I Wijde Wereld j KAATSHEUVEL WAALWYK SPRANG Waalwijkse en Langsiraaise Courant ELSHOUT UIT DE piJPAG antoon tielen -/ kon. paar naar parijs. V V V 19 MEI 1950. ft (gever |fc»alwijfcse Stoomdrukkerij hoofdredacteur JAN TIELEN DE ECHO VM HEI ZUIDEN 72e JAARGANG No. 41 Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs: 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. jQpGEHICHT 1878. Bureaux GBOTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 2g. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". Parijs maakt zich gereed voor de ontvangst van Koningin Julia na en* Prins Bernhard, die 23, 24 en 25 Mei een officieel bezoek brengen aan Parijs en Frankrijk. ■Vrijdag 26 Mei keren zij naar ons land terug. .„Zij logeren op het Elipie en er zijn grote officiële feestelijkheden tijdens dit bezoek georganiseerd. ANNO-SANTO DELEGATIE IN ROME AANGEKOMEN. Mr. J. R. H. van Schaik, minister zonder portefeuille on -pröf. dr. J. R. M. van den Brink, minister van economi sche zaken, zijn te Rome aan gekomen, aan het hoofd van de delegatie, die Vrijdagoch tend de maquette van radio Anno Santo aan de Paus zal overhandigen. Op het vliegveld waren ter verwelkoming aanwezig mr. W. F. L. graaf van Bylandt, de Nederlandse gezant te Ro me, jhr. mr. M. W. v. Weede, gezant bij de Heilige Stoel, mgr. Pignedoli, secretaris van het centraal comité voor het Heilig Jaar, pater Perez van •Rndro-Vaticaan, -talrijke gees telijken en Nederlanders. De aanbieding heeft heden 'plaats. HET RADIO BESTEL ONGEWIJZIGD. Tweede T. H. te duur Tii de memorie van antwoord aan de 'Eerste Kamer inzake de begroting van Onderwijs, zegt de Minister o.m. dat het niét 'ih de bedoeling ligt het gebruik van een woordenboek op de eind-examens van de H.B.S. in het algemeen toe te staan. Ten aanzien van de centra lisatie van het technisch ho ger onderwijs laat de minister de interpretatie van vroegere beslissingen in het midden. Hoe die ook .zij, bij de de finitieve beslissing zal men zich noodzakelijk moeten af vragen of een uitgave van 50 tot 60 millioen voor dit doel in de omstandigheden van het ogenblik verantwoord en noodzakelijk is. Het eind-rap port van de z.g. tweede com missie-Holst is nog niet ont vangen. Aan het wetsontwerp tot regeling van het Radiobestel wordt, aldus de minister, ge stadig doorgewerkt. Echter moeten uiteenlopende belan gen tegen elkaar worden af gewogen, hetgeen door de "daarover met verschillende .belangengroepen te voeren .besprekingen veel tijd vor- :dert. Medegedeeld kan wor- rrien, dat het wetsontwerp gro tendeels gereed is. Het ligt in de bedoeling sliet systeem van omroepver enigingen te handhaven. Wordt dit aanvaard, dan £zal zulks in vele opzichten jètot een legalisatie van de be staande regeling leiden. JNDONESISCHE AANVAL OP NEDERL. REGERING. Indonesische autoriteiten heb ben gisteren de Nederlandse rege ring aangevallen, omdat iij in ge breke bleef haar Indonesische troe- ,pen in de Federale gebieden in de band te houden. Zij verklaarden dat Nederland verantwoordelijk was voor een schade tot een be drag van 200 millioen gulden ver oorzaakt bij de recente plaatselijke opstanden. 'Een woordvoerder van de re gering beschuldigde indisciplinaire leden van het K.N.I.L. van het deelnemen aan de opstand op Am- bon en de opstand onder leiding van Westerling in West-Java. De minister van defensie deelde later in een openbare bekendmaking tnede, dat Nederland verantwoor delijk is voor het in de hand hou den van de K.N.I.L.-leden en het gebruik van hun materiaal tot de ontbinding of de overgang van deze militairen naar de federale dienst. Dit zou betekenen, dat Nederland een schadevergoeding van 200 millioen gulden moet be talen. De Nederlandse regering ver klaarde zéér verrast te zijn over dit zg. officiële bericht, maar le verde alsnog geen verder com mentaar. .BETEKENIS VAN PLAN SCHUMAN. Basisgoedeten 30 goedkoper. Het belang van het z.g. plan- Schuman, tot het samenbrengen van de zware Westeuropese in dustrie in een „pool", blijkt wel heel sterk uit de verwachting door Jean Monnet, die in het plan-een groot aandeel heeft gehad, uitge sproken, want, aldus Monnet, door opruiming van douane-barrières voor kolen, staal en rationalisatie van de productie in geheel West- Europa, zouden de basisgoederen van kolen en staal wel 30 pet. goedkoper worden, hetgeen van zeer goede invloed op het gehele lEuropese economische leven zou Stijn. De ontwerpers schatten, dat 'n Europese staalpool een productie zou kunnen verenigen van ruim 44 millioen ton, waartegenover een Amerikaanse productie van 69 millioen ton en een Sovjetpro ductie van 23 millioen ton zou staan. In de Europese productie zou dan 1 millioen ton Zweeds staal begrepen zijn en de produc tie van Engeland, Frankrijk, Bel gië, Luxemburg, het Saargebied en Italië. De verenigde kolenhulp- bronnen voor de Europese pool worden geraamd op 514 millioen ton tegen 440 millioen ton voor Amerika en 260 millioen ton voor de Sovjet-Unie. In het Europese cijfer zijn begrepen 73 millioen ton kolen uit Polen en 17 millioen ton uit Tsjecho-Slowakije, alsme de de productie van Engeland, Frankrijk, het Saargebied, Duits land, België en Ned'erland. Men hoopt, dat de pool ook de grenzen van het „ijzeren gordijn" en van de Atlantische Unie zou kunnen doorbreken. Naar de cor respondent van Reuter verneemt zijn niet-officiële besprekingen met Sovjet-vertegenwoordigers te Parijs over de „pool" gevoerd en was de Sovjet-reactie niet abso- ,-luut .vijandig. BENZINEPRIJS HEDEN VERHOOGD. De benzineprijs zal heden ver hoogd worden van 28 op 35 cent. Mr. E. D. M. KONING OVERLEDEN. Wel een zeer gevoelig ver lies heeft de nieuwe Van Doorne's Automobielfabriek juist een maand na de ope ning, geleden in de persoon van Mr. E. D. M. Koning, di recteur en mede-oprichter, die in de late nacht van Zondag op Maandag, na een korte ziekte, 44 jaar oud, in het St. Joseph-ziekenhuis te Eindho ven, is overleden. Ook Nederland verliest in hem een belangrijke figuur op economisch gebied. Op 7 Oc tober 1905 werd hij geboren te Teteringen, N.-Br. Hij volg de gymnasium en rechten studie te Utrecht en haalde zijn graad in Nijmegen. Van 1932'38 was hij medewerker van de afd. Nijverheid van 't toenmalige Ministerie van Handel en Nijverheid. In 1938 yverd hij tevens secretaris en in 1941 directeur van 't Cen traal Instituut voor industria lisatie. Begin 1944 week hij uit naar Londen en werd er chef van de afd. Nijverheid, daarna wnd. Dir.-Generaal van het Ministerie van Han del en Nijverheid. Bij zijn terugkeer in Ne derland werd hij benoemd tot Directeur voor Handels- en Industriael Beleid en was in 1945 gedelegeerde bij de con ferentie voor Herstelbetalin gen te Parijs en Brussel. In 1947 trad hij uit 's Rijks dienst, waarbij hij om zijn vele verdiensten tot Officier in de Orde van Oranje Nas sau werd benoemd en werd mede-directeur en -oprichter van de nieuwe D.A.F. te Eindhoven. ER BROEIT IETS ONDER DE ZIGEUNERS IN HET ZUIDEN. De vendetta leeft nog. Dramatische tonelen van bijna oosterse hartstocht heb ben zich Maandag afgespeeld op het kerkhof van Sitttard tijdens de begrafenis van de twee doden in het revolver- bevecht van Leyenbroek-Sit- tard. Van heinde en verre zijn de zigeuners naar Sittard ge trokken om de teraardebe- bestelling bij te wonen van de gebroeders B., die, zoals men zegt, tot de zigeuneradel behoorden. De twee lijkauto's werden gevolgd door zeven auto's met de naaste familie van de ver slagenen. Daarachter volgden nog een zestigtal zigeuners, zo men wil schilderachtig in hun kledij, maar vooral op vallend door prachtige typen. Een der arrestanten volgde de lijkbaar. Hij had van de politie vergunning gekregen onder zwaar geleide jn de stoet mede te lopen. Het kerk hof was door de politie afge zet en slechts de naaste fa milieleden werden er toegee- laten. Van de dag van het drama af heeft de politie met extra versterking gepatrouilleerd en het woonwagenkamp en het huis van de oude M., de ver moedelijke dader, worden scherp bewaakt omdat men wraak vreesde. Ook het zie kenhuis, waar de oude M. en de 3-jarige W. verpleegd wor den staat onder strenge be waking en niemand heeft toe gang tot de gewonden. Er broeit iets onder de .zi geuners die met tientallen tegelijk naar Sittard zijn ge trokken. Hun gezichten zien scherp en ernstig. Nu en dan komt het tot hartstochtelijke tinelen, waarin gesproken word van wraak. De vendetta is nog springlevend onder dit Leyenbroek. volk waarvan wij de taal niet verstaan. Door het snelle ingrijpen van de politie werd verhin derd dat de zigeuners contact konden hebben en, hoewel moeilijk, verbreken zij zo nu en dan hun verbeten stilzwij gen. In dergelijke ernstige za ken, waar bloed bij is ge vloeid, zijn zij gewend zelf het recht in de hand te ne men, wat ook de oorzaak is geweest van het drama, dat zich afspeelde in het café te Het halstarrig zwijgen van alle leden bemoeilijkt het on derzoek. Een arrestant is door de politie op vrije voeten ge steld, evenals de vrouwen die bij het drama betrokken wa ren. Dank zij de politiebewa king kwamen tot heden geen incidenten voor, maar er broeit iets onder de zigeuners. De vraag is waar en wan neer komt het tot een uitbar sting Deze wraaknemening roept weerwraak op, want de vendetta leeft nog. AAA KAATSHEUVELS OUDSTE INWONER 95 JAAR. Zaterdag 20 Mei a.s. hoopt de heer M. v. Boxtel alhier zijn 95e verjaardag te- vieren. Geboren 20 Mei 1855 is hij ondste inwoner van Kaatsheuvel. Hij is er gebo ren en getogen en heeft zich op velerlei gebied een zeer actief en levenslustig man getoond. Meer dan 65 jaar geleden begon „Giel zelf een schoenmakerij en op zijn vijf en zeventigste jaar was hij nog een harde werker, die voor geen enkele jonge ke rel onderdeed. Ja, het ging in zijn tijd een beetje anders dan tegen woordig. Een voetreis op en neer naar Gorinchem, ruim 10 uur lo pen, was iets heel gewoons, s Morgens om 4 uur op pad, s middags om 2 uur thuis en ..dan weer aan 't werk tot s avonds 10 uur. Maar hij is er gezond bij gebleven en zag nog kans om bij zijn drukke werkzaamheden de harmonie St. Jan mede op te richten en er als ijverig bestuurs lid voor te werken. Hij droeg ook de sport een warm hart toe en is thans nog een enthousiast supporter der voetbalclub DES. Giel is de vader van een ge slacht, dat een belangrijke plaats inneemt in het industriële leven en het sportgebeuren van Kaats heuvel. Verschillende zoons en kleinzoons zijn schoenfabrikan ten, schoen- en lederhandelaren. En de voetbalvereniging DES is zonder de familie van Boxtel niet denkbaar. Thans, op zijn 95e jaar is hij nog zeer levenslustig en heeft met zijn heldere verstand een le vendige belangstelling voor alles wat er in de plaats omgaat. Wij wensen de nestor van on ze plaats een prettige verjaardag toe en hopen over vijf jaar hem als honderdjarige te kunnen hul digen. Politiehonden-sport. Op Zondag j.l. werden de voorkeuringen vervolgd voor de v. Hóek-beker tussen de leden van de kring Kaatsheuvel-Waal wijk als voorkeuring voor de wedstrijden om het certificaat van de K.N.P.V. op het terrein van de Trouwe Hond' op de Ef- eling. Als keurmeesters traden op dc heren J. v. Helsland -en J. Jansen te Kaatsheuvel. Wederom werden acht honden voorgeleid, die in doorsnee goed werk ver richtten. De uitslag was: 1. J. van der Kaa, Kaatsheuvel 251'-4 pnt. 2. J. de Letter, Drunen 228pnt. 3. P. Kemmeren, Kaatsheuvel 222 x/i pnt. 4. M. Groenendaal, Kaatsheuvel 222 pnt. 5. P. v. Zon, Kaatsheuvel 217.14 pnt.; 6. Carbijn, Drunen 2\3x/i pnt. 7. J. Ti'mmers 205J4- pnt. 8. J. v. Gorkum 217 pnt. De totale volgorde van de keuringen is thans: 1. J. v. d. Kaa, 2. J. Donders, 3. J. de Let ter, 4. P. Kemmeren, 5. M. Groe nendaal. 6. P. v. Zon. 7. Carbijn, 8.W. IJpelaar, 9. J. Timmers, 10. J. v. Laarhoven, 11. J. Jan sen, 12. Stokwielder 13. J. Bre- kelmans. 14. J. v. Gorkum, 15. A. Nelis. Naar Elshout. De oude traditie getrouw .gaat nagenoeg alles wat lopen of fiet sen kan jaarlijks in de maand Mei een uitstapje maken naar 't: genade-oord van O. L. Vr. van Elshout. Vorige week, vooral Zondag j.l. was de toeloop van de Kaatsheuvelse pelgrims bui tengewoon groot. Zondag a.s. is het de beurt van de leden van de Maria-congregatie. terwijl ook de leden van het R'.K. Par.- Zangkoor der St. Jansparochie, een bezoek aan O. L. Vr. gaan brengen en daar met het jongens-' koor de plechtige -Hoogmis om- half elf zullen opluisteren, met de uitvoering van de drie-stem-* mige Mis voor Gemengd koor St. Sebastianus van Aug. 'Wilt- berger. prijzen staan in het kegelhuis ter< bezichtiging. N.O.P.. met .zijn voortvarende, promotor, de heer J. Kemmeren staan er voor bekend, dat de or ganisatie bij een concours tot in de puntjes verzorgd is. De kege laars zowel uit de naaste als uit de verre omgeving is dit bekend en daarom is rfeeds vooraf een drukke inschrijving verzekerd. Dat deze verzorging hoge ernst is, bewijst wel het feit, dat het kegelhuis geheel is gerestaureerd en dat een stel banen is aange legd, dat aan de hoogste eisen voldoet, zodat de liefhebbers van de kegelsport in Euphonia gezel lige dagen wachten. Dc Klokken-actie. Woensdagavond werd in de eet zaal van Café Restaurant Eupho- T-. 1 n'a weer d'e stand opgenomen van1 Euphonia door de Kegelclub 14. de vorige week opgewonden klok een groot concours geor- jken in de jubileumsactie van onze gamseerd, waarvan de officiële R.K.M.V. De stand op de in de opening is vastgesteld op Zater-afgelopen week uitgegeven grijze cj9i L^e! om 18-30 u. n.m. De bonnen was precies 18 uur, zodat Edelachtb. heer Burgemeester Mr. |de bezitters van bonnen met deze O R. J. Th. v. d. Heijden zal per soonlijk dit grote kegelfestijn ope nen. Direct na de opening van gen de wedstrijden aan en wel Zaterdag 20 en Zaterdag 27 Mei van 18.3023.45 u. Zondag 21 en 28 Mei van 12 14 en van 18-23.45 u. van 22 t.m. 27 Mei van 19.30 23.45 u. Maandag 29 Mei van 12 tot 14 u. en van 1820 u. Op Maandag 29 Mei volgt dc sluiting met een feesthal, waar onder uitreiking der prijzen. Buiten de extra en dagprijzen staan als korpsprijzen voor de 5- tallen beschikbaar: een kegel inet bal op voet, 4 bekers, een statu ette en 2 medailles. Voor de 3- tallen een kegel op voet, 4 bekers, 1 statuette en 2 medailles. Hoogste korpswerper zowel bij vijf als drietallen een gouden ke gel, terwijl de heer H. v. Dun, exploitant van Euphonia voor de 'eerste kaart van 45, die op de nieuwe banen A of B geworpen wordt een gouden kegel beschik baar stelt. De vele vrije baan stand bij hun winkelier of bij het secretariaat hierop een bedrag van 10.kunnen incasseren. Ook de vorige bonnen zijn op de daarvoor genoteerde stand nog geldig, zoals in de advertentie in dit nummer te lezen is. In totaal werd reeds 2500.— uitgekeerd.. De nu reeds ingegane week wor den oranje bonnen uitgegeven, waarvan de stand Woensdag a.s. bekend gemaakt wordt. Dan volgt als slot een grote extra actie waarvoor buiten de gewone prij zen nog 300 extra wordt be schikbaar gesteld. Geheel Kaats heuvel en omgeving weet, dat on ze Middenstand zichzelf en de plaats een succes bereid heeft met deze goed georganiseerde jubi leumsactie. Agenda. Zaterdag 20 Mei 7.30 u. n.m. repetitie „Te Deum' in de kerk. Zaterdag 20 Mei 8 u. n.m. en Zondag 21 Mei 6 u. en 8.30 u. n.m. Apollo-theater:,,De onsterfe lijke Wals". Toegang 14 jaar. Maandag 22 Mei 8 u. n.m. re petitie Harmonie Apollo. HET GOUDEN ECHTPAAR G. HENS-AARTS. De heer en mevrouw G.' Hens-Aarts zullen op Maan dag 22 Mei a.s. hun gouden bruiloft vieren en tegelijker tijd het feit herdenken dat de heer Hens op diezelfde datum 50 jaar geleden zijn bekend schildersbedrijf stichtte. Zijn prima vakmanschap, zijn gro te werkzaamheid hebben dit bedrijf steeds meerdere be kendheid gegeven. In de loop der jaren heeft hij vele grote werken geschilderd; zo noe- n>en wij de Tentoonstelling .1925, Vakschool, Timtur, Am- stel, de Kroon, Hollandia, en zo verzorgde hij o.m. gedu rende 50 jaren het jaarlijkse onderhoud der St. Antonius- kerk en ondanks zijn 78 jaren fietst hij nog elke dag de ver schillende werken af, zonder op z'n lauweren te willen gaan rusten. Hij is terecht een werker van de oude stempel; z'n zoon, de heer W. Hens, is mede-firmant en ge durende 25 jaar in de zaak werkzaam. De heer G. Hens is secre taris geweest van de Nederl. Kath. Schilderspatroons „St. Lucas" afd. Waalwijk, lid van de Vrijwillige Brandweer, mede-oprichter in 1903 en penningmeester van de ver eniging Waalwijk-Kevelaar, waarvan hij nog voorzitter is, en hij is lid van 't college van •.collectanten van de parochie ■St. Jan. Hij mag dus, even- :als zijn echtgenote, moeder .van groot gezin, op een wel besteed leven terugzien. Hartelijk proficiat voor dit gouden paar. Repetitie Te Deum. Te beginnen met a.s. Zaterdag zullen de repetities van het acht stemmige Te Deum van H. Cuij- pers in de kerk gehouden wor den. Direct na de beëindiging van het Maria-lof vangt de repetitie aan. Kegelconcours N.O.P. Van 20 t.m. 29 Mei wordt op de ban an van café Restaurant ONS OORLOGSMONUMENT Een kunstcriticus van de N. Rott. Grt. geeft een uitvoe rige beschouwing van 't mo nument van Andriessen voor Enschedé (groep van zes beelden) en zegt aan 't slot daarvan: „Dit .worde het eerste ge denkteken van aanzienlijk „formaat, dat als Raedec- „kers (kleinere) beeld voor „Waalwijk, een waarachtig „kunstwerk is, als zodanig „een grote verheugenis tus- „sen de talloze (artistieke) „teleurstellingen elders". KRING VOOR KUNST EN WETENSCHAP. Met genoegen vernemen we dat het bestuur van de Kring voor Kunst en Wetenschap tevreden is over het afgelopen seizoen, wat zeer zeker ook met de leden het geval zal zijn, want zij hebben in het afgelopen seizoen een pracht programma gehad. Het bezoek is dan ook toegenomen. Wij vertrouwen dat alle leden, trouwe leden zullen blijven en zelfs propaganda zullen maken voor opvoering van 't ledental. Voor het nieuwe seizoen is weer een programma saam- gesteld dat voor zichzelf spreekt en geen commentaar behoeft. Het luidt als volgt: 115 September: „Het Vrije Toneel" o.l.v. Cor Ruys. "5 October: Piano-avond Ger. v. Blerk. 24 October: „Comedia". ■riz 10 November: Filmavond. 28 November: Brabants Orkest. 112 December: Amsterdamse Comedie (een nieuw gezelschap met o.a. Ank v. d. Moer, Mary Dresselhuys, Ellen Vogel, Johan de Mees ter, Han Bentz van den Berg, Guus Oster, Henk Schaer). •9 Januari: Concertgebouw trio: Hen- kemans, v. Wezel, Keessen. 30 Januari: Cabaret Wim Sonneveld. In de Vastentijd: lezingen, culturele films. Daarna: :nog een muziek- en toneelavond (Amsterdams Toneel). Wielerclub „Leonora" Waalwijk. Donderdag 18 Mei hield de W.R.V. „Leonora" haar leden vergadering. Niet minder dan 12 nieuwe leden traden toe tot de vereniging en de trai nings-commissie werd met 3 leden uitgebreid en bestaat nu uit de heren Dekkers, v. Helst, T. de Rooy, Dolkens en Muller. De heer Dekkers werd tot technisch leider der trai- nings-commissie gekozen. Ver volgens werd in de vacature van secretaris gekozen de heer H. Lammens. Uit alles blijkt dat de wielersport weer sterk aan het opleven is in Waab wijk. Doch ook de supporters club van „Leonora" blijkt niet stil te zitten en het ijverige bestuur wist reeds na een 3-weeks bestaan een 70-tal leden te winnen. Voorwaar een prestatie, wat een flinke, morele en financiale steun zal zijn voor onze renners. Donderdagmorgen werd weer 'n trainingsrit gereden; de A-klasse reed 35 ronden cn de B-klasse 30 ronden. In de A-klasse werd direct een hoog tempo gereden en wel dra bleek dat de strijd zou gaan tussen A. van Es, M. v. Wanroy en A. Damen: deze drie renners beheersten de strijd en na een 15 ronden lagen zij alleen aan de lei ding. op een halve ronde ge volgd door Leo Fitters en Ge rard v. Es. Geleidelijk wisten zij hun voorsprong te vergro ten. Acht ronden voor 't ein de kreeg A. Damen rem- defect en moest achter blij ven. De strijd ging nu tussen A. v. Es en M. v. Wanroy en in een prachtige sprint, wiel aan wiel, wist A. van Es met 10 c.m. verschil te winnen. M. v. Wanroy die buiten me dedinging reed, reed een zeer goede wedstrijd. In de B-klasse was het we derom Dekkers die van zich deed spreken en hiermee zijn tweede overwinning wist te boeken in een harde strijd tussen C. de Peffer en W. Timmermans en met bijna 2 minuten voorsprong alleen door de 'finish te komen. De uitslag: A-klasse - 35 ronden I. A. van Es in 1.49.05 2. M. van Wanroy 1.49.06 3. A. Damen 1.50.30 4. L. Fitters 1.50.55 B-klasse - 30 ronden 1. Dekkers 1.35.30 2. C. de Peffer 1,37.45 3. W. Timmermans pech VERGADERING MIDDENSTAND. A.s. Dinsdag 23 Mei houdt de R.K. Middenstandsvereni ging een vergadering in hotel „De Twee Kolommen". Op deze vergadering zullen twee sprekers optreden, en wel de edelachtb. heer A. D. C. Snels, burgemeester van Drunen cn voorzitter van de afd. klein bedrijf van de Kamer van Koophandel, met als onder werp: „In het licht van de komende tijd", en de heer F. Jansen v. d. Sande, admini strateur van de Onderlinge Vereniging van Middenstan ders voor ziekenhuisver ple ging en operatie-kosten St. Joannes de Deo te Tilburg, over „Het belang van de Mid denstander om aangesloten te zijn bij de onderlinge vereni ging „St. Joannes de Deo". Verder staat op het program een bespreking van de te voe ren winkel-actie gedurende de sportweek van de vetera- nenclub „Ons Huis" van 3 tot 10 September a.s. Het bestuur roept alle middenstanders op om deze belangrijke vergade ring bij te wonen. NATTE SERENADE. De Waalwijkse Brandweer heeft Donderdagavond op originele wijze een serenade gebracht aan haar oud-brand meester de heer H. Aarts, thans ere-lid der brandweer, die gisteren zijn tachtigste verjaardag vierde. Met vijf stralen werd voor de woning van de jubilaris „muziek gemaakt", waarbij men blijkbaar het hoogte record spuiten wilde breken. Na afloop werd van de zij de van de jubilaris ook voor een „natje" gezorgd. De 80-jarige heeft de ge hele dag van alle zijden gro te belangstelling ondervon den. .BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. -Geboren: Jacobus F. M„ zv. J. H. Pullens-"Eggink - Adria- nus J„ zv. G. Bax-Nelis Jantje J., zv. J. M. A. de Gouw-Heesters Martina, dv. J. G. Bruurmijn-v. Stok- kum Wilhelmus T. F., zv. P. A. Schoemans-van Leeu wen Martina A. M., en Catharina J. M., dochters van L. v. Veldhoven-Span Jo hannes J., zv. J. de Werd- Molenschot Adriana P. M., dv. A. J. van Zon-de Wit Antonette H. M., dv. A. M. de Brouwer-de Vries - Adria- nus M. H., zv. A. C. Puliens- v. Wezel Henricus H. J. M zv. J. J. van de WieLde'Vaan Maria J. A., dv. J. M. Mui- zelaar-v Zon te Loonopzand. Overleden: Anna C. Koen- raad, 55 j. te Drunen Wil lem Bossers, 74 j. echtg.- van C. M. Brokke. Huw.-aangiften: Geen. Gehuwd: M. J. van Her wij nen 32 j. en L. J. de Jong 25 J-, beiden te Waalwijk. Ingekomen: J. v. Boxtel van Loonopzand C. v. d. Krab ben van Zevenaar M. C. v. Houten van Tilburg G. W. T. Hunting van Lichten voorde O. A. M. Gerdes van Zwitserland G. v. d. Velden van Loonopzand j! Timmermans en gezin van Vlijmen - M. J. v. Geenen van Amsterdam - W. C. J. Schel- lekens van Gennep J. C. de Jong van Udenhout. Vertrokken: C. Serbina naar Sprang-Capelle J. C. P. M. Hakkenberg van Gaas beek naar Loonopzand J. M. A. Lambermont naar Heer B.. H. T. Vinke naar Lich tenvoorde G. E. van der Hoeven naar Rheden J. A. M. v. Oorschot naar Til burg A. C. Ames, echtg. van Heuvelman en gezin naar Papendrecht M. J. Klou- wen naar Hurwenen F. C v Leest en gezin naar Wij- chen E. J. Faro naar Sprang-Capelle F. C A Coolen naar Breda. De Atlantische raad heeft op zijn bijeenkomst te Londen besloten dat binnenkort een nieuwe organisatie zal wor den gevormd. Deze zal de economische en militaire plannen van de landen van de Atlantische Unie moeten coördineren. Bondsconcours Gezellig Samenzijn. Op de banen van de handboog- schuterij te Elshout heeft op 18 Mei (Hemelvaartsdag) het eerste samentreffen plaats gehad van de Langstraatse Bond van handboog schutters. dat geopend werd door de organiserende vereniging ..Victoria" uit Elshout. Al was deze op eigen terrein, was ze toch aardig op dreef en wist uit de 15 pijlen 264 punten te behalen. Het tweede zestal schoot uit 15 pijlen 211 punten. Een gemid delde dus voor het eerste zestal van bijna 3 en voor het tweede zestal van 2.33 per pijl. „Claudius Civilis uit Haarsteeg kon het niet verder brengen dan 132 pnt. „Eendracht maakt macht" uit Baardwijk behaalde 263 punten. Geen slecht resultaat overigens, slechts 1 punt minder dan „Vic toria". „De Wet's Zonen te Drunen hebber, het deze keer niet tot de eerste plaats kunnen brengen. 281 punten of een gemiddelde van 3,1 is niet slecht, maar ditmaal wer den zij overvleugeld door „Con- stantia Drunen, die 287 punten of een gemiddelde van 3.2 schoot en hiermede de eerste plaats be zette. „Ons Genoegen" te Herpt schoot 190 punten of een gemid delde van 2.1. Dc 2e zestallen hebben zich zeer goed te weer gesteld. Con- slantia 2 uit Drunen heeft ditmaal de grootste buit behaald. n.I. 227 punten of een gemiddelde van 2.5 per pijl. Victoria 2 was ook aardig op dreef inet haar 211 punten of een gemiddelde v?n 2.3 per pijl. De Wet's Zonen 2 behaalden 202 punten of 2.2 per pijl. De Wet's Zonen en Constantia, beide uit Drunen. hadden nog een derde zestal in het veld gebracht met respectievelijk 188 en 103 punten, waarbij laatstgenoemde vereni- cchter maar met 5 schutters uit kwam. De uitslag volgt hieronder vol gens de officiële gegevens. Alles in 15 pijlen. Constantia 1 Drunen. L. de Wit 47 p.; M. Schapen donk 44 p.; H. de Wit 57 p.; J. Brok 44 p.: A. Dekkers 50 p.; A. van Delft 45 p.; totaal 287 p. De Wet's Zonen 1, Drunen. N. v. Bladel 56 p.; Joh. van Drunen 47 p.; J. Klerks 35 p.: J. de Gouw 49 p.; Ad v. Drunen 30 p.; H. de Kruif 55 p.; totaal 281 p. Eendracht maakt macht 1, Baardwijk. P. Qnoeren 48 p.M. v. d. Mee 45 p.: .G. de Wit 36 p.; A. Pul lens 44 p.; H. v. d. Mee 40 p.; H, Verhoeven 50 p.; tot. 263 p. Claudius Civilis, Haarsteeg. M. v. Ravenstijn 26 p.R. de Vaan 20 p.; Nol Kuijs 23 p.; J. de Vaan 27 p.; Th. Walk 16 p.; Th. Ketels 20 p.: totaal 132 p. Victoria 1 Elshout. M.Smetsers 37 p.: L. v. d. Sande 36 p.; L. v. Logten 42 p.; L. Verhoeven 53 p.; A. v. Herpt 56 P-: G. v. Engelen 40 p.: totaal 264 ,p. Ons Genoegen, Herpt. M. Kuis 29 p.; A. Kouwenberg '1 p.; Th. v. Hoorn 32 p.; A. v Grevenbroek 29 p.; A. Verhoeven ,P;LW' v- SPran9 *3 p„ to taal 190 p. Constantia 2, Drunen. J. v.' d. Krabbe 30 p.; F. Berg mans 29 p.; J. v. Son 32 p.: M. Pulles 9 p.; J. Klomp 42 p.; Th. Elshout 35 p.; totaal 227 p. Victoria 2, Elshout. A. Merkx 29 p.; Joh. Merkx p.: A. Veltman 28 p.; H. Wolfs 36 p.; P. v. Balkom 27 pJ J. Wolfs 56 p.; totaal 211 p. De Wet's Zonen 2, Drunen. 'W. «v. Drunen 35 p.; Jos de Gouw 28 p.; M. v; d. Wiel 44 p.; J de Brouwer 31 p. W. v. Son 30 p.; G. de Gouw 34 p.; totaal 202 p. De Wet's Zonen 3. Drunen. J. de Vaan 40 p.; B Brok 34 P.; B. de Vaan 27 p.;' H. de Gouw 38 p.;'J. Brok 18 p.; A. de Gouw 31 p., totaal 188 p. Constantia 3, Drunen. H. v. Loon 25 p.; A. Luijben 25 p.; M. Brok 13 p.; J. Veltman 21 p.; Jac v. d. Putten 19 p.: to taal 103 p. Standenlijsten le zestallen. Constanita 1. Drunen 287 p. De Wet's Zonen 1 Drunen 281 p. Victoria 1, Elshout 264 p. Eendr. m. inacht 1 Baardw. 263 p. Ons Genoegen, Herpt 190 p. Claudius Civilis Haarsteeg 132 p. 2e zestallen. Constantia 2, Drunen 227 p. Victoria 2. Elshout 211 p. Dc Wet's Zonen 2 Drunen 202 p. 3e zestallen. De Wet's Zonen 3 Drunen 188 p. Constantia 3 Drunen 103 p. Hoogste schutter van Constantia 1, Drunen: H. de Wit 57 p.; Victoria 1, Elshout: A. v. Herpt 56 p.; De Wet's Zonen 1. Drunen: N. v. Bladel 56 p.; Eendracht maakt Macht 1 Baardwijk: H. Verhoeven 50 p.: Ons Genoegen, Herpt: W. van Sprang 43 p.: Claudius Civilis Haarsteeg: J. de Vaan 27 p. Victoria 2, Elshout: J. Wolfs 56 p.; De Wet's Zonen. Drunen: M. v. d. Wiel 44 p.; Constantia 2, Drunen: J. Klomp 42 p.; De Wet's Zonen 3, Drunen: J. de Vaan 40 p.; Constantia 3, Dru nen: H. v. Loon 25 p.; Constan tia 3, Drunen: A. Luiben 25 p. Afgevaardigden. H. de Kruif, De Wets Zonen, Drunen 41 punten. A. van Herpt, Victoria. Els hout 34 punten. J. de Vaan, Cl. Civilis, Haar steeg 29 punten. Jos van Delft, Constantia, Dru- nucn 20 punten. A. van Rooij, Eendracht maakt Macht, Baardwijk 15 punten. G. dc Wilt, Ons Genoegen. Herpt, 11 punten. Alles in 10 pijlen. Geslaagd. Op het te 's-Bosch gehouden examen slaagde onze dorpsgenoot de heer Leo v. .Veluw Az. als Inseininator, zowel practiscli als theoretisch. Weer t thuis. Met de Tabinta repatriëerde weer een onzer dorpsgenoten .uit Indonesië en zodoende was het Maandag weer feest in 't dorp. Thans was het soldaat le klas Jo v. d. Heijden, die na een ver blijf van bijna drie jaren terug keerde en toen juist voor het in vallen van de duisternis de bus de versierde straat kwam inrijden waren naast zijn familie 'n groot aantal belangstellenden aanwezig om hem te begroeten. Door de buur was een prachtige versiering aangebracht en voor de ouder lijke woning prijkte een prachtige ere boog. Ondanks het late avonduur brachten harmonie, zangvereni ging en dameskoor de gerepatri eerde een serenade. Als eerste voerde het woord H. van Halder als secretaris van Kath. Thuis front naast de felicitatie offreer de hij hem een taart. De voor zitter van het welkomstcomité, de heer A. Timmermans, bood hem namens de ganse bevolking een nieuw rijwiel aan. Namens de verenigingen sprak de heer M. Pulles woorden van welkom en van felicitatie tot de soldaat en zijn familiede nummers die daarna ten gehore werden ge bracht, oogstten een ware ovatie. Na afloop dankte Joallen die van belangstelling hadden blijk gegeven en hij was getroffen door het medeleven dat de jongens die terugkeren, van de bevolking mogen ondervinden. Namens zijn familie sprak zijn oudste broer daarna een slotdankwoord. Terug uit de West. Met de Boskoop j.l. Maandag te Vlissingen aangekomen, arri veerde de militair J. Molegraaf, na pl.m. 2 jaar zijn militaire plicht

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 5