Assurantiën op elk gebied. DE LENGSTEMT Waalwijkse en Langsiraaise Courani jiutaficiëée (0.&<zCnsiaSte.n> INDONESIË W.TIMMERMANS ZONEN ORÜNEN VLIJMEN SPRANG SPRANG-CAPELLE CAPELLE Schoonmaak-artikelen. JOS VAN DE VEN SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. W. van der Heijden Zonen Waalwijk. Tol. 443 Kassiers en Commissionairs in Effecten W A A L W IJ K 8 HET HUIS VOOR GOEDE KLEDING MAANDAG 26 JUNI 1950. Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN DE ECHO VAN HET ZUIDEN 73e JAARGANG No. 52. 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Abonnement OPGERICHT 1878. Btireanx GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. TEL.-ADRES: „ECHO". Het Katholiek Bureau voor Maatschappelijk en Cultureel Overleg heeft een commissie opdracht gegeven de finan ciële lasten te onderzoeken die drukken op de grote ge zinnen waarvan het hoofd 'n middelbaar of hoger inkomen geniet en de wijzen na te gaan waarop eventueel nodige ver beteringen zouden kunnen worden gebracht. Dit rapport, dat onlangs is verschenen, geeft behalve en kele principiële opmerkingen ook enkele duidelijk spreken de voorbeelden en concrete voorstellen die verbetering kunnen brengen in de situa tie. Daarbij wordt duidelijk gemaakt dat ook op het ge bied van de schoolgeldrege ling verlichting noodzakelijk is en in de praktijk kan vol gen. Het laatste hoofdstuk geeft enige conclusies. Al aanstonds constateert 't rapport dat het een bekend feit is, dat in Nederland op het fiscale terrein, ook wat betreft de middelbare en de hogere inkomens, zeer be perkt wordt rekening gehou den met de gezinsgrootte. Dat de Overheid huivert de struc tuur der belastingwetgeving te wijzigen om hieraan prin cipieel tegemoet -te komen, kan het rapport ten dele be grijpen, maar het vraagt zich toch af of er niet meer dan tot dusverre gestreefd kan worden naar verlichting van financiële lasten die op grote gezinnen drukken. Het be treft' hier in hoofdzaak gezin nen met middelbare en ho gere inkomens, waarbij in veel gevallen over een nood toestand kan worden gespro ken. Het rapport maakt deze beperking omdat deze groe pen eigen verplichtingen heb ben te vervullen in de maat schappij en er over hun moei lijkheden slechts een vaag beeld aanwezig is. Er wordt ondertussen niet ontkend dat ook in gezinnen met lagere inkomens de moeilijkheden groot zijn. Men gaat er van uit dat 't ieder mogelijk moet zijn de gaven die God in de mens heeft gelegd, tot volle ont plooiing te brengen; niet tslechts negatief moet dit mo gelijk gemaakt worden, door alle beletselen weg te nemen, maar ook en vooral positief. Daarom moet aan hen die in staat zijn de maatschappij te verrijken de mogelijkheid ge geven worden aan hun eigen verplichtingen te voldoen, met name die gelegen zijn in de opvoeding van hun kinde ren. Juist waar in godsdien stig, zedelijk en cultureel op zicht een verontrustende ver vlakking en ontwaarding valt te constateren, zijn doeltref fende maatregelen alleszins gewenst. Na deze principiële opmer king komt het rapport tot het concrete gedeelte, 't Schenkt niet alleen aandacht aan de diverse directe en indirecte belastingen, maar ook aan an dere zoals schoolgeld en an dere onderwijskosten, de kos ten der medische verzorging, de kosten van het huis-perso neel en nog veel andere kos ten op financiëel terrein, sa menhangend met het gezin. Vaak, zo wordt gezegd, zijn de betrokken kringen zich zelf niet bewust van de wan verhouding tussen de fiscale tegemoetkoming en kosten die gemaakt moeten worden voor b.v. geestelijke vorming. Er wordt aftrek verleend voor het eerste levensonderhoud en ter bestrijding van ziekte en geestelijke afwijkingen. Met de vorming van de menselij ke geest wordt echter in fis caal opzicht onvoldoende re kening gehouden; investering in geestelijke ontwikkeling is over het algemeen niet mo gelijk. Geconstateerd wordt dat de huidige, zeer zware schoolgeldregelingen en ver dere kosten verbonden aan middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs onvoldoende rekening houden met de sa menstelling van het gezin. Daar komt bij dat de vak- of ambachtsman al vóór zijn meerderjarigheid verdient, terwijl b.v. een ingenieur pas na zijn 40ste jaar op het punt komt dat hij de kosten van zijn studie heeft ingehaald en werkelijk meer gaat verdie nen dan de eerste. Een arts begint pas op zijn 30ste jaar inkomsten te genieten, moet trachten zijn studie-geld te rug te verdienen, in zijn on derhoud voorzien, volgens staat en stand leven, zijn ge zin verzorgen en enige reser ve maken voor de oude dag. Dan is het ook duidelijk dat, wil in een groot gezin gestudeerd worden, een gro tere behuizing nodig is (hele maal geen luxe!), maar die wordt weer extra belast in de vorm van personele belasting. Aan de hand hiervan heb-, ben de samenstellers van het rapport berekend wat weke lijks beschikbaar is voor de gewone behoeften, als voe ding, kleding, schoeisel, on derhoud, lectuur, radio, con tributies, liefdadigheid, ont spanning, roken en vacantie, in gezinnen met een inkomen van ƒ6000 tot ƒ30.000, waar resp. 5 en 7 kinderen zijn. Bij een inkomen van 6000 blijft er, na aftrek van belas ting, kosten voor de woning (huur, personele belasting, gas, water, electriciteit en ver warming), schoolgelden en overige studiekosten, hulp in de huishouding, medische hulp en levensverzekering, resp. nog geen 50 en ruim 50 over. Bij een inkomen van 30.000 is dat resp. ruim 130 en 120 En dan zijn de diverse kosten nog aan de lage kant gehouden. De conclusie ligt voor de hand, dat op meerdere posten moet .worden bezuinigd om het te lage minimum, be schikbaar voor het alledaagse, ietwat te kunnen verhogen; indien inkomen wordt geno ten uit vermogen, dan moet daarop worden ingeteerd. Daarbij moet men bedenken dat de koopkracht van de ho gere netto-inkomens in ver gelijking met 1939 aanzienlijk is verminderd, terwijl de fis cus daar geen rekening mee houdt, zodat deze teruggang bijzonder ernstig wordt ge voeld in grote gezinnen met hogere inkomens. De commissie doet vervol gens enige voorstellen die kunnen gelden als een mini male tegemoetkoming en waarvan ze de inwilliging op redelijke gronden meent te mogen verwachten. De voor gestelde vermindering acht zij, in overeenstemming met de Katholieke Bond voor het Ge zin, in het ingediende wets ontwerp onvoldoende. Met name ziet zij een achterstel ling van de gèhuwden met kinderen tegenover de ge huwden zonder kinderen. In haar voorstellen tot vermin dering van de Inkomstenbe lasting sluit zij zich aan bij de Bond, waardoor die sche ve verhouding wordt opge heven. Ook in de personele belasting wil de commissie enige onbillijkheden zien op geheven; op de technische de tails daarvan kunnen we hier niet ingaan. Zoals gezegd leggen even eens de studiekosten voor het volgen van middelbaar en ho ger onderwijs zware lasten op aan het gezin, die in generlei verhouding staan tot de tege moetkoming die bij de belas ting door middel van kinder aftrek wordt gegeven. Wordt bij de heffing van schoolgeld al rekening gehouden met de lasten van het gezin, de com missie acht het redelijk met betrekking tot de andere stu diekosten dat zij als buiten gewone last worden aange merkt. Verder is in de wet wel een mogelijkheid opge nomen tot vermindering van schoolgeld wanneer meer kin deren uit een gezin een school bezoeken, de wijze waarop is echter nog niet geregeld. De commissie acht het van belang dat deze regeling spoedig wordt bekend gemaakt. Na zijn voorstellen nauw keurig geformuleerd te heb ben, geeft het rapport ten slotte een overzicht van de verlichting die de uitvoering er van zal meebrengen. Voor gezinnen met 5 kinderen zal er jaarlijks bij een inkomen van 6000 bijna 400 meer beschikbaar komen voor da gelijkse behoeften, bij een inkomen van 18000 ruim 1000 en bij een inkomen van ƒ30.000 ruim ƒ500. Voor gezinnen met 7 kinderen be draagt de verlichting bij een inkomen van 6000 bijna 240, bij 18.000 ruim 1650 en bij ƒ30.000 bijna 1300. De commissie wijst er op dat de aangeduide mogelijk heden beperkt zijn gehouden, omdat zij goed inziet dat de huidige toestand werkelijk belangrijke tegemoetkomin gen niet veroorlooft. Toch acht zij de voorgestelde ver beteringen slechts minima, die aan de grote gezinnen van deze inkomensgroepen redelijkerwijs behoren te wor den gegeven. De Nederlandse regering j schrijvers voor een gedeelte ge- heeft bij monde van Mi- lijk hebben. Wij hebben weinig nister v. Maarseveen toch eindelijk eens laten horen dat zij niet van plan is om Nieuw-Guinea aan de RIS over te dragen. Hetgeen wel het geval is met 200 vliegtuigen. Onze lucht macht is ook zo ontzettend groot dat wij gerust aan Soekarno zon cadeautje kunnen aanbieden. Wel licht wordt straks Ambon met onze vliegtuigen aan gevallen. Als ze er nu maar piloten en zo voor hadden. CRITIEK. De brallende redevoeringen van Soekarno tijdens zijn londreismet Pandit Nehroe hebben zelfs bij zijn eigen ministers nogal critiek ondervonden. Verscheidene minis ters, ook van Djokja, zijn van mening dat de president zich niet op deze manier met de kwestie Nieuw-Guinea had mogen inla ten. Pandit Nehroe heeft dit blijk baar ook gedacht en zich van Soekarno min of meer gedistan- cieerd tijdens diens redevoering in Bandoeng. Soekarno hield, zo als steeds, een van zijn merdeka- schreeuwpartijen. Nehroe daar entegen sprak rustig over samen werking, rust, enz. Ook ed Republikeinse pers in In donesië levert critiek op de pre sident. Het blad van Sjahrir ,,Pe- doman" schreef, dat in de rede voeringen van Soekarno over Nieuw-Guinea slechts een poging kan worden gezien om de aan dacht van de enorme binnenland se problemen af te leiden. De Indonesische pers verzet zich ook tegen de verklaring van minister van Maarseveen. Men betoogt dat Nederland nog niets voor Nieuw-Guinea heeft gedaan en wij er dus geen recht op kun nen laten gelden en dat er geen speciale band tussen de volkeren van Nieuw-GIinea en Nederland bestaat. Het beroerde hiervan is dat de voor Nieuw-Guinea gedaan, be halve dan het handjevol B.B. ambtenaren en missionarissen. Deze mensen zijn de beste van de wereld. Maar er is nog geen mi nister geweest, die zich heeft ver waardigd naar Nieuw-Guinea te gaan. Van Maarseveen is wel in de goede richting geweest, maar kwam niet verder dan Bali. Het geen, menskundig gezien, wel be- brijpelijk is. En verder laten we Nieuw-Guinea ook nog aan zijn lot over. Hoe lang nog SMOKKEL. Een van de grootste economi sche gesels van Indonesië is de smokkelhandel. Practisch in alles wat Indonesië oplevert, wordt ge smokkeld. En verder alle artike len die een mens mogelijk kan ge bruiken, tot wapens en munitie toe. Dit kwaad dateert niet van vandaag of gisteren. Altijd is de illegale in- en uitvoer in de Ar chipel groot geweest. En de be drijvers waren niet alleen Chine- zen, hoewel zij altijd liefhebbers van deze „sport" zijn geweest. Na de oorlog gaf de regering van de Republiek Indonesia zelf het voorbeeld met opium-smokkel op grote schaal. Overal in Indonesië was een enorm gebrek en dus was er een grote sluikhandel, die door een gebrek aan een machtsappa raat practisch niet werd tegenge gaan. Na de eerste politionele ac tie werd een groter te controleren gebied verkregen en dus werd ook de smokkel minder. De acti viteit van de Nederlandse Marine heeft hiertoe zeer veel bijgedra gen. Na de tweede actie gang het weer beter. Nu evenwel de TNI de taak der Nederlanders heeft overgenomen, is de smokkel gro ter dan ooit tevoren. Geen won der, het lsger doet er zelf dapper aan mee. De correspondent van de Volkskrant bericht hierover dat b.v. 7 Juni j.l. 40 trucks van de TNl rubber brachten naar Toeban, vanwaar deze naar Sin gapore werd gesmokkeld. Fraai, nietwaar. Deze zelfde correspon dent van de Volkskrant moeten we even op zijn vingers tikken. Hij noemt n.l. de Mobiele Brigade van de Polisi Militer (Militaire Po'itie) een keurkorps. Ieder die dit korps wel eens heeft gezien, zal hierover hartelijk lachen Wij mogen over dit „keur korps iets vertellen. In Februari van dit jaar lagen er in Brebes, aan de Noordkust van Java. naar schatting 2000 man van de Mo biele Brigade. Bij een aanval van de Darul Islam op de stad, naar schatting een 500 man, verdween het grootste deel van het keur korps. Nog een ander verhaal. Begin April werd een Neder lands bataljon verplaatst van Se- marang naar West-Java per trein. Op het station in Tegal werd de trein door militairen van de P.M. aangehouden. Ze eisten een soe- rat (pas). Zonder zo'n papier zou de trein niet door kunnen. Goede raad was duur, daar er geen en kel papier van de TNI aanwezig was. En officier kwam toen op het luisterrijke idee het bewijs van ophouding van voeding te Semarang te laten zien. De list gelukte. Het papier werd goed be keken, De militairen konden geen woord Nederlands en misschien nog niet eens lezen. Maar het ba taljon kon zijn weg vervolgen. Een andere keer kon een Ne derlands militair, die werd aan gehouden, verder gaan na het to nen van zijn identiteitskaart uit de bezettingstijd. En deze lui zouden de smok kelhandel moeten bestrijden. Het is haast niet te geloven. Trou wens, het lijkt ons dat succes bij voorbaat uitgesloten is, als er niet ogenblikkelijk een groot aantal deskundige politiemensen worden aangesteld. Want een effectieve bestrijding van de smokkel is een eerste ver. eiste voor de gezondmaking van het economische leven in Indo nesië. S. R.K.J.B. De R.K.J.B. afd. Drunen kwam Zondagmorgen in algemene ver gadering bijeen. In zijn openingswoord heettë de voorzitter allen van harte wel kom, in het bijzonder de Hoog eerwaarde Heer Deken Rooyac- kers die voor de eerste maal ter kennismaking de R.K.J.B. be zocht. Na het voorlezen der notulen was als eerste punt aan de orde, het uitreiken van de prijzen voor dë gewassenwedstrijd die het vo rige jaar werd gehouden. De technische adviseur de heer Kamp maakte op deze vergade ring ook bekend de nieuwe rege ling welke genomen is ten aan zien van de gewassenwedstrijden. De wedstrijd zal n.l. niet gehou den worden met één gewas, maar met twee gewassen. De wedstrijd zal nu gehouden worden met aardappels en suikerbieten, waar onder dan al deze gewassen die op het bedrijf worden geteeld val len. De subsidie welke gegeven wordt zal niet uit 100%, maar uit 30 bestaan, wat dus wel een zekere teleurstelling is, maar men hoopt dat het de deelname niet zal beïnvloeden. Verder werden door de techn. adviseur nog enige toelichtingen gegeven over een komend grond onderzoek. Dit onderzoek zal nu in de zomermaanden slechts 48 van de normale kosten bedragen. Ook de Hoogeerw. Heer Deken Rooyackers voerde op deze ver gadering hét woord. Spr. begon met te zeggen dat de boerenorga- nisatie bij hem hoog stond aan geschreven. De organisatie draagt door haar werk zorg voor de geestelijke en materiële belangen van haar leden. Spr. spoorde de leden aan goede en trouwe leden te zijn van de organisatie. Tot slot werden er nog ver schillende mededelingen gedaan. Op 18 Juli zal een excursie worden gehouden van Drunen via Princenhage naar Walcheren; 45 leden nëmen hieraan deel. Gezien de grote animo die er bestaat voor de veebeoordelings- wedstrijd is besloten om op Za terdag 8 Juli een wedstrijd te hou den. In verband met de drukte in de zomermaanden zal men in het na jaar met een melkcursus beginnen. Na de rondvraag sloot men de vergadering. Naar Rome. Veertien leden van de R.K.J.B. spaarden reeds geruime tijd om ten lid namens de gehele afdeling tijdens de viering van het H. Jaar naar Rome af te vaardigen. De zer dagen heeft het lot beslist wie de reis zou mogen maken en de gelukkige trekker was Bertus van Loon, die onlangs uit Indonesië terugkeerde. Met een nationale bedevaart op 16 Oct. a.s. zal van Loon nu na mens alle leden naar Rome ver trekken. Een militair verdronken. Bij een oefening met pontons in 't kanaal achter Giersbergen onder Drunen is de soldaat J. v. H. uit den Haag, gelegen te Den Bosch, verdronken. Vrijdag werd hij met militaire eer begraven en de requiëm-Mis werd opgedragen in de St. Jozef kerk der paters Redemptoristen te 's-Bosch. Ontvangst Mgr. van Kessel. Naar wij thans vernemen zal Mgr. van Kessel Zaterdag 1 Juli zijn geboorteplaats en familie be reiken. Op Zondag 2 Juli zal er ëen grootse hulde gebracht worden en om 10 uur zal er een Pontificale Hoogmis uit dankbaarheid wor den opgedragen. Na de middag om 4 uur zal door Mgr. van Kessel een Plechtig Lof worden opgedragen, waarbij te vens de vernieuwing der Doopbe loften van de kinderen die des morgens hun Plechtige Communie hebben gedaan. Voor het slagen van d'eze hulde is inmiddels de medewerking ge vraagd van alle plaatselijke ver enigingen. Verder verwijzen wij naar het feestprogramma van die dag, het welk tevoren zal worden aange boden. Op veler verzoek, vooral van buiten de Buurt, zal over de ge hele Parochie een collecte worden gehouden ter bestrijding van de kosten verbonden aan ëen passen de versiering en huldiging, als mede 'voor algemene onkosten ten gevolge van ontvangst etc. Vlijmen vier feest, Mgr. van Kessel en familie waardig. Benoeming. Kapelaan Coenraadt wordt Pastoor te Lithoijen. Met ingang van Vrijdag 30 Ju ni gaat Kapelaan Coenraadt Vlij men verlaten. Hij' is benoemd tot Pastoor te Lithoijen. Zondag 25 Juni nam Kapelaan Coenraadt in alle H. Missen van de Parochia nen afscheid. Hij dankte allen voor de prettige samenwerking in al de 10 jaren dat .hij in Vlijmen heeft doorgebracht. Vele verenigingen waarvan hij adviseur was, zullen hem node zien vertrekken; vooral voor de arbeidersklasse deed hij veel goed werk. De wens van geheel Vlijmen is dat hij door Gods zegen nog vele jaren van zijn benoeming als Pas toor mag genieten. Lithoijen krijgt in Pastoor Coenraadt een goede herder. Examen Vlijmense Brandweer. Vrijdag 23 Juni werd door In specteur Meermans, Commandant District Noord-Brabant—Zeeland het examen afgenomen. Alle leden slaagden, waarvan vier met lof. Het vereiste was zeer moeilijk werk, wat de inspecteur zelf mee deelde; dat allen slaagden en zelfs vier met lof, was te roemen. Al 't werk werd uitgevoerd onder lei ding van commandant A. v. Stok- kum, die een extra woord van lof toekomt. s Avonds werd in café A. van Vugt eenige tijd gezellig doorge bracht. Aan commandant Meer mans werd door de leden van de Vlijmense Brandweer een schilder stuk aangeboden onder een prach tige toespraak, voor de zeer leer zame lessen. Het examen werd bij gewoond door Burgemeester van Hout, Secretaris Achten en velt brandweercommandanten. Anjerdag. Zondag 25 Juni maakte de Har monie Concordia een rondwande ling door het dorp en werd ge collecteerd voor de Anjerdag. We twijfelen niet of Vlijmen heeft zich weer van haar goede zijde laten zien. K. A. V. Donderdag 22 Juni werd in het Patronaat een vergadering gehou den van de K.A.V. De opkomst was ze'er groot. Mededelingen werden gedaan over de reiskas en er werd besloten op 20 Juli een uitstapje te maken naar Valken burg. T. B. C.-vlucht. De Combinatie VlijmenDru nen organiseert op 9 Juli een gro te T.B.C.-vlucht. De opbrengst is bestemd om de plaatselijke TBC- paciënten de helpende hand te bieden. Heden zijn de program ma's voor het schenken van ere prijzen in zee gegaan; laat allen medewerken voor dit nuttige werk. Voor het publiek is er een bijzon- derë attractie aan verbonden, die kunnen in het bezit komen van een prachtige prijs door het kopen van een ring. Behaald de eerste prijswinnende duif, met het num mer 100 b.v. deze prijs, dan komt de koper van ringnummer 100 in het bezit van de eerste prijs voor het publiek en zo vervolgens; al les is hier dus zuiver geluk. Verder bijzondete gelegenheden voor de leden, want prachtige prij zen zijn reeds toegezegd: voor el ke prijswinnende duif een ereprijs. Intrede Ned. Herv. Kerk. Ds. Streefkerk van Ernst, be roepen predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier, hoopt zich op op Zondag 10 September aan zijn nieuwe gemeente te verbinden. Oranjevereniging. Ten bate van een te organise ren reis voor de Ouden van Da gen, heeft dë Oranjevereniging al hier voor a.s. Zaterdagmiddag een Sport- en Concertdag georga niseerd, welke zal worden gehou- derfeesten ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Konin gin, heeft het bestuur der Oranje vereniging Sprang hem het ere lidmaatschap dër vereniging aan geboden. Plezierreisje. De leden dër afdeling Sprang- Capelle van de Ned. Chr. Werk- meestersbond maakten j.l. Donder dag een uitstapje per autobus naar Amsterdam en omstreken. Ver schillende bezienswaardigheden werden op de reis bezocht en zeer voldaan keerde het gezelschap na middernacht in Sprang-Capelle terug. Donderdag 29 Juni 's avonds half acht hoopt D.V. voor de Geref. Gem, aan de Hoogevaart op te treden de WelEerw. Heer Ds. P. Bel van Krabbendijke. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN THANS OP VRIJDAG 7 JULI A.S. Na een tweetal vergaderingen van het onder auspiciën van de Oranjever. Wilhelmina gevormde comité, kan het volgende bekend gemaakt worden De opbrengst van de ingeza melde gelden overtrof alle ver- wachtingen en bedroeg in totaal 664.85. Voorwaar een mooi resultaat, dat de moeite ruim schoots beloont en een bewijs is. dat er onder de bevolking toch de wens leeft om hen, die een werkzaam leven achter de rug hebben, een genoeglijke dag te be zorgen. Daar verschillende autobezit ters Donderdag 6 Juli verhinderd waren, o.a. in verband met trouw- rijden, werd besloten Vrijdag 7 Juli te kiezen als de meest ge schikte dag. Bedroeg het aantal deelnemers (sters) het vorig jaar 51, thans hebben zich 69 perso nen aangemeld. Daar voor een dergelijk aantal niet voldoende particuliere auto's beschikbaar zijn. wordt een bus ingeschakeld, v/aar de meest kwieke ouden van dagen en zij die er prijs op stel len, in zullen plaats nemen, be nevens verschillende leden van het comité. De verschillende deel nemers worden thuis of vlak bij huis afgehaald, sommigen die vlak bij wonen, gaan zelf naar 't ver trekpunt het baanvak voor de Koningin Julianaschool. Natuur, liik krijgt iedere deelnemer nog afzonderlijk bericht. Tussen acht uur cn half negen vindt de opstel ling plaats. Daarna wordt in rus tig tempo naar Rotterdam gere den, waar via de Maastunnel naar de aanlegsteiger van de Spido- boot wordt getoerd. De directie van de „Havendienst" Spido ver zekert ons dat een extra boot ter beschikking wordt gesteld. De koffie wordt aan boord gebruikt. De deelnemers zitten achter glas en genieten van de verschillende aspecten in dë wereldhaven van Rotterdam. Deze tocht wordt alleen ge maakt bij gunstig weer en duurt ruim een uur. Vervolgens wordt naar Lommerrijk of Plaswijkpark gereden, waar in een rustige om geving warm wordt gegeten, ter. wijl men zich even kan verpozen. Dan wordt, behoudens slecht weer, naar Scheveningen gere den, waar aan de Boulevard, met EN ZEER VOORDELIGE PRIJZEN GROTESTRAAT 178 WAALWIJK den op het voetbalterrein van S. D. O. Medewerking hieraan zul len verlenen de Chr. Gymnastiek vereniging „Pro Patria", de Man dolineclub „A Tempo", de voet balverenigingen S.D.O. en N.E.O., de Harmonie „Marijke" en de Chr. Gemengde Zangvereniging „Excelsior" met het Kinderkoor, en de Chr. Verkennërsgroep Jan de Rooij. Des middags zullen door Pro Propatria grote gymnastiekdemon- straties gegeven worden, afgewis seld met muziek van A Tempo. 's Avonds spelen S.D.O. en N.E.O. een wedstrijd om een wis selbeker, die hiervoor door de Oranjevereniging beschikbaar zal worden gesteld. Door Marijke en Excelsior zal verder een concert gegeven worden en tot slot zal door de padvinders een kampvuur worden ontstoken. Erelid. In verband met het feit dat dë heer W. Timmermans alhier ge durende 30 jaar zich verdienstelijk maakte bij de organisatie van kin- het gezicht op de zee, de thee wordt gebruikt. En dan wordt de thuisreis aan vaard. Wanneer de stoet van Waspik terugkeert, wordt Ca- pelle via Labbegat, Bruggetje en Heistraat even „rondgereden waarna de stoet bij de school weer ontbonden wordt. (Aan komst pl.m. half 9. Wijziging voorbehouden). Beroep niet aangenomen. Ds. Mulder te Maartensdijk heeft het beroep naar de Ned. Herv. gemeente alhier niet aange nomen. Op excursie. De leerlingen van de Chr. La gere Landbouwhuishoudschool maakten j.l. Donderdag onder lei ding van de directrice en lerares sen per touringcar een uitstapje naar Zuid-Limburg, waar genoten werd van het prachtige natuur schoon en de vele bezienswaar digheden. Ten hoogste voldaan keerde 't gezelschap in de avond uren ter plaatse terug.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 1