ELSHOUT RAAMSDONK KAATSHEUVEL BERNDIIK LOON-OP-TANO HAARSTEEG SPRANG CAPELLF VLIJMEN WASPIK ST. JOACHIMSMOER Schoonmaak-artikelen DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 1 MEI 1950 W. van der Heijden Zonen Waalwijk. Tel. 443 secretaresse zagen spelen. Zo'n creatie geen je niets als genoegen: vlot en naiuurijjK, spranKclenci en aantrekkenjK. we mogen gerust zeggen uat net ai was, amateurtoneel zo- ais je zelden te zien krijgt. We kunnen inerjia moeilijk alle 14 medewerkenden aizon- uernjk gaan noemen. Alle rnaar neooen ze naar vermo gen bijgedragen tot de bly- spei-sxeer. liuuo Brokken nau net ais de labrieks-directeui urancis Darniey niet gemak- Kenjk tegenover zijn prive- secretaresse, maar liij nielo zien kranig. We voelden ge woon liet prestige van t man nelijk gesiacnt 111 zijn' handen En op net liggen. En op net eino ^was iedereen bevredigd. Ben 'apart woord van waardering voor J. van Deltt is ook we. op zijn plaats. Die had in en kele dagen tijd de rol van Harold Kowlandson moeten instuderen, want Henk v. d. Muysenberg was ziek gewor den. Hij sloeg er zien besi doorheen. Bn dan mogen we nog wel noemen het type van de boekhouder Markham dal Bertus van de Velden op de planken zette en Cor Rom- Douts als de boy Dicky. Eeuwig jammer was het dat Tilly Trommelen-v. Etten niet de geschikte persoon was voor Mrs. Ashcombe, Joyce's tante. Niet, dat ze niet goed speelde, integendeel. Maar wie zo'n beetje weet hoe de Engelsen met zo'n „lieve" dame om springen, in films bijvoor beeld, begrijpt dat hier een deftige heerseres op het to neel had moeten staan. Dat zou het geheel nog aantrekke lijker en kostelijker gemaakt hebben. Desondanks konden we na afloop volmondig zeggen, dat we een prettige uitvoering! hadden meegemaakt bij OOG. Het verhoogt je vertrouwen in het Waalwijkse toneel en doet je overwegen: „Wat zou er in onderlinge samenwer king tussen de verschillende verenigingen veel te bereiken zijn". Moet dat altijd bij een verzuchting blijven? V& de L&iïssrmi BURGEMEESTER SNELS TOCH STATENLID. Er schijnt bij de 'telling of verdeling voor leden der Pro vinciale Staten een fout ge maakt te zijn, want thans komt het bericht dat burge meester A. Snels te Drunen achteraf blijkt tóch gekozen te zijn. NEDERLANDSE HANDELMAATSCHAPPIJ N.V. Wij ontvingen thans een officiële kennisgeving van de Nederlandse Handel Mij. N.V. Amsterdam, dat met ingang van vandaag de heer S. Grup- pelaar, tot dusver agent van het kantoor Waalwijk, is over geplaatst naar Doetinchem. In diens plaats werd met ingang van dezelfde datum" tot agent benoemd de heer J. J. Bergmans, tot dusver sub.- agent van het kantoor Haar lem. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: 2 portemonnaies met inhoud; een rozenkrans; een kinder-portemonnaie met inh.; zwarte jachthond; kaats bal; licht-blauwe shawl en groene step op luchtbanden. Verloren: halskettinkje; 3 zilverbons van 1.porte feuille met inh.; bruine da- mes-portemonnaie; shagdoos; dubbeltjes-armband; plastic regenjas; grote Engelse sleu tel. ZIJ DIE NAAR HUIS KOMEN! Met het m.s. „Nelly" repa- triëert alsnog: A. Brok, Gro testraat 66 Drunen, die in ons nummer van Maandag 24 April j.l. niet stond vermeld. Met het troepentransport schip „Tabinta" dat vermoe delijk op 16 Mei a.s. in Rot terdam aankomt, repatriëren: Sold. I M. A. J. Strikkers, Beatrixstr. 16, Waalwijk. Sold. I P. L. Schalken, Be- soijensestraat 132, Waalwijk. Sold. I A. C. M. de Vries, Baard wij ksestr. 109, Waalwijk Sold. I J. M. van de Heijde, Maasdijk 49, Vlijmen. Sold. C. P. van de Plas, Kortebroekstraat 7, Raams- donk. Met het troepentransport schip „Zuiderkruis" dat ver moedelijk 11 Mei a.s. in Rot terdam verwacht wordt: Sold. M. G. Veldhoven, Baard wij ksestr. 205, Waal wijk. Sergt. C. J. Vissers, Baard- wij ksestraat 5, Waalwijk. Sold. A. van Zeist, 2e Zeine 4, Waalwijk. Sold. P. H. Verechuren, Hoge Steenweg 83, Loon op Zand. Korp. J(. A. M. van Vught, Bergstraat 28 A. Loonopzand. Sold. G. H. Ros, Hogevaart D 4, Vrijh.-Capelle. Sold. I P. Paans, Juliana- laan 122, Raamsdonksveer. Sold. I C. J. Verduyn, Oos- terhoutseweg 7, Raamsdonks veer. Sergt. C. v. Beurden, Voor dijk A 29, Vlijmen. Glorieuze herrijzenis der Schutsc. Begunstigd door prachtig weer, heeft O. L. Vr. Schuts haar al oude folklore weer in ere hersteld en zich wederom onder de schutsc van O. L. Vrouw doen stellen. Te circa 2 uur verzamelden al len zich in het stamcafé, waar de stoet werd geformeerd. De fajn- 3oers en de vcndelzwaaiers in hun prachtige uniformen van wit en blauw, met hun witblauwe ven dels, de gildevlag van witblauw, waarin de beeltenis stond van de beschermvrouwe van de Schutse, dit alles was een lust voor 't oog om te zien. Niet minder beziens waardig was het harnas van de standaardrijdcr. evenals zijn keu rig verzorgd paardendek. De hoogwaardigheidsbekleders hadden ieder een attribuut mede te voeren met de beeltenis van O. L. Vrouw, echter met verschil voor de oude en jonge dekenen. De gildebrocrlers hadden een piek of hellebaard, terwijl nog enkele geweren werden meegedragen. In gepaste formatie werd afge marcheerd naar de kerk, die ge sloten was en op het tromgeroffel der tamboers wefd geopend, waarna, alvorens de kerk te be treden, het gildevaan door de ZeerEcrw. Heer Pastoor Ver steeg werd ingezegend. Dabrna werd onder voortdu rend tromgeroffel tot voor in de kerk getrokken, waar de groet werd gebracht aan de Allerhoog ste en aan Onze Lieve Vrouw. Een plechtig Lof werd opgedra gen door de ZeerEerw. Heer Pas 'oo-, geassisteerd door de Zeer Eerw. Heer Breugelmans, Pastoor te Bokhoven en kapelaan v. d. Berg alhier -Pastoor Breugelmans hield de installatierede daarbij vele pun ten van het gilde met betrekking tot de Kerk uiteenzettend en de pastoor en de parochie gelukwen send met dit grootse gebeuren. Na het plechtig Lof werd in dezelfde volgorde de kerk uitge trokken. Buiten de kerk werd front gemaakt en werd allereerst een g-oet gebracht aan de Zeer Eerw. Heer Pastoor, daarna aan de koning van het gilde en ver volgens aan de burgemeester, waarna werd afgemarcheerd naar het stamcafé. In het stamcafé hield allereerst de kapitein van het gilde, de heer A. Veltman. een korte inleiding aangaande het gilc'e, waarna werd overgegaan tot de benoeming, of beter gezegd de installatie van de bescherm heer-, de Edelachtbare heer Snels, burgemeester van Drunen. Dp in stallatierede werd uitgesproken door de ZeerEerw. Heer Pastoor Breugelmans uit Bokhoven. Met welgekozen woo-den verrichtte hij deze plechtigheid. De geïnstalleerde beschermheer nam deze benoeming volgaarne aan en beloofde met de huip van God zijn beste krachten te zullen geven, waar die in het belang van het gilde gevraaqd zouden worden, voorstander als hij is van de folklore hier in het gilde. De ZeerEerw. Heer Pastoor zeide spreekwoordelijk met z'n mond vol tanden te staan, daar hij voorheen van het gilde weinig of niets af wist. Deze middag echter, ru hij van meer nabij ken nis heeft gemaakt met het gilde en de woorden van Pastoor Breu gelmans beluisterd heeft, heeft hij daarin mee inzicht gekregen, vooral wat betreft de bescher r.iing van de kerk en haar eigen dommen. De bescherming van het Allerheiligste, voor en achter, wanneer de processie uittrekt, hadden zijn volle belangstelling. Hij vroeg dan ook de medewer king van het gilde, wanneer de processie uitrekt in de Meimaand en op andere dagen. Op zijn beurt beloofde spr. zijn volle medewer king, wanneer een beroep op hem zou worden gedaan. Om circa 5 uur werd de stoet wederom opgesteld voor een de- fi'ê voor de beschermheer en de tenodigden, waarbij door de kerkstraat, de Schanswijk en de Heusdenseweg werd getrokken, om daarna een rondgang door Drunen en Elshout te maken. Bij de woning van de burgemeester, intussen beschermheer geworden, werd halt gehouden. Hier werd een prachtige toespraak gehouden en werd door de burgemeester de erewijn aangeboden. waarvan dankbaar gebruik werd gemaakt. Wederom in het stamcafé aan gekomen, werd na een korte ver gadering, door de Gcz. Klerks 'n echte Brabantse koffietafel aan geboden. welke geste op zeer ho ge prijs werd gesteld. Hierna bleef men nog lange tijd gezellig bijeen. De Schutse kan terugzien op zen in alle opzichten zeer geslaag de dag. Alle hulde voor de poli tie, die tijdens de gehele tocht door D-unen en Elshout de goede orde wist te handhaven. het kruisbooggezelschap Rozen- jacht in café A. v. Vugt. Belang rijke agenda. Trouwe opkomst verwacht. Vergadering Postduivenver eniging De Zwaluw. De vergadering, welke op Za terdag 6 Mei zou worden gehou den, is uitgesteld tot 13 Mei in verband met de bevrijdingsfeesten. Nader bericht over deze verga dering volgt. In het kader van de feestelijk heden der bevrijding, zal op 4 Mei de dodenherdenking plaats vinden. Des avonds om 7 uur zal de stoet worden opgesteld in de Hoeven op de plaats waar in de fatale nacht van 16 Juni 1944 een zware Amerikaanse bommenwer per beladen met bommen, neer stortte. In rijen van vier zal dan naar de kerk worden getrokken, waar een predikatie zal worden gehouden daana gaat het naar het kerkhof, waar de zegening der graven zal plaats hebben van de acht slachtoffers die bij de ramp het léven lieten. Aanbesteding. Heden werd aanbesteed 't bou wen van een woonhuis met win kel te Vlijmen voor rekening van de heer Goossens te Dongen. De inschrijving was als volgt Maurits Schijndel 25.400 Olieslagers, Vught 25.375 v. Hammond, Schijndèl 24.850 Liket, Vught 24.300 J. v. Bokhoven, Vlijmen 21.068 L. Verboord, Vlijmen 20.986 Adr. v. Oijen Vlijmen 20.492 Klerx, 's-Bosch 18.991 Herdenking bevrijding. Donderdagavond om 7 uur zal in de Ned. Herv. Kerk alhier een gecombineerde kerkdienst gehou den worden ter herdenking van d'e bevrijding, waarin hoopt voor te gaan Ds. M. J. Mulder. Na afloop hiervan zal vanaf het kerkgebouw een stille tocht naar de begraafplaats plaats vinden. De ingezetenen worden verzocht zich hierbij aan te sluiten. mi| j NLO presenteert Sterrenparade. In aansluiting op ons vorig be richt betreffende de feestweek ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van N.E.O., kunnen wij thans een en ander mededelen omtrent de feestavond op 9 Mei a.s. in het Bondsgebouw. Er wordt op die avond een bont programma gebracht van zang, muziek en schetsen, onder de titel: „Sterrenparade Behalve de reeds eerder ge noemde Dorus Rijkers, werken hieraan mede: Mientje van de Zwaard, sopraan, Johnny van der Linden, accordeon en Thé Swing stars, terwijl in de schetsen zal optreden Piet Geleynse, de alom bekende Brabantse komische spe ler. Programma's voor deze avond zullen t.z.t. beschikbaar worden gesteld. De leden en donateurs van NEO wacht dus een genotvolle avond. Wisgerhof de rij der sprekers sloot. De broer van de overlede ne, de heer J. A. Verheijden, dankte tenslotte allen voor de laatste eer, de ontslapene bewe zen, waarbij hij zich in het bij zonder tot de sprekers richtte. Hierna verlieten allen, onder de indruk van de plechtigheid, de dodenakker, in het besef een ver dienstelijk man, een bekende fi guur uit het dorpsleven, die voor velen een vraagbaak is geweest en wiens adviezen immer ten zeerste werden gewaardeerd, ten grave te hebben gebracht. Moge de echtgenote en de familie troost vinden in het algemeen medeleven met hen in deze droeve dagen en in de overgrote belangstelling bij de teraardebestelling van de over ledene, en moge God hun de kracht geven dit verlies gelaten te dragen. De nagedachtenis aan mijnheer Verheijden zal bij allen, die hem gekend hebben, in eerbiedige her innering worden gehouden. Zijn rust zij in vrede Koninginncfeest uitgesteld. Met het oog op het overlijden van een leerling der Koningin Ju- lianaschool, zijn alle feestelijkhe den ter gelegenheid van de ver jaardag van H. M. Koningin Ju liana, welke festiviteiten Zater dag 29 April en Maandag 1 Mei zouden plaats hebben, uitgesteld. De kinderfeesten zullen nu plaats nebben op Vrijdag 5 Mei, bevrij dingsdag, 's namiddags 2 uur. ter wijl de volksspelen voor groteren dan Zaterdag d.a.v. des namid dags zullen worden gehouden. In dien het weer niet te ongunstig is, ligt het in de bedoeling Zater dagavond een concert op 't feest terrein aan de Nieuwevaart te geven, waarvoor aan de zangver enigingen ,,'t Rozeknopje" en „Hallelujah alsmede aan de mu ziekvereniging „Kunst na Arbeid" verzocht zal worden hun mede werking te verlenen. Dodenherdenking. Donderdag 4 Mei a.s. zal in Vlijmen op de gebruikelijke wijze de dodenherdenking plaats vin den. Vertrek van de stoet vanaf het Marktplein om 7.30 uur. Rozenjacht. Zondag 7 Mei vergadering van Begrafenis mijnheer Verheijden. Een verdienstelijk burger ten grave gedragen. Onder meer dan gewone be langstelling is Vrijdagnamiddag half twee het stoffelijk overschot van de heer Adr. M. Verheijden. oud- lid van de gemeenteraad van Sprang-Capelle, die Maan dag 24 April j.l. op ruim 81-ja rige leeftijd is overleden, ten g'ave gedragen. In het sterfhuis was een korte rouwdienst, geleitj dcor Ds. A. Wisgerhof uit Óldebroek, eer tijds predikant der Ned. Herv. gemeente alhier, gehouden, waar na de kist met het stoffelijk over s-hot gedekt door een bloemstuk als laatste groet van de gemengde zangvereniging ,,'t Rozeknopje", waarvan de overledene ruim 27 jaar bestuurslid en sedert 1938 voorzitter geweest is, werd uit gedragen en op het kerkhof bij de Ned. Herv. Kerk in de familie grafkelder bijgezet. Ten sterfhuize en vooral op de begraafplaats bleek, hoe de heer Verheijden in zijn omgeving werd gewaardeerd. Zeer velen waren op het kerkhof om de overledene de laatste eer te bewijzen. Daar waren met de familie en de vrien den talrijke dorpsbewoners samen gekomen. waaronder o.m. opge merkt, werden de Edelachtb. heer burgemeester Smit en wethouder Maijers, oud-burgemeester Mal- lens van Loonopzand-Kaatsheu- vel, een deputatie uit het bestuur van de gemengde zangvereniging ,,'t Rozeknopje" en vele leden de zer vereniging. Nadat de kist in het familiegraf was bijgezet, sprak burgemeester Smit namens .gemeentebestuur en gemeenteraad van Sprang-Capel le, waarin de ontslapene meer dan een kwarteeuw, vanaf de vereni- ginq der drie gemeenten tot Sep tember 1949 zitting heeft gehad. De heer G. A. S. de Bas sprak namens de gemengde zangvereni- ging Rozeknopjewaarna Ds. Ned. Herv. Mannen vereniging. De Ned. Herv. Mannenvereni- ging „Filolegius' houdt Woens dag 3 Mei a.s. des avon'ds kwart voor 8 in Elthato een ledenver gadering, waarop de heer Jac. Mandemakers een inleiding zal houden over Mattheus 10 vers 17 tot en met het laatste vers. Ringvcrgadering. Donderdag 4 Mei e.k. zal een gecombineerde vergadering van Ned. Herv. J. V.'s en M.V.'s van de Ring 's-Grev.-Capelle plaats hebben onder leiding van Ds. Kolkert uit s-Gravemoer. Een tweetal onderwerpen zullen ter bespreking worden ingeleid en wel door de heer Jac. de Bie van de vereniging Sprang en door de heer P. H. Quist van de afdeling s-Gravemoer. Tevens komt aan de orde de verkiezing van een bestuur voor de Ring M.V. Nieuwe bestuursleden. Tot bestuursleden van de afd. Sprang-Capclle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen zijn in de plaats van de dames Mevr. Rij ken-Rijken en Mevr, Verhoeven- Blankers gekozen Mevr. van der Schans-Rutters en Mevr. Schoon- dermark-Ockers. ge krachtsverhouding der renners, een spannenle en aantrekkelijke strijd verwacht en aan deze ver wachting is voor de volle hon derd procent beantwoord. De ren ners gingen in hoog tempo van start en de eerste der 9 ronden werd gereden in de tijd van 8.45 min. De eerste ronde werd ge wonnen door Louis Fitters, onze grote troef. Het bleek dat hij hiermede nog niet tevreden was en in de derde ronde rukte hij zich van het peleton los en nam een voorsprong van 50 sec. In de vol gende ronden verhoogde hij deze voorsprong gestadig. Luide toege juicht door een grote massa men sen, die ondanks het steeds slech ter wordende weer, bleven staan om van deze grootse strijd getui ge te kunnen zijn, ging hij met 'n voorsprong van 3.20 min. de laat ste ronde in. In een razend snel tempo trok hij zijn laatste ronde over de door de aanhoudende re gen zeer slecht geworden wegen. Hij reed deze 50 kilometer in de mooie tijd van 1 uur, 16 min. en 30 sec. met een voorsprong van 5 minuten op het peleton en leg de hiermede beslag op de prach tige beker, die voor deze wed strijd was beschikbaar gesteld. De verdere uitslag luidde 2. J. Damen, Kaatsheuvel3. J. v. Hooren, Waspik: '4. P. v. d. Ven, Kaatsheuvel; 5 M. Ver voort, Waspik; 6. M. v. d. Lin den, Kaatsheuvel; 7 A. v. d. Ven Kaatsheuvel; 8 J. v. d. Ven, Kaatsheuvel Voorwaar een mooi succes voor onze Waspikse ren ners. Gelijktijdig met deze wedstrijd startten nog enkele junioren der K.W.C. Deze uitslag luidde 1. v. Ree; 2. Bedoel; 3. v. d. Wouw. Verder vermeldde het program ma nog een beslissingswedstrijd tussen de twee winnende elftallen uit de buurtwedstrijden. Wegens het slechte weer werd deze uit gesteld tot Zaterdag 6 Mei a.s. Gouden bruiloft. Het echtpaar Kommers-Faro hoopt 17 Mei z'n gouden bruiloft te vieren, waarvoor door de buurt reeds voorbereidingen wor den getroffen. AAA Zondag hield de K.P.V. een wedvlucht vanuit Neufvilles; af stand 137 km.; ingemand 1067 dui ven; lostijd 7.45 u.; wind Z.W.; eerste duif 9.11.42. De eerste 70 prijswinnaars waren 1, 46 L. v. Geel; 2 J. Klerkx, 3 M. Ververs; 4, 18, 57, 62 C. de Bondt; 5, 49 A. v. d. Hoven; 6, 11, 14, 40 J. v. Heeswijk; 7 C. Laros; 8 St. Dekkers; 9 J. Zee- brechts; 10, 29 Fr. v. d. Assem; 12 Jac. Vloemans; 13 L. de Bondt; 15 J. v. d. Linden; 16 A. Mossel veld; 17 J. Snoeren; i9 C. M. Snoeren; 20 Jac. Vloemans; 21 L. Hamers; 22 M. van Gooi; 23, 68 Chr. van Heeswijk; 24 P. Ligtvoet; 25 J. v^ d. Berg; 26 A. Schraau- wers; 27 P. Stokkermans; 28 Ant. Heijs; 30, 56 L. Mosselveld; 31 J. van Riel; 32 Jos. van Dongen; 33 J. Bergmans; 34 J. Muizelaar; 35, 44, 66, 70 C. v. Wanrooij; 36 G. Ligtvoet; 37 W. Kemmeren; 38 J. Vloemans; 39 A. Montee; 41 M. van Boxtel; 42, 58 P. v. d. Vel den; 43 W. v. Heijst; 45 A. Hoff man; 47 G. Donkers; 48 Chr. Steenbergen; 50 A. Verduijn; 51, 63 W. v. d. Ven; 52 G. v. d. Lin den H.; 54 J. P. Brouwers, 55 J. Damen M.str.; 59 Th. Netten; 60 M. v. Best; 61 M. v. Dijk; 64 L. Ververs; 65 J. Dekkers; 69 W. Bergmans. Geslaagd. Zaterdag slaagde te 's-Bosch voor het diploma Kantoorsteno graaf Engelse taal van de Nech R.K. Bond van „Groote" Schrij vers St. Genesius, mej. M. Tuer- lings alhier, die haar opleiding ontving aan Instituut Klomp Vor- selaars te Tilburg. Kerkorgel- en Harmonium- bespelers. In de consistoriekamer van de Ned. Herv. Kerk te Drunen wordt Zaterdag 6 Mei des avonds 7 uur een vergadering gehouden van de vereniging van Protestantse kerk orgel- en harmoniumbespclers, waarop behalve koraalspel door de heer J. Romcijn uit Almkerk en vrij spel door de heer W. Blan- kers uit Veen, aan de orde komt een inleiding door de heer Ros uit Drunen over „Godsdienst, schoonheid en kunst." Viering Koninginnedag. De vereniging „Nederland en Oranje had ook voor dit jaar weer een aantrekkelijk program ma samengesteld. Zaterdag wer den als opening twee voetbal wedstrijden gespeeld, n.l. een op het terrein der v.v. Wit-Zwart tussen een elftal van de Spoor straat en een elftal samengesteld uit 't Vaartje, Havendijk en Veer- straat. Deze wedstrijd werd door de Spoorstraat met 1—0 gewon nen. Tegelijkertijd werd op 't ter rein der v.v. Waspik een wed strijd gespeeld tussen een elftal van de Schotse Hooglandersstr., Carmelietenstraat en Vrouwkens- vaart en een elftal uit de Kerk straat, Benedenkerkstraat, Diep straat en Raadhuisstraat. Deze wedsrijd werd door laatstgenoemd elftal met 3—7 gewonnen. Hierna werd de traditionele wielerronde verreden. De eerste rit, over een afstand van pl.m. 20 K.M., voor niet getrainde renners, had een aantrekkelijk verloop. Van uitlooppogingen kon niet worden gesproken. Steeds kwam het gehele peleton en bloc met slechts enkele uitvallers en ach terblijvers. Toen de lgatste ronde inging, was er nog niets van te zeggen, wie deze wedstrijd zou winnen. In de sprint bleek Leo Fitters de sterkste. De verdere uitslag luidde 2. J. Schapers; 3. A. v. Hooren; 4. A. Faro; 5. J. v. Tilborg; 6. M Vermeulen. In aansluiting hierop werd een trainingsrit gereden over een af stand van pl.m. 50 K.M. voor nieuwelingen en amateurs der wielerclub K.W.C. te Kaatsheu vel. waarbij ook enkele renners uit onze gemeente zijn aangeslo ten. Er werd, gezien de onderlin- K.A.B. afd. Kaatsheuvel. Na een plechtige H. Mis in de St. Joseph-parochie hield de afd. Kaatsheuvel van de K.A.B. in de Gildenbond haar 43ste jaarverga dering, die slechts matig bezocht was. In zijn openingswoord wees voorzitter J. Beerens op verschil lende punten, waarop onze K. A. B. nationaal, diocesaan en plaat selijk hare activiteit richt, waarbij speciaal de aandacht wordt be steed aan het ontwikkelingswerk. Wanneer straks, aldus spreker, onze arbeiders door de P.B.O. verantwoordelijkheid moeten dra gen, zullen zij daartoe in staat moeten zijn. Krachtig spoorde hij daarom de aanwezigen aan ge bruik te maken van de mogelijk heden, welke de K.A.B. ons biedt in de vorm van ontwikkelings avonden, pers en periodieken. Méér bijzondere aandacht vroeg spreker voor het vergaderingbe- zoek; wanneer dit, zo sprak de voorzitter, niet betekenend verbe tert, gaat onze K.A.B. een dode papierbeweging worden. Scherp hekelde hij de houding van hen, die door laksheid en onverschil ligheid de doelstelling van onze K.A.B. in de weg staan. Als spre kend voorbeeld haalde hij aan de verkiezingsuitslag voor de Prov. Staten, waarvan met cijfers werd aangetoond, dat een betekenend aantal kiezers door laksheid thuis bleef en een groot aantal anders- zijds door blanco te stemmen zich niet eens de moeite gaf naar plicht en geweten van z'n stemrecht ge bruik te maken. Als een der eerste oorzaken van deze fouten noemde spreker de verregaande genotzucht, die een sta-in-d'e-weg is voor de gezonde ontwikkeling van de gehele ge meenschap. Drankbestrijding, al dus spreker is weer even actueel, als vroeger toen onze K.A.B. nog in hare kinderschoenen stond. Tenslotte vroeg de voorzitter aller medewerking om door een principiële levenshouding en een daadwerkelijk uitdragen van de idealen van de K.A.B. mede te werken aan de opbouw van éen nieuwe gemeenschap. De notulen en verslagen van de secretaris en penningmeester wer den hierna voorgelezen en met algemene stemmen goedgekeurd. De penningmeester kreeg en van de voorzitter en van de controle commissie die de boeken en be scheiden in orde had bevonden, een speciaal dankwoord voor zijn accuraat beheer. In de vacature Ligtvoet werd bij enkele candi- daatstelling de heer P. v. Spaan donk als bestuurslid gekozen ver klaard evenals de aftredende be stuursleden. Bij de mededelingen werden de Volkskrant. Herwonnen Levens kracht, het Kannunik v. Schaik- fonds en de Coöperatieve bewe ging nog eens speciaal onder de aandacht genomen en werd een en ander verteld omtrent de ex ploitatie van het eigen gebouw, de herstellingswerkzaamheden en de oorlogsschade-regeling. Pastoor de Klijn sprak tot slot een pakkend en opwekkend woordje over de Patroon van de K.A.B. St. Joseph en spoorde de aanwezigen aan tot medewerking met het bestuur, dat niet in alles en alleen de arbeiders belangen kan behartigen. Met een krachtige aansporing tot meer ac tiviteit en een dankwoord aan de aanwezigen werd déze vlotte ge animeerde vergadering gesloten. Hondensport. Begunstigd door schitterend ueer hield de Honden dresseer ver eniging D.E.S. Zondag in het Sportpark onder zeer grote be langstelling een Nationale wed strijd, waarop volgens de regle menten van de K.N.P.V. door de heren J. C. F. v. Helsland en J. Jansen, alhier, met als helper de heer J. v. Bladel uit Waalwijk en als leider de heer P. Damen uit Kaatsheuvel gekeurd werd. Zowel in klasse A als in klas se B kwamen vier honden uit. De uitslag was in klasse A: 1 L. Bree- man uit Rotterdam met H.H. reu 265J i pnt.; 2 A. v. Duijl uit Rot terdam met B.H. reu 263y2 pnt; 3 J. Smarius, Tilburg, met M. x D. H. reu 248 pnt.; 4 J. Brekelmans, Kaatsheuvel met D. x H.H. 232 p. Klasse B 1 J. Simons, Tilburg met H.H. reu 260 pnt.; 2 J. Ot- ten, Tilburg met Bouv. reu 220]/2 pt., 3 A. v. Wel, Waalwijk met M. H. reu 220 pt. en 4 G. Ver meer, Waalwijk met M.H. 2\0]/2 punt. Er werd zeer goed werk ver richt vooral door de eerste win naars. Bij de prijsuitdeling sprak keurmeester v. Helsland een woord met vele goedé wenken aan t adres van de dresseurs, waar op de voorzitter van D.E.S. de heer P. Damen, met een felicita tie en dankwoord van 't goede verloop sloot. R.K.J.B. Vrijdag hield de R.K.J.B. haar maandvergadering, waarop het Mei-programma besproken werd. öesloten werd wederom een bede vaart naar Elshout als voetreis te houden op Zondag 7 Mei, met als startpunt om 5 uur v.m. bij C. van Kooij en om 5.15 u. v.m. bij de Molen en op de 3e Zondag van Mei naar den Bosch met als vertrekuur 4 uur v.m. bij Spran- gers in 't Hoekje. Medewerkend aan de Missie tentoonstelling „T.U.R.K.' werd bepaald dat Woensdag a.s. in vereniging een bezoek zal worden gebracht aan de grote tentoon- stelling in Waalwijk met om 7 u. als vertrek. Op 11 Mei zal de werktuigen - dag in Teteringen aan de beuri komen, 's Morgens om half negen zal met de fiets worden afgereisd vanaf de Markt in samenwerking met de tuinbouwbond. De excursie, die binnenkort zal volgen, gaat vermoedelijk naar Organon te Oss met nog een of twee andere bedrijven op andere plaatsen. Het lid Wim Frederiks, die reeds enkele maanden in Frankrijk werkzaam is, gaf een uiteenzetting van de gewoonten, levenswijzen èn mogelijkheden voor de jonge landbouwers in Zuid-Frankrijk. Deze causerie werd zeer op prijs gesteld, wat bleek uit de vele vra gen die gesteld werden. De Stichting Opbouw Moerdijk had de sympathie van de leden. Velen verklaarden zich bereid gra tis een schaap te weiden. Met een halfuurtje denksport, een lied en de Jeugdgroet werd de vergadering gesloten. Gegund. Kaatsheuvel werkt mee aan de T.U.K.K. Kaatsheuvel neemt een levendig aandeel in de actie die rond de grote I .U.R.K. gevoerd wordt. In de scholen is ïnteusiel gewerkt oui de kinderen belangstelling te doen krijgen voor het grote missiewerk. Uit kon ook Zaterdag n.m. gecon stateerd worden, toen in de zaai van de heer J. v. Dun een kin- derhlmvoorstelling zou worden gehouden, vastgesteld op 3 uur, aoch die een tweede uitverkochte zaal om halt vijt als gevolg had. Om acht uur werd de prachtige inij>sie-mm „öacred Eity voor een uitverkocht huis gedraaid. Er was een roep over dit prachtwerk dat een beeld geeft van de strijd om de vrijheid, daar door de Christenen in de jongste oorlog gestreden. Zondag was er een massale uittocht naar Waalwijk, niet alleen om half drie naar t K.K.C.-terrein waar het Lang- straats eittal met niet minder dan vier D.E.S. krachten uitkwam, maar ook naar de tentoonstellings zaal in de Gildenbond, waar vele honderden reeds n bezoek brach ten. Voor de Kaatsheuvel-dag, a.s. Woensdag, zijn réeds vele plan nen gemaakt. De scholen brengen reeds in de voormiddag een be zoek, terwijl verschillende vereni- j gingen in de avonduren hun op .wachting gaan maken. Crescendo. De verbouwing van het pand van de Weled. heer A. Frederiks in de Hoofdstraat, onder architec tuur van de heer Hub. Prins, is gegund aan de aannemers-firma L. Luxemburg alhier. Op Zaterdag en Zondag j.l. bracht de Gemengde Toneelver eniging „Crescendo" het uit het Vlaams genomen toneelspel „Piet je de Duvel' voor het voetlicht. Het was weer een openbaring voor hét Kaatsheuvelse publiek, dat een gewoon gebeuren, wars van elke sentimentele aandoening of opgeblazen tekst, het zo buiten gewoon doet op het toneel. Er is dan ook voor de volle 100 ge noten. Al bij het binnentreden der zaal deed de verzorging van zaal en programma ons aangenaam aan.. Als dan, even over acht, het doek opgaat, maken wij kennis met „Pietje de Duvel", toneelspel van Henrie van Daelen. Crescendo heeft weer eer van z n werk. Het is bijna onmogelijk speciale momenten te verslaan van een stuk, dat goed in elkaar zit met een afwisseling van ernst en humor, die juist op z'n plaats is. De verschillende karakters waren in de spelers keurig gety peerd en kwamen juist- gekozen tot uiting. Op de allereerste plaats „Pietje de Duvel 'n jonge onno zele hals, die zich in het tweede bedrijf een geheel ander karakter krijgt aangemeten en dit meester lijk uitbeeldt. Frans, proficiat! De debutant G. Smit, was goed rol vast en gaf goed spel. n Goede loot aan de Crescendo-stam. Bra vo Gerard! Z'n zuster T. Smit deed niet minder en gaf 'een goe de typering van dienstbode „Co- ba Riet van den Assem, als moeder van Pietje gaf naast ont roerend spel ook momenten van kostelijke humor, 'n Pracht-actri- ce! Het echtpaar Verweij gaf ons samenspel te genieten, waarin de opscheppersbranie van Frans Ver weij (C. v. d. Assem) en z'n zus ter (J. v. d. Assem) vooral in de dramatische scène de zaal wist te boeien door hun fijn geestig spel. Tonia Harkmans en Haerman muntten uit door gaaf spel en schitterende mimiek, vooral van de zijde van J. Brands. Ook Th. van Balkom was éen prachtige type. Tot zelfs het kleine rolletje van de loopknecht (J. Groenen- dael) was af, daar hij er iets moois van wist te maken. Regie en dictie waren bij de heren Sjel de Vries en vooral niet minder bij de heer v. Opstal in uitstekende handen. Zij beiden vooral hebben van Pietje de Duvel iets moois gemaakt. De zorg voor decor en grime berustte in de goede handen van dé heer v. Gulik, dus daar over geen bemerking, wat hij is amateur-meester in zijn vak. Crescendo heeft weer eens ge toond hoe het moet. Wij wensen Crescendo een blijvend crescendo. Naar we vernemen bestaat het gezelschap bijna 5 jaar en worden er plannen gesmeed, dit eerste lustrum grandioos te herdenken, wantverschillende krachten van het gezelschap vieren dan meteen hun 35-jarige en 25-jarige toneelspelérs loopbaan. GoocLLuck Crescendo! Dodenherdenking. A.s. Donderdag zal wederom de jaarlijkse dodenherdenking plaats hebben. Het vorig jaar was de belangstelling wel erg groot, doch de deelname aan de eigen lijke plechtigheid, liet veel te wensen over. Evenals vorig jaar begint de herdenking, met een herdenkings dienst in de St. Janskerk, welke aanvangt om 7 uur. De oud-legeraalmoezenier, dé Eerw. Pater Ligthart, zal tijdens deze plechtigheid een predicatie houden. Het kerkkoor zal enkele gezan gen uitvoeren. Na afloop van de kerkdienst, tijdens het luiden der klokken, marcheert de buiten de kerk op te stellen stoet naar de Markt, waar een monument is opgesteld. Hier zal door dé Edelachtb. heer Bur gemeester een krans worden ge legd namens de bevolking. De gemengde zangvereniging Bel Canto, zal het Wilhelmus en het lied der Achttien doden ten gehore brengen, terwijl door het mannenkoor Ecce Quomodo Mo- ritus zal worden gezongen. De belangstellenden worden verzocht bij het zingen van het Wilhelmus de nodige eerbied te betonen en minstens de uiterste stilte te betrachten en het hoofd De bevolking wordt verzocht niét met de stoet mede te lopen of op de trottoirs te blijven staan, doch achter de stoet aan te sluiten! Bij aankomst op de Markt oni acht uur precies, zal twee minu ten stilte worden betracht. De ge hele bevolking, ook degenen, die niet op de Markt aanwezig zijn, wordt verzocht deze twee minu ten van absolute stilte in acht te nemen. Iedereen wordt verzocht om 6 uur de vlag halfstok uit te steken als teken van rouw. Voor de kerkdienst wordt ieder een uitgenodigd, zowel verenigin gen (alle zonder vaandel) als par ticulieren, in 't bijzonder degenen die gedurende de oorlogsjaren in hun familie een verlies te betreu ren hebben. Indien iedereen zich aan boven staande richtlijnen houdt kan alles een ordelijk verloop hebben. Agenda. Maandag 7.15 uur Zang- en Vlaggehulde op de Markt met medewerking van allé plaatselijke Jeugdverenigingen. Dinsdag 8 uur n.m. Repetitie R.K. Par. Zangkoor St. Jan in de school. Woensdag 8 uur n.m. Repetitie Harmonie Kon. Muz. Gezelschap Euphonia. Woensdag 8 uur n.m. Apollo- 1 heater „De Saint in Londen", toeg. 18 jaar. Donderdag 7 uur n.m. Doden herdenking. Zie prog, in dit num mer. Harmonie St. Jan geeft een bal-avond. J.l. Dinsdag 25 April hield de harmonie St. Jan na de repetitie een algemene ledenvergadering. De voorzitter, de heer Meert, dankte allen nogmaals voor dé beste medewerking ter gelegen heid van het sextcttcnconcours, dat tot een zo verrassend resul taat had geleid. Hij hoopte dat de repetities zo voort zouden gaan, om dit jaar op 't concours een zo eervol mogelijk resultaat te beha len. Dit jaar moest als kroon op het werk een le prijs behaald worden. Het enige agendapunt van deze vergadering was: dansen op 5 Mei. De harmonie krijgt op 5 Mei de gelegenheid om het dansen aan zich te houden. Hieromtrent ont stond een levendig debat. Ten slotte kwam men tot de conclusie om gelegenheid tot dansen te ge ven vanaf 7 twir voor leden en begunstigers, met voor ieder een vrije toegang. Paasei-actie R.K. I'uisv.- Comité. De opbrengst van de Paasei- actie voor uitzending van zwakke kinde-en bedroeg dit jaar 253.27. Al blijft deze opbrengst beneden het bedrag van vorig jaar, toch is het Huisv.-Comité dankbaar ge stemd. De uitzending naar het koloniehuis te Eersel of Rijsber- gen kan nu wederom normaal doorgaan, wanneer er althans voldoende plaats is. De Eerw. Zuster Jovita houdt regelmatig contact met huisarts, schoolart- sendienst enz. en zal de betreffen de ouders zeker steeds op de hoog te houden. Zakjes, die om een of andere reden niet zijn opgehaald en ingeleverd, kunnen nog steeds gedeponeerd worden in de brie venbus op no. 4 Kastcellaan al hier. lus. Vergadering Gilde St. Ambrosi Zondag hield 't gilde St. Am broses een algemene vergadering in haar clublokaal bij de Wed Wijtvliet. Besloten werd om a.s! Zondag deel te nemen aan de gildefeesten te Renkum, waar voor grote belangstelling bestond. Ook aan de verschillende wed strijden zal worden deelgenomen, o.a. vendelzwaaien. gildetrommen en schietwedstrijden. Tevens zal een bezoek worden gebracht aan de Grebbeberg, alwaar korte plechtigheden zullen worden ge houden, waar hier tevens een on zer dorpsgenoten in de Meidagen van 1940 het leven liet. Naar het muziekconcours. Door de Kon. Harm. Sophia's Vereniging zal worden ingeschre ven voor deelname aan het Fede ratief Muziekconcours te Ooster beek op Zondag 9 Juli a.s. Zij zal uitkomen in de hoogste afde ling (Vaandelafdeling 1950) uit gaande van de Ned. Federatie van Muziekgezelschappen. Voor dit internationaal muziekconcours werden voor deze hoogste afde ling twee verplichte nummers door de Federatie aangewezen, n.l. Le Rui d'ys van E. Lalo en A glorious Day van Albert van Roesel. Wij wensen de heer Kot ter met zijn corps alle succes toe voor de komende strijd. Verjaardag H. M. de Koningin. Bij gelegenheid van de verjaar dag van H. M. de Koningin werd Zondagavond in de beide harmo niezalen gelegenheid tot dansen gegeven, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Schoorsteenbrandje. Bij A. Vrinten-de Leijer alhier brak Woensdagavond 'n schoor steenbrandje uit, hetwelk echter vrij spoedig kon worden bedwon-

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2