l Wijde Wereld] S T. R. K. MISSIE-ACTIE Waalwijkse en Langsiraatse Courant £&tö,o/ïnkkac&t niets nieuws. VERF UIT DE Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noord-Brabant DOET TOCH OOK MEE? Voor de opbouw-van Nederland. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 06. Bij voorjaarsbeiirt - 1 lEllING i l^OME VOOft DE DEKEIUÏEH NEUSDEN EN WAALWIJK W. van der Heijden Zon*n 14 PLAATSEN VAN DE LANGSTRAAT ORGANISEREN EEN GROOTSE VAN 29 APRIL TOT 7 MEI. MAANDAG 13 MAART 1950 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukker y ANTOON TIFLEN Hoofdredacteur JAN TIELEN DE ECHO VM HET ZUIDEN 72e JAARGANG No. 22 Abonnement 18 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. TEL.-ADRES „ECHO". De Nederlandse reg ering is met de Amerikaanse re gering tot overcen6te mming gekomen betreffende het vrijgeven van ?03 millioen van de tegenwaarde-re kening van de Marsh aü-hulp. Deze tegenwaarde-reke ning komt voort uit de terugbetaling in guldens aan het Rijk van hen die Marshall-goederen ontvangen. Voorts is met Amerika een accoord bereikt over de besteding van dit bedrag. Het zal gebruikt worden voor het economisch herstel en de economische uit- Dit heeft de Nederlandse rege bouw van ons 1 ring meegedeeld. Verschillende heel belangrijk objecten zullen van deze Mar-.^ shall-gelden profiteren, zoals c^' Zuiderzeewerken en andere we^ ken voor het aanwumen v^i w land, waarvoor 72 millioe is uitgetrokken, de berverkave| ling van Walcheren, waarvoor 11.700.000 beschikbaar is ge steld, de landbouw, zowel voor het herstel als voor andere voor-l zieningen, tot een bedrag va^V bijna 94 millioen en het herstai van de industrie voor 13,5 mfc- lioen. Verder komen nog in aar* merking waterwegen, met nantt, de haven van Rotterdam, spoorwegen, herstel van spoor weg werken rond Rotter 7 dam en de volkshuisvesting herbouw van verwoeste wo ningen en herstel van bescha digde woningen. Ook de we tenschap, die voor landbouw en industrie evengoed van bel lang is, wordt niet vergeten: het T.N.O., de technische ho geschool te Delft, de rijks nijverheidsscholen en alge meen wetenschappelijk on derzoek. van het huis hebben de handen veel te lijden. Hamea-Gelei maakt, ze weer zacht, oaaf «n blank." Dit alles beliep tesamen 'n bedrag van ƒ274.981.106. Van de 303 millioen blijft dan nog 28 millioen over waar mee de regering nog enkele andere projecten wil uitvoe ren: ƒ20 millioen voor dijk- aanleg in de Oostpolder, 7 millioen voor de bouw van hotels, een half millioen voor de bevordering van het toe risme in het algemeen en evenveel voor algemeen tech nische bijstand. Men ziet, de gelden worden zo goed en effectief mogelijk besteed, waardoor Nederland weer een stap vooruit kan gaan op de weg van herstel naar uitbouw. Vooral de land bouw en Rotterdam zullen er wel bij varen, maar dat zijn dan ook twee belangrijke fac toren in ons economisch le ven. Labour won eerste slag. De Engelse regering heeft de eerste aanval van de Con servatieven afgeslagen, dit wil zeggen het amendement op de troonrede dat Donder dagavond aan de orde kwam werd verworpen met 310 te gen 296 stemmen: een meer derheid van 14 hele stemmen voor Labour. Men kan dit met recht een Pyrrusover winning noemen, want de re gering heeft alles op alles moeten zetten om het zover te krijgen: alle leden kregen een driemaal onderstreepte oproep thuis, de zieken wer den uit bed gehaald en voor de gala ballet-uitvoering ter ere van president Auriol moesten allen eerst hun kost bare stem komen geven. En het lukte. Maar nu is Labour er nog niet, want vandaag al er over een ander amendement op de troonrede gestemd worden: de behuizing. Morgen komen de aanvullende begrotingen aan de orde en dan volgt er nog een aanval op de hoge mili taire uitgaven. Bij dit alles staat Labour moederziel alleen, want de liberalen doen met de conser vatieven mee; zij hebben hun hoop gesteld op de evenredige vertegenwoordiging, waarvoor Churchill zich heeft uitge sproken. In ieder geval staat de Engelse regering een zwa re week te wachten. Dan hebben de conserva tieven nog een zetel gewon nen in de uitgestelde verkie zingen in een district waar ze uitgesteld moesten worden omdat de conservatieve can- didaat was gestorven. Labours meerderheid is nu geslonken tot 6 zetels. Djokja lijft in. De republiek Indonesia (Djokja) is vergroot met Oost-Java, Midden-Java, Ma dura en Padang op Sumatra. Dit is gebeurd nadat presi dent Soekarno het besluit daartoe had getekend, op grond van de noodwet die on langs werd aangenomen. Ook de negara Pasundan zal eerst daags wel bij Djokja gevoegd worden. Het parlement dat over deze kwestie in Bandung bijeen kwam, was er tenmin ste met algemene stemmen voor. D.w.z. wie er tegen was moest gaan staan en iedereen bleef zitten. Nu gaan er natuurlijk ook in West-Borneo en Oost-In- donesië stemmen op voor aan sluiting bij Djokja. Het zal dus wel niet zo lang meer duren of van de „Verenigde Staten" is niet veel meer over. De Indonesische minister zonder portefeuille, dr. Soe karno, heeft een nieuwe be zigheid. Hij zal beurtelings een week in Djakarta en een week in Djokja zitting hou den om te spreken over Nieuw-Guinea, opdat 't volk deze kwestie niet vergete Unie Duitsland-Frankrijk? Bondskanselier Adenauer heeft onofficiëel een Frans- Duitse Unie voorgesteld met een gemeenschappelijk par lement. Groot-Brittannië, noch de Benelux-landen zouden ge weerd worden en Duitse krin gen verklaarden dat Adenauer zijn voorstel had gedaan na mens heel Duitsland. In Frankrijk heeft men de berichten uiteraard met grote reserve ontvangen, ook al om dat het geen officiëel voorstel was van de Duitse regering. Men verklaarde trouwens dat het streven van de Franse re gering was gericht op een unie tussen alle Europese staten. Overigens zijn Frankrijk en Duitsland het niet eens over het Saargebied en de Duitse regering is niet te spreken over de overeenkomst van Frankrijk met dit gebied. Doodstraf geëist tegen Van Geelkerken. Na vijf jaar voorarrest is tegen Cornelis van Geelker ken Donderdag de doodstraf geëist. De officier van Justi tie bij de bijzondere strafka mer van de Utrechtse arron dissementsrechtbank, mr. L. W. M. M. Drabbe, deed dit in 'n uitvoerig requisitoir, waar in hij de v.m. plaatsvervan gende leider van de N.S.B., hoofdstormer van de Jeugd storm en inspecteur-generaal van de Landwacht schuldig bevond aan landverraad en hoogverraad. Gevangenisstraf achtte hij niet voldoende. De verdediging werd ge voerd door mr. Mathuizen, en de president prof. L. W. G. Scholten bepaalde de uitspr. op 23 Maax-t. Hervorming opleiding militairen. De Legervoorlichtingsdienst heeft medegedeeld dat vanaf de tweede lichting 1950 de dienstplichtigen weer opge leid zullen worden in eigen regimenten, zoals dat ook voor de oorlog het geval was. Na de oorlog werden de mili tairen, bestemd voor Indone sië, bij depots opgeleid. In verband met de nieuwe maat regelen zijn er enkele garni zoensplaatsen bijgekomen, terwijl andere garnizoenen gewijzigd zullen worden. Brabantse emigranten naar Canada. Vorige week Donderdag hebben ruim 500 emigranten in Veghel officiëel afscheid genomen. Ze vertrekken 17 Maart en 4 April met 800 naar Canada. Mgr. Mutsaerts, bisschop van Den Bosch, droeg te dezer gelegenheid in de parochie kerk van Veghel een pontifi cale H. Mis op, waarin hij de emigranten aanspoorde trouw te blijven aan het geloof. Hij stelde hen onder de bescher ming van God en Maria. Naast vele andere geeste lijke en wereldlijke autoritei ten was ook de commissaris van de Koningin, prof. De Quay, aanwezig. Hij sprak de emigranten eveneens toe. Hij bracht hulde aan de N.C.B.. die de emigratie centraal had aangepakt. Voor de emigran ten hoopte hij dat ze zich spoedig zouden kunnen aan passen in Canada, maar dat ze Nederlanders en Brabanders zouden blijven door de grote levenswaarden vast te hoduen. Verder spraken o.a. rector Bekkers en de heer Zeegers namens de N.C.B. thans weer nu na Nijmegen' ook Zuid-Limburg dit gezel schap heeft uitgenodigd tot 't geven van een concert. Dit naar aanleiding van de laat ste succesvolle avond, waar ook enkele Limburgers aan wezig waren. Behoudens onvoorziene om standigheden zal op Zondag 2 April a.s. „Oefening en Ver maak" te gast zijn bij Nieu- wenhagens Mannenkoor te Nieuwenhagen/Heerlen, waar zal gezongen worden in een concertzaal welke ruim 8UÖ personen kan bevatten met uitstekende acoustiek. Woensdag 8 uur xepetitie da meskoor „Oefening en. Ver maak" in Hotel Verwiel. Zondag 12 uur x'epetitie „Oe fening en Vermaak", dames en heren, in „De Twee Ko lommen". KANTOOR WAALWIJK. WJ 1 EEN KERK GEVRAAGD. Voor de kerk te Salatiga: Vorige opgaaf f 85. Uit dankbaarheid van Mevr. V. te Waalwijk 5. 90.— MISSIETENTOONSTELLING DEKENATEN HEUSDEN EN WAALWIJK. De opening van de tentoon stelling zal plaats hebben op Zaterdag 29 April. Om half drie worden de Missionax'is- sen afgehaald aan de rand van Waalwijk (St. Antonius- straatKloosterwegV an daar in stoet naar het ge- neentehuis, alwaar de offi ciële ontvangst met enkele toespraken zal plaats vinden. Circa half vier te voet naar de zaal, ^waarna de tentoon stelling 'voor geopend zal worden verklaard. De openstelling van de ten toonstelling zal zijn: Op de Zondagen van 10 17.30 en van 19.30—22.30 uur. Op de werkdagen van 10 12.00, 14.30—17.30 en van 19.30—22.30 uur. 't Café met attracties blijft tot 12 uur geopend. De plaatselijke dagen zijn als volgt: Dinsdag: Drunen, Loon op Zand. Woensdag: Kaatsheuvel, St. Joachimsmoer. Donderdag: Heusden, Els- hout, Waspik, Herpt. Zaterdag: Nieuwkuijk, Vlij men, Haarsteeg. Er zal een Pontificale H. Mis in de openlucht te Waal wijk worden opgedragen. Hoofdprijzen voor de lote rij: 10 hoofdprijzen van cir ca 100.zijn gratis ver kregen. De Kruisplanting zal plaats vinden op Woensdag 26 April om half 8. De Verkenners, Kajotters e.d. uit Drunen en Kaatsheuvel zullen daaraan deelnemen. Voor de zieken zal een aparte actie worden onder nomen. RUBENS' KUNST IN FILMBEELDEN. Het bestuur van de Kunst kring heeft waarschijnlijk ge dacht door middel van de film voldoende interesse bij de leden te kunnen wekken voor de beeldende kunst. Wij vermoeden dat het bestuur zich teleurgesteld heeft ge voeld toen het zag, hoe matig de belangstelling was. Het viel ons in ieder geval bar tegen. Een dergelijk feit con staterend, gaat men er over nadenken welke de oorzaak kan zijn en dan menen wij dat velen naar een film gaan om te zien, wat ze anders niet binnen hun bereik hebben. Rubens kan men tenslotte ook in een museum of in een boek bekijken. Ondertussen ver geten ze dat het evenzeer van belang is hoe iets ge toond wordt, als wat er ver toond wordt. Daarom moeten we voor de zoveelste maal bevestigen dat de thuisblijvers iets gemist hebben, jammer voor hen al schijnt men ons niet te geloven als we zo iets zeggen. Een film als deze is juist zo buitengewoon geschikt om iets van de schilder en zijn werk te leren kenen en daarvan te genieten voor in gewijde en voor leek. Om en kele voorbeelden te noemen: men krijgt door vergelijking een duidelijk inzicht in het verschil tussen Rubens' kunst en die van anderen, voor en na hem, er wordt een beeld gegeven van zijn compositie, van zijn ideeën en zijn ge richtheid. Dit alles gebeurt niet door een overvloed van commentaar, maar voor alles uit en door het werk zelf van de schilder, waarin ook de muziek haar functie vervult, zij het dan dat men wel eens denkt: een beetje minder kan ook wel. We zouden er nog veel meer over kunnen schrijven. We hebben echter met het boven staande willen aantonen dat het heus wel de moeite was. En ondanks dat schilderijen de voornaamste plaats inna men, was het geen „plaatjes kijken", er zat wel degelijk beweging in, waar de film 't toch op de eerste plaats van moet hebben; misschien wel wat al te bewegelijk en te vlug, zodat men niet alles naar waarde in zich kon op nemen. Het voorprogramma werd voornamelijk ingenomen door onze overzeese rijksdelen in Zuid-Amerika, waarvoor na de oorlog de belangstelling steeds groeit. We kregen Su riname te zien en Aruba, maar deskundigen zeggen dat het er veel mooier is dan hier leek. Tot slot, land en volk van Palestina. We hopen dat de Kunst kring het niet bij deze ene poging om de beeldende kunst naar voren te brengen zal laten, en van de andere kant dat de leden wat meer toe nadering vertonen. H. K. W. De afdeling Waalwijk van de Ned. Kath. Bond van Ad ministratief-, Verkopend- en Verzekeringspexsoneel zal Maandag 20 Maart in 't café van het Bondsgebouw een vergadering houden over het wetsontwerp op de winkel sluiting en wat daaraan voor het personeel vastzit. De districtsbestuurder dhr. Nuijts zal daarbij tegenwoor dig zijn. Waalwijk. Tel. 433 ALGEMENE NEDERL. BOND VAN GEPENSIONEERDEN. Alle gepensioneerden in de gemeenten Almkerk, Andel, Dussen, Eethen, 's-Grave- moer, Sprang-Capelle, Veen, Waalwijk, Waspik, Wijk en Aalburg zijn opgeroepen tot een vergadering, te houden op Dinsdag 14 Maart des na middags om 3 uur in de zaal van de heer E. F. v. d. Pluijm, Hugo de Grootstraat alhier, ter bespreking van de oprich ting ener afdeling Waalwijk en omstreken en verkiezing van een voorlopig bestuur. WEER NAAR HUIS. Met het troepentransport schip „Waterman", dat ver moedelijk op 24 Maart a.s. te Rotterdam aankomt, zullen o.m. de volgende militairen uit Waalwijk en omgeving repatriëren: Sergt. C. P. van Delft, Pas toor Kuypersstraat 6, Waal wijk. Sold. A. van Delft, Kapel straat 61, Elshout. WEGVERBETERING. De bestrating voor het sta tion te Geertruidenberg ver keert in buitengewoon slechte toestand. Daar dit weggedeelte een onderdeel vormt van de druk ke verbinding Langstraat Moerdijk, heeft de A.N.W.B. zich tot de Ned. Spoorwegen gewend met het verzoek, hier zo spoedig mogelijk de nodige verbeteringen te willen aan brengen. „OEFENING en VERMAAK" CONCERTEERT IN ZUID-LIMBURG. Dat de Waalwijkse Lieder tafel door hare recente pres taties en aantrekkelijke pro gramma's met solisten, da mes-, gemengd- en mannen koor, wederom evenals voor heen een goede bekendheid krijgt in den vreemde, blijkt Jaarvergadering. In de vergadering van de Raad van Bijstand van het kantoor Waalwijk van de Ka mer van Koophandel en Fa brieken voor Noord-Brabant, gehouden op Donderdag 9 Maart 1950 in de Raadzaal van het gemeentehuis te Waalwijk, werd o.m. bespro ken de noodzakelijkheid het doel en de werkzaamheden van de Kamers meer bekend heid te geven, opdat op deze wijze de voor een juiste en doeltreffende uitvoering van de taak van de Kamers zo be langrijke medewerking van 't bedrijfsleven kan worden verkregen. Nadex-e plannen zullen door het bestuur wor den uitgewerkt. Bij de daarna volgende be sprekingen van de interlocale busdiensten in het district van de Kamer, werd nog maals met grote nadruk ge wezen op het belang van de x-eizigers van en naar Dongen bij een halfuurdienst op Til burg. Door de voorzitter wei'd medegedeeld, dat aan de Rijksinspecteur van het Ver keer in Noord-Brabant ver schillende wensen van het be drijfsleven t.z.v. de uitvoering van de interlocale busdien sten zijn kenbaar gemaakt, zulks mede met het oog op de nieuwe zomerdienstregelin gen. De verhoging van de ac cijns op gedistilleerd werd door de Raad gezien als een te ver gaande concessie aan één der partners in de Bene- lux-Unie, waardoor wellicht het bestaan van een voor Ne derland zeer belangrijke be drijfstak en de daarvan af hankelijke bedrijven in ge vaar wox-dt gebracht, terwijl tevens een niet te onderschat ten gevaar voor de volksge zondheid zal ontstaan, wan neer de verhoging van de ac cijns een 'opleving van de clandestiene stokerijen zou veroorzaken wat practisch niet kan uitblijven. De door het Provinciaal Be stuur overwogen en reeds ge deeltelijk gedurende de loop van dit jaar uit te voeren verbeteringen aan het wegen net van de Provincie in het algemeen, en de wegen in het district van de Kamer in het bijzonder, werden door de Raad met instemming tege moet gezien. Minder enthousiast was men over het plotselinge be sluit van de Nederlandse Spoorwegen het personenver keer per trein in de Lang straat op te heffen. Gevreesd werd, dat een spoedig stilleg gen van het goederenverkeer zal volgen, waardoor de Lang straat zonder spoorwegver binding komt en derhalve weer tot geïsoleerd gebied gaat behoren, wat de econo mische ontwikkeling in niet onbelangrijke mate zal be lemmeren. Bij de Minister van Verkeer en Waterstaat zal er ernstig op worden aangedron gen alsnog het besluit van de Spoorwegen ongedaan te ma ken. Ten aanzien van de water staatkundige toestand in het district van de Kamer, bleek bij de betreffende autoritei ten een beter begrip te zijn gegroeid voor de talrijke eco nomische en sociale proble men, welke door de tegen woordige onhoudbore toestand zijn ontstaan. Besloten werd door een voortdui-ende aan drang op de betrokken in stanties en een met zorg ge voerde propaganda de stoot te geven, waardoor men tot een spoedige oplossing kan komen. Getracht zal worden Ze schijnen in onze dagen per sé de wereld te willen omkeren: het onderste zal bo ven komen, het binnenste buiten. Er worden krachten gewekt die in staat worden geacht de schoon geoi'dende wereld opnieuw in de oor spronkelijke chaos terug te bx*engen. Heeft dan de Hei lige Geest Zijn werk niet goed gedaan? 't Is eigenlijk niets nieuws, wat de mensen proberen. Ze zijn altijd al doende geweest om onze wereldbol aan het rollen te krijgen. In de oude Griekse tijd was er een ge leerde, die zei, dat hij nog al leen maar een steunpunt no dig had om de wereld uit haar voegen te lichten. Aardig wel al deze dingen, maar ook een heel beetje angstig. Toch is dat aanwenden van atoomkracht en hefbomen geen nieuwtje, ook niet voor onze Christen-mensen. Is Pa ter de Greeve met zijn „Hef boom-actie" niet aan 't pro beren de wereld een andere richting te geven? En doen wij daar niet geestdriftig aan mee? stoffelijke krachten en gees telijke. De stoffelijke zijn niets waard, als er geen gees telijke achter staat, die ze be weegt. U bouwt nooit een prachtig huis, als er geen ar chitect een plan voor uit denkt. Uw geperfectionneerd radio-toestel hebt U te dan ken aan het vernuft van vele ingenieurs. Uw prachtig lo pend bedrijf veronderstelt 'n ongezien organisatieplan. En zo kunnen we door gaan. Al les wat we aan moderne vin ding uiterlijk te zien en te horen krijgen, heqft zijn al lereerste begin en ontstaan te danken aan de scheppende geest van de mensen. Het is de Geest Gods die scheppend werkt in alle uitingen der be schaving. Daar, in de geest, schuilt dus de opperste en meest werkelijke kx-acht, die de wereld in beweging brengt. En ziet, dit is de kracht die de wereld van aanschijn kan veranderen; HET GEBED: de ATOOMKRACHT van de Kerk. En wat willen wij anders dan de wex-eld van aanschijn doen veranderen, als wij alle hens aan dek roepen om de I Katholieken van de beide dekenaten, wij ook zijn aan 't inspannen van alle krachten om onze kleine wereld van de parochies een andere richting in te duwen, ons uit te heffen boven het kleine, bezorgde leven van gezapige rust, om dit wereldje een geweldige vaart te geven xn geestdriftige arbeid aan de bekering der volkeren. Misschien worden we zelfs angstig van de be roering, die de Missie-actie te weeg brengt. Wij stellen ons voor de atoomkracht in werking te stellen, de atoomkracht, die al duizenden jaren 't geheim en het eigendom zijn geweest van de Kerk. Wij bedoelen de ATOOM KRACHT van het GEBED. U bent teleurgesteld, dat wij weer beeldspraak gebruiken. U vindt, dat we het gebed geen atoomkracht kunnen noemen? Onthoud dan even dit: Er zijn in ons wereldje wereld te verchristelijken? Uiterlijke middelen moeten wij ais mensen gebruiken, maar achter die middelen moet de geestelijke kracht staan, als een electrische cen trale, die lichtbronnen, mo toren en verwarming voedt. Onze atoomkracht is: HET GEBED, de onweerstaanbare stoot- en hefkracht naar ver overing en verbetering. In het vouwbriefje, dat U thuis werd bezorgd, hebt U het al gelezen. Stelt nu ook de zeer persoonlijke daad en bidt, bidt, bidt, gij met Uw kinderen; bidt in huisgezin en kerk! Als slot het gezaghebbende woord van de Paus: „Wij zul len niets vorderen, alles zal vergeefs zijn, indien niet God door Zijn genade de zielen der gelovigen treft, ze ver tedert en tot zich trekt." En GENADE is de vrucht van het GEBED. (Pers-comité). het Biesboschplan te doen fi nancieren uit de van de Mars hall-hulp vrijgekomen gelden van 't Local Currency-fonds. Met instemming werd er van kennis genomen, dat de brug over de Merwede bij Gorin- chem, waarvan de bouw nauw met de uitvoering van 't Bies boschplan samenhangt, door door de Minister van Verkeer en Waterstaat als eerste van de uit te voeren werken van eerste urgentie is genoemd. Door verschillende leden van de Raad werd er op aan gedrongen stappen te onder nemen, welke zullen leiden tot een oplossing van de moei lijkheden, welke vooral in 't interlocale telefoonverkeer worden ondervonden. Het voeren van interlocale ge sprekken zal door automati sering minder tijdrovend en kostbaar worden. Door 't be stuur van de Kamer zullen uitvoerige inlichtingen wor den ingewonnen en contact met de Telefoondienst te dezer zake worden opgenomen. In deze vergadering werd dus besloten een krachtig protest in te dienen bij de Minister van Verkeer en Wa terstaat tegen de voorgestelde opheffing van het personen vervoer op de lijn 's-Bosch Lage Zwaluwe, zoals door 't bureau werd voorgesteld. Dit adres, waarvan ook een afschrift aan de directie der N.S. zal worden gezonden (en waarvan wij de inhoud elders reeds lazen, hoewel het nog moet geconcipieerd worden), zullen wij, zodra het gereed is, in ons blad afdrukken. Wij vexmemen nog dat het in de bedoeling ligt bij de Fabrikantenkring en Waal- wij ks Belang een adres ter zake te verzenden. Moge ook de gemeentebe sturen en andere daarvoor in aanmerking komende corpo raties dezer stx-eek deze actie krachtig steunen. K. O. B. Afd. V/aahvijk en Heusden. Ledenvergadering op Don derdag 16 Maart om 6.30 uur n.m. in Hotel „De Twee Ko lommen" te Waalwijk. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Vijf minuten woord van de geestelijke adviseur. 5. Verkiezing afgevaardigden voor K.O.B. en K.O.V. 6. BesDreking van de voor stellen voor algemene ver gadering. Zie K.S. nr. 32 18 Februari 1950).

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 1