DE LMGSimi VLIJMEN HMTSHEUVEL SpOAt DRUNEN SPRANG RAAMSDONKSVEER CAPELLE Uloecta/unoede? staalmout BIOSCOOP-PROGRAMMA „LONN EK ER" DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 21 APRIL 1950 KIEBOOM? Jan doet 't zo.. Hoe je 't doei... mei Mascotte qaat-ie go Hij was vennoot der Leder firma M. Levenbach te Am sterdam, aan welke firma hij 45 jaar zijn lieste krachten gaf, president-commissaris van de N.V. Stoomlederfabriek „de Kroon" te Waalwijk, en president-commissaris der N.V. v./h. Anton Huf Jr. te Amsterdam. BEROEPEN. Tot predikant der Ned. Her vormde Kerk te Baardwijk en Drunen is beroepen cand. J. Hoffman te Rhenen. ZILVEREN JUBILEUM. L.l. Maandag herdacht de heer H. Rommelaar uit En schede de dag, dat hij 25 jaren optrad als hoofd-ver- tegenwoordiger der fa. A. H. van Schijndel alhier. In de ochtend werd hij ten kantore door de directie ge huldigd, terwijl de heer Jud. van Delft sprak namens de vertegenwoordigers en de heer Bakker de gelukwensen van het personeel overbracht. De hartelijke felicitaties gin gen vanzelfsprekend verge zeld van verschillende ca- deaux; een en ander gaf de jubilaris natuurlijk aanlei ding tot een hartelijk dank woord. Na afloop verenigde men zich aan een lunch in Hotel Verwiel. JUBILEUM. Zoals U in ons vorige num mer hebt kunnen lezen, viert onze Veteranen Gymnastiek vereniging „Ons Huis" te Waalwijk haar 20-jarig be staan in September 1950. Het ligt in de bedoeling in de week van 3 tot 10 Septem ber a.s. een Sportweek te or ganiseren, waarvoor reeds di- verse verenigingen hunne medewerking hebben toege zegd. Zo kunnen wij o.a .noemen de Nederlandse Wandelsport bond, welke hare definitieve toezegging hiervoor reeds heeft gegeven, terwijl wij mogen verwachten dat de K.N.G.B. met een keurcorps naar Waalwijk zal komen. In verband met de deelne ming aan de Sportweek van de zijde der Protestantse ver enigingen, ligt het in de be doeling op Zaterdag 2 Sep tember a.s. deze Sportweek reeds te openen. Voor het organiseren dezer Sportweek is een commissie benoemd, bestaande uit de heren G. van Oostrum, L. v. Drunen en Jos van de Water. Berichten worden gaarne ingewacht aan het Secreta riaat: Grotestraat 352, Waal wijk. „TONEELGROEP ZORGVLIED" met „Het Chinese Landhuis" in „Musis Sacrum". Reeds een vorig maal trad de Tilburgse „Toneelgroep Zorgvlied" op met „De Vreemdeling", toen ten bate van het* R.K. Thuisfront. Het was toen wel aardig bozei, maar niet zoals doel en spel mochten doen verwachten. Nu komt de toneelgroep weer, thans met een uitvoe ring die op 15 en 16 April te Tilburg een groot succes heeft gehad, n.T. met „Het Chinese Landhuis", Engels spel in 3 bedrijven, en daar om twijfelen wij er niet aan of Dinsdag zal „Musis Sa crum" nu eens stampvol zijn. Want wat en hoe e^ ge speeld wordt, blijkt het best uit een recensie, die we lazen in de „Tilburgse Courant" Het mysterieuze karakter van de levensopvatting en geestelijke instelling van de Chinees is voor de Europeaan, die niet makkelijk dieper doordringt in de gecompli ceerde geest van dit oude cul tuurvolk, een zeer romantisch en boeiend gegeven. Wanneer een toneelgezelschap er in slaagt een specifiek Chinese sfeer te scheppen, is succes reeds voor een- groot deel ver zekerd. Dit was het geval bij de op voeringen van „Het Chinese Landhuis" van Marion Osman en James Corbet door de To neelgroep Zorgvlied, die in 't afgelopen weekend twee maal een volle zaal drie uur lang wist te boeien.- Het probleem dat in dit stuk behandeld wordt: de welhaast onvermijdelijke en onoverkomelijke crisis in een huwelijk tussen een Euro peaan en een Oosterling, lijkt ons wel wat oppervlakkig ge^ steld. Maar daarnaast is in de- Chinees Yuan Sing' door de uit het conflict ontstane ge moedsstoringen een uiterst interessante figuur beschre ven, die ons toch wel -wat zegt omtrent de geheimzin nige Chinese aard, en ook over de hoge morele opvat tingen. De opvoering van het stuk, onder de zeer bekwame lei ding van regisseur Jo v. Erp, mag voortreffelijk genoemd worden. Maar het spel werd toch voornamelijk gedragen door het meesterlijke drie manschap Sing, zijn Kersen bloesem en zijn Hart van Ja de. Jo van Erp speelde Sing volkomen beheerst en volgens een zeer aannemelijke visie. Anka van Eerd-Scheepens spreidde haar dichterlijke op vattingen ten toon in de rol van Sings echtgenote, en Net ty van Santen-Aarts beeldde op overtuigende wijze de fi- Fa. P. A. Kramer, guur Charlotte uit. Genderen f 16666 De kleinere rollen werden Fa. Alb. v. Zeist, door Riet de Wijs-v. d. Berg, j Sprang 16500 Louis Verbunt, Frans Koens, Fa. A. M. Willems, Tom Snels, Hans de Wilde,Sprang-Capelle 16500 Noud van Eerd en Piet van Fa. Gebr. de Grauw, Santen dusdanig vertolkt, datWaspik 16464 zij allen bijdroegen tot het Fa. Alb. Hoefnagel, scheppen van een romantische Vrijh.-Capelle 16442 Chinese sfeer. In die zin vol- Fa. Gebr. v. Willigenburg, doet het decor ook wel, alSprang 16100 kan men niet zeggen dat het Fa. H. de Haan, artistiek was. De grime was Nieuwerbrug 15975 door Pierre Curtius goed ver- Fa. Nieuwenhuizen, zorgd. Tendo's vernieuwt en verbetert uw bloed .V. A. j. TEN DOESSCHATE - ZWOllE SCHOENEN RALLYE. Nadat er Maandag een be richtje in dit blad was ver schenen over de te organi seren Schoenen Rallye, blijkt al direct dat er zeer veel be langstelling voor bestaat. Er zijn al talrijke aanvragen bin nengekomen voor deelname. Doch de Rallye-commissie heeft het voornemen gemaakt om eerst de belangstellenden uit de Langstraat, Kaatsheu vel en Loon op Zand de ge legenheid te geven om in te schrijven. Iedere autobezitter uit bovengenoemde plaatsen zal zo spoedig mogelijk een uitnodiging ontvangen, maar dan gelieve men ook omgaand de vereiste formulieren in te sturen, daar het aantal deel nemers beperkt is. Val de commissie niet lastig dus. maar zend, na ontvangst, Uw biljet zo spoedig mogelijk in. COMITé KANUNNIK VAN SCHAIKFONDS WAALWIJK Priesterstudiefonds van de Kath. Arbeidersbeweging. In dit blad mag het comité weer een beroep doen op die genen die in het bezit zijn van de bekende thermometers, om U er aan te herinneren dat deze maand bij U zal worden aangeklopt om de in houd van de thermometers in ontvangst te nemen. Wij vertrouwen dan ook weer op Uw goedgevigheid, dat gij alle weken door 2 ct. in de thermometer te depo neren, het bedrag van 1.04 inhoud van de thermometer hebt volgemaakt. Door dit mooie doel hebt gij medegewerkt om de arbei dersjongen de gelegenheid te geven zich op het H. Priester schap voor te bereiden. Velen vragen om financiële hulp, allen kunnen natuurlijk niet geholpen worden, maar door Uw aller medewerking is zeer veel te bereiken. Om U een beeld te geven wat er zoal ge beurt, het volgende: Uitgekeerd werd in 1946 voor 155 studenten 11.705; in 1947 voor 324 studenten 20.925; in 1948 voor 512 studenten 37.280; in 1949 voor 636 studenten 42.890. Zo ge ziet kan er heel wat geholpen worden met die 2 centen te offeren! Welnu, helpt dan allen mede om het Priesterschap van de arbei dersjongen mogelijk te ma ken, waardige en heilige priesters te kweken ook uit en voor de arbeidersstand, die een zware strijd voert om so ciale rechtvaardigheid en so ciale liefde, nu godloze sys temen millioenen zielen da gelijks met de ondergang be dreigen. Wie de thermometer heeft vol gespaard, krijgt uit waar dering een mooie intentie, een twaalf maands intentie, een serie van 12 prachtige kunst zinnige prentjes; het fonds hoopt hiermede zijn waarde ring aan de spaarders te ui ten. Het comité verzoekt nog be leefd voor de gemakkelijke afwerking, de gespaarde cen ten in gepast geld om te zet ten. Hopende op Uw aller medewerking. OUD-WAALWIJK. Eén der oudste, aardige geveltjes in onze gemeente 300 jaar oud') van het huis van de hqer Willem v. Schijn del aan dq Grotestraat zal een verjongingskuur ondergaan, die opgedragen is aan de fa. A. den Teuling en H. v. Hul- ten-v. Bladel en Zonen. Gelukkig echter zal deze vernieuwing niet betekenen de verdwijning van 't oude, maar zal een en ander in de zelfde stijl worden opgetrok ken. wat wij ten zeerste toe juichen. AANBESTEDING. Uitslag van de aanbesteding voor het bouwen van een wo ning voor de heer M. M. Vos te Sprang-Capelle. Fa. Wijnants, Waalwijk 18380 Fa. M. M. Kramer, Waalwijk 18355 Fa. D. v. Oversteeg, Vrijh.-Capelle 18209 Fa. M. W. Verhagen, Sprang-Capelle 17998 Fa. Miechels, Vrijh.-Capelle 16999 Sprang i 15944 Fa. Rosenbrand, Capelle 15870 Architect: A. v. Stokkum, Waalwijk. AANBESTEDING. Bij onderhandse aanbeste ding is de verbouwing van de voormalige Tekenschool tot winkel, woonhuis en garage voor de heer H. Kleijn te Waalwijk, opgedragen aan M. Kleijngeld en Zonen, aan nemers te Waalwijk. LICHTE AANRIJDING. Dinsdag, toen een bus van Mulders-Sars voor de Baard- wijkse Brug stopte om enkele fietsers door te laten,wilde een B.B.A.-bus nog passeren. Daar echter de andere bus nog niet helemaal stil stond, werd ze geraakt door de B.B.A.-bus, waardoor ze lich te schade oplien. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. TERECHTSTELLING. Woensdag heeft de politie een Keeshond terechtgesteld, die de moord van minstens 3 kinpen on zijn gèweten had. Hij huisde in een riool in de Kerkstraat. OP HET NIPPERTJE. L. uit Drunen is Woensdag op het nippertje aan de dood ontsnapt. Op de Baardwijkse Brug rijdend, zag hij van de andere kant een truck met oplegger aankomen en remde. Hierdoor schoof hij uit en kwam midden op het wegdek 1 verzoening. terecht. De bestuurder van de truck die dit zag remde ook, maar begon daardoor te slin geren. -Hij kon echter toch grotere ongelukken voorko men. Wel sleepte hij L. en kele meters mee; alleen de fiets werd beschadigd en de fietser liep een lichte verwon ding op. MUSIS SACRUM. Vrijdag tot en met Zondag kunnen filmliefhebbers hier terecht, want dan draait de meesterfilm „Fietsendieven" van Vittorio de Sica. Er zijn geen schokkende dingen te zien en zelfs geen sterren, al leen gewone mensen, voor wie het een ramp is als hun fiets wordt gestolen. Zo kunt U meemaken de blijdschap van een Italiaanse werkloze die werk krijgt, de moeite die hij doet om een onmisbare fiets te krijgen, de wanhoop als hem die ontstolen wordt en de volhardende jacht om hem, kost wat kost, terug te krijgen. Dan moet U vader en zoontje samen door de stad zien zwerven, tot de vader aan het einde zijn wanhoops daad stelt en zelf een fiets wil stelen. Eerst dat breekt hem helemaal. Als U aan deze film een avond besteedt, hebt U geen tijd verknoeid. Maandag en Woensdag loopt er een spannende Noor se verzetsfilm. Hij beeldt de strijd uit van het Noorse volk tegen het Duitse juk. De film heet „Engelandvaarders", en is gemaakt naar het gelijkna mige boek. Donderdag komt Verdi op het witte doek met „La Tra- viata", in de hoofdrollen Nel ly Corradi en Gino Mattera. LUXOR-THEATER. Daar wordt alleen Vrijdag tot en met Zondag een film gedraaid. Het is „Gebroken Belofte", een verhaal van liefde, gebroken trouw en ö- Dodenherdenking. Naar wij vernemen is men mo menteel bezig een comité te vor men, dat de organisatie van de dodenherdenking, in het kader van de nationale herdenking, in Drunen ter hand zal nemen. Wij vernamen verder nog dat in grote lijnen de herdenking in Drunen als volgt is gedachtOm 6 uur zal op het R.K. kerkhof een dodenherdenking worden ge houden. welke alleen toegankelijk is'voor genodigden. Op Drunen is namelijk ook de keuze geval len om deze dodenherdenking via de radio uit te zenden. 's Avonds om 8 uur zal een stille tocht worden georganiseerd, welke zal leiden naar het kerk plein. waar een eenvoudig houten kruis zal worden opgericht. Het samen te stellen comité zal tot taak hebben deze punten verder uit te werken en zorg moeten dra gen voor een goed verloop. Wij hopen over een en ander onze lezers nog nader te kunnen in lichten. Uitvoering ten bate van Herwonnen Levenskracht. De zangvereniging Zang en Vriendschap gaf Dinsdagavond een geslaagde uitvoering ten bate van Herwonnen Levenskracht. De zaal was goed bezet. Onder lei ding van de directeur, de heer Fr. Wilmont, werden enkele num mers op verdienstelijke wijze ten gehore gebracht. Onder regie van de heer A. v, d. Wiel werd hierna opgevoerd een toneelspel van C. Spierings, getiteld „Ach ter de wolken schijnt toch de zon Reeds eerder werd dit num mer door Zang en Vriendschap ten tonele gebracht en evenals voorheen was het een geslaagde uitvoering. Heropening. In de Grotestraat werd deze week de geheel vernieuwde win kelzaak van de heer v. Ierland heropend. Het heeft de heer van Ierland bij deze gelegenheid niet aan belangstelling ontbroken, en daarvan getuigden de talrijke fraaie bloémstukken, welke in zijn winkel tussen een keur van ge bruiksvoorwerpen prijkten. Ge zien de reputatie, die ook deze zaak reeds jaren in Drunen ge niet. mogen wij veronderstellen dat het de heer v. Ierland in de toekomst niet aan belangstelling zal ontbreken. Waterschap Hei of Meerdijk. Naar wij vernemen is deze week de Vijzelinstallatie voor de bevloeiing van de Kuikse Heide geplaatst. De betonwerken zijn reeds gereed en men hoopt in Mei zo ver te zijn dat men met de be vloeiing van de Kuikse Heide kan beginnen. Tennisclub. Op initiatief van enkele jonge lui werd alhier verleden week in café Th. Elshout een vergadering belegd om te komen tot de op richting van een tennisclub. Hiervoor bestond vrij veel be langstelling en men kwam op die avond dan ook tot het beoogde zich op als lid. terwijl tevens een doel. Ongeveer een 30-tal gaven bestuur werd gekozen. Hierin hebben zitting: L. Leenarts, voor- ziler; R. v. d. Wiel, secr.; Tonic Snels, penn. en verder M. Schrcurs en A. Peters. Naast het beoefenen van de -tennissport op de buitenbaan zal men ook de ta feltennissport beoefenen. Hierme de is Drunen weer een nieuwe sportclub rijker geworden. Good luck. Thuiskomst uit Indië. Maandag 24 April wordt sol daat A. v. d. Berg, Pastoriestraat, die met de General C. H. Muir op weg is naar Holland, thuis verwacht. De buurt is reeds druk in de weer om v. d. Berg op pas sende wijze te ontvangen. Jaarvergadering R.K. Middenstand. De R.K. Middenstand hield zijn jaarvergadering in café Toon kunst van Joh. Peijnenborg. Na opening door de voorzitter volgde het verslag van de pen ningmeester over het afgelopen jaar. Het innen der contributie kwam hierna ter tafel. Volgens ontvangen schrijven moet de con tributie over het 2e halfjaar 1949 en het le halfjaar 1950 in de loop dezer dagen worden geïnd. Hij rekende op de medewerking der leden, daar anders toch door het hoofdbestuur wordt gedisponeerd en dit gepaard gaat met hogere kosten. Van de rondvraag werd druk gebruik gemaakt en de heer F. de Ruiter, voorzitter van de R.K. Rietdekkersbond voor de 3 Zui delijke provincies, besprak daarna in den brede het organisatieplan, gezien in het raam der P.B.O., waarin wij allen straks worden opgenomen. De voorzitter dankte allen voor de opkomst en sloot op de ge bruikelijke wijze deze vergade ring. Terug uit Indië. Wij verzuimden in ons vorig nummer nog aandacht te schen ken aan de thuiskomst van de ge repatrieerde dienstplichtige T. v. d. Kolk alhier, die j.l. Donderdag avond na een verblijf van ca. jaar in de ouderlijke woning terug keerde. De ontvangst was als bij alle voorgaande gelegenheden ook hier zeer hartelijk. Door de buurt was een prachtige erepoort en een laan van denneboompjes aange bracht, terwijl hem tevens een cadeau werd aangeboden. Ook van andere zijde ontving de gerepatrieerde evenals zijn fa milie veel belangstelling in aller lei vorm. De harmonie Marijke bracht een serenade. Feest ver ga de ring Chr. Fabrieksarbeiders. In de keurig voor dit doel ver sierde zaal van de Chr. Volks bond, kwamen de leden der Afd. Sprang van de Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbei ders met hunne dames j.l. Maan dagavond in feestelijke vergade ring bijeen. In zijn welkomstwoord wekte BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren Vincentius M zv C J van Bij- nen-Smid Antonetta M dv M C van Daelen-Klijn Jonhannes M zv A P Verhof-Smulders Johannes B C zv B L van Hest- Kila Johanna M C dv K van Gelder-Maas Josephina A dv H J Lammers-de Rooij Pieter A A zv J van den Broek-van den Heuvel Thea G J dv J van Gammeren-van Andel. Overlijden Gene. Huwelijks-aangiften P M Verleur 23 j te Amsterdam en S J Slender 21 j te Waalwijk P J van Londen 23 j te Heus- den en M J Klouwen 22 j te Waalwijk WA van Laarho ven 24 j te Dongen en C A M Maas 24 j te Waalwijk AH Smits 31 j te Waspik en A W de Folter 27 j te Waalwijk. Huwelijken L J van der Gouw wedn M Snoeren 54 j en A C Pennings 49 j beiden te Waalwijk M B v Heumen 29 j en L C van Veld hoven 26 j beiden te Waalwijk J A de Laat 24 j te Tilburg en H Heesters 21 j te Waalwijk J Dohle 34 j te 's-Hage en M B Maas 21 j te Waalwijk J B Cramer 29 j en G C van der Aa 29 j beiden te Waalwijk. Ingekomen W J G M Sikkers van Drunen W C M Krekelberg van Nij megen F J M Pulskens van Tilburg A W J J Sleegers van Tilburg H J Pijnenburg van Haaren J Müller van Zug Zw. F Koller van Solothurn Zw. K Utiger van Baar Zw. J A E Sleenhof van Schijndel CAM van Gisbergen van Ubbergen C Lemmens van Ubbergen J M van Zeelst van Ubbergen C H T van Hoek van Ubbergen M R Rood van Ubbergen E A Kaethoven van Loonopzand S H van Sambeek en gezin van Os- sendrecht A Elshout van Hil versum J Langbroek en gezin van Voorburg J M Broeders van Eindhoven H J Sluiter van Zwolle G. Broeders van Rotterdam ML Dollekens van Brunssum L J de Jong van Sprang-Capelle GA Pullens van Amsterdam. Vertrokken J Blok naar Woerden AC Damen naar Australië J W Broeks naar Vierlingsbeek H A J Pullens naar Eindhoven H A J Jakobs naar Amsterdam JEM van Tilburg naar Buenos- Ayres A K J M de Mol naar Bergen op Zoom E C M Ca- ron naar Druten. no. 2582. De andere 33 prijzen vielen op: 2e electr. strijkijzer no. 686: 3e kistje sigaren no. 15: 4e fles Zweedse Punche no. 1764; 5e saucijs 2Yi pond no. 1017: 6e doos Het beste is niet goed genoeg daarom altijd Blauw* Overalls, Stofjassen, V/erkjasjes, Cords broeken. U gaat toch naar tafelmessen no. 734; 7e fles cognac no. 696; 8e fles cognac no. 1566; 9e emaille fluitketel no. 1330; 10e saucijs 2 pond no. 2347; lie taart no. 2872; 12e varkensworst no. 597; 13e doos bonbons 1746; 14e gymn. schoenen 706; 15e fiestband 550; 16e fietspomp 2600; 17-e he rendas 2466; 18e binnenband 119; 19e doos sigaren 2896; 20e dejeu ner 2277; 21e fles wijn 2763; 22e stel bussen 2312; 23e flacon eau de cologne 1003; 24e doosje eau de cologne 841; 25e idem 2292; 26e doos chocolade 2966; 27e pud dingvorm 314; 28e doos bonbons 980; 29e botervlootje 221; 30e doos chocolade 2301; 31e jampot 2628; 32e pakje shag 2904; 33e idem 780 en 34e fles wijn 86. De prijzen kunnen tot 1 Mei worden afgehaald bij dhr. W. Chabot. Prijzen, welke dan nog niet zijn afgehaald vervallen weer aan de vereniging. Hooischelven prooi der vlammen. Maandagavond j.l. werd de brandweer gealarmeerd voor een tweetal in brand staande hooi schelven bij de boerderij van de landbouwer Timmers aan de Win terdijk. De brandweer, welke spoedig ter plaatse was, kon uit breiding voorkomen. Biljartver. opgericht. Naar we vernemen is in het café Land- en Havenzicht van de heer Ph. van Tilborgh een biljart vereniging opgericht. De ooievaar is er. Enkele dagen later dan andere jaren is de ooievaar weer ter plaatse verschenen en heeft hij het nest, staande op het erf van de heer Cové, betrokken. Brabants Orkest. A.s. Maandag zal 't Kamer muziekgezelschap van 't Bra bants Orkest voor het eerst in onze gemeente optreden. Er zullen werken uitgevoerd worden van Mozart (Hobo kwartet), Rossini (Blaaskwar. tet) en Beëthoven (Septet). Van elk dezer werken,zal een korte uitleg gegeven worden. Voor de muziekliefhebbers uit de gemeente Raamsdonk is dit dus een buitengewone gelegenheid om deze muziek in eigen plaats te horen spe len door een uitstekend en semble. Voor degenen die deze muziek nog niet kennen is het, vooral dank zij de des kundige uitleg, een mooie ge legenheid om er kennis mee te maken. Niemand zal wel om de toegangsprijs hoeven weg te blijven. Het concert heeft plaats in het Henricus-gebouw te Raamsdonksveer en begint om goed 8 uur. In een door het gemeente bestuur huis aan huis ver- soreide circulaire, vindt men verder alle bijzonderheden. de voorzitter, de heer C. Bras penning de leden op tot trouw aan de organisatie en de Christe lijke beginselen op het terrein van de arbeid en spoorde in 't bijzon der de vrouwen der leden aan hun mannen tot steun te zijn in hun werk voor de Chr. Vakbeweging. Een rijk programma met zang, muziek en declamatie werd ver volgens vlot afgewerkt en vooral de medewerking van de declama tor de heer Soetendal uit Eindho ven, die een uitgebreid repertoir ten beste gaf, en van leden van de Mandolineclub A Tempo van Sprang-Capelle, bracht er de fees telijke stemming spoedig in, welke het toppunt bereikte in de zang wedstrijd door een drietal groe pen, die gelijktijdig elk een afzon derlijk lied uitvoerden. Heeft U de kaart al inge zonden om U als bloedgever aai; te melden voor bloed transfusiedienst Ned. Roode Kruis Zo niet, doe het dan nog en vergeet het niet. Ook de spraakwaterval, met 'n pakkend onderwerp voor de jeug dige deelnemers (sters) viel zeer in de smaak; de prijzen werden hier behaald resp. door de dames: 1 v. Beek, 2 Kerst, 3 Janson, en door de heren: 1 Bogers, 2 Spapens, 3 Ramsteijn. Tussen de verschillende num mers werd thee met koek gepre senteerd en werden rookartikelen rondgedeeld. Ds. Mulder sprak een opwek kend woord, waarna omstreeks: het middernachtelijk uur door de voorzitter werd dank gebracht aan allen die hadden medegewerkt aan het welslagen van de feestavond. 0: - II! 1.1 'X i t*l 'Hm* Chr. Besturenbond. Vanwege de Chr. Besturenbond Sprang-Capelle zal Donderdag 27 April des avonds 8 uur in de Chr. School aan de Heistraat te Capelle een vergadering worden gehouden met het doel te komen tot oprichting van een afdeling van de Ned. Chr. Bond v. Werk nemers in de Textiel- en Kleding bedrijven „Unitas". Door de se cretaris van genoemde bond. de heer Mijders uit Utrecht, zal hier het woord worden gevoerd. Sirenes brandweer. Op enkele plaatsen zijn alhier sirenes aangebracht ter alarmering van de brandweer. Dezer dagen werd hiermede een proef genomen en ze bleken uitstekend te vol doen. Laat ons hopen dat ze wei nig gebruikt behoeven te worden. Trekking verloting „Sirena". Onder grote belangstelling had j.l. Maandagavond in de zaal van de heer Ant. van Dijk te Vrijh.- Capelle de trekking plaats van de door de muziekvereniging Sirena georganiseerde verloting voor on derhoud harer muziektent, staande naast het gemeentehuis. De le pr. een dames- of herenrijwiel viel op Wit Gele Kruis. Het Wit Gele Kruis alhier hield Dinsdagavond jaarvergadering, waarbij enige wijzigingen in het bestuur plaats vonden. De heren M. van Nieuwstadt en H. van Woensel, resp. voorz. en penn. der vereniging legden hunne func tie, wegens leeftijdsredenen neer. Als voorzitter werd de heer Th. v. d. Linden en als secretaris de heer J. v. Woensel gekozen. Aan de beide aftredende func tionarissen werd warme dank be tuigd voor de belangeloze wijze, waarop beiden, jaren lang de ver eniging gediend hebben. Uit het door de secretaris ge geven verslag bleek, dat het le dental der vereniging per 1 Ja nuari j.l. 1407 bedroeg. In het afgelopen jaar bedroeg het aantal zieken-bezoeken 4278. Deze dienst werd geheel waarge nomen door Zuster van Boekei, die, jammer, per 1 Juni- de dienst gaat verlaten. 226 patiënten maakten met 453 bestralingen gratis gebruik van de hoogiezori; 221 maal werd van t magazijn van verplegingsartikelen gebruik gemaakt. De Tuberculose bestrijdingsdienst werd waargeno men door Zr. Wilmink. Naar de vacantie-kolonie te Eersel werden 27 kinderen boven 6 jaar uitge zonden. De dienst van de kraamverple- ging verleende in het afgelopen jaar 93 maal hulp bij bevallingen. Door de Zusters van het Wit- Gele Kruis werden voor dit doel 997 bezoeken afgelegd. Naast Zuster v. Woensel is aan deze dienst verbonden mej. Otten, Zus ter v. Eyk en Zuster v. Beers, als kraamverzorgsters. Naast deze verpleging werd tevens in de hulp in de huishouding door deze werk krachten voorzien. Op 1 Januari 1949 waren 204 zuigelingen op het consultatie bureau ingeschreven. Het aantal zittingen bedroeg 47. Het aantal gegeven consulten 1360. Plaatselijke medewerking aan de T.U.R.K. In samenwerking met de grote Missie-actie, die volgende week in Waalwijk ingezet wordt onder de reeds vele weken aangekondigde naam „T.U.R.K." zal ook plaat selijk de attentie gevestigd worden op dit groot gebeuren en getracht worden het doel te steunen door plaatselijke acties. Onder deze zal in Kaatsheuvel de vertoning van de Missie-Film „De strijd om de Vrijheid" op Zaterdag 29 April in de zaal van de heer Jan van Dus een eerste plaats innemen. Ook voor de jeugd zal er die dag een filmvoorstelling gegeven worden, waardoor de kinderen door het brengen van een klein geldelijk offertje ook mede kunnen werken voor het grote goede doel. Er zit actie in de K.P.V. Er zit actie in de Kaatsheuvelse Postduiven Vereniging. Kaats heuvel heeft in den lande de naam de beste T.B.C.-vlucht te organi seren, waarover de radio met recht reeds een drietal jaren ach tereen melding maakte. Doch de K.P.V. wil verder. De bijna 3000 gulden voor de T.B.C. bijeenge bracht, moeten 'n groter recette worden, en daarom heeft zich nu reeds een commissie gevormd, die ten doel heeft ook op andere wij ze, dan de feitelijke T.B.C.-vlucht voor de T.B.C. bestrijding gelden bijeen te brengen. Dit comité is samengesteld uit leden van de K.P.V. en bestaat uit de heren M. v. Wanrooij, voorzitter, J. Klerkx, vice-voorz., J. Pooters, secr. en W. Molen schot, 2e secr., B. Hamers, Penn. en J. Zijlmans, 2e penn., terwijl de heer Fr. v. d. Linden geldelijk beheerder is. Dezer dagen volgt een bespreking met het bestuur van het W.G. Kruis over de te voeren acties. Zondag a.s. wordt op de vlucht, die dan gehouden wordt weer een fiets ingezet. Elke liefhebber kan hiervoor een duif aanwijzen. Voor 1 ct. per aangetoond koppel kan medegevlogen worden naar een ham. De baten zijn gedeeltelijk voor de T.B.C. Plannen bestaan met Pinksteren een fancy-fair te organiseren. Met recht mogen we dus gewa gen van een actie in de K.P.V. Staatsloterij. 't Is een karaktertrek van vele Kaatsheuvelse burgers graag aan loterijen deel te nemen. Zeer velen hier doen graag een gokje, 't Is daarom voor allen wel een wel kom bericht, dat met ingang van de 510e Staatsloterij als debutante der Nederlandse Staatsloterij voor Kaatsheuvel is aangesteld mej. M. Pols, Schoolstraat 1 alhier, t Is ongetwijfeld voor velen een ge mak hier een vast punt van uit gifte te hebben gekregen. Voetbal. Behalve de sport, die de Vrij willige Brandweer te beoefenen krijgt bij de oefeningen en de daadwerkelijke blussingen bij branden, gaan de leden zich ook op sportgebied trainen. Zaterdag wordt het op het terrein van de heer L. van Berkel aan de Horst een sportevenement, als de voet- balgroep van de vrijwillige brand weer in 't veld zal komen tegen een elftal van de K.J.M.V. om uit te maken, welke club de eer mag hebben achter de bal de sterkste te zijn. De wedstrijd vangt om 3 uur aan en is gratis toegankelijk voor iedere belangstellende. Te Deum-repetities. We maken er de zangers, die mede willen werken aan de instu dering en uitvoering van de „Te Deum" van Hub. Cuijpers voor acht-stemmig dubbel koor voor 't gouden Priesterfeest van de H.E. Deken A. J. v. d. Brekel, attent op, dat de repetkies Zaterdag 22 April om half acht in de zaal van de heer Jan van Dun aanvangen. Ook zij, die hiervoor geen per soonlijke uitnodiging ontvingen en hunne medewerking willen ver lenen, zijn van harte welkom. Ge tracht zal worden de repetities' tot de duur van één uur te bepalen. Agenda. Zaterdag 7.30 uur repetitie zaal Jan van Dun „Te Deum". Zaterdag 8 u. n.m. en Zondag 6 u. en 8.30 u. n.m. Apollo-Thea- ter: „30 Seconden boven Tokio". Toegang 14 jaar. Maandag 8 u. n.m. repetitie Harmonie Apollo. Geslaagd. Te Den Haag slaagde voor de aantekening art. 38 op de Nijver heidsactie N VII Mej. Ans Tuer- lings alhier. Uit leidende katholieke krin gen in Brussel wordt vernomen dat prof. Pirenne is ontslagen'als gevolmachtigde van Koning Leo pold. Hij behoudt echter wel zijn functie van secretaris van de ko ning. HULDIGINGSWEDSTRIJD R.W.B.R.K.C. a.s. ZATERDAGMIDDAG 5 UUR. Dank zij de loyale med werking van R.K.C., zal huldigingswedstrijd R.W.B. R.K.C. a.s. Zaterdag gespee worden, en wel des midda om 5 uur op het R.W.B.-te rein. Ongetwijfeld zal geen ei kele voetballiefhebber de interessante ontmoeting w; len missen. R.W.B.Raamsdonk. Na de huldigingswedstri; van Zaterdag, speelt R.W. Zondag haar laatste comp titie-wedstrijd, en wel op e gen grond tegen Raamsdon De R.W.B.-lui zijn verplic de competitie met een ove winning te besluiten. Dit ka maar een gemakkelijke ta; zal het zeker niet zijn. Was het enige weken teri niet Raamsdonk die Drune voorgoed uitschakelde voor i titel Ook jullie, R.W.B.-ei kunnen er van verzekerd zi Zondag een tegenstander moeten bekampen, die 't zie als een eer zal beschouwen c kampioenen een nederlaag bezorgen, en terecht. Nogmaals echter, wanne iedere R.W.B.-er zich Zond; op het veld vertoont met c gedachte dat ook de laats wedstrijd moet gewonn» worden, dan zal dit ook zei zeker gebeuren, een sue dat alle supporters van ju verwachten, om zodoen straks met een gemotiveei} vertrouwen aan de promoti wedstrijden te kunnen begii nen. Aanvang half drie. Om zijn pakje Mascotte- vloei zit z'n matje: de kleinste sigaretten-fabriek die er bestaat. Je kunt er zowel dun als dik mee rollen - maar... JULIANA—O.J.C. Na een vrij langdurige onde breking speelt Juliana Zonda a.s. weer thuis in de zeer belan rijke ontmoeting tegen O.J.C Dit team uit Rosmalen is mome: teel de voornaamste gegadigi voor de eretitel, zodat hieruit meteen volgt wat er, vooral v de bezoekers, op het spel sta Zij moeten persé deze mat winnen om zich niet op het al lerlaatste moment door concuj renten te zien voorbij gestreefc Herinneren we ons nog even q eerste krachtmeting tussen twee ploegen, dan was er v. krachtsverschil geen sprake, een fraaie prima match deed c factor geluk de balans toen doo slaan ten gunste van O.J.C. Ho zal het Zondag zijn Zal Ra malen deze krachttoer herhalc of zullen de Sportparkbewone revanche nemen Het is moeili te voorspellen. In O.J.C.-kringe waar begrijpelijkerwijze een mei dan gewone belangstelling vcx dit treffen bestaat, wordt beschouwd als DE wedstrijd v; het seizoen, als de moeilijks klip die te omzeilen is. En dat c in werkelijkheid ook zo is, z ongetwijfeld blijken wanneer geel-zwartcn spelen zoals b. Zondag tegen Wilhelmina, da: zou het best kunnen gebeur» dat de gasten aan het korts eind trokken, Hoe dan ook, m< zal kunnen genieten van et fraaie goede partij voetbal, d niet alleen uit Rosmalen, doe ook uit Waalwijk vele toeschot wers zal trekken. Dat trouwer ook de K.N.V.B, de grote F langrijkheid ervan inziet, blij) wel dat de leiding in handen I van een der bekendste en besj referees der eerste klasse, n.l. heer Boere uit Eindhoven. SPORTDAG VAN DE R.K. H.B.S. Het is toch veel prettiger, a' je een sportdag organiseert fl het is dan mooi weer dan dat ea program van voetbal en hockcj afgewerkt moet worden bij rj genachtig weer, zoals de H.Bi

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 6