m SPRANG CAPELLE WASPIK RAAMSDONK Nieuwe Uniformen bij de N. S. Uil de provincie DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 10 MAART 1950 ZOMERSTOFJES, BADDOEKEN, GRASLINNEN 200 breed ZAKDOEKEN. LINGERIEKATOEN, „Onder oons gezeed MERK SIGAREN Biljartsport. 7 min. 21 sec.; André van Son, Haarsteeg, 7 min. 35 sec.; A. v. Huiten. Nieuwkuijk 7 min. 36 sec.; C. Klerx. Waalwijk 7 min. 39 sec. Bij het nummer koudbloed wer den de prijzen behaald door W. v. Bokhoven. Vlijmen, in 8 min. 22 sec.: Jos Kroot, Waal wijk, 8 min. 333^2 sec" A. Klerx, Waalwijk, 8 min. 35 sec.: Sj. de .Gouw, Drunen. 8 min. 39 sec. Na afloop had in café J. van Dal de prijsuitreiking plaats. De voorzitter, tevens commandant, de heer P. Mommersteeg, feliciteerde de diverse winnaars met de door hen behaalde prijzen, speciaal de winnaars van de wisselbekers. Een woord van dank bracht hij aan de leden van de EHBO voor hun paraatheid en aan de politie van Heusden en Vlijmen voor hun medewerking. Oneerlijke gast. In gezelschap van de zoon vervoegde zich verleden week ten huize van Th. v. Bokhoven alhier een ex-militair, die met hem tesamen had gediend, om een dagje te logeren. Vanzelfsprekend werd hij gastvrij ontvangen, maar na zijn vertrek miste men enige kledingstukken. Bij informatie bleek toen dat hij wegens wange drag en oplichting uit de ouder lijke woning is gezet en wegens medeneming van een rijwiel door de politie werd gezocht. Van dit feit werd eveneens aangifte bij de politie gedaan. Chr. Metaalbewerkers. Maandagavond kwamen in de zaal van de Chr. Volksbond al hier de afdelingen Sprang-Capelle en Waalwijk van de Chr. Metaal- bewerkersbond in gecombineerde jaarvergadering bijeen, waarvoor veel belangstelling bestond. Na behandeling van de gewone agen dapunten werd het woord ge voerd door de bondsvoorzitter de heer Peters en de districtsbestuur der van de bond de heer Lodder, terwijl verder de avond aange naam werd doorgebracht met zang enz. Tot slot werden enkele mooie filmpjes uit het bedrijfsleven en een tweetal kleurenfilms vertoond. Eerst naar KIEBOOM Op weg naar huis. Na beëindiging van hun diensttijd in Indonesië zijn een tweetal jon gens uit onze plaats aan boord van het troepentransportschip Ko- ta Inten op thuisreis naar het va derland. Het zijn soldaat le kl. T. D. de Roon, woonachtig aan de Hogevaart en soldaat le kl. A. C. Tactor, wonende aan de Win terdijk bij Labbegat. De betref fende buurten maken zich op de repatriërenden op hartelijke wij ze te ontvangen. Successen op het schaakbord. Door enige leden van de Capel- se schaakver. De Vrije Pion werd deelgenomen aan de het laatste week-end te den Bosch gehouden Brabantse schaakdagen en wel met goed succes. De heren C. Quirijns en L. Stein behaalden in de topgroep van de le klasse ieder een eerste prijs, terwijl de heer Ad. Pruijssers in de tweede klasse als nummer één eindigde en de heer H. Weistra in dezelfde klas se de eerste plaats met twee an dere spelers deelde. K.L.M.-avond. Bij de K.L.M.-avond, uitgaande van het departement van de Mij. tot Nut van 't Algemeen, die op Woensdag 15 Maart 's avonds 8 uur wordt gehouden in de zaal Cové-v. d. Haart, hebben Nuts leden met één huisgenoot recht van toegang. Voor niet-leden zijn kaarten tot een beperkt aantal ver krijgbaar bij de heer Poldervaart, hoofd der Koningin Julianaschool. Nieuwe lidmaten. In de ochtenddienst van de Ned. Herv. gemeente alhier zullen a.s. Zondag nieuwe lidmaten openbare belijdenis des geloofs doen. In de ze dienst hoopt voor te gaan de consulent, Ds. J. W. de Bruijn uit Sprang. Propaganda-avond. In het vergaderlokaal in de Nieuwstraat, verbonden aan de Chr. School, zal a.s. Vrijdagavond een propaganda-avond voor het Hogeland worden gehouden. Naast de film „Was het zijn schuld al leen', zal nog vertoond worden de schitterende film „Het Hoge- landse werk" in kleuren. Ds. de Kruijk, predikant bij de Geref. kerk hoopt een openingswoord te spreken, terwijl de heer H. Kerst deze avond zal sluiten. Wat men vindt en verliest. Bij de groepscommandant van de Rijkspolitie alhier zijn inlichtin gen te bekomen omtrent de vol gende gevonden en verloren voor werpen: Gevonden: een overjas. Verloren: een zwart-geverfde mil. overjas, een winterjas en een paar meisjeswanten. Tevens werd aan gifte gedaan van het komen aan lopen van drie honden. Burgerlijke Stand Fcbr. 1950. Geboren: Wilhelmus zv G de Haas-v Zeist Adriaan M zv J v Tilborgh-Rljkers Cornelis A zv J P de Rooij-v d Plas Ja cobus H zv J Paulides-v d Sluijs Jan zv A de Roon-Oostdijk Johannes A zv C de Rooij-Both Lina G dv J M de Vuijst-de Vrijer. Jenneke dv J Michaël- Wams Nicolaas R zv J J v Drongelen-v. Oosterhout Din- gena Adr dv D de Rooij-Mande- makers. Gehuwd: P M Kamerman 24 j en C v Zeist 21 j AA Brekel- mans 19 j en H Groeneveld 31 j K Hommel 25 j en M P van Dongen 24 j N Struijk 28 j en C Timmermans 24 j. Overleden H A Metzke 81 j wedn v A Ramsteijn. Ingekomen: J v Wijlen van Am sterdam D Bravenboer en echtg van Maassluis B v d Berg van Maassluis A Brekel- mans van Waalwijk. Vertrokken: H v Helden naar Gorinchem G van Beek naar Waspik W J Zwart en gezin naar Amsterdam G v Esch naar Leiden C J Snijders wed Rijneveld en gez naar Leidschen- dam J v d Schans naar Waal wijk Cv Zeist naar Eethen C Timmermans naar Pijnacker J A D Blom naar Roosendaal. Burgerlijke Stand Fcbr. 1950. Geboren: Theodorus W zv C H Mon- tens-Roovers Petronella M H dv A C de Ruijter-Pruijsten Elisabeth M M dv J v d Hoven- Kools Johanna C M A dv P P B de Graauw-van Strien Jo hanna M Th C dv J A Kamp- IJpelaar Elisabeth M dv Th J van Dongen-Bergmans Johan nes A F zv P A van Spaandonk- Kemmeren Antonia H dv J II Lanqermans-Montens Johanna P M dv P J Rombouts-Hamers Cornelis A A zv H E A van Dongen-v d Rijken. Overleden: Adriana de Rooij 65 j echtg van A A van Pas Maria J de Ruij- ter 68 j wed van Johannes van Diem Martinus de Wit 73 i echtq van J M Luccassen Adr de Jong 13 j te Sprang-Capelle. Huwelijken: W J de Hoogh 32 j en Ch M Rcijnaars 30 j F H van Gorp 25 j en L de Hoogh 24 j. Ingekomen: A C v Beek van Nieuwkoop G v Beek van Sprang-Capelle J J v d Pluijm van Dussen G F Nijveld van Raalte CM Reij- naars v Waalwijk G J Kern- meren van Terheijden PCM Schoenmakers van Rotterdam H P C Schoenmakers van Rotter dam G M P van Griethuijzen van Alblasserdam. Vertrokken: A van Tuijl naar Nieuwkoop J Kusters naar Culemborg W L Hooijmaijers naar Raamsdonk - A van Hoof naar Dongen H Verduijn en gezin naar Sprang- Capelle P H M Ahsmann naar Roosendaal c.a. Kermis. Burgemeester en Wethouders der gemeente Raamsdonk hebben voor de kermis op 25, 26 en 27 Juni a.s. aan de volgende perso nen plaatsen gegund: Sipkema- Kreekel: autoscooter; v. Eekeren: Kinderhangpaardjesmolen: Lind- aart: Zweefcaroussel; Sipkema- Kreekel: Open golfbaan: A. van Meel: PatatesMrites-kraam; J. H. Leijten: IJsco: G. J. Voeten: Fruit- kraam: van Eekeren: Draaitafel- tje; W. H. Pennings: Duikboot- spel: Mej. A. Rooze. Luchtballon nen, pipers, windmolens, speel goed en feestartikelen. M Es ge nou es vat, Willem, de'n Ekker, 10 jaor geleejen of nou, of es we wir ins tien jaoren aauwer zijn, dan is er zo en zal er zo nog al heel wè veraanderd zijn en veraanderen. 10 jaor geleejen stond 't vol, toen kwaam ie leeg en dan zal ie wir volstaon. Zo ziede dè alles deur verloop van tijd toch wir op z'n pootjes te rechte komt. En daorbij dè ge, al klinkt 't ok gek. toch oe eigen aon de veraandering aonpaast. En toch Willem, kunnen die veraanderingen zó zijn, de een tweede veraandering nog langer dan 5 jaoren moet duuren om de meensen de gelegenheid te geven zich aon te paassen. Wè ik daor allemaol mee bedoel Willem Dè zal ik oe zeggen. Ik heb om heu- ren gaon dè ze mee de kermis zullen gaon verhuizen. Dus nie meer op ,,'t Martveld" mee de mallemeulen, mer nou op 't V I- plein of liever gezeed de V I- vlakte. En nou zeg ik nog eens dè ik t ook mèr van heuren zeg gen heb. dus veurzichtig zijn en er nie wijer over kletsen. Mer ge vuult wel wè ik bedoel es ik zeg en praot van iets dè van verschil lende meensen op die vlakte is vieggehaold en dè we in de plek daorvan op diezelfde vlakte unne mallemeulen krijgen mee muziek er in. dè paast op unne kermis, mèr nie op die plaots. Want nou we toch daorover aon 't praoten zijn, kunnen we wel es efkes daor op deur borduren. Ge moet dan op de eerste ploats altijd nog dè- gene stellen wè op de eerste plaots komt en dè wil zeggen dè de ge- vuulens van die meensen die de offers hebben gebrocht. op de eerste plaots geheurd en zo meu- gelijk ook daornao gehandeld moet worren. Jao Willem, dè 'e verplaotsen van unne kermis veur sommige meensen 'n veurdeel zou opleve ren, is zeker. Daortcgenover stao wir 'n naodeel van aander meen sen. dè stao ok vaast.- Mèr in feite zijn alle belangen die aon zo'n kwestie vaast zitten, onder- hcurig aon één belang en dè :s deez ,,'n Gemenschap die zich zelf respecteert, stelt uit piëteit veur diegene die veur de gemen schap hun offer brachten, nie zo'n scherp contrast es waor wij 't nou over hadden Mèr jao. we praoten mèr over heuren zeggen en misschien ligt t ook nie in de bedoeling om de kermis te verplaotsen. 't Is nou mèr dè we 't hier toevallig over hebben en ge moet ergens over praoten, wè gij Hoe 't nou zit mee dè kom- metee. waor we de veurige week over aon de gang waoren Veur zover es ik weet, hebben ze uit alle weindstreken van oons durp unnen afgevaordigde, alleen van 't Sompend nog nie. mèr die is trouwens al op komst. Veur de meerdere rest kijk ik er nie on gunstig tegen aon. Tenminste es alles en alleman er nou mer es flink mee de schouwers onder schieten. De eerste twee fietsen zitten al in den buil, dus 't begin ies gemaokt. En nou mer vergao- deren Willem en dan nog es vergaoderen. Mèr dè geleuf ik wel. dè ge er dan vort wel meer van zult heuren. En denkt er aon Willem, dè ge tegen iedereen die gc tegen komt, er over praot en net zolang praot dè ze in d r kniep schieten. En zegt er mèr bij dè ze gin centen hoeven te geven, want ze hebben nog zeshonderd losse centen van toen ze rond zijn qewiest mee de hermenie van Knuppelveen. Haauw doe, war. voordracht zal houden over trou wen of betalen. Enfin... een geschiedenis, die ge moet zien om te begrijpen en te genieten. Ons Genoegen presen teert ze U. Wij geloven, dat er wel belangstelling voor dit werk zal bestaan. Het wisselconcert gaat niet door. Naar men ons van bevoegde zijde mededeelt, gaat het wissel concert, dat op Zondag Half- Vasten zou gegeven worden door de Harmonieën Apollo Eupho- nia en de Zangver. Bel Canto, in de zaal van Apollo, door omstan digheden niet door. Vermoedelijk zijn wij in staat in het volgende nummer hierover iets meer mede te delen. Wij hebbtn beslag gelegd op een partij goedkope vanaf 1 1 cent. Spoed! Zie Etalage! SIGARENMAGAZIJN Chr. Verhoeven Brok Vaartstraat 76 Kaalsheuval SPECIAALZAAK. De stem van Golgotha. We willen nog even terug ko men op het passie-programma, dat op auspiciën van de Culturele Kring „De Toren" op Zaterdag 11 Maart in de zaal van Eupho- nia door Rien Nout en Cees Grif fioen met muzikale medewerking van Tilly van der Werf, mezzo sopraan en Liny Bramer aan de piano, wordt gegeven en waar De Toren zeer terecht van zegt: Het is niet de bedoeling U met dit programma n ontspanningsavond te bieden. Wij willen ons gehoor leiden door die wereld van scho ne gedachten, die het lijden van Christus wekt in de zielen van dichters en kunstenaars. Het pro gramma biedt een rijke variatie van liederen en dichtwerken van de grootste meesters wier naam alleen reeds kunst garandeert. Wij geloven, dat evenals het vorig jaar, ook dit jaar weer ve len van deze unieke gelegenheid gebruik zullen maken om zich te laten brengen in de juiste sfeer van de H. Vastentijd. x Agenda. Zaterdag 8 u. n.m. en Zondag 6 u. en 8.30 u. n.m. Apollo Thea ter „Drie ondernemende meisjes Alle leeftijden. Maandag 8 u. n.m. repetitie har monie Apollo. DE VOGELPEST IN ONZE GEMEENTE? Er gaan onrustbarende geruchten over de zich ontzettend snel uit breidende ziekte van New Castle of pseudo-vogclpest onder de kippen. Ook in onze gemeente zou ze reeds geconstateerd zijn, n.l. onder Loon-op-Zand. We hebben in dezen 'ter be- voegder plaatse inlichtingen inge wonnen, waarbij ons Woensdag- avqnd werd medegedeeld, dat wel verdachte verschijnselen zijn waargenomen, doch de dieren arts, die uit Utrecht ter onder zoek was gekomen, de diagnose nog niet positief heeft vastgesteld. Inmiddels worden de pluimvee houders wel zeer ernstig aange maand hunne kippen zoveel mo gelijk te isoleren en vooral geen dieren elders aan te kopen of vreemden op hun erf toe te laten. Bij verdachte verschijnselen is het van het allergrootste belang direct de dierenarts te waarschu wen, daar de verspreiding zo enorm snel toeneemt, dat de die ren eenmaal besmet in enkele uren bij tientallen sterven. Men geve vooral goed attentie op wat de radio en de dagbladen in dit verband als officieel aankondi gen. HANNES. Vlijmen, Maart 1950. Apollo-theater. „Drie ondernemende meisjes' is de titel van de Metro Goldwym Mayer film, die Zaterdag en Zon dag a.s. in het Apollo-Theater draait. De hoofdfiguren zijn: Jean- nette Mc Donald, Jane Powell, Ann Todd en Himzelf, die een fa miliegeschiedenis meemaken, die tot allerlei delicate verwikkelingen aan leiding kan geven, doch het einde van de geschiedenis is dat de gehele familie gelukkig ver enigd blijft. Het Duivenvlucht-programma. Er bestaat natuurlijk onder de duivenliefhebbers reeds grote be langstelling naar het programma, dat deze zomer vervlogen zal worden. Toevallig zijn wij in staat gesteld het nu reeds volle dig te annonceren, 't Is 't vluchi- programma niet alleen van dc Kaatsheuvelse Postduivenvereni gingen doch van geheel Brabant. Oude duiven: 16 April Dufels 23 April Vilvoorde: 30 April Neufville; 7 Mei St. Quintain: 10 Mei Duffel: 14 Mei Neufvilles: 14 Mei Corbeille; 18 Mei St. Quin tain: 21 Mei Dourdan: 28 Mei Pont St. Maxcense; 4 Juni Orle ans: 11 Juni St. Quintain; 18 Juni Chartoux; 18 Juni Pont St. Max cense: 25 Juni Dourdan: 30 Juni St. Vincent: 2 Juli St. Quintain; 8 Juli Limoges: 9 Juli Pont St. Maxense; 16 Juli Orleans: 22 Juli Bordeaux: 4 Augustus Dax. Jonge Duiven: 9 Juli Duffel: 16 Juli Vilvoorde: 23 Juli Neufvilles; 30 Juli Mons; 6 Augustus Quie- vrain; 13 Aug. Landescies: 20 Au gustus St. Quintain; 27 Aug. Pont St. Maxcense. Navluchten: 30 Aug. Duffel; 3 Sept. Vilvoorde; 10 Sept. Neuf villes: 17 Sept. Mons: 24 Sept. Quievrain. Concoursen Midden Brabant: 21 Mei Dourdan: 18 Juni Pont St. Maxcense: 25 Juni Dourdan. Trouwen of betalen. We mogen het bij de meester, als bekend veronderstellen, dat de Toneelvereniging „Ons Genoe gen" met de Desk-Supportersver eniging gecombineerd, haar kun nen in dienst heeft gesteld van onze grote sportvereniging Desk. In dit verband speelt „Ons' Ge noegen" op Zondag Half-Vasten in de zaal van de heer Jan van Dun 't mooie Volkstoneel „Trou wen of Betalen", 't Is een stuk vol humoristische klank, dat van 't begin tot het einde boeit, om dat de ene verrassing op de an dere volgt en dc toeschouwer steeds door nieuwe scènes wordt gebonden in de ban der spelers. Een handig sluw zakenman, die iedere actie het gehele spel door- bindt, zorgt voor de komische noot. 't Is een ware Buziau. Zijn spel houdt de lachspieren gespan nen telkens als hij ten tonele ver schijnt. Hij wordt als medium ge bruikt door een viertal, die allen naar de hand van zijn dochter dingen, 't Zijn vrienden. Iemand, die zich het air geeft van een krankzinnige, heeft hem voor een séance geïnviteerd op de boeke rij, waar een vermaard dichter zijn W.S.C.—BEST VOORUIT. Hoe nader wij tot het einde der competitie komen, des te spannender wordt de race om het behoud. Ook Zondag zal W.S.C. zich verplicht zien de beide punten te incasseren, om zo spoedig mogelijk uit de gevaarlijke zóne te geraken. Zeker' is de voorsprong van Best Vooruit op de beide lan taarndragers van de afdeling al ruim, maar zij zullen even min vergeten dat het einde der competitie gewoonlijk zeer pijnlijke verrassingen brengt. Immers, de kanslozen naar de ere-plaats en die te vens geen gevaar meer te duchten hebben voor de laat-- ste plaatsen, laten onwille keurig wel eens steken vallen en als die dan ten gunste ko men van de laagst geplaatste elftallen, kunnen er nog rare punten-veranderingen komen. Beter dus voorkomen dan gepezen, en alles zullen de Oranje-Zwarten er a.s. Zon dag weer opzetten om beide punten aan hun ranglijststand toe te voegen. De uitwedstrijd tegen Best Vooruit bracht een puntenverdeling; ditmaal kan die luxe niet gepermitteerd worden. Voor de overige elftallen is alleen vastgesteld: D.V.V.C. 3—W.S.C. 4 12 uur. KAATSHEUVEL. DESK-NIEUWS. DeskWillielmina. Na enkele weken uithuizigheid treedt Desk nog eens op in eigen omgeving voor eigen publiek. On nodig te vermelden dat er Zon dag veel publiek het Sportpark zal binnenstromen, want iedereen heeft het verheugende nieuws ge hoord, dat Desk haar sukkelpe riode door is. Eerst bij de Valk een gelijk spel en daarna een overwinning bij Schijndel. Twee feiten die voldoende spreken. A.s. Zondag komt Wilhelmina een bezoek brengen in het Sport park, onze steeds goed bevriende sportieve tegenstander uit Den Bosch, waar wij dit seizoen voor goed de ziekte-periode inzetten. Dessers, de indruk die wij daar achtergelaten hebben, moet volle dig herzien worden. Wilhelmina is momenteel een goedgeplaatste, snelle, hardwerkende ploeg. Dus ons recept is hetzelfde als bij de Valk en Schijndel. Dessers laat nu je supporters met duizenden ook eens genieten van een sportieve enerverende strijd. Zij hebben dit jaar nog niet veel gezien. Daarom laat zien dat onze schrijverij geen holklinkende poeha is geweest. Daarbij komt dat we nog steeds niet veilig staan en aangezien we niet afhankelijk willen zijn van een ander, zijn we genoodzaakt zelf uit het moeras te komen. En dat moet Zondag gebeuren, al zal het weer negentig minuten paardenwerk worden. Heel Kaatsheuvel vertrouwt hier op en ziet er met verlangen naar uit. Desk 3 ontvangt Sarto 3 en wat we niet hopen, maar toch zeer waarschijnlijk achten, de pun ten zullen wel naar Tilburg ver trekken. Of denken er de mannen van Sjef Heijs anders over?! Desk 4 is te gast bij SVG 2. Twee rivalen van vorig jaar, die beiden de eindspurt niet konden halen. Wie eist nu de suprematie op? Desk 5 ontvangt Noad 7, waar wat in zit voor de thuisclub, 't Is de kwestie maar of ze het er uit weten te halen. Desk 6 gaat op bezoek bij R W B 4. Daar langs de spoorlijn is ook buit te halen, Dessers. BERNDIJK. WERE Dl—BERKDIJK 2 0-6. Voor de zoveelste maal in suc cessie sleepte j.l. Zondag de Berk dijk-reserves de kostbare punten in de wacht. Reeds van begin af aan zijn onze jongens in de aan val geweest en geen ogenblik is de overwinning dan ook in ge vaar geweest. Het ene „kooltje na het andere kreeg de Were Di- 'doelman te slikken. Programma voor a.s. Zondag. Berkdijk 1 heeft Zondag weer èen vrije dag. Berkdijk 2 zal ook Zondag te- .gen Were Di in 't veld moeten ^treden, maar nu op eigen terrein. Dat dit wëer een overwinning zal worden, lijdt niet de minste twij fel. Toch moeten onze jongens hen niet onderschatten, al zijn ze practisch kampioen. Berkdijk 3 zal a.s. Zondag te gen RKC 5 in 't geweer moeten komen. En om de toch maar al te kleine kans nog te behouden, moet er beslist gewonnen wor den. Berkdijkers, good luck CAPELLE. Wit-ZwartKorvel 2 6—2. Vrijwel de gehele wedstrijd was Wit-Zwart in de aanval, uitgezonderd enkele aanvallen der gasten, doch hiermede had de verdediging der thuisclub geen moeite, maar ook de voorhoede der Wit-Zwarten strandde steeds op de hechte verdediging der gas ten en iedere aanval liep dan ook op niets uit. Met een blanke stand ging de rust in. Na de hervatting deed de voorhoede der Wit-zwar- ten het beter en reeds na vijf mi nuten spelen gaf v. Beek de thuis club met een prachtige kopbal de leiding, 1—0, en spoedig daarna was het de linksbinnen die deze voorsprong vergrootte tot 2—0. Hierna hadden de gasten niet veel meer in te brengen en geleidelijk werd de stand dan ook opge voerd. Eerst was het v. Beek die er nog twee voor zijn rekening nam en daarna was het de links buiten Priest die het halve dozijn vol maakte. Wel wisten de gas ten nog twee tegengoals te ma ken. doch met 'n flinke overwin ning voor Wit-Zwart kwam het einde van deze faire wedstrijd, waarvan de leiding in goede han den was bij de heer P. Dalmeijer. De junioren speelden resp. WSC 1—Wit-Zwart 41. Wit Zwart 2—Berkdijk 2 4—2. Het programma voor deze week is Het 2e elftal speelt a.s. Zaterdag een thuiswedsrtijd tegen Vrijh. Boys 2, aanvang 4.30 uur. Het le elftal speelt a.s. Zon dag eveneens thuis en wel tegen Noad 5. Aanvang 2 uur. VRIJHOEVE-CAPELLE. SPARTA—N.E.O. Zaterdag 11 Maart a.s. zal ons le elftal tegen NEO, de kampi oen van onze afdeling, in 't strijd perk treden. Sparta is er op be lust revanche te nemen voor de nederlaag die het indertijd op het NEO terrein geleden heeft. NEO daarentegen zal alles op alles zet ten om ongeslagen het einde van de competitie te bereiken. Hieruit mogen we wel concluderen dat er een forse doch sportieve match gespeeld zal worden. Aanvang 4.30 uur. Na afloop zal in ver band met het behaalde kampioen schap nog een kleine huldigings plechtigheid plaats hebben. Sparta 2 gaat bij Wit-Zwart op bezoek. HOCKEY. HOCKEY-PROGRAMMA K.M.II.C. WAALWIJK ZONDAG 12 MAART. Dames: Oirschot 1Waalwijk 1 Waalwijk 2Were Di 2 (Tilburg) 11.30 uur. Waalwijk 3Forward 4 (Tilburg) 2.30 uur. Heren: Waalwijk 1Mop 2 (Den Bosch) 1 uur Were Di 2 (Tilburg)— Waalwijk 2 WIELRENNEN. K. W. C. Nieuws van het wielerfront in Bern dijk en onze eerste „trainingsrit". J.l, Zondag werd bij echt wie- lerweer onze eerste trainingsrit verreden, de eerste van het jaar 1950, die nu werkelijk het karak ter van een „trainingsrit" droeg, en waarbij van enkele renners werkelijk te „genieten" viel. Ren ners die nu reeds getoond hebben dat zij in het komende seizoen •geducht van zich zullen laten spreken. In de eerste plaats moet dan genoemd worden A. v. d. Ven, de soms briesende leeuw van vorig jaar; hij was in deze eerste rit verre superieur boven andere renners, zoals A. Snoeren. J. Damen, Fitters, enz. Hij legde niet alleen strijdlust aan de dag, maar liet ook zien dat hij rennerstactiek en techniek verworven had. En dit dankt hij dan op de eerste plaats aan zijn voortdurend trainen volgens het schema, dat de stuwende kracht van de hele K.W.C., de heer G. v. Boxtel, hem had voorgelegd. Hij liet vooral zien waarin de an dere renners tekort geschoten wa ren, n.l. trainen. Hoe dikwijls is hier al op gehamerd Een tweede renner die opviel was M. v. Wanrooij, die wellicht nog meer zal bereiken dan zijn oudere collega. Bij hem zijn de wielercapacitciten nu al waar neembaar, en zijn goede vorm van j.l. Zondag moeten wij direct toe schrijven aan zijn voortdurend trainen. Deze nieuweling pres teerde het n.l. zijn clubgenoten amateurs Snoeren, Damen, Fit ters e.a. ver achter zich te laten, om dan nog niet te spreken over zijn collega's nieuwelingen. De route, waarlangs werd ge reden, was de volgende Start bij Th. v. Boxtel, verder langs de Dongenseweg. Dongense Vaart, St. Joachimsmoer tot Huis ter Heide, alwaar gekeerd werd en zo weer terug langs de geko men route. De A klasse moest dit traject 5 maal afleggen, de B klasse driemaal en de C klasse 1 maal. "f Eerst startten de ama teurs. Er werd direct een snel tempo ingezet, dat gedurende de eerste twee ronden geregeld aan gehouden werd en waarbij v. d. Ven al opviel. Bij het ingaan van de 3e ronde startten de nieuwe lingen, die in 't begin en geduren de de gehele eerste ronde veel te kampen hadden om de A klasse bij te houden, die er toen al 80 K.M. op hadden zitten. Doch in de tweede ronde van de nieuwe lingen begonnen zij zelfs de toon aan te geven en kreeg het de A klasse, die inmiddels 60 K.M. achter de rug had, zwaar te ver duren. Op de helft van dc tweede ronde gingen dan de nieuwelingen Jan v. d. Ven. Scheerders en van Wanrooij er van door, maar ze werden al na enkele kilometers ingelopen. Toen begonnen A. v. d. Ven en M. v. Wanrooij, de twee meest opvallende renners, 'n ontsnappingspoging. Met 'n hoog tempo liepen zij van de groep weg. Wel zette een tweede groep o.a. P. v. d. Ven, J. v. d. Ven, Scheerders en v. Hoorn een ach tervolging in, maar de twee wer den niet meer ingehaald. Bij de laatste ronde kon ook M. van Wanrooij A. v. d. Ven niet meer houden en deze laatste ging er nu op zijn eentje vandoor. Met een grote voorsprong op M. van Wanrooij ging hij door de finish en verdiend. En bij het passeren van de finish door M. v. Wan rooij was de groep nog in geen velden of wegen te zien. En tot slot kwam de laatste groep bin nen, waarin we doodvermoeide amateurs als Snoeren en Damen opmerkten, die door deze eerste rit een flinke les kregen. A.s. Zondag wordt dezelfde route gereden en hetzelfde aantal k.m. Menig inwoner van Kaats heuvel en Berndijk kan nu uit de Hoogmis en voor het voetballen nog eens genieten van wielren nen. BILJARTBOND WAALWIJK EN OMSTREKEN Persoonlijke kampioenschappen. De hoofdklasse heeft j.l. Maan dag zijn kampioen gekregen in de persoon van G. Roomer van O.O.G, Er is in deze klas fair en heftig gestreden om de titel, doch tenslotte moesten alle spelers op één na het onderspit delven tegen de kampioen. Tonny v. d. Wiel wist gelijk te spelen,»wat wel ge noemd mag worden. De wedstrijden zijn gespeeld in café J. Vrijhoeven. De stand is als volgt gesp. pnt. gem. G. Roomer 7 11 7.84 A. Timmermans 7 8 6.— W. Lamers 7 6 6.77 J. Reus 7 6 6.60 Elders in dit nummer heb ben we minder prettige be sluiten der N.S. moeten ver melden, gelukkig dat we ook heugelijker geluid kunnen la ten horen! Woensdagavond verrastte de correspondent van „De Tijd" ons met een reportage, onder de titel „Nieuwe uniformen bij de N.S.". Aparte costuums voor de zomer en de winter, ook de pet wordt nieuw". Wij krijgen ook de nodige bijzonderheden. Luister maar: „De toekomstige dracht zal in de meest leterlijke zin uni form zijn. Er is namelijk ge streefd naar eenheid in mo del, zodat slechts de uitmon steringen de verschillende functies zullen aangeven, 't Model is nagenoeg gelijk aan dat van een colbertcostuum. Een dubbele rij koperen kno pen, die de locomotief als or nament blijven behouden, sluit het donkerblauwe jasje, dat door zijn colbert-vorm aan de hals een grijs overhemd met zwarte das vrij laat. Dit bespaart het personeel uiter aard de temptatie der hoog gesloten kragen en zal het tevens een meer „gewoon" en zakelijk uiterlijk geven. Behalve de zomer- en win- teruniform krijgt ieder lid van het personeel een regen jas, een winterjas en een nieuwe pet. Het model van deze laatste zal voor alle functies in de toekomst gelijk zijn en over- eenkomen met de vorm van de huidige, alom bekende rode pet. Ook hier zullen in som mige gevallen de uitmonste ringen op 't verschil in furie- tie duiden, zo wordt b.v. de verantwoordelijke positie van een wagenvoerder gewaar, deerd door een brede, gouden band. De brede, platte hoofddek sels behoren dus binnenkort tot het verleden. De reizigers, die binnenkort van de hernieuwde aanblik van het spoorwegpersoneel gaan genieten, zullen dan mis. schien vrede nemen met de 5 pet. welke hun kaartje on langs duurder is geworden". Tot zover het belangrijke nieuws in „de Tijd", waar voor we dankbaar zijn. Wij geloven dat de bewo ners van de Langstraat c.a. nog meer zouden genieten van de vernieuwde aanblik dat „diessels over de lijn Den BoschLage-Zwaluwe vlogen ten bate van handel, industrie en landbouw dezer hardwer kende streek en dat zij daar liever hun 5 pet. duurder kaartje voor over zouden heb ben. A. v. Hilst 7 6 5.08 T. v. d. Wiel 6 3 4.01 A. Heeffer 6 2 3.40 De eerste klas is nog niet uit gespeeld, maar hier gaat het tus sen A. Laros en L. Verheij, bei den uit Heusden. Volgende week komt hiervan de standenlijst. In de tweede klas is ook nog niet te voorspellen wie kampioen zal worden, daar de 5 hoogst ge plaatste allen nog tegen elkaar uitkomen. We raden daarom de biljartliefhebbers aan a.s. Zater dag en Maandag in café L. Leij- tens eens te gaan zien wie uitein delijk de titel zal behalen. De stand is thans als volgt gesp. pnt. gem. A. v. Velthoven 6 10 A. Rombouts 6 9 J. Pini A. Nooten Jac. Pullens J. v. d. Griendt P. v. Hilst M. Kelder J. Vrijhoeven 3.16 2.52 3.54 3.17 3.14 3.08 2.60 2.30 2.57 3 6 1.78 2 4 1.80 3 4 1.66 2 2 1.20 1 0 1.53 3 0 1.30 1 0 1.17 1 0 1.06 Dc derde klas, welke bij Ver meulen in het Loons Hoekje ge speeld wordt, is na het spelen van voorwedstrijden pas begon nen en we volstaan met de stan denlijst te geven zoals die op 't ogenblik er uit ziet. Wel kunnen we daaruit opmaken dat er ook r.og wel spannende wedstrijden te wachten staan. Hier volgt de stand gesp. pnt. gem. N. Schagen 3 5 2.44 P. Philippart 2 4 2.94 A. v. Disseldorf 3 4 2.37 Q. Kuis 3 3 2.46 C. v. Haren 1 2 3.59 B. v. d. Bogaart 4 2 1.88 T. v. Balkom 2 0 1.81 J. Slaats 2 0 1.81 Ook de 4e klas is j.l. Zaterdag aaan de finale begonnen in café Fr. v. Helvoirt en ook in deze klas geven de spelers onderling elkaar goed partij en is er nog met geen mogelijkheid te voor spellen wie met de titel zal gaan strijken. Hier is de stand als volg gesp. pnt. gem. W. Hermans L. v. d. Heijden C. Wijkmans J Wijkmans C. Sagt J. Hooft H. v. d Lee W. Kuis Volgende week komen we weer met de uitslagen van a.s. Zater dag en Maandag en de kampioe nen van de le en 2e klas. EXPANSIE-MOGELIJKHEID VOOR DEN BOSCH. Ged. Staten van Noord- Brabant hebben aan de ge meentebesturen van 's-Bosch en van een aantal omliggen de gemeenten een plan tot grenswijziging c.q. opheffing van een tweetal gemeenten doen toekomen. Dit plan omvat o.a. een uit breiding van Den Bosch met delen van Vught, St. Michiels- Gestel, Den Dungen, Rosma len (dorp Hintham), Empel c.a. en Engelen (dorp). De gemeente Den Dungen zal worden opgeheven; zij zal verdeeld worden tussen Den Bosch, Berlicum en St. Mi- chiels-Gestel. Ook de ge meente Engelen c.a. zal haar zelfstandigheid verliezen; 't dorp Engelen komt bij Den Bosch en het dorp Bokhoven bij Vlijmen. Er worden voorts grenswijzigingen voorgesteld voor Vught, Boxtel, St. Oe- denrode, Schijndel en Berli cum. Gemonde, dat nu over 4 gemeenten verdeeld was, komt geheel bij St. Michiels- Gestel. Vooral aan Brabants hoofd stad, die zich snel uitbreidt, zal dit project ruimer arm slag verlenen. Door de voor gestelde annexatie van Enge len, komt Den Bosch met zijn gemeentelijke territorium aan de Maas te liggen. Ook in al le andere richtingen kan de noodzakelijke expansie zich •dan ongehinderd voltrekken. Het voorlopige grenswijzigings plan voor 's-Hertogenbosch, dat onlangs aan de daarbij betrokken gemeentebesturen door Gedep. Staten van Noord-Brabant werd overhandigd, betekent voor de gemeente Den Bosch een gebieds- verruiraing tot een oppervlakte van ongeveer 3200 ha. Het feit dat volgens het grens wijzigingsplan het dorp Hintham (gemeente Rosmalen) en het dorp Engelen met den Bosch zullen worden samengevoegd, betekent voor de stad een bevolkingsaan was van ongeveer 1600 inwoners, althans volgens de gegevens ont leend aan de volkstelling van 1947. Het stadsgebied zal tot de Maas worden uitgestrekt. St. Michiels-Gestel, dat nu on geveer 7000 inwoners telt, zal wanneer de plannen zullen zijn gerealiseerd bijna 11.000 inwo ners tellen. De gemeente Den Dungen, dit 2400 inwoners heeft, zal voor het grootste deel met St. Michiels Gestel worden samengevoegd. De gemeenten Schijndel, St. Oedenrode en Boxtel boeken op het aantal inwoners verliezen vap resp. 400. 400 en 700: Vlijmen daarentegen krijgt, doordat dezt gemeente het dorp Bokhoven toe gewezen zal krijgen, een bevol kingsaanwas van bijna 300 inwo ners. VOGELPEST IN ONZE PROVINCIE. Tijdens de zitting van de Eer ste Kamer heeft dr. ir. Deckers (KVP) tijdens de behandeling van de begroting van landbouw, visserij en voedselvoorziening d? minister o.m. gevraagd welk maatregelen hij denkt te nemen tegen de vogelpest. Hem was ter ore gekomen, dat in Eindhoven gisteren drie gevallen zijn gecon stateerd. In aansluiting op de mededelim van het Eerste Kamerlid Deckers over de vogelpest, werd ons van officiële zijde bevestigd, dat het onderzoek heeft uitgewezen, dat zich inderdaad op bedrijven enkele gemeenten in Noord-Bra bant gevallen van pseudo vogel pest voordoen. Op de door de pseudo vogel pest aangetaste bedrijven wordt de pluimveestapel afgemaakt 'en verbrand, terwijl de bedrijven ge ïsoleerd worden. Alle tentoonstellingen en pluim veemarkten zijn in 't gehele land verboden in de drie zuidelijke provincies mogen geen kippei verhandeld worden, geen manden verzonden. Men waarschuwe bij eventueel optreden der eerste verschijnselen direct de dierenarts in zijn rayon die de officiële instanties waar schuwt. ONS TABAKSVERBRUIK. Het C.B.S. deelt mede, dat aas tabaksproducten beschikbaar gekomen voor binnenlands ver bruik volgens de afgeleverde ban derolles in de periode Febr. 191? Januari 1950 744 millioen si garen, 173 millioen cigarillos 6,312 millioen cigaretten 11.398.000 kg. tabak. De totak kleinhandelswaarde was hierval 543.700.000. Per hoofd der bevolking koffli dit neer op 75 sigaren, 17 ciga rillos, 634 cigaretten en 1,14 kc tabak met een waarde val 54.58. In Febr. 1937 t.m. Jan- 1938 luidden deze cijfers 138 siga ren, 37 cigarillos, 511 cigarette en 1,25 kg tabak, waarde 14.9! LEVEND VERBRAND. Levend verbrand zijn Maandag avond de twee zoontjes van d; familie van der Velde uit Oud*- horne (Fr.). De kinderen, dii respectievelijk 3 en 5 jaar oud waren, speelden in een schuurt)* achter de ouderlijke woning. Zij hadden lucifers weten te bemad tigen en stookten daarna vuurtje. Om niet gezien te wof

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 6