WAALWÏK DE IMETBMT NIEUWKUIJK VLIJMEN HAARSTEEG SPRANG 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 8 MEI 1950. 2 Deken Goosiens gaat heen JAC. M. DIDDEN Smoutzetter Reserve-Machinezetter. Twee getrouwen die a.s. Do dienstjubileum vieren bij de Antoon Tielen. EEN KERK GEVRAAGD. Voor de kerk te Salatiga: Vorig bedrag 371.25 Thuiskomst militair 24.50 Korp. W. K. te Waalwijk 10. N.N., Waalwijk 2.50 Totaal 408.25 WIJ HERDACHTEN Voor de vijfde maal heb ben wij hen op de vooravond van de Bevrijdingsdag her dacht, de velen die gevallen zijn in de strijd die wij vijf jaar lang hebben gestreden voor onze vrijheid: de solda ten die sneuvelden voor het vaderland; de helden die om hun verzet tegen de onder drukker vermoord werden voor vuurpelotons of in con centratie-kampen; de slacht offers van bombardementen of van andere gruwelen van de moderne oorlog. Hen al len hebben wij herdacht in een eenvoudige, sobere plech tigheid. Opdat we niet zou den vergeten Zo heeft de Waalwijkse ge meenschap voor het eerst bij deze plechtigheid aan de voet van het monument gestaan, het symbool van al degenen uit ons midden die vielen. Daar hebben we weer de in drukwekkende dodenlijst ge hoord, in treffende woorden gezegd door de heer J. Kou ters: gefusilleerd, gestorven in een concentratiekamp, ten gevolge van granaat-inslag, door V 1-projectielen enz. Het „tenebrae factae sunt", gezongen door de Liedertafel, leek werkelijkheid te worden bij de gedachte aan die vie len, velen die hun leven moesten geven. Maar dan zag men op naar men op naar het gelaat van de man die daar op het punt staat te vallen, met de uit drukking op het gelaat: het is niet tevergeefs! Dan kregen de woorden uit het Wilhel mus weer diepere zin: „Den Vaderland getrouwe, blijf ik tot in den dood." Nee, wij mogen hen niet vergeten. En ten bewijze dat hun dood in onze herinnering is gebleven, waren we in grote getale daar aangekomen, legde de burge meester een krans aan de voet van het monument namens de gemeente, de voorzitter van Waalwijks Belang namens deze vereniging, ook 't Rode Kruis dat gedurende de oor log zo'n menslievende taak heeft vervuld en de Israëliti sche gemeenschap, die wel scherp de tragiek van de be zetting heeft gevoeld. En ve len namen daarna deel aan het défilé. Naast het monument houdt één plaats bijzonder de oor logstragedie levendig: de exe cutieplaats achter het Raad huis, waar voor Waalwijk één der zwartste bladzijden uit zijn geschiedenis is geschre ven: een zinloze moord op on- schuldigen. Het is daarom goed vooral ook deze plaats in ere te houden door 'n kort bezoek voor de algemene Dodenherdenking, zoals Don derdagavond. Een waardig uitgangspunt voor de stille tocht, waaraan het voltallige gemeentebestuur deelnam, 't bestuur van Waalwijks Be lang, de Zeereerw. Heren Pastoors Ras en v. d. Brekel, de Weleerw. Heer Ds. W. Jens, terwijl de Weleerw. He ren Van de Peut en Baas be richt van verhindering had den gezonden, de heer De Jong namens de Israëlitische Gemeente en vele anderen. Deze stille tocht, die door velen reeds werd meegemaakt, kan en zal een traditie wor den, maar dan moeten nog meer er toe kunnen beslui ten deel te nemen, opdat het een algemene manifestatie wordt, dat wij niet willen en kunnen vergeten BEVRIJDINGSDAG. De feestelijkheden, op touw gezet door Waalwijks Belang, ter gelegenheid van de be vrijdingsdag zijn letterlijk en figuurlijk in het water ge vallen. Waar de schoenfa brieken werkten, was 't pro gramma geheel naar de avonduren verschoven. Noch de turn-mars en turn- demonstratie met muziek van d« harmonie „St. Criipijn", BERN. HORNES Boekbinder Magazijnmeester. nderdag 11 Mei hun 40-jarig Waalwijkse Stoomdrukkerij =TjT -r|/w noch het concert van „Con cordia" uit Loon op Zand kon den door de voortdurende re gen doorgaan. Dit laatste is tot een latere datum uitgesteld. BENOEMING. Als Kring-directeur van de R.K. Middenstandsvereniging Kring Waalwijk, omvattende de afdelingen Drunen, Heus- den, Haarsteeg, Kaatsheuvel, Loon op Zand, Vlijmen, Waal wijk en Waspik, werd be noemd de heer A. J. Kleij- berg, Westeinde 5c te Waal wijk. ONDERSCHEIDEN. Van het Ministerie van Ma rine ontving de heer W. N. S. Adriaanse, die als marinier in Indonesia heeft gediend, het ere-teken voor orde en vrede met certificaat, voor de wijze waarop hij zijn plicht heeft vervuld. BEVORDERD. De heer P. A. Adriaanse is met ingang van 1 April van stationsassistent bevorderd tot stationsassistent le klas. EEN BUITENGEWOON JUBILEUM. Zestig jaar zelatrice. Dit heeft Mej. Josephina v. d. Mee in v.m. Baardwijk gepresteerd. A.s. Woensdag viert ze het feit dat ze zestig jaar zelatrice is voor de H. Kindsheid. Dat wil dus zeg gen dat Mej. v. d. Mee dit mooie werk op 10 Mei 1890 op zich heeft genomen, en dat niet alleen, maar bovendien nu nog actief doet. Wel iets dat de moeite van het memo reren waard is. Is een diamanten jubileum op zichzelf al iets bijzonders, in dit geval is het dat nog meer omdat het zelatrice- gewoonlijk een baantje is dat een meisje op verzoek van de pastoor of de kapelaan aan neemt, maar dat na kortere of langere tijd meer en meer op de achtergrond raakt en dan vergeten wordt voor an dere besognes. Niet aldus bij Mej. v. d. Mee. Ze was eerst bijna 20 jaar gewoon zelatrice en sindsdien hoofdzelatrice. Ze heeft het altijd met ijver en veel plezier gedaan, ook nu ze in haar 89ste levensjaar is, wat men trouwens hele maal niet aan haar zou zeg gen. Een lichtend voorbeeld lijkt ons, voor een jongere generatie, vooral nu de pau selijke missie-genootschappen in verband met de T.U.R.K. bijzonder worden gepropa geerd. Op de feestdag wordt er om half 9 in de parochiekerk van St. Clemens een H. Mis opgedragen tot intentie van de jubilaresse, die ze zelf zal kunnen bijwonen. Verder ont komt ze natuurlijk niet aan een huldiging, al vindt ze het zelf niet erg belangrijk. Het is ook geen wereldschokkend feit, maar toch wel aardig ge noeg om er even de aandacht op te vestigen. DE K.A.B. NAAR DE WON DERBARE MOEDER VAN ELSHOUT. Zondagmorgen om 6 uur begaf de bedevaart van de K.A.B. zich naar de Wonderbare Moeder van Elshout. De deelname was zeer goed, terwijl de par. Sectie St. Clemens zich ook bij de stoet aan sloot. Onder een stralend zon netje en op de pittige marsen van de harmonie St. Crispijn werd naar Elshout gemarcheerd, waar om half acht een H. Mis tot in tentie van de K.A.B. werd opge dragen door kapelaan Wassen- berg en welke H. Mis werd ge zongen door een zangkoor onder leiding van de heer Duijvelaar. De deelname aan de algemene H. Communie was zeer goed te noemen. Om goed 9 uur werd de terugtocht aanvaard en men arri veerde circa half elf wederom in Waalwijk. De K.J.M.V. hield op deze eerste Zondag in Mei ook haar jaarlijkse bedevaart naar 's Bosch. NIEUWE SCHOENZAAK. Naar wij vernemen zal de heer A. Meijs binnenkort in het pand Grotestraat 142 een nieuwe Luxe Schoenzaak ope nen. Wij zullen hierop tegen de de opening nader terugkomen. LAATSTE TONEELAVOND VAN DE KUNSTKRING. Morgenavond kunnen de toneelliefhebbers weer genie ten van het puikje van het Nederlandse toneel. Het Am sterdams Toneelgezelschap zal na alle zware stukken van 't afgelopen seizoen met een lichter stuk het seizoen be sluiten. Louis d'Alton schreef met zijn „Zij kregen wat zij wil den" een aardig blijspel, dat echter op een veel hoger ni veau komt door de speelwijze van het Amsterdams gezel schap. Louis Saalborn heeft zijn hoofdrol aangegrepen om in deze figuur de werkelijk grote kunst van het blijspel de moeilijkste eigenlijk op 't toneel in haar beste vor men uit te stallen. Driest staat de zorgeloze, met zijn luiheid coquetteren de huisvader voor ons, maar Saalborn weet hem juist door z'n fouten te maken tot een beminnelijk man. Van deze formidabele ras-artist geniet men de hele avond. Naast hem staat de oudere garde, de geroutineerde to neelspelers, die, grote rollen op hun naam hebben, maar met geweldig veel plezier dit lichtere genre zijn binnenge stapt. Paul Huf en Louis van Gasteren, omringd door jon gere artisten die blijkbaar een goede scholing hebben in Am sterdam, want men ziet deze groep bij elk nieuw stuk voor uitgaan. Zij wedijveren met de ouderen om dit blijspel werkelijk tot iets bijzonders te maken dat gunstig afsteekt bij de vele blijspelen die te genwoordig avond aan avond ten tonele worden gebracht. Het Amsterdams Toneel heeft met dit blijspel direct de roos getroffen, en dat het publiek de keuze waardeert blijkt wel uit de vele uitver kochte voorstellingen. Prettig is, dat het stuk voor iedereen geschikt is, jong en oud zal genieten van een voortreffe lijke toneelavond. De Kunstkring sluit hier mede het seizoen af, en we geloven dat 't op geen betere wijze kon geschieden. R.K. MIDDENSTANDS VERENIGING. Het bestuur van de R.K. Middenstandsvereniging, afd.- Waalwijk, heeft in haar ge houden vergadering met het bestuur van de Veteranen- sportclub „Ons Huis" haar volle medewerking toegezegd om bij gelegenheid van de te houden sportweek van deze vereniging, bij gelegenheid van haar 20-jarig bestaan, in de week van 3 tot 10 Septem ber e.k. een winkelweek te organiseren. De besturen van genoemde verenigingen reke nen op de volle medewerking van alle winkeliers. VOGELVERENIGING „VOGELLUST". Op 6 Mei kwam deze ver eniging in het clublokaal bij een voor een algemene maan delijkse vergadering. Na een kort welkomstwoord door de voorzitter werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Bij de mededelingen en in gekomen stukken was een schrijven van de Zuid-Neder landse Bond van wildzang vogelliefhebbers, betreffende hetgeen op de a.s. vergade ring van deze bond bespro ken zal worden: Bondscontri- butie. Ringen, Systeem en ei gen Bondsorgaan. Besloten werd stappen te ondernemen om te komen tot gezamenlijke tochtjes in de natuur des Zondagsmorgens, met toestemming van de be treffende bos-beheerders. Nadat nog besloten was te trachten te komen tot een gezamenlijke zaad- en voeder inkoop, werd de geanimeerde vergadering besloten. AGENDA. Zondag 14 Mei: de K.A.V. viert Moeder dag. NED. RODE KRUIS. Evenals ieder jaar houdt het Ned. Rode Kruis wederom zijn grote algemene Lande lijke Collecte en wel van 27 Mèi tot 4 Juni. Het doel dezer collecte is, om ons in staat te stellen het vele en mooie werk daar is zeer veel geld voor nodig voor U uit te voeren. Het Rode Kruis staat dag en nacht voor U klaar om U te helpen. HELPT: GIJ ons NU door Uwe gulle bijdragen! Indien rampen U treffen, neemt Uw toevlucht tot het Rode Kruis en U wordt geholpen! Wij herin neren U aan de vier branden die het vorig jaar in Drunen plaats vonden en waar 't Rode Kruis direct klaar stond om te helpen met kleding, bed- degoed, schoeisel etc. Wij houden U deze weken op de hoogte door pers en radio. Leest onze berichten en U zult van de noodzaak royaal te geven overtuigd worden. De collecten door de Afd. Waalwijk zullen gehouden worden, allen in dezelfde week in Waalwijk, Sprang- Capelle, Drunen en Waspik. Ned. Rode Kruis Afd. Waalwijk. C. Witlox, Alg. Leider Actie 1910. P.S. Deze collecte houdt geen verband met Uw even tueel lidmaatschap, dat uit sluitend voor de Afd. Waal wijk bestemd is, terwijl deze collecte voor alle grote wer ken van het Ned. Rode Kruis is bestemd, waarvan U even goed profiteert! WEER NAAR HUIS. Met het troepenstransport- schip „General W. M. Black" dat vermoedelijk op 19 Mei in Amsterdam aankomt, zullen de volgende militairen uit onze omgeving repatriëren: Korp. L. J. van Dortmont, Straatweg C 79 b, Hank. Sold. C. H. v. d. Genzer, Julianastr. 28, Kaatsheuvel. CIRCUS STRASSBURGER NAAR WAALWIJK Slechts 2 dagen. Openingsvoor stelling Maandag 15 Mei. OP HET VREDESPLEIN. Onder het motto „circus op zijn best" maakt circus Strass burger ook dit seizoen weer een uitgebreide tournee door Neder land en het moet voor Waalwijk, in 't bijzonder voor de Lang straat in 't algemeen wel een buitengewone verrassing zijn, dat dit grote circus met zijn interna tionale faam, nu ook een tweetal dagen naar Waalwijk komt en daar zal spelen op Maandg 15 en Dinsdag 16 Mei. Circus Strassburger heeft in de loop der jaren de plaats ingeno men van het vroegere Konink lijke circus Carré en zijn eigenaar Karei Strassburger is een popu laire figuur in den lande gewor den, wat onder meer gebleken is in de steden, die tot heden deze zomer bezocht werden, waar hij werd gehuldigd in verband met zijn 30-jarig directeurschap. Cir cus Strassburger reist dit seizoen met een nieuwe moderne tent, die de nieuwste technische snufjes bevat. Voorts is het wagenpark vernieuwd en uitgebreid en alles is opgeverfd en om de feestelijke jubileumstemming te verhogen, wordt de Moirse fassade voor de grote tent opgezet. Voor het per soneel is er in de tentenstad een geriefelijke restauratietent, waar tegen weinig geld 'goede maaltij den te genieten zijn. Deze winter speelde Strassbur ger met groot succes in het Cirque Royal te Brussel, in het Hippodrome in Antwerpen en in Theater Carré te Amsterdam, te gelijkertijd met drie verschillende programma's. Zulk een goede roep ging van het programma in Carré uit, dat de prinsesjes Bea trix en Irene de eerste middag na hun vacantie in Oostenrijk, een bezoek aan het circus brachten en met hun vriendinnetjes zeer van alles genoten. De beste num mers uit de drie bovengenoemde programma's zult u nu in het cir cus te Waalwijk kunqen zien, waaronder een van de grootste attracties Borra, de eerlijke zak kenroller, die niet alleen in Pa rijs en in alle wereldsteden, maar ook in Carré té Amsterdam bij Strassburger het gespek van de dag was. In verband met de matinée, die het circus Dinsdagmiddag om twee uur geeft, zullen de scholen vrijaf hebben. Het Vredesplein, waarop de tentenstad zal worden op gebouwd, zal voor Strassburger voor de eerste maal ter beschik king worden gesteld. JAN TIELEN 70 JAAR. Vanmorgen werd de heer Tielen ter gelegenheid van zijn 70ste verjaardag in het bedrijf door zijn personeel ge huldigd. Namens allen sprak de procuratiehouder, de heer J. v. Mierlo, hem toe. Hij wees er op dat de jubilaris op een welbesteed leven kon te rugzien en dat hij nog steeds de bezielende kracht van het bedrijf was. Als een beschei den maar welverdiende hulde bood hij de heer Tielen een fraaie bloemenmand aan. De heer Tielen zelf getuig de van zijn dankbaarheid dat het hem gegeven was zo zijn 70ste verjaardag te vieren en uitte zijn voldoening over de groei en bloei van zijn be drijf in de ruim vijftig jaren dat hij er de leiding van had. Hij zwaaide zijn personeel, met name de oudere garde, lof toe voor de wijze waarop het hiertoe had medegewerkt. In de loop van de dag kwa men allerwege felicitaties bin nen voor de jubilaris. ST. ANTONIUSSTRAAT. De St. Antoniusstraat is wel danig ontbasterd, doordat al le bomen zijn weggekapt. Eén troost is er, n.l. dat ze door nieuwe zullen worden vervangen van een betere soort. Deze waren nu in al hun verscheidenheid van niet zo prima kwaliteit en ston den, evenals op vele andere plaatsen, veel te dicht op el kaar. AANBESTEDING. Bouw van kantoorruimte voor de heer C. P. v. d. Ho ven. v. Hulten-v. Bladel, Waalwijk 10500 M. Kleijngeld, Waalw. 10317 J. v. d. Meijs, Waalw. 10211 L. Kooien, Waalwijk ƒ10188 M. Kramei-, Genderen 10162 A. Leijten, Heusden 10035 Fa. L. Fitters, Waspik 9873 A. Spuijbroek, Waalw. 9750 Fa. A. P. den Teuling en Zn., Waalwijk 9575 Fa. H. J. v. Heesch en Zn., K'heuvel 9546 Architect H. v. Huiten. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: wijnrode vulpen; broche met steentjes; bruine glacé handschoen; grijze gla cé handschoen; penning; gou den armbandje; kerkboekje (kath.); lipssleutel. Verloren: hondenband; por- temonnaie m. inh.; kalf (rood bont); portefeuille met inh.; zilveren armbandje; zilveren vulpotlood; vulpen in etui; blauwe step; portemonnaie m. inhoud; rode step; Hollandse herder; huissleutel, rood-gele step; bruine portemonnaie m. inhoud; zilveren gulden; da meshandschoen; 2 steppen. ST. VINCENTIUS- VERENIGING. A.s. Zondag 14 Mei her denkt de St. Vincentius-ver eniging in de parochie St. Jan haar 100-jarig bestaan. Deze herdenking wordt ge vierd met een triduum in de kapel van de Eerw. Broeders op 11, 12 en 13 Mei. 't Wordt gegeven door de Weleerw. Heer Kapelaan A. Wassen- berg. Op Zondag 14 Mei wordt om 10 uur een plech tige H. Mis opgedragen voor de overleden leden en wel doeners van de vereniging, 's Middags is er van half één tot half twee receptie in de achterzaal van Hotel Verwiel. Zoals wij reeds eerder hebben gemeld, heeft de HoogEerw. rieer Deken Goossens van 't dekenaat Heusden en pastoor van Drunen op zijn verzoek eervol ontslag gekregen. Het past ons zeker om bij dit feit even stil te staan en hulde te brengen aan de scheidende herder van deze parochie. Bij het zilve ren pastoraat van Deken Goos sens in 1949 hebben wij reeds eerder de bijzondere verdiensten van Zijn HoogEerw. in een arti kel belicht. Wij geloven niet dat wij in de geest van de scheidende herder handelen, als wij in her haling zouden treden en wij vol staan daarom met te zeggen dat Deken Goossens zijn grote en veelzijdige taak steeds met grote liefde en toewijding heeft vervuld. In het bijzonder en dat mogen wij bij dit heengaan wel vermelden, ging zijn liefde uit naar de jeugd, waarvoor niets te veel was. Pas toor Goossens stond dan ook be kend als een grote kindervriend. Het moge Zijn HoogEerw. gege ven zijn nog vele jaren van ver diende rust, na een vruchtbaar priesterleven, te genieten. Zondagochtend stond Drunen in het teken van afscheid. In de H. Missen hield de HoogEerw. heer Deken een afscheidspredika- tie, waarin hij dank bracht aan de parochianen voor de wijze waarop zij in de 26 jaren van zijn pastoraat hem hadden gesteund en geholpen. Tevens verzocht hij de parochianen even goed naar zijn opvolger te luisteren als zij dit naar hem hadden gedaan. Gaarne gaf Zijn HoogEerw. zijn zware taak over aan jongere en vaardiger handen. In de gymnastiekzaal had van 12 tot 1 uur nog een druk be zochte receptie plaats. Hier werd de scheidende herder bij monde van de heer J. v. Kessel door zijn parochianen als blijk van waar dering en hulde en dank 'n kelk aangeboden. Op deze afscheidsreceptie werd ook het woord gevoerd door de E.A. Heer Burgemeester Snels, die op sublieme wijze de gevoe lens van allen wist te vertolken. Zichtbaar geroerd dankte Zijn HoogEerw. voor deze hulde. Van de gelegenheid om per soonlijk van de heer Deken af scheid te nemen, werd dankbaar en druk gebruik gemaakt. Velen kwamen de scheidende herder nog eens danken voor het vele goede werk, voor Drunen verricht. De hand van de priester, waarvan getuigd kan worden dat hij alles was voor allen en voor zichzelf niets vroeg maar alles wegschonk. Dat de parochianen van Dru nen zulke sympathieke gevoelens koesteren voor hun herder, bleek Zaterdagmiddag nog zeer duide lijk, toen men door een huis aan huis collecte voor het aanbieden van een cadeau, bijna 1000.— bijeenbracht. Deken Goossens zal als rustend priester zich vestigen bij de Eerw. Zusters te Neerkant bij Deurne. BELANGRIJK. Benoeming. Tot Deken-pastoor van Dru nen is benoemd de ZeerEerw. Heer Rooijackers, rector aan het St. Jozefgesticht te Hintham. De Z.E. Heer Rooijackers is hoofd redacteur van de St. Jansklokken en heeft in de oorlog geruime tijd in het kamp Dachau doorge bracht. Rector Rooijackers is ook verbonden aan het Diocesaan Bu reau wederopbouw kerken van het diocees 's-Bosch. Bevrijdingsfeest. Het bevrijdingsfeest werd in Drunen gevierd met een ballon nenwedstrijd voor de schooljeugd waarvan de opbrengst was t.b.v. de Stichting '40—'45. Deze wed strijd, welke vanwege de regen tot Zaterdag moest worden uit gesteld, is daarom Zaterdag niet minder geslaagd. Alle schoolkin deren en vele belangstellenden waren 's middags om 4 uur aan wezig op de speelplaats van de Jongensschool. Aanwezig was ook burgemeester Snels, de HoogE. Heer Deken Goossens en vele an dere notabelen uit de gemeente. Bij deze ballonnenwedstrijd zon gen de kinderen, die allen met rood-wit-blauw of oranje getooid waren, enkele vaderlandse liede ren en ze werden toegesproken door Burgemeester Snels. Om pl.m. kwart voor 5 gingen de ballonnen de lucht in, alle met een briefje van de afzender. Welke zal het verst gaan Dodenherdenking. Ook Nieuwkuijk heeft Donder dagavond een indrukwekkende dodenherdenking gehouden. Om 7 uur was de noodkerk gevuld met gelovigen en werd een plechtig Lof met rozenkransgebed opge dragen. Na 't Lof zette een grote stoet zich in beweging, die onder het bidden van de rozenkrans naar 't kerkhof trok. Op 't kerkhof aangekomen zong het parochiaal zangkoor onder de leiding van hun directeur Mich, v. Heivoort „Op 't kerkhof" van de Vliegh. Hierna hield pater Norbertus van de Cisterciënser Orde „Mariënkroon" een indruk wekkende herdenkingsrede. Na een korte inleiding gaf hij een historisch overzicht van de gebeurtenissen sinds Mei 1940. Hij weidde piëteitvolle woorden aan de gesneuvelden van de Mei dagen 1940, hij herdacht de ge vallenen en degenen die in con centratiekampen en voor 't vuur- peleton hun leven gaven in de strijd voor gerechtigheid en vrij heid. Dan werden degenen her dacht die in Nieuwkuijk bij de bevrijding waren gevallen om ten slotte een woord van diep mede leven te betuigen met de gesneu velden in Indonesië. Met het bid den van vijf Onze Vaders en Weesgegroeten werd deze her denking besloten. Gouden Bruiloft. Zondag 7 Mei vierde het echt paar Lamb. v. Engelen-v. d. Wie' hun gouden huwelijksfeest. Een prachtige ereboog was opgesteld aan de woning en Zondag om half elf werd een plechtige Hoog mis voor het gouden paar opge dragen. Omringd door bruidjes werd het gouden paar naar de kerk gebracht en na afloop werd 'n receptie gehouden, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Het buurtcadeau werd aange boden en de voorzitter de heer Lamb. Oremans, overhandigde dit in een mooie toespraak. De zang vereniging en de harmonie brach ten een serenade. Aan belangstel ling ontbrak het niet, temeer waar in Vlijmen reeds grote drukte heerste in verband met de grote wielerwedstijd. Moge het hun gegeven zijn in goede gezondheid en onder Gods zegen het diamanten feest te be leven. Dodenherdenking, Donderdagavond om half acht werd in Vlijmen de dodenherden- kng gehouden. De grote stoet trok vanaf het Marktveld naar de R.K. Kerk, waar door de ZeerEerw. Heer Pastoor en beide kapelaans de graven van de gevallenen ge zegend werden. In de kerk werd door kapelaan Hollenberg 'n korte predikatie werd gehouden. Hier mede werd de plechtigheid beslo ten. Van vele huizen hing de vlag halfstok, de klokken luidden en enkele minuten stilte werd in acht genomen voor de gevallenen. Bevrijdingsfeest. Zaterdag en Zondag werden in Vlijmen de bevrijdingsfeesten ge houden. welke alleen bestonden uit dansen in enkele café's. Waar blijft het bevrijdings- en oranje- comité voor de jeugd van Vlijmen? E. H. B. O. Op de grote EHBO-wedstrijd, die j.l. Zondag ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van de EHBOvereniging St. Michielsges tel aldaar werden gehouden, wist onze herenploeg de eerste prijs te behalen met 207 van de 210 pnt. die konden worden behaald. Te vens behaalde de leider, de heer Tini v. d. Sterren, de eerste lei- dersprijs mt het hoogste aantal te behalen punten, n.l. 60. Repatriëring. Met de Tabinta repatriëerde Zondag j.l. weer een onzer dorps genoten thans was het soldaat le klas Jo v. Dal, die na 'n ver blijf van twee en een half jaar bij zijn familie terugkeerde. Vanzelfsprekend heerste er een grote vreugde in het gezin van Dal, nu ook hun tweede zoon ge zond en wel arriveerde. De buurt bewoners hadden voor een pas sende versiering gezorgd en voor de ouderlijke woning prijkte een prachtige ereboog. De ouderlijke woning was in een bloementuin herschapen en de vele schriftelij ke bewijzen van deelneming ge tuigden van het medeleven. Des avonds brachten de harmonie en de zangvereniging de gerepatri eerde een serenade. De voorzit ter van het welkomstcomité dhr. Timmermans, feliciteerde de sol daat en zijn familie en bood hem namens de ganse bevolking een nieuw rijwiel aan. Dodenherdenking. Donderdagavond had ook in onze plaats op indrukwekkende wijze de herdenking plaats van degenen die in de afgelopen oor log het offer van hun leven brachten. Om 6 uur werden de vlaggen halfstok gehesen, open bare vermakelijkheden werden niet gehouden en de verkooploka" liteiten waren gesloten. Om 7 uur werd de stoet opgesteld in de Hoeven en onder grote stilte trok men gezamenlijk naar de kerk, waar de herdenking plaats had. De ZeerEerw. Heer Pastoor hield een korte predikatie, de zangver eniging bracht daarna het „Ecce quomodo moritur" ten gehore en na afloop had op het kerkhof de zegening der graven plaats. Koningschie ten Op de banen van „Onderlinge Vriendschap" had deze week het jaarlijkse koningschieten plaats. Na een zeer spannende strijd werd de titel behaald door Th. v. Gestel met 87 punten. Ned. Herv. Kerk. Ds. J. C. Terlouw te Otterlo heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Kerk alhier bedankt. Filmvertoningen. I 1 i Vanwege de Oranjevereniging te Sprang werden Zaterdagmiddag een twe'etal kinder-filmvoorstellin- gen georganiseerd voor de school jeugd in de zaal van de Chr. Volksbond. De zaal was beide malen geheel gevuld met een op gewekte kinderschare, die genoot van het gebodene. Door de heer J. de Bont uit Waalwijk werden enige mooie flims vertoond, waaronder teken films en Oranjefilms. De kinderen werden getracteerd op 'een reep chocolade. Receptie N.E.O. ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan. Zaterdagmiddag recipiëerde het bestuur van N.E.O. ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan der vereniging. De zaal van café Trompen, waar deze receptie plaats vond, was herschapen in een ware bloe mentuin, door de diverse vereni gingen bij deze gelegenheid aan N.E.O. aangeboden. Onder de afgevaardigden van de verschillende verenigingen die N.E.O. met haar jubileum kwa men gelukwensen, waren er velen die daarbij tevens hun dank uit spraken voor de goede verstand houding en de medewerking die steeds van N.E.O. werd onder vonden en daaraan de wens vast knoopten dat deze goede verstand houding in de toekomst bestendigd mocht blijven en de banden tus sen de respectievelijke verenigin gen steeds hechter mochten wor den. De Edelachtbare heer Burge meester Smit gaf persoonlijk van zijn gewaardeerde belangstelling blijk. Namens de Brab. Voetbalbond werd N.E.O. een herinnerings plaquette aangeboden door haar vertegenwoordiger de heer van Iersel. naar

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2