WASPIK J.c&üifctiU&and. UB fjBDE LANGSTRAAT KAATSHEUVEL Waalwijkse en Langstraatse Courant NIEUWKUIJK GEERTRUIDENRERG o^angjtftaatie IVOROL: de beste garantie tegen tandbederf DRUNEN HAARSTEEG ELSHOUT UIT HAARSTEEG's VERLEDEN. WAALWIJK. tlT"~~T! 100°/„ cocos Burgemeester Snels sloot de Tentoonstelling van Vakschool te Drunen MIJNHARMJE5: DE CACHET, HANDELS- en BEDRIJ FS- CREDIETEN AMSTERDAMSCHEBANK INCASSO-BANK DE SCHOOL van HAARSTEEG De Feestviering wordt voortgezet. VLOERZEIL, LINOLEUM VRIJDAG 16 JUNI 1950. Uitgever Waalwij kse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN DE ECHO m HEI ZUIDEN OPGERICHT 187*. Bureaux GROTESTRAAT 295 WAALWIJK TEL. W. - SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. ,.Wij kunnen er alleen maar spijt van hebben dat wij zo be scheiden zijn geweest. Wij hopen dat dit samengaan de grondslag zal vormen waarop verdere uit bouw mogelijk is." Met deze woorden, welke met een daverend applaus werden on derstreept, sloot de E.A. Heer Burgemeester Snels Maandag avond de tentoonstelling, welke ter gelegenheid van het 40-jarlg bestaan der gemeentelijke Vak school voor Schoenmakers werd gehouden en waarop naast de werkstukken van de leerlingen ook Drunen's industrie exposeer de. De ruim 2000 bezoekers die de tentoonstelling te verwerken kreeg, hebben zich er allen van kunnen overtuigen dat het echte vakmanschap in Drunen nog ten volle leeft. Met een geestige en pittige speech sloot de Edelachtb. Heer Burgemeester deze tentoonstelling. Spr. zeide hier met een zekere trots te staan, nu gebleken is dat datgene wat men in alle beschei denheid gepoogd heeft te berei ken. op zulk een bijzondere wijze is geslaagd. Wij kunnen er alleen maar spijt van hebben dat onze opzet zo bescheiden is geweest. Tijdens deze tentoonstelling was aldus spr., de mening wel eens geopperd dat het zwaartepunt van deze tentoonstelling te veel op de industrie zou hebben gelegen. Maar direct willen wij antwoor den dat men op deze tentoonstel ling van de vakschool naast het werk van de leerlingen de tast bare resultaten kon zien van het jarenlange vakonderwijs. Sprekende over de tentoonstel ling. deelde spr. mede dat ruim 2000 bezoekers in twee dagen de ze tentoonstelling bezichtigde. In deze geestige speech sprak burgemeester Snels ook de hoop uit, dat dit eerste samengaan van de industrie van onze gemeente de gror.dslao zou kunnen vormen waarop verdere uitbouw mogelijk is. Er zijn, aldus spr., moeilijke tijden op komst, maar met zwart galligheid bereiken wij niets. Wij moeten altijd optimist blijven en de leuze huldigen dat samengaan nog altijd het beste middel is om uit de impasse te geraken. Tot slot bracht spr. nog dank aan allen die aan het welslagen van deze tentoonstelling op eni gerlei wijze hun medewerking hadden verleend. In het bijzonder nnemde spr. hierbij de heren lera- i :n Rechters en de Hart, alsmede us secretaris van het organiserend comité, de heer Jansen, en verder de heren fabrikanten voor hun loyale medewerking en gedegen advies. Speciaal Mevr. Rechters en Mevr. de Hart, die de verzor ging van de standhouders op zich hadden genomen, werd dank ge bracht Én deze dank werd in een stoffelijk blijk van waardering omgezet door het aanbieden van een fraaie handtas. iHerna sprak ook de heer H. Brok, oud-directeur der school. Hij bracht dank aan burgemeester Snels voor diens waarderende woorden, bij de opening der ten toonstelling aan zijn adres ge richt. Na in het kort de histori sche groei der school te hebben gememoreerd, bracht spr. dank aan de heer Elshout en de reeds overleden heer Boom, die als lid van de commissie van toezicht steeds tot de verheffing van de school heeft bijgedragen. Dat de jaren van gedegen vakonderwijs nuttig zijn geweest, daarvan, al dus spr., getuigde de tentoonstel ling welke wij deze dagen hebben gezien. Spr. bracht ook dank aan Mr. de Hart en sprak de hoop uit dat de school onder leiding van de heer Rechttrs in de toekomst zou mogen groeien en bloeien. Tot slot sprak nog de directeur der Vakschool, de heer C. Rech ters. Op de eerste plaats bracht spr. dank voor de waarderende woorden, gericht aan het adres van zijn vrouw en mevr. de Hart. Voorts bracht hij dank aan de E.A. Heer Burgemeester, die hij de geestelijke vader noemde van deze tentoonstelling. Wij hebben het werk gaarne, aldus spr., on der Uw bezielende leiding ver richt, omdat gij de gave van Uw persoon en Uw autoriteit gaarne hebt gegeven voor het tot stand brengen van deze tentoonstelling, waarmede wij op een waardige wijze het 40-jarig bestaan van de school konden herdenken. Zo werd deze tentoonstelling besloten, welke, naar wij hopen, een vcorp-oefje zal zijn geweest voer wat Drunen's nijverheid en industrie in de toekomst kan op brengen. De deelnemende firma's aan de ze tentoonstelling waren o.a. Schoenfabriek „Brabant He renschoenen. Fa. J. v. d. Putten Zn., luxe handwerk. Fa. Gebr. Vesters. luxe hand werk. Schoenfabriek N.V. v. Drunen. Fa. M. J. IJpelaar, luxe hand werk. „Pevede" Schoenfabriek. „Lydia" Gebr. de Munnik, Schoenfabriek damesschoenen. Gebr. Cales, lederwaren. Gebr. Pulles, luxe handwerk. Fa. De we G. A. de Wijs Co. schoenfabriek damesschoenen. N.V. Schoenfabriek „Favorite" N.V. Schoenenunie Bloch Stibbe-Hollandia, damesschoenen. Fa. H. Fortuyn, schoenfabriek, kinderschoenen. Comm. Venn. v. Riel Co- damesschoenen. Louis v. Drunen, schoenfabriek dames steunschoenen. Fa. H. Mimpen. Lederwaren. Cambreurfabriek „Holland Gebr. Brok, luxe handwerk. Rex schoenfabrieken, Kinder schoenen. len die het hunne er toe haden bijgedragen om de thuiskomst zo hartelijk te doen zijn. Hij verzocht een minuut stilte voor zijn geval len kameraden. Jan van Son is ook weer op passende wijze welkom thuis ge heten. die pijn verdrijft en kou afzet.40en75cf HENGELCONCOURS. Zondag 11 Juni j.l. gaf de hen gelsportver. „Vissersgeduld" al hier, in het Drongels kanaal een visconcours. Aan dit concours was voor elke deelnemer een prijs beschikbaar gesteld. Deze wer den als volgt behaald W. v. Engelen, Vlijmen, le prijs en de koningstitel P. van Spijk, Niéuwkuijk, 2e prijs P. v. Baard wijk, Nieuwkuijk 3e prijs; J. van Baardwijk, Nieuwkuijk 4e prijs; Kil van Noort, Nieuwkuijk 5e prijs; Bedevaart naar Smakt. Zondag 2 Juli a.s. zal weer de jaarlijkse bedevaart naar St. Jo seph te Smakt plaats hebben. De bussen zullen s morgens om 8 u. vanaf _de St. Theresiakerk ver trekken. Plaatsbewijzen voor de bussen zijn Zondag a.s. van half vier tot acht uur verkrijgbaar aan het Carmelietenklooster. Geslaagd. Voor het diploma Gemeente- Administratie slaagde te s-Gra- venhage de heer P. v. d. Elshout, adjunct-commies ter gemeente secretarie alhier. Geslaagd. Voor het Middenstandsdiploma slaagden onze stadgenoten, de dames Leny van Riel en Tonny Draaijer, en de heren: R. Naglé, G. v. Alphen, A. Wierx, J. Dir- In Nieuwkuijk bij de St. Joris- gilde kwam de L. S. Bond in café Siegers in vergadering bijeen, on der presidium van dhr. A. van Bladel uit Heusden. Deze opende de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze en heette de aanwezigen van harte welkom en betreurde het dat Kaatsheuvel en Baardwijk niet aanwezig wa ren. Hierna kreeg dhr. Broeders gelegenheid tot het voorlezen der notulen der te Besoijen gehouden 13 Augustus. De afgevaardigde van Elshout maakte bezwaren te gen deze datum, daar die dag O. L. V. Gilde naar Hilvarenbeek gaat. Uiteindelijk werd dit con cours verschoven naar 5 Septem ber. Evenals vorig jaar zal dit jaar ook een kasteleinsconcours wor den ingelast. De heren kasteleins wordt de gelegenheid geboden om hun inschrijvingen bij de voorzit ter van de L.S.B. in te dienen tot en met 5 Sept. om 4 uur op het 72e JAARGANG No. 40. Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. TEL.-ADRES „ECHO". Vlijmen, Baardwijk, Nieuwkuijk, Herpt en Heusden. De heer Broeders uitte zijn te leurstelling dat van verschillende zijden aanmerkingen waren ge maakt op de personele prijzen verschoten op het bondsconcours te Vlijmen. Het was hem echter een genoegen te mogen constate ren dat op deze vergadering waar derende stemmen naar voren kwa men. De afgevaardigde van Nieuw- kuik werd ten volle ingelicht be treffende het te houden Bond- concours op 3 Sept., waarbij hem van verschillende zijde hulp werd toegezegd. Ook kwam nog naar voren dal de bomen Vrijdags gezet moeten zijn, om de schietcommissie de vergadering. Deze gaven de voor zitter aanleiding enige opmerkin gen te maken over zijn afwezig heid op die vergadering. Een wij ziging betreffende naamsverande ring werd op verzoek van de heer G. v. Keulen aangebracht. De voorzitter en de secretaris zullen een agenda samenstellen voor de jaarvergadering en ter goedkeuring voorleggen aan het bestuur van de L.S.B. Het eerstkomende Bondscon cours is bij St. Ambrosius te Baardwijk op 23 Juli. Het Bondsconcours dat voor Nieuwkuijk was vastgesteld op 27 Augustus werd nader bepaald op Bondsconcours te Nieuwkuijk. On herroepelijk kunnen na die datum en uur geen inschrijvingen meer worden aangenomen. Aan de orde was verder de bekercompetitie van a.s. Zondag. Deze competitie vangt aan precies één uur; wie niet op tijd aanwe zig is krijgt twee strafpunten. In Herpt is de volgorde van schie ten: Herpt no. 1, Heusden 2. Els hout 3, Kaatsheuvel 4, Besoijen 5, Vlijmen 6. Baardwijk 7 en Nieuw kuijk 8; te Heusden: Heusden 1, vervolgens Elshout, Kaatsheuvel, Besoijen, Vlijmen, Baardwijk, Nieuwkuijk en Herpt; te Elshout: Elshout, Kaatsheuvel, Besoijen, gelegenheid te geven deze te be oordelen. Dat de schutsbomen in Vlijmen niet zijn gekeurd, had. aldus de voorzitter, zijn goede zijde, daar dit in goed vertrou wen kan gaan. Opgemerkt werd dat daarmee de schietcommissie niet verantwoord is. Beter voorko men dan genezen zegt het spreek woord. Nog werd er heel wat ge praat over de a.s. kansen, maar 't is wel duidelijk, dat er heel wat kapers op de kust zullen komen. A.s. Zondag zal' er wel enige tekening komen, wie tot de pro minenten zullen behoren; tot zo lang dus. M. Berkelmans, Nieuwkuijk 6e pr.; H. Meesters, Drunen 7e prijs; G. Trum, 's-Bosch 8e prijs; M. Schel len, Nieuwkuijk 9e prijs; F. Krol, Nieuwkuijk 10e prijs; J. v. d. Ven Nieuwkuijk 11e prijs; A. Trum, Den Bosch 12e prijs; C. v. d. Lee Vlijmen 13e prijs; J. v. Overdijk Vlijmen 14e prijs; P. v. d. Wiel Nieuwkuijk 15e prijs; Jos Krol Nieuwkuijk 16e prijs; J. Profetelick Nieuwkuijk 17e prijs; J. Huiskens Vlijmen 18e prijs; H. Wolfs Vlij men 19e prijs; T. van Delft, Nieuwkuijk 20e prijs; Th. v .d. Aa, Nieuwkuijk 21e prijs; J. v. Eggelen Nieuwkuijk 22e prijs; J. Musch Nieuwkuijk 23e prijs; B. v. d. Lee, Nieuwkuijk 24e prijs; M. Verhoeven Nieuwkuijk 25e prijs; P. v. Son Nieuwkuijk 26e prijs; W. v. Baardwijk Nieuw kuijk 27e prijs; J. Kooien Drunen 28e prijs; F. Kwaks Den Bosch 29e prijs; A. Schuurmans, Nieuw kuijk 30e prijs; B. v. Son Nieuw kuijk 31e prijs. Er waren 40 deeln'emers. Door 9 deelnemers hiervan werd geen enkele vis gevangen, doch ook deze kregen allen een prijs toegewezen. Door de voorzitter, de heer Trum, werden na afloop met een toepasselijk woord in het club lokaal de prijzen uitgereikt. GESLAAGD. Onze dorpsgenote Inni de Geus slaagde dezer dagen voor het di ploma kraamverzorgster. Zij ge noot haar opleiding bij de kraam- verzorgingcentrale van het Groe ne Kruis te Sprang-Capelle. PRACHTIG SUCCES VAN ONZE VRIJW. BRANDWEER Dat de reorganisatie van onze vrijwillige brandweer een zeer goede is geweest, hebben een 8- tal mannen van de motorploeg Zaterdag op de brandweerwed- strijd te Oss bewezen. Voor de eerste maal nam de afd. Drunen deel aan een brandweerwedstrijd en wist zich als no. 4 te klasse ren in de C klasse. Genoemde wedstrijd was een van de jaarlijk se wedstrijden welke georgani seerd worden door de Ned. Ver. van brandweercommandanten. De deelnemende brandweren in klasse C waren o.a.: Drunen, Haaren, St. Mich.-Gestel, 'sBosch, Wanrooij, Boekei, Liempde, Oss en Vierlingsbeek. Met 18 punten kwam Drunen met de 4e prijs uit de bus na Oss, Boekei en 'sBosch. Voorwaar een prachtig succes, dat alle lof ver dient. De 8 mannen van de mo torploeg brachten Zaterdag de tastbare resultaten mede naar huis van de reorganisatie van de laatste tijd, waarover wij reeds eerder geschreven hebben. De 8 mannen van de motor- ploeg waren M. v. Tilburg. W. Vissers, G. v. d. Wiel, J. v. d. Wiel. C. Cales, A. v. d, Heijden. L. de Gouw en G. Vesters Zij stonden onder leiding van de on dercommandant, de heer H. Por tier. Gerepatrieerd. Elshout heeft weer een van zijn repatrierende militairen begroet. De eer van verwelkoming was deze keer weer aan de buurtschap Wolfshoek. Men had zich be ijverd om met groen en bloemen en een verlichte boog de ouderlij ke woning een feestelijk aanzien te geven. 's Avonds kwam de kerkelijke fanfare en de gemengde zangver eniging om de gebruikelijke sere nade te brengen. Namens de fanfare sprak dhr. D. v. d. Brink een hartelijk wel komstwoord en namens de zang vereniging dhr. Joh. v. Venrooy. De Burgemeester was niet zijn gémeente-secretaris eveneens aan wezig en heette als hoofd der ge meente Jan hartelijk welkom. Namens de buurtschap bood, onder, toepasselijke woorden dhr. W. van Sprang het geschenk der buurt aan, een prachtig polshor loge. Dankbaar voor de hartelijke woorden, de muziek en zang en het fraaie cadeau, dankte Jan al- Zwembad gesloten. Het alom bekende zwembad „de Nieuwe Wiel", dat zovele jaren reeds een grote bekendheid ge niet en door zeer vele vreemde lingen wordt bezocht, is met in gang van het zwemseizoen voor het publiek gesloten. Ons dorp verliest daarmede een van haar mooiste gelegenheden voor ont spanning. En gelet op de schoon heid en de prachtige ligging van deze plas is het te betreuren dat dit verloren ging en vooral nu met het warme weer, nu honder den daar verfrissing en verpozing zochten. En vooral voor de jeugd die toch in het geheel niet in de gelegenheid is gesteld om elders een zwembad te gaan bezoeken, is het een ware handicap, en om dat er steeds voldoende toezicht aanwezig was, vertrouwden dfe ouders het verblijf aldaar ook. Uit particulier initiatief en van overheidswege is een beduidend kapitaal geinvesteerd om het in orde te brengen, en nu is het plot seling gesloten; de kleedhokjes, de duiktoren en alles is gesloopt. De bevolking die dit natuurreservaat zeer na aan het hart ligt betreurt deze daad ten zeerste. Alleen zal fer nu het clandestien zwemmen mede in de hand gewerkt wor den en loopt er nog wel de een of ander gevaar dat anders vol komen achterwege bleef. Aan de Haarsteeg is in deze 't laatste woord, om door een actie te trachten te bevorderen dat he weer in ert wordt- hersteld. ven, F. Maas, J. Maaskant, J. Zijlmans, B. v. Rooij en J. Draaij- er. Heel Geertruidenberg op de film. De harmonie-vereniging Apollo heeft grootse plannen en wel, dat zij een film laat maken over Geertruidenberg. Een film, waar van het aardige is, dat elke in woner mee kan werken, omdat t in de bedoeling ligt, niet alleen de karakteristieke plekjes te verfil men, maar ook de inwoners, en om een overzicht te geven van heel het verenigingsleven. De za ken en bedrijven zullen niet wor den vergeten en natuurlijk zal dé jeugd in de gemeentefilm niet mo gen ontbreken. Men heeft de plan nen al uitgewerkt en binnen niet al te lange tijd zal er een moder- ne klank-film-opnamewagen in Geertruidenberg verschijnen, om de opnamen te maken. Het geluidsgedeelte van de film zal o.a. ook plaatsejijk worden verzorgd, want er zullen ook klankopnamen plaats vinden. Het wordt dus een film van, over en door Geertruidenberg, welke film over enige tijd hier zal worden vertoond. Een wel zeer opmerkelijk initia tief, waar zonder twijfel heel Geer truidenberg naar uitziet en waar aan ieder zijn medewerking zal verlenen, opdat ook het nage slacht zal kunnen zien, hoe men thans leeft en de toestanden mo menteel zijn. Dat de harmonie Apollo deze film laat maken, is mede te dan ken aan de Ned. Fedëratie van Harmonie- en Fanfaregezelschap pen en „Euphonia", het Alge meen Nederlands Zangersblad, welke het belangeloos mogelijk hebben gemaakt, dat de muziek- en zangverenigingen in den lande deze films kunnen laten maken, welke mede tot doel heeft, de mu ziek- en zangverenigingen eens op deze wel zeer originelé wijze in het middelpunt van de belang stelling te plaatsen. WIJZIGING LEERPLAN NIJVERHEIDSSCHOLEN OPGESCHORT. Met ingang van 1 Septem ber zou er een wijziging van het leerplan van de lagere dagnijverheidsscholen van kracht worden, volgens welke de duur van de lesuren op 50 minuten zou worden be paald, de leerlingen 'n mid dag in de week vrij zouden krijgen en het salaris van het personeel zou worden her zien. Tijdens het congres van de vereniging van directies van Nijverheidsscholen, welk con gres Vrijdag te Groningen is geopend, is een ministnele beschikking ontvangen, waar in werd medegedeeld, dat de aanvankelijk op 1 September van kracht zijnde wijziging van het leerplan van lagere dagnijverheidsscholen, voor lopig is opgeschort tot 1 Ja nuari 1951. Hebben we in het verleden reeds gesproken over de kapel en de kerk van Haarsteeg, ditmaal wilden we u een kijkje geven over de ontwikkeling van het school onderwijs aldaar. Wij heb ben eenmaal op deze schoolban ken gezeten en aldaar onze eerste ontwikkeling opgedaan. Daarom juist ook is dit een punt van his torisch belang voor iedere ge meente, dat daar steeds de nodige aandacht aan besteed wordt. De grote lijdensweg die het ka tholicisme in die tijden in de Ge neraliteitslanden meemaakte, is voor iedere lezer duidelijk, die zich nog een weinig van onze vaderlandse geschiedenis herin nert. Ook het dorpje Haarsteeg, dat uit de eerste kinderschoenen te voorschijn trad, ontkwam hier aan niet. In verband met de late ontwik keling van dit dorp heeft natuur, lijk ook hier het schoolonderwijs niet die phase van ontwikkeling medegemaakt, zoals in talrijke andere naburige plaatsen. U weet immers nog. dat ons dorpje ver deeld lag in twee gemeenten en in twee kerkdorpen, te weten He- dikhuizen en Vlijmen. In overoude tijden ging de Haarsteegse jeugd in Vlijmen naar de openbare school. Daar kregen ze het eerste onderwijs en daar werden ze opgevoed in hun eerste leerjaren. Deze eerste openbare school moet geweest zijn in het huis, bewoond door de hr. v. d. Pol, dat er op de dag van heden nog staat, maar natuurlijk niet meer als zodanig wordt ge bruikt. Daarmee logenstraft men ook weer de steeds opkomende mening, dat aldaar eenmaal een kapel moet gestaan hebben. Ik geef bij deze volgaarne toe, dat deze aanwijzing wel eens op oude kaarten voorkomt, maar dan nog is hiermede het feit niet bewezen en dan rest nog de vraagwat zijn oude kaarten Als hoofd van de school voer de er tot 1883 de scepter de heer H. Festen. Deze was geboortig van Heusden de 4 September 1803 en overleed te Haarsteeg op 18 Mei van het jaar 1894. Bij de zogenaamde ,,oude meester de heer Festen)' waren nog als on derwijzer werkzaam zijn zoon Leon Festen, die later hoofd der school te Elshout werd en hier na kwam de heer Veltman uit Drunen. die opgevolgd werd als laatste door de heer van Hoorn. Bij het eervol ontslag wegens ge vorderde leeftijd van de heer Fes ten, volgde de in deze streek al gemeen gekende en geachte heer H. Prinsen hem op. Deze heeft aldaar nog twee jaar als hoofd van de openbare school gestaan Intussen was de nieuwe openbare school aan de Keiweg in het cen trum van het dorp klaar gekomen. Het jaar 1885 staat dan ook wat verruiming en verbetering van schoollokaliteit betreft, met gul den letteren in Haarsteeg's anna len vermeld. Werkzaam waren aan deze nieuwe openbare school de heren Prinsen, v. Heesbeen en mej. Klerkx. Wat op te merken valt is, dat dit drietal leerkrach ten allen een diensttijd maakten van meer dan veertig jaren. Maar u weet dat we in ons dorp ook een Vlijmense kant hadden en een van de gemeente Hedikhuizen, welke laatste gro tendeels domineerde. Doordat nu in de kom van het dorp een nieu we openbare school verrees, zag Vlijmen aankomen, dat het ge heel de schooljeugd van Haar steeg zou verliezen en dat moest, koste wat kost, vermeden wor den. De Vlijmense gemeenteraad ook voor geen kleintje vervaard, bouwde tegelijkertijd een minia tuurschooltje in de Mommersteeg voor de jeugd van de Vlijmense kant, waar voor korte tijd de heer Pieter Prinsen woonde. Hiervoor gingen deze kinderen op school in het huis, waar nu de heer J. Zeeuwen woont naast de mole naar. Deze beide openbare scho len bleven bestaan tot het jaar 1908, toen er voor de jeugd van Haarsteeg en voor het onderwijs een groot keerpunt kwam door de oprichting van een meisjes school tegenover de kerk, door de Eerw. Zusters van de Con gregatie van Veghel. Practisch alle meisjes gingen hier naar school. Hierdoor nu raakten de beide openbare scholen, wat het aantal leerlingen betreft, lelijk in de knel en het gevolg was, dat de kleinste van d'eze twee, die van de Mommersteeg, verdween. De kinderen nu van wijk E, die on der Vlijmen woonden, gingen nu ook voortaan in Haarsteeg ter school. Intussen hadden de katholieken van Nederland reeds een aantal jaren gevochten voor katholiek onderwijs en met succes. Ook ons uitgesproken katholiek dorpje wilde die weg uit. Deze wens ging echter betreffende de jon gensschool eerst in het jaar 1923 in vervulling bij het heengaan van de heer Prinsen. Aan wijlen de heer H. Prinsen hebben velen in de Langstraat hun opleiding te danken, niet al leen op de normaalschool, maar ook door zijn particulier onder wijs en opvoeding, die terecht zeer hoog werden aangeslagen. De heer G. Klijn werd de eerste hoofdonderwijzer aan deze katho lieke jongensschool, welk hoofd na een werkzame loopbaan ook rteds wederom met pensioen is gegaan. En zo hebben we u dan een overzicht geschonken over de ont wikkeling van het onderwijs te Haarsteeg van de laatste honderd jaar. Als vervolg van de viering van het gouden priesterjubileum van de Hoogeerw. heei A. J. v. d. Brekel wordt de jubilaris Vrij dagavond door de beide harmo- niën en de zangvereniging in de diverse breedte. Firma M. C. SMIT ZOON d. M-rU. kaatsheuvel feeëriek verlichte pastorietuin een feestconcert aangeboden, dat we gerust mogen bestempelen met de naam tuinfeest. Beide harmoniecorpsen en ook de zangvereniging Bel Canto stonden steeds klaar als er door de kerkelijke overheid een beroep op hunne medewerking werd ge daan. Waar ze vooral nu niet gaarne zouden ontbreken is op Vrijdagavond dit feestconcert vastgesteld. Het volgende pro gramma za lten gehore worden gebracht A. De Harmonie van het Kon. Muz. Gez. Euphonia. Dir. W. J. vom Berg. 1. Sambre et Meuse, Marche. Rauski. 2. Kroningsmars, Meyerbeer. 3. Pinksterbloemen, Fantasie P. B. Bisselink. 4. Hou Doe, Mars, P. B. Bisselink. B. Gem. Koor Zangver. Bel Canto. Dir. Jan Tuerlings. 1. Jubelzang, woorden G. Ge- zelle, getoonzet P. B. Bisse link. 2. Die Himmel erzahlen, slot koor le deel Schöpfung. J. Haydn. 3. Middernacht. P. J. Wierts. 4 Halleluja, Handel 5'. Toast, v. Poppel arr. J. v. Amelsvoort. Aan de vleugel J. Nieuwen- huijsen. C. Harm. Apollo. Dir. N. H. A. Steffen. 1. Per Aspera ad Astra, Mars, E. Urbach. 2. Valse I. A. Durand. 3. Espana, Walzer, E. Waldteufel. 4. The Stars and Stripes, Mars, J. P. Sousa. Bij minder gunstig weder zal het concert in de patronaatszaal gegeven worden. Als slot van de feestviering volgt dan een driedaagse opvoe ring van het middeleeuws spel in de moderne bewerking van Jan Engelman „De Spieghel der Salicheit van Elckerlyc", on der leiding van de heer Jo v. d. Ven, leider van „De Trouba dours der Schoonheid" te Eind hoven. Het spel wordt opgeluis terd door muziek en rhythmische mooie dessins. M. C. SMIT ZOON KAATSHEUVEL Firma a. d. Markt dansen. De avonden worden gra tis aangeboden door de Gouden Jubilaris aan alle parochianen. Schoolkinderen hebben geen toe gang. De plaatsbespreking wordt t

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 5