KAATSHEUVEL ...met MASCOTTE gaat-ie goed! o °e WAALWIJK DRUNEN ten-1 exPort- Virginia ?0 ct li y [Vj 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 30 MEI 1950. 3 U V aeariÉHiBMaiHy v bij de pakken neer, maar stel de alles in het werk de ach terstand te verkleinen. Diver se aanvallen werden onder nomen. Na 35 minuten spelen wist de Valk door te breken, doch werd op een ongeoor loofde wijze van de bal ge werkt, waarvoor aan RWB 'n strafschop werd toegewezen, die door linksbinnen Schalken werd ingeschoten 12, in welke stand vóór de rust geen verandering meer kwam. Na de thee begon de thuis club met een klein overwicht. Verschillende aanvallen lie pen echter te pletter op de hechte Tilburgse verdediging, die zeer trapvast bleek te zijn en regelmatig met verre trap pen hun voorhoede aan het werk zette, waaruit enkele gevaarlijke momenten voor 't RWB-doel ontstonden, die Snels echter steeds de kop wist in te drukken. Na 32 minuten kwam de bal in het bezit van rechtsbinnen v. Gooi. deze passeerde han dig enkele tegenstanders, gaf hierna keurig door aan rechts buiten Treffers, die op zijn beurt een afgemeten voorzet gaf, welke de bal precies op de slof van linksbinnen Schal ken bracht, die oerhard en onhoudbaar inknalde; 22. Door dit succes aangemoe digd gooide RWB de laatste 10 minuten alles op de aan val. In deze laatste faze leg de de thuisclub zoveel vuur in het spel dat de verdedi ging der gasten deed wanke len, doch behoudens enkele gevaarlijke schoten, die de TAC-doelman wist te stoppen, konden zij het toch niet meer tot doelpunten brengen, zo dat in de stand 22 geen ver andering meer kwam. 's-GREV.-CAPELLE. Good Luck 3Wit Zwart 2 1—4. J.l. Vrijdagavond speelde Wit Zwart 2 haar laatste com petitie-wedstrijd van dit sei zoen te Raamsdonksveer tegen Good Luck 3. Een overtui gende veldmeerderheid stelde Wit Zwart (dat met zes in vallers speelde) in de ge legenheid vooral vóór de rust alsmaar op de Good-Luck- helft te opereren. Daar de Wit Zwarten echter vrij on zuiver schoten en het laatste tikje doorzettingsvermogen misten, werden vele en prach tige kansen niet benut. Toch kwam al vrij spoedig 't eerste doelpunt toen de Good I.uck- doelman een totaal ongevaar lijke bal door zijn handen liet glippen; 0—1. Nog geen 10 minuten later bracht Gerard Waarts met 'n grandioze kopbal de stand op 2—0. De thuisclub niet ontmoe digd, probeerde nu met enkele sporadische uitvallen de ach terstand in te lopen, maar wat zij ook probeerde, telkens wa ren v. Beek en Roomer op hun qui vive, goed bijgestaan door een hard werkende mid denlinie en vaak ver terug getrokken binnenspelers. In de stand kwam dan ook vóór de rust geen verandering meer. Na de hervatting bleef het spelpeil aan de lage kant, al hoewel de Wit Zwarten in de eerste 20 minuten wederom st^rk in de meerderheid wa ren. Reeds in de 9e minuut 1 racht K. Ie Sage met een goed gericht schot de stand op 03. Nog geen 6 minuten later kwam de bal na goed samenspel tussen v. d. Galiën en Le Sage voor de voeten van Jaap Waarts, die zich geen moment bedacht en no. 4 voor zijn rekening nam. Wit Zwart, schijnbaar zeker van haar overwinning, deed het nu wat kalmer aan, zodat de gastheren ruimschoots ge legenheid kregen een slot- offensief te ontketenen, waar door zij tenslotte in de laatste minuten de eer konden red den, 14. Met deze stand kwam het einde van een sportief en fair gespeelde wedstrijd, die dus door de Wit Zwart-reserves met 41 werd gewonnen. De leiding was in handen van de heer C. Rekkers, die goed voldeed. VLIJMEN. Serie-wedstrijd Vlijm. Boys 1Gudok 1 31. Maandag (2e Pinksterdag) nam Vlijmense Boys deel aan de serie-wedstrijden te Ois- terwijk. Vlijmen moest de strijd aanbinden tegen de sterke 3e klasser Gudok uit Tilburg. In het begin was het Gudok dat sterker was en zo doende spoedig de leiding nam. Vlijmen probeerde het spel te verplaatsen, maar het gelukte pas enkele minuten vóór rust gelijk te maken door een goed doelpunt van middenvoor H. Boom. Nadat het spel was hervat kwam Vlijmen er steeds be ter in en was het J. v. Bok hoven die weldra met een goed gericht schot Vlijmen de leiding bezorgde. Hierna was Gudok wat meer aanvallend, doch de verdediging van Vlij men hield stand en wist het spel weer te verplaatsen. Te gen het einde maakte links buiten Boelen aan alle onze kerheid een einde door met een goed schot de stand op 31 te brengen, waarmee het einde kwam. Vlijmen komt a.s. Zondag in de finale tegen W.S.C. uit Waalwijk. Promotie-degradatie. R.K.D.V.C. 3—Vlijmen 3 2—0. Vlijmen 3 speelde Maandag (2e Pinksterdag) tegen RK DVC 3 in Drunen voor de pro motie-degradatie en de derde klas kampioen was sterker en won verdiend met 20. Doel man Hagen was voor Vlijmen in grote vorm, anders zou de nederlaag nog groter zijn ge weest. HAARSTEEG. HAARSTEEG—O.S.S. 1-1. Deze met grote spanning tege moet geziene wedstrijd heeft ge heel aan de verwachtingen beant woord en in een zeer spannende strijd waarin beide partijen elkaar niet veel toegaven, hebben zij de punten gedeeld. Voor de aanvang bood de voorzitter van Haarsteeg de aanvoerder van O.S.S. bloe men aan en feliciteerde alle spe lers met het behaalde kampioen schap. De thuisclub wint de toss en verkiest met wind mee te spe len. Direct wordt met een flink tempo gestart om voor de rust 'n voorsprong te behalen en de ach terhoede van O.S.S. krijgt dan ook bergen werk te verzetten, maar al spoedig blijkt dat Haar steeg, wiens voorhoede bei de vleugelspelers miste, geen stootkracht bezat om de vele aan vallen in doelpunten om te zet ten. Vele hachelijke momenten speelden zich af, uit een waarvan rechtsbuiten de Vaan tegen de lat kopte. Even later wist echter v. Engelen uit een voorzet in te schieten; de gasen trachtten ook menige aanval op te zetten, maar trui met een totale tijd van 26.39.09 uur. De vijfde etappe, die Maan dag gereden werd, bracht een gevecht tussen groten: Mid delkamp, Schotte en v. Est. De overwinning kwam ten slotte aan de Belg Schotte die de reis Baarle-NassauEind hoven, 228 km., aflegde in 5.58.28 uur. Middelkamp'werd tweede en v. Est derde. Toch heeft Lakeman nog zijn lei derstrui behouden, al kwam hij als 18e aan. Zijn totale tijd was 33 uur 37 sec. In het ploegenklassement nam Relgië-A de eerste plaats in, gevolgd door België-B en als derde de Nederlandse na tionale ploeg. TRAININGSRIT WIELERCLUB „LEONORA". 2e Pinksterdag hield de Wielerclub „Leonora" haar trainingsrit, bestaande uit 'n tijdrit. Het traject was dit maal Station, Parallelweg, Baardwijksestraat. Baard wijk, Drunen, Elshout, Heus- den. Doeveren, langs Bel en Kerkstraat, welke route twee maal gereden moest worden. De afstand bedroeg 46 K.M. De renners werden om de drie minuten gestart en waren zodoende geheel op eigen kracht aangewezen. De uitslag was als volgt 1. A. v. Es, 1.25.10. 2 A. Hensen, 1.26.20 3 A. Kuiten, 1.27.30. 4 A. Dekkers, 1.28.35. 5 L. Fitters, 1.31.45. 6 De Peffer, 1.34.15. 7 A. de Krieger, 1.35.30 8 G. v. Es, 1.38.45. 9 F. Damen, 1.40.30, lekke band. 10 Klein, 1.50. 11 Timmermans, 1.50. VLIJMEN. De Vlijmense renners na men Zondag deel aan de gro te ronde van Oss. Tini Wolfs uit Vlijmen weerde zich ge ducht en wist de 5e plaats te bezetten van de nieuwelingen. Een mooi succes. Haf. HUNTER ze leverden geen resultaat op. Na de hervatting kwam O.S.S. fel opzetten en reeds na 2 minu ten maakte haar midvoor de stand gelijk, wat voor beide par tijen het sein was om te trachten de winnende goal te maken. Naar mate de tijd verstreek, steeg de spanning. O.S.S., met wind mee spelende, zette alles op de aan val, maar mede door slecht schie ten gingen ook voor hen vele kansen verloren. Enkele malen echter kroop de thuisclub door 't oog van 'n naald toen de links binnen enkele zeer fraaie kansen op korte afstand miste. Haarsteeg gaf zich zo maar niet gewonnen en trok er somtijds tussenuit, maar doordat het geheel te onsamen hangend bleek, bleef het 1 1, waarmede beide partijen tevreden kunnen zijn. WIELRENNEN. RONDE VAN NEDERLAND. De 2e etappe is een schit terende overwinning voor de Nederlanders geworden en zij namen schitterend revanche voor de eerste dag. Eén was Evers van de Ned. A-ploeg, 2. Vos van de Ned. B-ploeg en 3. Van Beek van de Ned. A-ploeg. De moeilijke derde etappe van Apeldoorn naar Geleen door 't Limburgse heuvelland was weer een Ned. overwin ning en wel voor de Bossche wielrenner Vos van de Ned. B- ploeg voor Acou, en Callens van de Belgische A-ploeg met 4e Jan Lambrichs (Brabant- Limburg) die men al als win naar had gedoodverfd. In de vierde etappe van de Ronde van Nederland, van Geleen naar Baarle-Nassau, is de Nederlander Lakeman overwinnaar geworden. Hij legde de 270 km. Zaterdag af in 6.58.02 uur. Daarmee ver overde hij tevens de Oranje- VLIJMEN. Postduivenver. Dc Zwaluw. Wedvlucht Pont St. Maxence, op 28 Mei 1950. Uitslag als volgt: Rien de Laat 1; J. van Loon 2: H. Oosterwaal 3, 62; J. van Baardwijk 4, 25, 36; B. Oremans 5; Jac. v. Overdijk 6, 59: J. Kuijs 7; M. v. Dal 8, 16, 49; J. Kivits 9, 18, 47, 48, 64; J. v. d. Dungen 10; A. v. Oijen 11, 23; C. v. Hei voort 12, 26; L. v. Esch 13, 27, 31, 42, 56; P. v. Gestel 14. 38; J. Oosterwaal 15, 46; L. de Laat 17; A. v. d. Dungen 19; M. Libregts 20, 37, 61; Has v. Beijnen 21, 53; J. Verschuren 22; H. de Vaan 24, 39, 65; L. Heesbeen 28; H. de Laat 29; Knistek 30; C. v. Wijk 32; J. Verharen 33, 43; A. van Mierlo 34; G. v. d. Hout 35, 55; L. v. d. Heijden 40; A. v. d. Wiel 41; J. Elschot 44; C. Me'esters 45, 58; G. v. Esdonk 50; M. de Laat 51; C. de Vaan 52; A. Kleijn 54; J. v. Son 57; J. Heesbeen 60; H. Boom 63. HOGEVAART. De Postduivenver. Nooit Ge dacht hield j.l. Zaterdag een wed vlucht vanuit Quievrain, waarvan de prijzen werden behaald als volgt W. Nieuwenhuizen 1, >4; Gebr. van Zeist 2; H. Janson 3; Gebr. Verhagen 4, 17, 28; Gebr. v. Os 5, 20, 29; G. Zwart 6, 8; J. Snap haan 7, 9, 14; J. Sprangers 10, 42; C. Broeks 11; H. v. Zeist 12; W. de Jong 13; A. Versteeg 15; A. v. Iersel 16, 25, 40, 55; A. J. Ophorst 18, 39; P. Versteeg 19; A. de Jong 21, 54; Gebr. Rijken 22, 43; J. Pols 23; J. A. Zwart 24, Op Woensdag 31 Mei inmanden voor St. Quentin. DODELIJK ONGEVAL. Een zeer tragisch ongeluk heeft zich Zaterdag voorge daan op de hoek Grotestraat- Besoijensestraat omstreeks 't middaguur. Het ruim 2-jarige dochtertje van slager M. liep plotseling van het trottoir de rijweg op, waardoor 't onder het achterwiel van 'n vracht auto terecht kwam. Hierdoor werd het kind een armpje af gereden. Dr. Winkelman uit Sprang verleende eerste hulp en liet het meisje naar het ziekenhuis vervoeren, waar 't enige tijd later is overleden. De bestuurder van de vracht auto treft absoluut geen schuld aan het gebeurde. FRAAI SUCCES. Op het groot nationaal zang concours te Vught behaalde het dubbelmannenkwartet van de zangvereniging „Cantabile" uit Drunen onder leiding van de heer Jo Verhoeven, de eerste prijs met lof der jury met 363 punten. Na het jongste succes in Nieuwkuijk is dit een nieuwe prachtige pres tatie, waarmee wij „Cantabile" en haar eminente directeur van harte gelukwensen. DUSSEN. Op de voordracht voor de 38; A. M. de Jong 26, 44; M. Net- benoeming van een Penning ten 30; M. de Jong 27, 31; Gebr. de Jong 32, 52; C. v. Tilburg 33, 36, 41, 51; A. v. Campen 35; M. van Peer 37; P. Blom 45; Jac. Ro- zenbrand 46; P. Bakkeren 47; Gebr. Hommel 48; A. Haverhals 49; C. de Roon 50. metster voor het Waterschap „De Zuid-Hollandse Polder" komen voor de heren J. A. Affourtit, Notaris; G. A. v. d. Pluijm, Kassier en P. W. Sprong, Administrateur, allen te Dussen. GSB BILJARTEN. ^DE WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN LIBRE. De wereldkampioenschap pen groot biljart libre te j Madrid, hadden tot dusverre i het volgende resultaat: Kees 1 de Ruyter zette ze goed in en versloeg de Portugees Robelo met 500 tegen 26 ca ramboles. Van Hassel won van Gabriëls, de Spanjaard Garcia van zijn landgenoot Domingo en de Fransman Du- fetelle van de Chileen Igle- sias. Garcia verbeterde in een partij maar liefst 2 wereld records: hij scoorde een hoog ste serie van 500 en behaalde een particulier gemiddelde van 250. Tegen de Fransman Dufe- telle moest de Ruyter in een spannende match op het nip pertje het onderspit delven: in 15 beurften verloor hij met 497 tegen 500. Tegen Gabriëls ging het anders; deze ver sloeg hij in 6 beurten en liet hem op 23 staan. De Argen tijn Carrera echter slaagde er weer in Kees een nederlaag toe te brengen in 14 beurten: -500—287. Zondagavond stond de Ar gentijn Carrera bovenaan met 5 gewonnen partijen; van de vier gespeelde wedstrijden had Kees de Ruyter er twee gewonnen en twee verloren. TENNISTOURNOOI. Op de banen van Hotel Ver- wiel wordt van 17 t.m. Zon dag 25 Juni door de gezamen lijke Waalwijkse tennisclubs een invitatie-tennistournooi georganiseerd. Er wordt ge speeld: damesenkelspel, heren enkelspel; dames dubbelspel, heren dubbelspel en gemengd dubbel. Voor elk nummer wordt een eerste en een twee de prijs beschikbaar gesteld, versum. T.B.C. FancyFair. Na een propaganda-rondtocht door een wagen met geluidsinstal latie, gedurende de gehele namid dag, werd Zaterdag onder veel belangstelling op de terreinen van café „De Sportwereld" het Fancy- fair geopend, georganiseerd door een commissie van de Kaatsheu- velse Postduivenvereniging ten bate van de plaatselijke T.B.C.- bestrijding. De heer Th. v. d. Linden, voor zitter van het Wit-Gele Kruis, sprak een openingswoord, waar bij hij opmerkte de eer van ope ning gaarne te hebben overgedra gen aan de eveneens aanwezige oud-voorzitter van het W.G.Kr, de heer M. v. Nieuwstadt. Hij bracht hartelijke woorden van dank aan de initiatiefnemers, de K.P.V., die reeds zo menigmaal bewezen hebben de T.B.C. be strijding een warm hart toe te dragen, door het houden van uit stekend geslaagde T.B.C. vluch ten, welke een recette opleverden, die als hoogste uit den lande kon worden genoteerd. Ook in de organisatie van dit fancy-fair blijkt weer, dat er werk is ver richt, dat veel tijd en moeite ge kost heeft. Spreker brengt dan ook gaarne dank aan de commis sie, die dit werk onbaatzuchtig ter hand nam en spreekt de hoop uit, dat de resultaten de verwachtin gen niet zullen beschamen de T. B. C. bestrijding ten voordele en de K.P.V. ter ere. Hierna ver klaarde de heer v. d. L. het fan cy-fair voor geopend. Direct wer den de verschillende attracties opengesteld, waarbij bleek, dat er van verschillende zijden veel be langstelling voor het goede doel bestond en menigeen met graagte zijn offertje bracht voor dfe be strijding van de Witte Pest. Kegelfecst N.O.P. De gedegradeerden nemen wraak! 't Is een waar kegelfeest ge weest op de banen van Euphonia, waar gedurende 10 dagen de be langstelling van alle kegelaars en kegelvrienden uit de omgeving naar uitging. En dit niet alleen om de gezellige sfeer, die haar be kendheid h'eeft in de kringen der T.K.B.-ers, doch vooral ook om de spanning, die er gedurende de ze wedstrijd rond de kegelbanen gehangen heeft. Zowel in de korps- als vrije-baan wedstrijden kwam bij voortduring wisseling, doch wel het meest frappant van het gehele NOP-concours is, dat de beide clubs, die op de in dit voorjaar gehouden rondgang-com petitie het voorgeschreven hout niet haalden en daarom moesten degraderen naar dfe B-klasse, op de N.O.P.-banen met beide 334 hout aan de kop zijn gekomen. Dat was de wraak van de ge- degradeerden! Een prachtwraak, waarvoor zowel de Natte Spons uit Kaatsheuvel, als Strijdlust uit Tilburg een warm woord van fe licitatie toekomt. We kunnen ons voorstellen, dat bij beide clubs de wraak zoet geweest is. Dat de Natte Spons als nummer I eindigt heeft hfet 5-tal te danken aan 2 negens meer, ofschoon de laatste werper van Stijdlust, de heer Vos uit Tilburg, er de benauwenis da nig inbracht, toen hij drie negens liet duikelen. Op de vrije baan begon de gro te spanning Vrijdag te komen. Piet Kemmeren had vanaf de eerste dag de leiding, doch was gedwongen telkens weer tte laten inschrijven, want ook zijn broer Jan, de grote organisator van het concours wist zijn trefpunt te vin den en Zondagavond noteerde de ze 5 maal 45 tegen Piet 8 maal 45. Ook in de lagere regionen wisselde het bij voortduring. Reeds Zondagmorgen was vastgesteld, dat van de 12 prijzen geen enkele zou gewonnen worden onder d'e 45. Naast de sportlust heerste er bij voortduring een gezelligheid, die geen ogenblik taande. Het goed verzorgde kegelhuis, waarin de heer H. v. Dun met kennersblik de scepter zwaait, was een vrien denhuis, waar het aangenaam was zowel voor kegelaar als niet ke gelaar te verwijlen en met recht klonk naast het balgerommel en het kletteren van 't hout hét lijf lied der kegelaars: „Er is nog nooit een kegelaar gestorven van verdriet of chagarijn!" Maandagavond om 8 uur volg de de xluiting met een kegelbal, waarop de heer J. Franken, voor zitter van de T.K.B. de prijzen uitreikte. De gebruikelijke felicitaties met dankwoorden kunnen we niet voor allen memoreren. Dat de hoogte corpsen hierin h'et leeuwendeel kregen is begrijpelijk. Groter en nog meer verdiende lof mocht echter de heer J. Kem meren uit de mond van de voor zitter van de T.K.B. oogsten, die hem de ziel van de Kaatsheuvelse Kegelsport en de grote kracht van de T.K.B. noemde. De uitslag van de Korpswed strijd 5-tallen was: 1. Natte Spons, Kaatsh. 2. Strijdlust, Tilburg 3. Herinnering, Tilburg 4. N.S.A., Tilburg 5. Vriendenkring L. op Z. 6. De Vereniging, Tilburg 7. D.I.G., Waalwijk 8. K.I.K., Tilburg Hoogste korpswerper J.- Stip hout van K.I.K. Tilburg. Korpswedstrijd 3-tallen 1. De Vereniging Tilburg 2. Vriendenkring II L.o.Z. 3. Vrolijke Poedelaars, Tilb. 4. De Natte Spons, K'heuvel 5. Onder Ons, Tilburg 180 6. Herinnering I, Tilburg 180 7. Herinnering II, Tilburg 179 8. K.I.K., Tilburg 174 Hoogste korpswerper C. v. Son van Vriendenkring II, L.-op-Zand. Vrije baan wedstrijd Heren 1 P. Kemmeren 8 x 45; 2 J. Kemmeren 5 x 45; 3 Jos de Beer 2 x 45 en 7 x 44; 4 Fr. Schalken 2 x 45 en 5 x 44; 5 M. Vesters 2 x 45 en 5 x 43; 6 S. Menheere 2 x 45 en 3 x 43; 7 G. Smulders 45, 44; 8 Fr. Vloemans 45, 3 x 43; 9 Fr. Kooien 45, 2 x 43; 10 H. v. Dun 45, 43; 11 J. v. Dongen 45, 41; 12 Jongbloets 45, 40. Vrije Baan, Dames 1 Mevr. Janssen 41; 2 Mevr. Tuerlings 38, 34; 3 Mevr. Mut- saers 38; 4 Mevr. Musters 36, 2 x 35; 5 Mevr. van Dun 36, 35. De dagprijzen werden op de propaganda baan gewonnen door de heren Th. v. d. Hout, M. v. Es en Vis. De damesclub R.E.K. ontving een extra prijs voor 50 treffers in de korpswedstrijd. De dames vrije baan dagprijzen ontvingen de da mes mevr. Musters en Mevr. v. Dun. De T.K.B. voorzitter richtte zich nog met een kort woord tot d'e heer J. v. Stiphout, de kampioen van de T.K.B., die hij Zondag a.s. op de Haarlemse banen het kampioenschap van Nederland toewenst. De heer H. v. Dun mocht woor den van grote waardering uit de mond van de heer Franken ho ren voor de goede verzorging van het kegelhuis, waarop de T.K.B. trots is. Hiermede sloot het officieel ge deelte van dit goed geslaagde ke gelconcours. De heer J. Kemmeren ontving als blijk van waardering namens de Kaatsheuvelse kege laars een geschenk en Mevr. Kemmeren bloemen. Jubileum J. v. Roosmalen. I t-J .1. Tl L-lji i -J'l.'-l Op 1 Juni e.k. hoopt de heer J. van Roosmalen te Loon-op-Zand de dag te herdenken dat hij voor 25 jaar werd benoemd bij de Gem. Vrijw. Brandweer der gemeente Loonopzand, in d'e rang van Brandmeester. Het zal deze ijverige brandmees ter zeker niet aan belangstelling ontbreken, daar hij steeds voor de belangen van de brandweer en de burgerbevolking zijn uiterste krachten heeft ingespannen. Niemand deed dan ook tever geefs een beroep op brandmeester van Roosmalen, wanneer er brandgevaar was en verschillende kunnen getuigen welke rampen hij door kordaat optreden heeft voorkomen. Ook op bosbrandgebied was v. Roosmalen met zijn mannen steeds actief en menige nacht heeft hij opgeofferd om grote schade te voorkomen. Bij de cursus voor bevelvoeren den was hij de man waaraan de jongeren een les konden nemen, zowel in theorie als in practische oefeningen en ook daar toonde hij dat de talenten voor bevelvoerder hem eigen zijn. Hij behaalde dit brevet dan ook „cum laude". Als collega en als bevelvoerder is hij n graag geziene persoon, die met tact en gestrengheid weet te han delen. Ook als vriend is hij een man waar men op aan kan en die met overleg zijn adviezen geeft. Wij hopen dat van Roosmalen nog vele jaren de brandweergroep Loonopzand zal leiden en deze zal opvoeren naar het peil van uit muntendheid. ABONNEERT U OP DIT BLAD. 334 334 332 320 319 316 311 310 202 195 191 181 Weer thuis. De laatste uit de Marktstraat. Deze wetek arriveerde als laat ste dienstplichtige uit de Markt straat soldaat Bergmans, wiens broer reeds eerder gearriveerd was, in de ouderlijke woning. De Marktstraat vierde dit feit met meer uiterlijk vertoon dan reeds in deze sympathieke buurt het ge bruik was. Versiering, verlichting, bloemen en vlaggen toonden dit duidelijk. Het was een hartelijk welkom, dat de teruggekeerde nog lang zal heugen. IHi 4V "V ékJ KLOKKENWÜJDING. l»i«il»lg;ftii«AJl!*i. «Cr?) Op 2e Pinksterdag werden in de parochiekerk St. Jan de Doper de klokken, die bij gelegenheid van de viering van het gouden priesterfeest van de HoogEerw. Heer A. J. v. d. Brekel, Deken- Pastoor, zullen worden aangebo den als geschenk van de parochi anen, plechtig gewijd. Z. Exc. Mgr. W. MiUsaerts verrichtte zelf de wijding, waarbij zeer veel parochianen tegenwoordig waren. In de druk bevlagde Hoofdstraat vormde de geüniformeerde jeugd een erehaag vanaf de pastorie tot de kerk, om dan achter de bis schoppelijke stoet mede in de kerk te trekken en zich rond de klok ken te scharen, waarbij eveneens de klokkencollectaoten en het feestcomité plaatsen waren aan geboden. Onder het zingen van het 4-stemmige „Ecce Sacerdos" van T. L. da Vittoria kwam de stoet in de kerk getrokken, waar op Mgr. Mutsaerts met zijn assis tenten de plechigheid inzette met het bidden van de boetpsalmen, waarvan het koor een compositie van Orlando di Lasso zong. Na deze gebeden had de zegening van het zout en het water plaats, waarmede de bisschop de afwas sing der klokke n aanving, om dit door zijn assistenten te laten vol tooien, terwijl hij zelf een zestal psalmen leest om God te loven en te danken. Dan volgt de zal ving met de H. Olie en het chris ma, waarna de diaken de HoogEerw. Heer Deken het Evangelie zingt tot sluiting. Mgr. Mutsaerts besteeg direct daarop de preeksoel, Ik kan niet nalaten, aldus Mgr. Mutsaerts, een kort woord te spreken. Hij herinnert er Deken v. d. Brekel aan, dat hij eens aanwezig was in Zevenbergse Hoek. bij de wij ding van klokken in de parochie, waar v. d. Brekel pastoor was. Toen, aldus Mgr., hadden wij niet gedacht vandaag, aan de voor avond van Uw .gouden priester jubileum, zelf in deze schone tempel dezelfde plechtigheid te zullen verrichten en dan voor zulke machtig mooie klokken als een geschenk van uw dankbare parochianen. Wij mogen God danken voor Zijne wijsheid, goed heid en voorzienigheid, waar Hij U de gelegenheid geeft, temidden van een volk vol waardering voor zijn priesters, dit feest te mogen vieren. Ik feliciteer Kaatsheuvel met de mooie aankleding van uw machtig mooie parochiekerk door een geschenk, waaraan gij allen uw bijdrage gaaft. Ik hoop dat gij, uw kinderen en kindskinderen in het verre nageslacht van dit geschenk zullen profiteren. Wie de plechtigheden gevolgd heeft, zal hebben opgemerkt, hoe de kerk zich bij het verrichten van deze plechtigheid bezorgd maakt over het zieleheil der gelovigen. Hij spreekt de hoop uit dat het gelui der klokken de aardse be slommeringen zal doen vergeten om aan de hemelse te denken en dat het gelui niet tevergeefs zal zijn, als het zal oproepen tot de vervulling der kerkelijke plichten. Hij eindigt met te wijzen op de Patroonheiligen, aan de klokken gegeven, die ons een voorbeeld mogen zijn bij God. Omringd door zijn saf van priesters, waarbij we verschillen de oud-kapelaans van de jubilaris opmerkten, verliet Mgr. Mut saerts het kerkgebouw, gevolgd door de verschillende groepen der geüniformeerde jeugd. Gaven we in ons vorig nummer de technische bijzonderheden der klokken, nu laten we de opschrif ten (vertaald) volgen, die op el ke klok zijn ingegoten. Gewicht 1714 kg. Ter ere van de Kerkpotroon, St. Jan Baptist klink ik zo schoon. Word ik geluid, komt snel ter kerke, Laat dan het Godd'lijk Lam U sterken. Gewicht 710 kg. Het leven van St. Joseph leert gebed en arbeid onverveerd. Laat God ook ons na zulk een leven vol liefde 't eeuwig leven geven. Gewicht 510 kg. Petrus, die Hem het vurigst hebt bemind, die met sleutelmacht aan God ons bindt, leer ons Jezus vurig beminnen, laat ons eenmaal met uw sleutels binnen. SPORTDAG R.K.J.B. EN ROE- RINNENBOND EN N.C.B. Op Zondag 18 Juni zal ons Sportpark in het teken staan van de sportbeweging, zoals die be oefend wordt in N.C.B. verband. Op deze dag zal immers de eer ste sportdag van dit jaar voor de Kring Tilburg worden gehouden te Kaatsheuvel. Er wordt zeer grote deelname verwacht en het zal vooral voor de Jonge Boerinnen een zware opgave zijn om de wisselbeker, die zij het vorig jaar in hun bezit gekregen hebben, te behouden. Behalve verschillende reidan sen en vrije oefeningen voor da mes en heren met een massa-de monstratie, zullen er door de jon ge boeren verschillende athletiek- nummers worden uitgevoerd, zo als estafette, 1500 in. wedloop, hoog- en ver springen, kogelsto ten, enz. KAMPVUUR OP HET MARKTPLEIN. Velen zullen raar opgekeken hebben, toen zij, Zondagavond door Kaatsheuvel wandelend, op de Markt een kampvuur zagen oplaaien. Zo'n gek idee bleek h'et bij nader toezien echter niet te zijn. Dit getuigde wel de gespan nen aandacht, waarmede de hon derden, mogelijk meer dan dui zend, die zich om de kring ge schaard hadden, de verrichtingen gadesloegen van deze uit Vlaar- dingen afkomstige leidersgroep van de R.K. Jeugdbeweging. Hun folkloristische dansen, be geleid door xylophoon en guitaar, gingen er bij het publiek wel in, terwijl hun zang in een- en meer stemmig koor getuigde van goede leiding en verzorgde samenzang. Met een uitstekend gespeelde Ma- ria-legende, waarbij prima acteurs te ontdekken waren, besloten de ze jongeren hun goed in elkaar aezette kampvuur, dat velen on verwacht een aangename vijf kwartier bezorgd had. K.A.J.-sterrit 1950. Evenals verleden jaar gaan de Kajotters van Kaatsheu vel— Berndijk ook dit jaar weer een sterrit houden, itts waarvan zij hopen dat dit een traditie zal gaan worden. Deze sterrit die verreden zal worden op Zondag 6 Augus tus, is ook deze keer weer uitgestippeld in een prachtig traject, door de mooiste stre ken van ons Brabant. Zo gaat VLOEITJES

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 3