miWYK BIOSCOOP-PROGRAMMA België-Nederland. W e J'b 't doet 9 at~iB goed; DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 14 APRIL 1950 c ROOKTABAK ZONDAGSDIENST 16 April 1950 Dr. Lenglet Apotheek: Nijman. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 16 April 1950. 10 uur: Ds. W. L. Jens. EEN KERK GEVRAAGD. Voor de kerk te Salatiga: Vorig bedrag 335.25 Van 7 April nog: Collecte verjaardag 0.50 Van een soldaten-moeder Wie volgt: 2.50 Mej. v. D. 1. G. J. H. Kerkvliet, Rotterdam 2.50 Totaal 341.75 JUBILEA ter WAALWIJKSE STOOM DRUKKERIJ. De Waalwijkse Stoomdruk kerij Antoon Tielen alhier staat dit jaar wel in 't teken der jubilea. Op 11 Mei a.s. zal het 40 jaar geleden zijn dat de heren Jac. Didden, smoutzetter reserve-machinezetter, en Ber nard Hornes, boekbinder magazijnmeester in dienst traden van dit bedrijf, terwijl op 13 October van dit jaar de heer Cornelis Didden zijn 50-jarig dienstjubileum in deze drukkerij hoopt te vie ren. NIJVERHEIDSSCHOOL VOOR WAALWIJK EN OMSTREKEN. Door de Minister van O. K. en W. is het leerplan voor 't vak Godsdienst- en Maat schappijleer aan deze school goedgekeurd. Als leraren zijn voor dit vak door het bestuur voorge dragen de Weleerw. Heren A. v. d. Heuvel, kapelaan van St. Jan alhier en Ds. J. W. Jens, Ned. Herv. predikant te Waalwijk. PROT. CHR. H.B.S. TE WAALWIJK. Voor de aanvang der Paas- vacantie kwamen de leerlin gen der Chr. H.B.S. bijeen in de Ned. Herv. Kerk te Be- soijen, waar Ds. L. v. d. Peut een toespraak tot hen hield. Hij zette daarin de betekenis van Goede Vrijdag en Pasen uiteen. Van het Ministerie van On derwijs werd een schiftelijke bevestiging ontvangen van de medio 1949 mondeling gedane toezegging, dat onze school op 't bouwplan 1950 geplaatst is. Voorts keurde dit Ministerie goed, dat de eerste en tweede étage van de voormalige Avondtekenschool, Stations straat gehuurd wordt om tijdelijk in het tekort aan lo kaliteit te voorzien. Hierin kunnen een tweetal klassen worden ondergebracht, terwijl er tevens provisorisch vaklo kalen voor schei- en natuur kunde en voor hand- en lijn tekenen zullen worden aan gebracht. VAN DE N.C.B. Het hoofdbestuur van de N.C.B. verzoekt de landeige naren die gi'ond hebben af gestaan aan de gemeente voor uitbreiding, wegenaanleg enz. dit op te geven, om zo een overzicht hiervan te krijgen. Om de landeigenaars hier ter plaatse daartoe gelegenheid te geven, heeft het afdelingsbe stuur van de N.C.B. een bij eenkomst uitgeschreven tegen a.s. Dinsdag. Daar kunnen ze dan opgeven wat ze afgestaan hebben. Men zie achterstaan de advertentie. AANBESTEDING. Uitslag aanbesteding woon huis voor de Weled. Heer H. van Mil te Waalwijk. Archi tect A. van Huiten. Fa. A. J. den Teuling, Waalwijk 26450 Th. v. d. Zandt, Hintham 25500 H. Kramer, Waalwijk 25600 Alb. Hoefnagel, Capelle 25370 Fa. A. Rosenbrand. Capelle 25391 M. Wijnands, Waalwijk 25280 A. J. Spuibroek, Waalwijk 25225 J. Nieuwenhuyzen, Sprang 25145 Gebrs. De Graauw Pzn., Waspik 24944 S. PepDing, K'heuvel 24880 L. Kooien. Waalwijk ƒ23888 Gegund aan de laagste in schrijver. CHR. HIST. KIESVERENIGING NEDERLAND EN ORANJE. Met het oog op de a.s. verkie zingen voor de Prov. Staten, treedt Woensdagavond D.V. in het gebouw voor Chr. Belangen, Besoijensestraat, in openbare ver gadering op, de heer Kuiper uit Werkendam. In verband met de siichting van het vacantiehuis „Jrlet lreipunt der Chr. mstonsche jongerentede- ratie, waarvan de eerste ste-o in tussen op ll April te Ermelo is gelegd door de rederaae-voorz ter, de heer 13. liuddniyh en w,iar- vah de kosten op plan. T hU.UiA.» worden geraamd, besloot het be stuur Waalwijk ook een steentje te doen bijdragen in de totstand koming van dit vacantie- en ver gaderhuis. De kosten ervan moeten n.L uit aandelen en gitten bestreden wor den. Het bestuur koestert nu het plan door de Kiesvereniging van Waalwijk bij de opening van het „Trefpunt" te Ermelo op 1 Juli a.s. ten behoeve van dit Instituut als geschenk een Bijbel aan te bieden. Aan de totstandkoming van dit vacantiehuis ligt mede ten grond slag, de innerlijke drang tot be houd van aan de Chr. normen ge toetste verworven volksvrijheden, die ten slotte dan bewaard zullen worden, wanneer mede ook voor ons volk en dus ook voor „Het Trefpunt" de Bijbel zal zijn een lamp voor de voet en een licht op zijn pad. Daar de penning meester echter niet voldoende geld heeft om deze bijbel te kunnen kopen, is besloten voor dit doel a.s. Woensdagavond een collecte te houden. BLOEDTRANSFUSIE DIENST WaalwijkSprang-Capelle WaspikDrunen. Gelukkig! Er schijnt animo te zijn om aan ons mooie werk in grote getale deel te nemen. Er komen reeds opgaven bin nen. Wij verzoeken U echter U op te geven op de officiële kaarten, die U volgende week zullen worden thuisbezorgd. Dit is gemakkelijker voor de administratie. Dus nog tot zo lang geduld s.v.p. U komt aan de beurt! BAARDWIJKS TONEEL. Morgen- en Zondagavond zal dan Baardwijks Toneel voor het voetlicht komen met „De moordenaar en het meis je", een spel over de jonge Italiaanse heilige Maria Go- retti. Met de vorige uitvoering heeft Baardwijks Toneel be wezen heus wel tot iets in staat te zijn, al was het nog niet in alle opzichten even volmaakt. Nu. zeker heeft de vereniging meer dan een re den om haar beste beentje voor te zetten. Vooreerst is dit spel'wel bijzonder actueel in verband met de a.s. heiligver klaring van Maria Goretti. En dan is er nog het jubileum van de voorzitter, Herman Kolster. Ook dit zal voor hem en zijn vereniging een aan sporing zijn. Daarom zijn de verwachtingen van beide kan ten hoog gespannen. Wij hopen van harte dat de uitvoering aan die hoge ver wachtingen zal beantwoorden en dat Baardwijks Toneel 'n verdiend succes mag oogsten. Dat zal niet alleen prettig zijn voor deze vereniging, maar ook voor het peil van het Waalwijkse toneel in het al gemeen. TERUGKERENDE SOLDATEN. Er zijn in de afgelopen 14 dagen weer verschillende Waalwijkse jongens uit Indo nesië teruggekeerd. Met de „Fairsea" kwamen H. J. Nieuwenhuyzen van het Hoogeinde, J. P. v. d. Pas uit de Stationsstraat, A. G. v. d. Heuvel uit de Crispijnstraat en M. J. Steenbergen uit de Grotestraat; met de „Castel Bianco" C. A. Schoones van de Meerdijk. Zo werd er weer op ver schillende plaatsen gevlagd, de buurten hadden voor een aardige versiering gezorgd en ook de geschenken ontbraken niet. Verder was er natuur lijk belangstelling van Thuis front en van geestelijke en wereldlijke overheid. Al met al hadden deze jongens, zoals al velen voor hen, weer een prettige thuiskomst. Er begint langzamerhand schot in te komen. AANRIJDING. Dezer dagen had op de hoek Mr. v. CoothstraatBurgem. v. d. Klokkenlaan een nog al ernstige aanrijding plaats, doordat de 16-jarige v. d. H. die met een handwagen reed, werd gegrepen door 'n vracht auto die vermoedelijk te veel links reed en daardoor v. d. H. raakte, die dan ook een bloedende hoofdwonde be kwam, welke medisch moest worden verbonden. MUSIS SACRUM. „In de Val" is de geschie denis van een Canadese pi loot die, uit een Duits con- centratiekamp bevrijd, op zoek gaat naar de nazi die zijn jonge vrouw heeft ver moord. Hij moet er de halve wereld voor afreizen, maar tenslotte vindt hij hem toch. De film waarin U kunt zien hoe dat gebeurt, draait van Vrijdag t.m. Zondag. Toegang 18 jaar. „The Yellow Canary" is een spionnage-geschiedenis waar in een vrouwelijke spion de hoofdrol speelt. Ze doet dit zeer succesvol en de gunstige gevolgen blijven dan ook niet uit. Die gevolgen zijn tweeër lei. Welke, kunt U Maandag en Woensdag gaan bekijken. LUXOR-THEATER. Hier draait Vrijdag tot en met Zondag de film „Maar Julia tochDe naam zegt eigenlijk genoeg van 't genre waarmee we hier te doen hebben. Het is dan ook een luchtige geschiedenis van een cabaretière, die weer met haar man verzoend raakt en nog veel meer doet. De film, „Missie naar Chi na", die Maandag en Woens dag draait, vertelt de beleve nissen van Amerikaanse oor logscorrespondenten nog voor het uitbreken van de oorlog. Men kan er avonturen en liefde meemaken en de twee die blijkbaar voor elkaar be stemd zijn krygen elkaar ook. AGENDA. Zaterdag 15 en Zondag 16 April: 8 uur Baardwijks To neel met „De Moordenaar en het meisje" (Patronaat Baard wijk). Maandag 17 April: 8 uur: Algemene Ledenvergadering K.V.P. (Café-zaal Gilden bond). Donderdag 20 April: 8 uur Brabants Kamermuziekgezel schap (Kunstkring - Musis Sacrum). Donderdag 27 April: 8 uur Alg. vergadering Waal wij ks Belang (Hotel Verwiel). Zaterdag 29 April: Opening T.U.R.K. (Gildenbond). BURGERLIJKE STAND. GeboortenMichael A M zv G v Delft-Feringa te Loonopzand -- Laurentius J R zv G P J Snels- ter Horst. Johannes B C L M zv L Klerx-van Mosselveld. Cornelia J dv G Gadella-Siegen- thaler, Cornelis J T zv J T W Eibers-van der Lee. Adriaan zv A W de Jong-Spuijbroek. Cornelis zv M v Delft-de Gouw. Adrianus J L zv H v d Lee- van Kuik. Hubertus G W M zv W A Jansen-Emmers. Ma- rinus D zv M de Bie-v Iersel te Sprang-Capelle. Hendrika P E M dv C v d Leur-Besters. OverlijdenGovert Janson 84 jaar weduwnaar van C van der Hammen. Cornelis H J Bool 4 dagen te Loonopzand. Jo hanna P v d Wouw 68 j echtg van M Pooters te Loonopzand. HuwelijksaangiftenA C P Muskens 26 jaar en P G van der Aa 26 jaar beiden alhier. Huwelijken: Gene. Ingekomen J P van der Mee van Zutphen. A J J Vivie van Geldrop. L J van Mier van Zevenbergen. Vertrokken G L Brokken en gezin naar Dussen. J A de Waal en gezin naar Rotterdam. J J v Dongen naar Geleen. staat bij voorbaat reeds vast. Want iedere sportliefhebber weet zich nog best te herinneren de tijd toen beide ploegen nog deel uitmaakten van de 3e klas, waarvan de ontmoetingen tussen deze beide elftallen steeds als de beste van 't seizoen getekend werden. Inmiddels is RKC in klasse ge stegen en RWB gedaald, doch dit zal voor a.s. Zondag geen be letsel zijn om een spannende en goede wedstrijd voorgeschoteld te krijgen. Beide elftallen zullen fel strijden om de overwinning en RWB zeker, om 't publiek te la ten zien dat RWB het plan heeft om haar oude plaats in de 3e klasse weer zo spoedig mogelijk in te nemen. Nogmaals, elke sportliefhebber wordt aangeraden deze wedstrijd te gaan zien, welke in verband met de interlandwedstrijd België- Holland om 12 uur zal aanvan gen. A.s. Zondag 16 April heeft voor de negende maal na de oorlog de grote derby plaats in het Deurne stadion in Antwerpen. Het laatste treffen was op 6 November in het Feijenoord Sta dion in Rotterdam, waar de Bel- geq hun eerste overwinning be haalden, namelijk 10: na deze nederlaag zijn er nogal verande ringen in het Nederlands elftal ge komen, niet minder dan 7 andere spelers zijn opgesteld, bij de Bel gen zijn er 4 andere spelers. Beide landen immers sukkelen met geringe schotvaardigheid van hun voorhoede, wat bij de Belgen 'n oude kwaal is, maar bij de Ne derlanders wordt het ook steeds erger: de laatste interland-wed strijden heeft de Nederlandse voorhoede geen enkel doelpunt ge maakt, wat toch wel te denken geeft. Daar tegenover staat, dat de verdedigingen de laatste tijd beter in vorm zijn dan na de oorlog wel eens het geval is geweest. In de wedstrijd tegen Engeland B in New Castle speelde onze achterhoede met Kraak en Ter- louw aan 't hoofd uitnemend, en in de oefenwedstrijd werd dit be vestigd. De Belgische achterhoede moet in de wedstrijd tegen Italië in Bologna geweldig op dreef ge weest zijn met keeper Meert als hoofdpersoon. De middenlinies der beide elf tallen baren geen zorgen; de Ne derlanders v. d. Hoeven, Ter louw en aanvoerder Stoffelen zul len het deze middag ver van ge makkelijk hebben, maar het is hun goed toevertrouwd. Wat de aanvalslinies betreft stonden beide keuze-commissies voor problemen. De enige verandering in het Ned. Elftal na de wedstrijd in New Castle is dat Lakenberg is vervangen door van Steenbergen. Zondag zal moeten blijken dat het 'n verbetering is; we zullen hopen dat Roosenburg met z'n zwoegen en Rijvers met z'n dribbels hun werk beloond zien met doelpun ten. Wat de buitenspelers betreft geloven we niet dat de keuze commissie de hand heeft gelegd op hen die ons aanvalsspel nodig heeft, misschien zijn er geen be tere. Al met al geloven we dat de kansen op een Nederlandse zege, al is het dan met klein verschil, niet ongunstig zijn. We weten dat Deurne in het bijzonder in de strijd tussen Bel gië en Nederland in het algemeen tot vreemde wedstrijden en resul taten kan leiden, maar er is goe de hoop, dat nu zal blijken dat Nederland een gedeelte van de technische achterstand van onze Zuiderburen heeft ingehaald. Een kleine Nederlandse overwinning moet dan ook binnen het bereik liggen. Kraak (Stormvogels) Potharst (Ajax) v. d. Sluys (B.V.V.) v. d. Hoeven (Ajax). Terlouw (Sparta) Stoffelen (Ajax) Schrumpf (S.V.V.). Mordant (Charleroi) Roosenburg (Sneek) Steenbergen Rijvers (Feijenoord) (N.A.C.) M. EKLIND ZWEDEN. A. de Hert Chaves (Berchem) (Gent) Mermans (Anderlecht) Clavan (A.D.O.) Coppens (Beerschot) Mees (Antwerpen F.C.)' Carré (Luik) Auwers (Mechelen) Anoul (Luik) Vaillant (Anderlecht)' Meert (Anderlecht) Grote prijsverlaging I PRIMA OVERZEESE 75 ct. per half pond Sigarenmagazijn „De Sportwereld" Hoak Antonluipleln 47 T.I.I. 424 WAALWIJK SPRANG. B.V.V.—D.E.S.K. bij S.D.O. in Sprang. Eenieder die er enig idee van heeft wat het wil zeggen 'n wed strijd als bovengenoemd te orga niseren, kan zich indenken, dat het bestuur van SDO zich menig maal heeft afgevraagd: Wat moet er van terecht komen? Thans echter is aan alle onzekerheid 'n einde gekomen en zijn wij in staat de opstelling van beide elftallen bekend te maken. Deze luiden als volgt B.V.V. DoelHulskens. Achter s Jacobs, Schrover. Midden t Utermark, Janssen, Vos. VoorBurgerhof, Quaadvliet, Stemphcr, Donhuijzen, Kerssens. D.E.S.K. Doel G. de Nijs. AchterH. v. Esch, G. Wa- gemakers. MiddenA. v. Esch, J. v. d. Ven, P. v. Boxtel. VoorA. v. d. Ven, C. Soeter- boek, J. Balvers, P. Balvers, S. v. Nieuwstadt. Grensrechters t de Belg Leenen; de Nederlander Aussum. Reserves NederlandSaris, B.V.V.: Huibrechts, B.V.V.; v. d. Hart. Ajax en Lakenberq, Blauw-Wit. Reserves België t Daenen, Tilleur; Saeren, Luik; Valet, Ander lecht en Coppens, Mechelen. HULDIGINGSWEDSTRIJD R.W.B. 1-R.K.C. 1. Aanvang 12 uur. In verband met 't behalen van het kampioenschap in de 4e klas D, heeft het bestuur van RWB haar zustervereniging RKC be reid gevonden om met haar eerste elftal op Zondag 16 April een huldigingswedstrijd te komen spe len tegen het kampioenselftal der tricolores. Dat deze wedstrijd het aanzien en een trip naar 't RWB terrein volkomen waard zal zijn, Wat BW betreft komen Don huijzen. Stempher, Vos en Kers sens regelmatig in het eerste elf tal uit, terwijl Schrover ook vaak heeft meegespeeld. Quaadvliet en Jacobs zijn ex-spelers van Wil- helmina (Den Bosch) en dus in deze omgeving ook wel bekend de eerste heeft vooral naam ge maakt doordat hij eenmaal in het Zuidelijk elftal stond opgesteld. Utermark neemt deel aan de voorbereidingen voor het interna tionaal Jeugdtournooi dat dit jaar in Wenen (Oostenrijk) gehouden wordt. De overige spelers zijn krachten die in de toekomst op de nominatie staan voor het eer ste elftal. Het elftal van DESK is in on ze omgeving voldoende bekend om daar veel over uit te weiden. Wij zijn echter benieuwd wat hun achterhoede, die toch heus niet te onderschatten valt, klaar speelt tegen deze geroutineerde Bossche naren. Wij zijn er echter ook van overtuigd dat we Jo v. d. Ven en zijn mannen op dat gebied heel wat kunnen toevertrouwen. Wanneer het weer wil meewer ken, zal er best van iets moois te genieten zijn en heeft SDO eer van haar werk en heeft het be stuur een waardig slot bereid aan de jubileumfestiviteiten. De wedstrijd vangt aan om 5 uur, in tegenstelling met reeds eerder gepubliceerde berichten. Wij wensen u een prettige mid dag op het SDO-terrein. CAPELLE. Wit-Zwart—Sparta 1—0. Bovengenoemde clubs speelden Zaterdag een vriendschappelijke wedstrijd op het Wit-Zwart ter rein. De zeer harde, dwars over hel veld staande wind maakte echter goed voetbal onmogelijk en bracht de bal ontelbare malen buiten het speelveld. De score bleef dan ook vanzelfsprekend aan de lage kant, alhoewel de wit-zwarten voortdurend veel sterker waren. Scheidsrechter Ro- zenbrand leidde de wedstrijd naar ieders genoegen. Het 2e elftal, dat niet volledig was, en een vrij slechte wedstrijd speelde, verloor met 1—0 van SDO 2. Voor de junioren waren dit maal geen wedsrtijden vastge steld. BILJARTBOND WAALWIJK EN OMSTREKEN Driebandentournooi A.s. Zaterdag 15 April begin nen in de café's G. O uwerkerk in de Antoniusstraat en J. v. d. Meijs te v.m. Besoijen de per soonlijke wedstrijden driebanden van bovengenoemde bond. Omdat er veel belangstelling bestaat voor deze -wedstrijden, zijn ze in groepen verdeeld, n.l A. en B. Vele goede spelers ne men er aan deel en we laten hieronder het program voor a.s Zaterdag en Maandag volgen Café G. Ouwerkerk Zaterdag 15 April 7 u. G. Roomer-G. Ouwerkerk 8 u. Jac. v. Helvoirt-J. Reus. 9 u. A. Timmermans-W. Lamers 10 u. J. Reus-G. Ouwerkerk. Maandag 17 April: 7 u. J. de Moor-G. Ouwerkerk 8 u. T. v. d. Wiel-J. v. Helvoirt 9 u. G. Roomer-J. de Moor 10 u. W. Lamers-T. v. d. Wiel Café J. v. d. Meijs Zaterdag 15 April: 7 u. A. v. d. Gouw-L. Blom. 8 u. A. Timmermans- B. Ammersdorffer 9 u. W. Hens-M. Kelder 10 u. B. Ammersdorffer- A. v. d. Gouw Maandag 17 April: 7 u. G. Pini-J. Vermeer 8 u. A. Nooten-A. Duquesnoy 9 u. B. v. Boxtel-J. Vermeer 10 u. A. Nooten-G. Pini. Wij willen alle aangesloten verenigingen er even op attent maken dat de Algemene Verga dering en prijsuitreiking niet worden gehouden op Zaterdag 15 April, maar is vastgesteld op Za- terdaq 22 April, 8 uur, in café ,,'t Zwaantje", van de heer B. v. Boxtel. BERNDIJK. K.W.C.-nieuws van de Ronde van Schijn'del. F I T T E R S 2e bij de Nieuwelingen. Maandag j.L, 2e Paasdag werd het wielerseizoen voor onze KWC geopend met de Ronde van Schijndel. Gezien het weer kun nen we niet ontevreden zijn en vooral Fitters bracht het tot een eervolle tweede plaats bij de nieuwelingen. Bij de start van de nieuwelin gen plensde de regen al over Schijndel's bochtig parcours en de gevolgen hiervan konden dan ook niet uitblijven. De KWC- nieuwelingen startten en bloc uit gezonderd enkele zieken. Direcr na de start wordt er al dadelijk een snel tempo ingezet, zodat en kelen dit al niet kunnen bijbenen en de eerste 15 km. is het veld al verdeeld. Op kop kunnen we dan het schitterend werk van A. v. Boxtel bewonderen, die echter vlug verdwijnt van dit parcours wegens een vastgelopen wiel. J. v. d. Ven, een griepgeval, blijft al direct ver achter en wordt na 15 km. al gedubbeld; hij kan dan ook niet beter doen dan de strijd te staken. Het veld is intussen reeds in drie hoofdgroepen ver deeld, waarbij we in de derde groep onze renners P. v. d. Ven, v. Hoorn. v. Wanrooi}, Scheer ders en Fitters opmerken. Het tempo van de jagende kop groep is zo hoog dat ook hier ernstig gevaar dreigt om gedub beld te worden. Fitters was na een minder goede start ook bij dit gezelschap aangesloten, doch hij wordt zich het gevaar bewust en waagt een achtervolgingspoging. Wat deze renner presteerde, be wijst een klasse en we kunnen 't aan niets anders toeschrijven dan aan het voortdurend trainen met de amateurs. Na ongeveer een km. heeft hij de tweede groep ingehaald, maar Fitters neemt geen gelegenheid om uit te blazen, maar zet direct door om de kopgroep, bestaande uit enkele gevaarlijke knapen, on der wie de winnaar van Roon. die zich inmiddels van de kop groep gelost hebben, snel pl.m. 500 m. voorsprong op het pele- ton in te halen. Fitters zet door en de 3 volgende ronden trekt alleen Fitters de aandacht, want nog steeds alleen zet hij de achtervol ging voort. Na drie ronden van klassewerk gelukt het hem zich bij de jagende leiders te voegen en „ziin" tempo wordt hier aan gehouden. zodat zeer spoedig het gehele veld gedubbeld is. De lei ders zitten ook nu niet stil cn volharden in dit hoqe temoo, of schoon een tweede ronde niet meer genomen kan worden. Met spanninq warden allen en zeer zeker de K.W.C. supporters het einde van de sensationele rit van Fitte-s af. Wanneer de laatste ronde in gaat, stijgt de spanning ten top; VRAGEN en MENINGEN van onze lezers Met belangstelling hebben velen met mij zeker gelezen wat Waal- wijks Belang voor 't a.s. seizoen van plan is. 't Uitgeven van een nieuwe gids, 't plaatsen van pad destoelen naar bos en duin, do- den-herdenking, bevrijdings-dag, een aantal concerten, dan het zo merfeest, een ster-rit voor auto mobielen; voorts krijgen we nog de viering van 't 90-jarig bestaan der Liedertafel „Oefening Ver maak", na natuurlijk eerste onze grote Missie-tentoonstelling. Dus er is werk genoeg aan de winkel en attractie evenzeer om de mensen hierheen te krijgen. De bedoeling van deze „mening" is echter meer, de hulp in te roe pen van W. B. voor „de Mid denstand in onze gemeente", want die schijnt rustig ingedommeld te zijn en zelfs niet gewekt te wor den door 't jonge leven en kla roengeschal elders. Wat is er met St. Nicolaas gebeurt? Wat in dit voorjaar? Wat gebeurt er 't hele jaar door? Niets, totaal niets Wie herinnert zich niet de tijd van de prachtige etalagewedstrij den en etalage-weken georgani seerd door W. B.? Dat deze ver eniging zulks t.z.t. overliet aan de opgerichte middenstands- of win keliersvereniging (en) is zeer cor rect. Maar wanneer daarvan niets uitgaat, moet de middenstand te gen zichzelf beschermd worden in zijn belang en in 't belang van Waalwijk als winkel-centrum. Waalwijks Belang grijp in eer t te laat is, want een gewaar schuwd man telt voor twee. WINKELIER. in een geweldig tempo wordt de ze ingezet en onze renner kan aanvankelijk goed volgen, doch in de laatste meters wordt hij met een fietslengte geklopt, zodat hij toch overgelukkig als tweede over de eindstreep flitst. Een plaats die hij ten volle verdiend had. Voor de amateurs was 't weer intussen ook ondraaglijk gewor den en het aantal toeschouwers verminde-de aanzienlijk. Alleen Snoeren en Damen vertegenwoor digden de K.W.C. en beide ren ners gaven in het begin dikwijls de toon aan en samen waagden zij zelfs een uitlooppoging. Het zou echter niet lukken; even snel als zij waren uitoelooen. werden zij ook weer ingehaald. Na onqe- veer 50 km. moest Snoeren plot seling het veld verlaten. De an deren gaan onversaagd door en Damen kan de kopgroep goed voloen. doch na 80 km. moet ook hij de strijd staken. Met het be haalde resultaat kan toch ieder een tevreden ziin. A.s. Zondan starten enkele renners in Veldhoven en wij wensen hen veel succes, RENNERS ATTENTIE. Zaterdag om 3 uur wordt een vergadering beleqd voor de ren ners in het clublokaal. Het hoofd punt van de agenda is speciaal de inschrijvingen en er rest tot slot nog een verrassing. Dat iedereen komt is dus ge wenst en vereist. WAT EEN BEZOEK AAN DE R.A.I.-TENTOONSTELLING ONS HEEFT GELEERD. Een zeer belangrijke tentoon stelling van bedrijtsautomobielen en tractoren behoort weer tot het verleden. Zij, die er geweest zijn, hebben hier de meest moderne vervoermiddelen kunnen aanschou wen. Dat men in ons land tot zo n grote prestatie in staat is, belooft nog veel goeds voor de industrie. Hier is weer blijk gegeven van de nationale ondernemingsgeest in de beste zin. Naast de zeer vele moderne be drijfsautomobielen, welke nu een maal een onmisbare schakel zijn geworden in ons vervoerswezen, waren ook tractoren voor de land bouw aanwezig. Bijzondere aandacht trok de stand van de Ferguson, waar een demonstratie werd gegeven met de meer en meer populaire Fergu- son-voorlader. Deze voorlader, waarop een schepbak of een vork gemonteerd kan worden, heeft een hefhoogte van 2.50 mtr. en geeft een grote arbeidsbesparing. Ook de 3-tons kip-aanhangwa gen met hydraulische koppeling was te bezichtigen. Deze aanhang wagens kunnen ook geleverd wor den zonder kip-installatie, met een draagvermogen van 5 ton. De bandenmaat is 7.50 x 160. Voor zien van een afzonderlijke hand rem. Als speciale attractie trok de nieuwe Ferguson rolveger zeer de aandacht van rijk- en gemeente experts, die de tentoonstelling be zochten. Inderdaad is in deze tijd een tractor met 1.80 mtr. brede rolveger de meest economische oplossing voor de reinigingsdien sten van vele gemeenten en de prijs van een dergelijke installatie ligt ver beneden die van de tot nu toe gebruikte veeg-automobie- Ien. Bovendien kan dezelfde trac tor uitgerust worden met een sneeuwschuiver van Nederlands fabrikaat. De grote populariteit van de Ferguson tractor, welke tot nu toe op landbouwgebied de toon aan gaf, zal er zeer zeker toe bijdra gen dat dit merk successen boekt bij de mechanisatie op Industrie gebied.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 6