KMEHEUVn CARBOVITfes WAALWYK Waalwijkse en Langstraatse Courant l DE KORENBEURS" HAARSTEEG L00N-0P-ZAND Alle soorten dranken RsF' jj, v Starend naar hun simmetjes. KLOKKEN WIJDING Marry Brok. Behangselpapier BIOSCOOP-PROGRAMMA Slijterij „De Roemer DE RONDE VAN NEDERLAND AAA V V ACTIEVE KOOI DRAGEES o^od^,d-x Hiermede heb ik het genoegen het geachte publiek van Waalwijk e. o. ervan in kennis te stellen dat ik het CAFÉ-RESTAURANT- HEB OVERGENOMEN De OPENING zal plaats vinden op a.s. Zaterdagmiddag om 4 uur. W. van der Heijden Zonen Waalwijk. Tal. 443 Itea>-- Voor de ruimste sortering, voor de fijnste kwaliteiten naar Stationsstraat 72 WAALWIJK DE 5e ETAPPE 29MEI :indho-' VRIJDAG 26 MEI 1950. Uitgever YVaalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN DC ECHO \M HET ZUIDEN 72e JAARGANG No. 43 Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 18. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". 1 Juni is de datum waarop de hengelsport weer mag be ginnen en aan zitten tussen net riet langs de Bergse Maas lange rijen vissers met ge brande ruggen te staren naar de dansende dobbers op de rimpelKoppen der golfjes of tussen de golfgleufjes van het wateroppervlaK, ais de wind aanschuift over het kanaal. Voor sommigen is de hen gelsport een onontbeerlijke lunctie geworden, die ze met meer kunnen missen. Dagen voor de befaamde datum is het visgerei reeds 111 orde gemaakt, heeft men „het" piekje geobserveerd waar men zijn geluk beproeven wil en de laatste nacnt vóór de „be vrijdende" datum is de be hoefte aan slaap geringer dan het verlangen naar de „sport". En ieder kan aan deze sport meedoen, daar er feitelijk geen financiële voorwaarden voor behoeven te worden ver vuld. Oer-oud. Dit ware volksgenoegen, ogenschijnlijk zo eenvoudig in de practijk, is evenwel een vrij gecompliceerde sport, die al terug gaat tot de eerste be- schavingsdagen van de mens heid. Aanvankelijk was de oer mens content met de vissen die door de golfslag aan land werden gespoeld, doch lang zamerhand begon hij uit te zien naar middelen om meer exemplaren te vangen. Van zelfsprekend dat hij greep naar wat het dichtst bij de hand lag: hij smeet met ste nen naar de vissen of trachtte ze te doden met een stok. Primitieve stammen volg den nog zo'n soort methode. Het moet in Kambodja b.v. voorkomen, dat ze daar kleine rivieren in een andere bed ding leiden, om zo de daarin zich bevindende vissen te be machtigen. Of ze werpen ver giftige stoffen in het water, waardoor de vis wordt ver doofd. Of dit de hygiëne dient, is minder belangrijk. Toch kende men ook reeds vroeg hengels. De vondsten die men gedaan heeft, bewij zen dit. Men delfde stenen en benen haken op, welk soort thans nog door de Vuurlander wordt gebruikt. In later tijd verving de bronzen haak de stenen. Soms waren de haken vrij groot, veel groter dan de tegenwoordig gebruikte. Heel wat vis werd verschalkt, maar deze diende dan ook meer tot levensonderhoud. Uit de „noodgedwongen" vis vangst ontwikkelde zich de huidige hengelsport. Ook de Egyptenaren. Egyptische muurschilderin gen tonen ons de leden van de hoogste standen, al henge lend in visrijke vijvers, ter wijl ze weggezonken zitten in zachte zetels. Ook de Chine zen beoefenden druk deze sport. De Romeinen daaren tegen voelden niets voor zulk een geduldig werkje. In de Middeleeuwen. In de Middeleeuwen was de hengelsport zeer populair, zowel bij adel als geestelijk heid. De eerste had tot „jacht veld" de kasteelgracht, de laaiste de klooster vijver en op Vastendagen ontbrak er nooit eigengevangen vis op de tafel der vrome kloosterbroeders. (Het jachtvermaak was hun immers verboden!) Niet gemakkelijk. Verwondering wekt 't tel kens weer bij de leek dat hengelaars, die in eikaars na bijheid vissen, zulke ongelijke uitkomsten verkrijgen. In we zen komt dat door de meer dere geoefendheid van de ene visser boven de andere. Hen gelsport vereist grote behen digheid en paraatheid. Het „hoogseizoen" der hen gelsport valt in de periode JuniAugustus, waarna het enthousiasme luwt en reeds de afscheidsfuiven plaats heb ben. f! D De K.L.M. zal een nieu we lijn naar Madrid openen op 4 Juni a.s., welke zal lopen via Frankfort en Nice en 2 maal per week in beide rich tingen zal worden gevlogen. De nieuwe lijn zal worden gevlogen met Convairs. Op de 2de Pinksterdag zullen door Zijne Exc. Mgr. Mutsaers de drie nieuwe klokken gewijd wor den, die de parochianen van St. Jan de Doper aan de Hoogeerw. Heer Deken-Pastoor A. J. v. d. Brekel bij gelegenheid van zijn Gouden Priesterjubileum op 9 Ju ni a.s. als feestgeschenk zullen aanbieden. De wijding zal om 5 uur n.ra. plaats vinden voor in de kerk. De klokken zijn gegoten door de N.V. Petit en Fritsen uit Aarle-Rixtel en door de Zeereerw. Zeergel. Heer Prof. Dr. Smijers, voorzitter van de Kath. Klokken- en Orgelraad goedgekeurd. De grootste der drie klokken is genaamd S. Johannes Baptista. Ze weegt 1714 kg., meet 138 cm in doorsnee, h'eeft een klepel van 70 kg. en geeft de toon d'. De tweede klok wordt S. Joseph gedoopt, ze weegt 710 kg, meet 104 cm diameter, heeft een klepel van 28 kg en zingt de toon d'. De derde klok zal S. Petrus genoemd worden, weegt 510 kg, meet 94 cm diameter en klinkt a. In de toren is nog aanwezig de Maria-klok die 1280 kg we'egt en e' laat horen. Donderdag 25 Mei zijn de klok ken gearriveerd en op een stellage opgesteld. Na de wijding zullen ze in de torens worden gemon teerd, waartoe de Westertoren is uitgekapt, daar de doorsnee der klok te groot is, om ze door de galmgaten binnen te krijgen. In de Westertoren hangt ook de Ma- riaklok, terwijl de St. Joseph en St. Petrusklok in de Oostertoren zul len worden opgehangen. Bij de plechtige verwelkoming van de Hoogeerw. Jubilaris op Zaterdag avond 10 Juni, zullen de klokken voor het eerst geluid worden. Apollo-Theater. Voor de komende week presen teert het Apollo-Theater twete filmwerken, waarvan op Zaterdag en Zondag zal draaien het War ner Bros Product Onder het As falt van New York, met Ludwig Stossel, Humphrey Bogart, Con- radt Veidt en Kaaren Verne in de hoofdrollen, onder regie van Vin cent Sherman, 't Is een spannen de actie-film van grote klasse, waarin de Onderwereld van New- York in strijd komt met een vre selijke vijand. Humphrey Bogart laat U lachen en ontroeren. Men noemde hem de grootste schurk, toch voorkwam hij teen nationale ramp. Op de 2de Pinksterdag en Woensdag daarop volgend loopt: De laatste etappe, een product van Film Polski, bekroond met de grote Internationale prijs van Festival Marianski-Lasne, ver vaardigd door twee vrouwen regisseuse en schrijfster van het scenario welke beide gedepor teerd zijn geweest in het concen tratiekamp Auschwitz: Wanda Jakubowska en Gerda Schneider. Zij geven niet slechts gezichten en gestalten, doch ook grepen uit het leven in het concentratiekamp, en om nauwkeurig te zijn, uit het vrouwenkamp Auschwitz. Huhuet- te Faget, W. Bartowna, T. en A. Gorecka spelen de hoofdrollen. De Laatste Etappe is een meesterwerk van twee gedeporteerden, doch in werkelijkheid het werk van mil- lioenen, die gestorven zijn voor onze vrijheid. K. J. M. V. Dinsdag sloot de K.J.M.V. haar winterprogramma met 'n ouders- avond in de zaal van de heer W. Smit. In zijn openingswoord sprak de voorzitter een welkom aan Mo derator, Aalmoezenier en bestuur en leden van de R.K.M.V. en ou ders en verloofden van de K. J. M. V. Op deze avond werden weer 10 nieuwe leden geïnstalleerd dit betekende vreugde, feest in de K.J.M.V. en, aldus de voorzitter, wij zijn verheugd, dat zovelen ge tuigen zijn van de installatie, zo dat ze kunnen constateren, dat er jong leven in de beweging zit. Zowel de voorzitter als nadien de Moderator onderstreepte de plichten van de K.J.M.V.-er. Wil je geïnstalleerd worden, doe het dan met het besef, dat je een K. J. M. V.-er wilt zijn in hart en nieren, met volle overtuiging. Hierna verzocht de voorzitter aan de Moderator de leden te in stalleren en na het wijden der in signes spelde de Moderator de nieuwe leden het speldje op met de gelofte „Aan Christus Koning trouw Met een woord van felicitatie door de Moderator werd de plech tigheid besloten, waarna de heer Perquin, perschef van de Nat. R. K. M. V. in 'een korte maar zeer intense rede de P.B.O. gezien door de bril van 'n middenstander uiteenzette. De P.B.O. is n stuk voor de toekomst. De tijd van li beralisme en socialisme moet voor bij zijn. De P.B.O. betekent een economische ordening. Het is een novum hier in Nederland zo iets te hebben. Nederland mag daar trots op zijn. De voorzitter van de R.K.M.V. merkte aan het slot op, dat een der grootste stuw krachten van de P.B.O. Br. van Beurden, een geboren Kaatsheu- velse is. De voorzitter bracht dank aan de heer Perquin voor zijn rede en kondigde aan, dat het 3de gedeel te van de avond zal staan onder de leiding van de heer J. van der Linden in het K.J.M.V. Cabaret programma. Met een paar aardige toneel stukjes, declamati'e enz. en natuur lijk een teruggrijpen op de K. J. M. V.-revue „Hallo, de Kets' was het zo 11 uur, dus tijd van sluiten. De voorzitter bracht allen dank die tot 't welslagen van de avond hadden medegewerkt. Gouden Bruiloft. In de Hoofdstraat West is er feest in t zicht. Op 23 Juli a.s. hoopt het echtpaar D. Dekkers- Dingemans zijn gouden huwelijks feest te vieren. Dat deze dag niet ongemerkt voorbij zal gaan, ge tuigt reeds het feit, dat een feest commissie is gevormd, die de voorbereidende werkzaamheden op zich genomen heeft. Het feest zal gevierd worden op Zaterdag 22 Juli. In een volgend nummer komen we gaarne op dit gouden jubileum tterug. Klokken-Actie. Weer was het Woensdag en werd de stand van de klok opge nomen door de jubileum-actie va nde R.K.M.V., als grote at tractie voor de plaatselijke ver koop gesteld. De stand der klok op de in de afgelopen week uitge geven oranje bonnen was 11.36 u. Iedere koper, die in het bezit is van Oranje bonnen met deze stand heeft recht op een uitkering van 10.-. In totaal is met deze stand een bedrag aan prijzen bereikt van 3000. Als bijzondere attractie stelt de commissie voor de lopende week van 24 t.m. 31 Mei op de thans geldende groene bonnen het dub bele bedrag beschikbaar. Met een wagen met geluidsinstallatie zal deze reclame dezer dagen bekend gemaakt worden. 15-jarige jongen door trein overreden. Woensdagmiddag omstreeks kwart voor drie is er bij de on bewaakte overwge aan de Del- merweg te Tilburg een vreselijk ongeluk gebeurd. De 15-jarige 6. L. van Laarhoven uit Kaatsheuvel wilde met zijn oom en zijn buur man een bezoek brengen aan de Klokkenberg, waar de vader van de jongen reeds 7 jaar verpleegd wordt. De oom en de buurman staken de onbewaakte overweg over, doch Simon van Laarhoven heeft blijkbaar de Dieseltrein niet opgemerkt die met grote snelheid in de richting van Tilburg reed. Hij werd gegrepen en moet op slag dood zijn geweest. De be stuurder van trein 373 stopte di rect na het ongeluk, dat hij had opgemerkt, omdat de fiets een eind door de trein werd meege sleurd. De G. G. en G. D. vervoerde het jeugdige slachtoffer van dit treinongeluk naar het St. Elisa- beth-Ziekenhuis. Het Fancy Fair. Het Comité van de K.P.V., dat de T.B.C.-bestrijding ter plaatse als een plaatselijke actie van gro te betekenis ziet, meent voor de volle 100 met zijn voorberei dend werk geslaagd te zijn. Door nagenoeg alle zakenmensen zijn prijzen beschikbaar gesteld voor dit bij uitstek mooie doel. Wie mogelijk vergeten is te bezoeken, kan alsnog zijn gave beschikbaar stellen. Als er een greep gedaan wordt uit wat al beschikbaar is, kan volstaan worden met de me dedeling, dat er voorradig zijn: niet minder dan 150 wollen de kens van grote maat en het beste fabrikaat, verder autopeds, servie zen, rijwielen, prachtige lederwa ren, luxe dozen bonbons van 500 gr. inhoud, van de beste merken, enz. enz. Alleen om de prijzen, t goede doel niet gezien, is een be zoek aan het fancy fair van be lang. Het hoofddoel echter, de be strijding van de T.B.C. ter plaat se, zal voor iedere burger 'een mo tief zijn om tijdens de komende Pinksterdagen een bezoek te brengen aan de inrichtingen op de terreinen van café De Sportwe reld, waarvoor het comité allen oproept, onder het motto Stel ons niet teleur, Want de witte pest staat voor de deur. Aanbesteding en gunning. Op 9 Mei 1950 werd onder ar chitectuur van Be Keer Hub. Prins een onderhandse aanbeste ding gehouden voor het verbou wen en uitbreiden der danszaal met de daarbij behorende werk zaamheden voor de heer Th. v. Mortel, Kruisstraat 3, alhier. Het werk is gegund aan de laagste inschrljfster, de aannemers firma H. J. de Jong en Co. te Ca- pelle. Kegelconcours N. O. P. Wat we verwacht hadden wordt werkelijkheid. Het kegelconcours van de T.K.B. op de banen van N.O.P. in het gerestaureerde ke gelhuis van Euphonia, wordt een groot succes. Tot heden stonden de drie banen geen moment stil, dank de goede organisatie onder leiding van de heer J. Kemmeren en de sympathie die voor de or ganisatie en haar promotor naar net N.O.P. concours uitgaat. Woensdagavond was de stand der Korpswedstrijden 5 tallen 1 Natte Spons 343; 2 S.N.A. 320; 3 De Vriendenkring 319; 4 De Vereniging 316; 5 D.l.G. 311; 6 Rode Haan 303; 7 Vrolijke Poe delaars 293 en 8 Baanvegers 281. 3-tallen: 1 De Vereniging 292; 2 de Vriendenkring li 19o; 3 Vro lijke Poedelaars 191; 4 Natte Spons I 181; 5 Rode Haan 1 170; 6 S.N.A. 167; 7 Vriendenkring 1 166; 8 Natte Spons II 157. Vrije Baan Heren: 1 P. Kemmeren 2 x 45; 2 P. Vloemans 45, 4 x 43; 3 H. van Dun 45, 43; 4 J. v. Dongen 45, 41; 5 Jongbloets 45, 40; 6 Fr. Kooien 2 x 44; 7 J. Kemmeren 44, 43, 42; 8 M. Brands 44. 43. 40; 9 Fr. Timmermans 44, 42; 10 M. Vesters 3 x 43; 11 F. Kooien 2 x 43, 2 x 42; 12 N. Meijers 2 x 43. De dagprijs op Woensdag werd gewonnen door de heer M. Ves ters. Agenda. Zaterdag 27 Mei 4 u. n.m. Opening Fancy-Fair voor de T. B. C. bestrijding op de terreinen van Café De Sportwereld. Zaterdag 27 Mei 8 uur n.m. en Zondag 28 Mei 6 u. en 8.30 u. n.m. Apollo Theater: Onder hei asfalt van New-York, toegang 14 jaar. Zaterdag 7.30 u. n.m. repetitie Te Deum in de kerk. Maandag 29 Mei 5 uur n.m. Klokkenwijding in de Par. Kerk St. Jan de Doper. EEN KERK GEVRAAGD. Voor de kerk te Salatiga: Vorig bedrag f 455.75 Moezelaar, Eindhoven 3.50 M. de R., Waalwijk 1. Totaal 460.25 OPENBARE LESSEN HUISHOUDSCHOOL. De R.K. Huishoud- en In dustrieschool heeft Woensdag en Donderdag haar deuren opengezet voor ouders en leerlingen en andere belang stellenden die zich op de hoogte willen stellen van het onderwijs en de resultaten er van. Velen hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt. Er was een uitgebreid over zicht samengesteld van de verschillende gebieden die de Huishoudschool bestrijkt: de naaicursus, vanaf de primaire cursus voor meisjes van de 7e en 8ste klas der lagere school, die dus dit onderwijs kunnen volgen in de laatste jaren van hun leerplichtige leeftijd, via gehele vormend onderwijs ge richt is. Het lijkt ons dat dit grote voordelen biedt. Men kan hieruit besluiten van hoe grote waarde 't huis- houdonderwijs voor de meis jes is, hetzij in dag-, hetzij in avondcursussen. En het is een goede gedachte geweest van het bestuur der school dit zo aan de ouders te tonen. Zij kunnen er hun voordeel mee doen ten behoeve van hun dochters. JEUGDGEMEENTERAAD. De K.J.M.V. heeft uit Zalt- bommel alle gegevens gekre gen over de werking van de jeugdgemeenteraad aldaar. Nu is er een commissie benoemd die met het gemeentebestuur de mogelijkheden zal bespre ken om ook hier tot de op richting van zo'n instelling te komen. In Zaltbommel werkt ze met succes. Zondag 4 Juni gaat de K J. M.V. naar de Passie-spelen in Tegelen. ff derdag 1 Juni een filmvoor stelling in Musis Sacrum, waarin o.m. de fabricage van de Ford-automobielen wordt vertoond. BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Arie A. M., zv. D. Michaël-v. d. Schans te Sprang-Capelle Josephina A. P. M., dv. F. T. Lombarts- v. d. Lee Johannes C. M., zv. H. M. Pullens-v. d. Heij den Eduardus W. A. C., zv. E. W. Schoemans-Kamp Marinus A. G., zv. M. A. de Rooij-v. Wel Antonetta M., dv. M. Leijtens-v. Spaan donk Elisabeth H. A., dv. Th. A. Hochwald-Kolsteren te Loon op Zand. Overleden: Johannes M. Verhof, 1 maand Wilhel- mina Heeffer 64 j., wed. van C. J. Siegenthaler. Huw.-aangiften: M. Brok 33 j. en H. M. Dumoulin 33 j., beiden te Waalwijk M. C. v. d. Krabben 34 j. te Drunen en A. J. W. v. d. Wiel 27 j. te Waalwijk H. P. A. Cas- teleijns 2é j. en Th. F. Ste venhagen 27 j., beiden te Waalwijk A. J. Leijtens 29 j. en M. Schoemans 32 j., bei den te Waalwijk B. P. J. M. v. Rijswijck 28 j. te Brus sel en A. M. Hordijk 21 j. te Waalwijk J. A. v. Bokho ven 34 j. en A. L. Korthout 30 j., beiden te Waalwijk C. H. v. d. Zande 25 j. en J. C. Trimbach 24 j., beiden te Waalwijk. Gehuwd: S. C. Vos 25 j. te Eethen en G. Varossieau 19 j. te Waalwijk M. M. Schil ders 27 j. en A. J. v. d. Gouw 25 j., beiden te Waalwijk C. J. Sleenhoff 29 j. en H. de Nijs 27 j., beiden te Waalwijk A. J. A. v. Mosselveld 22 j. te Loon op Zand en G. v. Muile- kom 20 j. te Waalwijk F. W. M. Henskens 25 j. te Den Bosch en P. H. A. Kramer 20 j. te Waalwijk G. Brok 51 j. te Maasdriel en M. F. Leij tens 46 j. te Waalwyk P. G. v. Baardwijk 29 j. te Dru nen en C. L. de Kloe 26 j. te Waalwijk. Ingekomen: H. Zwart van Raamsdonk J. W. Snelting van Doetinchcm E. Huis man van Rotterdam. Vertrokken: J. M. Danck- aert en gezin naar Breda H. F. Pcijnenburg naar Den Bosch A. Verhagen naar Breda A. W. van Hoften naar Heusden M. Harte- veld naar Beverwijk M. E. Kleijn naar Dordrecht. MUSIS SACRUM. Vrijdag, Zaterdag en Eerste Pinksterdag geeft dit theater „De Grote Diefstal", een spec taculaire film van een dief stal en de jacht op de dieven. Tweede Pinksterdag (6 cn 8.30 uur) en Woensdag draait de film „Finocchio", een pro duct van de beroemde Walt Disney, die hierin de beken de geschiedenis van Pinoc- chio op zijn eigen originele wijze heeft getekend. Ook voor de groten de moeite waard. Eerste en Tweede Pinkster dag is er om 3 uur een aparte kindervoorstelling van „Fi nocchio". LUXOR-THEATER. „Ontsnapt van het Duivels eiland", de film die Vrijdag, Zaterdag en Eerste Pinkster dag draait, is een spannend verhaal van vijf mannen die ontsnappen van het gevrees de ballingsoord en zich inzet ten voor de verdediging van hun vaderland. 14 Jaar. Tweede Pinksterdag (6 en 8.30 uur) en Dinsdag kunt U gaan kijken naar „De Ver laten Stad", de strijd tussen goudzoekers en een bende bandieten, waarbij natuurlijk ook een vrouw in het spel is. Maar eerlijkheid duurt blijk baar ook hier het langst. Toegang 18 jaar. OP CONCOURS. Harmonie St. Caecilia zal op 2e Pinksterdag dleelnemen aan hel grote internationale muziek- en zangconcours dat op genoem de datum te Woerden Z.H. zal worden georganiseerd. St. Caecilia, die zich op mu ziekgebied reeds een grote naam heeft verworven en twee jaar geleden in de afdeling uitmun tendheid reeds de hoogste prij zen heeft gewonnen, heeft het nu aangedurfd om op een zeer sterk bezet concours in de afd. federatie uit te komen. Het zal voor de harmonie een zware opgave worden om er lauweren te oogsten en de ganse bevol king, die de harmonie een warm hart toedraagt, ziet met spanning de uitslag tegemoet. VOETBALPROGRAMMA VOOR 2c PINKSTERDAG Haarsteeg ontvangt op Maan dag 2e Pinksterdag voor de strijd of zij al dan niet haar plaats in de 3e klasse zal kun nen handhaven. O.S.S. uit Oss. Aan spanning zal het hier zeker niet ontbreken, want de bezoe kende zowel als de thuisclub hebben nog geen vcrliespunten en de winnaar van deze match staat er dan uitstekend voor. Haarsteeg, laat u Maandag nog eens van je beste zijde zien. speel met de wil om te winnen en moge de wedstrijd van vorige week u hebben geleerd dat de overwinning niet binnen is voor aleer de scheidsrechter het eind signaal heeft geblazen. Het 3e elftal zal een voorwed strijd spelen tegen het sterke R.K.O.S.C. 2 uit Orthen en evenals bij de uitwedstrijd zullen de punten ook wel door de gas ten worden veroverd. Uitslag duivenwedstrijd. De uitslag van de Zondag ge houden wedvlucht Dourdan door de Duivenvereniging de Luchtbo- d'e is als volgt: Deelname 80; afstand 407 km., gelost 7 uur. 1 J. Snoeren; 2 P. v. d. Velden; 3, 7, 11 G. Vermeer; 4 A. van Leeuwen; 5 A. J. van Dongen; 6, 14 M. Vera; 8 A. v. d. Velden; 9 L. v. d. Sanden: 10, 17 W. van Riel; 12 M. v. d. Ven: 13 W. van Nooye; 15 H. v. d. Velden; 16, 19 M. v. d. Velden; 18 M. Wouters. Overduif A. Spa pens. Uitslag junioren: 1. 4 J. Ve ra Mzn., 2 C. v. d. Velden: 3 C. van Gompel. 5 J. Huibrechts. i Overduif A. de Leyer. de secundaire cursus voor meer gevorderden en een avondcursus tot het costuum- naaien; de schoenstikker ij, waar de meisjes nu nog oefe ningen maken om handigheid te krijgen in het gebruik der machine, waarop dan later 't stikken van leer volgt; de keuken, waar de leerlingen bekwaamd worden in de kook kunst in haar verschillende gradaties en de was-afdeling waar de meisjes onderwezen worden in de methodes om velerlei voorwerpen te reini gen. Tenslotte is er dan nog de afdeling voor algemeen vormend onderwijs, waar op een buitengewoon aantrekke lijke wijze de nodige kennis wordt bijgebracht in taal, re-, kenen, natuurkunde, aard - rijkskunde enz. Deze methode -is helemaal nieuw. De leer lingen krijgen elke maand 'n opdracht over een bepaald onderwerp, waarop dan dit FORD-GARAGE. Vanmiddag om 3 uur wordt de nieuwe Ford-garage, Gro testraat 349, officiëel geopend. Ter gelegenheid hiervan is er een tentoonselling georgani seerd van de nieuwse ford producten op 26, 27, 28 en 29 Mei. Ook geeft Ford op Don- ii j^yenberger r.b. kW«pik NOORD BRABANT iDongense vaart Be jtandaardb^- Rre£la ^er^yRoos.d|—#Rijsb. 'Huibergefvr^Jy -.C^reAARLE-i vei "Hoggrheide NASSAU ^Tilburg Hilvarenb. ïbee 'Route. 228 km in 6u.-| start 12u.- Acht 1 Zeelst lCARTQ-506?

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 9