Wijde Wereld £d fifcv WAaLWÏH DELSN Waalwijkse en Langsiraatse Courant ÏTTT Eott DRUNEN ELSHOUT NIEUWKUIJK VLIJMEN HAARSTEEG UIT DE W. v, d. Heijden Zonen SVÖÖrtl &goe& om oDertestoij'gen! V.J DEN HAAG CONTRA PRAAG. BIOSCOOP-PROGRAMMA 1 ALKALIVRIJ EEN KERK GEVRAAGD. 85.— DE BUITENPOLDER VAN WAALWIJK. VERNISSEN, BEHANGSELPAPIEREN, KWASTEN en BORSTELWERKEN. Stationsstraat 158 WAALWIJK Telefoon 443 WW\J Wv IS MaaiSt Uw tanden mooier en mooier. Cross-rit. VRIJDAG 10 MAART 1950. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN 72e JAARGANG No. 21 Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". Zoals men kon verwachten was met de veroorde ling van de heer Louwers de kwestie tussen Ne derland en de Tsjecho-Slowaakse communistische machthebbers niet af. De regering kon al hetgeen daar in Praag te berde was gebracht niet nemen en diende een krachtig protest in, waarop de Tsjecho- Slowaakse regering terugroeping van drie leden van de Nederlandse legatie eiste. Den Haag betaalde met gelijke munt terug en vroeg hetzelfde van 3 leden van de Tsjecho-Slowaakse legatie. over te gaan tot in beslag na me van alle landgoederen die eigendom zijn van kerkelijke instellingen en groter zijn dan 125 ha. De Poolse pre mier verklaarde, dat dit de creet een keerpunt betekende in de betrekkingen tussen de Kerk en de Poolse Staat. De baten van de gesecula riseerde goederen worden in een fonds gestort en worden gebruikt voor liefdadigheid, sociale verzekering van de ar beiders die op deze goederen wonen en om „verdienstelijke priesters" te helpen! Kerken, kloosters en bisschoppelijke Er is dus een complete di plomatieke oorlog uitgebro ken tussen Den Haag en Praag, geheel overeenkomstig de tactiek die de Kominform- landen tegenwoordig gewoon zijn toe te passen. Want het Nederlandse geval staat niet op zichzelf. Men herinnert zich het geval van de Ameri kaanse gezant in Bulgarije, van de Engelse en Ameri kaanse zakenlieden in Hon garije, waarin ook al diplo maten werden betrokken. En zo zal langzamerhand 't con tact tussen Oost en West tot een minimum beperkt wor den. Dat ondertussen de heren in het Oosten het ook met diplomatieke vormen niet zo gauw nemen, blijkt wel uit de behandeling van de Ne derlandse zaakgelastigde, de heer Van der Gaag, toen hij de Nederlandse protestnota wilde overhandigen. Het mi nisterie van buitenlandse za ken gaf gewoon niet thuis. De vice-minister was er wel, maar zei dat hij verlof had. Zo zat er tenslotte voor de heer Van der Gaag niets an ders op dan zijn nota aan de portier te geven, nadat hij eerst van het kastje naar de muur was gestuurd! Degenen wier terugroeping de Tsjecho-Slowaakse rege ring heeft geëist, zijn zij, wier namen in het proces-Louwers zijn genoemd, t.w. de heer Van der Gaag, kolonel Has- selman en de heer Lochman. Ze moeten binnen acht dagen het land uit. Hierdoor zal de Nederl. diplomatieke ver tegenwoordiging in Praag te ruggebracht worden op één man, aangezien de gezant Prins Bernhard vergezelt op zijn reis door Amerika. De no ta waarin de eis wordt ge steld bevat natuurlijk aller lei onzinnige beschuldigingen. Naar aanleiding van deze kwestie vertrok in de loop van de week de Tsjecho-Slo waakse gezant in Nederland naar Praag en kwam kolonel Hasselman, de militaire atta ché in Praag, in Den Haag aan om verslag uit te bren gen. Spanning in het Lagerhuis. Maandag j.l. heeft koning George VI het nieuwe Engel se parlement geopend met 't voorlezen van de troonrede. Zoals verwacht werd, bevatte ze niet veel belangrijks en geen Labour-regeringspro- gram, zodat er ook niet in ge sproken werd over nationali satie. Het ging allemaal over bijkomstigheden die niets met partijpolitiek te maken had den, hetgeen paste bij de ui terst kleine meerderheid van de regeringspartij. Toch is het al onmiddellijk in het debat over de troon rede tot een botsing gekomen tussen Labour en Conserva tieven. Attlee kon niet nala ten op te merken dat de na tionalisatie van de staal- en ijzer-industrie zou doorgaan, al wordt de wet pas van kracht op 1 Januari 1951. Toen schoten natuurlijk de conservatieven in het geweer en ze dienden een amende ment in, waarin ze hun te leurstelling uitspraken over dit voornemen. Churchill vroeg om de nationalisatie uit te stellen tot negen maanden na de volgende verkiezingen, maar Labour was er niet voor te vinden. Verder wilde Churchill een commissie in stellen om te onderzoeken of het kiesstelsel niet zo veran derd kon worden dat er een evenredige vertegenwoordi ging zou komen. De samen stelling van de commissie zou dan niet gebaseerd moeten zijn op het aantal zetels die iedere partij had in het La gerhuis, maar op het aantal stemmen dat elk behaald had. Maar ook voor dit voorstel was de regering uiteraard niet te vinden en zelfs de libera len bleken er niet bijzonder veel voor te voelen. Zo stonden Labour en con servatieven al in het eerste debat scherp tegenover el kaar, hoezeer elk aanvanke lijk ook bereid scheen om veel water bij de wijn te doen. Maar nu puntje bij paaltje kwam, dreigde Churchill zelfs met heel zijn aanhang op vol le sterkte tegen de troonrede te stemmen. Labour zal dus voortdurend op zijn hoede moeten zijn en zorgen vol doende parlementsleden bij de hand te houden om de con servatieven te overtroeven. De liberalen schijnen 't voor alsnog in ieder geval met de conservatieven eens te zijn. De vraag is nu maar, hoe lang kan de regering het volhouden om in deze om standigheden te regeren? De ontmanteling der Duitse fabrieken. Duitse arbeiders hebben Maandagmorgen verhinderd dat een deel van de gieterij van de Hermann Goering Werke werden opgeblazen. Toen arbeiders met di't werk, dat moet gebeuren in 't kader van de ontmantelingspolitiek, wilden beginnen, werden ze door woedende arbeiders ver dreven. Daarna trokken deze naar het ontmantelingshoofd kwartier in Watenstedt-Salz- gitter, waar ze een grote ra vage aanrichtten. Ook in an dere fabrieken werd gepro testeerd. De Britse reactie op deze Duitse actie bleef niet uit. De Hoge Commissaris, generaal Robertson, dirigeerde troepen naar het gebied van de on lusten en verklaarde: „Ik zal voorlopig geen enkele aan vraag voor vermindering van de ontmanteling in overwe ging nemen". Hij zei eerst van plan te zijn geweest verschil lende verzoeken om stopzet ting van de ontmanteling in te willigen, maar „als de be volking blijft doorgaan met deze nonsens, kan zij niet meer op mijn medewerking rekenen. Ik wil altijd rede lijk zijn, maar als het volk zich misdraagt, dan word ik onredelijk". Generaal Robertson zou ook onderzoeken waarom de Duit se politie, die in voldoende aantal aanwezig was, niet had ingegrepen. Toen arbeiders de volgende dag verder gingen met de werkzaamheden onder be scherming van Britse pant serwagens, wilden demon stranten weer tussenbeide ko men, maar Britse soldaten drongen de menigte terug. Zo gaan de Duitsers na 5 jaar al weer te keer. Zondag stemming in België. Over twee dagen, a.s. Zon dag, zal het Belgische volk moeten beslissen of het zijn koning al dan niet terug wil. De laatste weken is op aller lei wijze de campagne pro en j contra gevoerd, waarvan het I grootste deel wordt ingeno men door de woorden „Ja" of „Nee", die op alle moge lijke en onmogelijke plaatsen prijken. De woordenstrijd wordt vooral door de socialis tische partijleiders niet altijd met even fraaie middelen ge voerd, maar de bevolking heeft blijkbaar haar houding vóór of tégen al lang bepaald. Toch heeft de regering het nodig geoordeeld de verloven van militairen en gendarmen vanaf a.s. Zaterdag tot nader order in te trekken, met het oog op eventuele relletjes. Verkiezingen in Griekenland. In Griekenland zijn onlangs verkiezingen gehouden. Ze zijn gewonnen door de Natio nale Politieke Unie, die wordt geleid door oud-premier Pias tiras. Deze partij behaalde 376000 stemmen, de Populis ten (Tsaldaris) 330000, de li beralen (Sophokles Venizelos) 300000, de democratische so cialisten 270000 en de linkse democratische coalitie 160000 stemmen. Hoe de gang van zaken zal zijn in het nieuwe parlement, is niet zeker, maar men ver wacht een zwakke coalitie regering, in welk geval ko ning Paul van de zomer het parlement weer zou ontbin den. Polen naast kerkelijke goederen. „Unaniem" heeft de Poolse Nationale Vergadering een wetsontwerp goedgekeurd, waarin wordt „voorgesteld" Uw wol veilig in residenties zullen niet worden genaast. Polen wijst alle Duitsers uit. Polen staat op het punt alle Duitsers ten Oosten van de Oder-Neisse lijn naar West- Duitsland uit te wijzen, zo is Zaterdag te Bonn officiëel medegedeeld. De Geallieerde Hoge Commissie heeft de fe derale West-Duitse regering medegedeeld, dat zij slechts 25.000 dezer vluchtelingen mag toelaten. Het zielen-aan tal van de bevolking ten Oos ten van de Oder-Neisse-grens is niet bekend, doch volgens eerdere melding uit gezag hebbende geallieerde bron zijn Polen en de autoriteiten van de Sowjet-zöne ongeveer 250.000 Duitsers aan het eva cueren. Voor de kerk te Salatiga: Vorige opgaaf 79. H. V. te Waalwijk ƒ2.50 Arthur Zeckendorf, Waalwijk 1. N.N. te .Waalwijk 1.50 J. de R., Waalwijk 1. ZONDAGSDIENST 12 Maart 1950. Dr. Kolster. Apotheek: Geers. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 12 Maart 1950. 10 uur: Ds. W. L. Jens. 6.30 uur: Ds. W. L. Jens, catechismusprediking. Ds. BAAS GAAT HEEN. Naar wij vernemen heeft Ds. Baas, predikant der Ned. Herv. Gemeente voor Baard wijk en Drunen, het beroep naar Lage-Zwaluwe aange nomen. Zeer zeker zullen de leden dezer beide gemeenten en ook de verdere ingezetenen dit a.s. vertrek betreuren, daar Ds. Baas een uitnemend voor ganger en zeer geziene per soonlijkheid is. GESLAAGD. In ons vorig nummer heb ben we enige geslaagden ge noemd voor 't examen ma- chineschrijven te Rotterdam. Dezen hadden hun oplei ding genoten bij de heer L. de Leur, gediplomeerd leraar te Waalwijk. GESLAAGD. De heer P. Willemse, dames kapper alhier, slaagde dezer dagen voor het diploma van het Nederlands Genootschap van Huid- en Haarhygiëne te Amsterdam. WEER NAAR HUIS. Met het s.s. „Kota Inten" zullen te Amsterdam 15 Maart a.s. alsnog repatriëren: Sold. C. H. de Klijn, Car- melietenstraat 20, Waspik. Sold. I A. C. Tactor, Win terdijk 137 B, Sprang-Capelle. ONTWIKKELINGSAVOND K.A.B. De aangekondigde spreek beurt door Pater Henricus kon vanwege drukke werk zaamheden van de Eerwaar de spreker niet doorgaan. Pater Henricus had echter voor een plaatsvervanger ge zorgd en wij kunnen niet an ders zeggen, dan dat wij hier in niet teleurgesteld zijn. De Zeereerw. Heer Driever, rustend pastoor te Eindhoven, zou deze keer de Ontwikke lingsavond verzorgen. Na de opening door de heer J. van Seters begon de Eerw. spre ker het eerste gedeelte van de avond over „het gezin", de kiemcel van de maatschappij. Het huwelijk „de leken- priester-priesteresse-wijding" zoals hij het noemde, is een goddelijke zending, welke ons wordt opgedragen bij 't aan gaan daarvan. Op geestige wijze, verlevendigd met vele anecdotes, behandelde spreker verschillende aspecten, zoals b.v. de opvoeding der kleine kinderen, waarbij hij 't mee leven van de ouders met de gebeurtenissen, die voor elk kind nieuw zijn, van groot belang achtte. De opvoeding der grotere kinderen kwam hierna nog aan de orde. De manier waarop spreker dit alles be lichtte is voor ons moeilijk weer te geven, doch maakte blijkbaar grote indruk op de aanwezigen. Het tweede gedeelte van deze avond was van meer ko mische aard. Een avond van ernst en luim, zoals spreker zijn spreekbeurt betitelde. De rake typeringen die hij gaf in verschillende korte voor- drachtjes waren kostelijk. Zo b.v. een voordracht uit het „Kriekende Kriekske" van Pater Bern. van Meurs, in het Betuws dialect gehouden, was prachtig van mimiek en voordracht. Een alleszins geslaagde avond. Na een kort dankwoord door de heer v. Seters, waar in hij de leden verzocht zich voor 15 Maart a.s. op te ge ven indien zij de Passiespelen in Tegelen met de K.A.B. wil den bezoeken, werd de avond gesloten. Wij constateerden een toch enigszins groeiende belang stelling. R.K. MIDDELBARE HANDELSAVONDSCHOOL. In het verslag over 1949 van de R.K. Middelbare Han delsavondschool wordt nog eens gememoreerd 't 25-jarig bestaan van de school op 1 October '49, waarmee samen viel het zilveren jubileum van de heren J. Odekerken (leraar Duits) en W. Verhoe ven (concierge). Wat het onderwijs betreft, met ingang van 1 September was het aantal leerlingen van de 2e klas groot genoeg om die te splitsen in twee paral- lclklassen. In de loop van '49 werd het cursusjaar met toe stemming van de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen verlengd van 9 maanden tot 12 maanden, wat het onderwijs ten goede kwam. Bovendien werd het aantal lesuren per leerling uitgebreid van 10 tot 12 per week. Hierdoor kwam er ge legenheid om meer lesuren aan vreemde talen te beste den en ook in de 5e klas een uur Godsdienst en Maat schappijleer te geven. Voor het examen 5-jarige cursus Handelsavondschool (rijksdiploma) slaagden in 1949 7 van de 9 candidaten. Van deze 7 deden er hetzelfde jaar nog 2xexamen voor prak tij kdiploma boekhouden en slaagden ook daarvoor. Voor het examen van de 3-jarige cursus slaagden 21 candida ten, 3 werden afgewezen. Het aantal- leerlingen van de school bedroeg 31 Dec. '49 112, op 31 Dec. 1948 125; 33 kwamen er bij in de loop van het jaar en 46 vertrokken er om verschillende redenen. De directeur betuigt zijn te vredenheid over gedrag en vlijt van de leerlingen en maakt tenslotte dankbaar ge wag van de medewerking van Bestuur en Directeur der R.K.H.B.S. De stemgerechtigde Inge landen van 't Waterschap „de Buitenpolder van Waalwijk" zullen hun vergadering hou den op Maandag 24 April des n.m. 4 uur in „De Twee Kolommen". Aan de orde komen de ge wone huishoudelijke punten als rekening, begroting, mach tiging, periodieke aftreding. De -stemgerechtigde Inge landen van „de Binnenpolder van Waalwijk" vergaderen in dezelfde zaal op dezelfde da tum om 7 uur met dezelfde agenda-punten, uitgezonderd periodieke aftreding. BLOEDTRANSFUSIE DIENST NED. RODE KRUIS De afdeling Waalwijk van het Ned. Rode Kruis heeft besloten in de maand Juni de donors wederom op te roepen. Uitvoerig zal hier nog op worden teruggekomen. Wij vertrouwen dat zeer velen zich verplicht zullen voelen dit prachtwerk van naastenliefde krachtdadig te steunen, door zich als donor op te geven. Hiertoe zal bin nenkort gelegenheid worden gegeven. VEDEHOVA. Vedehova, de vereniging van leerlingen aan de Vak school, had Woensdagavond in Hotel Verwiel een lezing georganiseerd over huiden in het algemeen, die gehouden zou worden door de heer Hamburger van de N.V. Kauf- mann's Huidenhandel. Daar de heer Hamburger echter ver hinderd was, nam de heer P. Wertheimer van de N.V. Kaufmann zijn taak over. Als onderwerp koos hij de handel in exotische en overzeese huiden. De verschillende as pecten van deze handel, zoals financiering, transport, risi co's, contracten enz. besprak i hij uitvoerig. Ook noemde hij enkele van de belangrijkste markten die met het gebruik van overzeese huiden in de 19e eeuw opkwamen, Londen de oudste, verder Antwerpen, Le Havre, Hamburg, Amster dam, en als jongste, maar geenszins onbelangrijkste, Rot terdam. Er was voor deze lezing veel belangstelling, zowel van de zijde der leden van Vedehova als van de kant van looiers en anderen. WAALWIJKSE RIJ- EN JACHTVERENIGING „ROSSINANT". A.s. Zaterdag zal „Rossi nant" onder leiding van de voorzitter Mr. Fl. Timmer mans een middagrit maken naar de „IJzeren Man". 18 Maart wordt een lichte cross-country gehouden en op 31 Maart 'n onderling spring concours. HET MEEST GESORTEERDE MAGAZIJN IN VERFWAREN. LAKKEN. MUSIS SACRUM. Vrijdag tot en met Zondag en Dinsdag kunt U in dit theater „Mariandel" zien, waarvan het liedje onder de hand meer beroemd is dan de film. Een gepensionneerde re ferendaris ontdekt na zoveel jaren,' dat hij nog een dochter heeft, hetgeen aanleiding is tot eigenaardige verwikkelin gen en tot een ongewone op lossing. 18 Jaar. „Cyaankali" is de naam van de film die Maandag en Woensdag draait en de naam van 't middel waarmee 'n dok ter twee moorden bedrijft. De laatste kan hij maar één keer doen. Dit alles gebeurt ter- wille van een middel tegen kanker, maar het werk blijft onvoltooid. 18 Jaar. LUXOR-THEATER. Vrijdag t.m. Zondag hier „Zoölogica", waarin Heinz Rühmann in allerlei dwaas heden optreedt, van student in de zoölogie via leeuwen temmer tot minnaar. In het laatste is hij het gelukkigste. Maandag en Woensdag een verhaal uit de oorlogstijd „Geheime opdracht". Een aan tal Engelsen wordt naar Frankrijk gezonden om daar te spionneren. Ze beleven daarbij natuurlijk allerlei avonturen, maar hebben ten slotte toch succes, hoewel niet 7or--i<- verliezen. Hoe, kunt U in deze film zien. Op weg naar huis. Naar wij vernemen zijn uit Drunen vanuit Indonesië de vol gende jongens op weg naar huis: W. Nelis met de George Irik. J. Mimpen met de Kota Inten. W. v. Loon met de Volendam. Steenlegging. Heden. Vrijdag 10 Maart zal in de namiddag door de Hoog- Eerw. Heer Deken Goossens de eerste steen worden gelegd voor de R.K. Bijzondere Jongensschool alhier. Voetbalfilm van de K.N.V.B. Zaterdagavond zal in de gym- i astiekzaal de voetbalfilm van de K.N.V.B. worden vertoond. Een unieke gelegenheid voor de voet balliefhebbers .uit Drunen en om streken om deze film te gaan zien. Aanvang half acht. Jaarvergadering Vecverzekering St. Isidorus. De veeverzekering St. Isidorus hield Dinsdagavond in het café P. Klerkx haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag bleek dat in het afgelopen jaar gemiddeld 863 stuks vee waren verzekerd. Er de den zich 32 ongelukken voor, waarvoor 14.854.werd uit gekeerd. Er was een batig saldo van 510.De periodiek aftre dende bestuursleden de heren J. Pijnenburg en C. v. Drunen wer den bij acclamatie herkozen. Het voorstel van het bestuur om met ingang van 15 Maart al leen koeien te verzekeren die t.b.c.-vrij zijn en voorzien van een rood certificaat, werd aangeno men. Wat betreft de brandmer ken werd medegedeeld dat deze niet meer zullen worden gegeven, maar dat voortaan geschat zal worden op blik, nummer of con trolenummer. Van de rondvraag werd niet veel gebruik gemaakt. T uinbouwcursus. Op het gehouden eindexamen van de 2-jarige tuinbouwcursus slaagden de volgende cursisten Kees de Kok, Fr. de Kees, Kees v. Wijk, M. Smit, Kees Pulles, L. Brok, Bertus Aerts, A. Laar akkers, Fr. Krol, J. Oerlemans, J. v. Drunen, J. v. d. Wiel, W. van Delft, A. Pulles, allen uit Drunen. J. v. d. Berk uit Haarsteeg en Kees Klerkx. De cursus werd ge geven door de leraren Vrolijk uit Helvoirt en Vinkenvleugel en v. Herpt uit Drunen. Bij deze prijsuitreiking waren aanwezig burgemeester Snels, ka pelaan Simons, de heer v. Gils en de voorzitter van de N.C.B. en R.K.J.B. Na afloop sprak burge meester Snels nog enkele opwek kende woorden tot de jongens en spoorde allen aan zich zo goed mogelijk in hun vak te ontwikke len. Kanarievereniging. Heden is erkend bij de Alge mene Nederlandse Bond van Ka narieteelt en Vogelbescherming de Eerste Drunense Kleurkanarie- vereniging en Omstreken, geves tigd in het café van de heer P. v. Son, Veilingstraat 12, Drunen. Voorzitter P. Scherpcnbu-g te Drunen, secretaris M. C. de Gouw te Vlijmen, penningmeester P. v. Son te Drunen. Jaarvergadering. De Landelijke Rijvereniging ,.De Echo" hield haar jaarverga dering in café H. v. Hoorn. De voorzitter, de heer S. de Gouw, opende deze vergadering en heette allen van harte welkom, in het bijzonder de heer Jo Brok, die pas uit Indië is thuisgekomen. De notulen werden goedge keurd. Het financiële jaarverslag sluit met een klein batiq saldo. B j de gehouden bestuursverkie zing werd S. de Gouw met 14 stemmen herkozen. Besloten werd om een con cours te organiseren op 2 Juli, mits de Bond en de Kring van de Landelijke Rijverenigingen hierte gen geen bezwaren heeft. Aan de orde was verder hul diging Jo Brok. in verband me' zijn behouden terugkeer uit Indië. De heer Brok dankte de voorzitter en de commandant. Ter versterking van de kas werd besloten om ereleden en do nateurs aan te werven. Hiervoor wordt de hulp ingeroepen van de inwoners van Drunen en Elshout, maar vooral van de boerenbevol king der gemeente. Een schrijven werd verzonden naar de militairen M. v. Balen BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Wilhelmus J., zv. H. A. van Iersel-van den Berk Petronella A. J., dv. P. C. Janssen-v. Dongen Wilhel mus P. J. J., zv. W. J. J. van Hest-Weel Hendrika C., dv. H. van Daalen-v. Osch Johannes P., zv. M. Konings- Ophorst Maria E. G., dv. H. C. van de Leur-Spitters Franciscus P. J., zv. J. v. d. Anker-Brokken Johannes P. M. M., zv. H. C. Spitters- Gorissen Catharina C. A., dv. J. Mortko-van den Houdt. Overleden: Andreas J. M. Knaapen, 50 j. Maria A. L. Verwiel, 61 j. Cornelis de Rooij, 52 j., echtg. van J. C. Nieuwenhuizen. Huw.-aangiften. J. F. de Gouw 24 j. en H. F. van Dijk 25 j., beiden te Waalwijk J. Krol 35 j. en J. A. Baijens 29 j., beiden te Waalwijk. Gehuwd: J. Goedhart 28 j. en M. C. Treffers 29 j., beiden te Waalwyk J. T. J. M. Lautenslager 27 j. te Tilburg en L. M. Vesters 26 j. te Waalwijk. Ingekomen: A. J. van Hel den van Gouda L. T. G. J. A. Wiese van Schiedam J. E. Trimbach van Tilburg A. A. M. van Eerd van Til burg. Vertrokken: J. L. Steenber gen naar Lichtenvoorde A. A. de Vries naar Breda G. F. Faber naar Sprang-Capel le A. J. van Delft naar Den Haag A. van der Voet naar Tilburg C. Polderman, echtg. Brouwer en gezin naar Amsterdam. en J. v. Son in Indië. Na de rondvraag sloot de voor zitter deze geanimeerde vergade ring op de gebruikelijke wijze. De T.U.R.K. Ook Nieuwkuijk heeft zijn aan deel in de grote activiteit, welke alom in de dekenaten Heusden cr: Waalwijk heerst, om de grote, in Waalwijk te houden Missieten- toonsteiling in Mei a.s. grandioos te doen slagen. Op een Maandag j.l. gehouden vergadering onder leiding van de ZecrEerw. Heer Pastoor, werd o.m. besloten om een Missie-sportdag te houden, waaraan door alle verenigingen zal worden medegewerkt en wel ke door muziek zal worden opge luisterd. Alom in onze parochie is er een groto medeleven met deze groots opgezette Missie-actie en Nieuwkuijk zal straks zeer zeker een waardig aandeel in 't succes van 't geheel leveren. Aanbesteding dubbel woonhuis. Woensdagmorgen had alhier in het café van de heer L. Engelen dc openbare aanbesteding plaats voor het bouwen van een dubbel woonhuis voor rekening van de heer W. Venus alhier, onder ar chitectuur van het architectenbu reau P. C. Verboord alhier. Inge schreven werd als volgt Fa. Olieslagers Vught 27500. Fa. Fitters, Waspik 26700.— Fa. v. d. Wiel 26600.- G. v. Rooij, Nuland 26550.— Fa. v. d. Zandt 26500.— Fa. Strik, Rosmalen 26480.— Fa. Smolders, St. Michielsgestel 26350.— Fa. Mauriks. Schijndel 25700.— J v. Veluw Haarsteeg 25200.— Gebr. v. Hout. St. Michielsgestel 24976. Adri v. Oijen en Zn., Vlijmen ƒ24939.- L. L. Verboord, Vlijmen 24875.- Begunstigd door fraai voorjaars weer en grote belangstelling zo wel van de zijde der deelnemers als van het publiek, organiseerde de rijvereniging Juliana Zondag middag een cross, die in alle op zichten buitengewoon is geslaagd. De leiding was goed, maar het parcours zwaar en vooral de Haarsteegse ruiters hebben zich in deze zware rit uitstekend ge weerd. vooral in 't nummer warm bloed leverden zij goede presta ties. C. Klein uit Elshout won bij het nummer warmbloed de wis selbeker, door 3 maal achtereen een cross tot een goed einde te brengen in een totaaltijd van 20 min. 50J^ sec. In totaal startten er 45 deelnemers. Bij het nummer koudbloed viel hetzelfde ten deel aan W. v. Bokhoven uit Vlijmen die 3 maal een cross won in een totaaltijd van 20 min. 58 sec. De prijzen in' t nummer warm bloed werden behaald door Jan Vugts, Haarsteeg in 7 min. 15 sec.; Janus Puues, Haarsteeg, 7 min. 19 sec.; Herm. v. d. Brand

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 5