DE LMOSTBMI VLIJMEN Amandeltjespudding NIEUWKUIJK Tracieer nu op met nog meer amandelen dan vroeger. CAPELLE DeChinese Papegaai WASPIK DE KON. ERKENDE HARMONIE „CONCORDIA „LONNEKER" ÉU 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 28 APRIL 1950 6 TE LOON OP ZAND gaat haar 40-jarig bestaan vieren. Hei beste is niet goed genoeg KIEBOOM? FEUILLETON Onrustig, gejaagd? ii De Kon. Erk. Harmonie „Con cordia" viert dit jaar haar 40-ja- rig bestaan. Dit heugelijk feit za! worden herdacht door het geven van een 4-daags feest, in de vorm van een federatief festival en een kermesse d'été op de dagen 27 en 29 Mei en 3 en 4 Juni. Dat jubilé kan met trots worden ge vierd, gezien de vele prestaties en zelfs in het buitenland staat het korps hoog aangeschreven. Niet alleen de muzikanten hebben hier toe veel bijgedragen, doch ook de diverse instructeurs hebben iiet hunne hiervoor gedaan. In de maand Januari 1^10 werd de vereniging als fanfare opge richt met een 20-tal goede muzi kanten, waarvan er thans nog 6 hun steun verlenen als onmisbare krachten, terwijl bjj gelegenheid van dit jubilé 15 leden hun zilve ren lidmaatschap zullen herden ken. Het bestuur werd destijds samengesteld uit de heren M. Schoenmakers, voorzitter; Fr. Schoenmakers. G. van Hoorn en P. Hornman. De thans nog in le ven zijnde mede-oprichters zijn de vier gebroeders M. van Loon, C. van Loon, Jac. van Loon cn P. van Loon, en de heren L. v. d. Sanden en C. van Loon Lzn. Aan de heer M. van Loon werd de functie van onderdirecteur toe vertrouwd. welke functie thans wordt waargenomen door de heer L. v. d. Sanden. Drie maanden na de oprichting op 10 April (2e Paasdag) werd de eerste muzikale rondwandeling door het dorp gemaakt en sinds dien is de harmonie steeds verte genwoordigd geweest zowel bij dorps- als kerkelijke feesten. Als eerste instructeur fungeer de de heer A. Stravers uit Kaats heuvel, die het aandurfde om met de bestaande fanfare en 't kleine ledental in 1912 voor het eerst aan het concours te Zaltbommel deel te nemen. Hij wist met het corps in de derde afdeling de eer ste prijs te behalen met de me daille van H. M. Koningin Wil- helmina. Dit was het eerste grote succes en men kan het grote me deleven begrijpen van de Loonse bevolking met de jonge fanfare. Een jaar later werd wederom de proef op de som gezet en werd deelgenomen «aan het muziekcon cours te 's-Bosch, waar wederom een le prijs behaald werd met het hoogst aantal punten van het con cours. Het concours in 1914 te Rotterdam in de le afdeling was minder gunstig; de fanfare moest zich tevreden stellen met een 3e prijs. Toen brak de oorlog 191 *4 1918 uit en deelname aan een concours was niet mogelijk, door dat vele leden onder de wapenen werden geroepen. Toch waren er stille werkers die thuis bleven en de muziek beoefenden en t klaar wisten te spelen de fanfare om te zetten in een harmoniecorps. Na instructeur Stravers werd de heer A. J. Roeien uit Breda tot instructeur benoemd en de omzetting tot een harmoniecorps en de lange rustperiode scheen goed te hebben gedaan, want in 1920 nam Concordia deel aan het muziekconcours te Oss, wederom in de le afdeling, en wist daar niet minder dan de le prijs en weer het hoogste aantal punten van het concours te behalen met de gouden medaille. De concour sen volgden toen elkaar snel op en in 1923 werd op het concours te Breda in de afd. Uitmuntend heid weer de le priis behaald en in 1924 in de ereafd. te Zeven bergen een 2e prijs, terwijl in het zelfde jaar wederom een le prijs werd behaald met het hoogst aan tal punten op het concours te Til burg. Na een pauze van 9 jaar werd in 1933 deelgenomen aan het concours te Driebergen onder directie van de heer A. A. Groot in de superieure afdeling en we derom wist deze harmonie de hoogste punten te behalen van 't gehele concours, terwijl zij in 1936 in Roosendaal in deze afdeling nogmaals de le prijs verwierf. In het jaar 1938 werden plan nen opgezet tot oprichting van een R.K. Federatie voor Harmo nie- en Fanfaregezelschappen in het Bisdom Den Bosch, waarvan Concordia medeoprichtster was. Sinds 1945 staat aan het hoofd der jubilerende vereniging de heer A. A. Molenschot uit Tilburg, die na 2 jaar van intense studie met het corps in de superieure af deling naar het concours toog te Amersfoort, en ook deze instruc teur speelde het klaar de le prijs met het hoogste aantal- punten te behalen piet de wimpel der R.K. Federatie. Nadat in 1948 was deelgeno men aan het grote muziekfeest te Den Haag,, waar Concordia een bijzondere vermelding met hoog ste waardering bemachtigde, werd in 1949 de kroon op het werk gezet door in Amsterdam in de superieure afdeling nogmaals de hoogste punten te behalen van 't gehele concours. Het is dus niet zonder reden dat dit jubilé met trots kan wor den gevierd, terwijl de leden op de verschillende solistenconcour sen steeds met de beste papieren en de hoogste prijzen uit t ttrijd- perk traden. Vanaf de oprichting is de har monie gehuisvest geweest in een der grote zalen tegenover het voormalige tramstation in het middelpunt van het dorp. In het jaar 1922 werd een geheel nieuwe zaal gebouwd aan het café Coo- mans in de Kloosterstraat, welke zaal in de dagen van de bevrij ding ernstig werd beschadigd. Toen werden spoedig plannen be raamd tot herbouw en uitbreiding en thans is een der grootste zalen van het dorp geheel gemoderni seerd en voldoet aan de eisen. In 1947 werd aan het corps een beschermheer toegevoegd in de persoon van de WelEd.geb. Heer Jhr. Hora Siccema uit Den Haag, die de vereniging met hait en ziel in goede banen leidt en de hoogste waardering heeft voor de talrijke successen. Met de feestelijkheden voor de deur is reeds een feestcomité sa mengesteld, dat de voorbereiden de werkzaamheden ter hand ge nomen heeft. Het bestaat uit de heren C. v. Loosdrecht, G. Nij- kamp, H. Brands, Jos Verschuu- ren. Jac. van Lier, Th. Nijkamp, J. van Loosdrecht, B. van Nooye en W. Brands. Tevens is een ere- comité samengesteld, terwijl de exploitatie van de kermesse d'été in de vaardige handen is van de heer Paashuis uit Vught, die reeds talrijke malen de feestelijk heden voor de plaatselijke gezel schappen heeft verzorgd en steeds met succes. Tijdens het bestaan der harmo nie hebben de volgende voorzit ters gefungeerd M. Schoenma kers, Jan Brands-Monchen, die thans nog ere-voorzitter is, ter wijl de heer J. Verschuuren 33 jaar deel uitmaakt van het be stuur en thans bijna 25 jaar de voorzittershamer zwaait en op 'n rustige en kalme wijze medeleeft met zijn corps en wie geen zorgen of moeilijkheden te groot zijn om tot een bevredigende oplossing te brengen. Het bestuur is thans samenge steld als volgtJ. Verschuuren, M. van Loosdrecht, J. Brands, G. van Hoorn, H. van Lier en A. Stokkermans. Talrijke harmonie- en fanfare corpsen hebben reeds hun spon tane medewerking en deelname aan het te houden festival toege zegd en ook de avondconcerten ziillen door hoogstaande muziek- vcrenigingen verzorgd worden. Met genoegen kunnen wij dit festijn tegemoet zien, daar ons mooie dagen wachten van muziek en zang. Schitterend succes. Aan het Zondag te Den Horst (L.) gehouden solistenconcours, gegeven door de Harmonie „Den Horst werd door onze dorpsge noot de heer A. v. Loon, lid van de Kon. Erk. Harm. Concordia, deelgenomen hij kwam uit in de superieure afdeling met B Bas en behaalde hier de eerste prijs met 117 punten, het hoogste aantal van het gehele concours, en leg de hiermede beslag op de lauwer krans. T.T. D.O.T.O. Door het Tilburgs Toneel D.O.T.O. werd Zondag in de zaal „Concordia een opvoering gegeven van het dramatische fa miliedrama in drie bedrijven „Ve nijn". De belangstelling was niet groot, doch het gebodene was prachtig en in de puntjes ver zorgd. Reeds eerder is dit toneel gezelschap hier met groot succes opgetreden en was dus voor ons geen onbekende. Abt Janssens overleden. Op Zondagavond 23 April j.l. overleed in Hilversum, voorzien van de H. Sacramenten der Ster venden, het Hoogwaardig Heer Mgr. Dom. Franciscus Janssens S.O. Cist. Zijn Hoogwaardigheid werd geboren in Tilburg 20 Fe bruari 1882. Op 21-jarige leeftijd trad hij in de Orde der Cisterci- ensers te Yvoir (België), waar de Paters, die uit Pont-Colbert in Frankrijk verdreven waren, toen verbleven. Nog gedurende zijn noviciaat mocht hij, als enige Ne derlander, de plaats van tolk in nemen bij de aankoop van het slot „Onsenoort" door zijn toen malige Abt Dom. Bernard Marë- chal. Als eerstgeroepene voor de nieuwe stichting „Onsenoort legde hij er zijn H. Geloften af op 20 Aug. 1904. Zijn H. Pries terwijding door Z. H. E. Mgr. v. d. Ven volgde te 's-Bosch op 17 Dec 1910. Vervolgens bekleedde hij in het klooster verschillende ambten als Directeur en stichter van de kloosterschool,, Novicen- meester en Lector in de Heilige Schrift. Op 2 October 1924 werd hij gekozen als opvolger van zijn inmiddels overleden Prelaat Dom. Maréchal tot Abt van Pont-Col bert en op 28 Oct. d.a.v. had zijn ambtswijding plaats te Nieuw- kuijk door zijn HoogEerw. Neef Mgr. A. F. Diepen. 1 Aug. 1927 werd hij door het Generaal-Ka- pittel gekozen tot Generaal Abt der Cisterciënser Orde welk ambt hij vervulde tot Januari 1936, toen hij zijn Generalaat neerlegde om zich terug te trekken in zijn Abdij te Versailles (Fr.). Door de gevolgen van de laatste oorlog was zijn lichamelijke gezondheid geschokt en vooral de laatste tijd leed Zijn HoogEerw. aan een zware hartkwaal. Hij bracht zijn laatste dagen door bij zijn zuster in Hilversum en is tengevolge van een hartaanval in het ziekenhuis aldaar overleden. De plechtige uitvaart zal plaats hebben Vrijdagmorgen om 10 uur te Hilversum, waarna bijzetting op het kloosterkerkhof van Ma- riënkroon volgt. Concours. Vanwege de Bond van Har monie- en Fanfaregezelschappen „De Langstraat" gaf onze harmo nie „De Eendracht" Zondag j.l. in café v. Baardwijk een solisten concours. De jury bestond uit de heer B. Peters uit Amsterdam. Accompagnateur was de heer Joh. Verhoeven uit Waalwijk. 3e afdeling: H. de Bont Nieuw- kuijk, clar. si b, 48 p. le prijs C. Kivits, Vlijmen, es-clar., 36 p. 3e pr. C. Schalken, Dussen, trompet, 48 p., le pr. J. Pluijm, Nieuwkuijk, piston, 43 p. 2e pr.; Duet harmonie De Volharding, Drunen, 36 p. 3e pr. C. Merkx, Drunen, alto, 42 p. 2e pr.F. Heijmans, Nieuwkuijk, piston, 46 p. 2e pr.; F. Kivits Vlijmen, Cor- hoorn, 44 p. 2e pr.; Duo Fanfare Dussen 44 p. 2e pr.; P. Stolk te Elshout, piston, 49 p. le pr. Tweede afdeling Kwartet har monie Vlijmen, 49 p. le pr. Eerste afdeling H. Boom Vlij men, clar., 48 p. le pr.K. v. d. Lee, Drunen, bugle, 48 p. le pr., F. de Man, Vlijmen, alto. 49 p., le pr.; A. Merkx, Drunen, trom pet, 51 p. le pr.A. Merkx, Dru nen, bariton, 53 p. le prijs J. Merkx, Drunen, trombone, 53 p. le pr.; Chr. Treure, Haarsteeg, bas si b, 48 p. le pr.: Duo Enge len, 49 p. le pr. Superieure afdelingTh. van Beijnen, Haarsteeg, kleine trom, 48 p. le pr.Th. Vennings. Vlij men, bariton 51 p. le pr. Gemeenteraad. Openbare vergadering van de raad der gemeente Vlijmen op Vrijdag 28 April 1950 des n.m. 7 uur precies ten raadhuize dei- gemeente. Te behandelen onderwerpen 1Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. om de beslissing der regering met be trekking tot de 5% loonsver hoging voor het Rijksperso neel van toepassing te verkla ren voor de in dienst dezer ge meente werkzame ambtenaren en werklieden. 3. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een strookje grond kadastraal bekend ge meente Vlijmen Sectie K nr. 1378 groot 10 M2. aan H. J. Zeeuwen te wijk Haarsteeg voor de som van 14. 4. Voorstel van B« en W. tot intrekking van de verordening op de heffing vah besmettelij ke ziektengelden en tot vast stelling van een nieuwe ver ordening. 5. Voorstel van B. en W. a. tot het aanvragen aan het Rijk van een bedrag van 4205.25 en het daarna ver strekken van dit bedrag on der verband van 2e hypo- WE theek aan A. v. d. Ven, wo nende te Vlijmen, wijk Nieuwkuijk 83 dan wel b. tot het garanderen van een geldlening groot 4205.25 door A. v. d. Ven voor noemd, bij derden aan te gaan met verzoek aan het Rijk om deelname in het eventueel verlies dan wel c. tot het onder verband van 2e hypotheek uit eigen mid delen verstrekken van een bedrag van 4205.25 aan A. v. d. Ven voornoemd, met verzoek aan het Rijk om deelname in het eventu eel ontstaan verlies. 6. Voorstel van B. en W. tot beschikbaarstelling van het nodige crediet aan het bestuur der bijzondere lagere meisjes school in wijk Haarsteeg voor de eerste inrichting van een nieuw te bouwen klaslokaal. 7. Voorstel van B. en W. tot niet-aanvaaraing van de door Ged. Staten dezer provincie voorgestelde grenswijziging ten Noordoosten van deze ge meente. 8. Voorstel van B. en W. om in beginsel te besluiten tot overname van een bewaar schoollokaal van het R.K. Kerkbestuur in wijk Nieuw kuijk ten dienste van het bij zonder lager onderwijs voor meisjes aldaar. 9. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een raadsbe sluit ingevolge art. 36 4e lid der woningwet. 10. Voorstel van B. en W. tot aanvulling van het raadsbe sluit van 14 October 1949 in zake het toekennen van straat namen. Jaarvergadering Coöp. Boeren leenbank ,,'s-Grevelduin-CapcIle" In het café Cové-v. d. Haart aan de Nieuwevaart hield de Coöp. Boerenleenbank ,,'s-Grevel- duin-Capelle" Donderdag j.l. des avonds 8 uur de jaarlijkse alge mene ledenvergadering. Na het tekenen der presentie lijst werd de secretaris van het bestuur, de heer C. Vos, aange wezen als secretaris der algemene vergadering, waarna de directeur der bank, de heer J. Huijsman, de aanwezigen hartelijk welkom heet te en het grote verlies memoreer de. dat de Bank in de loop van daarom altijd Blauw* Overalls, Stofjassen, Werk jasjes. Cords broeken. U gaat toch naar het dienstjaar heeft geleden door het overlijden van de heer B. Ver hoeven, die meer dan 30 jaar als kassier aan de instelling is ver bonden geweest en in die tijd zeer veel heeft bijgedragen tot groei en bloei der Bank. Spr. uitte na mens het bestuur zijn erkentelijk heid hiervoor, alsmede voor tfe waardevolle adviezen, welke de overleden kassier steeds wist te geven en die door het bestuur ten hoogste op prijs werden gesteld. Daarna wees de directeur er op, dat voor kassier een goede opvol ger was gevonden in de jongste zoon van de ontslapen kassier en spr. sprak de wens uit, dat de nieuwe functionaris, de heer Aar. P. Verhoeven, de voetsporen van zijn vader zou volgen en hem in zijn kwaliteiten zou evenaren. De notulen der vorige leden vergadering werden na voorlezing goedgekeurd en vastgesteld, waar na door de directeur een over zicht werd gegeven over de toe stand der Bank in het afgesloten dienstjaar, waaraan het volgende ontleend is Over het geheel genomen heeft het dienstjaar dat afgesloten is, een normaal verloop gehad en met vreugde werd geconstateerd dat de belangstelling voor de al gemene vergadering vooruitgang te bespeuren geeft. De enigste contactavond in een heel jaar tus sen leden en bestuur mag voor de goede samenwerking en voor het belang der leden niemand weerhouden de opkomst te ver zuimen. Men is dan in de gele genheid opbouwende critiek, op en aanmerkingen naar voren te brengen en vanzelfsprekend ook vragen te stellen. Bij de kassier worden nog her haalde malen klachten geuit om trent de geblokkeerde gelden. Men wil deze natuurlijk gaarne ter vrije beschikking hebben, temeer, omdat ze niet rentegevend zijn. De kassier heeft zich in deze nog steeds aan de saneringsvoorschrif ten te houden. Het komt nog al een voor, dat geen machtiging wordt verkregen van de Inspec- eur en de Ontvanger der Directe Belastingen om een geblokkerde rekening om te zetten in een op tierekening, d.w.z. een geblok keerde rentegevende rekening, welke geleidelijk, dat is vanaf 1 Juni 1948 20% per jaar, wordt omgezet in een vrije rekening, voor zover het in de regel bedra gen betreft tot en met 3500. en mits hiervoor schriftelijk op dracht wordt gegeven. Voor ho gere optiebedragen kan men in schrijven op investeringscertifica ten, die respectievelijk weer kun nen worden verwisseld tegen vrij geld. Wordt peen machtiging tot omzettinq verkregen, dan dient men zich tot het ressorterende belastingkantoor te wenden. Gedurende het dienstjaar heb ben ook nog overheidsbetalingen plaats gehad, zoals consumenten- crediet (begin 1949 vervallen), zomermelktoeslag, overbruggings- en compensatietoeslag en niet te vergeten de verkoop van de pre miezegels voor het landbouwbe- drij fspensioenfonds. Credietaanvragen zijn er wei nig geweest, maar verwacht kan worden, dat in de loop van het nieuwe boekjaar deze zullen stij gen, daar er steeds meer behoefte komt. Van de bestaande credie- ten zij vermeld, dat hieronder nog te veel bevroren credieten schui len, waarmee dus niet wordt ge werkt. Deze cliënten waren beter geweest met een voorschot, waar op jaarlijks een vastgesteld per centage wordt afgelost en waar- van ieder jaar de vastgestelde rente wordt betaald. Enkele cre- dietnemers zijn gemakkelijk ge neigd hun crediet te overschrij den. wal uit den boze is, daar men het maximum vastgestelde bedrag niet te boven mag gaan, noch door opname, noch door overschrijving en evenmin door bijgeschreven debetrente. Het be stuur is dan genoodzaakt ingrij pende maatregelen te treffen. Voor wat betreft de saldobil- VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN door EARL DERR BIGGERS. 34). v „Reden te meer, dat ik hem vinden moet", zei Bob. „Ik ik wou, dat ik het uitleggen kon. Het is niet, dat k u niet vertrouw, ziet u. Maar het is niet alleen mijn geheim." Zij knikte. „Ik begrijp het. Ik hoef het niet te weten." „U wordt elk ogenblik won derbaarder", zei hij. De minuten verliepen. Na een poos stopte de auto voor de ranch van Madden, en Bob stapte uit. Hij keek het meisje diep in de ogen vreemd ze leken op de ogen van Dr. Whitcomb rustig en troostend en vrien delijk. Hij glimlachte. „Ik mag het u wel beken nen ik heb eigenlijk het land aan Wilbur. En nu komt het plotseling bij me op als ik dat alles over mijn vrij heidsliefde werkelijk meen dan heeft Wilbur mij de grootst mogelijke dienst ge daan. Ik mag eigenlijk niet meer het land aan hem heb ben. Ik moest hem dankbaar zijn, uit de grond van mijn hart." „Waar praat u toch over?" „Begrijpt u het niet? Ik ben juist tot het besef ge komen dat ik sta tegenover de grootste verzoeking van mijn leven. Maar ik hoef er niet tegen te strijden. Wilbur heeft me gered. Die beste Wilbur. Doe hem mijn harte lijke groeten, als u hem weer schrijft." Zij bracht de auto op gang. „Tob maar niet", raadde zij hem. „Zelfs als er geen Wil bur was geweest, zou uw vrij heid niet het minste gevaar gelopen hebben. Daar zou ik wel voor hebben gezorgd." „Die opmerking staat me niet aan", zei Bob. „Ze moest me eigenlijk gerust stellen, maar in werkelijkheid neen ze staat me niet aan. Wel, nu ben ik u weer een rit schuldig. Het spijt me dat u weg moet het lijkt me hier een saaie Zondag te zul len worden. Hebt u er op te gen, dat ik vanmiddag naar de stad kom?" „Ik zal er waarschijnlijk niets van merken", zei het meisje. „Adieu." Bob's voorspelling omtrent de Zondag kwam uit hij was lang en saai. Om vier uur 's middags hield hij het niet meer uit. De gloeiende hitte was aan het afnemen, de wind stak op en met Mad- den's toestemming nam hij de kleine wagen en spoedde zich weg van het slechte humeur en de rusteloosheid van de millionnair, naar de vreugde van Eldorado. Er was daar niet veel af leiding. Voor het raam van Hotel Woestijnrand zwoegde de eigenaar grimmig een ein deloos Zondagsblad door. De Hoofdstraat was warm en verlaten. De jongen zette zijn auto voor het hotel en ging naar het kantoor van Holley. De redacteur kwam hem bij de deur tegemoet. „Zo", zei hij, „ik hoopte al dat je ko men zou. Wat eenzaam zeker in de grote open ruimte van middag. Kijk eens, hier is 'n telegram voor je."- Eden scheurde de gele en veloppe haastig open. De boodschap kwam van zijn va der. „Ik begrijp niet waar het om gaat, maar ik ben heel bezorgd. Ik volg je aanwijzigen. Ik vertrouw jullie beiden volkomen, maar ik moet er aan her inneren dat het mij zeer onaangenaam zijn zou, als verkoop niet door ging. Jordan verlangend zaak te beëindigen. Vic tor dreigt elk ogenblik bij je te komén. Houd mij op de hoogte." „Dat zou wat moois zijn", zei Bob. „Wat?" vroeg Holley. „Victor dreigt te komen de zoon van de eigenares van de paarlen. Al wat we nodig hebben om ons werk te be derven, is dat beminnelijke leeghoofd met slobkousen aan." „Wat voor nieuws is er?" vroeg Holley, en zij gingen zitten. „Heel wat", zei Bob. „Om te beginnen, het grote treur spel: ik ben zeven en veertig dollar kwijt." Hij vertelde van het pokeren. „Bovendien is waargenomen dat de heer Thorn een blik begroef, waar in kort geleden arsenicum was geweest. Verder heeft Charlie in Thorn's kast de vermiste revolver gevonden met twee lege kamers." Holley begon te fluiten. „Werkelijk? Ik geloof, dat je vriend Chan, Thorn gauw ach ter de tralies zal hebben." „Mogelijk", gaf Bob toe, maar daar zijn we nog ver af. Je kunt iemand niet wegens moord veroordelen, als je geen lijk kunt vertonen." „O, dat zal Chan wel op graven." Eden haalde de schouders op. „Als hij dat doet, mag hij al de eer er van hebben en alleen graven ook. Dat is een werkje, waar ik weinig voor voel. Ik houd van wat buitengewoons, maar dan liefst keurig netjes. Heb je al iets over je persgesprek ge hoord?" „Ja, het wordt morgen op genomen." De moede ogen van Will Holley schitterden. „Ik zat me er juist over te verkneuteren, toen je binnen kwam." Hij wees naar een dik aantekenboek op zijn lesse naar. „Daar staan enige arti kelen in die ik vroeger voor de Sun heb geschreven", ver klaarde hij. „Niet kwaad, al zeg ik het zelf." Bob nam het boek op en sloeg vol belangstelling de bladen om. „Ik heb ook wel eens gedacht over een baantje aan een krant", zei hij. Holley keek hem snel aan. „Bedenk je tweemaal", raad de hij hem. „Er wacht een goede zaak op je wat heeft de krant je te bieden? Mis schien is het prachtig zolang je jong bent prachtig zelfs nu nu de oude orde ver dwijnt en de - geïllustreerde krant een mooi beroep tot aap maakt. Maar als je oud wordtHij stond op en legde zijn hand op Bob's schouder. „Als je oud wordt en dat ben je op je veer tigste wat dan? De copie- lessenaar, en op een dag komt de baas binnen, en ziet een streep grijs in je haar, en hij zegt: „gooi die beverige gek er uit. Ik heb hier jonge lui nodig." Neen, mijn jongen, niet de krant. Jij en ik moe ten eens praten." En praten deden ze. Het was vijf uur toen de redac teur eindelijk opstond en zijn aantekenboek sloot. „Kom mee", zei hij. We gaan dineren in de Oase." Eden ging graag mee. Aan één van de tafeltjes tegenover de toonbank zat Paula Wen- del] alleen. „Hallo", begroette zij hen. „Kom hierheen. Ik was in een mededeelzame stemming van avond ik moest aan het hoofd van een tafel zitten." Zij zetten zich tegenover haar. „Vond u de dag zo saai, als u verwachtte?" „Erg saai door de tegenstel ling nadat u weg was." „Probeer de kip eens", raadde zij aan. „Geboren en getogen in deze streek, en de woestijnkip is geen zwakke zuster. Lang niet kwaad." Zij handelden naar haar voorstel. Toen de overvloedig gevulde borden voor hen neergezet werden, ging Bob achteruit. „Allen in de reddingsboten" zei hij. „Ik ga voorsnijden, en als ik voorsnijd, is het een kwestie van vrouwen en kin deren eerst." (Wordt vervolgd). jetten, welke aan 't einde van elk dienstjaar aan de lopende reke ninghouders ter ondertekening worden gezonden, blijkt, dat deze niet alle binnenkomen. Voor de genen bij wie dit het geval is, is het bestuur genoodzaakt, mede in verband met de te houden inspec tie van de Centrale Bank, even tuele icclames tengevolge van 'n verschil met de rekening en het uitgegeven boekje te weigeren en bovendien nog een vast te stellen boete op te leggen, teneinde de goede gang van zaken te bevor deren. Het gebruikelijke financiëel overzicht, dat andere jaren gege ven werd, werd dit jaar niet ge geven, omdat de leden deze ge gevens op de convocatiebiljetten reeds zijn medegedeeld. De totale omzet bedroeg 1.473.642.44, dus 527.594.64 meer dan in het vorige dienstjaar. Het bij de Centrale Bank gedepo neerde tegoed variëerde tussen de vijf en zes ton. Het aantal lopende rekeningen bedroeg 35, waarvan 15 zonder en 20 met crediet. Er zijn zestig spaarbankboekjes uitgegeven en 31 ingetrokken. Het aantal voor schotten beliep 19 en het aantal spaarrekeningen 619. Het leden tal was aan het einde van 't jaar Mijnhardt's Zenuwtabletteo sterken en kalmeren Uw zenuwen. 193. Van de winst is 2000.— overgeboekt naar de belastingre serve voor nog te betalen belas tingen en het restant naar de ge wone reserve. Het aan de beurt van aftreding zijnde bestuurslid, de heer j. Huijsman, werd herbenoemd, ter wijl in de vacatures in de Raad van Toezicht, ontstaan door het bedanken als lid hiervan door de heren G. voor de Poorte en A. van den Hoek, werden benoemd de heren L. van der Made en Adr. Verhoeven. De rekening en balans over het afgesloten boekjaar, welke voor de leden der Bank ter inzage ge legen hadden ten kantore der Bank, werden nagezien en in or de bevonden door de heren J Waverijn en W. A. M. Heijmans en vervolgens onder dankzegging aan de kassier vastgesteld. Na de rondvraag, waarvan door enkele leden werd gebruik gemaakt, werd de vergadering door de voorzitter met dank voor de belangstelling en de vlotte af handeling der agenda gesloten. Bedankt. Onze oud-predikant. Ds. J. R. Cuperus, thans te Doornspijk, heeft het beroep naar de Ned. Herv. Gem. te Aalburg niet aan genomen. Op thuisreis. Weer zijn enkele militairen uit onze gemeente na volbrachte diensttijd in de tropen thans op thuisreis. Aan boord van het troe- pentransportschip Generaal R. L. Howze, dat a.s. Maandag 1 Mei te Amsterdam verwacht wordt, repatriëren soldaat le klasse H. M .Schoenmakers uit de Kom. soldaat le klasse J. van der Hoe- ven uit de Nieuwstraat, soldaat G. P. van der Schans uit Vrijh.- Capelle en soldaat W. van der Schans van de Nieuwevaart. Aan boord van het troepen transportschip „Nelly", dat waar schijnlijk Donderdag 4 Mei a.s. in Rotterdam aankomt, bevinden zich de soldaat Ch. F. Hoefnagel en korporaal G. P. Sterrenburg. In de betreffende buurten maakt men zich op de repatriërende mi litairen op feestelijke wijze te ont vangen. Gouden paar te Waspik. Antonie Verschuren en Anna Dingemans in het goud. Het was ons ter ore gekomen, dat er binnenkort in Waspik een gouden bruiloft gevierd zou wor den en wel in de Schotse Hoog landersstraat. Daar wonen n.l. Antonie Verschuren en Anna Dingemans, die op 10 Mei 1900 te Waspik in de echt verbonden werden. Natuurlijk zijn wij eens met det oudjes gaan praten en wij vonden hen in hun woning, moe der achter een lekkere warme ka chel en Toon bij de radio, waar uit juist het lied „Wij worden een paar klonk. Wanneer dit lied 50 jaar geleden zo populair geweest zou zijn als dit thans het geval is, dan zou het toen in Waspik wel speciaal in trek geweest zijn, want het eerste wat Toon ons vertelde was, dat er op 10 Mei 1900 te Waspik negen paren te gelijk op het gemeentehuis en in de kerk een huwelijk aangingen. Wij zijn nog een paar. kunnen alleen deze oudjes nog zeggen, want de acht andere huwelijken, die toen voltrokken werden, zijn alle door de dood van een der echtelieden ontbonden. Dat er zo opeens negen paren op één dag in het huwelijk tra den, was maar heel toevallig en had bijvoorbeeld niets te maken met woningnood of iets dergelijks verzekerde Toon ons. Ook trouw den deze negen paren voor de kerk in één H. Mis en de pastoor rekende hiervoor een bedrag van f 9.—, zeggende„Het maakt

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 6