WAALWYK Waalwijkse en Langstraatse Courant GLAS. Vervolg KAATSHEIML BIOSCOOP-PROGRAMMA Programma Koninginnefeesten 1950. W. van der Heijden 8> Zonen 8 \f gebit'in goede slaat en verlengt levensduur van tanden en kiezen Centraal Oranje-Comité Waalwijk VRIJDAG 28 APRIL 1950. Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN DE ECHO \M HET ZUIDEN V 72e JAARGANG No. 27. Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". ZONDAGSDIENST 30 April 1950. Dr. Langemeijer Apotheek: Nijman. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 30 April 1950. 10 uur: Ds. W. L. Jens Bediening H. Doop. EEN KERK GEVRAAGD. Voor de kerk te Salatiga: Vorig bedrag 333.25 Van N.N uit dankbaarheid 2.50 Totaal 335.75 BEVORDERING. De vaandrig Rud. van Mil is bevorderd tot luitenant vlieger en tevens benoemd tot onder-commandant van het vliegveld Leeuwarden (meteor-afdeling). BENOEMING. Met ingang van 1 Sept. a.s. is tot leraar scheikunde aan de R.K. H.B.S. en M.M.S. be noemd de heer Ir. W. L. Don Griot, landbouwkundig inge nieur te Nijmegen, vroeger als zodanig werkzaam op plan tages in Indië, thans in dienst bij de Rijksdienst voor Landbouwherstel Inspectie Gelderland en tevens les gevend aan de R.K. Middel bare School voor Meisjes Notre Dame des Anges, Ub- bergse Straatweg te Nijme gen. HET KRUIS IS GEPLANT. Donderdagavond had de eerste officiële plechtigheid plaats in het kader van de grote Missie-Tentoonstelling de jeugd plantte het kruis in de Gildenbond. Om half acht kwamen jeugdorganisaties uit Waalwijk, Kaatsheuvel en Drunen in de St. Janskerk bijeen, waar de ZeerEerw. Heer Pastoor Ras het kruis wijdde. Daarna werd het in processie, onder het luiden van de klokken en onder het zingen van 't „Vexilla Regis" door het jongenskoor o.l.v. de heer Duijvelaar, naar de Gil denbond gedragen door een Verkenner, een' lid van het Jongensgilde en een Kajotter. Ook de geestelijkheid sloot zich bij de stoet aan. Een manifestatie van de Waalwijkse jeugd is het niet geworden, zoals het Tentoon- stellings-comité toch graag gezien had. Er waren wel nog al wat kijkers, ook ouderen, maar er heerste niet de ver eiste stemming die de plech tigheid tot iets moois had kun nen maken. Dat was jammer. Haperde er niet iets aan de organisatie? In de Gildenbond werd het Kruis geplant op het podium, waarvoor de jeugd zich op stelde. Nadat nog eens het „Vexilla Regis" was gezon gen, nam kapelaan Ras het woord. Hij wees op de be tekenis van het kruis als te ken van ons geloof en onze verlossing en hoe het steeds de eeuwen door zijn plaats is blijven innemen. Tenslotte wekte hij op tot Missie-ijver om het kruis over alle we relddelen te verbreiden. Vervolgens zong het jon genskoor het „Ecce Lignum Crucis", waarna pater Son- dael S.J. een toesnraak hield. Hij legde de nadruk op de grote plaats die het katholie ke geloof, sinds het in 1233 hier werd gebracht, heeft in genomen en met de wekroeo „Edele Brabant, were di!" riep hij de jeugd op om het geloof te bewaren, vooral nu er eetracht wordt het te on dermijnen. Met het zingen van het Missie-lied werd de plechtig heid besloten. K.J.M.V. Dinsdag vergaderde de K.J.M.V. in haar clubhuis „De Twee Kolommen". Op deze vergadering werden verschil lende programmapunten voor de komende maanden vastge steld: de eerste Zondag van Mei wordt de jaarlijkse Ma- ria-bedevaart te voet naar Den Bosch gehouden; voor 4 ,'uni is een tocht naar Tege- len vastgesteld om daar de Passie-spelen bij te wonen en op 18 Juni worden nieuwe leden aangenomen. Verder, kwam de traditio nele kerststal op het Raad huisplein ter sprake. Wegens financiële moeilijkheden is die het vorig jaar niet ge plaatst. Nu werd het idee ge opperd om een permanente kerststal te bouwen, die ge durende een reeks van jaren dienst kan doen. Er zullen twee ontwerpen gemaakt worden, waarna over de mo gelijkheden voor de uitwer king nader overlegd zal wor den. Tenslotte werd het idee be sproken voor een jeugdge- meenteraad in Waalwijk. Ook dit verkeert nog maar in een beginstadium. Men is begon nen met inlichtingen te vra gen op plaatsen waar al zo'n jeugdgemeenteraad bestaat en met plaatselijke instanties zullen besprekingen gevoerd worden over de mogelijkhe den hiertoe. De volgende vergadering van de K.J.M.V. is de jaar vergadering die half Mei wordt gehouden. VERGADERING BOERENLEENBANK. Vorige week Vrijdag ver gaderde de Boerenleenbank Baardwijk in café ,,'t Vosje". Bij de opening constateerde de voorzitter, de heer N. L. Klerkx, dat van de 122 leden er 89 aanwezig of vertegen woordigd waren, zodat de vergadering rechtsgeldig kon worden gehouden. Als secretaris werd de heer W. v. d. Mee aangewezen en als stem-opnemers de heren P. Klerkx Jzn. en C. v. Velt- hoven. De kassier, de heer W. v. d. Mee, bracht verslag uit over het afgelopen boekjaar en na dat enkele vragen bevredi gend waren beantwoord, wer den balans en verlies- en winstrekening over 1949 met algemene stemmen goedge keurd. Het aantal spaargelden was gestegen met ruim 79.000, terwijl er 17.300 was uitbetaald aan nieuwe voorschotten; het reserve fonds bevatte 20.000 en de totale omzet bedroeg ruim 1.750.000. Er was ruim 700 winst gemaakt, minder dan in 1948, omdat de leden op kosten van de Boerenleen bank gratis een bezoek had den kunnen brengen aan de grote Landbouwtentoonstel ling in Eindhoven. Waalwijk. Tel. 443 De voorzitter dankte de kas sier voor zijn verslag en de vele werkzaamheden die hij in het afgelopen jaar op be vredigende wijze had ver richt. De controle van de cen trale bank had ook al plaats gehad en alles was in goede staat bevonden. De heer Wouter Pullens, die aan de beurt van aftreden was als lid van de raad van toezicht, werd herkozen. Aan de orde was daarna 't voorstel tot wijziging van de statuten en van het huishou delijk reglement. Dit voorstel werd, na een toelichting aan de hand van een circulaire van de centrale bank, met al gemene stemmen aangeno men. Bij de mededelingen ver zocht de kassier de boekjes die nog niet waren afgehaald, alsnog spoedig af te halen. Verder deelde hij mee dat vanaf 1 Mei de betaling aan leveranciers voor de Veiling in Drunen via de Boerenleen bank zal plaats hebben. Dan zette de heer v. d. Mee nog de mogelijkheden van het bank-giroverkeer, waarvan de leedn nog maar weinig ge bruik maakten, uiteen en sprak de hoop uit dat ze in 't vervolg meer zouden doen. Daarna sloot de voorzitter de vergadering. „HET CHINESE LANDHUIS" Uitstekend amateurtoneel. De toneelgroep „Zorgvlied" uit Tilburg heeft Dinsdag avond in Musis Sacrum een uitvoering gegeven van „Het Chinese Landhuis" door Ma rion Osman en James Corbet. Dit spel verbeeldt de scher pe, onoverbrugbare, tegen stelling tussen de Oosterse (Chinese) en Westerse (En gelse) mentaliteit. De eerste heeft een misschien hogere, maar onmenselijkere moraal, tot in de uiterste consequen ties doorgevoerd; het Wester se gevoel voor moraal is wel licht minder konsekwent, maar humaner. Die van het Oosten is dan ook een erfdeel, de onze toch ook een zaak van ieder persoonlijk. Zo komt het onvermijdelijk tot botsingen in het huwelijk tus sen de Engelse Sadie Merri- vale en de Chinees Yuan Sing, vooral als de jonge mevrouw Sing de nieuweling in het Oosten, Harold Marquess, in het geheim ontmoet, die een zaam is zoals zij. Haar echt genoot neemt onverbiddelijk wraak, maar aanvaardt ten slotte op zijn manier het lot, dat hem toch nog de uitein delijke nederlaag brengt. De uitvoering van „Zorg vlied" was uitstekend. En bij de lof die we het gezelschap toezwaaiden, dienen we te beginnen met de regisseur Jo van Erp, die tevens de rol van de Chinees Yuan Sing speel de. Hij was veruit de sterkste figuur op het toneel. In zijn persoonlijkheid, zijn houding, mimiek, gebaren en voor dracht, deed hij de gestalte van de voor een Europeaan verschrikkelijke Chinees leven. Reacties in de zaal be wezen het, al werden er ook wel eens te onpas luidop ge uit. Netty van Santen-Aarts en Anka van Eerd-Schepens waren zijn tegenspeelsters als de gezusters Charlotte en Sa- die Merrivale. Zij deden zeer goed de verhouding voelen van twee Europese vrouwen Dinsdag 2 Mei in „De Twee Kolommen" komen spreken over „Ruslandhet grote raadsel", met muzikale om lijsting. Het is te hopen dat de leden van „Vedehova" zich van hun beste zijde laten zien en deze avond allemaal bij wonen: spreker en onderwerp zijn de moeite waard. KINDERVERHAAL. In één onzer volgende num mers beginnen wij een span nend nieuw kinderverhaal, getiteld „Koppie Kopij", een detectieve-verhaal, met een energiek jongetje, wiens wens het is op een krant te komen werken, in de hoofdrol. Het is aardig geïllustreerd en zal de jeugd wel vermaak bieden. Het komt voortaan in ons nummer van Vrijdag. zijn fuiken die uitstonden in het Afwateringskanaal Dron- gelenDen Bosch, er 9 ver nield waren, 2 verduisterd en 21 gelicht! De politie stelt een onderzoek in. RUITJETIKKERS, OPGEPAST! Er zijn blijkbaar jongelui die er veel plezier in hebben andermans zaken te vernie len. Zo hebben jongens en meisjes uit de buurt van de Nijverheidsschool hun best ge daan om de ruiten van deze school te beschadigen door ze te bekogelen. De politie heeft een streng onderzoek inge steld en het gevolg was dat ze niet minder dan 18 van deze luidjes betrapte. De genen die nog neiging tot dergelijke daden voelen, wor den gewaarschuwd dat er tegenover deze Chinees, voor al wanneer onontkoombaar de ontdekking van de waarheid nadert en hun wanhopige strijd tegen de machtige wraak van Sing. Dan waren er nog de gebroeders Harold en Richard Marquess, van wie Frans Koens de eerste speelde, los en onkundig van het gevaar, slechts uit op de liefde van Sadie Sing. Zijn broer Richard is rustiger en wijzer en we hadden Thom Snels in het begin graag wat meer dienovereenkomstig ge zien. Zijn onrust en gejaagd heid pasten in het laatste be drijf beter; overigens ook voor zijn spel alle waarde ring. De kleinere rollen wer den al naar gelang de opgave goed gespeeld door Riet de Wijs-v. d. Berg als de baboe Aijah, Louis Verbunt als de Maleise jongen Abdoel, Piet van Santen als kapitein Har- ley en Hans de Wilde en Noud van Eerd als twee grie zelige Chinese bediendes. Tenslotte nog een woord van lof voor de decors van Pierre Curtius en voor de grime van verschillende per sonen. Uit het bovenstaande moge blijken dat we een avond van amateurtoneel gehad hebben op een peil, als we graag meer zien. DE H.K.W. OP REIS. Het uitstapje dat de afd. Waalwijk van de Bond van H.K.W. ook dit jaar zal ma ken, is nu vastgesteld op Zon dag 18 Juni. Het gaat dan naar Hilversum, waar een bezoek wordt gebracht aan de K.R.O.-studio en verder naar Huizen, Driebergen en Doorn voor een bezoek aan het rosarium van „Huize Doorn". OOSTENRIJKSE KINDEREN. Waarschijnlijk komt er eind Juni a.s. een Vacantie-trans- port van Gastenkinderen uit Oostenrijk naar Nederland. Zij, die een bepaald kind voor de duur van 2 Vz maand wil len aanvragen, moeten vóór Zondag a.s. een schriftelijk verzoek daartoe indienen bij de plaatselijke afdeling van het Huisvestings-comité, Mr. v. Coothstraat 10 te Waalwijk, met opgave van de naam met adres van het kind, alsmede van de aanvrager. Het verschuldigde bedrag van 15.behoeft pas vol daan te worden als het zeker is dat het kind komen mag. Alleen kinderen die een uit zending nodig hebben komen voor een vacantie-transport naar Nederland in aanmer king. EEN NIEUW KLANKBORD. De verbetering van de acoustiek van de kiosk op 't Raadhuisplein is deze week een feit geworden. Er is een nieuw klankbord aangebracht dat de muziek bij de komende gelegenheden beter tot haar recht zal doen komen. Als er nu ook algemeen met aan dacht geluisterd wordt! PRIESTERFEEST. Ter voorbereiding van het Priesterfeest van de Eerw. Heer Speekenbrink, kwamen Maandagavond bewoners van de Stationsstraat bijeen ter bespreking van plannen. Daar echter de opkomst niet volgens de verwachting was, zal er volgende week Woensdag om half 9 nog eens een vergadering worden be legd in café D. v. d. Boom gaard. Dan zal er een defini tief comité worden gevormd. Dus, Stationsstraters, zbrgt dat ge aanwezig bent. LEZING VEDEHOVA. Vedehova heeft weer een lezing vastgesteld, maar deze keer eens van een heel ander genre als gewoonlijk. De gro te kenner van Oost-Europa, dr. W. P. Theunissen, zal AANRIJDING. Dc heer A. te Capelle had z'n nieuwe luxe wagen geparkeerd in de Grotestraat te v.m. Besoijen, toen de vrachtwagen van de meelhandelaar S., gereden door A. R., achteruit de dam uitreed bij de bakker S. Hij had de ge parkeerde auto blijkbaar niet be merkt en reed deze met een forse zwaai aan. waardoor de luxe wa gen nogal werd beschadigd. WEER NAAR HUIS. Met het troepentransport schip „Skaugum" dat vermoe delijk op 7 Mei in Rottei'dam aankomt, zullen de volgende militairen uit Waalwijk en omgeving repatriëren: Sold. C. van Dongen, West einde 73, Waalwijk. Korp. D. Haans, Tramlaan 214, Kaatsheuvel. C. Haans-Iskak en C. Haans, Tramlaan 214. Kaatsheuvel. Sold. N. H. Glaudemans, Dongensestr. 144, Kaatsheu vel. Sold. F. J. J. Pennings, Gasthuisstr. 81, Kaatsheuvel. Sergt. J. M. J. de Kroon, Wilhelminaplein 20, Geertrui- denberg. Sold. J. A. van Dal, Keiweg A 73, Haarsteeg. AGENDA. Zaterdag 29 April: 2.30 uur T.U.R.K.: ontvangst missionarissen en opening Tentoonstelling. 8 uur: O.O.G.: „De Privé- secretaresse (Thalia). Koninginnefeest Baardwijk en Besoijen (zie program).- Zondag 30 April: 10.30 uur T.U.R.K.: Ponti ficale Hoogmis. 2.30 uur: T.U.R.K.: Voet balwedstrijd. 8 uur: O.O.G.: „De Privé- secretaresse (Thalia). Maandag 1 Mei: Koninginnedag Centrum en St. Antonius-parochie (zie program). Dinsdag 2 Mei: 19.30 uur: Uitreiking onder scheidingen Rode Kruis (Musis Sacrum). 8 uur: Lezing Vedehova (Twee Kolommen). Donderdag 4 Mei: Dodenherdenking. HET LOZE VISSERTJE. H. G. W., alhier, deed bij de politie aangifte dat van streng opgetreden zal worden. Ook de ouders mogen begrij pen dat zo iets niet aan gaat. MUSIS SACRUM. Van Vrijdag t.m. Zondag draait hier de Duitse film „Ehe im Schatten", een dra ma uit de tijd der Jodenver volgingen in Duitsland. De geschiedenis is gebaseerd op het tragische lot van de ac teur Joachim Gottschalk. Hans Wieland, een acteur, huwt een jonge Joodse col lega, om haar door het huwe lijk te beschermen. De ver volgingen der Joden worden steeds ernstiger, de moeilijk heden groter, maar hij blijft haar trouw. Als er echter geen uitweg meer mogelijk is, gaan ze samen de dood in. Toegang 18 jaar. Maandag en Woensdag is 't een spannehd verhaal van spionnage en contra-spionna- ge, waarin ook humor en lief de niet ontbreken. De film heet „Secret Service" en is gemaakt door Carol Reed. EEN ROYALE GESTE! De N.V. Hollandse Naaimachi ne-handel, gevestigd te Den Haag, verraste door bemiddeling van zijn directeur, de heer C. H. M. Mai- burg, het Missie-comité met het kostbare geschenk van een splin ternieuwe Pfaff zig-zag huishoud- naaimachine type 130. Een kostelijk en kostbaar ge schenk, omdat, volgens deskundi gen, deze naaimachine „de" naai machine van dc toekomst zal zijn: ze is immers geschikt voor elk naaiwerk. Op de tentoonstelling zal deze pracht naaimachine voor iedereen te bezichtigen zijn. En eenieder geven we de ge legenheid en een kans om deze naaimachine te winnen door een extra verloting op de tentoonstel ling zelf. Prijs der loten 1. Ook apart verloot wordt het tweede extra geschenk, dat we mochten ontvangen van de N.V. Dirks van Ocrs: een schitterende theekast. Loten 0.50. Als elfde hoofdprijs bij dc grote •loterij is nog gekomen: een prach tig Philips Radio-toestel, gegeven door de boeren van Baardwijk, Waalwijk en Besoijen. SACRED CITY. De strijd om dc vrijheid. Sacred City" is een Chinese film van na de oorlog, door Chi nezen vervaardigd, door Chine zen gespeeld, nochtans met een uitgesproken katholieke tendenz. Hij verhaalt de lotgevallen van een zonnig Chinees dorp, met mensen vol kinderlijke vreugd, doch ook met een sterke geest kracht. Deze geestkracht wordt gepersonifiëerd in Chu-Li, de Chinese onderwijzeres, verloofd met kapitein Lo. Overweldigd door het Japanse geweld, blijft haar wilskracht zegevieren. De film staat in nauw verband met het werk der missionarissen ondanks de Japanse bezetting ble ven ze op hun post en velen moesten dit met de dood beko pen. Zo ook pater King in deze film. Door Sacred City" kan de toeschouwer een interessant beeld krijgen van de Chinese samenle ving op het platteland, de Chine se muziek, zang, taal en gewoon ten in een typisch Chinees decor. Leerzaam is de film ook. omdat er het karakter van de Ooster ling, met name de Chinees, uit spreekt. Dat de film door heidenen ver vaardigd werd, bracht de moei lijkheid mee om het katholicisme uit te beelden. De geest is wel niet helemaal begrepen, maar dit en andere kleine tekortkomingen zal niemand in Kaatsheuvel er van weerhouden de kans om mor gen in de zaal van de heer J. van Dun een Chinese film te zien, waar te nemen. Bovendien, en niet op de laatste plaats het is voor de missie. We kunnen nog vermelden dat „Sacred City" geen happy end heeft in de gewone zin van het woord, dat hebben de Chinezen niet nodig. KAJOTTERS De zomer staat voor de deur en het is daarom dat we weer met ons zomerprogram gaan starten. De problemen waarmede we ons 's winters bezig houden in ons lo kaal, gaan weer plaats maken voor echte, gezonde ontspanning in de zo prachtige natuur, We gaan dus met een zomer- proqramma starten En hoe Vrijdagavond om half acht be ginnen we, let op, in Berndijk met een voetbalwedstrijd op het terrein aldaar. Daarna zal ons het zomerprogram worden uiteengezet in het Patronaat. Evenals andere jaren hebben bestuur en leiders geprobeerd om iets aparts in elkaar te zetten en zij zijn ook nu hierin weer best geslaagd. Zo zullen er o.a. weer excur sies, fietstochten en voetbalwed strijden worden georganiseerd. En niet te vergeten, ook dit jaar gaan we weer een sterrit houden. Iets, waarvan we hopen dat dit een traditie gaat worden. Hoe echter alles in zijn werk zal gaan, kunt ge horen, wanneer gij allen Vrijdagavond aanwezig bent in Berndiik. Kajotters Ook dit jaar belooft ons zomerprogram weer iets te worden. Maardan moeten we op u allen kunnen rekenen. Daarom allen aan de slag en Met frisse moed De zomer tegemoet. De vereniging „Koninginnedag" te v.m. Besoijen viert Konin- ginneverjaardag dit jaar op Zaterdag 29 April. PROGRAMMA 13.30 uur Mars door de Chr. Gymnastiekclub „Kracht en Vlug heid" met Schoolkinderen naar het -R.W.B.-terrein. Op stelling: Ned. Herv. kerk aan de Haven. 14.00 uur Kinderspelen op het R.W.B.-terrein. 19.00 uur Zanguitvoering door de Chr. Zangvereniging „Halle lujah Dirigent: de heer H. Nieuwkoop. Kiosk: Mare chaussee Kazerne. Programma 1. Wilhelmus. 2. Domine Salvam Fac. A. Giesen. 3. O Nederland! Let op U Saeck. Bew. L. Mens. 4. Oranjelied. E. Wettig Weissenborn. 5. Linken van Beveren. Incerti. 6. Dacostas Volkslied. Bew. H. Nieuwkoop. 20.00 uur Concert door de. Koninklijke Harmonie „Sophia's Ver eniging" uit Loon op Zand. Dirigent: de heer A. J. Kotter. KioskMarechaussee Kazerne. Programma 1. Oude Wilhelmus. Bew. Walter Boer. 2. Gedenck-Clanck-Valerius. Wierts. 3. Mijn Regiment, Marche. Blankenburg. 4. Plechtige Ouverture. G. Boedijn. 5. Slavische Rhapsodie. C. Friedemann. Pauze. 6. Major E. Corning-Marche. A. J. Kotter. 7. Le Roi d'ys. E. Lalo. 8. A glorious Day. Albert Roussel. 9. Jubelklanken-Marche. R. Uebel. De nos. 7 en 8 zijn de verplichte werken der Ned. Fe deratie van Harmonie en Fanfare-gezelschappen der Hoogste Afdeling „Vaandelafdeling voor 1950". Tevens voor het Internationaal Concours te Oosterbeek. De Vereniging „Koninginnedag" verzoekt op Zaterdag 29 April algemeen te vlaggen. Programma van de vereniging „Oranje-Boven" te v.m. Baardwijk op Zaterdag 29 April 1950. 2.30 uur Kinderspelen, met tractaties op het Juliana-Sportpark. Bijeenkomst om 2 uur bij de muzieknis. 7.30 uur Grote Baardwijkse Bonte Avond in het patronaatsge bouw (gratis toegang boven 18 jaar), waaraan wordt medegewerkt in volgorde van optreden, door 1. Harmonie St, Jan: 1. Wilhelmus. 2. Prinses Irene, Marsch, Arr. A. M. v. Leest. 3. Gouden Herfst, Arr. Alb. Meijns Wzn. 4. Een schone Meimorgen, Arr. P. B. Bisselink. 5. Voor Koningin en Vaderland, march, arr. J. A. Thijssen 2. Gymnastiekver. „Kunst Kracht" 1. Acrobatiek (de 3 Torinos). 2. Figurenmars aspiranten. 3. Groepen Heren en Aspiranten. 3. Liedertafel en Gemengd Koor „Tot Bloei der Toonkunst". 1. Wilhelmus, J. Lombarts Jr. 2. Ave Verum, W. A. Mozart. 3. Zwaluwen, J. Nauta. 4. Lenteavond, J. Nauta. 5. Een nieuw lied van een meisje en een schipper, H. J. den Hertog. 4. Baardwijks Toneel, met???? Dit alles afgewisseld door 5. The Yellow Cowboys. 1. Cowboy Jimmy. 2. Down in the valley. 3. De jodelende Fluiter. 4. Rita. 5. Ola bapa dja. 6. Texas Valley. 7. Geef mij maar de prairie. 8. Texas Bill. 9. Toean dan njonja. 10. Black ouwe Black. De vereniging „Trouw aan Oranje", St. Antoniusparochie, viert de verjaardag van H. M. Koningin Juliana op Maandag 1 Mei. 10.00 uur Algemene Zanghulde op het Raadhuisplein. (Met tractatie). 1.00 uur Filmvoorstelling met tractatie in de zaal van „De Lin deboom" voor de kinderen van de bewaarschool en de le klas. 3.15 uur Filmvoorstelling met tractatie in de zaal van „De Lin deboom" voor alle hogere klassen van de Lagere School, dus van de 2e tot en met de 7e klas. Des avonds om half acht worden de kinderen van de leerschool allen verwacht bij Café „De Lindeboom", van waaruit wij dan een Lampion-optocht gaan roganiseren, begeleid door de Harmonie „St. Crispljn". De Oranjevereniging „Oranjehuis", Waalwijk Centrum viert de verjaardag der Koningin op Maandag 1 Mei. 13.30 uur Kinderfilms in Theater Musis Sacrum", waaronder tractatie voor de leerlingen van de St. Theresiaschool (alleen lagere school), Openbare school en de Don Bos- co-school. 16.00 uur Dezelfde voorstelling voor de leerlingen van de St. Pe trus-scholen. 20.00 uur Concert op het Raadhuisplein door de 90 man sterke Philips Harmonie uit Eindhoven. Dirigent: de heer C. J. van der Weijden. Programma 1. Wilhelmus. 2. Ouverture „Egmont", L. van Beethoven. 3. „King-Orry, Symphonisch Gedicht, Haydn Wood. 4. Roumanian Rhapsody No. 1, Georges Enesco. Pauze. 5. „Scènes Pittoresques, J. Massenet. 1. Marche, Arr. D. H. Bolten. 2. Air de Ballet. 3. Angélus. 4. Fête Bohème. 6. „Kozakken Patrouille", Knipper-Molenaar. 7. „Geschichten aus dem Wiener Wald", walzer Joh. Strauss. 8. Grande Ouverture Solennelle „1812". P. J. TsjaLkofski 9. „Strassbourg", marche, Fern. Andrieu. 10. Grande Finale. ca. 22.30 uur Na afloop van het Concert Taptoe door een ge deelte van het Centrum van Waalwijk. Maandag 1 Mei te 10.00 uur 's-morgens kinderaubade op het Raad huisplein (waaraan tractatie verbonden) door de kin deren van alle lagere scholen in de Gemeente. Medewerking aan de T.U.R.K. De spontane medewerking aan de grote missietentoonstelling van de beide Dekenaten Heusden en Waalwijk te Waalwijk in de ko mende week blijft steeds groeien. In de verschillende scholen heerst onder de jeugd een activiteit en een geest van ijver om deel te nemen aan cle verschillende wed strijden, welke voor de school jeugd zijn georganiseerd, die blijk

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 9