Tendolin RAAMSDONK SpiehpyH,? DE CHINESE PAPEGAAI Leo Lorre helpen Ridder Radbout 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 24 MAART 1950 6 FEUILLETON Ford op de Jaarbeurs en de RAI DESK 6 legt een visite af bij Bemdijk 3. 'l'wee krachten die elkaar niet veel toegeven. Dus een botsing in plaatselijke sfeer. BERKDIJK. Berkdijk 1Kor vel 2, 20. Berkdijk 2Set 6, 80. Berkdijk 1 is het j.l. Zondag ge lukt het niet zwakke Korvel 2 de beide puntjes verdiend te ontfut selen. In een spannende en aan trekkelijke wedstrijd, waarbij Berk dijk zich van zijn beste zijde toonde, wisten zij deze door twee goede doelpunten te bemachtigen. Vooral voor de rust was Berk dijk geweldig in vorm en moest Korvel alle zeilen bijzetten om de score blank te houden. Toch moesten zij zwichten voor doel punten van W. Damen en A. van Gooi, waarmee de rust inging. En niemand zou verwacht hebben dat deze stand de eindstand zou wor den, want ook na de rust werden prachtige kansen geschapen, maar ook „prachtig" om zeep gebracht. Al met al mogen we echter over de uitslag zeer tevreden zijn. Maar alvorens Berkdijk 1 tot dit succes was gekomen, hadden de reserves weer eens getoond de ware kampioens-pretendenten te zijn, door met 8—0 te zegevieren over Set 6 uit Tilburg, dat met lege handen huiswaarts moest. Het lijdt geen twijfel of jullie zullen kampioen worden (en mis schien zelfs al wel zijn), wat je dan ook ten volle verdiend hebt, door steeds met flinke cijfers van je tegenstanders te winnen. Maar, toch blijven volhouden, reserves. Programma voor a.s. Zondag. Berkdijk I—D.V.V.C. Berkdijk 1 krijgt a.s. Zondag de kampioenscandidaat van hun klas op bezoek, n.l. DVC uit Dongen. Éénmaal kwamen zij in deze com petitie reeds tegen hen uit, alhoe wel vriendschappelijk, en werd met 31 verloren. Doch dit be hoeft a.s. Zondag weer niet te gebeuren. Met dezelfde geest en hetzelfde spel van j.l. Zondag te-, gen Korvel 2 kan en zal even goed 't omgekeerde mogelijk zijn. Intussen hopen wij op het beste resultaat. Inbraak. Donderdagavond omstreeks 12 u hebben 3 dieven getracht bij de kolenhandelaar J. P. Snijders in te breken. Dit gebeurde dan in zijn kantoor, dat enkele tientallen meters van zijn woning verwij derd is. De dieven, die zich via de garage al toegang hadden ver schaft tot het kantoor, moesten ijlings de vlucht nemen, toen de zoon van J. P. S. met de auto arriveerde. In gebogen houding, om hun gezichten niet kenbaar te geven door licht van de wa gen, namen ze de benen. Direct werd de politie gewaarschuwd, die ogenblikkelijk de zaak on derzocht. Van de dieven geen enkel spoor dan een hoed en een stuk broek, dat aan een afraste ring was blijven hangen. Op het kantoor werden enkele kleinig heden vermist. De bedoeling was echter de kluis te forceren, waar zij, zo het zich liet aanzien, druk mee bezig waren. Gudok 2Berkdijk 2. A.s. Zondag zullen onze reser ves in Tilburg bij Gudok te gast zijn en het lijdt geen twijfel of ook hier wordt weer gewonnen. Wanneer deze wedstrijd wordt gewonnen, is Berkdijk 2 definitief kampioen van de afdeling. Nog twee puntjes scheiden jul lie dus van het kampioenschap; zorg er dus voor dat deze ten spoedigste, en het kan Zondag weer gemakkelijk, worden be haald, dan hopen wij jullie a.s. Zondag als kampioen te kunnen inhalen. Succes dus! Berkdijk 3Desk 6. A.s. Zondag om 12 uur zal Berkdijk 3 haar „buren" uit Kaats heuvel ontvangen en wil er ge wonnen worden, dan moet er aan gepakt worden van 't begin tot 't eind. En het zit er best in voor jullie. SPRANG. S.D.O.-nieuws. Zaterdag j.l. speelde SDO 2 tegen Goodluck 3; de wedstrijd eindigde in een 3—0 overwinning voor SDO. Voor Zaterdag a.s. staan twee belangrijke wedstrijden op het programma. Voor het eerste elf tal een bekerwedstrijd voor de 4e ronde tegen Grote Lindt uit Zwijndrecht. Dit is een sterke te genstander. Grote Lindt staat in baar afdeling met 3 punten voor sprong aan de kop van de rang lijst. Het belooft een mooie wed strijd te worden, waarvoor wij flinke belangstelling verwachten. SDO 2 speelt een uitwedstrijd tegen Neo 2 ook hier kunnen wij ons aan geen. voorspelling wagen. De wedstrijden vangen aan voor het eerste elftal om half 5, voor het tweede elftal vermoe delijk om 3 uur. CAPELLE. R.K.S.S.S.Wit-Zwart 23. Wit-Zwart speelde j.l. Zondag zijn laatste wedstrijd voor de competitie en wist deze na harde doch faire strijd te winnen. Van het begin af wogen beide partijen goed tegen elkaar op. Na 5 minuten spelen wist de thuis club de leiding te nemen, 1—0. Hierna zagen we enkele gevaar lijke aanvallen der Wit-Zwarten, maar de schoten gingen net naast of over, doch na 15 minuten was het Schoenmaker die de stand op gelijke voet bracht, 1 1. Met de ze stand ging de rust in. Na de hervatting hetzelfde spelbeeld met beide ploegen om beurten in de aanval. Na 15 mi nuten was het weer Schoenmaker die Wit-Zwart de leiding gaf, 12, doch 5 minuten later is de stand weer gelijk door de mid- voor der thuisclub, 2—2. Beide partijen zetten nu alles op alles, doch de verdedigers wisten pre cies op tijd in te grijpen, doch 10 minuten voor het eind was het v. Beek die met een prachtige kop bal uit een corner Wit-Zwart de overwinning bezorgde. Wel pro beerde de thuisclub nog de stand op gelijke voet te brengen, doch de Wit-Zwarten gaven de leiding niet meer af. Het 2e elftal verloor met 43 van Vrijh. Boys 2. De -junioren speelden resp. Wit-Zwart 1—Berkdijk 2 2—1. RWB 3—Wit-Zwart 2 5-0. VLIJMEN. Vlijm. Buys 3—Haarsteeg 3 21 Zondag speelde Vlijmen 3 een competitiewedstrijd tegen Haar steeg 3. De belangstelling voor de lagere elftallen wordt steeds gro ter, want er was veel publiek, toen Haarsteeg tegen wind in af trapte. Vlijmen was van het be gin af sterker en wist dit in twee doelpunten uit te drukken. Na de rust met wind mee was Haarsteeg meer aanvallend, maar 't duurde tot de laatste minuut eer Haar steeg een verdiend doelpunt maakte door hun kleine linksbui ten. Haarsteeg 2—Vlijm. Boys 25. Vlijmen 2 speelde vriendschap pelijk tegen Haarsteeg 2. Voor de rust met wind mee maakte Haarsteeg twee doelpunten. Na de rust was Vlijmen niet meer te houden en scoorde 5 maal, drie maal door rechtsbinnen M. van Overdijk, eenmaal door midvoor H. Boom en eenmaal door links buiten Abe. Programma voor Zondag. Opijncn 1Vlijm. Boys 1. Zondag spelen de Vlijm. Boys een uitwedstrijd tegen Opijnen. Voor Vlijmen is de spanning er uit, doch Opijnen zit nog in de gevaarlijke zone en zal trachten de puntjes thuis te houden. Wan neer Vlijmen zich ten volle inzet, kan er gewonnen worden. Doet uw sportieve plicht Boys. Cone. SVD 3Vlijm. Boys 2. Vlijmen 2 speelt .uit tegen Con cordia SVD te 's-Bosch. Dit zal een spannende wedstrijd worden, want Vlijmen wil haar ongeslagen record van de laatste wedstrijden handhaven. We zullen afwachten wat er Zondag weer gepresteerd wordt. Vlijmen 3—O.J.C. Vlijmen 3 speelt thuis tegen OJC, Rosmalen. Zondag won Vlijmen zijn eerste wedstrijd, laat dit succes voldoende zijn om a.s. Zondag met dezelfde wilskracht de puntjes weer hier te houden. Good luck, Boys. HAARSTEEG. Voetbalprogramma 26 Maart. Aan de serie thuiswedstrijden die er door het le elftal de laatste weken zijn gespeeld, wordt er weer één toegevoegd. Zondag a.s. zal Haarsteeg binnen de lijnen de strijd aan moeten binden tegen Best Vooruit. Deze ploeg bezet in de standenlijst een zeer behoor lijke plaats en daarom zal het voor de thuisclub een zware opgaaf worden om er enig succes tegen te kunnen behalen, maar door een verbeterde opstelling is Haarsteeg weer op de goede weg en als er Zondag wordt gespeeld als ver leden week, en daarbij nog de wil aanwezig is en zij de kansen door samenwerking weten uit te buiten, dan is er wel enige kans op suc ces aanwezig. WAALWIJK. HOCKEY. Zondag 26 Maart Dames Waalwijk 1Den Bosch 2 12 uur Forward 4Waalwijk 2 2 uur Waalwijk 3—Tilburg 4 1.30 uur 'Jopyrlght Ramad Pre» Schildknaap Albcrlns kwam op het hulp geroep van den torenwachter aansnellen en ontdekte de beide vrienden. „Nee maar V hier Jonker Leo en jij ook Lor reT" Hartelijk schudde hij Leo de hand en streek Lorre vriendelijk over zijn veren. ..We zijn uit de lucht komen zakken" schepte Lorre op en de schild knaap lachte ongelovig. Gedrieën liepen ze nu de trap op die voerde naar de grote zaal, waar Rid der Radbout was. „De ridder zal vast blij zijn LI weer le zien" sprak schild knaap Albertus. „Dat geloot ik ook" antwoordde Leo, „en ik breng nog wat voor uw meester mee ook." Lorre snoot eens en merkte op: ..Eten we soms weer boerenkool, net als bij ons afscheidT" Albertus had geen tijd om te antwoor den op de vraag van de nieuwsgierige papegaai, want ze waren bij de ridder zaal. De deur ging open en daar stapten de twee avonturiers binnen. Lorre nam eer biedig zijn petje at als het moet kon de papegaai héél beleefd wezen en Leo nam de perkamentrol in zijn hand. Ridder Radbout stond in een hoek en was juist in gesprek met een de)tig heer. die tater de keukenmeester bleet, le zijn. „Hé is da! even een vérras sing!" zei de slotheer, „hoe komt l hier zo vlug7 Lorre wilde wat zeggen, maar Leo was zijn vriend gelukkig net voor. j.We zijn per vliegtuig naar Vu prachtig slot gekomen. Heer Radbout.' De ridder trok zijn wenkbrauwen eens op. „Ik ken wel paarden-tuig en andc tuig, maar een vliegtuig ach, hei zal wel net zo vreemd voor me zijn ais :*4fW wonder fiets. Maar wat zie ik daar t" en gretig strekte de slotheer zijn hand uit naar de perkamentrol. (Wordt vervolgd j na 60 ronden opgeven. De eerste serieuse en enigszins gelukte ontsnapping bracht van Gennep op zijn naam, maar deze, bij de oude garde thuishorende, was het na enkele ronden te zwaar en moest zijn voorsprong bekopen met direct daaropvolgend één ronde achterstand, die hij tot het laatst behield, maar deson danks onderscheidde hij zich nog meerdere malen. Maar» dan gaat Lodewicus uit Raamsdonk er al leen vandoor en hoe ook de groep zich inspant, Lodewicus blijft weg. Maar dan komt er verandering in het veld en de leden van de Jonge Renner toonden tenvólle te profiteren van het smalle Ooster- houtse parcoursje. Drie renners, n.l. springen van de groep weg: Wijntjes, van Gennep en de 15- jarige, veelbelovende P. de Jong, en op kop van de groep enkele andere Oosterhoutse renners die de groep „remmen". Deze 3 gaan Lodewicus achterna en lopen hem dan ook in, waardoor het strijd- beeld door twee groepen wordt gevormd. Op kop Lodewicus, Wijntjes, P. de Jong en v. Gen nep (met 1 ronde achterstand) en dan de 2e groep met Fitters, Snoe ren, Damen, e.a. De eigenlijke strijd was nu dus begonnen en in deze periode vielen de klappen, waarvan Snoeren na 60 ronden 't slachtoffer werd. Intussen nader den de Nieuwelingen het einde van de 60 km. P. de Jong zat bij cfe Ama teur-koplopers en eindigde als no. 1, met grote voorsprong no no. 2: Driessen, die met Fitters en Da men in het peleton zat. No. 3 werd P. v. d. Ven, die behoorlijk had gereden, no. 4 Soe- ters, 5 Stijn, 6 v. Hoorn, 7 M. v. d. Linden. Intusseh gaan de amateurs ver der met nog 5 ovenblijvenden n.l. op kop Wijntjes, van Gennep en Lodewicus en daarachter onze renners Damen en Fitters; 20 ron den voor het einde valt Damen. uit en moet Fitters alleen op 30Ö m achterstand verder vechten, daar hij als Nieuweling zich niet door de A-ldasse de kop in liet drukken. Tot 15 ronden voor het einde blijft de stand zo en houdt Fitters hardnekkig vol, wat wij ook graag gezien hadden van onze andere amateurs, die direct opgaven door tekort aan uithou dingsvermogen. Als er nog 10 ronden te rijden zijn, moet van Gennep opgeven en kan Fitters het ook niet tegen de jagende kopgroep bolwerken. Langzaam maar zeker lopen Wijn tjes en Lodewicus uit en willen één ronde op hem veroveren, wat dan ook nog gebeurt als er nog 1 ronde te rijden is. Het einde gaf nog een felle sprint, waarin Wijn tjes zegevierde en waarin onze taaie Fitters toch nog no. 2 werd vóór Lodewicus. De Jonge Renner nam dus re vanche voor de twee geleden ne derlagen van het vorig jaar. En de wijze waarop zij dit deden, vormde een leerzame les voor on ze renners voor het komende sei zoen. A.s. Zondag komt de Ooster houtse vereniging naar Berndijk, alwaar dan tussen hen een wed strijd wordt verreden. verdrijft rheumatjsche pijnen N V. A - J.' reri" OOESSCHATE - zwoue Nog iets van de K.W.C. Ten bate van de Missietentoon stelling „DE TURK zal door de K.W.C. een „Ronde van Kaats heuvel worden georganiseerd, waaraan verschillende verenigin gen in de omtrek zullen deelne men o.a. uit Tilburg, Waalwijk, Oosterhout e.o. Deze wedstrijd zal het karakter dragen van een ploe gen wedstrijd" waarnaast toch ook het persoonlijk klassement wordt gerekend. Nadere bijzonderheden hieromtrent zullen volgen. ZEGE VOOR SCHULTE-PETERS. In de Zesdaagse te Parijs. Het eindklassement van de zes daagse te Parijs luidt 1. Schulte—Peters (Ned.) 354 p., 3560.250 km. in 145 uur. Op 1 ronde 2. Lapebie—Bru- neel (Fr.-Belg.) 674 p.; Ko- blet—von Buren (Zwits.) 472 p. Op 2 ronden 4. Strom—Ar nold (Austr.) 173 p. Op 4 ronden: 5. Buysse-Thijs- sen (Belg.)' 392 p. Op 5 ronden6. Godeau-Ba- reth (Fr.) 366 p. 2 OVERVAL OP TAXI- CHAUFFEUR. Twee afgemonsterde jonge zee lui, de 21-jarige B. S. uit Almelo- en de 19-jarige H. M. uit Leens, hebben Maandagavond de Am sterdamse taxi-chauffeur J. J. van Emden nabij Havelte in Drente overvallen. Zij lieten hem van een j Amsterdamse taxi-standplaats' eerst naar Smilde rijden en sloe gen hem op de oude rijksweg langs de Smildervaart met een klinker op het hoofd. De chauffeur zag, hevig bloedend, kans uit de wa gen te glippen. Daarop duwden de jongelui hun slachtoffer in de Smildervaart. Dank zij het feit, dat van Emden een goed zwemmer is, kon hij aan zijn belagers ontsnap- De jeugdige zeelieden gingen er daarna met de taxi vandoor. Zij strandden evenwel spoedig, toen de wagen tegen een paal reed. De auto werd hierbij zwaar bescha digd. Een voorbijganger schoot toe, doch de jongelui maakten zich uit de voeten in de bossen van Havelte. Binnen een half uur wa ren zij reeds in de bossen gegre pen. Zij waren in het bezit van een alarmpistool. De chauffeur maakt het redelijk wel. JONGEMAN UIT TREIN GEVALLEN EN GEDOOD. Dinsdag omstreeks half zes is bij Zevenhuizen tussen Den Haag en Gouda, de achttienjarige C. van der Stappen uit Oudewater uit een rijdende trein gevallen en gedood. Verstappen was leerling van de vakschool voor schoenmakers in Den Haag en reisde dagelijks heen en weer. Dinsdagmiddag was hij op het station Staats spoor in Den Haag met vier an dere jongelui in het postrijtuig ft achterste rijtuig) van een elecri- sche trein naar Utrecht gestapt. Het schijnt dat hij, toen hij on- derwtg even naar het toilet wilde gaan, door een verkeerde deur is gestapt en daardoor uit de trein is gevallen. De andere vier jon gelui deden op het station in Gou da aangifte van de vermissing van hun reisgenoot. Intussen was in Zevenhuizen het stoffelijk overschot van het slachtoffer reeds gevonden. Nader vernemen wij nog van de Nederlandse Spoorwegen, dat het postrijtuig op het station te Den Haag aan de perronzijde ge- sloen was. Of de deuren op slot waren, is niet met zekerheid te zeggen. Het schijnt dat de jonge lui tijdens de rit zijn gaan voet ballen en op een gegeven ogen blik Van der Stappen misten. Ze merkten toen dat de achterste balcondeur openstond. Van der S. moet dus door deze deur uiTcft trein zijn gevallen. DRIE DODEN BIJ AUTO-ON GEVAL ONDER HELVOIRT. In de nacht van Dinsdag op Woensdag heeft zich op de Bós- scheweg onder de gemeente Hel- voirt een ernstig verkeersongeval voorgedaan, waarbij drie perso nen, t.w. een vrouw en twee man nen, om het leven zijn gekomen. Het ongeluk had plaats ter hoogte van café De Zwarte Leeuw, waar de rijksweg 'n flau we bocht maakt. Daar het in die nacht zeer mistig was en de be stuurder van een uit de richting Tilburg komende luxe auto ver moedelijk ter plaatse niet bekend is geweest, heeft hij blijkbaar geen erg in de bocht van de weg gehad, tengevolge waarvan hij met de wagen pardoes tegen een boom gereden is, klaarblijkelijk met zeer grote snelheid. De inzit tenden moeten op slag gedood zijn. De drie inzittenden, de heer J. H. Velsen uit Vught met zijn echtgenote en de heer v. d. Boxtel uit Nijmegen waren op slag dood. VRAGEN en MENINGEN van onze lezers Jaarmarkt. De Najaarsmarkt de eerste na een reeks van jaren, dat we van elke markt verstoken waren is een succes geweest. Nooit, zelfs niet voor de oorlog, zagen we zóveel kramers op de Markt bijeen. Volgens een advertentie voorkomend in dit nummer, krijgt Kaatsheuvel op Maandag 27 Maart zijn bekende voorjaars- markt. Ongetwijfeld zal ook deze Markt de aandacht van de gega digden, zowel verkopers als ko pers in grote mate trekken. Een pracht-missicfilm. Wij waren Woensdagavond in de gelegenheid in het patronaats gebouw een Missie-film te zien draaien, die daar vertoond werd om een groep genodigden hun oor deel te laten vormen over een rol prent door een Eerw. Pater van Sparrendaal vertoond. De film is getiteld „Sacred Ci ty" De Strijd om de Vrijheid", en is een product van de Chinese Motion Pictures Studoi te Peking en geeft een beeld van de Japan se strijd tegen China; een strijd die thans weer zijn herhaling vindt, hu de rode vloedgolf van terreur zich over China uitgestort heeft, 't Is een verzetsfilm van de beste kwaliteit, waarover tegen dat hij voor de Missie-actie in Kaatsheuvel gaat draaien, wij gaarne meer uitvoerig terugko men. Kaatsheuvels Belang. Het bestuur der vereniging Kaatsheuvels Belang hield Dins dagavond een vergadering speci aal belegd om de Koninginnedag viering ;yoor te bereiden. Het ligt in de bedoeling nu in verschillen de landen de koningsfiguur door velen weer verbeten bestreden wordt laat ons maar zien naar België in ons land de konings gezindheid opnieuw te doen op leven en dit speciaal bij de jeugd aan te kweken. Daarom zal bij zonder de aandacht gewijd wor den aan de Koninginnedagviering door de kinderen. Getracht zal worden in overleg met de school hoofden en de besturen van de vrije-jeugd-organisaties te komen tot de samenstelling van een mooi programma. Verder ging de aandacht van het bestuur van K.B. uit naar de steeds toenemende belangstelling van touristen, speciaal in de zo mermaanden, naar de mooie om geving van onze plaats. Nu reeds kwamen van verschillende belang stellenden aanvragen binnen om inlichtingen, bijzonder ook naar logeergelegenheden. Hiervoor een oplossing in de toekomst te vin den, heeft reeds lang de aandacht van het K.B. bestuur, doch een oplossing van dat vraagstuk, dat ook tal van andere gemeenten be zig houdt, is niet met een hand omdraai opgelost. Om echter aan de aanvragen die binnenkomen enigszins te kunnen voldoen, doet het bestuur van K.B. reeds in dit nummer een oproep op de burge rij met het verzoek opgaven te mogen ontvangen van de gelegen heden tot logeren, die men al of niet met geheel of gedeeltelijk pension voor de komende maan den denkt te kunnen beschikbaar stellen. De verstrekte gegevens blijven absoluut geheim en men behoeft niet bevreesd te zijn, dat door deze beschikbaarstelling vordering van woonruimte zou kunnen volgen. HET ADRES voor bolero en fijnero schoenreparatie is ElectiSchoenreparatie bedrijf „Modern" CHR. J. VERHOEVEN Veartslr. 76 KAATSHEUVEL. Vakmanschap - Vlug- Solled Thuiskomst. De N.V. Metro Goldwyn Film maatschappij presenteert deze week in het Apollo-Theater „Thuiskomst", een film uit het oorlogsgebeuren, waarin Dr. Ulys ses Johnson naar het front ver trekt, daar in Lt. Jane „Snapshot" Mc Call een zeer gewaardeerde verpleegster treft, waarvoor' hij genegenheid opvat, terwijl hij zijn eigen vrouw Penny Johnson gaat vergeten. Als de oorlog geëindigd is, waarin de verpleegster als slachtoffer valt, keert Johnson naar huis terug, waar hij zich zelf en zijn vrouw, die voor niemand anders liefde heeft, terugvindt, om een nieuwe gelukkige periode in zijn doktersloopbaan aan te van gen. Agenda. Zaterdag 8 uur en Zondag 6 uur en 8.30 uur n.m. Apollo-Theater: „Thuiskomst"; toegang 14 jaar. Maandag 8 uur n.m. repetitie Harmonie Apollo. KORTE BERICHTEN. In het ziekenhuis in Den Bosch is Dinsdagavond een jonge boer uit Geffen over leden, die Zondagavond --bij een vechtpartij gewond raak te. De West-Duitse regering heeft verkiezingen voor heel Duitsland voorgesteld. In Januari zijn 3447 nieu we woningen klaar gekomen. Dit is een record-aantal voor de maand Januari. Er werd begonnen met de bouw van 3123 woningen. Ben Zaterdag 14 dagen j.l. naar Euphonia geweest. Ge luisterd naar „Golgotha" van Cees Griffioen, Rien Nout en vooral ook geluisterd naar Willy v. d. Werf. Daar werd waarachtig iets schóóns, iets edels geboden. Toen het pau ze was, dacht ik: ,,'t Had ééns zo lang moeten duren!" Na 't slotstuk „Pasen" was 't dui delijk te zien, dat allen in de zaal onder de indruk waren. Onder 't naar huis gaan ge sproken met 'n groepje voor mij onbekende personen. We waren het er allen over eens: „Wat jammer, dat zo velen uit Kaatsheuvel dit schoons hebben gemist." Zo'n avond maakt ons leven tussen machines en schoenen móóier, voller. Men behoeft geen kunstenaar te zijn om dit te kunnen smaken. Achter mij zat een boerenzoon: „Ik had dat veel eerder moeten weten dat zulke dingen zo mooi zijn", zei hij. Ik ken geen noot, zo groot als een koe en van de op bouw van een sonate heb ik geen verstand. Maar wél weet ik dat 't een heerlijke avond was. Waarom laten toch zo veel mensen zoveel schoons van Gods Schepping langs zich heen gaan? Wij hier in de schoen-industrie hebben vooral behoefte aan zulke avonden, die 't leven béter, gemakkelijker te dragen ma ken. Die iets edels in je wak ker roepen. En dan, als een schrille te genstelling zie ik nu, nu in de vastentijd, aan de winkeldeu ren aangeplakt 'n pral-film als: „De blonde rimboe-konin gin". Ja, dat is toch wel aan gepaste Vasten-ontspanning. Wat een banaliteit! Inwoners van Kaatsheuvel, Uw overtuiging is hecht en diep geworteld, maar ge durft er zo weinig voor uit te ko men. ALLES is op het ogen blik van belang in de strijd om het ware, het goede, het schone, het heilige. Alles. Ook Uw ontspanning. En het is een gemiste kans, wanneer ge dergelijke avonden als van 't Brabants Orkest en „Golgo thaaan U voorbij laat gaan. G. T. WIELRENNEN. BERKDIJK. Dc K.W.C. cn de Ronde van de Waranda. De wieldub hier ter plaatse was j.l. Zondag de gast bij de Oos terhoutse vereniging De Jonge Renner, die voor de omliggende plaatsen een wedstrijd had geor ganiseerd op de Waranda. Over het hier behaalde resultaat kan geen groote tevredenheid heersen, behalve één renner, n.l. Fitters' uit Waspik. De start verliep vlot zo wel van de amateurs (A-klasse) als van de nieuwelingen (B-klas se), welke 250 m. achter de A- klas startte. De eerste 10 ronden werden snel verreden en was het veld nog steeds in twee verdeeld. In deze eerste 10 ronden deed de nieuwe ling P. de Jong uit Made zich als de beste gelden en het was zijn werk dan ook dat de B-klas na deze 10 ronden de A-klas inliep. Van onze renners onderscheid den zich vooral Snoeren en Fit ters, die herhaaldelijk uitlooppo gingen waagden en steeds bij de allereersten te vinden waren. Vooral Snoeren was in deze pe riode actief, maar hij moest toch VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN 24 door EARL DERR BIGGERS. Zij glimlachte. „De woestijn is mooi voor wie haar heeft leren liefhebben", verklaarde zij. „Niemand houdt er van in het begin. Ik herinner mij de avond, lang geleden, toen ik met mijn arme vadertje in El dorado uit de trein stapte. Een klein meisje uit een voor stad van Philadelphia waar alles oud en geregeld en be schaafd was. En daar stond ik, midden in deze woest uit ziende wereld. Mijn hart brak". „Arm klein ding", zei Eden. „Maar houdt u er nu van?" „Ja na een poos er is een vreemde schoonheid in dit met zon doortrokken land. Na verloop van tijd ontdek je dat. En in de lente na de regen dan zou ik u. wel eens bij de Palmbronnen wil len brengen. De verbena is dhar als een oudrose tapijt, en de lelijkste bomen dragen de teerste, mooiste bloemen. En dan zijn er het hele jaar door de woestijnnachten, met de bleke sterren, en, de lucht vol vrede en kalmte en rust." „O, ongetwijfeld kun je hier prachtig uitrusten", gaf Eden toe. „Maar ik was toe vallig niet erg moe." „Wie weet?" zei ze. „Mis schien kan ik u voor ons af scheid inwijden in de Zeer Oude Orde van Woestijn Be minnaars. De eisen voor lid maatschap zijn streng. Een gevoelige ziel, een vlug oog voor het schone het is een uitgelezen gezelschap, wees daar zeker van. Wij nemen niet Jan-en-alleman aan." Een schreeuwend reclame bord hing voor hen. „Stop! Hebt u al een perceel gekocht in Dadel City?" Van de stoep van een klein kantoortje sprong een tamelijk sjofele jonge landagent op hen toe. Hij hield zijn hand omhoog. Beleefd stopte het meisje. „Hoe gaat het er mee, lui?" zei het jongmens. „Hier is de grote gelegenheid, die maar ééns in je leven komt laat ze niet ontsnappen. Laat ik jullie een perceel in Dadel City laten zien in de toe komstige wereldstad van de woestijn." Bob keek over het sombere landschap. „Ik voel er niets voor", zei hij. „Ach! Denk eens aan de ar me duivels, die dat ook van Los Angelos gezegd hebben. Ze voelden er niets voor toen ze voor een prikje kon den kopen. Kijk in de toe komst. Kun je je voorstellen hoe 't hier over tien jaar is?" „Ik denk het wel", zei Bob. „Net als nu." „Blinde", berispte het jong mens hem. „Dit zal niet altijd woestijn blijven. Zie hier!" Hij wees op een loden pijpje tussen de rotsen, dat probeer de een fontein te zijn. Boven uit kwam een gorgelend, arm zalig stroompje. „Wat dat is? Water, mijn jongen, water, 't zuivere, leven gevende elixir, dat onstuimig in de zandige bodem opwelt. Wat dat be tekent? Ik zie op deze plek een grote stad verrijzen, wolkenkrabbers en bioscoop paleizen, land van vijf dui zend dollar per vierkante voet land, dat je nu kopen kunt voor twee luttele dol lars." „Geef ntij maar voor een dollar", zei Eden. „Ik doe een beroep op de jonge dame", ging de land- agent voort. „Als die ring aan de derde vinger van haar lin kerhand iets te betekenen heeft dan is het een huwe lijk." Bob keek er verschrikt naar, en zag een grote sma ragd, in platina gezet. „U, da me, u hebt er kijk op. Als u samen nu eens een perceel kocht en het bewaarde voor uw eh voor de toekom stige geslachten. Rijkdom, on gekende rijkdom heb ik geen gelijk, dame?" Het meisje keek naar de andere kant. „Misschien wel", gaf zij toe. „Maar u hebt het verkeerd voor deze heer is mijn verloofde niet." „O", zei het jongmens, uit de wolken gevallen. „Ik ben maar een doortrek kende vreemdeling", zei Bob. De verkoper maakte zich gereed voor een nieuwe aan val. „Juist. Een vreemdeling. Daarom begrijpt u het niet. U kunt u niet voorstellen dat Los Angelos er eenmaal zo heeft uitgezien." „Dat doet het nog voor sommigen", opperde Bob zacht. Het jongmens wierp hem een hatelijke blik toe. „O, ik snap het", zei hij. „U komt uit San Francisco." Hij wend- ver niet over praat." de zich tot het meisje. „Dus hij is niet., uw verloofde, da me? Nu.... hartelijk geluk gewenst." Eden lachte. „Het spijt me", zei hij. „Mij ook", antwoordde de verkoper. „Het spijt me voor u, als ik bedenk wat u door maakt. Misschien breekt het licht nog eens door voor u, vergeet mij dan niet. Ik ben Zaterdags en Zondags hier en we hebben een kantoor in El dorado. De gelegenheid klopt aan uw deur, maar natuurlijk, als u uit- Frico komt, geeft 't niets. Het was- me toch zeer aangenaam." Zij lieten hem achter bij zijn fonteintje, een droeve fi guur, maar vol hoop. „Arme kerel", zei het meis je, terwijl ze gas gaf. „De pio nier heeft hét moeilijk." Gedurende enige ogenblik ken sprak Eden niet. Einde lijk zei hij. „Ik heb wel op merkingsgave, niet?" „Wat bedoelt u?" „Die ring. Nooit gezien. Verloofd zeker?" „Dat lijkt er veel op, niet waar?" „Vertel me niet, dat u met een fatterig film-acteur gaat trouwen." „Daar moet u me te goed voor kennen." „O, zeker. Beschrijf de ge luksvogel eens. Wat doet hij?" „Hij houdt van me." „Natuurlijk." Eden verviel weer tot stilzwijgen. „U bent toch niet boos?" vroeg het meisje. „Niet boos", grijnsde hij, „maar vreselijk, vreselijk ge wond. Ik merk, dat u er lie- „Nu ja, sommige voorvallen uit mijn leven houd ik liever voor mezelf. Na zo'n korte kennismaking." „Zoals u wenst", gaf Eden toe. De auto spoedde voort. Na een poosje zei Bob: „Ik ken dit woestijnland nu al vier en twintig uren lang. En geloof me als ik u zeg, dat het een wreed land is." Zij bestegen de weg tussen de twee stapels bruine rots blokken, die bergen voorstel den, en vóór hen lag Eldora do, rond het rode stationsge bouwtje genesteld. Het stadje leek klein, hulpeloos en ver laten. Toen zij voor „De Woestijnrand" uitstapten, zei Eden: „Wanneer zal ik u weer zien?" „Misschien Donderdag." „Onzin. Dan ben ik waar schijnlijk weg. Eerder." „Morgen moet ik uw kant uit. Als u wilt, kom ik u ha len." „Dat is vriendelijk van u, maar morgen is nog zo ver", zei hij. „Ik zal vanavond aan u denken, als u eet in „de Oase". Mijn groeten aan dat runderlapje, als u het ont moet. Tot morgen dan kan ik soms een wekker voor u kopen?" „Ik zal me niet veel ver slapen", lachte ze. „Tot ziens." „Tot ziens", antwoordde Bob. „Dank u voor de rit." Hij stak de straat over naar het station, dat ook telegraaf kantoor was. In het hoekje bij de ambtenaar stond Will Holley, met een blad copy- papier in zijn hand. Wordt vervolgd. Oe Jaarbeurs geopend Dinsdagmorgen is de 54ste Ko ninklijke Nederlandse Jaarbeurs te Utrecht zonder officieel cere monieel opengesteld. De eerste twee dagen was de toegangsprijs verdubbeld; ze waren speciaal voor de export bestemd. Er heerste levendige belang stelling uit het buitenland, vooral van Belgische zijde. Maar er wa- 'en ook Amerikanen, Engelsen, Zwitsers, Scandinaviërs en IJs- lunders. Een aantal vooraan staande Duitse zakenlieden bracht eveneens een bezoek. De N.V. Nederlandse Ford Automobiel Fabriek, die op de vorige R.A.I. niet exposeerde, is ditmaal zeer goed vertegen woordigd. Men ziet al direct bij het binnenkomen in de grote hall stand no. 52, die van Ford is, waarop een keur van bijzonder doelmatige be stelwagens, truck-chassis, vol- frontstuurtruckchassis en voor het transportwezen nieuwe krachten, tractoren. Onmid dellijk aandacht trekt ook een autobus, gebouwd op de Ford buschassis, een nieuw product van de Ford-fabriek. Brengen we een bezoek aan deze stand, dan komen we tot de conclu sie dat de Nederl. Ford Auto mobiel Fabriek met de ver scheidenheid van haar laad- capaciteit van vracht- en be stelwagens er toe bijdraagt 't nog steeds bestaande tekort aan economische bedrijfs auto's in Nederland op te heffen. Zo ziet men er diverse ge sloten bestelwagens, een ge heel nieuw ontworpen 2 en 4 tons „Thames" Truck met 85 pk V8 motor, de volfront- stuurchassis uitgerust met de 100 pk V8 motor, hetzelfde chassis met opgebouwde ca bine, tractoren als nieuwe krachtmiddelen voor 't trans portwezen en tenslotte de nieuwigheid: de Fordson Ma jor luchtcompressor-installa- tie. SCHOENENWERELD geeft slechts acte de présence. Wij kondigden reeds lang vóór de beurs de verbetering van de schoenen- en leder afdeling aan, die thans einde lijk overzichtelijk is en waar bij de fraaie modellen schoei sel, tassen, koffers en andere lederen voorwerpen uitmun tend tot hun recht komen. De indeling van de groepen is ge heel uniek, door het gebruik maken van standaard onder delen van staal, glas en vitri nes. Het geheel is harmonieus, rustig en modern. Voor het eerst is er een afzonderlijke afdeling voor schoenen en le derwaren, op de begane grond van resp. het 2de en 3de ge bouw. Overigens zijn de schoen fabrikanten niet erg enthou siast over de jaarbeurs, omdat het tijdstip voor hen, zowel in

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 6