DE LSNGSIBMT m L00N-0P-ZAND DRUNEN SPRANG RAAMSDONKSVEER GEERTRUIDENBERG UW OGEN? RIJWEEL SOLEX een STIKMEESTER. R.K. MULO-SCHOOL VOOR JONGENS n Schoenmachine Monteur Van Maaren fa. J. DODEMONT Naaisters-machine Stiksters en Meisjes THAS N.V. - 1e Zeine 0 - V/AALWIJK DeChiuese Papegaai Uw Bril DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 8 MEI 1950. DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN KOPPIE KOPIJ. FEUILLETON (Wordt vervolgd). niet goed Ga naar de oogarts naar Vughterstraat 25 DEN BOSCH. Direct leverbaar N.V. VER. NED. RUBBERFABRIEKEN AFD. PERSONEEL H E V E ADORP (GId.) TE WAALWIJK. Leerlingen aan te melden ST. PETRUSSCHOLEN Grotestraat 1 98 b WAALWIJK. Meisje zoekt gij een prettige werkkring en goed loon, kom dan eens bij ons praten ER IS PLAATS VOOR om te worden opgeleid in onze speciale afdeling sportkleding (geen leder) DE HOOGEERW. HEER DEKEN-PASTOOR GOOSSENS GAAT HEEN. Naar wij vernemen heeft de Hoogecrw. heer Deken-Pastoor Goossens, Deken van het Deke naat Hcusdcn en Pastoor van Druncn ontslag aangevraagd bij Zijne Hoogw. Excellentie Mgr. Mutsaerts, welk ontslag hem in verband met zijn hoge ouderdom is verleend. Nader vernemen wij nog dat Zijn Hoogecrw. a.s. Donderdag Drunen reeds zal verlaten. Pastoor-Deken Goossens is 74 jaar. In Febr. 1949 vierde hij on der grote belangstelling zijn zil veren pastoraat. Bij dit zilveren feest trad nog eens op bijzonde re wijze aan de dag hoezeer pastoor Goossens bemind wordt door zijn parochianen. Wij hopen op dit heengaan van Deken Goossens nog nader terug te komen. Dodenherdenking. Ook Drunen herdacht op de avond van de 4e Mei de doden. Op het Kerkplein was een een voudig kruis met catafalk opge richt. 's Middags brachten de schoolkinderen een bloemenhulde, bij welke gelegenheid burgemees ter Snels een toespraak hield. Op de scholen werd deze mid dag op eenvoudige wijze iets ver teld over de oorlog en het verzet. Op het R.K. Kerkhof had om half acht een korte herdenking plaats welke via de Ned. Radio- Omroepen in het Nationaal pro gramma werd uitgezonden. Bij deze plechtigheid zongen de schoolkinderen onder leiding van de heer v. d. Brink „Hoe groot, o Heer". Om kwart voor 7 vorm de zich op 4 punten een stoet voor het houden van een z.g. stille tocht. Deze vier stoeten kwamen tesamen op het kerk plein. Rond het kruis met cata falk. welke bedekt was met de driekleur, werd de wacht be trokken door een afd. S.W.G. uit Drunen en andere militairen, welke zojuist uit Indonesië terug keerden. Van de gelegenheid om bloemen te leggen onder t kruis werd druk gebruik gemaakt. Pre cies om 8 uur legde burgemeester Snels een krans, waarna 2 minu ten stilte volgden. De gezamen lijke kerkkoren van Drunen en Elshout zongen hierna onder lei ding van de heer Jo Verhoeven „Ecce quomodo moritur", terwijl schoolkinderen nogmaals zongen ,.Hoe groot, o Heer.' De E.A. Heer Burgemeester Snels sprak hierna een herdenkingsede uit. Spr. riep in de rede de herinne ring wakker aan de jaren 1940- '45. Vergeven, aldus spr., is christelijk, maar vergeten zou nalatig zijn. Wij mogen niet en nooit vergeten. Spr. spoorde de talrijke aanwezigen aan. door steun aan de stichting '40-'45 zich de vrijheid waardig te tonen en besloot dan ook zijn rede met een vers uit Jan Campert's 18 doden Gedenk gij, die achterbleef, Mijn makkers in de nood En die hun nastaan het allermeest. In hunne rampspoed groot. De kleine noodkerk, waarin tot besluit een Lof zou worden gecelebreerd, zou nooit de grote mensenmenigte hebben kunnen bevatten. Daarom werd dan ook besloten ter plaatse 5 Onze Va ders en Weesgegroeten te bid den. Met het spelen van t Wil helmus werd deze korte en tref fende plechtigheid besloten. Geslaagd. Voor het eindexamen 4 jaar lagere landbouwschool slaagde onze dorpsgenoot, Herman Pij nenborg. Herdenking bevrijding. Donderdagavond werd in de Ned. Herv. Kerk alhier een ge combineerde herdenkingssamen komst gehouden, waarin voorging Ds. M. J. Mulder, Geref. predikant alhier. De opkomst was vrij goed. Als uitgangspunt voor zijn her denkingsrede koos Ds. Mulder Psalm 106 10, 12 en 13a: „En Hij verloste hen uit de hand des haters, en Hij bevrijdde hen van de hand des vijands. Toen geloof den zij aan Zijne woorden; zij zongen Zijn lof. Doch zij vergaten haast Zijne werken.'' Ds. Mulder wees er op dat deze tekst ook hier wel van toepassing is en herinnerde aan de 10de Mei 1940, het bombardement van Rot terdam, de capitulatie en aan de bezetting; hoe het begon te dagen met de invasie, de bevrijding van het Zuiden en op 5 Mei 1945 het gehele land. Ook Sprang heeft .voor de bevrijding offers moeten brengen. De Heere hëeft dit alles gedaan, zegt Ds., Hij heeft ons volk door diepten gevoerd en weer verlost; Hij gaf mensen met moed, die niet schroomden hun leven te geven om ons te redden. Ds. Mulder waarschuwt er voor dit alles niet te vergeten, want de historie houdt voor ons een les in, door God zelf ons geleerd. Wijzende op de roes waarin ons volk leeft, in overdreven sport en vermaak, waarbij wij zo spoedig vergeten dat de Heere ons de be vrijding schonk, vraagt Z.E. of de les niet hard genoeg geweest is, of de Heere een volgende les moet geven om ons volk tot Hem terug te voeren. Met de opwekking d'e Christus te belijden en voor Zijn Naam te strijden, besluit Ds. Mulder zijn met aandacht gevolgde herden kingsrede. Staande werden door de aan wezigen gezongen het le en 6e couplet van het Wilhelmus. Ten bate van de Bond van Mi litaire Oorlogsslachtoffers werd een collecte gehouden. Na de kerkdienst had vanaf het kerkgebouw, onder klokgelui, ten stille tocht plaats naar de begraaf plaats. In de stoet, die door het bestuur der Oranjevereniging werd geopend, liepen o.m. mede Bur gemeester Smit en Wethouder Winkelman. Op de begraafplaats' werden bloemen gelegd op het graf van Jan de Rooij, waarna enkele ogen blikken stilte in acht werden ge nomen. Door een talrijke menigte werd aan deze dodenherdenking deelgenomen. Eerder op de dodenherdenkings dag werd een krans op het graf van Jan de Rooij: gelegd door de afdeling Waalwijk van het Ned. Roode Kruis, waarbij onze ge meente is aangesloten. Concours Excelsior. De voorbereidingen van 't groot nationaal zang- en muziekcon- 2). Een portier bracht Koppie Ko pie naar een wachtkamer, waar al negentien jongens zaten te wachten. Sollicitant nummer twin tig ging met kloppend hart zitten en zag de toekomst vrij somber in. Elk ogenblik kwam er een portiertje binnen, die zei: „Wie volgt?" en dan ging er weer een van Koppies voorgangers de kamer uit. Soms kwam de por tier al weer heel gauw om de vol gende te roepen, maar soms duur de het erg lang. Dat kwam, om dat meneer Bas Brom dat was de hoofdredacteur het zo vre selijk druk had. Koppie kon, als hij op zijn tenen ging staan, door een glasruit in een andere deur zien, hoe in een grote kamer zes mannen achter schrijftafels zaten te werken, op schrijfmachines tik ten of telefoneerden. Dat was vast de redactie, dacht Koppie. Tjonge, wat zou het fijn zijn, als hij hier kon werken! Koppie Kopij van Bas Brom's Blad, ahum! Dat klonk goed! „Wie volgt?" zei de portier en Koppie zag opééns, dat het zijn beurt was. cours, dat ter gelegenheid van h'et 65-jarig bestaan der Chr. Gem. Zangvereniging Excelsior alhier op Zaterdag 27 Mei en Maandag 29 Mei (Tweede Pinksterdag) zal worden gehouden, zijn reeds in volle gang. Er zal over enige da gen een met zorg door het con cours-comité samengestelde, uit gebreide feestgids verschijnen, waarin alle bijzonderheden en vol ledige programma's voor het con cours en de verschillende te geven concerten wórden opgenomen, en die dus 'een onmisbare gids voor iedereen zal zijn. Op Vrijdagavond 26 Mei zullen de feestelijkheden worden geopend met een concert te geven door de jubilerende vereniging Excelsior, het Kinderkoor Klein-Excelsior, de Mandolineclub A Tempo, de Chr. Gem. Zangvereniging Looft den Heer en de Harmonie Marijke. Aan het concours op 27 en 29 Mei, waaraan meer dan 25 zang en muziekgezelschappen uit all'e delen van het land zullen deelne men, zal ook worden deelgenomen door onze Harmonie Marijke. Dit zal begrijpelijk dc eerste maal zijn dat Marijke aan een concours deelneemt en het is zeker ook een hele durf voor een zo jonge muziekvereniging. Onder leiding van haar directeur, de heer P. v. Iersel uit Waalwijk, wordt druk en ijverig gestudeerd. Wij wensen Marijke veel succes toe. Scheepvaart. In de maand April passeerden de rolbrug over de Donge 1782 schepen met een inhoud van 263810 ton. Dodenherdenking. Voor de gevallenen uit de oor log vond op 4 Mei een korte her denking plaats. Te 6 uur hingen alle vlaggen halfstok; om half 8 trok een lange stoet deelnemers op naar de R.K. begraafplaats, al waar een korte plechtigheid plaats vond. De vereniging Oud-strijders legde na afloop bloemen op de afzonderlijke graven. Harmonie. De Kon. Harmonie De Een dracht maakte ter gelegenheid van de verjaardag van onze Koningin een muzikale wandeling door ons dorp. Gevel gekraakt. Een grote G.M.C. stond in re parative bij de smederij H. Roelofs, doch stond in de weg, waarom een chauffeur de wagen wilde verplaatsen naar de v.m. Diep- steeg. De remmen hielden echter niet, waarop de vrachtwagen te- VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN door EARL DERR BIGGERS. i i - TifcA'iiiünHis 37) „Kom binnen, heren", zei Madden, met gedwongen be minnelijkheid. „Er is hier een ongelukje gebeurd." Eén van de twee, een magere man met een bruin, verweerd gezicht, kwam naar voren. „Hoe gaat het, meneer Mad den, ik ken u, maar u kent mij niet. Ik ben agent Brac- ketten dit is onze lijkschou wer. Dokter Simms. Een moord, zei u door de tele foon." „Nu", zei Madden. „Ik ge loof wel, dat je het zo noemen kunt. Maar gelukkig is ér nie mand bij gewond. Geen blan ke* bedoel ik. Het is mijn ou de Chinees maar, Louie Wong." Ah Kim was juist bij tijds binnen gekomen om deze woorden te horen en éven fonkelden zijn ogen, toen -*?j rustten op het hardvochtig ge zicht van de millionnair- „Louie?" zei de agei&—Hij ging naar de rustbank. „Och, die arme Louie. Hij zou geen vlieg kwaad gedaan hebben. Ik begrijp niet wie er iets tegen de olide Louie kon hebben." De lijkschouwer, een flinke jonge man, ging ook naar de rustbank en begon zijn onder zoek. Brackett wendde zich weer tot Madden. „We zullen zo weinig mogelijk drukte maken, meneer Madden", be loofde hij. Blijkbaar voelde hij ontzag voor deze grote man. „Maar het staat me niets aan. Het komt op mij neer. Ik moet enige vragen doen. Dat be grijpt u toch zeker?" „Natuurlijk", antwoordde Madden. „Schiet maar op. Het spijt me, maar ik kan niets vertellen. Ik was in mijn ka mer, toen mijn secretaris" Hij wees naar Thorn „bin nen kwam, en zei, dat meneer Eden juist het erf opgereden was met het lijk van .Louie in de auto." De agent keerde zich vol be langstelling naar Bob. „Waar hebt u hem gevon den?" vroeg hij. „Hij was volkomen wel, toen ik hem ontmoette", ver klaarde Bob. Hij deed zijn verhaal van de eerste ont moeting in de Oase, de rit door de woestijn, het stilstaan bij het hek en eindelijk de akelige ontdekking op 't erf. De agent schudde het hoofd. „Dat alles klinkt me vrese lijk geheimzinnig", erkende hij. „U zegt, volgens uw me ning is hij vermoord, terwijl u het hek open maakte. Waar om denkt u dat?" „Hij heeft bijna heel de weg gesproken", zei Bob. „Hij zat in zichzelf te mompelen, daar op het achterbankje. Ik hoorde hem nog toen ik het hek ging open doen." „Wat zei hij dan?" „Hij praatte Chinees. Het spijt me, maar ik ben geen Sinoloog." „Ik heb u toch zeker ner gens van beschuldigd?" „Een Sinoloog is een man, die de Chinese taal verstaat." Bob glimlachte. „O." De agent krabde zijn hoofd. „Nu de secretaris Thorn kwam naar voren. Hij was in zijn kamer ge weest, zei hij, toen hij onraad hoorde op het erf, en hij was naar buiten gegaan. Hoege naamd niets te zeggen. Bob keek naar de scheur op Thorn's rug, en toen naar Chan, maar deze schudde het hoofd. Zeg niets, beduidden zijn ogen. De agent wendde zich tot Madden. „Wie is er hier nog meer?" wilde hij weten. „Alleen Ah Kim. Aan hem hapert niets." De beambte schudde het hoofd. „Dat is niet altijd te zeggen", weerde hij af. „On derlinge ruzies, ziet u." Hij zette zijn stem uit tot een ge- Ah Kim, voormalig serge- brul. „Kom hier, jij." ant-speurder van de politie te Honolulu, kwam met een ge zicht zonder enige uitdruk king voor de agent staan. Hoe vaak had hij de tegenoverge stelde rol in zo'n toneel ge speeld heel wat beter dan deze agent van het vasteland het ooit zou doen. „Louie Wong ooit eerder gezien?" donderde Brackett. „Mijn, baas? Neen, ik hem nooit zien." „Pas hier, niet?" „Volige Vlijdag komen, baas." „Waar heb je vroeger ge werkt?" „Overal, baas. Grote stad, klei ne stad". „Ik bedoel, waar heb je het laatst gewerkt?" gen het huis bewoond door dc fam. Snijers reed, waardoor de ge vel een flinke duw kreeg. Toeval lig waren er geen personen in de kamer, wat een groot geluk ge- no'emd mag worden. De politie heeft de zaak in onderzoek. Dodenherdenking. Terwijl de zware klokken luid den, zette een lange stoet zich in de Koestraat in beweging om in getogen en in eerbiedige stilte naar het bolwerk te trekken, om op de ze neutrale plaats, bij het daar op gerichte symbolische kruis, hen te eren en te gedenken, die hét bes te, hun leven, hebben gegeven voor onze vrijheid. Diepe indruk maakte het eenvoudige witte kruis onder de halfstok gehesen natio nale vlag. Toen de sirene het ein de aankondigde van de twee mi nuten algehele stilte, trad de voor zitter van hét Oranje-comité naar voren om namens de inwoners een krans te leggen. Hierna ging Ds. Kalmijn voor in gebed, gevolgd door kapelaan Larners, die vijf maal het wees gegroet voorbad voor de zielerust der gevallenen. Namens verenigingen en door par ticulieren werden nog bloemen ge legd, waarna de stoet zich ont bond. In groten getale is gehoor gegeven aan de oproep der orga nisaties, om na déze algemene her denking naar het kerkhof te gaan, waar kapelaan Lamers een kort herdenkingswoord sprak en geza- melijk voor de zielerust gebeden werd. Op de Ambachtsschool te Gecrtruidenbcrg is tot Donderdag 11 Mei een „reizende tentoon stelling" van het Veiligheidsmu seum te Amsterdam opgesteld. Deze tentoonstelling, welke slechts van bescheiden omvang is, geeft een overzicht van min der goede en slechte gereed schappen en materialen, welke bij gebruik in de praktijk tot on gelukken aanleiding kunnen ge ven. Hoewel deze expositie voor de Ambachtsschoolleerlingen is opgesteld, worden ook anderen in de gelegenheid gesteld deze te bezichtigen. Uit de honderden inzendin gen welke waren binnengekomen i.v.m, de etalagefouten-wedstrijd welke hier in het kader van het Oranjefeest is gehouden, zijn de prijzen als volgt toegekend le. A. Sperber, Molenstr. 3. 2e. A. Verschuuren, Markt 22. 3e. Ria van Boekei, Spoorslr. 3. Burgerlijke Stand. GeboortenAdrianus G. M. zv. H. A. Verhoeven-Dingemans Maria G. dv L. M. Verschu- ren-Heijda Gerardus J. P. zv J. H. Heesbeen-IJpelaar Jo hannes G. A. zv. Th. Kuijs- Kroot Hermanus A. M. zv. M. C. v. d. Linden-Lugters Franciscus G. M. I. zv. J. F. J. Cornelissen-de Bondt Corne lls J. M. zv. A. Spapens-Aarts Ingrid E. A. dv L. M. J. de Bakker-de Jager Maria C. P. dv. J. van Wezel-Zijlmans Antonius M. C. M. zv. M. L. Voogd-de Nijs Gerdina A. M. dv. B. A. Dingemans-Luijten Adriana P. C. M. dv. F. J. Koo- len-Rullens Jacobus J M. zv. H. in 't Groen-Donders Ma ria H. G. C. dv. C. H. Beerens- Hamers Mariëtte J. E. M. dv. G. A. Koremans-Klijn Johan nes C. H. M. zv. J. C. Brekel- mans-Klijsen Maria A. C. dv. C J M. van Rooij-v. Iersel Wilfrida M. G. dv. G. J. van der Linden-Elshout Gerdina W. dv. L. A, J. van Loos- drecht-Nijkamp Johannes A. M. zv. J. N. Damen-van der Pas Gerardina M. J. dv. J. A. Morval-Elings. Huw.-Aangiften G. S. van der Linden 27 j. en M. W. van Luxemburg 26 j. J. W. Sup 38 j. en C. H. A. Meeren 36 j. J. M. Bijnen 29 j. en A. M. Klijsen 27 j. J. van Woenscl 30 j. en H. in 't Groen 28 j. A. Bouman j. te Dussen en Maria de Jong 26 j. P. C. v. Dongen 27 j. en B. W. J. de Jong 26 j. A. A. Vermeer 23 j. en M. C. van der Linden 24 j. S. Hofman 37 j. en E. J. A. Laros 26 j. P. J. A. van der Velden 26 j. en E. A. M. Lig- tenberg 26 j. J. P. M. van Mosseveld 28 j. en 'C. J. A. van Son 28 j. Huwelijken J. H. M. Brent 30 j. en J. G. Brekelmans 24 j. W. C. van den Assem 28 j. en Th. Bergmans 29 j. G. S. v. d. Linden 27 j. en M. W. van Luxemburg 26 j L. J. Smit 26 j. en C. j. C. Smit 24 j. E. Kint 34 j. en E. C. M. Warten- berg 26 j. A. A. M. van Houtum 31 j. en A. A. van de Griend 26 j. C. P. van Bavel 30 j. en A. C. Sup 30 j. A. Bouman 35 j. en M. de Jong 26 j. P. J. J. Hamers 25 j. en A. J. de Kort 27 j. Overlijden: A. Wagemakers 53 j. echtg. van E. A. Verduin „Spoolweg, baas. Santa Fe spoolweg. Ik stokken op glond leggen." „Zo, nu, ga maar h'een De agent had zijn vragen be ëindigd. „Ik heb niet veel onder vinding van dit soort van dingen verontschuldigde hij zich. „Ik heb het de laatste jaren te druk gehad met drank verbeurd verklaren, nu ben ik de handigheid voor politie werk kwijtgeraakt. Dit is wat voor de commissaris. Voor we hierheen kwamen, heb ik hem getelefoneerd en morgenochtend zal hij Kapitein Bliss van de Afdeling Moordzaken sturen. Dus zullen we u vanavond niet verder lastig vallen, meneer Madden." De lijkschouwer kwam naar vo ren. „Wij zullen het lijk mee naar de stad nemen", zei hij. „Ik zal het onderzoek daar doen, maar misschien breng ik de juryleden morgen in de loop van de dag hier." „Goed", antwoordde Madden. „Zorg maar voor alles en stuur me al de rekeningen. Geloof me, het spijt me, dat dit voorgevallen is." „Mij ook", zei de agent. „Louié was een beste kerel". „Ja en nu, ik heb er het land over." „Het is alles vreselijk geheim zinnig", erkende de agent weer. „Mijn vrouw zegt, dat ik dit baan tje nooit had moeten nemen. Nu, tot ziens, meneer Madden het was me een genoegen een man als u te ontmoeten." Toen Bob naar zijn kamer ging, zaten Madden en Thorn tegenover elkaar bij d'e haard. Iets in de uit drukking van beider gezicht deed hem wensen, dat hij het toneel, dat nu in deze kamer zou worden afgespeeld kon bijwonen. Ah Kim wachtte hem bij een knappend vuurtje. „Ik maken hij blanden, baas", zei hij. Bob sloot de deur en zonk op een stoel neer. „Charlie, wat gebeurt er hier in 's hemelsnaam?" vroeg hij hulpe loos. Chan haalde de schouders op. „Overvloed gebeurt hier", zei hij. Twee nachten geleden nu, sinds in deze kamer ik u wenk geven, dat Chinezen psychisch volk zijn. Op uw gezicht zie ik toen welop gevoede spotlach." „Ik vraag er vergeving voor", antwoordde Bob. „Geen spotlach jes meer na deze, zelfs niet van de welopgevoede soort. Maar ik sta paf. Dit van vanavond...' „Hoogst ongelukkig, dit van vanavond", zei Chan in gedach ten. „Stel u nederig voor, heel voorzichtig te zijn, anders bederft alles. Plaatselijke politie komen op toneel rondstommelen, niet dro mend in hun nietige hersens, dat moord op Louie niet van het min ste belang is." „Niet van belang, zeg je?" „Neen, werkelijk niet. Niet in vergelijking met andere dingen. „Nu, het was toch van vrij veel belang voor Louie, geloof ik", zei Bob. „Geloof ik ook. Maar moord op Louie net als dood van Tony weer een donkere daad bedekken zeer zwarte daad, die hier gebeu ren vóór wij op geheimzinnig to neel komen. Vóór papegaai gaan, vóór Louié onverwachte uittocht ondernemen, onbekende sterft, on- beantwoordde hulpkreten uitend. Wie? Mogelijk vernemen wij na verloop van tijd. J. A. H. M. van der Landen 7 weken H. M. Keeris echtg. van W. J. Heijs 54 j. P. v. Wezenbeek wedr, van M. van Drunen 84 j, J. Th. v. Rooij, wedr. van J. M. de Groot 66 j. P. C. de Jong echtg. van G. de Jong 77 j. W. de Gouw echtg. van W. C. v. Boekei 33 j. Vertrokken J. A. G. v, Loos- drecht n Lichtenvoorde A. P. Akkermans n. Tilburg F. J. M. van Kessel n. Amsterdam H. J. Wortelboer n. Wijk aan Zee M. J. Saris n. Best W. de Jong n, Udenhout H. Th. Renette n. Weert J. P. Pulles naar Nijmegen H. A. Vermeer naar Den Bosch Th. A. Nannes n. Oegstgeest J. H. van Eijk n. Schiedam G. v. Muilekom n. Waalwijk M. de Jong n. Duivendijke. IngekomenE. W. Hurkmans v. Goirle J. G. Damen v. Til burg C. J. Aarts v. Uden hout N. J. van Rooij v. Ha- mont (B.) A. C. M. Schoen makers v. Tilburg J. Quist v. Haarlem C. Kuijpers v. Tilburg N. P. Schellekens v. Dongen. HOEVEEL RADIO-LUISTERAARS TELT NEDERLAND? Het aantal aangegeven radio toestellen in Nederland bedroeg op 1 Mei j.l. 1.402.024 tegen 1.389.257 op 1 April. Op 1 April waren er 494.478 aangeslotenen op het Rijksradio- distribulienet tegen 495.814 op 1 Maart. TOESLAG KLEINE ZANDBEDRIJVEN 1948. De uitbetalingsmandaten van de toeslag kleine zandbedrijven 1948, alsmede de mededelingen A voor de geregistreercfen bij het Bureau van de Provinciaal Voed- selcommissaris voor Noord-Bra bant, die hiervoor in aanmerking komen, in de gemeenten Oploo, Wanroy, Mill, St. Hubert, Beers, Cuyk, Grave, Haps Oeffqlt Den Dungen, St. Micn.-Gestel, Schijn- del, Drunen, Engelen, 's-Herto- genbosch, Heusden, Vlijmen, Baarle-Nassau Chaam en Gilze, zijn verzonden. In aanmerking hiervoor komen zij, wier op pervlakte cultuurgrond in 1948 ligt tussen de 3 en 12 ha. en waarvan de grondsoort voor meer dan 30 uit zand bestaat en wier hoofdberoep landbouwer is. De mandaten zijn gedagtekend met de laatste dag van de maand Juni 1950 en zullen betaalbaar zijn bij de plaatselijke afd. van de Boerenleenbank en van de Raif- feisenbank. Belanghebbenden wordt aange raden, nauwkeurig kennis te ne men van de toelichting, welke op de achterzijde van het mandaat is gedrukt en speciaal van de toelichting, ingesloten bij de me dedeling A, waarop is aangege ven, wat de landbouwer te doen staat. Degenen die menen minder toeslag te ontvangen, dan waar op zij recht hebben, kunnen in beroep gaan en bij hun plaatse lijke bureauhouder een daartoe dienend formuliet laten invullen. Tegelijkertijd dient een waar borgsom van vijf gulden te wor den gestort. Deze waarborgsom wordt gerestitueerd, indien de in gebrachte bezwaren later gegrond blijken. Eventuële bezwaarschrif ten dienen uiterlijk op 30 Juni 1950 bij de plaatselijke bureau houder te worden ingevuld. Per sonen, die geen mandaat of me dedeling A hebben ontvangen en menen voor toeslag in aanmer king te komen, kunnen thans nog geen bezwaarschrift laten invul len. Dit zal eerst mogelijk zijn zodra alle mandaten en medede lingen A voor ons gewest zijn verzonden. Een en ander zal te zijner tijd nog door publicatie ter kennis van belanghebbenden wor den gebracht. De Provinciaal Voe'dsel- commissaris voor Noordbrabant. Biedt zich aan PRIMA LASSER BANKWER- KER EN DRAAIER Brieven onder No. 3284 en voor Zolang de voorraad strekt Vughterstraat 81-83 Telefoon 7381 's-Hertogenbosch VRAAGT VOOR HAAR RUBBERSCHOE1SEL- FXBRIEK TE RAALTE (Ov.) Bekendheid met stikmachines vereist. Candidaten moeten goed met vrouwelijk personeel kunnen omgaan. Uitvoerige schriftelijke sollicitaties, o.a. met vermelding van verrichte werkzaamheden en opgave van godsdienst, voorzien van recente pasfoto te richten aan Op I de enveloppe vermelden: STIKMEESTER

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 6