SPRANG-GAPELLE SPRANG PETTEN CAPËLLË RAAMSDONKSVEER DE CHINESE PAPEGAAI Leo Lorre helpen Ridder Radbout 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 17 MAART 1950 6 Een mooie collectie vindt U bij K I E B OOM. FEUILLETON Copyright Ramad i. Net was de torenwachter bijna boven aan de ladder of een flinke rukwind be vrijdde Leo uit zijn benarde positie. L)e parachute g'.rg weer open en statig zweefde Leo omlaag. De torenwachter keek wel op zijn neus en liet zich voor zichtig langs de ladder naar beneden zakken. Het zweel parelde op zijn voor- hooj'a. „Vreemd" dacht h{j onder het afdalen, „het prikt nu niet meer zoals daar net." Leo ontdekte tegelijkertijd dat een on gelukje in een heel klein hoekje kan schuilenwant in plaats van keurig op de binnenplaats te landen, zakte hij juist boven een waterput naar beneden en verdween tergend langzaam in het donkere gat jNiet ver wea was een lansknech' van Ridder Radbout aan het werk en die kwam bij het zien van dit ongelukkige toeval onmiddellijk in actie. Oeivapend met een grote lans rende hij op de waterput af en kon nog net zijn scherp wapen dwars door de parachute steken l De knecht bleek een mannetjesputter te zijn, dia er wezen mocht. Terwiil Leo onder in de pul noodkreten gilde: ,,t\ hang in he; water!", haalde de rustige man eens diep adem en floep!alsof lijj een visje verschalkte, zo zwaaide hjj zijn lans met parachute omhoog en daar verscheen met een verschrikt ge zicht Leo weer! Direct greep hij zich vast aan de putrand en staarde onthutst zijn redder aan. Was dat even op het nippertje' l Wordt vervolgd.) in 1946 door de heer A. v. Enge len opgericht met het doel geeste lijke en materiële steun te verle nen aan de jongens in Indonesië. Al spoedig genoot deze instelling aller steun en sympathie. Zij werd door aller medewerking ook fi- nanciëel in staat gesteld pakjes en abonnementen op couranten en tijdschriften te zenden. Iedere mi litair ontvangt dan ook trouw de Echo van het Zuiden, die door hen allen gretig wordt gelezen en die het nieuws uit hun eigen om geving bevat. Een hoogtepunt van activiteit was wel de uitgave van een eigen soldatenblad ..De Haar steeg Bode", die een oplage heeft van ruim 350 stuks, waarop ie dereen is geabonneerd en die de soldaten gratis wordt toegezonden en waarin wederzijds gedachten worden uitgewisseld. In de loop van 1948 werden in het bestuur afgevaardigden van alle standsorganisaties opgeno men. Een kort overzicht van de inkomsten en uitgaven zal de le zer in staat stellen een inzicht te krijgen wat er werd gepresteerd. Tot 1 Januari 1949 werd er ontvangen 2364.58: in 1949 kwam daar door middel van ac ties, collecten en abonnements geld nog 2391.82 bij, dus een totale inkomsten van 4756.40. Uitgegeven werd er in de periode van het bestaan een totaal bedrag van 4492.70, toch wel 'n schit terend resultaat. Gemeenteraad. Vergadering van de raad der gemeente Sprang-Capelle, ten ge meentehuize op Vrijdag 17 Maart 1950, des namiddags 7 uur. Agenda 1. Opening. 2. Vaststelling notulen van de vergadering van 30 Jan. 1950 en van de spoedeisende vergadering van 7 Maart 1950. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel tot intrekking van bet raadsbesluit dd. 26 iNovember 1949 inzake uitgifte grond in erf pacht ten behoeve van een te stichten kleuterschool te Sprang. Prae-advies Het schoolbestuur te Sprang heeft bij schrijven van 8 Februari 1950 doen weten, dat het, kennis genomen hebbende van het raads- verslag dd. 30 Januari 1950 en gehoord de bespreking op de le denvergadering der school, ge meend heeft de in erfpacht aan geboden grond niet te kunnen aanvaarden, wijl hierbij voorwaar den gesteld zijn betreffende het samenstellen van het bestuur. Mitsdien stellen Burgemeester en Wethouders voor t oorspron kelijk besluit d.d. 28 November 1949, ten aanzien waarvan Ged. Staten bij besluit van 1 Maart 1950 de beslissing verdaagden, in te trekken. 5. Voorstel tot he t verlenen van subsidie aan de plaatselijke fok- en controleverenigingen. Prae-advies De besturen van beide vereni gingen hebben bij adres van 22 December 1949 een subsidie van 1.per koe gevraagd. Op grond van de door hen overgeleg de stukken stellen Burgemeester en Wethouders U voor aan ge noemde verenigingen de gevraag de subsidie toe te kennen, on der voorwaarde, dat de toe te kennen subsidie niet meer zal be dragen dan het tekort over het desbetreffende dienstjaar. Het aantal koeien bedraagt voor Sprang 489 en voor Capelle 290. 6. Voorstel van de Voorzitter van het College van Burgemees ter en Wethouders tot beschik baarstelling van een bedrag ad 496.28, zijnde de extra kosten van de burgemeesterswoning. .7. Twaalfde wijziging begro ting dienst 1949. 8. Wijziging begroting dienst 1949. 9. Mededelingen. Het hoofd van het centraal ver- rekenkantoor van het commissa riaat voor oorlogsschade heeft bij beschikking van 24 Januari 1950 de uitkering aan de gemeente voor de door haar vergoede, van de heer van Wijlen ontvreemde auto, vastgesteld op 750.van welk bedrag de verschuldigde rente zal worden voldaan. 10. Rondvraag. 11. Sluiting. Maandag 20 Maart a.s. zal voor de leden der Coöp. Landb. Aankoopveren. Sprang-Capclle in het café van de heer A. v. Dijk te Vrijh.-Capelle door de Kali Import Mij. worden vertoond de film ,,De Goede AardeWij wekken hierbij al onze leden op die avond niet thuis te blijven, doch deze prachtige leerzame film te komen zien. Ook belangstellen den zijn voor zover plaatsruimte beschikbaar is, welkom. Ouderavond Chr. School. Vrijdag 17 Maart, des avonds half acht, zal in de Chr. School alhier een ouderavond worden ge houden. Voor de ouders der leer lingen bestaat vooraf gelegenheid het werk der leerlingen te bezich tigen en met het onderwijzend personeel te spreken over hun kin deren. Op thuisreis. In verband met de thuiskomst van de dienstplichtige militair Willemse, die op thuisreis uit In- dië heden wordt verwacht, heeft zich uit de buurt aan het Westein de een comité gevormd dat reeds versieringen aan de ouderlijke wo ning heeft aangebracht en de re patriërende een welkom thuis' voorbereidt. Het zal de repatriërende dus bij zijn thuiskomst zeker niet aan belangstelling ontbreken. „Goudhaantje en de Troubadour". De opvoering door de leerlin gen uit de hoogste klassen der O. L. School in de Kom, van de operette van Geertruida van Vla- deracken „Goudhaantje en de Troubadour op de feestelijke bijeenkomst van ouders der leer lingen van de Koningin Juliana- school vorige week Dinsdag, blijkt wel in de smaak te zijn ge vallen en er schijnt een grote roep van uitgegaan te zijn, want na die avond zijn er de vorige week nogmaals een tweetal opvoeringen geweest, n.l. Woensdag- en Vrij dagavond. Reeds voor de uitvoe ring van j.l. Vrijdagavond bleek, dat de belangstelling dermate was dat niet allen een plaats konden krijgen, waarom toen besloten werd nog een her-opvoering te geven op Maandagavond d.a.v. Ook deze avond kon niet aan alle aanvragen voor toegangs kaarten voldaan worden, en zo doende wordt nu nogmaals, en dan voor de laatste maal, een opvoe ring gegeven heden Vrijdagavond half acht. Het laat zich aanzien dat de zaal Cové-van der Haart dan andermaal uitverkocht zal zijn. De heer en Mevr. Poldervaart hebben met de kinderen wel een schitterend succes en het is te verwachten, dat de opbrengst van deze avonden zodanig zal zijn, dat het doel, waarvoor de avon den gegeven worden, het aan schaffen van een ultra moderne film-projector voor de school, bereikt is en tot aanschaffing zal kunnen worden overgegaan. „De Vrije Pion I" ongeslagen kampioen 2e klasse. Het eerste team van de Schaak vereniging „De Vrije Pion", ge- VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN door EARL DERR BIGGERS. 23) „Daar ben ik trots op". ,,Spot niet met me. Ik raakte aan het denken u verdient uw eigen brood verlokkend vlees in het zuur in de Oase, enzo voorts en ik ben vaders kleine jongen. Het zou me niets ver wonderen, als u er mij toe bracht een nieuw begin te maken". „Dan zal ik niet vergeefs heb ben geleefd". Zij maakte een hoofdbeweging naar het andere einde van de kamer. „Wat ter wereld heeft dat arsenaal te be duiden „O, dat is de verzameling vuurwapens van de zachtzinnige Madden. Een stokpaardje van hem. Kom mee, dan zal ik ze u bij naam leren kennen". .Kort daarna kwamen Madden en Thorn terug en Ah Kim diende een voortreffelijke lunch op. Aan tafel zei Thorn niets, maar zijn patroon praatte veel en goed on der de betovering van Paula's heldere ogen. Toen zij de koffie gebruikt hadden, ontdekte Eden plotseling dat de grote'klok bij de ramen vijf minuten voor tweeëen wees. Om twee uur Die afspraak met Chan. Wat moesten zij doen Het onbewo gen gezicht van de Oosterling had, onder het opdienen van de lunch, de jongen niets gezegd. Madden was midden in een vestigd in het Stationskoffiehuis van de heer Pruijssers, speelde 1.1. Zaterdagavond de laatste compe titiewedstrijd in dit seizoen voor de 2c klasse van de N, Brab. Schaakbond en wel tegen E. T. O. S. uit Terheijden. Ook deze wedstrijd werd gewonnen, zodat het competitieseizoen ongeslagen werd beëindigd en De Vrije Pion I kampioen van haar afdeling werd en thans automatisch promoveert naar de le klasse. De gedetaiil. uitslagen waren De Vrije PionE.T.O.S. S. IJ. OerlemansChr. Krijnen 0—1 W. Goedhart-J. Engelen 10 C. Quirijns-J. Rasenberg 10 J. BenschopC. Loose 10 L. SteinS. de Nobel YiVi C Hoe venaars-C vd Velden 10 H. BogersJ. Rombouts 01 J MuisW Rasenberg 10 H. Weistra-J Rasenberg Pz 10 Ad. Pruijssers-J. Verhagen 10 Totaal 7J/2"2j/2 Het tweede team speelt a.s. Za terdag voor de 3e kl. zijn laatste wedstrijd tegen Oosterhout. Een gelijk spel is reeds voldoende om dit achttal eveneens kampioen te doen zijn. We wensen de spelers veel succes en hopen a.s. Zater dag het 2e kampioensteam van De Vrije Pion te kunnen begroeten. In een onzer vorige nummers is bij vergissing vermeld, dat de he ren L. Stein en C. Quirijns op de Ere-Dircctcur Apollo. P. B. Bissclink Kaatsheuvel en zijn muziekge zelschappen zijn reeds meer dan een halve eeuw in een adem ge noemd en reeds een veertigtal ja ren was het op de eerste plaats, lang verhaal over zijn strijd om rijkdom, toen de Chinees plotseling binnen kwam. Hij stond daar zwijgend, en niet temin had zijn nouding op de millionnair de uitwerking van een pistoolschot. „Nu, wat is er?" vroeg Mad den gebiedend. „De dood", zei Ah Kim plechtig met zijn hoge stem. „De dood het onvelmijdelijke einde. Geen zolgen, geen smalt." „Waar heb je 't toch over?" vroeg Madden. Thorn's groene ogen puilden uit. „Alme, kleine Tony", ging Ah Kim voort. „Alme kleine Tony vielt ge lukkig nieuwjaar in Hades- land", besloot Ah Kim. Madden was dadelijk op de been en ging naar de patio. Op de stenen vloer onder zijn stang lag de levenloze pape gaai. De millionnair bukte zich en raapte de vogel op. „Ach ar me Tony", zei hij. „Hij is naar het Westen." Eden's ogen rustten op Thorn. Voor het eerst sedert hij deze heer kende, meende hij de schaduw van een glim lach op het bleke gezicht van de secretaris te bespeuren. „Tony was oud", ging Mad den voort. „Heel oud. En zo als Ah Kim zegt, de dood is onvermijdelijkHij bleef staan en keek strak naar het onbewogen gelaat van de Chi nees. „Ik heb dit al verwacht" voegde hij er bij. „Tony scheen de laatste tijd niet heel wel. Hier, Ah Kim" hij gaf hem het stoffelijk overschot van Tony „begraaf hem maar ergens." te Den Bosch gehouden schaak- dagen een le prijs behaalden, dit moet zijn een tweede prijs. Aanbesteding. De fa. C. J. Kerstens en Zn. alhier was met 53.540.— de laagste inschrijver voor het bou wen van een 6-tal woningen le Waspik. K. J. M. V. De K.J.M.V. hield een bijeen komst in de zaal van Hotel De Witte Leeuw. Dr. Jan Mol, di recteur van het Middenstandsbu reau te Breda, hield een inleiding met als onderwerp „Geloof ik nog in de samenleving". Spreker besprak eerst in het kort de moeilijkheden van de Middenstand en wat er van over heidswege voor hen gedaan wordt. Verder behandelde deze talentvolle redenaar enkele cita ten uit de twee beroemde ency clieken van de Paus en de Vas tenbrief der Bisschoppen over dc sociale toestanden. In gloedvolle bewoordingen wist de spreker de aanwezigen te boeien. De K.J.M.V. kan met waar ge noegen terugzien op deze interes sante avond. - Jxaml dat we dan Apollo's naam te ho ren kregen. Aan wie Apollo deze naam te danken heeft weet zelfs het kleinste kind. De naam Bis- selink is zo met die van Apollo vergroeid, daf, toen we hoorden, dat de heer Bisselink zijn dirigeer stok bij Apollo ging neerleggen, we ons even de vraag hebben ge steld, of dat niet een te zwaar besluit is geweest voor iemand, voor wie dit corps n stuk van zijn leven is geworden. Doch juist in dit besluit komt de on baatzuchtige sympathie van deze eminente leider van Apollo op de meest offervaardige wijze tot ui ting. De heer Bisselink nadert de 70 en ofschoon nog vitaal als een gezonde vijftiger, weet hij, dat waar 7 kruisjes genoteerd staan, de dag kan komen dat de wil groter blijkt dan de kracht. De omstandigheden, welke zich aan geboden hebben om een opvolger van kwaliteit voor hét corps te krijgen, waren in 't nemen van het „Ik hem beglaven", zei Kim. In de grote woonkamer sloeg de klok tweemaal, luid en duidelijk. Ah Kim, in de persoon van Charlie Chan, ging langzaam weg, met de vogel in zijn armen. Hij mom pelde snel, in het Chinees. Plotseling keek hij om. „Hoo malimali", zei hij dui delijk. Bob Eden herinnerde zich de taal van Hawaii. HOOFDSTUK VII. De postbode gaat op weg. De drie mannen en 't meis je gingen weer naar de woon kamer, maar Madden's woor denvloed was verstild en de vrolijkheid was weg uit het gezelschap. „Arme Tony", zei de mil lionnair, toen zij weer zaten. „Dit is net als het heengaan van een oude vriend. Vijf jaar geleden kwam hij bij me". Hij zweeg lange tijd en staarde voor zich uit. Het meisje stond op. „Nu moet ik heus naar de stad te rug", verklaarde zij. „Het was heel vriendelijk van u mij voor de lunch uit te nodigen, meneer Madden, en ik stel 't zeer op prijs. Dus ik kan re kenen op Donderdag?" „Ja, als zich niets nieuws voordoet. Waar kan ik u be reiken, in dat geval?" „Ik ben in „De Woestijn- rand" maar er moet zich niets voordoen. Ik vertrouw op het woord van P. J." „Er zal ook niets zijn. Het spijt me, dat u weg moet." Bob kwam naar voren. „Ik denk, dat ik het ook eens met het stadsleven probeer", zei besluit om heen te gaan hierbij van overwegende aard. In de nieuwe Directeur van het Gemeentelijk Gasbedrijf, de heer Steffen, die met ingang van 1 Maart zijn functie in Kaatsheuvel aanvaardde, heeft de plaats een musicus van naam gekregen, die juist als Harmonie-directeur zijn sporen verdiend heeft en die spon taan bereid gevonden werd de zware taak van de heer Bisselink over te nemen, Apollo in de naas te toekomst een bestaansmogelijk heid te garanderen, die hem de volle overtuiging geeft, dat zijn corps in goede handen gekomen is, was doorslaggevend voor het genomen besluit. De grote verdiensten, welke de heer Bisselink Apollo" in de ruim 40 jaren, waarin hij het corps gediend heeft, zijn natuur lijk niet met een tegenprestatie van enigszins gelijkwaardige aard te vergoeden, doch het bestuur meende toch niet minder te kun nen doen, dan de heer Bisselink het ere-directeurschap van Apollo aan te bieden, in de hoop, dat hij nog vele jaren van stijgende bloei van zijn geliefde harmonie zal mogen beleven. Vrijdagavond 17 Maart zal de heer Bisselink officieel het ere-di recteurschap worden aangeboden op de eerste bijeenkomst, die de nieuw benoemde directeur met Apollo zal hebben. Het zal de Apollisten en de ve len, die dit corps in de laatste 40 jaren gevolgd hebben niet onver schillig zijn de geschiedenis van het directeurschap van de heer bisselink nog eens de revue te zien passeren. Vanat febr. 1907 is de heer Bisselink aan Apollo verbonden geweest, het eerste jaar als wer kend lid. 15 Aug. 1907 behaalde Apollo de 1ste prijs in de 1ste aldeling te Zeist. Op 26 Juli 1908 onder 8 deelnemers de 4e prijs in de afd. Uitmuntendheid te Sche- veningen (een concours zonder puntenstelsel, dus met slechts één lste prijs). 16 Dec. 1908 werd hij benoemd tot Directeur, juist in de periode toen ook de dilettanten- corpsen een moeilijke periode te gemoet gingen. De oorlog 1914 1918 kwam en verhinderde het deelnemen aan het concours van Orpheus te Tilburg dat op 15 Aug. 1918 zou gehouden worden. Doch nauwelijks was de oorlog beëindigd of Apollo zette een ac tie in, die van zich deed spreken. In 1919 werd te Dordrecht met een kwartet de le prijs behaald met ere-prijs; met Pinksteren van hetzelfde jaar met het corps te Eindhoven de 2de prijs in de afd. Uitmuntendheid: in 1922 Pinkste ren te Rotterdam de lste prijs in de afd. Uitmuntendheid: in 1923 hij. „Als u er niets tegen hebt, rijd ik met u mee naar Eldo rado." „Het is me een waar ge noegen", glimlachte zij. „Ik weet echter niet zeker, of ik u terug kan brengen." „Dat hoeft ook niet. Ik wan del terug." „Dat is niet nodig", zei Madden. „Ah Kim kan chauf feuren, schijnt het het is een buitengewone jongen". Een ogenblik dacht hij na. „Later op de middag zend ik hem naar de stad om provi and. We hebben niet veel meer." De Chinees kwam bin nen om af te nemen. „Ah Kim, je moet vanavond meneer Eden afhalen en weer hier brengen." „In olde. Ik hem blengen", zei de Chinees zonder belang stelling. „Ik zal je vóór het hotel ontmoeten, hoe laat je maar wilt", opperde Eden. Ah Kim keek hem onvrien delijk aan. „Misschien om vijf uul", zei hij. „Prachtig. Vijf uur dus". „U laat zijn, u niet mee lij den", waarschuwde de Chi nees. „Ik zal er wezen", beloofde de jongen. Hij ging naar zijn kamer om zijn pet te halen. Toen hij terug kwam stond Madden hem op te wachten. „Als je vader vanmiddag opbelt, zal ik hem zeggen dat je haast maken wilt met de zaak", zei hij. De moed ontzonk Bob. Daar had hij niet aan gedacht. Als zijn vader nu eens onver wachts op het kantoor terug kwam maar neen, dat was onwaarschijnlijk. En het zou op 5 Aug. te Raamsdonksveer de lste prijs met Ere-prijs in de Ere- afdeling. In 1926 organiseerde Apollo onder de stuwende leiding van de heer Bisselink een groot solisten concours te Kaatsheuvel, waarin hij met de heren Roeien en de Moree de jury vormde: in 1928 Pinksteren werd met het corps deelgenomen aan het grote con cours te Tilburg en opnieuw in de Ere-afdeling de lste prijs be haald. In 1931 volgde opnieuw een solisten-concours te Kaats heuvel met de heren Bisselink, de Groot en de Moree in de jury. In 1935 werd deelgenomen aan het harmonie-concours te Wijk en Aalburg met opnieuw als resul taat, dat Apollo in de sup. afd. de lste prijs won. In 1936 fungeerde de directeur als jury-lid van het concours te Vrijhoeve-Capelle. Juist nog voor het uitbreken van de grote wereldoorlog werd op 28 Mei 1939 wederom in de Sup. afd. te Oss de lste prijs gewonnen. De oorlog bracht ook Apollo in de Ned. Federatie, zodat Apollo we der in de afd. Uitmuntendheid moest beginnen. In 1946 trok men weder ten concours en op 25 Aug. werd Apollo te Nijmegen in deze afd. met de lste prijs bekroond. Ook in 1948 werd hetzelfde suc ces behaald op het concours te Geertruidenberg op 8 Juni. In '49 fungeerde de heer Bisseling op nieuw als jury-lid op het grote solistenconcours te Vught. Ontel baar zijn de successen, die de so listen van Apollo in deze 40 jaren op diverse concoursen behaalden: als bewijs hiervan: op een gege ven moment zaten 37 bekroonde solisten achter de lessenaars bij Apollo. Alles bijeen meer dan voldoen de om zelfs de niet ingewijden een beeld te geven van wat de heer Bisselink voor Apollo geweest is en wat de man gepresteerd heeft, die nu het corps als leider gaat verlaten. Tafeltennis, 'n Prachtprestatie Zondag j.l. namen enkele leden van de N.V.R. gevestigd bij de heer L. v. Berkel deel aan de wedstrijden om het persoonlijk kampioenschap van Brabant in de 4de klasse. Er waren niet minder dan 90 inschrijvingen. De heer J. Verhoeven van N.V.R. wist zich hier na een hardnekkige strijd als nummer I van deze afdeling te plaatsen en behaalde daarmede 't persoonlijk kampioenschap van de 4de afd. Brabant. Een prestatie, die de heer Verhoeven en de club eer aandoet. Vrijdag wordt de heer Verhoeven in de club gehul digd. niet goed zijn vrees te tonen en nu van plan te veranderen. „Best", antwoordde hij zor geloos. „Als hij soms niet te vreden is zonder boodschap van mij, zegt u dan maar, dat ik hem opbellen zal om zes uur." Toen hij op het erf kwam, draaide het meisje heel han dig de auto om. Hij deed dienst bij het hek en stapte in op de zandweg. De wagen reed weg en Eden had voor het eerst een onbe lemmerd gezicht op deze vreemde wereld, die Holley „de tuin van de duivel" had genoemd. „Overvloed van on begrensd zand", had Chan gezegd, en dat was wel waar. Heel in de verte was iets moois de grijs-witte lucht boven de sneeuwtoppen der bergen. Maar verder overal woestijn, een grauwe, einde loze deken met hier en daar creosote struiken. Al de bo men, al de bosjes hadden wre de, dreigende doornen. De eeuwige Jozuabomen stonden daar als verkoolde stompen, het overblijfsel na een brand. Over deze uitgestrekte woes tenij speelden licht en scha duw hun spel, en boven hen stond de zon als een levende vlam, onbarmhartig, onuit sprekelijk rein, en toch vrese lijk. „Nu, hoe vindt u het", vroeg het meisje. Eden haalde de schouders op. „De hel is uitgebrand, en dit is de as", merkte hij op. Wordt vervolgd. Bocrinnenbond KaatsheuvelBerkdijk. Op de jaarvergadering door de Boerinnenbond gehouden, die zeer goed bezocht was, werd na ope ning door de voorzitster mevr. Nou wens-Verbo ven verslag uit gebracht door de Secretaresse en de Penningmeesteresse. Uit het keurige overzicht van de Secre taresse bleek, dat in het afgelo pen jaar 5 bestuurs- en 2 leden vergaderingen gehouden werden. Op 30 Juni werd een Moederdag georganiseerd naar Huize de Braaken, waaraan 33 moeders deelnamen. Met 50 leden werd de grote tentoonstelling te Eindhoven bezocht. Op 11 October werd plaatselijk de Moederdag met groot succes gevierd. De sportaf- deling kweet zich in 't afgelopen jaar weer keurig van haar taak. Aan de oud-adviseur de heer v. d. Heuvel, die wegens zijn benoe ming tot Pastoor te Gemert de vereniging ging verlaten, werden woorden van dank en hulde ge bracht voor zijn spontaan mede leven met de vereniging. Aan de Boerenleenbank werd dank ge bracht voor de ontvangen subsi die in het afgelopen jaar, voor de gehouden studiedag voor de jon ge boerinnen op 29 November j.l. Bij de bestuursverkiezing wer den met algemene stemmen de da mes v. Mensfoort, Maas en Cl. v. Noye herkozen. Bij de mededelingen werd de aandacht gewijd aan de bede-boe- te-dag op 25 Maart a.s., aan de kring bedevaart, aan een te or ganiseren reis naar Volendam, aan de propaganda voor de te ope nen landbouwhuishoudcursus. Na een opwekkend woord door de geestelijk adviseur werd de vergadering besloten met een ver toning van lichtbeelden over Ro me en het H. Jaar, door de Zeer- eerw. Pater Fidentius. K. J. M. V. De K.J.M.V. had Dinsdag een stampvolle zaal bij de heer W. Smit. Niet alleen alle K.J.M.V.- ers, doch ook velen genodigden hebben geprofiteerd van de zeer interressante lezing, welke de Zeereerw. Pater Rijkers M.S.F. met een andere geschiedvorser nl. de heer P. v. Beers gaf over de geschiedenis van Kaatsheuvel en Loonopzand. Aan de hand van oude documenten en vondsten hier gedaan, gaf Pater Rijkers een uit eenzetting over het ontstaan en de ontwikkeling van onze plaats. Het is te veel om op te noemen, doch de toehoorders stonden ver baasd over het vele, dat spreker en zijn onvermoeide helper hier reeds bijeengegaard hebben. Spon taan verklaarde ieder zich bereid mede te werken om alles bijeen te krijgen, wat strekken kan tot het opbouwen van de geschiedenis van zijn eigen omgeving. Ver schillende personen traden reeds staande de vergadering toe tot de te stichten kring voor Heemkunde. De Eerw. Moderator, kap. Jan sen, sprak een opwekkend woord tot medewerking aan de komende Missietentoonstelling „De Turk". Met een woord van dank aan de beide promotors van de avond sloot de K.J.M.V.-voorzitter deze goed geslaagde vergadering. Opnieuw een grote W inkeliers-Actie. Nog vers ligt in het geheugen de schitterend geslaagde K.W.A. in Nov.-Dec. 1949 gehouden. Reeds spoedig rijpten de plan nen opnieuw een grote actie op touw te zetten. Bij plannen is het niet gebleven. Kaatsheuvel krijgt in de komende maanden een nieu we actie, die de vorige nog in alle opzichten gaat overtreffen. De nieuwe campagne loopt vanaf 1 April a.s. tot en met 27 Mei, dus acht volle weken. Verschillende bedrijven, die bij de K.W.A. nog niet mede konden werken, zijn spontaan tot de nieuwe actie toe getreden. Wij noemen hier de sla gers en de bakkers, die nu una niem hun volle medewerking toe zegden. Het gilde slagers opent feitelijk de grote campagne met een voor-oorlogse vlees-expositie, die de kijkers nog eens zal doen watertanden van de Lucullus-ge- rechten, die zullen worden ten toongesteld en waarbij kwaliteit, kunst en vakmanschap met elkan der zullen wedijveren. Het pu bliek zal zich speciaal in de eer ste week voor deze afdeling van het Middenstandsleven interesse ren, daar hieraan een wedstrijd verbonden is, welke bestaat in het taxeren van het totaal gewicht, dat in de etalages op Woensdagavond zal zijn tentoongesteld. Nog veel andere attracties zal het plaatse lijk kopen tot een behoefte ma ken, doch daarover in onze vol gende nummers. In de gehouden voorvergaderin gen is een nieuwe commissie ge vormd met alleen de secretaris, die ook in het K.W.A.-comité het leeuwenaandeel van 't werk ver richtte, als oude stuwkracht, n 1. de heer L. Schraauwers Jr. De verdere commissieleden zijn de heren J. Kroot, voorz., P. de Rooij, penningm. en C. v. d. Velden, H. Broos en mej. D. v. d. Wee als leden. Waar de R.K.M.V. dit jaar haar zilveren bestaansfeest gaat vieren, moeten we deze eerste ac tie 1950 als een prachtige en practische inzet waarderen. Gegund. Het bouwen van een Lederwa ren fabriek voor rekening der fir ma v. d. Linden-Sprangers is bij onderhandse aanbesteding gegund aan de fa. A. Klijngeld alhier.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 6