VLIJMEN L00N-0P-ZAND DE LANGSTRAAT T&imisCz DRUNEN HEUSDEN RAAMSDONKSVEER Leo Lorre helpen Ridder Radbout DE CHINESE PAPEGAAI KOMENDE NAJAAR DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 13 MAART 1950 J. T. FEUILLET ON VMPiftia ••-!"! itw Copyright Ramad Presi Lorre "kon zijn open niet peloven: Leo was met zijn parachute aan een toren trans blijven haken en spartelde hoog in de lucht hulpeloos heen en weer. Was dat even pech! ,,'n Ongeluk komt nooit alleen" bromde Lorre in zijn sna vel, waarop de torenwachter luid pro testeerde: Bedoel je mij somsf Je bent wel een nette papegaai hoor, moet ik zeggen. Eerst mij uitlachen en nu nog beledigen ook". „Man, wrijf dat eierenspul uit je ogen en kijk eens omhoog" kraste Lorre, die zich opwond, „zie je dan niet dat mijn vriend in nood verkeert t" Verbaasd keek de torenwachter naar de trans en mompelde: „Gunst! Hoe komt die daarf" De papegaai trappelde van on geduld. „Schiet nou toch op, we moeten een ladder hebben om hem te redden."0 Hèhè, daar kwam de torenwachter met een lange ladder aansjouwen en zette deze tegen de torentrans. Langzaam be gon de man sport voor sport naar boven te klimmen en zuchtte lijzig bij elke drie tellen: „Ik word ook een dagje ouder. Het valt niets mee". Leo zag. dat er hulp kwam opdagen, maar hij kon het tempo niet bewonderen. „Lorre!" schreeuwde hij omlaag, „laat c'.ie man eens een beetje opschieten!" Dat. was een kolfje naar Lorre's vlerk en direct stool h\j de ladder op. Bij elke sport prikte hij den torenwachter met zijn scherpe snavel stiekum in zijn hie len en waarachtig het hielp. De tocht omhoog ging nu veel sneller. Lorre hield zich stil. doch prikte zijn niets srmoedend slachtoffer zonder ophou den. (Wordt vervolgd.) vervlogen cultuur, gebaseerd op de relgie onzer voorouders in de vroegste tijden, later gekerstend door aanpassing aan de christe lijke beginselen. In Zuid-Nederland heeft de Carnaval-Vastenavond-viering 'n grote plaats veroverd in ons volksleven, doch het is slechts een klein onderdeel van deze Volksfestiviteit over Centraal en West-Europa, alsmede in Zuid- en Midden-Amerika, al waar het vanuit Spanje werd in gevoerd. In Europa komt Spanje op de eerste plaats, maar het bergland der Alpen, waaronder Zwitser land, Oostenrijk, Zuid-Duitsland en Noord-Italië, met Tirol als middelpunt, heeft zijn eigen Vas tenavondviering. Onderstaand boek geschre ven in 't Duits geeft ons deze viering in Oostenrijks Tirol weer. De prospectus bevat o.a. ,,Het Vastenavondgebruik is een kostbare Volksschat. Het is duizend maal waard om in een boek tezamen gehouden te wor den, een boek, dat uit het bin nenste van het mensdom is ge boren, dat tot het volk spreekt en dat aan het volk behoort De auteur is de bekende Tirol- se geleerde Dr. Anton Dörrer, die op grond van jarenlang vlij tig opsporingswerk tracht een zo volledig mogelijk beeld te geven van alle Vastenavond- en Car navals-gebruiken van Tirol en omtrent zijn menselijke en ge westelijke, huishoudelijke en Jaarvergadering K.I. vereniging Drunen-Elshout. Genoemde vereniging hield Donderdagavond haar jaarver gadering in café P. Klerkx. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd goedge keurd. Van het jaarverslag kun nen wij het volgende melden De stierhouderij Drunen-Els hout werd op een vergadering op 6 Maart 1949 omgezet in K.I.- vereniging. Hiermede besloot de vereniging de weg in te slaan, waarvan algemeen wordt ver wacht dat het de weg zal wor den welke men in de toekomst in het algemeen op dit gebied zal gaan bewandelen. Maar ook de weg welke door de regering straks, zo niet wordt voorge schreven, dan toch wel zal wor den gesteund. Het bleek al spoe dig dat Drunen goed gezien had. Nieuwkuik op 9 Maart 1949, Haarsteeg op 12 Nov. 1949, Waalwijk op 17 Dec. 1949 en Vlijmen op 1 Maart 1950 zijn reeds toegetreden tot de K.J.ver- eniging Drunen-Elshout, welke dus straks de naam zal moeten krijgen van K.J.-vereniging Dru nen-Elshout en Omstreken. Ook Berlicum en Herpt hebben reeds toetreding tot de K.J.-vereniging aangevraagd. De vereniging grondt dus tot ver over de ge meentegrenzen. 7 nieuwe leden konden in 1949 ook worden aangenomen. In April werd de stier Gutjes 8 Sjoerd aangekocht, omdat de oude stier Albert Juul niet meer voor de K.I. voldeed. De heer Johan Vrijhoeven volgde een cursus voor insemina- tor en slaagde in het afgelopen jaar met lof. Met de toetreding van Haarsteeg kwam hij ook in dienst van de vereniging. In het afgelopen jaar werd een interlocale fokdag met Nieuw kuik. Herpt en Haarsteeg geor ganiseerd. Goede resultaten wer den hierop door de dieren van leden uit Drunen behaald. Zo werd de koe Betsie van Adr. Klerkx kampioen bij de droog staande koeien en de koe Marie van Corn, van Drunen behaalde de hoogste titel bij de melkge vende. Met de stieren werd deelgeno men aan de .premiekeuring te 's-Bosch op 3 Mei j.l. Ook hier werden goede resultaten behaald. De belangstelling van de leden voor zulke dagen neemt steeds meer toe, een teken dat onze le den steeds meer gaan voelen voor de fokkerij. In het afgelopen paar konden plaatselijk ook 34 koeien in het register van de N.R.S. worden ingeschreven, 4 in 't stamboek en 1 in 't keurstamboek. Aan de orde was verder ook bestuursverkiezing. Aftredend da- ren G. v. Huiten en Sjef de Gouw, welke beiden werden her kozen. De dekgelden voor 1950 wer den vastgesteld op 1.50 per in seminatie voor jong vee en 5.— per jaar voor groot vee. De en- trée-gelden voor nieuwe leden werden vastgesteld op 10.— per koe. Zoons van leden welke en bedrijf beginnen zijn van en- trée-gelden vrijgesteld. De heer Kamp gaf hierna nog een duidelijke uiteenzetting over de fokkerij en de wegen welke leiden naar beter vee. Deze we gen zijnK.I.-vereniging, rant soenbeweiding, kunstbeweiding, gras inkuilen voor ruw voeder voor de winter. maatschappelijke omstandigheden nieuwe uitspraken te bemachti gen". „Alle daarvoor ter beschik king staande en bereikbare mate rialen, met inbegrip van ongepu bliceerde akten, berichten, voor schriften en onderrichtingen wer den bijeengebracht en met be hulp van een zeer duidelijke en overzichtelijke indeling van een omvattende monographic der ge zamenlijke Carnavalsgebruikcn in Tirol samengesteld". In de reeks „Osterreichische Volkskultur Forschungen zur Volkskunde" verscheen het door Anton Dörred uitgegeven werk „Tiroler Fassnacht". half linnen, met kunstlederen omslag, 480 bladz., met 80 originele penteke ningen van Erich Mayt)ver krijgbaar in de Waalwijkse Boek handel J. C. v. Eijkelenburg te Waalwijk. Aan de inhoud ontlenen wij Hoofdstuk 1. Uitgangspunten, naam en diverse gebruiken. II. Op het voorterrein van de Carnavalsgebruiken overleve ringen en voorstellingen. III. Hoofdplaatsen der Tiroler Carnaval. IV. Bijzondere vormen der Carnaval. Folkloristisch bezien is dit werk ten zeerste aan te bevelen. Hierdoor kan men het volksleven in Centraal Europa nader leren kennen. De prijs van dit boek bedraagt vrijblijvend 20.30. Mededeling werd nog gedaan dat leden welke niet bij de con trole-vereniging zijn aangesloten, opgave moeten doen van gebo ren vaarzen. Zij die inseminatie wensen, kunnen dit aanvragen bia de bekende brievenbussen, n..l bij A. v. Delft, Sjef de Gouw, G. v. Huiten en Fr. Vermeer. Tijdens de rondvraag kreeg 't bestuur nog de machtiging de no dige regelingen te treffen voor definitieve toetreding van de di verse afdelingen. Hierna sloot men deze belangrijke vergade ring. Eerste steenlegging R.K. Jongensschool. Vrijdagmiddag had de eerste steen-legging plaats van de R.K. Jongensschool. Hierbij waren aanwezig de Hoogeerw. Heer Deken Goossens. die de eerste steen-legging verrichtte en de geestelijkheid en voltallig kerk bestuur. Tevens merkten wij op de E.A. Heer Burgemeester Snels en de secretaris, de heer P. Els- hout. Verder de leider van het districts-bureau voor de weder opbouw, de heer v. Mierlo en de architect, opzichter, aannemer en uitvoerder van het bouwwerk, een z.g. semi-permanente school. Terwijl de autoriteiten de oor konde tekenden, die nog op tafel lag, bekeken wij eens de teke ning van de school aan de wand. Een ruim, mooi bouwwerk be looft het te worden. Een ruime ingang, acht flinke klaslokalen, een leermiddelenkamertje en een spreekkamer voor het hoofd van de school. Achter de school za gen we een flinke speelplaats ge projecteerd. Daarna gingen we naar het bouwwerk, waar de HoogEerw. Heer Deken Goos sens de eerste steen zegende, de oorkonde voorlas, die daarna in een loden koker werd ingesol- deerd. Daarna metselde de Hoog- VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN door EARL DERR BIGGERS. 22) „Je trekt je het verdwijnen van die revolver nog al aan", zei hij. „Wat zou dat nu?" „Och, misschien niets", zei Bob. „Maar toch „Wat?" „Nu, ik begin te denken, dat er hier kort geleden wat raars is gebeurd op de ranch". Holley keek verbaasd. „Dat klinkt onmogelijk. Maar, laat me niet in spanning." „Dat moet ik wel. Het is een heel verhaal, en Madden moet niet zien, dat we al te amicaal worden. Ik kom vanmiddag, zoals ik beloofd heb." Holley stapte in. „Goed", zei hij. „Ik kan wachten. Tot ziens." Eden zag met spijt Holley na, toen hij de stoffige weg afhotste. Iets in die kranten man bracht een warme, men selijke atmosfeer op de ranch en die was er nodig. Even later had hij geen spijt meer, want een bruin stipje in de verte werd een keurige auto, en aan het stuur zat 't meisje uit de Oase. Hij hield het hek open en met een vrolijk handgebaar reed Paula Wendell hem voorbij, het erf op. „Zo", zei hij. „Ik begon te vrezen, dat u niet kwam." Ecrw. Deken zelf de eerste steen bij de hoofdingang in de muur. Vanzelfsprekend sprak het hoofd der parochie bij deze gele genheid ook een kort woordje. Het eerst richtte spr. zich tot de aanwezige jeugd voor wie het gebouw daar gezet werd en sprak de hoop uit dat de jeugd daar gevomd moge worden tot flinke mensen en leden van Kerk en Maatschappij. Dan kwamen hartelijke en wel gemeende woorden los voor de diverse adressen. Op de eerste plaats burgemeester Snels, die steeds met woord en daad alle mogelijke steun had verleend. Dan architect Remmers uit Velp die, rekening houdende met de gegeven omstandigheden, zulk een prachtgebouw wist te ont werpen. Tot de fa. J. v. Boxtel uit Vught, die zulk prachtig en hoopvol snel werk leverde en 't laatste, maar toch zeer in het bij zonder, de werkers. Vtrvolgens sprak burgemeester Snels een woord van gelukwens tot de Deken en het Schoolbe stuur en hoopte dat door dit ge bouw de schooluren eer een lust dan een last zouden worden. Hij sprak tevens de hoop uit dat vanuit dit gebouw veel er toe zon worden bijgedragen tot vor ming van de Drunense jeugd. Spr. prees ook het werk van de architect, aannemer en andere werkers en hoopte dat men met de bouw van deze school in Au gustus gereed zou kunnen zijn. Door de gure wind die er stond werden de autoriteiten spoedig in de directiekeet teruggedreven, waar men onder het genot van een goede sigaar nog even bleef nakaarten. Hier vernamen wij nog van architect Remmers dat het semi in deze bouw alleen maar betrof de wat minder luxe afwerking en de bouw van het dak, wat eventueel later met ge ringe kosten te veranderen is. Het belooft een prachtig ge bouw te worden, geheel passend in de landelijke omgeving waar in het wordt gebouwd. De heer W. van Beijnen slaagde te Rotterdam voor het diploma electrisch lassen, afd. re paratie en constructie. Hiermede behaalde hij alle vereiste vak-di ploma's, waarmede wij hem gaar ne feliciteren. Het dochtertje van fam. H. had het ongeluk, met haar voetje tussen de spaken van een rijwiel te komen, hetgeen tengevolge had dat dokter Vermeer eware kneu zing constateerde. Het zelfde meisje had schijnbaar haar onge luksdag, daar zij die avond bij „Ik heb me verslapen", be kende zij. „Dat doe ik altijd in dit woestijnland. Hebt u gemerkt, hoe de lucht hier is? Lui die het weten kunnen, zeggen, dat ze op wijn lijkt." „Zeker een vrolijk ontbijt gehad?" „Ja. In de Oase." „Arm kind. Die koffie!" „Dat kan me niets schelen. Will Holley zegt, dat Madden hier is." „Madden? Zeker. Dus u wilt Madden spreken. Kom binnen." Thorn was alleen in de woonkamer. Hij keek op ijs koude manier naar 't meisje. Niet veel mannen zouden dat klaargespeeld hebben, maar Thorn was nu eenmaal an ders. „Thorn", zei Bob, „hier is een jonge dame, die meneer Madden wenst te spreken". ,,Ik heb een brief van hem", gaf het meisje te kennen, „waar in hij het gebruik van zijn ranch aanbiedt voor filmopnamen. Mis schien weet u het nog wel ik ben Woensdagavond ook ge weest". „Dat herinner ik me", zei Thorn zuur. „Het spijt me heel erg, dat meneer Madden u niet kan ontvangen. Hij vroeg mij ook u. te zeggen, dat hij jammer ge noeg de permissie, die hij u per brief gegeven heeft, moet in trekken'. „Ik neem die boodschap van niemand aan, dan van meneer Madden zelf", antwoordde het meisje, en een koud licht vlamde in haar ogen. „Ik herhaal het hij wil u niet ontvangen", hield Thorn vol. Het meisje ging zitten. „Vertel het eten van vis een graat in haar keeltje kreeg, welke door dokter Vermeer verwijderd moest wor den. Dinsdag arriveerde O.V.W. A. van Rijswijk uit Indonesië in de ouderlijke woning. De buurt bewoners hadden voor een ver siering der ouderlijke woning ge zorgd, terwijl de vlaggen wapper den in een mooi voorjaarszon netje. Hij werd verwelkomd door een deputatie der buurt Wielstr.- Herptsestr. In de loop van de avond had hij en de familie ver schillende felicitaties in ontvangst te nemen, n.l. Burg. v. Delft, Prot. Thuisfront, Niwin en vele particulieren waren aanwezig. Des avonds bracht de Heusdense fanfare de gebruikelijke serenade. De heer M. v. B. had tij dens werkzaamheden op de scheepswerf het ongeluk, een plaat ijzer van 19 m.m. op zijn voet te krijgen, waardoor hij ge ruime tijd niet zal mogen werken. Raadsvergadering. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Vlijmen op Maandag 13 Maart 1950, des n.m. 8 uur precies, ten raadhuize der gemeente. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het bekomen van een crediet groot 37500.— tot verbetering van een drietal wegen. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verlenen van een crediet groot 12000.— voor het beplanten van 12 H.A. bosgrond. Sociale werkster. Met ingang van 1 Maart heeft de sociale werkster in onze ge meente, Mej. L. Gerold uit Uden, als zodanig ontslag genomen. Op weg naar huis. Met het troepentransportschip de Kota Inten arriveert vermoe delijk op 15 Maart a.s. onze dorpsgenoot, gren. H. Vissers, Sandoel 71. Ook hem zal het aan belangstelling wel niet ontbreken. Middenstand. De R.K. Middenstand belegde op 9 Maart een jaarvergadering in hotel P. Gamers. Na opening door de voorzitter, volgde notu len. De secretaris gaf een over zicht van de werkzaamheden over het afgelopen verenigings- meneer Madden, dat zijn ranch prachtig is", zei ze. „Vertel hem, dat ik zit op een stoel in zijn woonkamer en dat ik er zal blij ven zitten, tot hij me komt spre ken". Thorn aarzelde een ogenblik, woedend. Toen ging hij. „Neen maar, dat gaat goedlachte Eden. „Dat moet ook antwoordde het meisje, ,,en ik heb al te lang op eigen benen gestaan om de onzin van een secretaris te aan vaarden". Madden kwam tierende bin nen. „Wat moet dat „Meneer Maddenzei het meisje, opstaande, met haar lief ste glimlach, „ik wist zeker, dat u mij wel ontvangen wilde. Ik heb hier de brief, die u mij zond uit San Francisco. Dat herinnert u zich natuurlijk". Madden nam de brief aan en bekeek hem. „Ja, ja natuurlijk. Het spijt me, juffrouw Wendell, maar sedert ik u schreef zijn er dingen voorgevallen ik heb zaken te doenhij keek naar Eden. „Om kort te gaan, het schikt mij op dit ogenblik niet mijn ranch vol film-mensen te hebben. Ik kan u niet zeggen hoe het me spijt". De glimlach van het meisje verdween. „Heel goed", zei ze, „maar dat betekent voor mij een zwarte streep bij de maatschap pij. De lui voor wie ik werk aan vaarden geen verontschuldigingen alleen resultaten. Ik heb hun gezegd dat alles geregeld was". „Nu, dan bent u wel wat voor barig geweest „Ik zie niet in waarom. Ik had het woord van P. J. Madden. Ik geloofde, dwaas genoeg mis- jaar. Ook de penningmeester gaf een overzicht over zijn finantieel beleid, liet een batig saldo horen. De heer G. Nollen werd als voor zitter herkozen, alsmede de he ren J. Broeders en H. Meeuwisse, resp. als penningmeester en com missaris. Voor het aftredend lid der kascommissie werd aange steld de heer A. Rombouts. De geestelijke adviseur, kap. v. Luyck, liet een opwekkend ge luid horen. Van de rondvraag werd zeer druk gebruik gemaakt. Naar aan leiding van een vraag, deelde de voorz. mede, dat de leden uitge nodigd werden op de vergadering der K.J.M.V., waarin het woord gevoerd zal worden door de heer Jan Mol uit Breda, Directeur van de Middenstand aldaar. Hierna ontstond een langdurig debat, dat echter van huishoude lijke aard was. Wegens het late uur moest de voorzitter de rond vraag beëindigen. Muziekkiosk. Onze plaats heeft een Harmo nie die er zijn mag. Wanneer de „Eendracht" een concert gaf, moesten er altijd lege biervaten en planken aan te pas komen, om met behulp hiervan een geïmpro viseerde kiosk in elkaar te tove ren. Voorheen beschikte deze muziekvereniging over een uit- neenibare kiosk, doch deze raakte danig in verval door het heen en weer gesjouw, en ook door de jeugd van Raamsd.-veer werd hieraan veel vernield, daar deze een mooie speel-attractie vorm de voor en na schooltijd. Enige tijd terug heeft men de knoop doorgehakt en de vroede vaderen onzer gemeente zagen het nut van een kiosk ook in. De vak lieden van de „Eendracht" heb ben toegezegd in hun vrije tijd de handen uit de mouwen te ste ken. Ook de aannemers blijven niet achter. De heer J. Lodewi- kus zorgde reeds voor een drag line en betonmolen. De heren J. Weterings, Kerstens, Blom en v. Laarhoven zorgen voor enkele timmerlieden, terwijl de Gebrs. Heesters voor het vlechten van betonijzer zorg dragen. Met het oog op 't dempen der haven in de naaste toekomst, wordt de kiosk vooraan in de haven geplaatst. Zodoende behoeft het Hereplein geen plaats af te staan. De kiosk en het Hereplein worden verbon den door een bruggetje. De fun dering bestaat uit een 4-tal pij lers, waarop de bouw zal plaats vinden, deze is circa 8,5 x 8,5 M. De heer Ant. v. Stokkum, ar chitect te Waalwijk, maakte het ontwerp. Zo hoopt men onder leiding van de dienst publieke werken binnen 2 maanden dit schien, dat het woord van Mad den nooit gebroken werd". De millionnair was blijkbaar niet op zijn gemak. „Nu eh ik natuurlijk breek ik nooit mijn woord. Wanneer wilde u de lui hier brengen?" Het is alles geregeld voor Maandag", zei het meisje. „Geen sprake van", antwoord de Madden. „Maar als u het eni ge dagen kunt .uitstellen laten we zeggen, tot Donderdag weer keek hij naar Eden. „Onze zaken zullen Donderdag wel ver effend zijn". „Ongetwijfeld", kwam Bob te hulp. „Best" zei Madden. Hij keek naar het meisje, en er kwam een vriendelijke uitdrukking in zijn ogen. Hij was geen Thorn. „Maak er Donderdag van, dan is alles tot uw beschikking. Mis schien ben ik dan zelf niet hier, maar ik zal de nodige orders ach terlaten". „Meneer Madden, u bent een snoes zei ze. „Ik wist wel, dat ik op u aan kon". Met een verontwaardigde blik op de rug van zijn patrooon ging Thorn heen. ,Dat kunt u ook", zei Madden met een opgewekte glimlach. Hij smolt, zienderogen. „En de naam van P. J. Madden is onbesmet. Zijn woord is net zo goed als zijn obligaties, nietwaar „Als iemand daaraan twijfelt, laat hem dan maar bij mij ko men", antwoordde het meisje. „Het is bijna tijd voor de lunch", zei Madden. „Blijft u „Nu ik heus, meneer Madden „Natuurlijk blijft zij", onder brak Eden. „Zij eet altijd in El- cultureel bouwwerk klaar te heb ben. Men zal er naar streven om op 30 April, de verjaardag van onze Koningin, het eerste concert te kunnen geven. Missie-T entoonstelling. Sedert enige jaren heeft de Missienaaikring ter plaatse in stilte gearbeid voor het missie werk, doch heeft thans het plan opgevat met de beide Paasdagen een Missie-Tentoonstelling te houden in het parochiehuis, waaraan een grote loterij is ver bonden met tal van grote prijzen, w.o. als eerste prijs een Dames- of Herenrijwiel. Het werk van deze dames voor de Missie zal zeer op prijs worden gesteld door een bezoek aan de Tentoonstel ling. Bijbelspel tijdens de Vastentijd. Het is een goede gedachte van het bestuur der K.A.B. om in de In Jaarsveld komt mast van 200 meter. Ook Waalwijk valt onder de zender! Zoals de plannen er op het ogenblik bij liggen, zal Ne derland in het komende na jaar zijn eigen geregelde tele visie-uitzendingen hebben. En een gebied van ongeveer vijf duizend vierkante kilometer in het hart van het land zal er van kunnen profiteren. Voorlopig zullen het dan nog proefuitzendingen zijn, want P.T.T. is van plan eerst twee jaar te gaan experimen teren voor de zaak haar de finitieve bestel krijgt. Intussen is de beslissing gevallen, dat de experimen tele zender zal komen in Jaarsveld. Hier zal een zend mast verrijzen van 200 meter hoogte. Vóór deze geleverd en geplaatst is, zullen intussen nog wel zes maanden verstrij ken. De programma's welke' uit de studio's in Hilversum „langs de lijn" naar Jaarsveld zullen gaan, zullen via de krachtige zender waarover men daar beschikt in een ge bied met een straal van on geveer 40 km. in bevredigen de kwaliteit kunnen worden opgevangen. Zo rekent men dorado, in wat ze de Oase noe men en als zij niet blijft is zij sta pelgek". Het meisje lachte. ,,U bent al lebei zo vriendelijk". „Waarom niet vroeg Mad den. „Afgesproken dus. Wij heb ben hier wel iemand als u nodig om ons op te vrolijken. „Ah Kim", voegde hij er bij tegen de Chinees die juist binnenkwam, „nog een couvert aan de lunch. Over zowat tien minuten, Juf frouw Wendell Hij ging heen. Het meisje keek naar Bob. „Ziezo. Ik wist wel, dat het terecht kwam, als hij me maar ontvangen wilde". „Natuurlijk", zei Eden. „Alles in deze wereld zou terecht ko men, als elke man u maar zien kon". „Dat klinkt als een compli ment", zei ze glimlachend. „Dat is het ook", antwoordde de jongen. „Maar waarom klinkt het toch zo zwaarwichtig Ik moet mijn conversatie in gezel schap eens opfrissen „O dus het was maar con versatie „Kijk toch alstublieft zo nauw niet, als ik wat zeg. Ik heb zo veel aan mijn hoofd tegenwoor dig. Ik probeer zakenman te zijn en dat is inspannend". „Dus u bent geen echte zaken man „Ik ben niets echt. Ik laat me maar drijven. U hebt me gister avond tot denken gebracht, ziet u". (Wordt vervolgd). Vastentijd een uitvoering te ge ven met een Bijbelspel over het lijden van Christus. Dit spel in drie bedrijven zal worden opge voerd op de Zondagen 19-26 Maart in de zaal „Concordia Het spel is getiteld „In Paradise" door Anton Welsem, Pr. Jaarvergadering van de Kath. Arb. Beweging. In de zaal van Mej. de Wed. Wijtvliet had Woensdagavond de jaarvergadering plaats van de Kath. Arb. Bew. Na het ope ningswoord door de voorz., de heer Jan van Noije, gaf de secre taris een jaaroverzicht, waaruit een grote activiteit sprak gedu- ïende het verlopen jaar. Het fi nantieel verslag van de penning meester getuigde van een correct en zuirtig beheer. De twee aftre dende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. De heer P. v. Herpt behandelde in een zeer leerzame causerie het onder werp „Onze Instellingen". Ver volgens werd een gratis verloting gehouden. althans. Men weet echter, dat onder de invloed van bepaal de gunstige omstandigheden meermalen op vele grotere af standen uitzendingen van Eindhoven of Londen b.v. heel aardig op 't schermpje van die ontvanger waren te volgen. Maar daarmee mag men officiéél geen rekening houden. Daarom zullen, wan neer ons land werkelijk een televisiedienst krijgt, op ver schillende plaatsen hulpzen ders moeten komen. Voorlopig zal men het dus bij de 40 km. moeten laten, waarmee men intussen Am sterdam, Het Gooi en Utrecht en zelfs een deel van Brabant bereikt. 's-Hertogenbosch zal daar kunnen meegenieten en Waalwijk ook, maar Tilburg en Breda vallen juist buiten de (officiële kring). In Oos: telijke richting doet b.v. Wa- geningen nog mee, en in het Westen Rotterdam; daar ligt Schiedam ongeveer op de rand van de cirkel. Van P.T.T.-zijde vestigde men echter met nadruk onze aandacht op het feit, dat de uitzendingen in Jaarsveld een experimenteel karakter dra gen. Gaat daar alles goed, dan komt daar de definitieve zen der ook; ook in het tegenover gestelde geval gaat men het echter ergens anders probe ren. Dit noemde men vooral van belang voor degenen, die zich een ontvangtoestel wil len aanschaffen. Zij zullen n.l. rekening moeten houden met de (minstens theoretische) mogelijkheid van een derge lijke verplaatsing met alle ge volgen van dien voor de ont vangst. Maasbode. HOENDERPEST NIET GEVAARLIJK VOOR DE MENS. Het voorkomen van de z.g. „hoenderpest" schijnt bij het publiek enige huivering te weeggebracht te hebben ten aanzien van de consumptie van pluimvee en ook van eie ren. In verband hiermede wordt van de zijde van de vee- artsenijkundige dienst verno men, dat op zich zelf de kans op besmetting van de mens met deze pluimvee-ziekte ui terst gering is, ook wanneer zij in directe aanraking komt met een ziek of aan deze ziek te gestorven dier. Hoogstens zou er een lichte oogontste king kunnen ontstaan of een geringe longaandoening, maar naar men van de zijde van be doelde dienst verzekerde, is in de praktijk infectie alleen te 'verwachten, indien men er zich op zou toeleggen zich te besmetten. Gevaar voor de gebruiker bij consumptie van een be hoorlijk toebereid dier of ei is dus niet te duchten, ook niet indien het een aangetas te vogel zou betreffen, hoe wel het natuurlijk altijd te ontraden is vlees van een ziek dier te gebruiken.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 6