KAATSHEUVEL i SPRANG-CAPELLE SPRANG CAPELLE GEERTRUIOENBERG 1*. DE CHINESE PAPEGAAI Leo Lorre helpen Ridder Radhout te- Vf JP ftVriTfPTTY TPT 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 27 FEBRUARI 1950 6 AAA V u UBÉÉÉWhÉI HÉB Lijst van Inschrijvars voor de Kermis 1950 Gemeente Loon op zand Kaatsheuvel FEUILLETON gemaakt worden, een groot voordeel, want ook voor deze sport is er in deze gemeente al te weinig gelegenheid. Het sportpark wordt natuur lijk in het geheel ingescha keld. Het zal op grootser leest geschoeid worden en 'n sport en wandelpark worden in de ware zin van het woord: de waterpartijen met daarom heen bos, verder tennisbanen, voetbalvelden, hockeyvelden en een speeltuin. Een con sumptiegelegenheid dient er ook te zijn-om de dorstigen te laven. Dan zal de gemeente het jeugdtourisme in de hand wer ken. Zij heeft daartoe hier 'n ruime gelegenheid en door 't stichten van een jeugdherberg en de aanleg van kampeervel- den heeft het goede kans van slagen. Jeugd en jeugdvereni gingen hebben hier alles wat ze kunnen wensen. Het is ook de bedoeling, zegt de burgemeester, het ge bied zelf te ontsluiten door het aanleggen van een enkele autoweg en vooral van fiets paden en wandelpaden, zodat men zelfs met een auto kan genieten van 't natuurschoon dat KaatsheuvelLoonopzand biedt. Hoe en wanneer i Uit het bovenstaande kan men begrijpen dat het zo maar niet een werk van eventjes is. Een stichting die een voort zetting is van de stichting ..Sportpark" neemt 't op zich. De gemeente is er uiteraard ten nauwste bij geïnteresseerd en zal er dan ook actief aan deelnemen en zeggenschap hebben in bestuur en exploi tatie. De werkzaamheden aan dit object zelf zullen al aan velen arbeid verschaffen maar voor al daarna is er de grote kans voor Loonopzandse en Kaats- heuvelse neringdoenden de middenstand, de café's en de hotels. Zij zullen zich moeten aanpassen en deze prachtige gelegenheid om vooruit te ko men aangrijpen. Dan kunnén zij rijke vruchten plukken van dit nieuwe middel van be staan. En daardoor zal ook een van de doelstellingen be reikt worden. En wat de duur betreft, de burgemeester gelooft dat ,als alles goed gaat, men over een jaar een heel eind verder zal zijn. Het wachten is nog op CoDyrlght Ramad „Danlc je wel!" krijste Lorre tegen de kippen en deed de zo juist' gelegde eie ren in een mandje. Kersversinompel- 2?hSP. verheugd, ..daar zuilen we straks bij Ridder Radbout een heerlijke omme- '«(«W bakken." De beide vrienden wilden de kakelende verstekelingen wat kraag kwijt en even later werden de kippen netjes over boord gezet. Het vliegtuig had gelukkig van het avon- «ur niets geleden en mei topsnelheid vlaetv de beide vrienden voort. Af en toe keek Leo nog eens even of of hij de kostbare perkamentrol nog had en juichte opeens: „Lorre, we zijn op de goede weg, want daar ligt de herberg „De Zwarte Kater"!" De papegaai kreeg bijna kippenvel als hij nog dacht aan zün belevenissen met de zeven zwar te poesen. Gelukkig dat die icaard achter slot en grendel zit" zuchtte hij. ..Kopptekrauw!" krijste Lorre Hij haa t»i de verte het kasteel van Ridder Rad bout ontdekt. Het lag er nog net eender, zoals ze het verlaten hadden. Leo zetle alles op alles om zo vlug mogelijk het einddoel van de avontuurlijke reis te be reiken. Ondertussen was het gebrom van de vliegtuigmotoren ook al doorgedrongen tot de torenkamer, waar de torenwach ter juist zijn middagdutje deed. „Wat hoor ik tochf" suite hij, „ben ik non wakker of droom ikHet is net of \l; dat vreemde geluid hoor van 'die twee snoeshanen met hun stoomfiets". De to renwachler drukte zijn lorgnet sten g op z'Jn neus en tuurde door hel vcnst'i omlaag. Niets te zien. Maar liet gebrom werd al sterker en sterker en opeens kreeg hihet vliegtuig in de gaten. Vol verbazing tuurde hij omhoog i'rxcty !.c> en Lorre pijlsnel ncd- ieu To n i\v de torenwachter in zw'j-u (Wordt vervolge.j degoedkeuring van Ged. Sta ten en de aankoop van gron den, die al door de raad is goedgekeurd. Natuurlijk zal niet alles tegelijk verwezen lijkt worden, ook na dit jaar zal er nog veel te doen blij ven, maar het is een project dat voor uitbreiding vatbaar is en waaraan men jaren kan werken om het voor tourisme aangenamer te maken en er steeds meer rendement uit te halen. Zoals gezegd, het zal voorzichtig aangepakt worden maar doelbewust om zo in deze gemeente niet alleen een ruimere werkgelegenheid te krijgen, maar ook om het tou risme te bevorderen. De streek is het waard en de ge meente kan er Wel bij varen. Wie weet, vindt het iemand de moeite waard om in deze buurt een hotel te bouwen dat aan de eisen van 't touristen- verkeer voldoet. Het zou een nieuw cachet geven aan deze grootse opzet. Men kan zich voorstellen, dat Kaatsheuvel en Loonop zand vol zijn van deze plan nen. Een waarborg temeer dat men op steun van de hele bevolking kan rekenen. En die is onontbeerlijk voor het volledig slagen van de opzet. Hierdoor kan een nieuwe bron voor welvaart aangeboord warden en men mag wensen, dat ze rijk zal vloeien tot heil van de gemeente en haar inwoners. K' H. G. Oudsen, Zelhem, Kin derauto-baantje 57.F. Dauphin, Breda, Hangpaard- jesmolen 200.G. J. Al- bers, Arnhem, Kinderfietsmo len 221.—; Th. v. d. Krogt, Leiden, \^iegtuigcarr. ƒ230.-; J. M. C. Kunkels, Heerlerhei- de, Babysport 220.P. Moonen, Tilburg, Ponnybaan 100.K. v. d. Honing, Jou- re, Babysport 150.A. W. v. Spaandonk, Tilburg, Baby molen 255.E. G. Arends, Diemen, Ponnybaan 200. C. v. d. Tuin, Breda, Rijwiel baantje 185.P. J. Roels, Bergen op Zoom, Auto Velo drome 339.—; H. W. Lin- daart, Heusden, Zweefmolen 156.H. Sleegers, Helmond Hangpaardjesmolen 251. K. Mulder, Amsterdam, Hy- podrome 210.Giezen, Or- then ('s-Bosch), Draaimolen 225.Wed. Sips Zn., Breda, Sprekende poppen 70.H. Boltini, Breda, Theater Variété 150.J. Dierendonk, Rotterdam, Pa noramatent 60.J. v. Die rendonk, Rotterdam, Wind- balsport 30.J. Selbach, Purmerend, Egyptische kijk- tent 120.J. Groninger, Rotterdam, Rota Volta ƒ80.-; A. J. v. Donselaar, Amster dam, Variété 285.A. Hui- zinga, Breda, Flessenhengel- sport 30.F. de Leeuw, Leidschendam, Automatique „Balbo" 35.—; J. H. de Jongh, Brielle, Duikbootspel 65.A. Kusters, Eindho ven, Vliegbomsport 180. M. Meijer Zn., Apeldoorn, Draai-ijzer 25.H. D. Gieskens, Enschede, Vlieg bomsport 45.A. J. v. d. Krogt, Zoeterwoude, Hoeden- sport 125.H. D. Gieskens, Enschede, Lijntrek 85.P. Henke, Alkmaar, Oefenspel- tent 160.-, Kleurendraaibord 65.- en Oefenspeltent 165; P. v. d. Krogt, Zoeterwoude, Ringwerptent 72.A. K. de Jongh, Vlaardingen, Duik bootspel 125.Idem., Bum- perspel 244.P. Jolie, Don gen, Draaitafel ƒ21.50; P. J. Vale, Bergen op Zoom, Bum per 165.L. Piasmans, Eindhoven, Gebakkraam 65; H. Musters, Kaatsheuvel, Fri teskraam 50.A. Galle, Bergen op Zoom, Gebakkraam 287.W. Theunis, Uden, Gebakkraam 78.Gerzen, Breda, Gebakkraam ƒ678. Mutsaers-v. d. Linden, Oister- wijk, Gebakkraam 575. H. v. d. Linden-Gerrits, Eind hoven, Gebakkraam 1017.50; P. v. d. Ven, 's-Bosch, Gebak kraam 612.Granucci, Til burg, Friteskraam 150.A. v. Meel, Oosterhout, Frites kraam 160.M. Schimmel- penninck, Amsterdam, Schiet tent 150.S. Roulaux, Ven- lo, Schiettent 75.P. Kui ters, Amsterdam, Schiettent 125.B. A. Mensink, De- venfter, Speelgoed en ballons 150.Th. Netten, Geldrop, Speelgoed en ballons 26. J. Krijgsman, Heerlen, Grab belton ƒ40.A. v. d. Bilt, Maartensdijk, Speelgoedbak en ballons 50.A. J. Kop- meiners, Den Haag, Speelgoed en ballons 15.J. Jansen- Mensink, Deventer, Speelgoed en ballons 187.M. J. Spa pens, Tilburg, Speelgoed en ballons 30.—; M. J. J. Vol- raat, Amsterdam, Draaiende schietschijf 30.W. Dirks, 1 Zwolle, Steilwand 86.J. v. d. Pouw, Leiden, Steilwand 375.J. Theunisz, Hoofd dorp, Auto racebaan 1555.-; F. de Voer, Apeldoorn, Schom mel 404.C. Peeters, Ber gen op Zoom, Cakewalk 540; J. de Voer, Apeldoorn, Auto- skooter 960.Idem, Schom mel ƒ440.—; W. Scheffer, Breda, Schommel 575.P. Melsen, Bloemendaal, Auto- skooter ƒ1160.P. Tegelaar, Rotterdam, Lunapark 406.-; Fa. J. W. Janvier, Bergen op Zoom, Vrolijk Rad 420. K. Kreekel, Apeldoorn, Steil wand ƒ314.—; C. Verhulst, Breda, Schommel 660.H. v. Leeuwen, Haarlem, Tête a Queu 376.76; N. V. Boeken, Helmond, Skooter 910. D. Brunselaar, Apeldoorn, Skooter 1878.—; G. J. Voe ten, Breda, Fruitkraam ƒ40.-; A. Bronswijk, Breda, Fruit kraam 100.H-. v. Hou we lingen, Tilburg, Fruitkraam f 26.25; C. v. Eulem, Kaats heuvel. Fruitkraam 35. C. v. Delft, Waalwijk, Fruit kraam 77.77; Vermeer, Waal wijk Fruitkraam ƒ62.63; J. v. d. Salm, Roermond. Sui kerwerk Nougat 280.B. de Kok, Tilburg, id. 680. G. Theunz, Hoogerheide, id. i 577.10; A. de Boeck, Breda, Suikerspin 27.50; G. G. Pul les, Vught, Suikerwerkkraam i 180.Jac. Theunz, Hooger heide id. ƒ96.—; J. J. Goris, Bergen op Zoom, Suiker en Nougat ƒ848.—; J. Bakker, Brielle, Suikerwerkkraam 260.W. Theunisz, Uden, id. 65.J. v. Gastel. Ter- beijden, id. 642.—; B. de Kok, Tilburg, Paling, vis en zuur ƒ725.—; M. v .d. Abee- len, Loonopzand, id. 103.75: F. v. Brunschot, Tilburg, id. 700.H. v. Houwelineen, Tilburg, id. 61.50; N. v. Hest, Tilburg, id. ƒ312.C. de Raden, Dinther, id. ƒ510. P. Jolie, Dongen, id. ƒ301. G. Woning, Kaatsheuvel, id. 35.Granucci, Tilburg. IJs- verkoop 75.—; J. v. Zwie- tering, Sprang, id. 205.— en idem, 25.J. de Voer, Apeldoorn, Vogelpiek 2228; D. Brunselaar, Apeldoorn, id. 2828.Waningen, 's-Hage, Lichtsport 800.Idem., Tiidspel 500.J. Wannin gen, Amsterdam, Vogelpiek sf 2860.P. J. Vale, Bergen 'op Zoom, Lichtsport ƒ465. Rectificatie. 'n Paar kleine correcties en aanvullingen in het raadsverslag. Bij de installatie van het nieu we raadslid viel diens naam de heer Fr. Elshout uit. Bij de „Uitbreiding Sport- en Wandelpark" is schijnbaar 'n re gel uitgevallen. Na regel 15 zou VAN DE ECHO VAN IIET ZUIDEN door EARL DERR BIGGERS. 18) „Och, denk er niet over", viel Bob hem in de rede. „We kunnen ons nu niet door instinct laten leiden. We zijn gekomen om Madden een paarlsnoer te brengen, en zijn kwitantie te ontvangen. Hij is hier, dus het is heel eenvou dig. Ik voor mij wil geen risi co hebben. Ik ga hem die paarlen geven." Chan keek bedroefd. „Neen, neen alstublieft. Nederig voor mijzelf sprekend „Hoor eens, Charlie mag ik je zo noemen?" „Zeer grote eer voor mij." „Laten we niet dwaas zijn, omdat we ver van huis in de woestijn zijn. Chinezen kun nen best psychisch aangelegd wezen. Maar ik zie mezelf dat al verklaren aan Victor Jor dan en aan vader. Al wat wij te weten komen moeten, is, of Madden hier is of niet. Hij is er. Ga nu dadelijk naar Madden en zeg hem, dat ik hem over twintig minuten spreken wil op zijn slaapka mer. Als ik binnen ga, wacht je buiten de deur, en je komt als ik roep. Dan geven we hem ons vrachtje." „Een afschuwelijke vergis sing", wierp Chan tegen. „Waarom? Kun je er één bepaalde reden voor geven?" „Niet in woorden, deze zijn moeilijk. Maar „Dan spijt het me heel erg, maar ik moet afgaan op mijn eigen oordeel. Ik neem de vol le verantwoording op me. Nu vind ik dat je maar gaan moet." Met tegenzin ging Charlie heen. Bob stak een cigarette op en ging voor het vuur zit ten. De stilte hing als een gordijn van mist over 't huis, over de woestijn, over de we reld. Een spookachtige stilte, die nooit meer door iets ver broken scheen te kunnen worden. Eden dacht diep na. Waar had Charlie het toch over? Allemaal onzin. Zij dramati seerden de dingen graag, die Chinezen en zichzelf er bij. Chan speelde hier een nieuwe rol, en zijn klacht was niet oprecht. Hij wilde er mee doorgaan, spionneren en zich allerlei verbeelden. Zo deed een Amerikaan niet en Bob Eden niet. De jongen keek op zijn hor loge. Tien minuten geleden was Charlie heengegaan; over tien minuten zou hij naar de kamer van Madden gaan en de paarlen voor altijd uit handen geven. Uit zijn raam tegenover de patio keek hij over de vage, grauwe woestijn naar de verre, zwarte heu vels. Goden, wat een land. Niets voor hem, vond hij. Lie ver straatlantaarns, die het plaveisel beschenen, het ru moer van trams, mensen, drommen mensen. Verwar ring en lawaai. In deze stilte was iets vreselijks. Die grote eenzaamheidEen vreselijke kreet verscheurde moeten volgen als 16e regel: „tief zit: waar de eenzijdige in- Op Pag. 2 le kolom spreekt de heer Grootswagers van „pessi mistische opzet": dit moet zijn 'n „optimistische opzet". de mmm Donderdag 2 Maart hoopt D. V. de Gere f. Gemeente aan de Hoogevaart Biddag te houden voor het gewas. En wel des mor gens 10 uur, des middags 3 uur en des avonds half acht. Bij deze bidstond zal voorgaan Ds. Aan- gcenbrug van Dordrecht. Gecombineerde Jaarvergadering. Onder leiding van haar ere voorzitter, Ds. J. W. de Bruijn, kwamen de Ned. Herv. Jonge lingsvereniging Timotheus en de Meisjesvereniging Persis, resp. in 45e en 20e jaarvergadering bijeen in de zaal van de Chr. Volksbond. Na een welkomstwoord van Ds. de Bruijn, waarin hij Z.E. er op wees dat vooral van de J. V. in het afgelopen jaar meer activiteit was uitgegaan, bracht de secre taris der J.V., dhr. A. van Thielen een keurig verzorgd jaarverslag uit, evenzo de secretaresse der M.V., Mej. Jo Janson. Door mej. C. Haverhals werd een onderwerp Gewijde Geschie denis ingeleid over Johannes 15, waarop een leerzame bespreking volgde. Door dhr. Jac. v. d. Schans- werd een inleiding geleverd over j „Wij gaan verhuizen", waarbij 't emigratie-vraagstuk werd behan deld. gebed, waarna een gedeelte uit de Bijbel werd gelezen. In zijn ope ningswoord memoreerde spr. het overlijden van de heer B. Ver hoeven, in leven voorzitter van de Schoolvereniging. Zijn nage dachtenis zal in dankbare herin nering blijven voortleven. Daarna kreeg de secretaris ge legenheid tot het voorlezen van de notulen, welke werden goed gekeurd en het uitbrengen var. het jaarverslag. Dankoaarhcid was de grondtoon van dit ver slag. Een financieel overzicht, dat geen reden tot bezorgdheid gaf, werd gegeven door de. penning meester. De rekening en verant woording, welke waren nagezien door de daarvoor in de vorige vergadering benoemde sommissie, bleken vo'gens het rapport dezer commissie in orde te zijn. De aftredende bestuursleden, de heren J. Bogers, B. H. Maijers er P. van der Schans werden herkozen en namen onder dank zegging voor het in hen gesteld vertrouwen hun herbenoeming aan. In de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer B. Verhoeven, werd voorzien doo- de verkiezing van de heer J. Bossers. Na de bestuursverkiezing deel de het hoofd der school, de heer P. Busink, mede, hoever het ge- vorderd was met het plan tct uit- j h eiding van de school, waarna hij een inleiding hield over „De Een rijk programma met zang, j Christelijke School als Nationale declamatie enz. werd vervolgens verdienstelijk afgewerkt, terwijl door de afgevaardigden der ver schillende zusterverenigingen enz. goede woorden werden gesproken School", welke causerie door de aanwezigen net belangstelling werd gevolgd. Bij de rondvraag kwam o.m. de school- en tandartsendienst ter aan het adres van beide jeugd- ccr verenigingen. sprake wejke be,de punten nader ooo" de heer nusmk werden toe- veremgingen. Chr. Schoolvereniging a. d. Loonsedijk. In een der lokalen van de Chr. School a. d. Loonsedijk hield de vereniging tot Stichting en In standhouding van een school met de Bijbel voor de Herv. gemeente van Loonopzand en de aangren zende gedeelten van 's-Grevel- duin- en Vrijhoeve-Capelle j.l. Woensdagavond haar 47e jaar vergadering. Nadat psalm 25 vers 6 gezon gen was, ging de 2e voorzitter, de heer B. H. Maijers, voor in gelicht. Hierna sloot het hoofd der school de vergadering mei gebed. Feestavond ouders Koningin julianaschool. Woensdag 1 Maart a.s. des avonds half acht wordt in de raai Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart een feestelyke ou deravond gehouden voor ouders en verzorgers van leerlingen der O. L. School in de Kom (Konin gin Julianaschool). Aan deze avond wordt medewerking ver leend door de leerlingen van de vier hoogste klassen der school. Opgevoerd zal worden de kin- der-operette in 3 bedrijven door Ceertruida van Vladeracken „Goudhaantje en de Troubadour" Het eerste bedrijf verplaatst ons op het lentefeest, het 2e bij het Tovervrouwtje in het bos, terwijl tenslotte het laatste bedrijf het gecostumeerde bal van de Trou badour te zien geeft. Het ligt in de bedoeling deze operette voor verdere huisgeno ten en familieleden der leerlingen, alsmede voor belangstellenden Donderdag 2 Maart nogmaals op te voeren. Voor de tweede avond zijn kaarten te verkrijgen bij het hoofd der school, de heer Polder vaart. Plaatsbespreken voor deze tweede avond heeft plaats aan de zaal, des namiddags tussen 4 uur en kwart over 4. PI a tclands vrouwen vergaderden. In de zaal van de heer Ant. v. Dijk aan het Bruggetje te Vdij- hoeve-Capelle hield de afdeling Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen j.l. Donderdagavond half acht onder leiding van Mevr. Verhoeven- Blankers een ledenvergadering, welke druk bezocht was. Na een openingswoord van de presidente en afhandeling van enige huishoudelijke aangelegen heden werd het programma voor de 9 Maart a.s. te houden feest avond. een z.g. Canadese avond, besproken en verschillend voor- he eidend werk ter hand geno men. Kunst na Arbeid. In het café Cové-v. d. Haart hield de muziekvereniging Kunst na Arbeid Woensdagavond haar jaarlijkse algem. ledenvergadering, welke goe dbezocht was. De voorzitter heette de aan wezigen hartelijk welkom en sprak zijn voldoening uit over de goede opkomst. Na een korte opsom ming van de voornaamste feiten in het verenigingsleven gedurende het afgelopen jaar, werden de no tulen van de vorige algemene ver gadering na lezing vastgesteld. In een uitgebreid, keurig ver zorgd verslag gaf de secretaris, de heer H. J. M. Kommers een overzicht van de toestand en de werkzaamheden der vereniging in 1949, daarbij o.m. wijzende op de geslaagde zomeravondconcerten en het prachtige succes, dat met Hemelvaartsdag werd behaald op het Federatief concours te Beek bergen. De secretaris memoreerde eveneens het overlijden te Bilt- hoven in Febr. 1949 van de op richter en oud-voorzitter der ver eniging de heer Adr. van Beek. De penningmeester, de heer J. Kraak, kon dit jaar in tegenstel ling met het vorige jaar een meer opgewekt geluid laten horen in zijn financieel overzicht, want de de nacht. Bob stond daar, als verstijfd. Weer die kreet, en toen een vreemde, verstikte stem: „Help! Help! Moord!" Een gil. „Help! Help! Gooi neer die revolver! Help!" Bob Eden holde naar de pa tio. Tegelijkertijd kwamen Thorn en Charlie Chan van de andere kant. Maar waar was Madden? Weer bleek zijn vermoeden onjuist Madden kwam uit de woonkamer en voegde zich bij hen. Weer klonk de gil. En nu zag Bob, op een stang tien voet verder, de oorzaak van de schrikwekkende uitbars ting. Een kleine, grijze, Au stralische papegaai hing daar uit alle macht te schreeuwen. „Die verwenste vogel", riep Madden boos. „Het spijt me, Eden, dat ik vergeten ben je over hem te spreken. Het is Tony maar; hij heeft heel wat achter zich, zoals je denken kunt." De papegaai hield op met schreeuwen en keek plechtig naar de groep vóór hem. „Eén tegelijk, heren", krijste hij nu. Madden lachte. „Hij is weer in de kroeg", zei hij. „Dat heeft hij van een buffetknecht geleerd, denk ik." „Eén tegelijk, heren." „Het is goed, Tony", ging Madden voort. „Wij verdrin gen elkaar niet om een bor rel. Houd je kalm. Ik hoop, dat je niet nodeloos opge schrikt bent, Eden. Er schij nen er een paar vermoord te zijn in die kroegen, waar To ny vroeger hing. Martin", hij wendde zich tot de secre taris „sluit hem op in de schuur." Thox-n kwam naar voren. Bob vond, dat het gezicht van de secretaris in het maanlicht nog bleker was dan anders. Hij stak de handen uit naar de papegaai. Verbeeldde Eden het zich, of beefden die han den zo? „Kom, Tony", zei Thorn. „Zoete Tony, ga maar mee." Voorzichtig maakte hij de ketting om Tony's poot los. „Je wilde mij spreken, niet waar?" zei Madden. Hij ging voorop naar zijn slaapkamer en sloot de deur. „Wat is er? Heb je de paarlen toch?" De deur ging open en de Chinees slofte de kamer bin nen. „Wat duivel moet je hier?" riep Madden. „Alles in olde, baas?" „Natuurlijk. Maak dat je weg komt." „Molgen", zei Chan in zijn rol van Ah Kim, met 'n veel betekenende blik tussen hem en Bob. „Molgen plachtig weel, kijk maal. Zal u mol gen zien." Hij ging weg en liet de deur open. Eden zag hem op ge ruisloze voeten de patio over gaan. Hij wachtte niet buiten de deur. „Nu, wat is er?" drong Madden aan. Bob liet zijn gedachten snel gaan. „Ik wou u even alleen spreken. Die Thorn is toch te vertrouwen, nietwaar?" Madden snoof. „Je doet me pijn", zei hij. „Iedereen zou denken, dat je me de Bank van Engeland bracht. Aan Thorn hapert natuurlijk niets. Hij is al vijftien jaar bij me." „Ik wou het zeker weten", antwoordde Bob. „Morgen ochtend zal ik vader wel te pakken krijgen. Welterusten". Hij ging de patio op. De se cretaris kwam juist terug van zijn onwelkome boodschap. „Goedennacht, meneer Thorn" zei Eden. „O eh goedennacht, meneer Eden", antwoordde de man. Hij verdween uit het gezicht. Weer in zijn kamer geko men, begon Bob zich uit te kleden. Hij was van streek en ongerust. Zou dit avontuur wel zo tam zijn als het leek? Nog klonk die vreemde gil van de papegaai hem in de oren. Zou Tony werkelijk in een kroeg die afschuwelijke kreet om hulp gehoord heb ben? HOOFDSTUK VI. Tony's Gelukkig Nieuwjaar. Zonder te denken aan de belofte om vroeg op te staan en zijn vader te telefoneren, bleef Bob genieten van zijn bed. De prachtige zonsopgang in de woestijn, zo beroemd overal waar boeken worden verkocht, kwam en ging zon der het zegel van zijn goed keuring, en een nevel van hitte spreidde zich over de naakte vlakte. Het was negen uur toen hij ontwaakte uit 'n bevredigende slaap, en hij ging rechtop in bed zitten. Wordt vervolgd. kas baart momenteel geen zorg, dank zij de geslaagde verloting, de uitvoering en de filmpropaganda- actie. Rekening en verantwoor ding, nagezien door de heren A. van der Schans en C. Vos, wer den in orde bevonden en vastge steld. De aftredende bestuursleden de heren W. M. de Bas en P. Spuij- broek, werden herkozen. Over al of niet deelname deze zomer aan 'n Federatief concours werd lang en ernstig gediscussi eerd, maar tot een definitieve be slissing kwam men niet, daar bij stemming over dit punt de stem men staakten. Aan de muzikale rondwandelingen, welke vorig jaar door omstandigheden enigs zins in het gedrang zijn gekomen en zodoende niet konden door gaan, zal dit jaar meer aandacht worden besteed. De uit de leden gevormde werk- commissie, waarin met het be stuurslid dhr. Spuijbroek zitting hebben de heren M. Christ en G. van Baardwijk, bracht bij monde van dhr. v. Baardwijk verslag uit omtrent haar werkzaamheden. Met het oog op het vergevor derde uur moest de ronvraag, waarvan door enkele leden gebruik werd gemaakt en waarbij ook het 30-jarig bestaan nog aan de orde kwam, jammer genoeg in een te vlug tempo worden afgewerkt. Met een dankwoord sloot de voorzitter te 11 uur deze 29ste al gemene ledenvergadering. Terug uit Indonesiëë. Na Dinsdagmorgen te Amster dam van de Johan vxan Olden- barneveld ontscheept te zijn, kon de familie Kerst aan de Nieuwe vaart 'snaniiddags hun zoon Bert, die als milicien enige tijd in Indië gediend heeft, weer begroeten. Na de eerste intieme verwelkoming in de huiselijke kring kwamen fa milieleden, buren en kennissen de gerepatrieerde hun gelukwensen aanbieden en tal van blijken van medeleven in verschillende vorm werden Bert aangeboden. Ook 't buurtcomité, dat een passende ver siering voor de ouderlijke woning had aangebracht, liet zich niet onbetuigd. Bidstond. In de Ned. Herv. Kerk te de zer plaatse wordt a.s. Woensdag avond half acht een bidstond voor het gewas gehouden, waarin hoopt voor te gaan Ds. Mulder uit Maartensdijk. Onderscheidingen. Aan onze volgende stadgenoten is een ondescheiding toegekend die door de Edelachtbare heer Burgemeester werd uitgereikt C. J. de Bodt. Vencstraat 53, O. en V. 1946-1947. A. Domenie, Zuidwal 16, O. en V. 1946-47-48. C. J. Pruijsten, Koestraat 73, idem, J F. Rijpert, Dordtsestraat 30, idem. A. W. Sweep, Bierstraat 2, idem. „Zorg voor bloemen en planten". De vernielzucht van de Geer- truidenbergse jeugd heeft wel een dergelijke omvang aangenomen, dat de Burgemeester zich met bij- gaande circulaire tot de ouders enz. heeft gericht, om op deze wijze te bereiken, dat eenieder zal medehelpen om de door de gamaente in orde gebrachte plantsoenen in goede staat te houden. Nu het voorjaar weer zijn in trede heeft gedaan en de jeugd zijn ontspanning in de vrije na tuur gaat zoeken, acht ik het moment gekomen U vriendelijk doch dringend te verzoeken de kinderen er op te wijzen dat zij door het betreden van de parken en plantsoenen de gemeente niet alleen grote schade berokkenen, doch ook het aanzien der gemeen te sterk benadelen. In de afgelopen jaren kon her haaldelijk geconstateerd worden, dat de plantsoenen als voetbalveld en speelplaats werden gebruikt, waardoor de rozenplanten, de dahlias en het struikgewas ernstig werden beschadigd Vaak hoort men in deze ge meente dat andere plaatsen zo veel doen aan verfraaiing, doch tot heden is zulks hier onmogelijk geweest, omdat de jeugd zo goed als alles vernielde. Rozen worden afgeplukt en ver trapt, terwijl de narcissen, sneeuwklokjes en crocussen een zelfde lot ondergingen. Het gedenkteken, geplaatst op het Wilhelminaplein, was tot he den een speelplaats' voor de kin deren. Thans zijn hierin weer een 70- tal speciaal uitgekozen plantjes gezet, doch wanneer de jeugd niet verandert, zullen deze binnenkort weer totaal vertrapt zijn. Ook de Rhododendrons, geplant in het plantsoen aan de Comman deurstraat, hebben, tengevolge van de vernielzucht der jeugd, reeds veel geleden. Behoudens goedkeuring van Ge deputeerde Staten, zal binnenkort worden overgegaan tot het alge heel zuiveren der vestinggrachten en de aanplant van honderdtallen jonge boompjes en heesters, zowel in het Bolwerk als daarvoor ge- eigende plantsoenen. Ook ter bescherming van deze bomen en planten roepen wij Uw medewerking in. Helpt er allen aan mede om Geertruidenberg een meer aan trekkelijk aanzien te geven

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 6