Di. R. Vermeer OPENEN WASPIK RAAMSDONK RAAMSDONKSVEER GEERTRUIDENBERG i£ang.sth.aatse, Scfluttiu&attd VRIJDAG H. Kleijn- Tummers Kermis-Advertentie Bekendmaking KORTE BERICHTEN VACANTIE DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 3 JULI 1950 ZORGT T IJ D I G VOOR UW IN PIT BLAD HET NUMMER VAN VRIJDAG IS DAARVOOR BIJ UITSTEK GESCHIKT. Gemeenteraad Raamsdonk. als commandant van het Roode Kruis corps te HEUSDEN, door luitenant-kolonel De Sain, op Donderdag 29 Juni. Flink Dagmeisje 1® Donderdag, Vrijdag en Zaterdag 13, 14 en 15 Juli 2e Donderdag, Vrijdag en Zaterdag 24, 25 en 26 Augustus a.S. V/ I LMLM WIJ onze naar de eisen des tijds ingerichte zaak in GROENTEN. FRUIT, AARDAPPELEN, COMESTIBLES en aanverwante artikelen In onze zaak is geplaatit de modernste aardappel- schrap- en groente snijmachine, waarop wij alle groen ten voor U kunnen snijden. Speciale réclamé voor onze opening per advertentie op Vrijdag a.s. Belangstellenden ontvangen wij gaarne die dag tuisen 3 en 4 uur n.m. Aanbevelend.] STATIONSSTRAAT 18 TELEFOON 337 WAALWIJK Daarna kreeg de burgemeester het woord en deed de verrassen de mededeling dat het H. M. de Koningin behaagd heeft de jubi laris de eretekenen te verlenen, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, waarna de bur gemeester hem de medaille in zil ver overhandigde. Ook des avonds was de be langstelling overweldigend en werd hem door de muziekvereni. ging „Marijke" een serenade ge bracht en werd hij door delegaties van diverse verenigingen geluk gewenst met zijn jubileum. Onno dig te zeggen dat het voor de fa milie Timmermans een onverge telijke dag was. BENOEMD. In de plaats van mej. S. Dub belman. die wegens huwelijk eer vol ontslag ontving, is met ingang van 10 Juli a.s. aan de Christelij ke School alhier benoemd mej. A. Visser te Nieuwendijk. INBRAAK. Bij de steenkolengroothandel der fa. J. P. Snijders werd dezer dagen ingebroken. De politie, die direct werd gewaaschuwd, zag de dief nog juist verdwijnen. Zij stelde een onderzoek in met be hulp van een politiehond. Ook elders schijnt men pogin. gén tot inbraak te hebben ge pleegd. ONDERWIJS. Onze dorpsgenoot G. Caste- miller slaagde te Dongen voor het onderwijzersdiploma. GESLAAGD. Aan de St. Aloysius Mulo school slaagden voor Mulo B W. v. Aperen, W. Krols, B. Dir- ven uit Geertruidenberg en P. Brouwers uit Oosterhout. De ambtenaar ter secretarie v. Hezewijk slaagde voor 't di ploma Gemeentefinanciën. Door Z. H. Exc. de Bisschop van 's-Bosch is benoemd tot kerk meester van de parochie St. Geertrui de heer Antonius de Kroon. De vroede vadferen der gemeen te Raamsdonk kwamen Vrijdag avond onder voorzitterschap van Burgemeester Prinssen bijeen. De heer Verschoren was afwe zig. De notulen van de vergade ring van 20 Mei werden goedge keurd met feen kleine correctie van de heer Vermeer. Bij enkele ingekomen stukken en mededelingen waren het be langrijkst de gratificatie voor ge meente-ontvanger en secretaris, de goedkeuring van de vastgestelde legesgelden en goedkeuring raads besluit 20 Mei om L. v. Seters een hypotheek te verschaffen. De tijdelijke regeling inzake ziektekosten-verzekering gemeen- tepersoneel werd vastgesteld; dit komt voor de gemeente op rond 700.per jaar meer. Op het verzoek van het bestuur der R.K. Meisjesschool te Raams- donkdorp werd goedgunstig be schikt. Voor de aanschaffing van leermiddelen werd een crediet toe gestaan van 1105.Hét ge vraagde credi'et van 644 voor herstel van schoolbanken is ech ter geweigerd. Het R.K. schoolbestuur O. L. Vr. Hemelvaart ontvangt ten be hoeve van de St. Theodorusschool een bedrag van 349.25 vtor de aanschaffing van schoolbanken. Voor de aanschaffing van mate riaal ten behoeve van het gym nastieklokaal aan de R.K. Jon gensschool te Raamsdonk werd 755 beschikbaar gesteld. De heffing van leges ter secre tarie inzake inlichtingen van de Burgerlijke Stand beloopt 25 ct. per inlichting; de tarieven van 'n abonnement bedragen thans 100 inl. 15, 200 ƒ25, 300 30, 500 40. De verordening op de aanslui ting aan de gemeente-riolering on derging enige wijziging. Voorheen bedroegen de kosten 20 van de gemaakte kosten met een minimum van 5. Dit wordt in het ver volg 50 met een minimum van ƒ15, wegens de hoge kosten mo menteel hieraan verbonden. Van het staatsbedrijf der pos terijen zal een strookje grond wor den aangekocht groot 107,5 m2 voor het bedrag van 45. Dit ter verbreding en rechttrekking van het Poststraatje. Ook de heer C. Wieringa stelt 69 m2 grond ter beschikking, dit geheel gratis. Met dank aan de heer Wieringa keurde de raad dit voorstel gofed. In de Julianalaan zullen nog en kele strookjes grond worden aan gekocht ten behoeve van de aan leg van trottoirs. Van de liëren J. v. Helvert en Schoenmakers zullen enige strookjes grond gratis worden overgenomen, resp. liggen de in de Hoofdstr. en Brejaartstr. Van B. Leijten zal in de Molen straat 23 m2 worden gekocht. Aan L. G. Bus zal een hypo theek worden verstrekt volgens de hypotheekregeling woningbouw voor de grond en bouwkosten op een door hem te bouwen woning. De begroting van de gemeen telijke instelling voor Maatschap pelijk hulpbetoon kan worden verlaagd tot 4156.Ook de wijziging van de begroting vlees keuringsdienst en van de gemeen tebegroting werden z.h.st. aan vaard. Dit hield o.m. een post in van 3000 voor nieuwe gordijnen en verbetering lichtinstallatie op de secretarie. De heer v. Strien zag graag dat dit door plaatselijke middenstan ders zou gebeuren; Rodenburg hield er dezelfe mening op na, h'et- welk door de voorzitter werd toe gezegd. Bij de rondvraag zag de heer Bergé gaarne de weg verbeterd vanaf de Overweg Julianalaan tot Waspik. De voorzitter kon hier op antwoorden dat dit reeds in de bedoeling lag. Bergenweg, Schans straat, Oranjestraat en de weg van de Koningstraat tot de Beer worden dit jaar nog vernieuwd of verbeterd. Van de verdere rondvraag werd geen gebruik meer gemaakt en burgemeester Prinssen sloot t'e 9 uur de openbare vergadering. Es; 4. A. Dekkers, Elshout; 5. A. Hensen; 6. P. Scheerens, Tilburg, met pedaal-breuk; 7. Fr. Damen, 2 lekke banden. In de B-klasse: 1. Th. de Peffer; 2. C. Klijn, 3. P. Wallcndorf, Elshout. De uitslag van de trainings- rit van Donderdagavond is als volgt: 1. M. Ligtvoet; 2. L. Fitters, Waspik; 3. J. Kuiten, Waspik; 4. A. Snoeren, Kaatsheuvel; 5. v. Wanrooy, Kaatsheuvel; 6. Fr. Damen; 7. C. v. d. Lin den, Kaatsheuvel; 8. A. v. Es; 9. P. Scheerens, Tilburg; 10. A. de Krieger, Elshout; 11. C. Klijn; 12. Theo de Peffer. Zondag 9 Juli wordt er om 1 uur in Tilburg gestart in de ronde van den Hasselt met een 6-tal renners. We hopen ditmaal op succes, gezien de prestaties van onze renners in de laatste ronde van Hil versum. DIELISSEN WON IN LANGE EINDSPRINT AMATEUR-TITEL. Amateurs (170 km.): 1. Wil ly Dielissen (Beek en Donk) in 4 uur 29 min. 47 sec.; 2. (op een halve lengte) H. Dek kers (Eindhoven); 3. W. Ver hoeven (Overschie); 4. (op 1 min. 43 sec.) A. Voorting (Haarlem); 5. Th. Roks (Sprundel); 6. F. Petri (Am sterdam); 7. C, Witteveen (Amsterdam); 8. (op 6 min. 28 sec.) P. v. Roon (Haar lem); 9. H. v. Breenen (Am sterdam). DUIVENSPORT. P. V. „DE POSTDUIF" WAALWIJK. A.s. Dinsdag 4 Juli van 7 tot 9 uur inmanden voor Waalwijk en Omstreken voor het groot nationaal concours vanuit Limoges (Frankrijk) ten bate van het Sanatorium „De Klokkenberg" te Tilburg. Vele fraaie ere-prijzen, o.a. radio, fiets, een constateur en vele coupons stof, schoenen enz. zijn hiervoor beschikbaar gesteld. Inleg 2.per duif. Doe allen mee ter bestrij ding der T.B.C. VLIJMEN. P. V. „DE ZWALUW". Promotie 3e klasse, ConcordiaSCB 30 SchijndelMULO' 32 SCHEIDSRECHTERS- TOURNOOI TE TILBURG. Het scheidsrechterstournooi om de Jacobs' Wisselbeker, Zondagavond op het Longa- terrein gehouden, is gewon nen door de Langstraat, na een felle eindstrijd tussen Bergen op Zoom en de Lang straat, zodat de Langstraat thans in het bezit van de beker kwam. VLIJMEN. Vlijmense Boys-junioren. Zondag speelden de Vlij mense Boys-junioren te Den Bosch op de grote serie-wed strijd van R.K.J.V.V. tegen R.K.D.V.C. uit Drunen en verloor in 'n spannende wed strijd met 21. Daarna speel de Vlijmen tegen Rosmalen en won deze wedstrijd met 1o, waardoor Vlijmen in 't bezit kwam van de 3e prijs WIELRENNEN. WAALWIJKSE WIELERCLUB LEONORA. Zondagmorgen reed Leono ra haar trainingsrit over Loon op Zand, Udenhout, Helvoirt Drunen, Waalwijk. Deze rit werd door Mary Ligtvoet ge wonnen met een voorsprong van 45 seconden. 2. Kuiten, Waspik; 3. A. v. Wedvlucht St. Quentin Juli 1950. Afstand 248 km. Prijzen als volgt: P. v. d. Loo 1, 26, 29; C. van Heivoort 2, 19, 21; P. Pul les 3, 7, 9, 14, 15, 16, 17, 22, 23; L. de Laat 4, 11; J. v. d. Dungen 5, 6; H. v. d. Heij den 8; L. v. Esch 10; L. Ni- cols 12; A. v. Dal 13; H. van Beijnen 18, R. de Laat 20, H. Oosterwaal 24, A. v. d. Heu vel 25, A. Parijs 27; K. Kivit 28, C. Meesters 30. Aan deze wedstrijd was ver bonden een extra prijs per serie, twee duiven, een vette gans, welke is gewonnen door J. v. d. Dungen met 5e en 6e prijs. Korea. De Amerikanen hebben 15.000 man troepen naar het Koreaanse front ge stuurd. Zij zullen trachten de rode opmars ten Zuiden van Soewon te stuiten. Een aan bod van de nationalistische Chinese regering om 33.000 man van Formosa naar Zuid- Korea te zenden is afgewe zen. Al 35 landen steunen de resoluties van de Veiligheids raad. Frankrijk. Henri Queuille heeft een nieuwe regering ge vormd. De meeste ministers zijn oude bekenden. Bidault is vice-premier geworden, Ro bert Schuman is minister van buitenlandse zaken gebleven en Paul Reynaud heeft het nieuwe ministerie voor Indo- China onder zijn beheer ge kregen. Nederland. Het afgelopen weekeinde heeft aan verkeers ongelukken zes doden geëist. O.a. reed Zondagmorgen in de buurt van Schoonhoven een autobus in het water, waar bij een 72-jarige Rotterdam mer om het leven kwam. In Hillegom werd een 7-jarig meisje door een circuswagen aangereden en op slag ge dood. Engelanld. In een hoogoven in Consett in het Engelse graafschap Durham zijn Za terdagnacht tengevolge van kolendampvergiftiging 11 per sonen om het leven gekomen. Zesentwintig anderen zijn in een ziekenhuis opgenomen. De ramp is ontstaan door een lek in de leiding. Philips heeft over de ge hele wereld een personeel van 84.000 man, waarvan 34.000 in Nederland. worden. Zij stellen teleur. Hun gehele buit uit deze vijf wedstrij den bedraagt 68 punten. In één adem kunnen we hier Elshout noemen. Laten we hier Nieuw- kuijk buiten beschouwing, dan is Elshout hekkensluiter. Waar blij ven hier de goede schutters 50 punten uit 5 wedstrijden, een ge middelde van 10 per wedstrijd of 0.42 per schot. Hier volgt de uitslag St, Crispijn, Besoijen. J. v. d. Meijs 3 p.; H. de Louw 3 p.; J. v Huiten 3 p: N. v. Don gen 1 p.: P. Berkelmans 2 p.; C. v. Muilekom 4 p.; tot. 16 pnt. Juliana, Vlijmen. J. Broeders 0 p.; M. Luijben 4 p.; J. Verboord 2 p.; B. v. Eg- gelen 3 p.; W Venis 4 p.: Fr. Luijben 4 p.; totaal 17 p. Baardwijk. Th. Pullens 2 p.; A. v. Buul 3 p.; G. v. Heesch 1 p.; L. van Huiten 4 p.: W. Pullens 4 p. W. v. d. Brock 1 p., totaal 15 pnt. Heusden. G. v. Hemert 3 p.; S. v. Eeu. wijk 3 p.; J. van Bergen 1 p. W. v. Kasteren 4 p.; Jos van Sprang 2 p.; M. van Leeuwen 2 p.; totaal 15 p. Kaatsheuvel. L. van Balkom 1 p.; W. Mik kers 4 p.: C. Elshout 1 P-: Th. Sperber 3 p.; J. v. Gulick 2 p.: B. van Cromvoirt 4 pt.totaal 15 pnt. Herpt. W. de Kort 1 pt.; A. Verhoe ven 3 pnt.; G. v. d. Eijnde 3 p.; Th. Buijs 3 p.; A. de Kort Cz. 1 p.; C. de Kort Cz. 1 p.: totaal 12 pnt. Elshout. K. Klerks 1 p.; E. de Haan 1 p.; Fr. v. d. Wiel 3 p.; W. Klerks 1 p.; Jos Klerks 1 p.; A. Fitters 3 p., totaal 10 pnt. St. Joris Nieuwkuijk heeft aan deze wedstrijd niet deelgenomen. Deze vereniging bezit in totaal 16 punten. STANDENLIJST. Elke schutter loste 4 schoten. St. Catharina, Herpt 91 pnt. St. Ambrosius Baardwijk 87 mmmi Kermis 1950. Kermis 1950 behoort weer tot het verleden. Het wordt zo zachtjesaan traditioneel dat bij de Kaatsheuvelse kermis goed weer behoort. En ook dit jaar hebben we er niet over te klagen gehad. Evenmin heeft het aan belangstelling ontbroken. De hiervoor spe ciaal aangewezen dagen, Za terdag en Zondag, lokten honderden vreemdelingen naar Kaatsheuvel, wat zowel in de kermis-attracties als in de café's en zalen was te zien. De jaarlijkse kermismati- née's behoren tot het verle den. Alleen de Harmonie „St. Jan" in de Berkdijk bleef haar gewoonte getrouw en daarnaast mocht ook de Zang vereniging Bel Canto in de zaal van de heer Jan v. Dun zijn attractief geworden Zon- dagmorgen-matinée weer als een groot succes boeken. Van zelfsprekend kregen bij de grote drukte Zaterdag en Zon dag ook de kermis-attracties hun ruim deel. Het versterkte politie-corps had geen zware taak. Een en kel klein heibeltje uitgeslo ten, bleef alles, mede dank zij een tactisch optreden, zeer rustig, zodat Kaatsheu vel zonder na-berouw op Kermis 1950 mag terugzien. Opvoering „Verschroeide Aarde". Zaterdag a.s. 8 Juli om 8 uur n.m. geeft het Kaatsheu vels Toneelgezelschap „Cres cendo" in de zaal van „Eu- phonia" een opvoering van 't toneelspel in drie bedrijven Voor de vijfde keer zijn de Langstraatse schutters in het ge weer geweest om elkaar te be kampen in de competitie voor de wisselbeker. Deze dag is een hele offday geworden, niet in 't minst vtor de leiders in deze afdeling, die het niet verder konden bren gen dan 12 punten van de 24 die te behalen waren. De beste schut ters faalden volkomen. Was het geluk een weinig met Baardwijk en Vlijmen geweest deze dag, dan hadden deze heren met de leiders in punten gelijk kunnen komen. Er zijn echter nog drie partijen te schieten, zodat er nog veel kan gebeuren. Herpt zal terdege op Juliana, Vlijmen 86 St. Blasius, Heusden 80 St. Crispijn, Besoijen 74 St. Jan, Kaatsheuvel 68 O.L.Vr. Schuts Elshout 50 St. Joris, Nieuwkuijk 16 „Verschroeide Aarde" van A. v. d. Lugt. Dit toneelspel werd in het seizoen 1948'49 door „Cres cendo" in onze plaats 4 maal met geweldig succes opge voerd, ook werd de 1ste prijs gewonnen op een toneelcon cours in Tilburg. Zaterdag a.s. wordt dit to neelspel wederom opgevoerd ter gelegenheid van de thuis komst van een lid van het ge zelschap, n.l. Henk Klis uit de Hoofdstraat, die gedurende ruim twee jaren zijn militai re plicht in Indonesië vervul de. Behalve de familie van soldaat Klis, heeft het bestuur van het toneelgezelschap ge meend op deze avond alle ge- repatriëerde militairen uit Kaatsheuvel en Berkdijk uit te moeten nodigen en deze avond voor hen gratis toegan kelijk te stellen. Gezien het feit dat de zaal door de genodigden niet ge heel bezet zal zijn, stelt het bestuur het publiek, dat graag dit mooie Indische toneelspel wil zien, in de gelegenheid a.s. Zaterdag hiervan gebruik te maken tegen een matige entrée om de kosten te dek ken. Plaatsbespreken voor het publiek zal plaats hebben a.s. Zaterdag van 34 uur en vóór de uitvoering. Voor de genodigden, ver loofden en/of familie wordt het tijdstip van plaatsbespre ken op de uitnodiging bekend gemaakt. 't Toneelgezelschap „Cres cendo" zal zijn best doen U Zaterdag a.s. een aangename avond te bezorgen. Antoniusstraat 117. moeten passen om zich genoemde twee van 't lijf te houden. Baard wijk heeft het voordeel van nog eenmaal op eigen boom te schie ten, de andere twee gegadigden moeten het op vreemde grond zien te bevechten. Heusden heeft practisch gesproken geen kans meer om de beker te heroveren, daarvoor is haar puntenachter- stand te groot (11), terwijl zij de laatste wedstrijden niet erg op schot is. Besoijen houdt zich dit jaar goed en bezet de 5e plaats. Over het algemeen schieten deze heren beter dan vorig seizoen. Over de prestaties van Kaatsheu vel behoeft niet veel gezegd te STANDENLIJST KONINGSKRUIS. Th, Pullens, Baardwijk 7 pnt.: G. v. Hemert, Heusden 7 pnt. J. Klerks, Elshout 6 p.: Jan Broe. ders. Vlijmen 6 p.; C. Elshout, Kaatsheuvel 5 p.; J. de Kort, Herpt 3 p.; J. v. Kuik, Nieuw kuijk, Op.; W. de Louw Be soijen 1 pt. STANDENLIJST KAMPIOENEN. J. v. d. Wiel, Elshout 8 pnt.; W. de Kort, Herpt 8 p.; J. Ver boord, Vlijmen 7 p.: B. v. d. Ho ven, Kaatsheuvel 6 p.; P. Berkel mans, Besoijen 5 p.; G. Beijnen Baardwijk 5 p.; M. v. Leeuwen, Heusden 4 p.; W. Pullens Nieuw kuijk 3 p. STANDENLIJST PERSOONL. KAMPIOENSCHAP. Fr. Luijben 8 p.; W. de Kort 8 p.G. v. d. Eijnde 7 p.; C. de Kort Sr. 7 p.; G. v. Hemert 7 p.; Jos v. Sprang 7 p.; J. Verboord 7 p.: W. Pulles 6 p.; Th. Buijs 6 p.; C. de Kort Cz. 6 p.; W. van Kasteren 6 p.; J. van Berge 6 p.; B. v. d. Hoven 6 p.; B. van Bal- kom 6 p.B. van Cromvoirt 6 p. Jan Broeders 6 p.; C. van Muile kom 5 p.; P. Berkelmans 5 p.; A. de Kort Nz. 5 p.; A. Verhoe ven 5 p.; J. v. Gulik 5 p.; J. Luiben 5 p.; H. de Louw 4 pt.; M. van Leeuwen 4 p.; Diepstra ten 4 p.; J. de Kort 3 p.; W. Mikkers 3 p.: B. Lamoen 3 p.; G. den Teuling 2 p.; A. van Logten 2 p.; Th. Sperber 2 p.; C. v. d. Ven 2 p.; J Brouwers lp.; A. Oerlemans 1 p. Tot zover is alles verwerkt en nu zien we op 23 Juli 't Bondscon- cours te Baardwijk tegemoet, waar allen elkaar zullen bekam pen, zowel voor het koningskruis als voor de kampioen (vrije en persoonlijke). Deze dag kan mis schien een heel andere kijk geven op de bekerronde. 30 BRANDEN EN 4 MOOR DEN GEPLEEGD? Een 21-jarige Amerikaan heeft eerst thans bekend de dader te zijn van de brand in het circus „Ringling", in 1944, tengevolge waarvan tfe Hartford (Connecti cut) 168 doden en 412 gewtnden te betreuren waren. De man be kende bovendien sfedert 1936 circa 30 branden gesticht te hebben. Hij beweert ook 4 moorden gepleegd te hebben. MANOEUVRES IN HET KANAAL. Van 3 tot 5 Juli zullen onder het motto „Vedette" in het Kanaal manoeuvres - gehouden worden, waaraan 16 Engelse en Neder landse mijnenvegers, meer dan 2 divisifes Engelse motorboten en Franse, Engelse en Nederlandse vliegtuigen deelnemen. Om 21.15 uur betrad 't bijna volledige bestuur Afd. Heusden van 't Ned. Roode Kruis met me vrouw en Dr. Vermeer, in gezel schap van overstfe De Sain en de heer Witlox, lid van 't Kringbe- stuur prov. Noord-Brabant van 't Ned. Roode Kruis, de speelplaats der O.L. School te Heusden. waar 't Roode Kruis Korps stond opgesteld. De luitenant-kolonel De Sain las 't besluit voor, waarbij Dr. Vermeer door 't Hoofbestuur van 't Ned. R. Kruis was benoemd als commandant van de Colonne te Heusden met de rang van kapi tein. De voorzitter, notaris Duijne, nam daarop 't woord. Hij felici teerde Dr. Vermeer met zijn aan stelling en hoopte dat de nieuwe commandant 't Roode Kruis-werk zou leiden, zoals men dat van hem mag verwachten. De heer Witlox uit Waalwijk zei, dat de afd. Heusen in de kring gofed stond aangeschreven. Hij uitte woorden van dank aan het adres van de vroegere comman dant, dokter Schimmel, voor alles wat deze voor de afd. Heusden gedaan had. Hij toch legde een stevige basis, waarop kon wor den voortgebouwd. Spr. feliciteer de Dr. Vermeer en sprak de wens uit, dat ér een goede samenwer king zou blijven en dat de colon ne, waarinfee hij al nader heeft kennis gemaakt, het nog eens tot 't landskampioenschap zou bren gen. Overste De Sain spreekt vrien delijke woorden van lof tot mevr. Vermeer en zegt goede woorden tot Dr. Vermeer ook over het korps. „Heusden weet wat oor logsgeweld is. Als er een korps is, mag dat een geruststelling voor de bevolking zijn. Leed kan ver zacht, veel nood kan gelenigd worden. De colonnë, zowel man. als vr. leden is nog klein. Kijk of er mensen zijn met E.H.B.O. be voegdheid, die hun kennis nuttig willen doen zijn", zo zegt de Overste." Hij vertrouwt daarop de coltnne aan Dr. Vermeer toe. Daarop wordt 't Korps door Overste De Sain en Commandant Vermeer geïnspecteerd. Dan komt Dr. Vermeer aan 't woord. Hij dankt allen (Overste, de heer Witlox, Afdelingsbestuur, Zuster Van Bommel) voor hun komst. Hij hoopt met zijn colonne een goed figuur te slaan en klaar te staan, als het Korps voor even tuele rampen wordt opgeroepen. Hij wendt zich tot 't Bestuur der Afd. en zegt dank, ook namens de colonne, voor de gelden die beschikbaar worden gesteld, om goed uitgerust voor den dag te ko men. Hij brengt dank aan Zuster Van Bommel voor 't nuttige werk dat zij voor de Afdeling doet. Tot 't Korps zegt hij, dat de colonne groter moet worden en geofefend voor wedstrijden. Hij gewaagd van dé goede korpsgeest. Thans volgt 't defileren van 't korps, waarna 't gezelschap zich naar de gasfabriek begeeft, waar twee slachtoffers zullen worden behandeld. Een schijndode en een gewonde. Het geleverde E.H.B.O. wferk is van goed gehalte. Rustig, nauwkeurig en toch snel geschiedt alles. De patiënt met spuitende bloeding, gebroken onderbeen en gat in 't voorhoofd, moet naar 't noodziekenhuis (de Barak) ver voerd worden, waar hij volgens de regel der kunst ontkleed, op bed gelegd, gewassen en verder ver zorgd wordt door de dames. Hierna volgt samenkomst in 't oefenlokaal. Overste De Sain looft 't goede werk en maakt enkele opmerkin gen. Hij geeft in overweging om enkele oefeningen in 't openbaar (op straat of plein) te houden, om belangstelling voor 't E. H. B. O.-werk van 't Roode Kruis te trekken. Er moeten nieuwe leden bij komen, want Heusden is een goede afdeling, maar moet het ook blijven. Daarna werden verfrissingen aangeboden en bleef men nog even gezellig bijeen. Met dank aan mfej. van Beijnen-van Helden, die zo voortreffelijk het gebouw van dfe oefeningen verzorgt, sloot Dr. Vermeer de bijeenkomst. GEVRAAGD. Brieven onder no. 3337, bureau van dit blad. De vacantiedagen van ons personeel, zijn dit jaar bepaald op Met het oog op deze vacantiedagen zal ons blad in de wekrn 9-16 Juli en 20-27 Augustus verschijnen op Maandagmiddag en Donderdagochtend inplaats van Vrijdagochtend. Men gelieve met een en ander rekening te willen houden Hoogachtend, Waalwljkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen De Echo van het Zuiden

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 3