toe, hoe Kaatsheuvel maq ge roemd worden als een plaats, waar de K.A.J. beweginq als een voorbeeld mag genoemd worden van intense activiteit met als re sultaat een afdelinq, die als voor beeld mag gesteld worden voor het gehele diocees. Hij wees hierbij op de actieve anti-bioscoop-actie in de Goede Week, op de Werkloosheidszorg in het vorige zomerseizoen, op de uitzetactie voor trouwlustige jon ge arbeiders, alle problemen, waarin Kaatsheuvel de primeur had. Hij vraagt de steun en me dewerking van de ouders om hun jongens actief lid te doen zijn van de beweging, die uitsluitend ten doel heeft de vorming van hun karakter, de dienstbaarheid aan het algemeen en de behartiging van hunne belangen. De revue, die daarop vertoond werd en waaraan medewerking werd verleend door het duo ,,Pi- Jo", het K.A.J.-orkest en diverse solisten Kajotters en Kajotsters, bracht een bonte afwisseling van muziek, zang, voordracht en de clamatie in de sfeer en de trant, zoals de Kajotters hun vereni gingsleven beleven en genieten: eenvoudig, gezond, spontaan, on bevangen. Jongensleut en jon gensgijn die gewaardeerd wordt door wie de jongensziel begrijpt en waardeert. „Wij vieren feest". Onder dit motto wordt op Dins dag en Woensdag 14 en 15 Fe bruari een revue opgevoerd door de Kajotters en Kajotsters. Voor deze beide avonden kunnen nog plaatsen worden gereserveerd en wel op Dinsdag en Woensdag van 12 tot 2 uur aan de zaal van de R.K. Gildenbond. Let op! Heel de bevolking van Kaatsheuvel krijgt kans' deze re vue te zien. Dit wil dus zeggen, dat iedereen in de gelegenheid wordt gesteld, om op bovenstaan de datums plaatsen te reserveren. Zaagt gij de revue van verle den jaar? Dan moogt ge toch ze ker deze revue niet missen! Daarom komt allen, want Uw morele steun is voor ons van onschatbare waarde. Hallo de Kets. Met de Vastenavonddagen Za terdag a.s. te beginnen, geven de K.J.M.V.-ers in de Bel Canto zaal de grote revue „Hallo, de Kets". Thans reeds zijn de aan vragen voor toegang van deze vertoning zo groot, dat de pri- mière op Zaterdag nagenoeg uit verkocht is en ook voor de Zon dag- en Maandag-uitvoering vele plaatsen besproken zijn. Van de K.J.M.V.-verenigingen uit de om trek bestaat veel belangstelling voor deze uitvoering. Sommige af delingen komen nagenoeg en bloc in Kaatsheuvel acte de présense geven. De pakkende affiches, 'n ontwerp van de heren Prins, dra gen hiertoe ongetwijfeld het hun ne bij. Agenda. Maandag 8 u. n.m. repetitie harmonie Apollo. Maandag 7 uur n.m. Revue Wij vieren Feest, Kajotters, Gil denbond. Dinsdag 7.30 u. n.m. repetitie en daarna ledenvergadering R.K. Par. Zangkoor St. Jan. Dinsdag 7 u. n.m. Revue Wij vieren Feest, Kajotters, Gilden bond. Woensdag 8 u. n.m. rep. Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 7 u. n.m. Revue Wij vieren Feest, Kajotters, Gil denbond. Woensdag 8 uur n.m. Apollo- Theater „Port Apache", toegang 14 jaar. Donderdag 7.30 u. n.m. repe titie Dameskoor Bel Canto. Donderdag 8.15 u. n.m. repe titie Gemengd koor Bel Canto. Kon. Harm. Sophia's Vereniging. Zaterdag vierde de aloude Kon. Harm. Sophia's Vereniging haar jaarlijkse statiedag. Te ongeveer 2 uur kwamen alle leden en be stuur in de harmoniezaal bijeen, "'aar de gebruikelijke vergadering plaats had. In de loop van de middag werd een muzikale rond wandeling door het dorp gemaakt bij welke gelegenheid een serena de werd gebracht bij een der le den, L. v. d. Velden, die op die dag zijn 30-jarig huwelijksfeest vierde, waarbij de jubilaris de muzikanten 'n tractatie aanbood: In de vooravond werd de leden een feestmaaltijd aangeboden en het verdere gedeelte werd door gebracht met muziek en dans. In aansluiting op deze feest avond had Zondagavond voor leden en donateurs een grote uit voering plaats, welke druk was bezocht. Een gevarieerd .pro gramma van muziekwerken werd uitgevoerd onder leiding van de eminente directeur de heer Kot ter, afgewisseld met enkele to neelwerkjes, die alle bijzonder bij de aanwezigen in de smaak vie len, terwijl gramofoonplaten van eigen muziek- en zangopnamen zeer aantrekkelijk waren. R.K. Jonge Boerenstand. Zondagavond gaf de R.K. Jon ge Boerenstand in het parochie huis voor zijn leden een toneel avond, welke zeer goed bezocht was. Opgevoerd werd het toneel spel in drie bedrijven ,,Als de sterren vallen", door A. v. d. Lugt. De regie was in handen van de heer C. v. d. Velden. Het gebotlene viel zeer in de smaak en allen keerden voldaan huis waarts. Drie brutale inbraken in écn nacht. Zaterdagmorgen ging als een lopend vuurtje door ons dorp, dat er op een drietal plaatsen was ingebroken. Waar nu precies het eerst ingebroken is, kan nog niet direct worden uitgemaakt, doch feit is, dat bij de zoollederfabriek Baeten door verbreking van een ruit in het kantoor een bureau lade werd geopend, en daar een bedrag aan geld benevens de loon zakjes welke reeds voor de Za terdag klaar lagen, werden mee genomen, terwijl later op de dag de lege zakjes in de tuin terug gevonden werden, welke onder de grond verstopt waren en door de toor van de Lederfabriek „Hol- landia" in de Kerkstraat, waar zij met een breekijzer dat in de buurt bij een smid was gestolen, de brandkast hebben geprobeerd te forceren, wat hun echter niet gelukte. Geheel met niets zijn ze niet heengegaan; zij maakten een zakje met looninhoud van een der arbeiders buit benevens deden zij zich tegoed aan de aanwezige si garen. üp al deze plaatsen werd de speurhond aan het werk ge zet, doch tot op heden is nog geen spoor van de dader(s) te vin den, terwijl het politiecorps onder commando van de heer van Uden het opsporingswerk krachtig voortzet. Restauratie kerkgebouw. De laatste tijd vielen herhaal de malen stukken van het pleis terwerk los, zo ook Zaterdag voormiddag in de rechterkruis- beuk, doch gelukkig was er op speurhond van dhr. v. d. Vijver dit moment niemand in deze kruis- uit Waalwijk werden aangewe zen. Tevens werd in het nabij gele gen schoenfabriekje van de firma W. Brands een ruit uitgebroken, en hieruit een zo goed als nieuwe fiets meegenomen. Nog niet tevreden werd nog een bezoek gebracht aan het kan- beuk aanwezig. Volgens medede ling van de pastoor in een der diensten zal binnenkort begonnen worden met de nieuwe bepleiste ring van het kerkgebouw, waar door het interieur een geheel nieuw aanzien zal krijgen, mede door de beschildering welke even eens zal volgen. schot van linksbinnen Schal ken 01. Lang pleizier hadden zij er echter niet van, want reeds 3 minuten later wist de snelle rechtsbuiten Martens v. MOC door te breken en doelman Snels te passeren. Toch bleef RWB ook hierna in de meer derheid en met mooie en snel le combinaties van de voor hoede werd het MOC doel belaagd cn het vijandelijk doei ontsnapte enkele malen op wonderbaarlijke wijze aan een doorboring, zodat men met gelijke stand 1—1 de rust inging. in ue tweede helft moesten de gasten zich meer op de ver dediging toeleggen. Na een kwartier was het MOC die de leiding wist te nemen, 21. RWB lanceerde hierna en kele gevaarlijke aanvallen, doch zonder succes. Na een half uur had de thuisclub we derom succes en bracht de stand op 31. Even hierna echter werd een RWB-aanval door rechtsbinnen Molegraaf verdiend met een goal beslo ten, 32. Door dit succes aan gemoedigd, bleven de gasten enige tijd in de aanval, doch zonder resultaat. MOC deed er nog een schepje op en in deze periode was het vooral doelman Snels met de backs, die zwaar op de proef werden cesteld. Zeven minuten voor het einde werd het 4-2 voor de gastheren en even later volgde een vijfde doelpunt, zodat het einde yan deze goed gespeelde wedstrijd kwam met de stand 52 in 't voor deel van MOC. SPRANG. DE UITSLAGEN. Zuid I BrabantiaPSV 03 HelmondiaLimburgia 21 NO ADMVV 1—0 Sitt. BoysVVV afg. Zuid II BWEindhoven afg. LongaBleijerheide 10 JulianaSp. Emma 10 TSCNAC 1—1 Maurits—Willem II 3—2 2e Klasse A Veloc—De Valk 2—2 RKC—Wilhelmina 1—1 DESK—Cone. SVD afg. RAC—Woensel 2—4 4e Klasse C RKSVA—HVCII 0—1 Vlijm. BoysN. Gedacht 70 4e Klasse D RKFSV—Heusden 3—2 R.K.C.—WILHELMINA 1—1 Onder grote belangstelling had bovenstaande ontmoeting op het RKC-Sportpark plaats. Het werd geen grootse ont moeting, daarvoor was 't spel te wild aan beide zijden. Scheidsrechter Suikerbuik hield de teugels goed strak en de 1—1 uitslag gaf de ver houding goed weer, al waren vooral tegen het einde de aan vallen van RKC gevaarlijker dan van Wilhelmina, terwijl 't vóór de rust juist andersom was. Als om goed half drie de scheidsrechter voor beginnen blaast, gaat het spel direct snel on en neer en als Stan ley na pl.m. 5 min. spelen de gehele Wilhelmina-achterhoe- de passeert en scherp voor doel plaatst, tikt Steenbeek, die in moeilijke positie stond, de bal mooi door naar de naar binnen zwenkende Jan Du- quesnoy, die de toestormende keeper geen schijn van kans gaf en met een mooie omhaal RKC de leiding bezorgde. Hierdoor kwam hij in botsing met de Bossche keeper en moest even het veld verlaten. Wilhelmina pakte nu har der aan en wist een kleine meerderheid te behalen, maar door slecht schieten gingen enkele scoringskansen verlo ren. Vijf minuten voor rust had hun linksbuiten succes toen doelman Leijtens naar de verkeerde doelpaal liep en moest toezien dat de bal in de andere hoek van 't doel ver dween. Na de rust zetten beide elftallen er alles op om het winnende doelpunt te scoren. Jan Duquesnoy, die in elke wedstrijd nog de gevaarlijk ste man voor de tegenpartij is, krijgt een opgelegde kans door mooi doorgeven van v. Steenbeek, maar zijn schot gaat precies langs de verkeer de kant van de doellat. Door de harde wind die dwars over het veld stond, gingen vele ballen uit en is het een over en weer ingooien, zodat van mooi voetbalspel niet te genieten viel. Hiervoor werd de wedstrijd ook te hard ge speeld, al moeten we dit de Wilhelmina-lui nageven, dat zij de sportiviteit niet uit het oog verloren, want toen de scheidsrechter zich vergis te en Wilhelmina ten onrech te een corner toekende, plaat ste de linksbuiten der gasten deze corner naar een RKC- speler en niet voor het doel; een sportief trekje, dat wij graag op onze sportvelden zien. Het laatste kwartier wist RKC nog een offensief in te zetten, maar de Bosschenaren wisten door stug verdedigen hun doel schoon te houden en met* gelijke stand kwam het einde van deze overigens toch spannende wedstrijd, die door de heer Suikerbuik onberis pelijk werd geleid. JULIANA-B.S.C. 2-0. In ten spannende, de moeilijke weersomstandigheden in aanmer king genomen vlotte partij voet bal behaalde de thuisclub een ver diende ove. winning. Verdiend, omdat Juliana de gehele ontmoe ting een licht overwicht had. En thousiast werd er aangepakt, we derzijdse verkenningen vonden plaats, totdat na circa 10 minu ten Geel-Zwart het eerst begon met serieuze aanvallen te lance ren. Spoedig brachten deze suc ces. Snel werd via de rechterwing de bal opgebracht, een lage har de pas doorsneed de B.S.C. ver dediging, waaruit de naar binnen gekomen H. v. Gelder hard in schoot, 1—0. Rcosendaal liet het hier niet bij zitten, ook zij brach ten enige gevaarlijke bezoeken aan van Os' heiligdom, doch of schoon aan beide zijden kansen kwamen, brak de rust met onver anderde stand aaan. Na de her vatting was het nagenoeg het zelfde spelbeeld als daarvoor. De bezoekers, die technisch de min dere waren, zaten fanatiek op de bal, bestreden elke duimbreed grond. Nadat de doelverdedigcrs om beu ten gevaarlijke situaties op te knappen hadden gehad, ont kwamen in een kort tijdsbestek de doelen ternauwernood aan door boring. Het eerst beleefde B.S.C. angstige momenten, doch vlak daarop ontstond door niet juist terugspelen een gevaarlijk ogen blik voor v. Os, waaruit tenslotte J. de Gouw, die een goede come back vierde in het Baardwijkteam. resoluut redding bracht. Met nog 7 minuten voor de boeg viel de definitieve beslissing. Een kleine weifeling van de overigens goede achterhoede der gasten bestrafte midvoor R. van Corstanje af door kalm in het doel te plaatsen. De match bleef tot het einde span nend, doch het bleef bij 2—0. M.O.C.R.W.B. 5—2. Ondanks de 5—2 nederlaag van RWB tegen de zeer ster ke 3e klasser MOC uit Ber gen op Zoom, hebben wij met genoegen in deze bekerwed strijd kunnen constateren dat RWB haar inzinking van de laatste twee wedstrijden vol komen te boven is. Dat het desondanks toch nog een royale 52 overwin ning voor MOC werd, kwam omdat in de laatste 7 min. de druk op het R.W.B.-doel zo groot was, dat de stand van 32 tot 52 kon worden op gevoerd. Vóór de rust waren het, te gen de verwachtingen in, de jongens uit Besoijen, die in hoofdzaak de toon aangaven. Met de wind in de rug trok ken zij, steeds goed combi nerend, ten aanval, maar tel kens was het de MOC-doel- man (reserve van het Ned. Jeugdelftal), die diverse scho ten op fantastische wijze uit zijn doel ranselde. De aanvallen der gastheren waren ook niet van gevaar ontbloot en vooral de rechts buiten bleek een zeer gevaar lijk schutter te zijn. Toch was het RWB, dat na een half uur spelen de leiding nam met een onhoudbaar S. D. O. Zaterdag j.l. speelde S.D.O. I uit tegen Sparta I: 2—2. S.D.O. 2 speelde een thuis wedstrijd tegen ONI uit 's-Gra- venmoer en zette hiermede haar overwinningenreeks voort. Hoe wel SDO 2 met 2 invallers speel de, waren zij de gehele wedstrijd de sterkste van het veld. Het merendeel van de wedstrijd werd op de ONI-helft gespeeld. Niet minder dan 10 maal moest de Oni-keeper de bal uit het net ha len. De Oni-lui probeerden alles om een tegenpunt te maken, maar dc SDO-achterhoede was safe en wist alle aanvallen te keren en de stand bleef 100 voor SDO. De SDO-junioren speelden thuis tegen RWB 3 en wonnen ook de ze wedstrijd, met 20. VLIJMEN. Vlijm. Boys 1Nooit Gedacht 7-0. Vlijm. Boys speelden Zondag een thuiswedstrijd tegen Nooit Gedacht uit Geffen. Vlijmen had een gemakkelijke partij en vanaf de aftrap namen zij het spel in handen en spoedig had midvoor Heesbeen succes met een goed schot, 1 0, spoedig gevolgd door een tweede doelpunt van dezelfde speler, 2—0. Nu en dan probeer de Geffen om door te breken, maar hun spel was te zwak te gen de goed spelende verdediging van de Boys. Dan ging Vlijmen weer ten aanval, de linksbuiten v. Bokhoven krijgt de bal uit een goede voorzet van v. Heivoort en vergroot de voorsprong tot 3—0. Even later maakte dezelfde spe ler er 40 van. Vlijmen nam 't nu wat kalmer op, waardoor Gef fen meer aanvallend werd, maar voor doel waren ze niet in staat te doelpunten. Aan d.e andere kant deed v. Overdijk het beter en met een goed gericht schot werd het 50. waarmede de rust aanbrak. Na de rust, met wind mee, kwam Geffen wat meer opzetten, maar doelpunten bleven uit. Na 20 minuten spelen in de tweede helft is de stand nog steeds 5—0. Rechtsbinnen v. Overdijk moet uitvallen en wordt vervangen door H. Boom, die zijn plaats in neemt. Terstond komt er meer spel in de voorhoede en spoedig is het Boom die een fraai doel punt maakt, 60. Vlijmen blijft aanvallen en dan is het H. van Overdijk die er 70 van maakt. Veel bijzonders is er niet meer te aanchouwen en dan komt het ein de van deze matige wedstrijd. De leiding was in goede handen. HOCKEY. KAATSHEUVEL. Dames DES—Oranje-Zwart III 1-0. Heien DES I-Forward II 6-3. DES II-Waalwijk II 1-2. De dames speelden gisteren haar op een na laatste competi tiewedstrijd tegen het Eindhoven- se Oranje-Zwart en de overwin ning die zij behaalden, was meer verdiend dan de uitslag doet ver moeden. Om half drie werd begonnen en al direct komen de beide doe len beurtelings in gevaar. Als de gastvrouwen het initiatief in han den nemen, wordt midden in de eerste helft hét enige doelpunt door de rechtsbinnen gescoord. Het overwicht der Kaatsheuvelse dames blijft aanhouden, maar tel kens weet de Eindhovense verde diging ter elfder ure redding te brengen. Na rust gaat de aanvalsliric der thuisclub weer direct tot de aanval over. Met kunst cn vlieg werk worden doelpunten voorko men en ook de vele strafcorners die DES te nemen krijgt, leveren geen succes op. Wat anders een der sterkste kanten is van het Kaatsheuvelse dameselftal, straf corners nemen, is gisteren mee van de zwakste geweest. Wan neer dan na de aanvallen die de gasten tegen het einde nog onder nemen, voor de laatste maal het fluitje weerklinkt, kunnen de da mes een benauwde, maar alles zins verdiende overwinning de hare noemen. Het eerste he cnelftal speelde eveneens thuis cn stond tegen over de hekkensluiter Forward 2. Hoewel de heren van DES met twee reserves in het veld kwa men, maakte men met de tegen stander ko te metten cn stuurde hem met een 6—3 nederlaag naar huis. Het eerste doelpunt kwam na ongeveer 5 minuten spelen van de stick van de midvoor. Het tweede staaltje van de doelpun- tenhonger presenteerde de links binnen. na welke stand Fo ward vrij onverwacht het eerste tegen punt scoorde. De aanvalslinie der thuisclub ging hierop weer alles op de aanval instellen, wat tot gevolg had, dat de rust kon wor den ingegaan met een stand van 4—1. Na de thee gaat DES weer in het offensief en 't is de rechts half die zijn kans schoon ziet om de voorsprong te vergroten en 5-1 laat noteren. Forward II is ook nog niet uitgepraat en scoort uit een strafcorner een doelpunt van het beste soort, 52. Een kwar tier voor het einde doelpunt For ward voor de derde maal en de gasten antwoorden hierop onmid dellijk met het derde doelpunt van de linksbinnen. 63. Met deze stand komt het einde. Intussen is gisteren ook t kam pioenschap gevallen in de afde ling van he eerste herenelftal Het Oisterwijkse HOCO won in Breda van haar enige overgeble ven concurrent PLISH II met 3-1 en behaalde daarmee het kampi oenschap der lie kl. A. A.s. Zondag staat er slechts één wedstrijd op het programma, n.l. DES II—Forward III. TWEEMAAL KEES. In „Elseviers Weekblad' schrijft H. J. Looman in zijn „Sportcom- mentaar" o.m. 't volgende Tweemaal Kees. Op precies dezelfde dag, waar op Kees Broekman in het tour- nooi om het Europese schaatsen- kampioenschap de Nederlandse sportwereld een teleurstelling be reidde, zegevierde een andere Kees in een ander Europees kam- pioenschap:nl. Kees de Ruijter, die in het Franse stadje St. Etienne Europees biljart-kampioen cadre 47/2 werd. Het merkwaardige is, dat de Kees die verloor iets kan leren van de Kees die won, hoe zeer ook de aard van de sport die zij beoefenen, uiteen loopt. Broek man kan namelijk van De Ruijter leren hoeveel geduld het soms vergt, eer men een waarlijk groot sportsucces kan behalen. Evenals Kees Broekman heeft Kees de Ruijter, die eens als „wonderkind" op het biljart zijn sportloopbaan begon, heel wat moeten aanhoren over de gespannen verwachtingen die men bezat, omtrent zijn toe komst 'als wedstrijd-speler. Eigen lijk zag men in hem, toen hij nog in een kort broekje rondstapte, „de" grote kampioen van de toe komst. Maar zo snel is Kees de Ruyter niet gestegen naar de he melhoge dreven, die voor hem schenen te zijn weggelegd. Hij is trede voor trede naar boven moe ten klauteren, voordat hij nu ein delijk iets bereikte, dat zijn be wonderaars reeds jaren geleden voor hem droomden. WIELERSPORT. SCHULTE—PETERS WINNEN IN DE LAATSTE UREN DE GENTSE ZESDAAGSE. slaagd genoemd worden. Uitslagen: 5 km. Fitters, Was pik; Rasenberg, Terheijden; Lo de wikus, R'veer. 3 km. Vermijmeren, Terheijden; Fitters, Waspik; v. Ginneken, Oosterhout. 1 km. sprint, Janssen, Made. Amateurs: 5 km. v. Steijn, Geer- truidenberg; van Groezen, Oos terhout. 3 km. v. Steijn, Geertruiden- berg; v. Groezen, Oosterhout. BILJARTSPORT. HAARSTEEG. De officiële uitslagen van het nederlaagtournooi, georganiseerd door de biljartclub Juliana ter ge legenheid van haar 25-jarig be staan, luiden als volgt le zestallen: le prijs beker café Gez. Klerks Elshout, 124 car.; 2e pr, lauwer krans café v. Schijndel, Helvoirt, 122 car.; 3e prijs lauwertak café v. d. Geld, Drunen, 118 car. 2e zestallen 1: le pr. beker café Gez. Kl%ks. Elshout, 61 car.; 2e pr. lauwer krans, café v. Eggelen, Vlijmen. 41 car.; 3e pr. lauwertak café Noten, Heusden, 39 car. Extra prijs voor de hoogste se rie L. Kuipers uit Elshout met 19 car. De eindstand: 1. Café Klerks, Elshout, 124 car.; 2, café van Schijndel, Helvoirt. 122 car.; 3. café v. d. Geld, Drunen, 118 car.; 4. café Leijten Heusden, 112 car.; 5. café v. Eggelen. Vlijmen 64 car.; 6. café Nofen, Heusden, 46 car.; 7. café Elshout, Drunen. 44 car.; 8. café Boom, Vlijmen. 20 car.; 9. café Klerx. Drunen, 18 car. De overige 10 wedstrijden werden door de organiserende vereniging gewonnen wat 'n mooi resultaat mag worden genoemd. Eindstand 2e zestallen 1. café Klerks, Elshout, 61 car 2. café v. Eqqelen, Vlijmen. 41 car.; 3. café Noten, Heusden. 39 car.; 4. café Klerx Drunen, 32 ca-.; 5. ca- PALADIJN - BRANDMEESTER LA PAZ - ABONNÉ Super standaardmerken in de prijsklasse van 12 t.m. 60 cent Hoak Antonluiplaln 47 T.UI. 424 WAALWIJK De laatste uren van de zes daagse te Gent brachten spannen de strijd met voortdurende wisse lingen in de positie. Na de sprints van 3 uur gingen SchultePeters alleen aan kop met een ronde voorsprong, om 5 uur lagen ze met twee ronden achterstand op de 10e plaats en ora 7 uur waren ze nog 9e doch met drie ronden achterstand op het leidend kop pel de KuysscherAdriaenssens. In de laatst uren ontketenden SchultePeters en Naeyevan Steenbergen felle jachten, met het gevolg dat het Nederlandse en het Belgische koppel om kwart voor negen een ronde voorsprong had den genomen. In de laatste 13 sprints weerden onze landgenoten zich geducht; zij wonnen er 6 van en verwierven zodoende de kleine puntenvoor- sprong die hun de eerste plaats in het eindklassement bezorgde voor Naeyevan Steenbergen. Het eindklassement luidt: 1 SchultePeters (Nederland) afstand in 145 uur 3.357 km, 233 pnt.; 2 Naeyevan Steenbergen (België) 227 pnt.; op 1 ronde 3 BruneelBruyland (België) 348 punten. RAAMSDONKSVEER. De Wielersupportersclub Em- lowe, gaf op 4 Febr. in café Boe laars een home-trainingswedstrijd. Deze werd zeer druk bezocht en het geheel mag ten zeerste ge- fé Elshout, Drunen 32 car.; 6 ca fé v. Schijndel, Helvoirt, 14 car.; 7 café v. d. Geld, Drunen 10 car. Eindstand barakconcours le pr. Jan v. Schijndel, Hel voirt 215 pnt.; 2e pr. Leo van Schijndel, Helvoirt, 214 pnt.: 3e pr. B. v. Lamoen, Vlijmen, 205 pnt.; 4e pr. J. Schraven, 's-Bosch 200 pnt.; 5e pr. H. Kuis, Herpt, 193 pnt.; 6. H. v. d. Heijden, Haarsteeg 187 pnt. Eindstand vogelpik 1. J. v. d. Besselaar, Elshout, 42 pnt.; 2. Joh. v. Halder, Haar steeg, 40 pnt.; 3. J. Grevenbroek Herpt 40 pnt.; 4. B. Verreijt, Haarsteeg 39 pnt. VLIJMEN. Postduivenver. De Zwaluw. Zaterdagavond 7 uur werd in café B. Oremans de maandverga dering gehouden. De opkomst was groot. Het was te zien dat er weer meer bedrijvigheid was on der de leden, met het oog op het komend vliegseizoen. De ringen 1950 werden uitgereikt, evenals de Kampioens-diploma's en vlieg bewijzen. Drie donateurs en twee nieuwe leden werden met alge mene stemmen aangenomen. Er werd gesproken over verzending in verband met de bekendmaking in de pers en voor de radio over de pluimveeziekte in België. Laat ons hopen dat hierin spoedig ver andering komt, daar anders deze mooie vluchten komen te vervul len. Het reglement werd herzien en hierin werd opgenomen dat men geen lid mag zijn van een tweede vereniging. Alle leden na men er genoegen mee. De rond vraag bracht weinig nieuws en met een dankwoord voor de op komst werd de gezellige vergade ring gesloten. KRUISBOOGSPORT VLIJMEN. Nederlaagtournooi Rozcknopje. Zaterdagavond werd in café H. Boom het nederlaagtournooi voortgezet. Rozenjacht alhier was op bezoek en heeft zich duchtig geweerd en Rozeknopje 'n grote nederlaag toegebracht. Rozenknopje A 65 pnt.. Rozen- jacht A 83 pnt. Rozenknopje B 1 57 punten, Rozenjacht B 1 73 punten. Rozenknopje B 2 51 punten, Rozenjacht B 2 77 punten. Rozenknopje B III 67 punten, Rozenjacht B III 64 punten. Voor de extra beker behaalde Rozenjacht 64 punten. Op perso neel A werd het hoogste aantal nunten (25) behaald door C. v. d. Meijden, A. v. Vugt 23 en M. A. de Laat 23. Op personeel B be haalden W. v. d. Wiel, L. Ore mans, Jan Lammers en H. van Beiinen allen 22 pnt. Er was flinke belangstelling.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 7