ELSHOÜT Uitslag Statenkieskring Heusden. DRUNEN HEUSDEN VLIJMEN HAARSTEEG SPRANG RAAMSDONKSVEER GEERTRUIDENBERG P.duünv&a 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 27 FEBRUARI 1950 a u 26 25 110 255 168 152 84 121 0 s o 6 26 62 155 129 75 29 100 582 4 9 17 43 39 41 16 26 195 194 65 39 77 236 557 429 337 151 283 2109 703 81 36 46 242 468 113 36 478 1500 114 36 22 89 294 97 25 307 984 5 35 10 6 36 161 120 23 125 516 500 328 172 O) a> 51 12 10 30 132 72 17 102 a a X 61 285 52 87 322 107 58 282 1254 418 3 1 6 69 84 77 7 5 252 84 15 20 19 33 107 76 46 14 330 110 o a B 16 17 27 40 101 61 50 15 327 109 5 3 36 45 11 9 26 135 45 De volgorde der candidaten is dus: 1. A. A. P. Kamp, Drunen. 2. A. D. C. Snels, Drunen. 3. J. W. v. Heesbeen, Waalwijk. 4. Drs. P. C. J. v. Loon, Waalwijk. 5. A. v. Dongen, Waspik. 6. A. v. Delft, Heusden. 7. A. C. Meijs, Waalwijk. 8. W. P. C. Eibers, Waalwijk. In totaal zijn slechts 2710 stemmen in de afdeinzen der K.V P uitgebracht, zodat dus 2710 katholieke kiezers van 't district Heusden de candidatenlijst van deze parti] samenstellen Ondertussen krijgt Drunen twee zetels, Waalwijk verliest z'n zetel, terwijl de katholieken 3 zetels zouden kunnen bezetten, wat bij een grote krachtsinspanning en gedisciplineerd stemmen bij de officiële stemming nog wel eens meer is gelukt. Het ware voor 't industrieele aspect der Staten wel gewenst, temeer nu ook de heer Laurent Jansen te Tilburg, die 22 jaren in de Staten zitting had, aldaar is gewipt. Dank zij de vriendelijke medewerking van de redactie van „Het Huisgezin' konden wij reeds Zondagavond bovenstaande ge detailleerde uitslag samenstellen. DE INPOLDERING VAN DE BIESBOSCH. Bij de dezer dagen door de Rijkswaterstaat gehouden aanbesteding voor het aan leggen van een dijk over de Hamplaat en de Koekoekpol der onder de gemeente Drim- melen was laagste inschrijf - ster de N.V. Zand-Transpport- Mij. te 's-Hertogenbosch voor 523.000. Deze werken maken deel uit van de inpoldering van de Biesbosch en worden met Marshall-hulp gefinancierd. Genoemde Maatsch.ij heeft ook in 1948 aangelegd de dijk over de Schuddebeurspolder te Lage-Zwaluwe, eveneens behorende tot de Biesbosch- werken. Binnenkort zal de aanbe steding geschieden voor het aanleggen van de dijk lopen de van de Moerdijkbrug tot aan de gemeente Moerdijk. ZES INDUSTRIEHALLEN AANBESTEED. Het architecten- en inge nieursbureau K. C. Suyling en Zonen te 's-Hertogenbosch en het architecten- en inge nieursbureau Ir. W. v. Tijen en H. Maaskant te Rotterdam hebben aanbesteed het bou wen van zes werkhallen voor rekening van de stichting 's-Hertogenbossche industrie gebouwen 1946 te 's-Herto genbosch. Hoogste inschrijver was de firma Verhoeven te Eindhoven met 463.000, laag ste de Gebr. Struycken te Til burg met 389.200. VOORLOPIGE SURSEANCE VAN BETALING. Bij beschikking der Recht bank te Breda werd aan de Naamloze Vennootschap Pay- mans' Schoenfabrieken N.V., te Oisterwijk, voorlopig sur séance van betaling verleend met benoeming tot bewind voerder van Mr. J. H. Jacobs, advocaat en procureur, te Til burg. WIELERWEDSTRIJDEN 1950. Naar van Gedeputeerde Sta ten van Noord-Brabant ver nomen wordt, behoren aan vragen om vergunning voor 't houden in het jaar 1950 van wielerwedstrijden op de weg, uiterlijk 25 Maart a.s. bij hen te zijn ingediend, met ver melding van de data waarop men de wedstrijden wenst te houden. Aan de hand van deze aan vragen en van gegevens van centrale wielren-instanties zullen Ged. Staten voor 1950 een rooster van te houden wedstrijden samenstellen. Hierop zal een beperkter aantal wedstrijden worden ge plaatst dan in 1949 is gehou den. Aanvragen om vergunning die na 25 Maart a.s. inkomen, zullen door hen niet in be handeling worden genomen. Weer thuis. Na enkele jaren tropendiensl keerde met het troepenschip Pas teur naar Holland terug onze dorpsgenoot Th. van Son. Zater dagmiddag arriveerde van Son in Drunen. Door familie, vrienden en kennissen en speciaal door de buurtbewoners werd v. Son har telijk ontvangen en werden har telijke welkomstwoorden gespro ken en Thuisfront was ook pre sent. Vergadering E.E.O. De Pluimvee en Konijnenfok- vereniging Elshout en Omstreken hield Zaterdag een algemene le denvergadering in de zaal van café M. van Huiten. Aan de orde was benoeming hulptatoijeerder. De voorzitter lichtte toe dat de vorige hulp geschreven was of hij desgevraagd een herbenoeming zou willen aanvaarden. Geen bericht is hier echter over ontvangen, zo dat mag worden aangenomen dat hij hier geen prijs meer op stelt. Op grond daarvan werd voorge steld een andere te benoemen. Hiervoor werd de heer W. v. Wijk benoemd. De eerste dag zal zijn op Dinsdag 7 Maart om 7 u. Besloten werd om de tatoueer- kosten op 10 cent te brengen. Een verslag werd uitgebracht over de te Den Bosch gehouden vergadering. Het voornaamste punt was te komen tot een geza menlijke tentoonstelling. Dit is in een vergevorderd stadium. Op de vergadering te Tilburg komt aan de orde de Prov. club en Nat. tentoonstellingsdata, zodat men dan geen last meer behoeft te ondervinden dat op één dag op twee of meer plaatsen tentoon stelling zal zijn. Hierna kwam een voorstel aan de orde om de contributie te ver hogen tot 10 cent per week en een voorstel op 50 cent per maand. De voorzitter stelde voor dit punt tot de volgende vergadering aan te houden, wat werd goedge vonden. Besproken werd om voortaan bij een tentoonstelling het regle ment strikt te handhaven en de gelden te doen betalen vóór de dieren worden ingekooid. Hieraan zal stipt de hand worden gehou den. Repatriëring. Zaterdag 25 Febr. kwam onze dorpsgenoot de militair Joh. Brok uit de Wolfshoek vanuit Indone sië naar zijn vaderland terug, al waar hem een hartelijke ontvangst werd bereid. De ouderlijke woning was voor deze ontvangst feestelijk versierd. De zangvereniging bracht hem een zanghulde; de heer van Wezel sprak enige hartelijke wel komstwoorden. Namens de buurtcommissie sprak de heer W. van Sprang, wethou der, hartelijke woorden, alsook de Edelachtbare Heer Snels, Burge meester der gemeente. Militair Brok dankte allen voor de prettige en allerhartelijkste ontvangst hem bereid en voor het aangeboden cadeau. De Kerkelijke Fanfare bracht Zondag een serenade, waarbij bij monde van de heer D. van den Brink hartelijke welkomstwoor den werden gesproken. Missieten toonstelling In verband met de grote Mis sietentoonstelling, die vanaf 29 April tot 7 Mei in samenwerking van de dekenaten Waalwijk en Heusden zal worden gehouden, werd er op 17 Februari j.l. een vergadering gehouden te Heus- c'en. De opkomst der genodigden was zeer goed te noemen. Af wezig warenMevr. C. v. d. Heijden en Mej. C. v. d. Pol. De vergadering werd geopend door de Weleerw. heer J. Barten. welke 'n welkomstwoord uitsprak en daarna overging tot 't uiteen zetten van het doel van deze Missietentoonsteliing. In 't alge meen moet de Missiewcek zich tot doel stellende belangstel ling en liefde van de Katholieken voor 't Missiewerk op te wekken en te versterken. In 't bijzonder echter de Katholieken er op te wijzen, dat volgens verlangen van de Paus allen zich moeten aansluiten bij de Pauselijke Mis siegenootschappen. Hier weidde spreker even uit over 't grote gemis van 't Sint Petrus Liefde werk in Heusden. En hij sprak 't als een vurige wens uit, dat ook dat Genootschap zijn ingang zou mogen vinden bij de bewoners van Heusden. Daarna werd over gegaan tot 't kiezen van een Ac tie-comité, dat de belangen van Heusden cp zich zou nemen. Het bestuur werd als volgt samenge steld Mevr. M. v. Delft, voor zitster; M. Brouwerse, secr.; J. Klaren, penningmeester; leden Zr. Josephine en J. v. d. Broek (schooljeugd); Mevr. J. v. Bladel en J. v. Laarhoven (midden stand); de dames St. Crijns (at- tr.)Netty v. Bokhoven (buffel), C. de Moll (loterij), Tr. v. Leat (Voortpl.) en de heer A. Tim mermans (Jeugdbeweging). Na deze plechtigheid werd dhr. A. v. Stokkum intussen gear riveerd secretaris van 't dage lijks bestuur te Waalwijk, van harte welkom geheten door de Wel Eer w. heer Barten en al spoedig werd hem t woord ver leend. Op een prettige en aange name wijze zette hij uiteen welke de eigenlijke taak was, die Heus den innam in 't grote raam van de Missietentoonstelling. Niet al leen door de volwassenen, maar zelfs door de jeugd kon er mee gewerkt worden aan 't welslagen van deze tentoonstelling. Later zal hierop nog teruggekomen v.orden. Plannen bestaan er om de tentoonstelling één dag open te stellen uitsluitend voor de be volking van Heusden, zelfs zo dat dat het personeel die dag zal be staan uit Heusdense jongeren. Tot slot sprak de WelEerw. heer Barten een dankwoord uit voor de interesante uiteenzetting door spreker gegeven en hij sprak de wens uit dat Heusden een waardig vertegenwoordiger zou zijn tot 't welslagen van dit groots en prachtig opgezette werk. Na de gebruikelijke sluiting keerden alle leden welgemoed naar huis om zich vol enthousi asme te gaan geven aan deze mooie taak. 1 Lezer, werkt ook u mee. Wij vertrouwen op u. Laat Heusden niet achter blijven. Wij houden u geregeld op de hoogte met de plannen en vorderingen. Groslijststemming. Bij de Zondag gehouden gros lijststemming werden in Heusden uitgebracht 96 stemmen, n.l. A. v. Delft 23; M. v. Dongen 7; W. L. Eibers 2; J. v. Heesbeen 5; H. Kamp 25; v. Loon 25; A. Meijs 9; A. Snels 11. Gerepatrieerd. Zaterdag arriveerde in Heus den de soldaat A. de Bruin na een verblijf van ruim 2 jaar in Indonesië. De buurtbewoners had den voor een ereboog voor de Gisteren zijn door de plaatselijke afdelingen van de Katholieke Volkspartij de stemmingen gehouden over de candidaten voorkomende op de verzamellijst voor de verkiezing van leden voor de Provinciale Staten van Noord- Brabant in de kieskring Heusden. De opkomst der K.V P.-leden was zeer matig. Er werden in de gehele Sta tenkieskring Heusden slechts 2710 geldige stemmen uitgebracht. DELFT, A. van, Heusden DONGEN. M. van, Waspik ELBERS, W. P. C., Waalwijk HEESBEEN, J. W. van. Waalwijk KAMP, A. A. P., Drunen LOON, Drs. P. C. J. v.( Waalwijk MEIJS. A. G., Waalwijk SNELS, A. D. C., Drunen Geldige stemmen W A A L W IJ K 3 H a 0) 951 317 3 fl O a 3 7 47 104 93 69 22 36 G 6 a> 3 O u -i f- H 381 127 fl v a 3 u Q 3 O A m M fl X fl 0) X 426 142 fl a> T3 3 4) X 23 7 2 5 25 14 9 11 96 32 h 53 23 13 59 19 4 30 201 67 o Hl woning gezorgd, terwijl het rood- wit-blauw vrolijk wapperde in de wind. Velen kwamen de thuisko mer feliciteren, o.a. Burgemeester v. Delft. Prot .Thuisfront, Niwin en vele particulieren. Des avonds bracht de Heusdense fanfare een serenade, waarbij haar voorzitter de heer A. Bax woorden van wel kom sprak. Namens de buurt Wijksestraat—- Vismarkt werd n cadeau overhandigd. Onderscheiding. Aan de nabestaanden van de in Indonesië overleden soldaat C. Verhoeven werd door burgemees ter v. Delft posthuum de medaille voor ,,Orde en vrede uitgereikt. Terugkomst uit Indië. Zaterdag arriveerde soldaat Ha gen, Heistraat, na een verblijf van ruim drie jaar in Indië, weer in zijn woonplaats. De buurt had een prachtige versiering aan gebracht en 's avonds werd door de buurt een hulde gebracht. En kele welkomstliederen werden ge zongen, waarna door de voorzit ter een welkomstrede werd uitge sproken en een nieuw rijwiel na mens de buurt werd overhandigd. Soldaat Hagen dankte voor deze grootse ontvangst, voor de prach tige versiering en het rijwiel. Zo'n hulde had hij niet durven ver wachten. Daarna dankte een broer namens zijn ouders, kinderen en familie voor de grootse hulde en dankte allen voor de medewer king en de bijdrage voor 't mooie cadeau. Nadat heel de buurt per soonlijk soldaat Hagen gefelici teerd had met zijn behouden thuis komst, gingen allen naar café Dekkers, waar nog enkele uren gezellig werd doorgebracht. Verder kwamen gelukwensen binnen van Heren Geestelijken, Kath. Thuisfront, Mevr. v. Hout, kortom heel Vlijmen toonde be langstelling. Vergadering Veehouders. Vrijdagavond kwamen de vee houders in vergadering bijeen in café H. Boom. Wegens opzeg ging van de stierenhouderij bij A. Boom, moest een nieuwe stalling komen. Daar niemand er interesse voor had, was er geen andere op lossing dan de moderne methode de K.-I. Hierover werd een stem ming gehouden; van de 104 aan wezigen waren er tenslotte 99 voor K. I. en 5 voor de oude me thode. Thans is Vlijmen bij Dru nen aangesloten. In het dorp ko men 5 bussen waar kennis kan worden gegeven; met 1 Maart gaat de KJ. in werking. Jonge Boerenstand. Dinsdagavond zal in het Patro naat een sociale cursus worden gehouden voor de leden van de jonge boerenstand. Allen worden zeker verwacht. Postdurvenver. De Zwaluw. Zaterdag 4 Maart a.s. zal in café B. Oreraans de maandver gadering worden gehouden. Deze zeer belangrijke vergadering met het oog op het aanstaande vlieg- seizoen, uitreiking van ringen en verdere belangrijke punten, zal zeker druk bezocht worden. Rozen jacht. Zondagavond 5 Maart vergade ring in café A. van Vugt. De a.s, concoursen staan voor de deur en verdere besprekingen. Opkomst gewenst. Rozenknopje. Zaterdag 4 Maart wordt het nederlaagconcours voortgezet in café H. Boom. Kruisboogliefheb bers allen present, een spannende avond staat te wachten. Voetbal. Vlijmens Boys I—OSC I Or- then afgelast. Jaarvergadering Jongveeverzekering. In café J. Siegers hield de jong veeverzekering zijn algemene jaar vergadering. Door ziekte van de secretaris werd diens taak waar genomen door de heer Jac. Pul les. De te behandelen punten werden vlot afgewerkt, de notu len der vorige vergadering wer den onveranderd goedgekeuid. Uit het financieel verslag bleek dat er een batig saldo aanwezig was van 1623.28. Inplaats van J. v. Son werd tot nieuw bestuurslid benoemd A. v. Veluw, terwijl P. v. d. Brandt Th.z. inplaats van Jac. Pulles werd gekozen als schatter. De af tredende schatter J. Snijders werd bij acclamatie herkozen. In het afgelopen jaar werden 7 runderen opgeruimd. De in 1950 op te ruimén runderen werden bij inschrijving toegewezen voor 42% van de geschatte waarde aan de veehandelaar W. v. Bokhoven alhier. De schattingsgrens werd vastgesteld op 700.—, terwijl de dieren die door hun bijzondere kwaliteit hoger moeten worden getaxeerd, overgaan naar de vee verzekering. Aan het bestuur werd machtiging verleend om de geschatte waarde zelfstandig te verlagen, indien de veeprijzen plotseling sterk zouden dalen. Door de voorzitter werd nog aangespoord om de maatregelen, die door de overheid worden ge nomen om de t.b.c. onder de melkgevende koeien te bestrijden en uit te roeien, stipt op te vol gen, zodat iedere iandbouwer over een t-b.c.-vrije stal zal moe ien beschikken. Na de rondvraag, waarvan veel gebruik werd gemaakt, werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. Ontslag. Naar wij vernemen heeft Mej. Aarts, wijkverpleegster van het Wit-Gele Kruis voor Haarsteeg en Nieuwkuijk tegen 15 April a.s. ontslag aangevraagd wegens hu welijk. E.H.B.O. De besturen van de EHBO- verenigingen uit Vlijmen, Nieuw kuijk en Haarsteeg kwamen Vrij dagavond bijeen. Het doel van deze bijeenkomst was om van ge dachten te wisselen over de vraag of het wenselijk zou zijn om voor de a.s. vergadering, die door de R.K. Bond van EHBO-verenigin- gen afd. Noordbrabant op 2 April ir Tilburg zal worden gehouden, een bestuurscandidaat te stellen. Na een geanimeerde vergade ring werd besloten de voorzitter van de afd. Nieuwkuijk. de heer J. Pullens, als candidaat voor te dragen. Van de gelegenheid werd te vens gebruik gemaakt om de on derlinge samenwerking tussen de drie gemeentelijke verenigingen te stimuleren, zoals het houden van onderlinge wedstrijden, contact- avonden enz. Onderscheiding. Namens de minister van Oor log mocht enkele weken geleden onze dorpsgenoot A. v. d. Brandt het oorlogsherinneringskruis met de gesp en bijbehorend certificaat ontvangen voor zijn bijzondere diensten in Mei 1940 aan het va derland betoond. Ned. Herv. Kerk. Ds. C. Streefkerk te Ernst, be roepen predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier, hoopt a.s. Woensdag een bezoek aan deze gemeente te brengen, ter kennismaking met kerkeraad, kerkvoogdij enz. Ds. Streefkerk hoopt des avonds half acht in de Dienst des Woords voor de gemeente voor te gaan. Filmvertoning. Door de Chr. Verkennersgroep Jan de Rooij alhier werd Zater dagavond in de zaal van de Chr. Volksbond 'n filmavond georgani seerd, welke werd verzorgd door de heer J. de Bont uit Waalwijk. De belangstelling van de zijde van het publiek was niet groot. Een prachtig programma werd afge draaid, inet als hoofdnummer „Gouden Bandeneen schitteren de opname van het gouden rege ringsjubileum van H. M. Koningin Wilhelmina en van de inhuldi- gingsplechtighedcn van H. M. Ko ningin Juliana. Het voorprogramma bevatte o.m. eigen opnamen van de ope rateur van de Diergaarde Blijdorp te Rotterdam. Terug uit Indië. Nadat vorige week Dinsdag de korporaal D. van Baardwijk, na een verblijf van ca. 3 jaar met de Johan van Oldenbarneveldt in het vaderland was teruggekeerd en in de ouderlijke woning was gearri veerd, volgden j.l. Zaterdagmid dag sergeant P. Dalmaijer en sol daat A. van Zeist, die Vrijdag met de Pasteur in Amsterdam aan kwamen. De gerepatrieerden wer den allen door familie, vrienden en kennissen hartelijk verwelkomd. Door bijzondere omstandigheden waren bij de twee eerstgenóemden geen versieringen aangebracht; de ouderlijke woning van v. Zeist was door de goede zorgen van de buurtbewoners op passende wijze versierd. Verder werden door de verschillende buurten aan de ge- repatrieerden mooie cadeaux aan geboden, terwijl zij van verschil lende zijden cadeaux in de vorm van bloemen enz. mochten ontvan gen. De harmonie Marijke bracht Zaterdagavond een serenade bij v. Zeist, waarvoor veel belang stelling bestond. Organistenvereniging. Zaterdagavond hield de Vereni ging van Protestantse Organisten- en Harmoniumbespelers voor de Langstraat en het Land van Heus den en Altena wederom haar maandelijkse werkvergadering. De Ned. Herv. Gemeente alhier was door bemiddeling van de organist de heer van Zeist, voor deze ge legenheid bereid gevonden haar kerkgebouw en orgel af te staan. Nadat de voorzitter, de heer Ros uit Drunen, de vergadering op de gebruikelijke wijze had ge opend, riep hij de talrijke aanwe zigen een hartelijk welkom toe, onder wie vertegenwoordigers van de kerkeraad en andere belang stellenden. Hij sprak de wens uit dat allen een schone en leerzame avond zouden hebben, welke wens ruimschoots in vervulling is ge gaan. Na de notulen e.d. kwam de beurt aan de practijk van het ko- raalsoel, hetwelk ditmaal verzorgd werd door de heer Bams, alhier. Van de Psalmen 9, 10 en 130 speelde hij elk twee coupletten, met omlijsting. De moderne rhyt- mische-kerktonale stijl, die terug grijpt op de tijd en de opvattin gen van Calvijn, moet z.i. meer voorbereid worden. Ook zijn registratie gaf stof tot gedachten wisseling. Men was het erover eens dat het schone instrument ten volle verdient, dat door deskundige res tauratie zijn voortreffelijke eigen schappen nog beter naar voren kunnen worden gebracht. Daarna speelde de heer de Veth uit Almkerk variaties op het Ge bed des Heren van Reinsema en Praeludium in Es van Wenzel. De bespreking moest om des tijds wille tot enige opmerkingen beperkt blijven, daar de heer H. C. van der Hammen uit Waal wijk, secretaris der vereniging, nog een referaat over de beteke nis van Sweelinck moest houden. Zijn uitgebreid en doorwrocht be toog werd met veel aandacht ge volgd. Na de officiële sluiting der ver gadering heeft de heer Bonéfaas uit Sleeuwijk nog enige improvi saties ten beste gegeven. Moge deze vereniging nog veel werkzaam zijn tot vermeerdering van Gods eer door de hemelse gave der muziek. Besloten werd nog de volgende vergadering D.V. op 1 April te Sleeuwijk te houden. Onderscheiden. De oud-O.V.W.-ers G. Ver schuren en H. Langermans ont vingen Woensdag uit handen van burgemeester Couwenberg de on derscheiding voor orde en vrede met gespen 1947 en 1948 voor de in Indonesië aan de lande bewe zen diensten. K. V. P. De uitslag van de gehouden groslijst-stemming voor de candi- daatstelling voor de verkiezingen van de Prov. Staten is als volgt: A. v. Delft 61 stemmen; M. v. Dongen 285; W. Eibers 52; J. v. Heesbeen 87; A. Kamp 322; P. v. Loon 107; A. Meijs 58; A. Snels 282. Duitse kinderen. De Duitse kinderen, 7 in getal, die gedurende drie maanden gast vrijheid hebben genoten in onze plaats, zijn weer naar hun vader land vertrokken. Ze hebben het allen goed naar hun zin gehad in hun Brabantse omgeving. Bestrating. De fa. v. d. Elshout en de Bont was met 11390.— de laagste in- schrijfster voor het herbestraten van de Zuidwal te Geertruiden- berg. Ontslagname. De heer Paulus Johannes Hof man, oudste ouderling van de Ned. Herv. Kerk alhier, heeft als zodanig ontslag genomen. Propaganda-avond. De propaganda-avond van de V.P.R.O., welke Vrijdag j.l. al hier in het café v. d. Heijkant werd gehouden, was niet erg druk bezicht. Ondanks het weinige pu bliek draaiden de propagandisten het gehele programma af dat toch ARBEIDSBURUEAU WAALWIJK. Vraag en aanbod. Worden gevraagd: Diverse fabrieksstiksters. Ophalers. Een kantenschrooier. Een zolenschuurder en bim- zer. Een machine-bankwerker, te vens plaatwerker. Een melkjongen. Dagmeisje 15/16 jaar. Een machine-zwikker. Contreforts-inzetter. Een kinderverzorgster. IJsco-venters. Landarbeiders voor de Noord- Oost-polder. Bieden zich aan: Een vertegenwoordiger (met auto). Een boekhouder. Een assistent accountant. Mannelijke en vrouwelijke jongste bedienden met U.L.O.- opleiding. Overleersnijders. Houtenhakken-zetters. Handzwikkers. Een hulpmodelleur. Een leerling schoenmachine- monteur. Enige chauffeurs. Arbeiders voor zwikkerij en finish-afdeling. Een stanzer. Een thuiswerker (hak om kleden). Twee thuisstiksters. Een thuisplakster-omboekster Enige volslagen schilders. Diverse landbouwhulpen. Een tuindersknecht. Diverse hulparbeiders, grond werkers en opperlieden. Een broodbakker. Een herenkapper. Een magazijnbediende. Een werkster voor kantoor. Een werkster voor enige da gen per week. Een aankomend machine bankwerker. Aanmelding dagelijks tus sen 912 uur op het Arbeids bureau Waalwijk, Grotestraat 339, tel. 63. Deze bekendmaking is gel dig vanaf 27 Februari t./m. 4 Maart 1950. Het Arbeidsbureau Waal wijk verstrekt ook inlichtin gen aan adspirant-emigranten Nu moet ik weer eens trachten een schone lei te krijgen, want het aantal vragen hoopt zich ge ducht op. De heer J. G. V. te Dokkum moet nog wat geduld hebben, dan kan ik hem aan 't gevraagde ad res helpen. Binnenkort komt er op dat gebied iets nieuws uit. De heer J. J. V. te Baarn. Het is niet makkelijk ongezien vast te stellen waardoor het euvel ont staat. Het doet echter denken aan: Vederspoelmijten, die leven in het ondereinde der veren, in de z.g. spoelen en zijn oorzaak van het ontijdig uitvallen dier veren; ook ontstaat er wel eens het lastige verenplukken door. Insectenpoeder tussen de veren strooien, nadat de vogel eerst met een twee procent creoline-oplos- sing gewassen is. De vogel moet daarna in een verwarmd vertrek of in de zon opdrogen. De heer S. te Wildervank moet zich met zijn vraag eens wenden tot het Bedrijfschap voor Pluim vee te De Bilt (U.). De heer H. N. te Veendam. Bloedvlekken in de eieren ont staan meestal door te prikkelende legmiddelen (veel groen geven), 't Kan ook bloedarmoede zijn of erfelijke aanleg of inteelt. Er is niet veel aan te doen, maar 't gaat soms in eens over. De heer M. C., Schiermonnik oog. Bedankt voor Uw vriendelijk schrijven, 't Heeft dus geholpen! Waarschuwing. In België is officiëel bekend ge maakt, dat enige gevallen van pseudo-hoenderpest zijn vastge steld. Deze ziekte is tot kort aan onze grenzen genaderd. Binnen kort hoop ik iets omtrent deze ziekte mee te delen. Voor deze week is 't weer voldoende Anders wordt het veel te veel Een volgend keer zijn er meer vragen, Dan krijgt ieder zo zijn deel. (Nadruk verboden.) KIPPENVRIEND. wel erg interessant was en wel de moeite loonde voor een talrijker belangstelling. Voetbal. Raamsdonk—Right-Oh 50. Ruststand 0—1. Burg. Stand over afgelopen week. Geboren: Maria A F dv J P J Timmermans-Woerkens. Jo hanna A dv H J Rasenberg-de Jongh. Bernardina C C dv F Velthoven-v Dongen. Cornelia A dv A v d Pluijm-de Jongh. Johanna P J dv W D Hendrikx- Fijneman. Johanna P C dv Pe trus v Meer-v Langerak. GehuwdCornelis A v Bavel en Agatha H Goo:ssens.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2