WUUWffl DE LmGSTBmI DRUNEN ELSHOUT VLIJMEN HAARSTEEG HEUSDEN SPRANG CAPELLE DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 3 JULI 1950 KASTOOR KEMPS. De Zeereerwaarde heer W. Kemps, pastoor der parochie O. L. Vrouw Onbevl. Ontvan gen te v.m. Besoijen, die smds enige tijd in het kloos ter der zusters Franciscanes sen te Vegftet vertoeft om daar volkomen rust te nemen, is tdans opgenomen in de kli niek van Krot Dr. A. Bie- mond, Roemer Visserstraat 28 Amsterdam. TOELATINGSEXAMEN R.K. M.M.S. TE WAALWIJK Geslaagd: J. Bergmans, C. van Blaael, A. Dirks, B. van Etten, L. Kleijberg, M. Meijs, A. v. Nijnatten, C. van Oers, R. Pessers, A. Tausch, M. Trimbach, J. Veltman en G. van Wees te Waalwijk. F. Beerens te Loon op Zand. R.K. MIDDELBARE HANDELSAVONDSCHOOL MET 5-JARIGE CURSUS WAALWIJK. Uitslag examen 3e klas (geeft vrijstelling voor Mid denstandsexamen) Geslaagd: J. Baars, Th. v. Berkel, J. v. d. Griendt, J. v. Heeren, C. de Kort, G. de Louw, A. Mahieu, Th. v. Son, B. Strikkers, P. v. d. Ven, N. Verhoeven en G. Zijlmans te Waalwijk. A. v. Bladel, A. de Hart en N. v. Kuik te Drunen. A. v. d. Hoven, H. Mout- haan, J. Nieuwenhuizen, Z. van Pelt, J. de Roon en K. Varossieau te Sprang-Capel- le; B. Jünggeburth te Vlijmen en J. Smits te Heusden. Afgewezen: 5. 20-JARIG JUBILEUM DER FIRMA P. KLERKX. De grootste meubelzaak van de Langstraat, de firma Piet Klerkx, bestond Vrijdag 20 jaar. Wat er uit een bescheiden be. gin in 1930 is gegroeid, kan men zien aan de drie prachtige win kels in de Grotestraat, n.l. het Geschenkenhuis, de winkel hier naast en de schitterende, in de Langstraat onovertroffen show rooms tegenover de Wilhelmina- straat, waar men het beste ziet van hetgeen de meubelindustrie produceert. En nog schijnt men niet aan 't einde der plannen te zijn. De etalering en inrichting van deze zaak verdienen alle lof. Op de receptie, die ter gelegenheid van het jubileum werd gehouden kwamen zakenrelaties uit alle de len van ons land de heer Klerkx en zijn echtgenote feliciteren. Te vens werden zeer veel bloem stukken en schriftelijke felicitaties ontvangen. DEMONSTRATIE MET LE ZING VOOR DE BAKKERS. Woensdagavond werd in Tha. lia alhier een demonstratie gege, ven met lezing door de mobiele Vakschool Mobiva voor de leden der R.K. Waalwijkse Bakkersver- eniging Eendracht maakt Macht. Nadat de leden de gelegenheid gegeven was de expositie te be zichtigen met haar grafieken enz., sprak de heer L. Smit over „Hoe is vandaag de kwaliteit van ons brood", een interessant onder werp, waarbij hij tevens liet uit komen dat het van belang is dé vakkennis zo hoog mogelijk op te voeren en de organisatie zo sterk mogelijk te maken, om het afglijden van 't vak te voorkomen. Na een dankwoord van de voorzitter aan het adres van de spreker en voor deze deskundige demonstratie, werd nog besloten de vacanties te nemen in de eer ste, tweede of derde week van Augustus. DE DUIVENSPORT IN DIENST DER T.B.C. Evenals vorig jaar heeft de ver eniging „De Postduif" alhier zich wederom beschikbaar gesteld voor het houden van een duivenvlucht, waarvan de baten beschikbaar worden gesteld van de t.b.c.-be strijding. Het organiseren van zo'n vlucht vereist veel werk, zo, wel voor de Duivensportvereni ging als voor de t.b.c-.commissie. Wil de t.b.c.-commissie haar werk kunnen voortzetten zoals tot heden het geval is, dan moet deze duivenvlucht wederom sla gen. Overtuigd van de medewer king van het Waalwijkse publiek wordt bij deze een beroep gedaan op de inwoners onzer gemeente, om alles te doen, wat deze actie kan doen slagen, in de vorm van het beschikbaar stellen van prij zen. het verkopen van loten enz. Zij die op een of andere wijze hun medewerking willen verlenen, kunnen zich in verbinding stellen met Mevr. N. v. Loon-de Jong, Mr. v. Coothstraat alhier. SELAMAT DATANG. Het 402e Bataljon Infante rie bracht Zaterdagavond zes Waalwijkers in hun woon plaats terug. In het „Haaike" kwamen Joske Schoonder- mark, Jan van Beurden, An- toon van de Meerakker en G. Hamers en in de Baard wij kse straat keerden A. Maas en H. Maas terug. Wij hebben enige van hen en hun gelukkige ouders be zocht. Het eerste waren wij bij Joske Schoondermark, waar juist de heer van Huiten bezig was hem een prachtige nieu we fiets aan te bieden. Het spreekt vanzelf dat er heel wat bekenden van Joske hem kwamen verwelkomen. Hij was de laatste militair uit de Kloosterweg. Bij Jan van Beurden was de voorzitter van het comité Antoniusstraat-Noord, de heer Tiny van der Heijden, ook al een fiets aan het cadeau ge ven. Jan was er erg blij mee, dat kunt U begrijpen. Nou, hij heeft het wel verdiend. Jan heeft na de 2e actie dienst gedaan als commandant van een groep zware mitrailleurs in de sector Solo, één van de moeilijkste gebieden van Java. Toon van de Meerakker was ons volgende adres. Antoon kreeg een fiets en een prach tig horloge aangeboden. Het ging er daar gezellig toe. Zo gezellig dat wij niet meer aan een volgend adres zijn toe gekomen. Tot de andere Indië-vaar- aers roepen wij vanaf deze plaats een hartelijk welkom toe: selamat datang sobat. NAAR HUIS. Met het troepenschip „Ge neral W. C. Langfitt", dat ver moedelijk 12 Juli te Amster dam aankomt, komen de vol gende militairen uit onze om geving naar huis: Sld. M. C. Goossens, Raams- donksveer. Sld. I E. A. A. N. v. Hoorn te Loon op Zand. Met de „Willem Ruijs", die vermoedelijk l^Tuli te Rotter dam arriveert, komen naar huis: K. N. L. Braspenning te Sprang. Sergt. J. M. C. Danckaert te Waalwijk. KERMISMATINÉE „OEFENING en VERMAAK" Zondag 9 Juli geeft de Lie dertafel haar traditioneel volksmatinée welke van bij - zondere betekenis is, daar dit de juiste datum is waarop vóór 90 jaren de vereniging is opgericht. Gezien dit feit en het aan trekkelijk program, zal het aan belangstelling niet ont breken. Waar vorige uitvoeringen hebben geleerd dat een over volle zaal stoornis veroor zaakt en onaangenaam is voor de bezoekers, heeft het be stuur gemeend dit euvel te verhelpen door tegen kleine vergoeding een verplicht pro gramma aan te bieden, ten einde het publiek een goede plaats en een rustig verloop te verzekeren. Het matinée dat om twaalf uur aanvangt, geeft ons na volgend program: 1. a. Strijdkoor uit de opera „Norma" Bellini b. Fragment uit de opera „Norma" Bellini Gemengde Koren - So praansolo: Mej. Nel Du- pont. 2. Duet uit „Troubadour" G. Verdi Mej. Jettie de Kort - De heer P. Dingelhof. 3. Duet uit „Rigoletto" G. Verdi Mej. Nel Dupont De heer H. Vesters. 4. a. Fragment uit „Norma" Bellini Mannenkoor. Baritonso lo dg heer L. van Oud- heusden. b. Koor uit „Rigoletto" G. Verdi Mannenkoor. 5. Duet uit „Rigoletto" G. Verdi Mej. Nel Dupont De heer P. Dingelhof. 6. Kermiskoor uit „Faust" Ch. Gounod Gemengd koor. 7. Kwartet uit „Rigoletto" G. Verdi Solisten: Nel Dupont, Jettie de Kort, P. Dingelhof, H. Vpsfprs 8. Wals uit Faust" Ch. Gounod Gemengd koor. 9. Sextet uit „Lucia di Lam- mermoor" Donizetti Solisten: Nel Dupont, Jettie de Kort, P. Din gelhof, M. Hesselberth, L. v. Oudheusden, H. Vesters. 10. Kerkkoor uit „Cavalleria Rusticana" P. Mascagni Gemengd koor. Sopraan solo Mej. Lenie Blom. VACANTIE-KAMP. Op „De Witte Bergen" in Oirschot worden gedurende de zomermaanden geregeld tentenkampen gehouden om alle jongens zoveel mogelijk van de vrije natuur te laten genieten. Nu zijn er de Waalwijkse Kajotters in geslaagd om ook dit jaar het hele kamp juist gedurende de Kermisweek voor Waalwijkse jongens be schikbaar te krijgen, van Maandag voormiddag tot Don derdagvoormiddag, en niet alleen voor de Kajotters, maar voor alle jongens vanaf 14 jaar. Voor een goede leiding is gezorgd. De kosten aan dit kamp verbonden bedragen 10. waarvan 1.50 bij aanmelding moet worden voldaan. Zij die van deze mooie vacantie-ge- legenheid willen profiteren, dienen zich uiterlijk Donder dag 6 Juli op te geven bij A. Hurkmans, Besoijensestr. 28, B. Berkelmans, Putstraat 94, J. S winkels, Baard wij kse straat 62 of C. de Vaan, St. Antoniusstraat 117. EXCURSIE R.K. MIDDELBARE MEISJESSCHOOL TE WAALWIJK. De eerste klas der R.K. M.M.S. te Waalwijk maakte verleden Woensdag onder leiding van hun leraar biologie een excursie naar het Botanisch en Zoölogisch la boratorium te Utrecht en 't Can, tonspark te Baarn. De bedoeling was om de leer lingen de practische kant van het genoten onderricht in de plant en dierkunde te laten zien. Te LItrecht werd allereerst een bezoek gebracht aan 't Botanisch laboratorium, dat gelegen is in de rustig aangelegde hortus. De kassen met hun tropische planten, orchideeën, vleesetende planten, kruidje-roer-me-niet, trokken de grootste belangstelling. Het was hier tevens mogelijk ons aan schouwelijk te maken, hoe een koffiestruik, een rubberboom, rijst en suikerriet er uit zien. De conservator van het Zoö logisch laboratorium had toestem ming gegeven op de assistenten kamer de thee te gebruiken, waar dan ook, temidden der geraam ten, het meegenomen lunchpakket werd verwerkt. Het museum met zijn ontelbare geprepareerde dieren, geraamten, vlinders en vogels bleek te groot om alles in detail te bekijken. Bij het volledige geraamte van een vinvis, 24 M. lang, onder gingen de meisjes de verbijsteren de ervaring, dat de hele klas inclusief de leraar kon plaats nemen in de borstkas van dit zeedier, terwijl er nog voldoende ruimte tot beweging overbleef 's Middags ging het naar Baarn. Tot Soestdijk met de trein, werd de tocht te voet o.a. langs het Koninklijk Paleis tot in Baarn voortgezet. Het Cantonspark is een legatie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht die het heeft ingericht als- ruimere Hortus voor haar studenten. De planten zijn er in hun natuurlijk systeem gerangschikt, en verder is de tuin hierom zo bezienswaar dig, omdat de vorige eigenaar er zeer veel op het gebied van tuin architectuur heeft bijeengebracht, zodat het park behalve voor stu denten ook voor bloemkwekers en tuinarchitecten van buitengewoon groot belang is. Na een vermoeiende, druk be zette, maar ongetwijfeld leerzame dag, arriveerden de meisjes om half tien weer in Waafwijk. Het ligt in de bedoeling - ook met de tweede klas eenzelfde ex, cursie té maken. NIEUWE INSTALLATIE. Bij de Lederfabriek „Holland" aan de Hoven wordt momenteel een nieuwe waterreinigingsinstal- latie gebouwd om het grondwater geschikt te maken voor de leder productie. Hiervoor wordt een 13 meter hoge ketel naast de fabriek geplaatst. Dit enorme gevaarte, dat 13^ ton weegt, werd Vrijdag vanaf een schip in de haven ge lost. BALDADIGHEID. De baldadigheid onzer jeugd, speciaal van 10—12 jaar, wordt er niet minder op. Dezer dagen kon men er getuige van zijn, dat ze op 't Vredesplein bezig waren de lantaarns te bombarderen. Rondom een der voetbalvelden werden een aantal prachtige bo men ontveld, vooral .ook naam borden e.d. moeten het ontgelden. De politie, die er tegenwoordig een goede methode van straffen op nahoudt, kan het alleen niet doen, de ouders, maar vooral de onderwijzers hebben hier een be langrijke taak. AANRIJDING. Vorige week heeft er een lichte aanrijding plaats gehad op de hoek van de Putstraat en Grotestraat tussen een tractor met aanhangwagen en een wielrijder. De aanrij ding is waarschijnlijk ont staan doordat de tractor geen voorrang verleende. Ondanks het grote krachtsverschil tus sen de beide voertuigen was de aangerichte schade gering en die zou de bestuurder van de tractor vergoeden. GEVONDEN en VERLOREN Gevonden: zilverbon 1. damesshawl; stofdoek; vier portemonnaies; armbandje; knipmes; varkensleren hand schoen; actetas, zwart hondje; zweep; 3 vulpennen; dames fiets; lipssleutel; 2 kinderzeil tjes; 3 huissleutels. Verloren: colbertjasje; zak bloem; vier bruine portemon naies, 2 groene dekzeilen; gouden kettinkje met kruisje; kinderbril; zwarte portemon- naie; school-etui; jachthond; bril; bruine das; ballpoint pen; meet-instrument. Anjerdag. De Anjerdag is alhier, dank zij de activiteit van het Anjer-comité dit jaar op 'een bijzondere wijze gehouden en tevens op een wijze waarmede men metterdaad het eerste punt van het programma van het Anjerfonds heeft waarge maakt en op een wijze die tevens de volle belangstelling had van 't grote publiek. Om 2 uur 's middags maakte O. L. Vrouwe Schuts in groot tenue een mars door de gemeen te. Een mars die door zijn lengte ten militaire mars evenaarde. De ze mars had van de zijde van het publiek zeer veel belangstelling. Tijdens deze rondgang werd ten bate van het Anjerfonds gecollec teerd. Des avonds om 7 uur begon op de kiosk achter de noodkerk een groot non stop programma, dat ook zeer veel belangstelling trok. De volgende verenigingen ver leenden hieraan hun medewerking: De Harmonie der Jongens-Con gregatie, de Zangver. Uitspanning door Inspanning, de Zangvereni ging Zang en Vriendschap, de Zangver. Cantabile, de Kerkelijke Fanfare, de Harmonie De Volhar ding, de Zangver. der Meisjes congregatie, de gymnastiekver. S.H.J. en O. L. Vrouw Schuts met vendelzwaaien. Bij het begin van dit non stop programma sprak de voorzitter van het plaatselijk Anjercomité, de Edelachb. Heer Burgemeester A. Snels een kort woord. In zijn algemeen welkomstwoord deelde Burgemeester Snels mede dat de Hoogeerw. heer Deken Rooijackers zeer tot diens spijt verhinderd was deze avond bij te wonen, te meer omdat dit een unieke gelegenheid voor Zijn Hoogeerwaarde zou zijn ge weest om eens kennis te maken met wat onze gemeente op cultu reel gebied kan opbrengen. Burgemeester Snels bracht in zijn openingswoord dank aan al len die op enigerlei wijze er aan hadden medegewerkt déze avond te organiseren. De medewerking was van alle zijden spontaan ge weest. In het bijzonder dankte spr. de Hoogeerw. heer Deken, de verschillende verenigingen, in het bijzonder de O.L.V. Schuts, de secretaris van het Anjercomité dé heer P. v. d. Wiel, de dames Vughts en de verschillende col- lectrices. Allerwege, aldus spr., was een offer gebracht en het verheugde spreker in het bijzonder dat men deze Anjerdag, dank zij de spon tane medewerking van alle ver enigingen kon houden in de stijl en de geest die spréékt uit het eerste programmapunt van het Anjerfonds, nl. de culturele ver heffing van ons volk. Tot slot sprak spreker de hoop uit dat ten eerste deze avond een avond zou worden van genot en dat op cultureel gebied in Drunen door onderlinge samenwerking nog veel tot stand zou kunnen komen, zodat Drunen niet alleen mee zal kunnen lopen in de rij, maar ook op dit gebied aan de spits zal kunnen staan. Het non stop programma van deze avond, muziek, zang, gym- nastiekdemonstraties en vendel- zwaaien, is voor ons een openba ring geworden van datgene zoals Burgemeester Snels tot slot zeide, Drunen en Elshout samen op cul tureel gebied hebben kunnen pres teren. Wij sluiten ons volkomen aan bij de woorden van Burgemeester Snels, wanneer déze tot slot de wens uit sprak, dat door dit har monieus samengaan in de letter lijke en figuurlijke zin Drunen nog meerdere malen dergelijke gran diose avonden zal moqen beleven. Drunen heeft de Anjerdag op een grootse wijze, zover als dit voor een dorp mogelijk is gevierd. Gidsen Leidster. Onze dorpsgenote mej. Ria v. d. Lee behaalde op een cursus die gegeven werd té Ossendrecht, het gidsen bivak-brevet. Onze gidsen mogen dus in het vervolg gaan bivakkeren. Naar Lourdes. Deze dagen is met de 50ste Na tionale bedevaart naar Lourdes vertrokken onze dorpsgenoot M. de Graaf. Geslaagd. Onze dorpsgenoot de heer Her man van Rooij legde met goed gevolg het gymnastiek-examen af en werd dezer dagen aangesteld als gymnastiekleraar te Waalwijk aan de Nijverheidsschool aldaar. Naar den Briel. De jaarlijkse bedevaart per boot naar de Martelaren van Gorcum te Brielle wordt gehouden op Dinsdag 11 Juli a.s. Kaarten zijn verkrijgbaar bij C. Brok en P. v. Dommelen. Collecte. Ter gelegenheid van het feest van Maria Visitatie, welk feest j.l. Zondag is gevierd, zal op Zater dag 8 Juli a.s. een collecte worden gehouden voor Kath. gezinszorg. Wij behoeven niet te zeggen welk nuttig werk gezinszorg verricht. Zang en Vriendschap. De Zangver. Zang en Vriend schap ging Zondag j.l. op con cours té Nijmegen, onder leiding van haar directeur dhr. Fr. Wil- mont. In de 3e afd. behaalde zij de tweede prijs. Geslaagd. Dezer dagen slaagde voor het eindexamen 5-jarige Middelbare Meisjesschool te Tilburg, onze dorpsgenote mej. Tonnie Snels. Proficiat. R. K. J. B. Onze gymnastiekvereniging van de R.K.J.B. boekte gisteren we derom een fraai succes op de Kringsportdag welke te Gemonde werd gehouden. Zij kwamen in het algemeen klassement na har de strijd, vooral met de afdelin gen Vught en Den Dungen als no. 1 uit de bus met een flinke puntenvoorsprong. Met de pyra, mide bezette Drunen de tweede plaats, met touwtrekken de derde plaats. Het verspringen werd ge wonnen door André Brok met 'n sprong van 5.27 M. Bij de 100 M. bezetten Jan Vissers, Corn, van Drunen en Corn. Vissers respec tievelijk de tweede, derde en vier de plaats in de fraaie tijd van 11.6 sec. Bij de 1500 M. bezette Corn. v. Drunen de eerste plaats en J. Jehoel de zesde. Over het algemeen had onze afdeling een goede dag en ziét hij haar training iedere keer flink beloond. Dit spoort de oude leden zeer zeker aan tot nog grotere ambitie en wekt de jongeren op om zich te voégen bij onze gymnasten om nog meer in een goede ver standhouding te trainen als ooit tevoren. Laten we zo doorgaan en proberen op de aanstaande In. terkring Sportdag te Deurne een greep te doen naar het kampioen schap. BURG. STAND OVER JUNI. Overlijden Cornelis ten Haaff 80 jaar. Jacobus v Hoof 19 j. Huwelijken: Hermanus C Snap haan 21 jaar te Loonopzand en Henrica van de Graaf 22 j alhier. Hendrikus P Verreijt 34 jaar te Vlijmen en Cornelia van der Sanden 30 jaar alhier. Huwelijksaangiften Adrianus Kuijpers 29 jaar te Heusden en Woutera M Biekens 27 jaar al hier. Johannes C Michels 25 jaar te Helvoirt en Helena P van Delft 26 jaar alhier. Geboorten Yvonne dv C D Vissers-Dekkers Catharina A Chr J dv G M v Drunen-Ver- hoeckx. Marinus H zv G C v d Aa-Wassink. Cornelia J L M dv A A Knippels-Floris. Arnoldus J M zv M C v Dal-v d Bosch. Johanna G M dv M A Pelders-Musch. Anna M A dv H J Kouwenberg-Kipping. Jozef 11 M zv G M J Schaap-Pe ters. Margaretha A M dv B v Leest-Jehoel. Gijsbertus A C zv M N Spierings-v. Oostrum. Wilhelm J M zv P F van der Zande-v Diem. Maria L G dv C D T v Herpt-v Delft Theo dora I dv M L de Gouw-v Delft. Adriana J H dv L v Rave- stijn-Maas. Benjamin zv A C Kuijs-v Helvert. Cornelia M dv C v d Hoven-Smetsers. Hendrikus G M zv H N Kuijpers- Kasztanovics. Hendrikus A zv A Smits-Bergman, Johanna L dv Th L v d Bosch-v Son. Marinus C zv H A Leestermans. Stiphout. Nicolaas'J M zv C Klcrks-Pullens. werd namens de buurt een fiets en namens de zangvereniging een sigarettenkoker. Namens O.L.Vr. Schuts, die Zondag haar opwach ting maakte, wérd een fietslan taarn aangeboden. ANJERDAG. Ter gelegenheid van de Anjer dag is O. L. Vr. Schuts Zondag j.l. door Elshout en Drunen ge trokken. Afgemarcheerd werd aan het stamcafé van de Gez. Klerks, gevolgd door een aantal collectrices. Aan het einde van Elshout werd de dames collectan ten dank gebracht voor hun werk. In Drunen werd een kleine rustpauze gehouden, waar zich de collectanten voor Drunen zouden melden. Daar geen der dames ver scheen, werd op advies van de kapitein de collecte door het gilde zelf ter hand genomen. Vanaf hotel Vissers werd door twee Drunense dames langs een zijde van de straat tot aan de remise gecollecteerd. Het gilde haalde in totaal pl.m. 44.— op. In dit be drag is niet inbegrepen wat in Elshout is opgehaald en door de twee dames in Drunen. Op hst Kerkplein werd een demonstratie gegeven in vendelzwaaien, wat, gezien de korte oefentijd, schitte rend slaagde. Eveneens werd hst individueel vendelen door Jan Merkx goed uitgevoerd, wat een hartelijk applaus bewees. Het is voor het gilde een prach tig geslaagde dag geweest en al les was vlot verlopen. Burge meester Snels en zijn echtgenote woonden de vendeldemonstratie eveneens bij. GEREPATRIEERD. Zaterdagavond arriveerdeonze dorpsgenoot de militair W, v. d. Wiel uit Indonesië in zijn ger boorteplaats. De kerkelijke fanfare Eendracht maakt Macht, de zang vereniging Uitspanning door In- spanniig en het buurtcomité maak ten hun opwachting. De voorzit ters der respectievelijke verenigin gen spraken allen woorden van welkom en wensten hen geluk in hun verdere leven. Aangeboden Collecte Anjerfonds. De collecte gehouden ten bate van het Anjerfonds heeft opge bracht: in Vlijmen 73.87, in Haarsteeg 102.75, in Nieuwkuijk Ó2-.33, totaal 238.95. Vergeleken bij andere jaren mag de opbrengst van deze col lecte zeer gunstig genomd worden. Dank zij de medewerking van de harmonieën en zangver. in de drie kerkdorpen, werd dit gun stig resultaat bereikt. Een woord va ndank aa ngeno'emde vereni gingen en de ganse bevolking is hier zeker op zijn plaats. Grootse ontvangst cn huldiging van dc HoogEerw. Mgr. L. van Kessel, Apostolisch Prefect van het Missiegebied Sintang op Bor neo, op Zondag 2 Juli 1930. De dag begon met om 7 uur Reveille door herauten te paard, van 99.15 uur klokgelui, 9.15 uur Ontvangst aan de ouderlijke woning door de voorzitter van 't feestcomité dhr. A. H. van Stok- kum, om 10 uur Pontificale Hoog mis uit dankbaarheid. Vanaf de ouderlijke woning stel de de stoet zich op, bestaande uit 36 verenigingen van Vlijmen, waarna getrokken werd naar d'e R.K. Kerk, waar de Hoogeerw. Mgr. L. van Kessel de Pontificale Hoogmis opdroeg. Na afloop van de plechtigheden trok men weer naar de ouderlijke wtning, waar door groepen en verenigingen werd gedefileerd. De groep meisjes onder leiding van mej. Suis oogstte veel bijval. Daarna sprak de Edelachtb. heer Burgeme'ester van Hout Mgr. van Kessel toe in een zeer gevoe lige toespraak. Tot moeder en fa milie dit zeldzaam gebeuren is een eer voor heel Vlijmen, de hul de wordt gebracht door heel Vlij men. Omhoog de vaandels d'er gilden en verenigingen, haar zoon is wedergekeerd, wij vieren feest. Daarna dankte Mgr. v. Kessel in korte woorden geheel Vlijmen en vooral de buurtbewoners voor de schitterende versiering en hul de gebracht. De harmonie Concordia speelde hierna en het Vlijmens Mannen koor zong enkele nummers. Om 2 uur was er réceptie, waar voor enorme belangstelling be stond: heel Vlijmen en velen daar buiten kwamen gelukwensen aan bieden. Om 3.30 uur wederom opstellen van de stoet en om 3.35 uur aan bieding van bloemen met toe spraak oor zijn eerste twee do pelingen. Om 4 uur Plechtig Lof, opgedragen door de Hoogeérw. Mgr. v. Kessel, met vernieuwing van de doopbelofte door de kin deren die 's morgens de plechtige H. Communie gedaan hebben. En hiermede waren de grootse plech tigheden van de dag voorbij. Het feestcomité onder voorzit terschap van dhr. A. H. van Stok- kum en buurtbewoners alle hulde voor de prachtige versiering en de regeling van dit groot gebeuren in Vlijmen. Mgr. Lamb. Adr. Maria van Kessel is priester gewijd 12 Febr. 1939. Naar de Missie vertrokken 26 Jan. 1940, Overste van dc Mis sie 1948, Apost. Prefect van Sin- tang 24 Juni 1948, Eerste thuis komst 1 Juli 1950. TOURINGCAR TE WATER GERAAKT. Bij Brandwijk is een tou- rincgar met 45 inzittenden te water geraakt. Dit ongeval kostte aan een 72-jarige in zittende uit Roterdam het le ven. Onder de overige passa giers uit Roterdam liepen er enige lichte verwondingen op. Pater Crëscentius, Capucijn, in de wereld Jan Bierkens, geb. 22-4- 24 te Fijnaart, hoopt-2 Aug. a.s. uit handen van Mgr. Mut- saerts in de kloosterkerk te Uden- hout de H. Priesterwijding te ont vangen. Op 15 Aug. zal hij zijn cersté plechtige H. Mis opdragen in de St. Catharina te Heusden. Een comité is gevormd dat de voorbereiding van de feestelijke huldiging ter hand heeft genomen. Zaterdag j.l. kwam solaat Jo Laros Azn., na ruim 2 jaar het land gediend te hebben overzee, in de ouderlijke woning terug, die feestelijk versiérd was door de buurtbewoners. Velen kwamen de thuisvarende en zijn familie ge lukwensen, o.m. Burgemeester v. Delft, Kath. Thuisfront en vele anderen. De Heusdense fanfare bracht de gebruikelijke sérenade, waarbij haar voorzitter A. Bax woorden van gelukwens sprak. De heer D. de Bruin overhan digde namens de buurt Oudheus- dense straat, Burchtstraat, Ster- réstraat een geheel compleet rij wiel. Een broer van Jo dankte na mens de familie en verzocht tér herdenking van een der jongens die tegelijk met hem naar Indië ver trok maar nimmer terug zal keren, het Wilhelmus te spelen en een minuut stilte in acht te nemen. VERGADERING. De biljartclub Juliana, geves tigd in café W. v. d. Loo, hield Zondag na de Hoogmis een alge, mene vergadering. Het voornaam ste punt van de agenda was be spreking van het maken van een uitstapje. Na een geanimeerd de bat werd besloten om op Dinsdag 11 Juli per touringcar een reis te maken naar de Ardennen. Verder werd nog besloten deel te nemen aan het nederlaag-tournooi. dat in de maand Augustus in Elshout zal worden gehouden. GESLAAGD. Voor het diploma kraamver zorgster slaagd'e dezer dagen op het te Tilburg gehouden examen onze dorpsgenote Mej. Dora van Helvoirt, FEESTAVOND. Een aantal leden van onze plaatselijke EHBO-vereniging die assistentie hadden verleend bii dc Ronde van Vlijmen, die op 9 Mei j.l. is verreden, waren uitgenodigd tot het bijwonen van een feest avond, die door het wielercomité Zaterdagavond in café v. d. Hout aan alle medewerkers werd aan. geboden. In een keurige speech dankte de voorzitter van het co mité allen voor de steun en de medewérking die 't steeds mtcht ondervinden en hoopte in de toe komst steeds op hen te kunnen rekenen. Door de medische medewerker Dr, Martens werd daarna de wer king van het comité toegelicht en werden enkele toekomstplannen ontvouwd, waarbij hij vooral aan toonde het begrip sport en spor tiviteit. De avond werd verder in ge zellig samenzijn doorgebracht en afgewisseld door muziek, voor dracht en dans. Vanzelf kwam 't sluitingsuur ook hier te vroeg. HET UITBREIDINGSPLAN VAN SPRANG-CAPELLE. Lezingen door Burgcm. Smit. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling vap de burgemeester om, gezien het grote belang voor vele ingezetenen, een uiteenzet- tinge voor het publiek te geven van het thans ter inzage liggende uitbreidingsplan der gemeente. Binnen enkele weken zal dit uit breidingsplan in de gemeenteraad behandeld worden en, zoals be kend geacht mag worden, kan ieder ingezetene zijn bezwaren te gen dit plan aan de gemeenteraad kenbaar maken. De burgemeester stelt zich voor te Sprang in het gebouw van de Chr .Volksbond, te Vrijhoeve in het café van Ant. v. Dijk en te Capelle in café Pruijssers deze lezingen omtrent het uitbreidings plan te houden. A.s. Dondrdag 6 Juli, des avonds om 8 uur pre cies, zal de eerste lezing gehou den worden te Sprang in het ge. bouw van de Chr. Volksbond. VOOR DE OUDEN VAN DAGEN. Ten bate van een reis voor de ouden van dagen werden vanwe- oe de Oranjevereniging alhier jl. Zaterdagmiddag en -avond op t terrein van S.D.O. sportwedstrij den en concerten gegeven door de plaatselijke verenigingen. Vooral des avonds bestond hiervoor grote belangstelling. Des middags gaven de junioren en senioren van de gymnastiekvereniging Pro Patria gymnastiekoefeningen, die als steeds door het publiek bij zonder op prijs werden gesteld en men kon genieten van dc lenigheid der turners en turnsters. De mandolineclub A Tempo verzorgde tussen deze oefeningen een programma leuke wijsjes. Om 6 uur had een voetbalwed strijd plaats tussen de plaatselijke clubs SDO—NEO. Voor deze derby bestond natuurlijk zeer veel belangstelling en men kon dan ook genieten van 'n goede match. Door de Oranjevereniging was een prachtige wisselbeker be schikbaar gesteld. Voor het eerse jaar werd de beker gewonnen door NEO, die de wedstrijd won met 2—1. Om 8 uur werd een concert ge geven door de Chr. Gem. Zang, ver. Excelsior, het Kinderkoor en door de harmonie Marijke. Op keurige wijze werden door beide verenigingen verschillende num mers uitgevoerd. Tot slot verzorgde de verken- nersgroep Jan de Rooij een kamp vuur. Al met al was het 'n mooie middag en de Oranjevereniging zal wel in staat zijn van de ba ten de ouden van dagen een pret tige dag te bereiden. 40-JARIG DIENSTJUBILEUM Woensdag 28 Juni j.l. herdacht de heer W. Timmermans de dag waarop hij 40 jaren in diverse functies werkzaam was aan de Coöp. Zuivelfabriek en Melkin richting ,,De Toekomst". Des namiddags werd hij in te genwoordigheid van zijn gezin en het fabriekspersoncel door voor zitter en directeur toegesproken. Onder waarderende woorden over zijn trouw en plichtsbetrachting overhandigde dc directeur hem namens bestuur en directie een gouden horloge met inscriptie als tastbaar bewijs en blijvend aan denken. Namens het personeel sprak de heer Karsten, die hem een horlogeketting overhandigde.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2