Wijde Wereld') DE L&NSSTmi mLWYK Waalwijkse en Langsiraatse Courant ELSHOUT VLIJMEN HAARSTEEG SPRANG W.TIMMERMANS ZONEN Incasso's. Informaties. CAPELLE HEUSDEN VERF RAAMSOONKSVEER GEERTRUIDENBERG 5% UIT DE i Kassiers en Commissionairs in Effecten W A A L W IJ K W. van der Heijden Zonen Waalwijk. Tal. 443 DINSDAG KOOPDAG spaarzame huisvrouw KORTING op allo artikelen VOLKSBELANG No. I MAANDAG 3 APRIL 1960 Uitgever Waalwljk.se StoomdinkkcrU ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN DE ECHO VM HET ZUIDEN 72e JAARGANG No. 25 Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878. Bureaux GBOTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 06. TEL.-ADRES „ECHO". De wijde wereld heeft de afgelopen week blijkbaar zo'n beetje in een politieke komkommertijd geleefd, met uitzondering van België dan misschien. Ofschoon het ook daar niet erg fris en opgewekt is geweest, integendeel, het onaangename smaakje van de ko ningskwestie wordt steeds sterker en de heer Devèze hield maar niet op een nationale oplossing te zoeken. Een reis naar de koning is zijn laatste toevlucht. Het Amerikaanse Huis hield zich bezig met amen dementen op de Marshall-hulp, waarvan ze zelf zei den dat ze er zich belachelijk door maakten. KONINKLIJK GEZIN IN VAL D ISÈRE. Onze Koningin i.« met Prins Bernhard en de twee oudste prin sesjes naar Frankrijk vertrokken om daar een veertiendaagse va- cantie door te brengen. Voor H. M. vertrok ontmoette ze nog de Amerikaanse minister van de fensie die Haar de persoonlijke groeten van president Truman overbracht. In Val d 'Isère is. de-koninklijke familie hartelijk begroet door de bevolking. Er was een erehaag van ski-leraren en het vijfjarig dochtertje van een banketbakker bood bloemen aan. Het verblijf in de berqen zou veertien dagen duren. DUITSLAND IN RAAD VAN EUROPA. Donderdag hebben de ministers van de Raad van Europa beslo ten West-Duitsland en het Saar- gebied uit te nodigen tot de raad toe te treden. Zij kunnen echter geen volledig lid worden omdat ze niet helemaal souverein zijn. Ze hebben daarom geen zitting in de raad van ministers, maar hun afgevaardigden hebben in de Assemblée wel stemrecht. De leider van de Duitse socia listen. dr. Kurt Schumacher, ver klaarde dat hij de toetreding van West-Duitsland tot de raad zou bestrijden zolang de kans bestaat dat het Saargebied als niet:stem- gerechtigd lid toetreedt. LÉON BLUM OVERLEDEN. De leider van de Franse Socia listische Partij en oud-minister president, Léon Blum, is Don derdagmiddag op 78-jarige leef tijd overleden aan een hart-aan- val. Blum kwam in de eerste we reldoorlog in het bestuur van de socialistische partij e:i in 1919 in de Assemblée. Driemaal is hij minister-president geweest. Na de oorlog haalde hij niet meer de vereiste meerderheid om een ka binet te vormen. Onder de oorlog is Blum de gevangene van de Duitsers ge weest en heeft in de concentratie kampen Dachau en Buchenwald gezeten. In 1945 werd hij dooi de Amerikanen bevrijd. De laat ste jaren leefde hij teruggetrok ken en schreef nog slechts arti kelen voor zijn partijblad. LABOUR'S EERSTE NEDERLAAG. De conservatieven zijn er in geslaagd de Labour-regering haar eerste nederlaag toe te brengen, zij het dan dat ze het uit een hinderlaag hebben gedaan. De stemming kwam onverwacht voor de socialisten, waarvan er al verschillende naar huis waren gegaan, na een debat over kolen en benzine. De oppositie over troefde de regering met 283 te gen 257 stemmen. Attlee verklaarde 's anderen daags echter dat de regering niet zou aftreden en dat hij de neder laag niet als een motie van wan trouwen wenste te beschouwen. DE UNIE-CONFERENTIE. Het optimisme over de Unie conferentie heeft aangehouden. Een commissie van 6 personen zal de kwestie van Nieuw-Gui- nea gedurende drie maanden be studeren en daarna verslag uit brengen aan de beide regeringen die daarna tot September gele genheid hebben om dit rapport te bestuderen, waarna weer een al gemene Unie-conferentie ofwel een speciale conferentie voor Nieuw-Guinea zal worden ge houden. Voorts heeft Nederland voor 1950 een crediet van 200 mil- lioen beschikbaar gesteld voor de R.I.S. tegen een rente van 3V£% en met een looptijd van 11 jaar. Zaterdag is de conferentie ge sloten, de ministers van Maarse- veen en Lieftinck zijn naar Ne derland vertrokken, terwijl de ministers van den Brink en Göt- zen nog enkele dagen in Indone sië zullen blijven. Binnenkort zal de regering der V.S.I. een resident voor Oost- Borneo benoemen. E: werd de aandacht op gevestigd dat het benoemen van een resident nog geen opheffen van de deelstaat betekende. QUO VADIS, AMERIKA? De Amerikanen schijnen er ple zier in te krijgen elkaar van streek te brengen. Republikeinse senators beschuldigen Truman's ministers en regerings-ambtenaren van communistische sympathieën, Acheson en Jessup zijn er ook al het slachtoffer van geworden President Truman heeft nu ver klaard dat hij er schoon genoeg van heeft. Hij beschuldigde de betrokken senatoren van hulp verlening aan de Sovjet-Unie door te trachten de Amerikaanse buitenlandse politiek te sabote ren. De heren in Moskou zullen best plezier hebben in deze we derzijdse schermutselingen Opening Schietseizoen L.S.B. Nog enkele weken slechts (16 April) scheiden ons van de ope ning van het schietseizoen van de Langstraatse Bond van Schutters. Alle schutters zien uit naar de dag waarop Besoijen „St. Crispinia- nus" op 16 April haar poorten 2al openen. Waren vorig seizoen zeven verenigingen aan bod, dit jaar heeft het St. Joris-gilde te Nieuwkuijk zich in deze gelederen geschaard. De bekercompetitie zal dan meteen beginnen. Kwam de beker het eerste jaar in het bezit van St. Blasius te Heusden, St. Catharina te Herpt wist in 1949 beslag te leggen op dit dierbare kleinood. Zal St. Catharina zich dit jaar handhaven of zal er Heusden of een derde bezitter ko men? Moge het jaar 1950 een jaar Zijn waarin elke schutter zijn bes te krachten zal kunnen geven in het belang van deze mooie, eeu wenoude sport. Uitreiking diploma's bedrijfscursus Aan het einde der laatste les voor de bedrijfscursus, gegeven door de heer J. v. d. Broek, wer den de diploma's aan de recht hebbende uitgereikt. Tegenwoordig waren de Z.E. Heer Pastoor G. Versteeg, Ir. Scheije, Rijkslandbouwconsulent voor Oost-Brabant uit Breda, D. v. d. Brink, technisch adviseur van de R.K.J.B., C. v. Drunen, voorzitter van de N.C.B. afdeling Drunen-Elshout, J. Muskens, voor zitter R.K.J.B. afd. Elshout en de heer J. v. d. Broek uit Heusden die de cursus heeft gegeven. De heer Scheije reikte de diploma's uit aan: H. Brok; Th. Brok; W. v. Delft; J. van Herpt; A. van Herpt; G. van Huiten; H. Lom- mers; A. Pulles; C. Pulles; J. Pul les; M. Pulles; P. Pulles; A. Rob ben; A. van Sluisveld; A. Ver meulen; S. de Wit en J. Wolfs. Namens de leerlingen werd het woord gevoerd door de heer A. van Herpt. Aan de heer J. v. d. Broek werd een souvenir aange boden. Thuiskomst verwacht. Woensdag wordt Korp. Jo Verschuren, na een verblijf van j ongeveer drie jaar weer thuis verwacht uit Indië. De buurt is reeds druk in de weer; een pracht- cadeau zal worden aangeboden. Binnen 8 dagen zijn er weer 5 die thuiskomen. Het zal allen aan belangstelling niet ontbreken. Landbouw-examen Voorafgegaan door 2 avonden schriftelijk examen had Donder dag 30 Maart in de Fraterschool de eindles plaats van de cursus in landbouwbedrijfsleer «n boekhou den, welke cursus is gegeven door de heer v. d. Broek uit Heusden. In bijzijn van de commissie van toezicht van de N.C.B. werden door leraar van den Broek en de adjunct landbouwconsulent de heer Kupers, de candidaten nog \]/'i u. ondervraagd, waarna aan alle cur sisten een diploma kon worden toegekend. Door het commissielid M. Mommersteeg werden de ge slaagden gelukgewenst met het behaalde resultaat, waarna hij de diploma's uitreikte aan de volgen de personen: A. van Falier, A. Klerx Azn., A. Klerx Jzn., L. Du- somos, C. Mommersteeg, Jos Boom, J. Kuijs, H. C. Dusomos. Nic. van Bokhoven, J. Klerx Azn., Wim Klerx Azn., W. v. Bokho ven, M. v. Zon, A. v. Bladel, J. Klerx Mzn., A. Ekels. Hierna werd door een der cur sisten namens allen de leraar dank gebracht voor de prettige en leerzame lessen in de afgelopen winter van hem ontvangen en als blijk van waardering voor de ge zellige samenwerking werd hem een cadeau aangeboden. De leraar dankte voor deze attentie en zeide nog dikwijls te zullen terugdenken aan deze winter in Vlijmen door gebracht. Hierna werd de cursus gesloten. Postduivenver. De Zwaluw. De africhtingsvlucht ging Zon dag wegens het slechte weer niet door. Daarom Dinsdagavond in- korven tot 8 uur voor Baarle- Nassau; Woensdagmorgen los. Past op, deze week, voor Uw Duiven. Deze week zullen er ter bestrij ding van de muizenplaag op vele landerijen giftkorrels worden ge strooid. Waarschuwing voor de duivenliefhebbcrsduiven vast houden. Derde africhtingsvlucht. Zaterdagavond inkorven in café B. Oremans voor de derde en laatste africhtingsvlucht tot 8 u. De duiven worden Zondag in Herenthals gelost. Jaarvergadering R.K. VBjmense Boys. Donderdagavond 8 uur hield de R.K. Vlijmense Boys haar jaar vergadering in café H. Boom. De voorzitter de heer A. v. d. Mee- rendonk opende de vergadering en heette allen hartelijk welkom, in 't bijzonder de Geest. Adviseur Kap. Hollenberg, die voor het eerst ter vergadering was. De voorzitter gaf een jaarover zicht tot Jan. 1950. Spr. was niet best tevreden over het verloop van de degradatiewedstrijden en over het seizoen van thans was spr. niet optimistisch en hij meende dat wanneer alle spelers met war me clubliefde hadden gespeeld, verloren terrein thans weer was terug behaald. Spr. gaf een voor beeld zoals thans met 't tweede elftal geschiedde; door onderlinge verstandhouding en wilskracht zijn goede resultaten te behalen. Met de wens dat het volgend jaar al len hun best zullen doen, om als cadeau in verband met het 25-ja- rig bestaan het derde-klasserschap weer te heroveren, besloot spr. Daarna gaf de secretaris een jaarverslag dat in de puntjes was verzorgd; de vereniging telt thans 124 leden; met drie elftallen werd deelgenomen aan de competitie en met twee jeugdelftallen. Bij de 72 elftallen die geen straf hebben op gelopen in de competitie behoren ook de Boys. Uit het verslag van de penningmeester bleek dat er per 1 Januari 1950 een batig sal do was van 339.32. Secr. cn penningm. ontvingen een dank woord van de voorzitter voor bur. keurig verslag. Daarna enkele mededelingen van de voorzitter: dat Vlijmen zelfs bekend staat in het Westen, van Feijenoord en Excelsior wa ren reeds brieven binnen voor hei spelen van wedstrijden; ook de jeugdelf tallen zullen tegen boven genoemde jeugdelftallen spelen. Het bestuur moest worden uit gebreid tot 9 personen in verband met het 25-jarig bestaan en we gens bedanken van dhr. B. Ore mans als bestuurslid moest in deze vacature worden voorzien. Aftre dend waren dhrn. C. v. d. Dun- gen en W. Kuipers, die herkies baar waren. Bij acclamatie werden gekozen de volgende personen J. v. Engelen, C. Coensen, W. Moo- nen en de aftredenden C. v. d. Dungen en W. Kuipers. Daarna sprak kapelaan Hollen- berg en noemde de voetbalsport een gemeenschappelijke sport bij uitstek. Op duidelijke en leerza me wijze gaf hij te kennen hoe een speler zich moest gedragen en dat men vooral met onderlinge samenwerking moest rekening houden, want met zelfstandigheid was het alleen niet te bereiken. Spreker zou gaarne meermalen spreekavonden geven en zou dit met het bestuur regelen, dat gaar- ne de volle medewerking geeft en op grote opkomst aandringt. Van de rondvraag werd druk gebruik gemaakt en de vragen werden door de voorzitter bevre digend beantwoord. Daarna slui ting op de gebruikelijke wijze. T.U.R.K. In verband met de grote Missietentoonstelling, die on der de naam T.U.R.K. door de dekenaten Waalwijk en Heusden vanaf 30 April tot 7 Mei in Waalwijk zal worden gehouden, is ook in onze parochie een plaat selijk comité ingesteld, dat door diverse acties haar grootst moge lijke steun aan het welslagen van die missieactie zal verlenen. Het comité is samengesteld uit afge vaardigden van diverse sociale verenigingen en van de reeds be staande missiegenootschappen. Voorzitter is dhr. B. Verboord, secretaris dhr. Jo van Bijnen. Alle huisgezinnen zijn reeds be zocht om een prijsje ter beschik king te stellen en tevens zullen er loten worden verkocht. Er zal ook een sportdag worden gehouden, terwij] de jeugd niet achterblijft en door een tekenwedstrijd op de scholen het hare er toe zal bij dragen. Sprang-Capelle. In de middag vergadering zullen spreken Ds. H. J. F. Wcsscldijk en Ds. Steen beek. Vervolgens opvoering van ..Het beste Erfdeel door de jon ge Kathelijners te Brussel. Ned. tekst van Ds. Barnard te Om men. Plotseling sterfgeval. In de nacht van Donderdag op Vrijdag werd de 67-jarige Joh. van Beek alhier onwel en over leed binnen enige minuten. Een hartverlamming had een einde aan zijn leven gemaakt. De dood wenkt ieder uur Oranjevereniging Sprang. A.s. Donderdag 6 April des avonds 8 uur zal de Oranjever eniging Sprang in de zaal van de Chr. Volksbond een ledenverga dering houden, ter bespreking van eventuele plannen tot viering van Koninginnedag en Bevrijdingsdag. Biljarten. Donderdagavond speelde de bil jartclub D.Z.K. tot sluiting van de onderlinge competitie en van het seizoen in café A. Vugts een wedstrijd tegen haar zusterver eniging Juliana, gevestigd bij W. v. d. Loo. Er werd gespeeld in 15 beurten; de wedstrijd had een spannend verloop en er werd in een gezellige sfeer gespeeld. De gedetailleerde uitslagen wa- Verder komt aan de orde be stuursverkiezing, in verband met het bedanken wegens drukke werkzaamheden van de heren W. Timmermans en W. Braspenning, resp. voorzitter en secretaris der vereniging. D.Z.K.Juliana H. v.d. HeijdenB. Verreijt J. v. Asseldonk-C. v. Helvoirt A. v.d. Brandt-A. v. Bokhoven J. v. Helvoirt-L. Vermeulen J. Meesters-T. Verkouw J. v.d. Heijden-C. Treuren L. v.d. Wiel-C. v.d. Lee W. v. GorpJ. Klein P. v. Gestel-B. v.d. Heijden Th. de VaanA. Scheij A. vd Heijden-W. vd Wiel A. v Helvoirt-Th. v Liempt 32-51 33-28 25-27 28-22 21-24 31-49 17-22 20-25 25-29 16-16 18-29 38-15 Totaal 304-337 Hoogste serie D.Z.K.: A. van Helvoirt 13; hoogste serie Juliana C. Treuren 16. Door het hoofdstembureau kieskring Heusden zijn de inge leverde candidatenlijsten voor de a.s. verkiezing van leden voor de Prov. Staten als volgt genum merd: Lijst 1 K.V.P. 2 P.v.d.A.; 3 Chr. Hist.; 5 Dissidente lijst K.V.P.6 V.V.D.; 7 Kath. N.P.; 8 Kath. Onafh.; 9 H. Ger.; 10 A.R. Op de te Utrecht gehouden slagersvakwedstrijd behaalde on ze plaatsgenoot H, Leijten een 2e prijs voor fijne vleeswaren (Leverkaas). Voor het diploma machine- schrijven slaagde te Tilburg Ilse Baaijens. Zij genoot haar oplei ding bij de Eerw. Zusters van Liefde, alhier. Ds. W. Anker alhier werd benoemd tot godsdienstleraar aan de Prot. Christ. H.B'.S. te Waal wijk. Plannen bestaan om ruil verkaveling toe te passen op een gebied van 10.000 H.A. grond, in hoofdzaak gelegen in het zui delijk gebied van het Land van Heusden en Altena. De plannen hangen nauw samen met de nieuw aan te leggen weg Heus- dense brug—Brug te bouwen te Sleeuwijk. Bovendien wil men de weg Heusden—GenderenDus- sen verbeteren. 2e Paasdag wordt in de Veemarkthallen te Den Bosch een Herv. Jeugddag gehouden. Het programma luidt 10.15 Kerkdienst, voorganger Dr. K. H. E. Gravemeyer. Rond gang door de stad met medewer king der muziekcorpsen „Wilhel- minaEindhoven, „Juliana". Heerlen en .Kunst na Arbeid", Waterschapszaken. In een dezer dagen gehouden vergadering van eigenaren van de z.g. Buitengronden tussen Drimmelen en Hoge Zwaluwe is tot afgevaardigde van het water schap „De Amerkant en de Gro te Zonzeelse polder" gekozen de heer B. van der Hoeven Jzn. al hier. Deze is door de afgevaar digden van laatstgenoemd water schap thans tot lid van het Da gelijks Bestuur van dit water schap benoemd. Beide benoemin gen staan in verband met de uit te voeren „Biesboswerken" aan de Zuidelijke oever van de Amer. Benoeming. Mej. A. C. Oldekamp, onder wijzeres aan de O. L. Schcc1 in de Kom. is in gelijke betrekking benoemd aan de O. L. School tc Ouderkerk aan de Amstel. Diaconierekening ligt 'er visie. De door de kerkeraad der Ned. Herv. Gcm. aan de Loonsedijk vastgestelde rekening over het dienstjaar 1949 van de Diaconie dezer kerkelijke gemeente, ligt met de bij deze rekening behoren de bescheiden tot en met Zater dag a.s. voor belangstellenden ter inzage ten huize van de adminis- tierend diaken, de heer A. Wij- nands aan de Rechtvaart. Schitterend succes. De Ned. Herv. Meisjesvereni ging ,,Bidt en Werktdie in de Chr. School in de Nieuwstraat een drietal verkoopdagen ten bate van de ZendingsaUie van de Ge- ref. Zendingsbond organiseerde, heeft een prachtig succes ge boekt. Bij de eindafrekening bleek dat een bedrag, van 1850.— aan de Zendingsdirector kan worden afgedragen. Zuider-Afwateringskanaal. De vergadering van hoofdinge landen van het waterschap „Het Zuider-Afwateringskanaal" heeft tot lid van het Dagelijks Bestuur benoemd de heer B. v. d. Hoe ven Jzn. Opbrengst collecten. De tijdens de bidstond voor het gewas in de Ned. Herv. Kerk aan de Loonsedijk gehouden col- lece bracht 60.48 op, terwijl de extra collecte voor de Bijbelver spreiding 70.opleverde. Vergadering. De P.V. Nooit Gedacht houdt op Donderdag 6 April vergade ring. Aller opkomst gewenst. Op weg naar huis. Met het troepeutransportschip Fairsea, dat op 4 April te Rot terdam verwacht wordt, arriveert o.a. onze dorpsgenoot sold. F. Knaapen. Pr. Hendrikstr. 41. K.J.M.V. De K.J.M.V. belegde op 27 Maart een vergadering met als spreker de heer J. v. Helvert. ac countant en Bel.cons. Het onder werp was Sociale economie. Spreker hield weliswaar 'n korte, doch zeer interessante lezing. Na afloop vond nog een lang durige gedachtenwisseling plaats, betrekking hebbende op voor noemd onderwerp. Wegens het vergevorderde uur moest men de vergadering besluiten. Kip met 4 poten. Het klinkt wel ongelooflijk, toch is 't de waarheid. Bij de heer Lodewikus alhier kwam voor een week een zonderling kuiken uit het ei te voorschijn. Twee poten om op te lopen, de andere twee steken naar achteren uit. Het diertje is kerngezond en heeft al veel bekijks gehad. Je ziet zoiets ook elke dag niet. Door het Ministerie van Economische Zaken is vestiging verleend aan de tinna' Sandber- gen en Molenaar tot het aan nemen van burger-, utiliteits-, water- en wegenbouw. Door het civiel ingenieurs bureau Bongaerts te s-Graven- hage is in opdracht van het ge meentebestuur van Waspik aan de firma Sandbergen-Molenaar alhier opdracht gegeven tot het dichten van een gedeelte van de Kerkvaartse Haver, en het leggen \an riolering met bijkomende werken. De bouw van een lunch room met bovenwoning voor de wed. v. d. Elshout, onder archi tectuur van A. G. Renniers, is opgedragen aan de gebroeders Naglé alhier. Geboren over Maart 1950. l hr- Johannes Antonius Franciscus zv Ch van Turnhout-Pruijsten Maria Jacoba dv H v d Pluijm- Dalmaijer Hendrika dv J. Mus- terd-Heil te Made Jacquelina Cornelia Josepha dv J. van Uijen- Kerremans Josephus Johannes Maria zv J. de Schutter-Brooij- mans te Made Bernardus An tonius zv C. Sweep-Besems Maria Sylvia Johanna dv H. Schepens-Castenmiller Maria Johanna Hubertina Wilhelmina dv J. Engelbert-Krols Adriana Antonia en Jacoba Antonia dv A Venus-van Strien. KLOKKENWIJDING IN DE ST. CLEMENS-PAROCHIE. In ons vorig nummer heb ben wij bijzonderheden ver meld over de nieuwe klokken die deze week in de toren der St. Clemenskerk zullen worden gehangen. De wijding dezer klokken heeft gisteren, Zondag, plaats gehad. De beide klokken, resp. 600 en 400 kg. wegende, stonden vooraan in de kerk opgesteld, versierd met een bouquet se ringen en tulpen. De kerk was geheel met gelovigen gevuld toen te 5 uur n.m. de wijding met de gebruikelijke kerke lijke ceremoniën en gebeden plaats vond. De wijding ge schiedde door de Hoogeerw. Heer Deken v. d. Brekel uit Kaatsheuvel, een oom van Pastoor v. d. Brekel der St. Clemens-parochie, met assis tentie van enkele geestelijken uit eigen en naburige paro chies. Weer in voorraad Overhemden met vaste boord in beige, grijs en blauw. Prima kwaliteit. J. Hoendervangers, Grotestraat 155, Waalwijk. Na deze plechtigheden sprak Pastoor v. d. Brekel een har telijk dankwoord tot zijn pa rochianen voor hun bijdragen jarenlang aan het klokken- fonds, waardoor deze nieuwe klokken, die ongeveer 6000.- kosten, konden worden aan geschaft. Ze zijn dus een ge schenk van de parochianen, zoals ook in een Latijns op schrift op de klokken staat vermeld. Daar de St. Clemenskerk helaas een arme kerk is, heeft Z. H. E. de Bisschop goedge vonden dat de gebruikelijke collectes zoals voor het klok- kenfonds, ook verder gehou den zullen worden. Deze col-^ lectes worden nu echter be stemd voor een „Orgelfonds". Nu de angelusklok. Maria genaamd, weer 3 maal daags het Angelus zou luiden, hoop te Zijn Eerw. dat de parochia nen ook het mooie, oude ge bruik van het Angelus-gcbed weer in ere zouden herstellen, en speciaal voor de jeugd bad hij Maria's bijzondere be scherming af. In verband met de naam Clemens, die, ter ere van de patroonheilige der parochie, aan de grootste klok gegeven werd, stelde ZijnEerw. de pa rochie nog eens onder de bij zondere bescherming van de H. Clemens. De plechtigheid werd tenslotte besloten met een plechtig Lof. „R.W.B." RECIPIEERDE. In verband met het behaal de kampioenschap 4e klas K.N.V.B. hield 't bestuur van R.W.B. Zaterdagmiddag een drukbezochte receptie in café J. v. d. Meijs. Tal van deputaties van zus terverenigingen gaven van hun belangstelling blijk, wensten bestuur en leden van R.W.B. geluk met het kam pioenschap en spraken de hoop en het vertrouwen uit dat ook de promotie-competi tie met succes beëindigd zou worden en R.W.B. weer spoe dig haar plaats in de 3e klas se zou hebben heroverd. Van de vele belangstellen den, de cadeaux, de bloemen en andere blijken van mede leven, noemen we o.m. de de putaties van bestuur en sup portersvereniging W.S.C., de prachtige voetbal door W.S.C. aangeboden en 't door R.W.B. zeer gewaardeerde artikeltje in 't clubblad Goal, de depu tatie en bloemen van Juliana, DENK ERiOMI voor de bij op textielgebled. van R.K.C., van S.D.O. uit Sprang, van Wit-Zwart Ca- pelle, van ,de supportersver eniging R.W.B., van de tafel tennisclub van R.W.B., de vereniging „Koninginnedag", de biljartverenigingen „Amu sement" en ;,O.O.G.", de „Vro lijke Vissers", de Scheidsrech- tersvereniging „De Lang straat" en verschillende an dere gezelschappen en parti culieren. Anderen hadden in de vorm van brieven en telegram hun goede wensen doen toekomen, o.m. de heer Schroder, voorz. van de B.V53., de voetbalver eniging „M.O.C." Bergen op Zoom. v.v. „W.S.J." Tilburg, de v.v. ,:NiE.O." Sprang, de afd. Waalwjjk van het Ned. Rode Kruis, Waalwij ks Be lang. oud-leden en oprichters e.a. Door Sporthuis „Fides" werd een cadeau onder cou vert aangeboden. Bij deze goede wensen voe gen wij gaarne de onze. De prestatie van R.W.B. is een gelukwens waard omdat zij daarmede duidelijk demon streert dat zij zich niet door tijdelijke tegenslag terneer laat drukken, doch vitaal en sportief genoeg is om zich weer omhoog te werken. Wij hopen met zovele anderen R.W.B. het volgend seizoen weer in de 3e klasse te zien uitkomen. LAATSTE ONTWIKKELINGSAVOND. Vanavond houdt de K.A.B. haar laatste ontwikkelings avond van dit winterseizoen in de café-zaal van de Gilden bond. Spreker is Piet Vriens, diocesaan voorzitter van de K.A.B. in het bisdom Den Bosch, met als onderwerp: „Aan de touwen, mannen, aan de touwen!" MUZIEKAVOND KUNSTKRING. De laatste muziekavond in dit seizoen wordt verzorgd door het Brabants Kamermu- ziek-gezelschap op Donderdag 20 April in Musis Sacrum. Het speelt dan werken van Mozart, Rossini, De Groot en Beethoven. Muziekminnaars houden deze avond dus vrij.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 1