DE LMGSTH Waalwijkse en Langsiraaise Courani DRUNEN HEUSDEN Onder oons gezeed NIEUWKUIJK VLIJMEN SPRANG CAPELLE RAAMSDONK GEERTRU1DENBERG Onverwachte Ontmoeting DONGEN n. in de straten van Waalwijk KIEBO O M. VRIJDAG 14 APRIL 1950 Uitgever -• Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN hoofdredacteur JAN TIELEN DE ECHO VAM HEI ZUIDEN V, 72e JAARGANG No. 28 Abonnement 15 cent per week 1.99 per kwartaal 2.29 franco p.p. Advertentle-prije 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". (Ingezonden). Aangezien ik uit een zucht om origineel te zijn mijn vo rig verslag beëindigde met 'n begin, hierbij een korte her innering. Mijn gast had mij aan tafel gezegd dat hij nog wilde spre ken over financiën en econo mie, de ziel en de folklore, politiek en diplomatie. Ik was niet happig. En door mannen ogen laat ik me niet dwingen. Ik hapte toe, omdat hij zeide tenslotte ook over onze in dustrie te willen spreken. Dan zal ik je wel vloeren, dacht ik. Hij begon dan: „Het komt me voor dat U zich in deze'bewogen tijden minder op Uw gemak moet voelen." „Mijnheer", zei ik, „vindt U prof. Lieftinck een knap man?" „Uitermate", zei hij. „Weet U wat een Neder lands dichter zei?" vroeg ik. „Blijf me van boord met dichters", zei hij. „Ja, maar het was een tach tiger", zei ik. „Die hebben juist de groot ste onzin verkondigd", zei hij. „Mijnheer", zei ik, „zulke dingen moet U in Nederland niet te luid zeggen. Half Ne derland is daar vol van." „Van die onzin?" vroeg hij. „Nee", zei ik, „van de tach tigers." „Geef mij dan maar die ou de kernachtige Nederlandse spreekwoorden. „Zonder scha de en schande wordt niemand wijs." „Gek dat die allebei met „sch" beginnen", zei ik. „Ja. en nu wil het me voor komen", zei hij, („Wat spreekt U toch prettig Nederlands", zei ik) „dat minister Lieftinck in 1950 en 1951 nog een schat van wijsheid op zal doen." „Dan hoop ik maar zo min mogelijk schade en schande en zoveel mogelijk wijsheid", zei ik. „Wat een denkfout", zei hij. „Hoe meer schade en schan de, hoe meer wijsheid natuur lijk!" „Ja, maar hoe zullen wij dan uit die wijsheid wijs wor den?" „Hoe zo?" zei hij. „Wel, niemand kan nu al uit de vragen op de aangifte meer wijs worden", zei ik. „Kom, kom", zei hij. „Wel", zei ik, „er zijn hoog leraren in het belastingrecht die hun eigen aangifte niet kunnen invullen." „Hoe is het hier met de in vordering?" vroeg hij. „Wor den daar ook zoveel Franse woorden bij gebruikt?" „Daar is geen woord Frans bij, allemaal onwrikbaar Ne derlands", zei ik, „en bij de navordering dito." „Dat is wel opmerkelijk", zei hij. „Hoe gaat dat bij U?" vroeg ik. „Oh, wij betalen maar eens al we zin hebben. Nee", zei hij, „ik snijd helméal niet op. De ontvanger belt mij op en zegt b.v.: „Als U bij geval eens lanes komt, wil U er dan om denken dat er nog een postie openstaat?" „En dan zegt U zeker: „Wil U mij daar over een maand of drie nog eens aan herinne ren?" „Ja", zei hij. „Dan heeft U geen dichters nodig", zei ik. „Dat is het schoonste gedicht dat denk baar is. Maar wij hebben van tijd tot tijd behoefte om an dere sferen oo te zoeken en dan slaan wij de tachtigers op." „Ja, dan grijpt U naar dat gedicht van die klare sterren hemel waar een man tussen de juist opkomende maan en die sterren zijn uitverkorene ziet oprijzen. Wat moet die een hope aanslag thuis gekre gen hebben." „Gij snot met al wat heilig is", zei ik. ..En hoe gaat dat in Frank rijk'" vroeg ik. „Daar is geen woord Ne derlands bij. Dat is wat soe peler. A bon entendeur!" zei hij. „Zou Hitier veel wijsheid opper?aan hebben?" vroeg ik. ..Hoe kan men rtu professor Lieftinck met Hitier vergelij ken'" zei hij. „Bii mii". zei ik. „is er geen haar op miin hoofd dat daar aan denkt." „Bii mii ook niet", zei hij. „Dóór zijn we het dan ten minste over eens." „En toch zet onze minister meestal zijn wil door", zei ik. „Een minister van finan ciën heeft het moeilijk", zei hij. „Als hij lacht dan zegt men: „Hij heeft er nog ple zier in ook." Kijkt hij ernstig, dan is het: „Waar broedt hij nu weer op?" Alleen Cripps heeft een ontwapenende glim lach." „Bedoelt U sir Stafford?" Ja, wat baat mij die ontwa pening? Dan moet ik mis schien nog meer betalen", zei ik. „Nou, méér, dat geloof ik niet", zei hij. „Maar met al dat gepraat", zei ik, „hoe zal dat alles op den duur betaald moeten wor den? De fiscus haalt de fa brikanten leeg, maar ook de grossiers en ook hun afnemers en ook de kopers. Zo ontstaat over de hele wereld een kort heid aan kas die als een sneeuwbal werkt." „U noemt dat ook wel boe merang, niet?" zei hij. „Meneer", zei ik, zou mi nister Lieftinck ooit zo wijs kunnen worden dat Z. Exc. één gulden drie maal uit kan geven?" „Ik hoop het voor hem en voor U", zei hij. „Ja, maar twee maal kan hij het wel, geloof ik." „Och, kom", zei hij. „En toch* zal er geld in de maatschappij teruggespoten moeten worden", zei ik. „Dat is in de gegeven om standigheden uiterst bezwaar lijk", zei hij. „Als je nu toch over een pers beschikt", zei ik. „Maar meneer", zei hij, „heeft U enig begrip van de betekenis van devaluatie?" „Ja", zei ik, „dan wordt al les duurder." „Och wat", zei hij, „geef mij een elementaire samen vatting van het begrip deva luatie." „Het is niets anders dan dat men de strop om zijn nek met eigen hand dichttrekt." „Maar ze moesten toch", zei ik. „Wat is devaluatie in het Nederlands", vroeg hij. „Ontwaarding", zei ik. „Ja, in zekere etappes dan", zei hij. „Wie ontwaardt er nu zijn eigen geld als hij niet móet?" „Ze hebben de oorlog be schouwd als een feest." „En ons heldhaftig verzet dan", riep ik uit. „Daar heb ik groot respect voor", zei hij. „Maar zijn er dan geen die van de oorlog profiteerden?" „Die zijn uitgerangeerd", zei ik. „Dat is een ander chapiter", zei hi.j. „Maar de na-oorlog is in elk geval een feest geweest. En dat klopt niet", zei hij. „De oorlog werkt opvoe dend. En wat is een feest? Ik prefereer een feest", zei ik. „Ja, en dan geeft men ar chipels weg, en dan moet men devalueren", zei hij. „Mijnheer, hoe kunt U nu zó dóórhollen?" „Ik hol niet door." „U holt wél door", zei ik. „Daar is maar één middel voor (of beter gezegd tégen)", zei ik, „maar daar wilt U niet aan." „Ja, wat een onzin ook: Wijl ik om haar hoofd als diademen klimmen en dalen zag „der" klare starren wolkenloze pracht. Zo iets was het toch?" „Ja, zo ongeveer wel", zei ik. „Maar bent U dan nooit verliefd geweest?" vroeg ik. Hij trilde. „U weet toch dat dat niets voor mij is!" „Waarom kijkt U er dan naar?" „Omdat in Nederland de boel behekst is!" schreeuwde hy. Wat later vroeg hij sarkas- tisch: „Waarom spreekt U van raadhuis? U hebt toch stads rechten van hertog Jan?" Ik wilde nog iets over folk lore zeggen, maar voor ik het wist was het er uit: „Mijn heer!" riep ik, „vreest U niet dat Uw nageslacht U zal aan klagen, als U weigert op tijd te trouwen? U kunt zich op gemoedscojnplexen niet be roepen." Bij deze stemming moest 't onderhoud wel worden onder broken. Ledenvergadering R.K.J.B. De R.K.J.B. afd. Drunen hield Dinsdagavond een algemene le denvergadering, waarop verschil lende belangrijke aangelegenheden werden besproken. Na het lezen der notulen werden eerst aan de winnaars van de stalwedstrijd de prijzen uitgereikt: dit geschiedde met enkele toepasselijke woorden door de voorzitter. Aan de orde was verder het kringproefveld, waarover door de Technische Adviseur dhr. Kamp het een en ander werd uiteenge zet. Besloten werd om het kring proefveld te houden met voeder aardappelen, die in de toekomst, als er minder krachtvoer zal zijn, wel meer in het teken van de be langstelling zullen komen. C. van Kessel werd aangewezen om het proefveld te onderhouden. Tevens werd besproken de gewassenwed- strijd, welke dit jaar gehouden zal worden met suikerbieten. Hier voor waren 18 deelnemers. Wat betreft de excursie, werd na lang overleg besloten om de proefboerderij Schothorst te be zoeken en tevens daarbij de tuin bouw in die omstreken te bezich tigen. Er bestond nl. onder de le den een verschil, daar er een ge deelte was die een excursie wil den maken naar landbouw en een ander gedeelte naar tuinbouw. Door genoemde excursie, welke men in Juli hoopt te houden, heeft men nu een combinatie, waarbij allen tevreden zijn gesteld. Besloten werd om ook dit jaar nog een veebeoordelingswedstrijd te organiseren, waarvoor veel be langstelling bestond. Tevens zal dit jaar nog een gewassenwed- strijd worden georganiseerd, met een tuinbouwgewas, nl. bonen, ras Mentor. Dit gaat onder leiding van de secretaris en voor deze ge- wassenwedstrijd bestond ook veel animo. Om de kas Rome-reis te ver sterken, werd nog een aardige ver loting gehouden. In een opwekkend woord spoor de de geestelijk adviseur de leden aan om op 2 Mei gezamenlijk de grote Missietentoonstelling De Turk te bezoeken in Waalwijk. Na nog wat heen en weer ge praat over verschillende onder werpen werd de vergadering ge sloten. Lie uitslag van de gehouden stalwedstrijd was als volgt le prijs: Ad v. d. Brand, Corn. Vissers, jos v. d. moven. 2e prijs: C. van Spijk, Arn. Brok, Jos Pulles, C. Pelders, H. van Son. 3e prijs: W. van Delft, Th. v. Spijk, C. van Loon, Er. Pullens, Leo v. Noort, J. Jehoel, C. Kessei, Corn. Brok, Herm. Pelders. Adel in Livrei prolongeert. Naar wij vernemen wordt „De symphonie van leugens met een slotaccoord", getiteld „Adel in Li vrei' wegens overweldigende be langstelling geprolongeerd en wel op Zondag 16 April a.s. in de zaal van Dhr. Th. Elshout, om 8 uur. Thans heeft iedereen gelegen heid dit schitterende blijspel te gaan zien. Het succes van de eer ste opvoering waarborgt ook voor Zondag a.s. een druk bezochte uit voering. De waarderende woorden van de Edelachtbare Heer Burgemees ter Snels na de opvoering van 2e Paasdag, zullen er zeker tot heb ben bijgedragen dat het Drunens Toneel a.s. Zondag niet aan be langstelling zal ontbreken. Voor de macht van het klei ne werd in Heusden opgehaald 'n bedrag van 56.45. Burgerlijke Stand over Maart. Geboren: MFMJdvCAv d Berg-Kamp H J C zv H Smetsers-Hakkel M S A N dv J A Chrijns-v Helden Arn B zv W Mulder-Burgmeyer NP dv D J de Bruin-Hulskus G M dv A Prins-Heurter. Gehuwd: A Timmermans 34 j en A W Duister 27 j M v d Heijden 25 j en C de Vaan 22 J. Overleden: H Mimpen wedn P v Beers 88 jaar. Gisteren arriveerde uit In donesië soldaat J. Wolfensperger. De buurt had zoals gebruikelijk Kom Willem laoten we 'n biet je uit de weind kruipen want mee al dè waaien de leste daog. 't Is aanders nie veul es ge van oons aaf de kerktoren nie mer kunt zien staon van de grote stofwolken die van de hoge haai af komen zet ten. Ze praoten wel es ooit van ruilverkaoveling, mer de weind die maokt er werk van. Over 'n paor jaor is dè hoog laand alle- maol naor 't leeg laand gewaaid en zodoende zal 't nog kunnen ge beuren dè oonze geminteraod mee al d'r gepierewaai en de zaok zo mer te laoten waaien toch nog d'r doel bereikt. Mer dè meugde niet zeggen dè ze zo mer 'n eind weg- pierewaaien. Want per slot van rekening zijn geminteraodsleden notabelen en die kunnen nie pie rewaaienkunnen ze dè wel? Nou dan zal 't wel waor zijn es gij 't zegt, mer ik heb dè trou wens nog nooit gewetenOf eigenlek toch wir wel, of tenmin ste gedochtWant nou die Burgemesters uit de Langstraot mee de Commissaris van de Ko ningin èn mee diejen spoorbonk, meneer den' Hollander geleuf ik, n vergaodering hebben gehad over hoe dè 't nou moet mee die halve zoollijn en nou we er toch nog mee bussen uit zullen komen rol lenjao, gou vuulde eigenlek toch wel dè ook van zulk soort meensen daoniq kunnen piere waaien. Neeje Willem nie op deez' vergaodering, want nou was den heer van 't spoor hardstikke nuch termer toen ie de'n erste keer nao de'n oorlog reetoen ze Dieseltreinen beloofdetoen waren ze naor nou bliikt wel flink aon de pierewaai. Want es dè degelijk nuchter toegezeed was. dan hoefde we oons eigen nou mee geen bussen te laoten op knappen. Trouwens Willem ge kunt er toch aaf en toe mee de pet nie bij we ze nou eigenlek allemaol willen. Mer toen die bruggen over de rivieren kwaa- men, toen praotte ze allemaol van verbinding Noord-Zuid. En toen deden ze net of de 't ver schil uitmaokt we de opvatting veur 't laand waor ge in trekt be treft of dè ge mee unne'n boot wierd overgezet of over de brug reed. Mèr dè is nie waor. Die bruggen hebben oons „Donkere Zuiden" in 't oog van veul Hol landers niks veraanderd. Kek mer naor de'n Biesbosch, daor zijn gin centen veur om te ontginnen en mee die Technische Hogeschool schijnen ze ook gerre mee boven de rivieren te blijven en oons Brabants Orkest dè schijnt ok al unne'n scherpe doorn in derre teen te zijn. Zo ziede dè zelfs heel hoge meensen nog kleinzieli- ger kunnen zijn dan gij of ikke. Krek zo ge zegt. Allemaol gepie rewaai op niks op 'm. Mer om op 't Spoor terug te, komen Wil lem, dan hoop ik één ding. Wè dè is? Wel es ze 'm soms hele- maol op zo'n doeken en de lijn opbreken, dè 't er mee gao zo es vroeger mee de tram. Hoe zo dan? Wel die spoorstaoven van de tram verkochten ze veur aaw ijzer aon de moffen en zodoende kre gen we ze 'n paar jaor laoter zelf op oons hersens, want toen braak de'n oorlog uit. Zolang hadden ze toen gepierewaaid en hoe lang zullen ze 't nou doen. De complementen en tot unne volgende keer. HANNES. Vlijmen, April 1950. voor een passende versiering ge zorgd en er werden cadeaux aan geboden. De Heusdense Fanfare bracht haar gelukwensen in de vorm van een serenade, ook bij de vorige week thuisgekomenen A. Kuipers en J. v. d. Staak, en er werden woorden van welkom en dank gewisseld, Het personeel der Conser ven fabrieken v. Wagenberg-Fes ten alhier werd gisteren een reis aangeboden door de firma naar Harderwijk, over Arnhem, Rhe- nen, Amersfoort. In Rhenen werd een bezoek gebracht aan Ouwe hands Dierenpark, terwijl in Har derwijk een boottocht gemaakt werd op de Zuiderzee. Voldaan keerde men laat in de avond huis waarts. Uitvoering. Ten bate van het plaatsen van een kleedlokaal werd le Paasdag door de R.K.V.V. „S.D.O." een uitvoering gegeven. Deze uitvoering werd gratis ge geven door de toneelvereniging K.N.A. alhier. Opgevoerd werd het schitterende toneelspel in drie bedrijven „Een die niet geteld werd". Eenieder vervulde zijn rol uitstekend en de speelsters en spelers hadden dan ook eer van hun werk. Het rad van avontuur had het ook druk, wat geen wonder was, want hier waren prachtige prijzen te winnen. Uitvoering Toneelver. Volharding Op Zaterdag 15 en Zondag 16 April geeft Volharding een uit voeringvoering in café B. Ore mans. Aanvang 8 uur. Opgevoerd wordt een spel van 't land in drie bedrijven: Zo waarlijk helpe mij, door Tom Dekker. De toneellief hebbers weten wat Volharding steeds presenteert, daarom zal het beide avonden aan belangstelling niet ontbreken. Kruisbooggezelschap Rozenknopje Op de banen van het Rozen knopje, gevestigd in café H. Boom werd Maandag het Koningschieten gehouden. Het was een spannen de strijd en tenslotte kwam G. v. d. Hout zegevierend uit de strijd met 80 punten: tweede werd lm- pens met 78 punten, derde H. v. d. Pol. Uitslag koppelwedstrijd Rozen knopje: 1 H. Boom-M. v. d. Hout 77 pnt., 2 G. v. d. HoutFrie Mommersteeg 69; 3 H. v. d. Pol Toon Pijnenborg 68: 4 Hub. Boom H. Boom 67; 5 B. BoomIm- pens 63: 6 Chr. BrokJ. v. En gelen 58 punten. Postduiven ver. De Zwaluw. Zondag 16 April eerste wed vlucht vanuit Duffel België. Daarom Vrijdag 14 April inkor- ven tot 8.30 uur in café B. Ore mans. Thuiskomst uft Indië. Dinsdag kwam, na een verblijf van ruim twee jaar in Indië, sol daat eerste klas H. Wijkmans weer in zijn woonplaats terug. De buurt had een prachtige ser- siering aangebracht en 's avonds bracht zij een zanghulde, die net jes werd uitgevoerd. Namens de buurt werd een nieuw rijwiel aan geboden, waarvoor soldaat Wijk mans dankte, alsook voor de mooie versiering en de grootse ontvangst. Ook de vader de heer Joh. Wijkmans dankte allen die hadden medegewerkt om deze dag tot een onvergetelijke te maken. Verder werden dankwoorden gericht aan Kath. Thuisfront enz. Nieuwkuijk's Gem. Koor Sem- pre Anima to onder leiding van Mich. v. Heivoort bracht uit er kentelijkheid (daar Wijkmans in Nieuwkuijk woonachtig geweest is)- een serenade, waarbij enkele prachtige nummers werden gezon gen. De voorzitter sprak de gere- patriëerde toe, die hiervoor dank bracht, evenals de vader Joh. Wijkmans, die zeide deze serena de op hope prijs te stellen en gaf de verzekering dat zijn kinderen die lid ziin van de vereniqing, hun beste krachten zullen blijven geven om de verenioing nop ho ger op te voeren. Een gesloten couvert werd overhandigd, ook aan de buurt, die hierna nog ge zellig bijeen bleef. Muziek- en Zang-Concours. De voorbereidingen voor het groot muziek- en zang-concours ter gelegenheid van het 65-jarig bestaan der Chr. Gem. Zangver eniging Excelsior alhier, op 26, 27 en 29 Mei a.s., zijn in volle gang. Wanneer het weer mag medewer ken, belooft het een prachtig mu ziek- en zangfestijn te worden. Niet minder dan 28 verenigingen uit alle delen van het land, nemen aan het concours deel, waaronder er meerdere zijn die in de hoogste afdelingen zullen uitkomen. Ook aan de inrichting van het feestterrein enz. wordt de meeste aandacht besteed en wij verwijzen naar de in dit nummer voorkomen de advertentie, waarin het comité de gelegenheid openstelt in te schrijven voor staanplaatsen van verschillende verkoopgelegenhe den. 25-JARIG JUBILEUM N.E.O. „Onderduiker"' Do rus Rijkers voor het voetlicht. Ter gelegenheid van haar 25- jarig bestaan en tevens ter viering van het behaalde kampioenschap, organiseert de Sportvereniging N.E.O. een Bonte Avond in het Bondsgebouw op Dinsdag 9 Mei. Een vrolijk programma zal wor den uitgevoerd, waarop we t.z.t. nog nader zullen terugkomen. Vast staat reeds dat Breda's meest geliefde en bekendste zan ger, Dorus Rijkers (wie kent hem niet in Sprang?!!) zal optreden. We zijn er dan ook van over tuigd dat deze zeer begaafde zan ger bij eenieder in de smaak zal vallen. Verdere bijzonderheden over deze feestavond zullen spoe dig bekend gemaakt worden. Hoe stemt men in 1950? Op uitnodiging van de A. R. Kiesvereniging te Capelle trad j.l. Woensdagavond in het vergader lokaal der Chr. School in de Hei straat te Capelle op Mr. A. B. Roosjen van Amsterdam, lid der Tweede Kamer, met het onder werp: Hoe stemt men in 1950? Na een kort openingswoord van de voorzitter der Kiesvereniging de heer Jac. Vos, ging de begaaf de en bezadigde spreker in een keurige rede na, de verhoudingen der verschillende politieke partij en en wees er op dat de a.s. ver kiezingen voor de Provinciale Staten als een. referendum over het regeringsbeleid der laatste ja ren moet worden gezien. Spr. schetste de wording en de historie der A.R. partij en wees er op dat de A.R. partij de oudste politieke partij is, doch geenszins is verouderd, maar nog steeds op de bres staat voor het alge mene belang van het Ned. volk. Van de gelegenheid tot 't stellen van vragen werd een druk gebruik gemaakt en de vragen werden door Mr. Roosjen breedvoerig en duidelijk, tot volle tevredenheid beantwoordt. Na een dankwoord door de voorzitter, ging Mr. Roosjen in dankgebed voor. Wie met SMYKNAWtRK begint gaat eerst naar WOL in prachtige kleuren. Gaas, haakjesen mooie patronen. Een mooie prestatie. 2e Paasdag organiseerde de Eindhovense Automobielsportclub „De Kempenrijders" onder con trole van de RAC-Zuid de ope- ningsrit van het programma 1950. Ruim 90 deelnemers uit alle delen des lands en waarbij het team L. Stein-J. Muis van de Sprang-Ca- pelse motorsportvereniging „Ma rijke" startten onder zeer ongun stige weersomstandigheden voor de zware, ongeveer 200 km. lan ge rit, welke door verschillende verborgen plaatsjes van Oost- Brabant voerde en tal van verras singen bood, waarbij het slechte weer een niet te onderschatten moeilijkheid opleverde. Toch wist het „Marijke-team" het traject met succes uit te rijden en daar door beslag te leggen op de 11de prijs. Een mooie prestatiel Voor de Kinderfeesten. Evenals voorgaande jaren zal ook dit jaar voor de te houden kinderfeesten met de leerlingen van de Chr. school In de Nieuw- straat en de Openbare school in de Kom, ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. Koningin Juliana een beroep worden ge daan op de financiële steun van de ingezetenen. Het comité ver trouwt, dat ieder naar vermogen zal bijdragen en op die manier het doel, de kinderen een genoe- gelijke Koninginnedag te doen vieren, mede zal helpen verwe zenlijken. Bezoek ter kennismaking. Woensdag bracht de bij de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse beroepen predikant, Ds. Blok uit Kampen, een bezoek aan onze gemeente, waarbij Z. Eerw. s avonds half acht in het kerkge bouw in de Dienst des Woords voorging. Motorclub „Marijke". Aan de a.s. Zondag 16 dezer te Breda te houden oriënterings- rit, uitgeschreven door de motor club „M.C.B.zal door enige leden van de Motorclub „Marij ke'' worden deelgenomen. De start voor deze rit, welke onge veer 156 km. lang is en waaraan schitterende prijzen zijn verbon den, vindt plaats om 12 uur op Breda waar tussen 11 en 12 uur de Markt bij Hotel „Wapen van gelegenheid is zich voor deelna me te doen Inschrijven. Zaterdag 22 April a.s. opent de raotorsjjortvereniging Marijke haar zomerprogramma met een oriënteringsrit. Het Inschrijfgeld bedraagt voor leden der vereni ging 1.—, voor leden van zus terverenigingen 1.50 en voor hen die geen lid van een motor- of automobielclub zijn, 3.—, terwijl voor iedere passagier te vens 1.— inleggeld verschul digd is. Het bestuur der Motor club vertrouwt op een massale opkomst der leden. Kerkmeesters. De heren C. Schoenmakers en G, C. de Bont zijn volgens af kondiging benoemd tot kerk meesters in de St. Bavo-parochie alhier. Gemeenteraad. De gemeenteraad komt a.s. Zaterdagavond te 7.30 bijeen, waarvan wij in 't volgend num mer verslag hopen te geven. „Marijke van Schcveningen' Zoals reeds eerder vermeld heeft de gemengde zangvereni ging Geertruidenberg de operette „Marijke van Scheveningen" in studie genomen. Een dezer dagen bezochten wij de repetitie en kon den vaststellen dat er hard ge werkt werd, en dat alles tot in de puntjes verzorgd zal worden, dat zijn vruchten zal afwerpen als op 2(3 April a.s. deze operette voor het Voetlicht zal worden gebracht. Ongetwijfeld zal dit mooie en boeiende spel bij het kunstlieven de publiek in de smaak vallen. Het geheel staat onder leiding van Jan Nullen uit Breda, terwijl de muzikale begeleiding wordt verzorgd door Mevr. Joosen de Beer aan de vleugel. Ook MeJ. Gré Konings, de bekende decla- matrice, geeft haar medewerking. De regie is in handen van L. v. d. Lucht, wat 't succes op voor hand reeds verzekerd. De fleurige costuums en 't welverzorgde de cor maken alles tot een sluitend geheel. Wij wensen de gemengde zang vereniging dan ook een welver diend succes. Het bekende circus van Be ver, met zijn populaire en span nend programma heeft voor enige dagen, n.l. voor 13 en 14 April, zijn tenten alhier opgeslagen. Bazar Ned. Herv. Gem. Op 14 en 15 April is er in Dongen een bazar voor een ver warmingsinstallatie voor de Ned. Herv. Kerk der gemeente Dongen —Rijen. Deze bazar wordt gehou den in de hervormde school in Klein-Dongen. Er is een verloting aan verbonden met als hoofd prijs een „Solex"; verder zijn er op de bazar diverse andere attrac ties, zoals schieten, rad van avon tuur, wijzerspel, sjoelbak, spijker slaan en een thee- en koffieteut.. Daar deze kleine gemeente van 400 zielen het benodigde bedrag zelf niet alleen bijeen kan bren gen, heeft ze haar toevlucht geno men tot deze vorm. Het gironum mer voor het bestellen van een lot van 50 cent is 267656. Een circulaire is alom verspreid om steun, waaronder wij o.m. de naam vinden van de in onze streek bekende heer J. J. v. d. Dussen. TWEE KINDEREN ONDER ZAND GEDOOD. Dinsdagmiddag waren twee kinderen, de 12-jarige F. Stuifmeel en de 13-jarige C. A. Knuit uit Breda aan het spelen op de bergen bij Se- ters in de gemeente Ooster hout. Er schijnt zich een aardverschuiving te hebben voorgedaan, waardoor de kin deren onder het zand bedol ven raakten. Hun lichamen werden levenloos aangetrof fen.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 5